V Olympische notities ZEILEN. Cricket in Engeland. C. W. Pollé Gevraagd en aangeboden ALLEN, MEISJE Zeldzame aanbieding HEILIGE SAMMETJE He O. V. De Haart. Brandverzekering-Mij. van 1846 WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1936 HASREEM'S DAGBLAD 9 (Van onzen specialen medewerker.) BERLIJN, Dinsdag. De Duitsche athletiekploeg, die na den tweeden dag van het Olympisch athletiektour- nooi nog trotsch aan het hoofd ging van het landenklassement. moest Dinsdagmiddag haar leidende positie voor de eerste maal (maar waarschijnlijk ook wel voor altijd) afstaan aan de Amerikanen, die dezen Dinsdag volkomen behe«rschten met vier Olympische kampioen schappen bij de vijf nummers, welke op den derden athletiekdag beslist werden. Maar toch blijft Duitschland een uitstekende tweede, op geringen afstand van Amerika en met groo- ten voorsprong op den naasten concurrent Finland, wat zoowel blijkt uit het landen klassement volgens de puntentelling 3—2—1 voor respectievelijk eersten, tweeden en der den prijs. (1. Amerika met 23 pt., 2. Duitsch land met 21 pt., 3. Finland met 8 pt.), alsook uit het feit dat er van de elf tot dusverre be sliste nummers zes door Amerika, vier door Duitschland en één door Finland gewonnen werden. Viermaal ging de sterren- en strepenba- nier Dinsdag omhoog in den hoogsten eeire- mast: voor Jesse Owens bij het verspringen, voor Harding bij de 400 Mielier horden, voor Woodruff bij de 800 Meter en voor Helen Stephens bij de 100 Meter voor dames, vier gdecideerde overwinningen van dear sterk- sten deelnemer op het nummer. Niets was daar op aan te merken. Evenzoo betoonde de Duitsche wereldrecordhoudster Gisela Mauermayer zich duidelijk de sterkste bij de discuswerpsters; de eeretitel kwam tel kens bij haar, die deze eer in alle opzichten verdiende. Gisela's sterkste tegenstandster bij. het discuswerpen was de Poolsche athlete, die met haar lastigen naam Jadwiga Wajsówna voor onze lezers wellicht volkomen onbekeard zal zijn doch veel van die onbekendheid zal verliezen als we verraden dat ze in het bui tenland ook wel als F Weisz bekemrl staat. Evenals haar landgenoote Stella Walasie- wicz oftewel Stella Walsh heeft zij haar Poolsc'hen naam wat „aangepast" aan het buitenland. Polen schijnt veel goede discuswerpstea-s op te leveren, want ook Frl. Konopacka, die in 1928 te Amsterdam won, was een „Polska". De winnares verbeterde hier het Olympisch record met ruim zeven meter. De beide Holla ndsche deelneemsters Tine Koopmans en Annie Niesink bleven bij de middelmoot der negentien discuswerpsters. Bij het vèa-springen, waarbij oaize landge noot Klasema 's morgens den vereischten minimum-afstand van 7.15 Meter niet had kunnen halen, ondervond de gevreesde Jesse Owens igeduchten tegenstand van den Duiit- scher Long, Toen Owens zijn vijfden sprong moest doen, stond hij nog precies gelijk met den Duitscher (beiden 7.87 M.), doch daarna noteerde de neger 7.94 Meter, om met zijn laatsten sprong de acht meter-grens royaal te overschrijden8.06 Meter. Ei- is nog een wereldreeordaanvraag van 8.13 Meter, eenigen tijd geleden door dezen Yankee bereikt, men vraagt zich af waar de grens ligt bij dezen wonder-athleet. die tot dusverre reeds twee gouden medailles (100 meter en verspringen) te Berlijn won en he den op de 200 Meter wel zijn derde gouden medaille gaat behalen zonder dat zijn slanke body zich daarbij tot het uiterste schijnt in te spannen. Een andere Amerikaansche neger, veel grooter en forscher dan Owens, maar even soepel gebouwd, won de 800 Meter; het was Woodruff, die dat overeenkomstig de ver wachtingen deed. Doordat hij ingesloten raakte, kon hij pas tegen het einde naar vo ren komen, wat een nadeeligen invloed had op zijn tijd. Een andere neger-athleet, de kwieke Edwards, dien we ons nog van Amsterdam- 1928 herinnerden, werd acht jaar na zijn Olympisch debuut nog derde. Niettegenstaande Woodruff's zege was dit nummer toch een liohte teleurstelling voor Amerika, omdat Hornborstel en Williamson slechts vijfde en zesde werden, nadat Maan dag alle drie de mi-finales in een Amerikaan sche zege waren geëindigd. De honderd meter voor dames ging volgens verwachting: de wereldrecordhoudster Helen Stephens eerste, de Olympische kampioene van 1932 Stella Walasiewicz en de snelste der drie Duitsche finalisten op de deide plaats. Dat Glen Harding, wereldrecordhouder op de 400 Meter horden, dit nummer zou win nen, als revanche voor zijn onverwachte ne derlaag tegen den Ier Tisdall in 1932, was te verwachten; de lange Yankee scheert over de horden zooals een first class barbier met zijn scheermes de wangen van zijn klanten behandelt, maar van zijn landgenoot Patter son hadden we meer verwacht. De vlaggen van Amerika, Canada en de Philippijnen, gingen hier in top. Voor Nederland was natuurlijk de 200 meter van bijzonder belang; het verheugt ons te kunnen melden, dat Van Beveren en Osen- darp de demifinale bereikt hebben, maar weet men wel hoe weinig het gescheeld heeft of „Tinus" zou zijn uitgeschakeld door disquali- ficatie? Het publiek heeft het niet eens opge merkt, wij echter hebben een kwartiertje in angst gezeten, omdat Osendarp in zijn demi finale tegen den Amerikaan Robinson een paar centimeter buiten zijn baan geweest zou zijn in de bocht. Doordat in Berlijn de 200 meter met twee bochten geloopen wordt, in tegenstelling met de Amsterdamsche sintelbaan, waar in een speciaal aangelegd recht eind gestart wordt en slechts één bocht te overwinnen 'is, wordt het bochtenwerk van bijzondere beteekenis. Terwijl de Zweedsche ontdekkingsreiziger Sven Hedin door den luidspreker een speech hield, hielden we onophoudelijk de zes jury leden in de gaten: ze maten Tinus' voetstap pen na in de bocht, nog een zevende jurylid kwam erbij, er werd gemeten en gekeken, minstens tien minuten duurde het. Van Sven Iledin's speech hebben we geen woord gehoord; de zeven juryleden hielden onze volle aandacht gespannen, totdat einde lijk de verlossende tijding kwam: Osendarp is niet gedisqualificeerd, hij komt als nummer twee in de demifinale. Goddank! Maar wat hebben we in angst gezeten bij dat meet proces! Ook de 200 meter zal een dubbele neger zege worden door de Yankees Owen en Robin son (een tweede-Metcalfe!), maar voot den derden prijs maakt Osendarp een puike kans rnet den Zwitser Haenni, den Canadees Orr en den derden Amerikaan Packard (geen neger ditmaal!) als voornaamste concurrenten. Een extra-complimentje verdient Van Be- veren, die zoowel zijn serie (in den prachttijd van 21,4 sec.) als zijn kwartfinale (in 21.7 sec.) won en met eenig geluk zeker de finale kan bereiken. Voor de eenige Hollandsche teleurstelling van dezen Dinsdag zorgden de hockey'ers: na de 4—1 van Houtrust hadden ze de Belgen toch zeker moeten slaan, maar enfin, ze heb ben hun lot nog geheel in eigen handen door hun matches tegen Zwitserland en Frankrijk. Het Programma voor heden. 9.00: Moderne vijf kamp. Zwemmen. 9.00: Schermen. Floret individueel. 9.30: Zeilen. 10.30: Athletiek. Series 110 Meter hordenloop. Polsstokhoogspringen, ziftingswedstrij - den. Discuswerpen, idem. 11.00: Series 1500 Meter hardloopon. 13.00: 50 K.M. snelwandelen. Start. 14.00: Paardenpolo. 15.00: Athletiek. 200 Meter halve beslissin gen. Discuswerpen beslissing. 15.00: Schermen. Floret individueel. 15.30: 80 Meter hordenloop voor dames, series. 16.00: Polsstokhoogspringen, beslissing. 16.30: Dames floret beslissing. 16.30: Hockeywedstrijden. 17.00: Series 1500 Meter. 17.30: Voetbalwedstrijden. 17.45: 50 K.M. snelwandelen, aankomst. 18.00: 20o Meter beslissing. 20.00: Schermen. Floret Individueel. 20.00: Gewichtheffen middengewicht. Beslis sing zwaargewicht idem. Het programma voor Donderdag 9.00 uur: 9.00 uur: 9.00 uur: 9.30 uur: 10.30 uur: 11.00 uur: 14.00 uur: 15.00 uur: 16.15 uur: 16.30 uur: 17.30 uur: 17.45 uur: 18.30 uur: 15.00 uur: 15.00 uur: 16.00 uur: 16.30 uur: 16.30 uur: 16.30 uur: 18.00 uur: 19.00 uur: Vijf kamp Cross Country. Schieten. Schermen, Floret, Personeel. Zeilen (Kiel). 400 M. hardloopen, Series. Hink- Stap-Sprong, Series. Speerwer pen, Series. Worstelen, Grieksch-Rameinsch. Polo. 110 M. hordenloop, kwart en halve finales. 400 M. hardloopen, Series. Speerwerpen, Finale. 1500 M. hardloopen, halve finales. Hink-Stap-Sprong, Finale. 80 M. hordenloop,Dame?, kwart en halve finales. 110 M. hordenloop, Finale. Gymnastiek, Finland. Schieten. Schermen, Floret, Personeel, Finale. Handbal. Hockey, Voetbal, le ronde. Handbal. Wielrijden, 100 M. Sprint, Series. 4000 Meter achtervolging, Series. Worstelen. Grieksch-Romeinsch. Uitslag Vrijworsteltournooi. BERLIJN, 5 Augustus (Bijz. dienst A.N.P.) De uitslagen van het vrij worsteltoumooi, dat eerst heden in den vroegen ochtend eindigde, luiden als volgt: Bantamg.ewicht: (Olympisch kampioen) Zombori (Hongarije) met 4 strafpunten. Vedergewicht: (Olympisch kampioen) Pih- lajamaeki (Finland) met 1 straf punt. Lichtgewicht: (Olympisch kampioen) Kar- pati (Hongarije) met 3 strafpunten. Weltergewicht: (Olympisch kampioen) Le wis (Ver. Staten) met 3 strafpunten. Middengewicht: (Olympisch kampioen) Poilve (Frankrijk) met 2 strafpunten. Halfzwaargewicht: (Olympisch kampioen) Fridell .(Zweden) met 2 strafpunten. Zwaargewicht: (Olympisch kampioen) Pa- lusala (Estland) met 2 strafpunten. De uitslag van het landenklassement luidt: 1. Vereenigde Staten, 9 p., 2. Hongarije, 6 p., 3. Zweden, 6 punten, 4. Estland. 5 punten, 5. Finland, 5 punten. 6. Duitschland. 4 punten, 7. Frankrijk 3 punten, 8. Tsjecho-Slowakije, 2 punten, 9. Turkije en Canada, ieder 1 punt. Protest tegen den Noorschen zes-meter toegewezen. KIEL, 5 Augustus. (Bijz. dienst A.N.P.) Een tegen den Noorschen zes-meter inge diend protest is toegewezen, zoodat dit vaar tuig in de eerste race van de zes-meterklasse gedisqualificeerd is. De volgende landen schuiven dus alle een plaats op. Nederland is nu negende geworden en heeft vier, inplaats van drie punten gekregen. De Zwemwedstrijden De Olympische Zwemwedstrijden beginnen a.s. Zaterdagmorgen 9 uur met de series 100 M. en 200 M. schoolslag, dames, 's Middags 3 uur 100 M. vrije slag, dames. De moderne Vijfkamp. Het vierde onderdeel: zwemmen BERLIJN, 5 Aug. (Bijz. dienst A.N.P.). Het was vanmorgen vrijwel stampvol in het Olympische zwemstadion ,want het vierde onderdeel van den modernen vijf kamp, 300 M. vrije slag zwemmen, werd afgewerkt. Wij hebben gisteren reeds de persoonlijke resultaten gemeld van de Hollandsche deel nemers, de luitenants Van Geen, Van dei- Horst en Serre, welke zij behaalden bij het schieten. Na de eei\ste drie onderdeelen hadden onze landgenooten de volgende plaatsin het to taal-resultaat: luitenant Van Geen 13, lt. Van der Horst 16 en lt. Serre 35, bij het schieten afzonderlijk waren de plaatscijfers resp. 15, 14 en 30. Zwemmen is niet de sterkste zijde van de Hollandsche vijf kampers, maar wij moeten zeggen, dat zij behoorlijke tijden hebben ge maakt en in ieder geval niet door zenuwen gehandicapt werden, zoodat zij wel presteer den wat van hen verwacht werd. Luitenant Van der Horst zwom. zijn race in 5 min. 32.8 sec., lt. Serre deed er 5 min. 29.5 over en lt. Van Geen had 5 min. 40.5 sec. nood'ig. Er valt op het oogenblik nog niet te zeggen, welke invloed deze uitslagen op de plaats der Hollanders in het klassement hebben. Momenteel heeft de Duitscher Handrick de leiding, met den Zweed Thofelt op de tweede Floretschermen voor heeren Onze floretschermer Kunzc in eerste ronde uitgeschakeld. BERLIJN, 5 Aug. (Bijz. dienst A. N. P.). Vanmorgen is het ïndividueele floretscher men voor heeren begonnen. Onze floretschermer Paul Kunze kwam uit in de negende poule, waarin de Mexicaan Oliva niet opkwam, zoodat zeven schermers overbleven, die elk 6 partijen moesten trekken. I-Iet was te voorzien, dat Kunze's kansen niet al te groot zouden zijn; in zijn poule ont moette hij o.a. den sterken Italiaan Guaragna en den Griek Manolessos. Kunze won slechts één partij, waardoor hij uitgeschakeld werd. Het discuswerpen voor heeren BERLIJN, 5 Augustus. (Bijz. dienst A.N.P.) In het Olympische stadion is vanmorgen een begin gemaakt met het nummer discuswer pen voor heeren. Van de ongeveer 30 deelnemers wisten der tien zioh in den halven eindstrijd te plaat sen, door den vereischen worp van minimaal 44 meter te volbrengen. Zij zijn; Syllas (Griekenland), Noel (Frankrijk), Oberweger (Italië), Sivertsen en Soerlie (Noorwegen), Wotapek (Oostenrijk), Bergh en Hedvall (Zweden), Carpenter, Dunn en Wood (Ver. Staiten) en Fritsch en Schroeder (Duitschland). DAMMEN. DAMCLUB „HET NOORDEN". In het clubgebouw aan de Frans Hals straat werden de wedstrijden voor de Zomer competitie voortgezet. De uitslagen luiden: H. Boekei—H. Dienske 0—2 H. DienskeJ. Dienske Jr. 02 A. F. v. LeuffenA. Blom 20 M. v. d. MeeJ. Dienske Jr. 02 W. ReinhardtH. M. Janssen afgebr. J. KroonG. Olvers 20 J. KroonH. Dienske 20 J. v. HeuvenTh. Leijssen 02 J. Dienske Jr.M. v. d. Mee afgebr. Volgende week Maandagavond wordt de damcursus door den heer Zitman vervolgd met de opening wit; 3328 (zw. 2025). WIELRIJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging houdt heden avond de finale voor de trui, uitgeloofd dooi den heer Bos. Donderdagavond baanwedstrijd. A.s. Zondag koppel recordwedstrijd. VAN EGMOXD WINT TE KOPENHAGEN. Bij den wedstrijd om den „Petit Prix van Kopenhagen" heeft Jac. van Egmond blijkens een bericht in de Tel. succes gehad. Ruim 400 M. voor de eindstreep schoot de Nederlander naar voren en passeerde zijn tegenstanders onder het gejubel van het aanwezige publiek. Een tweede succes behaalde Van Egmond in een ploeg-handicaprace, waarin hij op gemak kelijke wijze zegevierde over den Deenschen kampioen Falck Hansen. Ook in den wedstrijd over 2200 M. blonk Van Egmond uit doordien hij een verbitterden strijd leverde tegen den wereldkampioen Scherens, dien de Belg slechts op het nipper tje kon winnen. Het verschil was zoo gering, dat het meerendeel van het publiek Van Egmond als winnaar uitriep en tegen de be slissing van de jury protesteerde. Pellenaers klopt Sylver Maes. Uit Brussel: Dinsdag is den Belgischen win naar van den Tour de France Sylver Maes en zijn teamgenooten een grootsche huldiging bereid, die door een geweldige menigte werd bijgewoond. De renners werden op het stad huis in Brussel ontvangen, waar Maes door burgemeester Max werd gehuldigd. Daar reden zij door een geestdriftige menigte naar het gebouw van den Belgischen wielerbond, waar zij opnieuw op de gebruikelijke manier werden gefeliciteerd. Vervolgens ging men gezamen lijk naar Schaerbeek om er aan de „ronde van Schaerbeek" deel te nemen. Het was echter een Nederlander, die deze ronde won, n.l. Kees Pellenaars. Behalve door Pellenaars was ons land vertegenwoordigd door onzen Tour de France-renner Middel kamp en door Valentijn. Het werd een zeer fraaie wedstrijd, waarin Middelkamp door pech moest opgeven. Pellenaars wist in een lange eindsprint, waarin niemand hem kon houden, als eerste het 125 K.M. lange traject te eindigen in 2 uur 40 min. 31 sec. Op de tweede plaats kwamen in 2 uur 40 min. 57 sec. achtereenvolgens binnen de Belgen Sylver Maes, Alfons Deloor, Somers en Vissers. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. OLYMPISCHE SPELEN. Verschillende maatstaf voor de onderscheiden takken van sport. Waarom? M. de R„ Zoudt u ook een verklaring kunnen geven van de zoo uiteenloopende maatstaf en be oordeeling der prestaties in de onderscheiden sportrubrieken? Wanneer onze athleten in andere takken van sport een 3e of 4e plaats veroveren, ja zelfs wanneer onze ruiters 12e worden in een veld van 46, dan leest men trouw over be vredigende. uitstekende of zelfs schitterende prestaties. Toen de deelnemers voor athletiek, zwem men, rijden, schermen, etc., waaronder er velen, zeer velen zijn, die geen spoor van kans hebben op een Olympisc'hen titel, naar Ber lijn vertrokken, werd op hun vooruitzichten geen demoraliseerende domper gezet en ge schreven: Wat doen zij in de kou? Hun taak is toch hopeloos tegenover de geweldige keien, die zij zullen ontmoeten! Integendeel, zij werden aangemoedigd om het beste te geven, wat zij konden en reeds een serie-overwin- ninkje leidde tot vreugde en voldoening. Wanneer echter onze roeiers in het buiten land eens uiet eerste waren, maar 3e of 4e, dan heette dit altijd een poover resultaat zoo niet een mislukking, en over onzen besten sculler ten Houten wist men niet beter te doen, dan te schrijven en te zeggen: Wat doet die jonge knaap in de kou? Zijn kansen zijn toch hopeloos! 't Is best mogelijk, dat dit keer de „je sais tout"-profeten gelijk zullen krijgen, alhoe wel er maar bitter weinig zijn, die kun nen zien of een bootje goed doorloopt of niet en nog minder hoe men dit kan bereiken en daar gaat het toch tenslotte om. Maar, zoo vraagt de onpartijdige lezer zich af, wat is het nut en waar blijft de sportivi teit om zoo'n jonge knaap reeds a priori te ontmoedigen door hem als kansloos te quali- fic-eeren, wat hij met verreweg de meeste andere Hollandsche athleten deelt, zonder dat dit telkens wordt afgeroepen, terwijl aan hun kansloos streven heele kolommen worden ge wijd.? En wanneer de Hollandsche roeiers nu ook eens 12e zullen worden, zooals de ruiters, zal men dan ook juichen en spreken van schitte rende prestaties? Wij zullen zien! H. F. ADAMS. Bijschrift: Wij zijn het met den geachten inzender volkomen eens dat den prestaties van onze roeiers geen andere maatstaf aangelegd moet worden dan voor andere takken van sport en van athletiek geldt. De uitzending van den skiffeur ten Houten is gecritiseerd, ook in dit blad, omdat deze roeier zich bij de selectie-wedstrijden te Sloten, waarbij het er toch reeds op aan kwam het beste te presteeren dat in zijn vermogen lag, kennelijk niet ten volle gafè Dit heeft twijfel doen ontstaan of zijn men taliteit de ware is voor internationale wed strijden, waarin hij bovendien nog onervaren isafgezien van zijn technische capacitei ten en zijn physiek, die o.i. ruim voldoende zijn. Wij hopen evenwel dat ten Houten te Berlijn zijn uiterste best zal doen zoowel in de training als in de wedstrijden zelf en hebben er dan ook na onze beschouwing over de selectiewedstrijden niet meer over geschre ven. Dat ten Houten over zijn roeien op die wedstrijden is gecritiseerd moet hij zelf wel als juist gevoeld hebben en kan voor hem een extra-aansporing zijn. om te Ber lijn zijn beste kunnen te toonen. Red. CRICKET. N. C. B. XI-Harrow Wanderers Tweede dag. Nadat Maandag de Hollandsche innings bij den stand van 81 voor 9 wickets was afge broken, vervolgden Dinsdag tusschen een paar regenbuien door F Wunder en F. v. Dalsum de innings. Bij het totaal kwam nog slechts twee runs, alvorens F. van Dalsum door Black- more gebowled werd. Het totaal was met in begrip van maar liefst 22 extra's 83 geworden Duveen had met 4-27 het beste bij de Engelsche jebowled. Verder Stogdon 2-10, Bond 1-13 Welch 2-11 (in niet minder dan 15 overs!!) Blackmore 1-0. Een-flinke regenbui maakte toen verder spe len onmogelijk. Te half één was het droog, toen moesten de Hollanders opnieuw batten. Alders en Breuning openden de innings, maar nog juist voor de lunch werd Alders door Bond gebowled voor slechts twee runs. Na de lunch scoorde Breuning met een paar goede legglanees evenzoovele boundaries. Op 29 werd hij echter door Duveen op cover point gevangen op het bowlen van Stogdon voor een goede 18. J. Offerman faalde wederom, alsmede Van Stuyvenberg, welke laatste zoo ongelukkig was, zijn eigen wicket in te trappen. Engel houdt wel eenigen tijd stand, maar scoort ook niet veel runs; hij moet tenslotte verdwijnen als hij door een off break van W. M. Welch wordt gebowled. Mr. L-abouchèra slaat direct een zes. gevolgd door een harde 4, maar hij wordt dan fraai door Duveen op diens eigen bowlen gevangen. Twee schitterende vangen van Welch doen twee batsmen sneuvelen en spoedig is het einde daar. Het totaal was nu nog minder geworden, dan in de eerste Innings, namelijk 70. Duveen was ook nu weer de beste bowler en had nu als cijfers 4-19, verder Stogdon 1-19, Bond 1-5 (in 9 overs) Welch 3-16 en Blackmore 1-5. Het batten der Hollanders was nu ook weer slecht geweest, hoewel de Engelsche aanval toch niet zoo moeilijk te bespelen is. De Harrow Wanderers winnen dus hun eersten wedstrijd overtuigend met innings en 84 runs. HERCULES-COMB.—C. V. H.-COMB. Op den 2den dag waren de C.V.H.'ers de gasten van Hercules. Hercules bat eerst. Het eerste wicket viel reeds op 10, doch dan volgt een flinke stand tusschen H. Reus en P. Dix. die eerst verbroken wordt op 41 als De Wit een goede runningcatch doet op het slowbowlen van Bcsse. Door goed veldwerk gaan er dan spoedig 2 run out. Alleen P. Dix houdt stand. Op 82 is het ook zijn beurt om te ver trekken. Hij scoorde 48 runs P. Keers 17. Bowlingcijfers: J. de Wit 111, A. v. Saase 217, Jac. Bosse 214, F. Gustenhoven 016, P. v. d. Vlugt 0—12. C.V.H. faalt hierna volkomen op het bowlen van Keers en Dix. Voor 28 zaten allen weer in het paviljoen. H. Keers bowlde 412, P. Dix 54. Daar nog voldoende speeltijd over was trachtte C.V.H, op de 2e innings een beter resultaat te verkrijgen. Thans werd het to taal van Hercules 59, waarvan J. Keers een prachtige 46. G. Zeeuwe bowlde 616. Gustenhoven 09, v. Saase 1—23. J. de Wit 2—6. C.V.H. moest nu 114 runs maken in 65 mi nuten wat een te zware opgave was op 't bowlen der Herculanen. Het totaal werd nu 73. waarvan J Jacobs 12 en F. Gustenhoven 12. Bowlingcijfers P. Keers 328 en P. Dix 6—35. Van de 4 wedstrijden waarin Dinsdag eene beslissing verkregen kon worden, hadden er 2 waarbij de leidende Counties Derby en Notts betrokken waren, een zeer spannend verloop Essex 219 en 81 had slechts 102 runs noodig om Derby 80 en 240 te slaan. Mitchell met 628 bowlde zoo prachtig dat Essex 20 runs tekort kwam. Notts 174 en 118 was even eens tegen Surrey 117 en 130 in gevaar. Gover en Larwood. die in de 2e innings weer 642 nam en de match voor Notts won, hadden geducht de hand in de lage totalen. Middlesex 337 (HuLme 118) won met in nings van Sussex 115 en 114. Glamorgan 238 won met innings van de Britsch-Indiërs 112 en 114 (J. C. Clay 843) een fraaie presta tie. Yorkshire 2469 en 100 zag zich tegen Lancs 202 en 174 voor de zooveelste maal in dit seizoen wegens regen een overwinning ontgaan. In een draw indigden: Gloucester 281 en 1595 tegen Somerset 133 iBarnett 531) en 99—5. Hants 125 en 217—8 tegen Kent 108 (Boves 654) en 148—4. Worcester 2105 tegen Warwick 197 (regen). Northants 168 en 297 (Bakewell 151) tegen Leicester 211 en 175—6. De stand is thans: 1 Derby, 2 Notts, 3 Hants, 4 Yorkshire, 5 Kent. Heden overleed in hot Diaconessenhuls te Haar lem, na langdurig, geduldig lijden, onze lieve Zuster. Behuwdzuster en Tante Alida Petronella Vos van Zon Weduwe van Jan Pfetcr Vos van Zon in den ouderdom van G7 jaar. Oudkarspel: A. J. VOS VAN ZON Haarlem: H. A. SERNé VOS VAN ZON H. J. SERNé Neven en Nichten Haarlem, 4 Augustus 1036 Prinsen Bolwerk 18 Geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 7 Augustus a.s. te 1.30 uut- op de Nieuwe Ooster Be graafplaats te Amsterdam. Vertrek sterfhuis 12 uur. Tandheelkundige AFWEZIG tot 17 Augustus Mevr. Dr. F. A. MENALDA vraagt voor direct NET MEISJE voor de middaguren. Vondellaan 22. Aerdenhout. Aanm. na S uur. bekw. keuken-werkmeisjes, 2de, alleen en dagmeisjes, v. g. g. v.. voor in en buiten de stad. BOOGAARD PLAATSING Jansstraat 50, Telef. 14170 MEISJE voor Atelierwerk gevraagd. Lft. 15-16 jr. Aanm. hedenavond 7-S n.m. Brouwerskade 7 DAME z. plaatsing als huishoudster te gen kl. vergoeding. Br. no. 521S bur. van die blad iiiiJS HAAS MAAKT OUD aat U daarom vakkundig be- andrlen. Algeheels behandelin' 3.50. dijwerken «1.50 iflevr J. v. d WerH enaupark 25 Tel. 1408 H1 die werkloos zijn en gaarne iets willen verdienen, liever dan den tijd geestdoodend en in ledigheid door te brengen, schrijven onder no. 5220 bur. van dit blad gevr., aan de Stoomwasscherij Hollandia te Zandvoort. Vrije reis. HUWELIJK Besch. burgerdame (wed.). 50 jaar, met eigen inboedel, zoekt kennismaking met net Heer, ten einde tot een gelukkig huwelijk te geraken. Br. no. 5221 bur. van dit blad Ter overname aangeboden siga renzaak, koopsom 750.goe deren tegen factuursprljs, omzet 160.p. w. Lage huur. Inl. GEBRS. SNOECK Stationsplein 13, Tel. 17145 Adverteer In HAARLEM'S DAGBLAD. Zate I'd. en Zondag u.fs. 8.15 n. 2 buitengewone voorstellingen door leden van N.V. Ver. Rott. Hofstad-Tooncel Anton Roemer als Blijspel in 3 bedrijven. Een stuk waarmede men zich kostelijk amuseert! Pr. 55. S0. 1.15. 1.45, 1.S0 r. en garder. inb. Bespr. v. Vrijd. 10-3 uur. GEM. CONCERTGEBOUW Donderdag 6 Augustus te 20.15 6e VOLKSCONCERT o. 1. v. MARTNUS ADAM SOLISTE: BERTIIA KALFF Viool Toegangsprijs: 15 cent Gevr. besch. R.K. JUFFROUW (onged. verpleegster) boven 25 J. van 95.30, om met Jonge dame te wandelen, deze bezig te houden (plano) en lichte hulsel, bezigh. te verrichten. Br, no. 6219 bur. van dit blad MEJ. MOSER, Groote Houtstraat 159 rood, Telefoon 11684, vraagt en biedt aan, voor terstond, 15 Aug. en September: Holl., Duitsche en Oostenr. Keukenmeisjes, Dienstb. als meid-all., 2e- Meïsjes, Werkm., Kamerm., Werkvr. en Dagm. voor heele en halve dagen. ONTHAALT UW VISITE vOP IJ f lLnr*lieJ> W-yHjct; P- ons I (4ET GEURIGE KOFFIE EN VERSCHE .SLAGROOM 0ERE1D KRUISWEG No. 70, hoek Parklaan Verzekert tegen 40 Brand, Onbewoonbaarheid, Huurderving, in braak, Storm, Bedrijf, Persoonl. Ongevallen, Weill. Aansprakelijkheid en Waterleidingschaden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3