Osendarp derde op de 100 meter. OLYMPISCHE SPELEN. Achter Owens en Metcalfe. DINSDAG 4 AUGUSTUS 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 5 Het resultaat der finale was: 1 en Olympisch kampioen Hein (Duitsch- land) 56.49 meter (nieuw Olympisch record), 2 Blask (Duitschland) 55.04 meter, 3 Warngard (Zweden) 54.83 meter. Louis Hostin. De 200 M. hardloopen. Prachtige Nederlandsche resultaten. BERLIJN, 4 Aug. (Bijz dienst A.N.P.) De eerste series 200 M. heeren die vanochtend zijn geloopen, hebben het volgende resultaat gehad: Eerste serie: 1. Van Beveren (Ned.) 21.4 sec.; 2. Beswick (Argentinië) 22.1 sec.; 3. Tanl- goetsji (Japan) 22.2 sec. Tweede serie: 1. Osendarp (Ned.) 21.7 sec.; 2. Schein (Duitschland) 22 sec.; 3. Penning- ton (Engeland) 22.1 sec. 3e serie: 1. Owens (Ver. Staten) 21.1 sec. (Nieuw Olympisch record). 2. Orr (Canada) 21.6 sec.. 3. Neckermann (Duitschland) 21.8 sec. Niet geplaatst: 4. Sweeney (Engeland). 5. Guzmann (Philippijnen), 6. Christensen (De nemarken). 4e serie: 1. Humber (Canada) 22,1 sec., 2. Gyenes (Hongarije) 22,1 sec., 3. Riener (Oos tenrijk) 22.4 sec. Niet geplaatst: 4. Bronner (Frankrijk), 5. Tsjen (China). Niet gestart: Dremil (Zuid-Slavië) en Soezoeki (Japan). 5e serie: 1. Heenni (Zwitserland) 21,9 sec.. 2. Frangoudis (Griekenland) 22,1 sec.. 3. Sier (Hongarije) 22,2 sec. Niet geplaatst: 4. Dan- naher (Zuid-Afrika), 5. Poh (China). Niet ge start: Strandberg (Zweden), wegens spierver- rekking en Quittan (Oostenrijk). POSTDUIVEN. „DE LUCHTGIDS". „De Luchtglds" hield een wedvlucht voor jonge duiven van Halle (België) over een af stand van 198 K.M. De prijzen werden be haald door: A. J. Leurs, 1 5 7 20 26: R. N. Heiloo 2 19; W. Nieuwenhuizen 3 6 10: J. Zwart 4 13 32; Ed. v. Bree 8; P. M. Kok 9 12 21 27 29; P. J. Verputten 11 24 30; G. Kors 14 16 17 25 31 33 37; Joh. v. d. Pol 15; H. J. Philippo 18 36; K C. Sytsma 22 23 28 34; W. Hertog 35 38. Kampioenschap oude duiven. Het kampioenschap van de oude duiven vluchten werd behaald door: 1 Joh. v. d. Pol met 351 punten; 2 J. Zwart mot 318 pun ten; 3 P. J. Verputten mot 291 punten: 4 K. C. Sytsma met 253 punten; 5 H. J. Phi lippo met 192 punten: 6 P. M. Kok met 159 punten; 7 J. Groeneveld met 110 punten: 3 P Kruyer met 110 punten; 9 W. Nieuwen huizen met 103 punten; 10 G. Kors met 103 punten. De dames Koning en De Vries uitgeschakeld. aag, toen Owens zijn 10.2 sec. noteerde. De tijd v?.n °.wens werd niet als record erkend, waar uit wij zouden kunnen concludeeren, dat dit ook wel niet met de prestaties van het A:ne- rikaansche meisje het geval is. Het voetbaltournooi begonnen. De Hollandsche meisjes beiden No. 3. kwam het voor, dat een athleet, die strui kelde, er voorover in viel. In de eerste serie kwam de Duitscher Dom- part snel naar voren. Hij won met grooten voorsprong in 9 min. 27.2 sec. Met hem plaats ten zich in de finale Matilainen (Finland), Whitols (Letland) en Dawson (V.S.). In de tweede serie kwam de recordhouder, de Fin Iso Hollo uit, die iin de eerste ronden eenigszins achter bleef, om zich daarna aan den kop te plaatsen. De Fin liep toen nog drie ronden moesten worden afgelegd, snel uit. De Belg Van Rumst, die tot op dat oogenblik vlak achter den Fin had gelegen, kon het tempo niet meer volgen en viel terug. Iso Hollo, die het op het laatst heel kalm aan deed, werd eerste in 9 min. 34 sec. Tevens plaatsten zich voor de finale Manning 'Ver. Staten), Hein (Duitschland) en Holmqvist (Zweden). De derde serie was weer een gedecideerde Finsche overwinning. Tuominen liep in de laatste ronden alsof er geen tegenstanders waren. Met het grootste gemak werd hij eer ste in 9 min. 40.4 sec. Met hem plaatsten zich Mc. Cluskey (Ver. Staten), Rerolle (Frank rijk) en Larsson (Zweden). In de finale komen dus: 3 Finnen, 3 Ame rikanen. 2 Duitschers, 2 Zweden, 1 Fransch- man en 1 Let. De series 400 M. horden. De resultaten der series 400 Meter horden luiden le serie: l Kovacs (Hongarije) 53.7 sec., 2 Bosmans (België) 53.8 sec., niet geplaatst 3 Joye (Frankrijk), 4 Foekoeda (Japan). 2e serie: 1 Nottbrock (Duitschland) 54.7 sec. 2 Schofield (Ver. Staten) 54.8 sec., niet ge plaatst, 3 Facelli (Italië). 3'e serie: 1 White (Philippijnen) 53.4 sec., 2 Loaring (Canada), 54.3 sec. niet geplaatst 3 Watson (Australië). 4e serie: 1 Patterson (Ver. Staten) 54.4 sec., 2 Lavenas (Argentinië) 54.5 sec., niet geplaatst 3 Scheele (Duitschland). 5e serie: 1 Mantikas (Griekenland) 53.8 sec., 2 Padilha (Brazilië) 54.2 sec., niet geplaatst 3 Ivanovic (Zuid Slavië) 54.7 sec. 6e (laatste serie); 1 Hardin (Ver. Staten), 53.9 sec., 2 Kuerten (Duitschland) 54.6 sec., niet geplaatst 3 Leitner (Oostenrijk) 54.9 sec. 100 M. hardloopen Dames. De resultaten van de series van de 100 me ter hardoopen voor dames luiden als volgt: le serie: 1 Albus (Duitschland) 12.4 sec., 2 Vancura (Oostenrijk), 12.5 sec., niet geplaatst 3 Cameron (Canada) 12.7 sec. 2e serie: 1 Stephens «Ver. Staten) 11.4 sec. (nieuw wereldrecord), 2 Dolson (Canada) 12.3 sec., niet gepaatst 3 Neumann (Oostenrijk) 12.9 seo» 3e serie: 1 Walasiewiczowna (Polen) 12.5 sec, 2 Essmann (Finland) 12.8 sec., niet geplaatst Lies Koning (Nederland) 12.9 sec. 4e serie: 1 Hiscock (Gr. Brittannië) 12.6 sec.. 2 Rogers (Ver. Staten) 12.8, niet geplaatst 3 De Vries (Nederland) 13 sec. 5e serie: 1 Krauss (Duitschland) 12.1 sec.. 2 Maegher (Canada) 12.4 sec., niet geplaatst 3 Brown (Gr. Brittannië). 6e serie: 1 Dollinger (Duitschland) 12 sec.. 2 Burke (Gr. Brittannië) 12.4 sec., niet ge plaatst 3 Lanitis (Griekenland). Halve finale 100 M. hardloopen Dames. Osendarp vertelt zijn ervaringen. BERLIJN. 3 Aug. (Bijz. dienst A.N.P Nauwelijks was Osendarp van het kleine podium afgedaald, waarop hij als Olympisch prijswinnaar was bekranst of wij spoedden ons naar de kleedruimten in de catacomben van het groote stadion om te probeeren den sneisten sprinter van Europa even te spre ken te krijgen. Hij zag er moe. maar gelukkig uit. Feitelijk wandelde hij in gedachten, den Olvmpischen eerepalm en de bronzen medaille bekijkend, die hij zooeven verdiend had. „Nog nooit'', zegt hij. „heb ik zoo fel van me afgebeten. Mijn start was om te begin nen al uitstekend en dat Is het halve werk". Op onze vraag of hij inderdaad speculeer de op de derde plaats, vertelde hij. dat hij niet wilde letten op de twee eerst aangeko men Amerikanen Owens en Metcalfee. omdat hij toch wist. dat zij sterker waren, dan hij. „Maar Wykoff hield ik in de gaten. Hij was sneller dan ik weg en hij bleef zoolang voor, dat ik een moment dacht hem niet te kun nen houden. Maar wat er op vijftig meter gebeurde, kan ik eigenlijk niet precies defi- nieeren. Ik voelde ineens dat 'ik nog sneller kon. terwijl ik meende op topsnelheid te loo- pen. Dat inspireerde mij. Ik gooide alles op alles en liep op mijn concurrent in. Weet u. hoe ik die laatste meters geloopen heb? Met mijn oogen stijf dichtgeknepen, mijn tanden op elkaar, doorbijtend en mij tot het aller uiterste inspannend. Even voor de finish keek ik op zij en tot mijn vreugde zag ik links voor mij alleen Owens en rechts siechts Metcalfe. Toen wist ik zeker een medaille verdiend te hebben". kaar geloot, nl. Engeland en Mexico, De En- gelschen wonnen met 13—11. Het Voetbaltournooi. In den vooravond zijn de eerste wedstrij den uit het Olympisch voetbaltournooi ge speeld. In het Mommsen Stadion had bij regenach tig weer de ontmoeting Noorwegen—Turkije plaats. De Noren speelden een technisch be ter spel en hadden dan ook niet veel moeite met hun tegenstanders. Niettemin speelden de Turken beter dan men van het verwacht had. In de 34ste minuut van de eerste helft scoorde de Noorsche middenvoor Martinsen het eerste doelpunt (10). Na de rust werden de Noren productiever. De linksbuiten Brustad scobrde uit een hoekschop het tweede doelpunt; Mar tinsen bracht den stand op 3—0 en Kvamen scoorde even later het vierde doelpunt, zoodat het einde kwam met een 40-overwinning voor Noorwegen. In het Poststadion bestreden de Italianen en de Amerikanen elkaar. De met groote geestdrift spelende Italianen waren vrijwel den geheelen wedstrijd in de meerderheid, maar doelverdediger en backs der Amerikanen verdedigden zóó star, dat succes voor de Ita lianen in de eerste helft uitbleef. Negen minuten na de hervatting slaagde de Italiaansche rechtsbuiten Frossi er in, den Amerikaanschen doelverdediger te passeeren. Na een botsing met den Amerikaanschen middenvoor werd de Italiaansche linksback Rava uit het veld gezonden. Er werd niet meer gescoord, zoodat Italië met 10 won. Het kogelslingeren. Nieuw Olympisch record kogelslingeren. Bij den tweeden worp van de halve finale van het kogelslingeren verbeterde de Duit scher Blask het Olympisch record door dit te brengen op 55.04 meter. Het oude record stond op naam van Mac. Grath (Ver. Staten) met 54,74 meter, in 1912 te Stockholm gevestigd. Olympisch record wederom verbeterd. Bij den derden worp der beslissing van het kogelslingeren verbeterde de Duitscher Hein liet Olympisch record opnieuw door dit te brengen op 56.49 meter. Beslissing Gewichtheffen half zwaargewicht. De Fransche gewichtheffer Louis Hostin Olympisch kampioen van 1932, halfzwaar- gewicht, is er wederom in geslaagd beslag te leggen op de gouden medaille. Hij noteerde 372,5 K.G. (drukken 110 K.G.. trekken 117.5 K.G. stooten 145 K.G. Tweede werd E. Deutsch (Duitschland) met 365 K.G., (105. 110, 150 K.G.) Als derde eindigde Wasif Ibrahim (Egypte) met 360 K.G. De moderne vijfkamp. De resultaten van het degenschermen, het tweede onderdeel van den modernen vijfkamp luidt als volgt: 1. Lemp (Duitschland) 25 gew. partijen. 7 ver!, partijen. 8 doubles. 2. Weber (Ver. Staten), 26 gew partijen, 11 ver!, partijen. 3 doubles. 3. Ecuyer de la Court (België) 23 gew. part.. 8 verl. part.. 9 doubles. 4. Handrick (Duitschland) 25 gew. part., 11 verl. part.. 4 doubles. 5. Thofeld (Zweden) 23 gew. partijen. 12 ver!, partijen. 5 doubles. 20. Van Geen (Nederland) 17 gew. part., 17 verl. part. 6 doubles. 25. Van der Horst (Nederland) 18 gew. part. 20 verl. part.. 20 doubles. 34. Serre (Nederland) 12 gew. part. 19 verl. part. 9 doubles. Na de eerste twee onderdeelen var. den modernen vijf kamp heeft de Duitscher Han- óvick de leid'ne met 6V2 punt. Brief van De Coubertin aan Hitier. De eere-voorz;tter van het I.O.C., baron Pierre de Coubertin. die zich te Lausanne be- onrit. heeft een brief gezonden aan Rijkskan seller Hitier, waarin hij zijn bewondering uit drukt voor de organisatie van de spelen. Het Polotournooi. Voor het polotournooi hadden de sterkste landen voor de eerste ontmoeting tegen el- De resultaten der halve finales 100 meter hardloopen voor dames luiden als volgt: le serie: 1 Stephens (Ver. Staten) 11.5 sec.. 2 Krauss (Duitschland) 11.9 sec., 3 Albus (Duitschland) 12.2 sec. 2e sei'ie: 1 Dollinger 'Duitschland) 12 sec.. 2 me.j. Walasiewiczowna (Polen) 12 sec. (borst- breedte verschil), 3 Rogers (Ver. Staten) 12.1 sec. Het voor ons land belangrijk ste feit, dat zich Maandag op de Olympische Spelen heeft voorgedaan, is de derde plaats met 10.5 sec., welke Osendarp in de finale honderd meter hard loopen bezette. Daarmede heeft hij een prestatie verricht, welke voor hem geen Nederlander heeft kunnen berei ken. Voor hem gingen Jesse Owens (Amerika) in 10.3 sec. en Metcalfe (Amerika) in 10.4 sec. door de finish. Van Beveren werd in de demi-finale uitgeschakeld. De dames Koning en de Vries over leefden zelfs de series 100 meter niet. De Amerikaansche Helen Stephens maakte op dezen afstand een tijd van 11.4 sec., welke echter vermoedelijk wel niet als wereldrecord zal worden erkend. Maandag is ook het voetbaltour nooi begonnen In den wedstrijd Italië—Amerika werd een Italiaan sche speler van het veld gezonden. Metcalfe. Deze tweede dag der elfde Olympische Spe len is voor de Nederlandsche kolonie te Ber lijn een hoogtepunt geworden. In het zwaar ste nummer der atletiekwedstrijden, de 100 meter sprint, is Osendarp als derde geëindigd achter Owens en Metcalfe. Niemand heeft van Osendarp verlangd, dat hij dit nummer zou winnen, maar allen hoopten voor hem een plaatsje in de finale; daarmede was men voor- loopig tevreden. Maar de kranige Hagenaar heeft de tanden extra, op elkaar gezet. „Geen drie Amerikanen op de eerste plaatsen!", was zijn parool en hij sloeg Wykoff op overtui gende wijze. Nederland heeft een Olympische medaille behaald, weliswaar een bronzen ,maar een die in het kader van deze sprinters-élite ge zien, eigenlijk van goud is. Osendarp heeft er voor gezorgd, als eerste, maar wij hopen niet als laatste, dat onze vlag aan een der drie Olympische masten omhoog ging. Het was een ontroerend moment, toen naast de stars en stripes het rood-wit-blauw omhoog ging. En toen het eindresultaat bekend werd gemaakt en de cérémonie protocolaire Olympique be gon, ging er een donderend gejuich op uit de massa der tienduizenden bij het bekend wor den, dat Osendarp direct achter de beide Amerikanen op de derde plaats beslag had ge legd en daarmede tevens getoond had, Euro pa's snelste sprinter te zijn. Van de overige Nederlanders kunnen wij, met uitzondering van Van Beveren. minder goed vertellen. De laatste wist zich niet voor den eindstrijd te plaatsen, doch dit had men ook niet van hem verwacht. De Hollandsche meisjes bleven echter op dé 100 M. aanmerkelijk beneden haar vorm. Zij werden direct in de series uitgeschakeld. Helen Stephens liep daarbij de 100 meter in 11.4 sec. en in de halve finale in 11.5 sec. De wijze, waarop dit geschiedde, was zóó overtuigend, dat de zege in den eindstrijd, welke heden geloopen wordt, haar niet zal kunnen ont gaan. Vermeldenswaard is ook de zege van Hein bij het kogelslingeren. Het gaf een derde gou den medaille voor de Duitschers. Van een Amerikaansche suprematie voor gouden medailles is na den tweeden dag nog weinig te bespeuren. Finland en Duitschland zijn zooveel sterker in hun athleten geworden, dat het wel een felle strijd zal worden. Dat Hein het Olympisch record verbeterde, be wijst wederom, dat de prestaties in de laatste jaren nog steeds in stijgende lijn zijn. Onze beide Nederlandsche 100 meter-loop sters hebben zich niet voor de halve eindstrij den kunnen plaatsen. Beiden eindigden in haar serie als derde. In de derde serie startte mej. Lies Koning op de vijfde baan in deze volgorde: 1 Walasie- vvicz (Polen), 2 Eszmann (Finland). 3 Perrou •Frankrijk) 4 Lee (China), 5 Koning (Neder land). De Poolsche nam onmiddellijk de lei ding: tusschen de Finlandsche en onze land- genoote werd een felle strfjcl gevoerd. Het loo- pen van de G.I.T.A.-athlete viel eenigszins tegen. Het ging vrij zwaar, niet soepel, niet vlot. Met vrij gering verschil werd mej. Ess mann tweede met een tijd van 12.8 sec. De tijd van mej. Koning was 12.9 sec., wel een bewijs, dat het niet snel was gegaan. De tijd van Walasiewicz was 12.5 sec. In de vierde serie startte mej. De Vries. De volgorde bij den start was: 1 Machmer (Oos tenrijk), 2 From (Finland), 3 De Vries (Ne derland) 4 Hiscock (Engeand) 5 Rogers (V.S.). De Emgelsche loopster nam onmiddellijk de leiding; mej. Rogers ging op vijftig meter naar voren. Mej. de Vries eindigde als derde zonder eenige kans te hebben zich met de Ameri kaansche voor de tweede plaats te meten. His cock noteerde 12.6 sec., Rogers 12.8 sec. en mej. De Vries 13 sec. precies, wederom een be wijs, dat onze beide dames niet in vorm waren. Beiden kunnen zij sneller: dat hebben de tij den meer dan eens duidelijk uitgewezen. Wat de resteerende series betreft, de Duit- sche dames plaatsten zich alle drie in de halve eindstrijden. In de eerste halve finale liep Helen Stephens 11.5 sec., wederom met belangrijk verschil ge wonnen vóór de beide Duitsche dames Krauss met 11.9 sec. en Albus (12.2 sec.)uit de tweede halve finale kwamen Dollinger (Duitschland). de Poolsche Walasiewicz beiden met 12 sec. en Rogers (Ver. Staten), zcodat Duitschland met drie loopsters in den eindstrijd is gekomen, te zamen met twee Amerikaansche dames en Stella Walsh. De 100 M. voor Owens. Dan komen de beide halve eindstrijden 100 M. heeren aan de beurt. In de eerste halve finale startten van de binnen- naar de buiten baan: Van Beveren, Strandberg, Wykoff, Haenni, Pennington, Owens. Gedurende de geheele baan heeft Van Beveren een feilen strijd met Strandberg gevoerd: het verschil met Owens en Wykoff, die dadelijk naar voren kwamen, was overigens niet zoo erg groot. Van Beveren werd met miniem verschil door den Zweed geslagen. Een uitstekende race van onzen landgenoot, die hem zelf ook ongetwij feld groote voldoening zal geven. Owens won in 10.4 sec. De totale uitslag werd: 1. Owens 10.4 sec.; 2. Wykoff 10.5 sec: 3. Strandberg 10.5; 4. Van Beveren. 5. Haenni; 6. Pennington. In de tweede startten in deze fe. De laatste É|KV' ging onmiddellijk naar voren. f Osendarp had M Ipsjpf een prachtiger. s\; -aM start, lag op 30 "w 'r^M M. reeds tweede $è»x~,ïï'i 'ÈÊldÊ - en wist zi.ir. voor- j? V, t'" - sprong op de laatste tientallen meters nog te vergrooten, zoo- v dat hij achter Metcalfe, die 10.5 Osendarp. sec had geloopen, als tweede eindigde met 0.1 sec. verschil. Borchmeyer werd derde met 10.7 en plaatste zich dus eveneens in de finale. De finale. De volgorde bij den start was: Owens, Strandberg, Borchmeyer, Osendarp, Wykoff, Metcalfe. Voor dit zoo belangrijke nummer heerscht in het anders zoo roezemoezige sta dion doodsche stilte. Dadelijk namen de drie Amerikanen de leiding. Owens en Metcalfe namen een kleinen voorsprong, terwijl Osen darp op ongeveer anderhalve meter achter Wykoff zat. Zoo bleef het tot ongeveer 50 meter, toen wij Osendarp plotseling zagen Jesse Owens, de snelste sprinter ter wereld. inloopen. Op 20 meter voor de finish lagen beiden gelijk, met zijn onverzettelijken wil gooide onze landgenoot zich naar voren: lag op 10 M. voor de finish een halve meter voor en wist dezen te behouden. Osendarp werd derde achter Owens en Metcalfe. Hoewel de uitslag niet direct bekend ge maakt werd, zag toch ieder, dat Osendarp No. 3 was geworden. Hij zelf sprong een meter in de lucht; de landgenooten, ook op de deel nemerstribune, zwaaiden met hun petjes; Lotsy, Quarles van Ufford en Wagener juich ten enthousiast over het welverdiende succes van den Hagenaar. Toen kwam na een kwartier de cérémonie protocolaire. Owens, Metcalfe en Osendarp gingen naar het kleine podium voor de eere tribune. Owens midden in, geflankeerd door de twee anderen. Terwijl de speaker den uit slag bekend maakte en allen zich verhieven voor het Amerikaansche volkslied, ging aan den kleinen mast ook het rood-wit-blauw om hoog. tot groot enthousiasme van het publiek, die den Europeeschen prijswinnaar in dit zoo belangrijke nummer hartelijk toejuichte. Het volledige resultaat was: 1. Owens (V.S.) 10.3 sec.: 2. Metcalfe (V.S.) 10.4 sec.. 3. Osendarp (Nederland) 10.5 sec.; 4. Wykoff (V.S.)5. Borchmeyer (Duitsch land); 6. Strandberg (Zweden). Demi-finales 800 M. De eerste demi-finale leverde een beeld op, zooals men in een sterk bezette serie in dit nummer wel zelden zal hebben gezien. De Amerikaansche neger Woodruff liep onmid dellijk uit en bijna over de geheele baan leidde hij met 20 a 25 meter voorsprong. Eerst tegen het eind liepen de anderen eenigszins op hem in, maar zijn voorsprong bedroeg nog zeker een 17 a 18 meter. Woodruff werd eer ste in 1 min. 52.5 sec. Met hem plaatsten zich in de finale de Pool Kupool Kucharski (tijd 1 min. 54.7 sec.) en de Argentijn Andersson, (tijd 1 min. 54.8 sec.). In de tweede serie had de Canadeesche neger Edwards langen tijd de leiding, maar in de laatste 50 gingen Williamson (Ver. Staten) en Backhouse (Australië) hem voorbij. Wil liamson noteerde een tijd van 1 min. 53.1 sec. Backhouse en Edwards liepen beiden 1 min. 53.2 sec. De derde serie werd op zeer overtuigende wijze door den Amerikaan Hornbostel gewon nen, die in de laatste 400 meter snel uitliep. Hornbostel liep 1 min. 53.2 sec. Tweede was de Italiaan Lanzi met 1 min. 54.4 sec.., terwijl de Engelschman Mcgabe er 1 min. 55.4 sec. over deed. In de finale hebben zich geplaatst: 3 Ame rikanen, 1 Pool, 1 Argentijn, 1 Australiër, 1 Canadees, 1 Italiaan en 1 Engelschman. De 3000 M. hindernissen. Tegen half zeven werd begonnen met de 3000 meter hindernisloop, een voor het publiek zeer interessant nummer. Aan de oostzijde van het stadion was in den grensrand een sloot gegraven, waarvoor een horde van flinke hoogte was geplaatst. Hier moesten de deel nemers zes maal over, terwijl ze bovendien 32 maal hadden te springen over horden, welke op de loopbaan waren geplaatst. Een enkele athleet had er slag van, in eens over de sloot te komen, maar de loopers maakten meestal kennis met het natte element. Zelfs Nieuw wereldrecord van Helen Stephens. De 100 meter hardloopen dames bracht in de tweede serie al direct een nieuw wereld record van de groote favoriete in dit num mer, Helen Stephens. Zonder dë minste moeite won zij met meters voorsprong op haar naaste concurrente Dolson (Canada). Wat Owens bij de heeren op de 100 meter is, blijkt deze Amerikaansche bij de dames te zijn. Ook zij liep met groote soepelheid, snel, met groote passen, in uitstekenden stijl. Haar tijd be droeg 11.4 sec., een nieuw wereldrecord, maar in ieder geval ook een nieuw Olympisch re cord. Het is echter de vraag, of de tijd van 11.4 sec. door de I. A. A. F. gehomologeerd zal worden. Immers, de loopsters hadden een ster ken wind in den rug, o.i. even sterk als Zon- Mej. Helen Stephens (links) zal ongetwijfeld de 100 Meter hardloopen voor dames winnen. Zij zal geen zware concurrentie ondervinden van bovenstaande drie andere mededingsters. (V. 1. n. r.)Kathe Kraus, Marie Dollinger en Stella Walasiewicz,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7