Thijs IJs in het betooverde woud Engeland antwoordt op de Fransche nota, Met de Veendam naar het Noorden. WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1936 HAARLEM'S DAGBLAD BUITENLAND In principe accoord met een overeenkomst inzake non-interventie- Ook een démarche te Berlijn. In officieele Britsche kringen wordt ver nomen, dat het Britsche antwoord op de Fransche voorstellen een overeenkomst van non-interventie inzake de Spaansehe kwestie te sluiten op de Fransche ambassade te Lon den werd overhandigd. De Britsche regeering deelt hierin mede, dat zij met voldoening het Fransche initiatief ontvangt en in principe hiermede instemt. Londensche diplomatieke kringen verklaren met betrekking cot den term „in principe" in het Engelsche antwoord aan Frankrijk ten aanzien van de niet-inmenging van het bui tenland in de Spaansehe aangelegenheden o.m. dat hierin geen „restrictie mentaiis" ge zien moet worden. Er moeten echter nog eenige punten nader bepaald worden zooals bijv. de procedure, die gevolgd moet worden teneinde te komen tot verklaringen betref fende de neutraliteit en de interpretatie van het niet-inmengingsbeginsel. Frankrijk, dat in dezen het initiatief heeft genomen, zal hier in de leiding moeten nemen. Het Britsche antwoord wordt in Fransche kringen zeer gunstig ontvangen, vooral de snelheid van het antwoord wordt zeer op prijs gesteld. Het feit, dat Engeland alleen in prin cipe het voorstel aanvaardde wordt algemeen uitgelegd als een gevolg van de moeilijkheid om een direct antwoord te geven op een vraag welke ook afhangt van het al of niet aan vaarden door andere Europeeschè mogend heden. Engeland verlangt alles te voorkomen zooals op de jongste bijeenkomst van de Locarno-mogendheden bleek, wat Europa in twee kampen zou kunnen verdoelen en zoo de kansen voor de voorgenomen bijeenkomst van vijf schaden. Daarom is te wenschen aldus de Parij- sche opvatting dat ook Duitschland, Sovjet- Rusland en Italië zich verbinden bij een over eenkomst tot niet-inmenging in de Spaansehe kwestie. Uit Rome wordt gemeld, dat de minister van buitenlandsehe zaken, graaf Ciano, den Franschen ambassadeur heeft ontvangen, die hem mondeling het voorstel deed. een voor- loopig Engelsch-Fransch-Italiaansch accoord te sluiten tot handhaving van de neutraliteit ten opzichte van de gebeurtenissen in Spanje. De minister heeft zich zijn antwoord voor behouden. daar hij eerst met Mussolini over leg wilde plegen. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de Fransche ambassadeur een bezoek heeft gebracht aan het ministerie van Buitenlandsehe zaken, en naar men gelooft, ten aanzien van Spanje om niet-inmenging verzocht, zooals door Frank rijk ook aan Engeland en Italië is gevraagd, Naar men volgens I-lavas in politieke krin gen meent te weten, zou Duitschland er geen bezwaar in zien, besprekingen te openen om bepaalde regels op te stellen, ten einde het beginsel van niet-inmenging der mogendhe den in de binnenlandsche aangelegenheden van Spanje gestand te doen, op voorwaarde echter, dat Sovjet-Rusland deze regels even eens toepast, Generaal Mola wil een militair directorium instellen. De speciale verslaggever van het Duitsche Nieuwsbureau in de Noordelijke gevechtszone heeft een onderhoud gehad met generaal Mola, den opperbevelhebber van het Noordelijk leger. Nadat eenmaal Madrid bezet zal zijn, aldus generaal Mola, zal een militair directorium, bestaande uit een voorzittend generaal en vier generaals als directorium-leden, een re geering vormen. Zooals vanzelf spreekt, zal van dit oogenblik af geen sprake meer zijn van partijpolitiek. De kwestie van den staats vorm speelt eveneens geen rol meer. Integen deel, er moet op gewezen worden dat d'e hui dige beweging een zuiver republikeinsch karak ter draagt. Ten aanzien van de militaire zijde, verklaar de generaal Mola nog, dat hij in voldoende mate de beschikking had over wapens, muni tie, uitrustingstukken en geld. Slechts de luchtafweerdienst was gebrekkig. Op de vraag van den correspondent, of de verbinding tusschen het Zuidelijk leger onder generaal Fra^o en zijn eigen Noordelijk leger gewaarborgd was, antwoordde generaal Mola bevestigend. De „Deutschland" te Ceuta. De Duitsche kruiser „Deutschland" is in de haven van Ceuta aangekomen, meldt Havas uit Tetoean. Reeds enkele dagen vertelde men in de krin gen der opstandelingen, dat twee Duitsche oorlogsbodems werden verwacht, een te Ceuta en een te Rio Martin, de haven van Tetoean. Deze schepen zouden 2000 man troepen aan land zetten. Iemand uit de diplomatieke wereld ver klaarde, dat ernstiger dan de aankomst van het oorlogsschip te Ceuta is, dat de comman dant van het schip een bezoek heeft gebracht aan den commandant van de opstandelingen, generaal Franco. Een officier van den gene- ralen staf van Franco, zeide dat dit bezoek een gewoon beleefdheidsbezoek was. Evenwel duurde het bezoek ruim een uur. De Duitsche officieren, die aan land waren gegaan werden op de drukste punten van de stad gezien in gezelschap van opstandige of ficieren, die er blijkbaar een eer in stelden hun Duitsche collega's tot gids te dienen. De op standelingen beschouwen dit bezoek klaar blijkelijk als een bewijs van sympathie. Luchtgevecht boven de Straat van Gibraltar. Volgens niet bevestigde berichten is gisteren ochtend boven de Straat van Gibraltar een gevecht geleverd tusschen vliegtuigen van de regeering en watervliegtuigen van de rebellen. Na het gevecht zouden twee watervliegtuigen hebben moeten dalen, terwijl twee andere naar Ceuta vlogen. De Britsche admiraliteit deelt mede dat alle Engelschen, die Spanje wenschten te verlaten, thans zijn vertrokken en het is mogelijk, dat thans enkele Britsche oorlógsschepen uit de Spaansehe wateren worden teruggetrokken. Strategisch centrum van Saragossa gebombardeerd. Volgens in Barcelona verschijnende bladen 'heeft de luchtstrijdmacht van Barcelona het strategische centrum van Saragossa, Nuestra Senora del Pilar, gebombardeerd, waar een groot contingent opstandelingen lag. Het bombardement zou den rebellen zware verlie zen hebben toegebracht. Ronda door opstandelingen ingenomen. De Spaansehe opstandelingen verklaren de stad Ronda op 80 kilometer ten Noorden van Algeciras gelegen, te hebben ingenomen na hardnekkigen tegenstand der volksmilitie. Aan beide zijden zouden aanzienlijke verliezen zijn geleden. Geen levering van Fransche vliegtuigen. Officieele Parijsche kringen deelen ten aan zien van het in de „Matin" gepubliceerde be richt, dat de regeering langs een omweg toch vliegtuigen aan de Spaans.che regeering zou hebben geleverd mede, dat dit bericht volkomen onjuist is. De bedoelde toestellen waren naar Spanje gezonden voor evacuatie naar Oran van Fransche onderdanen en waren in strijd met de vooraf gevraagde verzekering, toch gerequireerd. Na diplomatieke stappen zijn de toestellen weer vrijgegeven. V olkenbonds vertegenwoor diger te Weenen vraagt ontslag Mr. Rost van Tonningen acht zijn taak volbracht. Mr. M, Rost van Tonningen heeft het vol gende schr\iven gericht aan den secretaris generaal van den Volkenbond: Hiermede heb ik de eer u te verzoeken wel aan den Volkenbondsraad te willen voor leggen-mijn verzoek om ontslag als zijn ver tegenwoordiger te Weenen. Terwijl ik sedert den herfst van 1931 be last was met de inspectie van het werk tot wederopbouw der financiën, hetgeen was ondernomen door het Oostenrijksche Gouver nement, in samenwerking met den Volken bond, heb ik mijn uiterste best gedaan de Oostenrijksche ministers en ambtenaren zoo veel mogelijk terzijde te staan bij hun zware taak. Dank zij de werkkracht van het Oosten rijksche volk is het mogelijk geweest groote vorderingen te maken en men kan thans con- stateeren, dat de Oostenrijksche financiën een toestand van stabiliteit hebben bereikt, die relatief beter is, dan dien van vele Staten in Europa en de geheele wereld. De nationale krachten van Oostenrijk heb ben zich trouwens dermate ontwikkeld, dat de Oostenrijkers het geheele beheer van hun financieele administratie zelf weder ter hand hebben genomen. Onder deze omstandigheden verheugt het mij te constateeren, dat de aan wezigheid van een buitenlandschen contro leur te Weenen voortaan overbodig is gewor den en dat het niet verantwoord zou zijn een taak voort te zetten, waravan de bestaans reden thans is weggenomen Anderzijds blijkt de toestand van mijn vaderland zoo moeilijk te zijn, dat ik als goed vaderlander meen te moeten werken voor mijn land, teineinde Nederland te helpen oprich ten tegen de vernietigende macht, die het van binnenuit en van buitenaf bedreigt. Onder deze omstandigheden moet ik den Volkenbondsraad verzoeken mij te ontslaan van mijn taak per 1 October aanstaande. Hitte veroorzaakt een spoorwegongeluk. Wagons tengevolge van ontzette rails van een brug gestort. In Bulgaarsch-Macedonië is igistecvmididatg bij het station Soeti, dat in de provincie Vra-tza is gelegen een personentrein ont spoord, daar de rails ten gevolge van die hitte op ahnorale wijze waren uitgezet. De treiin reeds judst over; 'n over een uitgedroogd rivier bed geslaigem brug. Vier wagens zijn in die -4 meter diepe bedding terecht gekomen, ter wijl de overige wagens bleven hangen. Vijf tien personen werdien gewond, van wie acht ernstig(A.N.P.) STAAT VAN BELEG IN GRIEKENLAND. De Kamer ontbonden. ATHENE, 5 Augustus (Reuter-A.N.P.) Het Atheensch Telegraafagentschap meldt: „De regeering heeft met toestem ming van den koning den staat van be leg afgekondigd, daar zij zich geplaatst zag tegenover een ernstige opstandige beweging, welke door de communisten was georganiseerd en tot bloedige ge volgen aanleiding dreigde te geven. Dit bericht is door de openbare meening met opluchting ontvangen. Overal in het land heerscht volmaakte orde. De Kamer is ontbonden, doch de datum voor de nieuwe verkiezingen is nog niet vastgesteld". (Wij teekenen hierbij aan dat dit die be woordingen van het officieele communiqué van die Grieksche regeering zijn. Red.) Ministeries onder speciale bewaking. Renter meldt voorts uit Athene, dat de re- geering buitengewoon maatregelen heeft ge troffen voor de handhaving der orde gedu rende die vannacht ingegane staking. Alle ministeries worden door cavalerie-af- deelingen bewaakt, teneinde een eventueelen aanval der stakers op deze gebouwen hei hoofd te kunnen bieden. De Nationalisten voor Malaga. Sevilla meldt vorderingen van generaal Mola. LISSABON, 4 Augustus (D.N.B.-A.N.P.) De opmarsch der nationalistische troepen naar de Zuid-Spaansche havenstad Malaga is met succes voortgezet. De troepen staan vol gens een mededeeling van den zender Tetoean vlak voor de stad. De roode militie is bij een uitvalpoging teruggeslagen. Uit Viana do Castello, in Noord-Portugal, wordt gemeld, dat in de provincie Galicië alle reservisten van de nationalisten onder leiding van generaal markies de Cavalcanti tot een nieuw korps zijn vereenigd, dat eveneens naar Madrid zal oprukken. De zender Sevilla verspreidt het bericht, dat de troepen van generaal Mola den ring om Madrid steeds nauwer maken. In het Guadar- rama-gebergte is generaal Mola Zondag 10 K.M. opgerukt. De zender Tetoean. die zich in handen dei- Nationalisten bevindt, meldt, dat het derde regiment van het vreemdelingenlegioen voor den overtocht naar Spanje gereed staat. Het moet dienen tot versterking van de strijd krachten van generaal Queipo de Llano. EEN TAXI ALS KLEEDKAMER. De Daily Herald maakt melding van een aardig voorval, dat zich Zaterdag voor de opening der Olympische Spelen heeft afge speeld. Een Deensche journalist vond, even voordat de intocht -der deelnemers in het Olympisch Stadion zou beginnen, de 22 vrouwelijke deel nemers van Denemarken voor hun trainings lokaal. Aangezien hun trainer niet was komen opdagen, konden zij niet naar binnen om van kleeding te verwisselen. De journalist haalde in allerijl een taxi en terwijl hij met den rug voor een der ramen stond, ver kleedden de dames zich in groepjes van drie in de taxi, zoodat zij nog net op tijd waren voor het défilé in het stadion. Felle strijd bij het Tanameer? Vooral rondom Gondar zou zwaar gevochten zijn. Volgens te Port Said ontvangen berichten zou zich een hevig gevecht hebben afgespeeld tusschen Abessynisehe strijdkrachten en*Ita- liaansche colonnes in de nabijheid van het Tana-meer. Vooral rondom Gondar zouden de gevechten een moorddadig verloop hebben gehad. De Abessynisehe strijdkrachten ston den onder bevel van Dedjaz Wand Bawassan, den tweeden zoon van Ras Kassa. Voorts wordt gemeld, dat Tekle Hawariate zich aan het hoofd van een colonne zou bevinden, -die verschanst is nabij den spoorweg naar Addis Abeba. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De geneugten van een zeereis- Inmiddels is het nacht geworden en Thijs zet zijn tocht door het woud nog onverdroten voort. Daar ontdekt hij bij het schijnsel van de maan ineens een hoop steenen. En bovenop staat een bordje met een pijl, die naar -beneden wijst. In spanning volgt Thijs de richting, die de pijl aangeeft. Tot zijn verrassing vindt hij een koker op den grond. Het ding rammeltdus daar zal wel iets belangrijks inzit ten! Misschien wel de mededeeling, waarom dit bosch betooverd is en hoe alle planten en dieren weer gewoon gemaakt kunnen worden. .Voorzichtig maakt Thijs den koker open. Aan boord s.s. VEENDAM Een vroolijk zonnetje, dat juist door het grauwe wolkendek breekt, be schijnt een lachende en wuivende me nigte op den Rotterdamschen steiger van de Holland-Amerikalijn èn aan boord van het s.s. Veendam. Belde groepen menschen zijn verbonden door een lawine van kleurige serpentines, die van alle dekken van het fraaie schip tot op de kade neerdalen. De statige tonen van het Wilhelmus weerklinken over de Maas en de Veendam vaart langzaam weg van den wal. De veertiendaagsche toeris- tenreis naar Scandinavië is begonnen. Zevenhonderd verschillende menschen, vo gels van diverse pluimage, zijn hier op de Veendam bijeen om gedurende twee weken gezamenlijk te genieten van al het schoone, dat de Scandinavische landen bieden, om veertien dagen tezamen slechts vreugde te be leven en voor een wijle de dagelijksche be slommeringen te vergeten. Zevenhonderd ver schillende menschen, die echter reeds na den eersten maaltijd voor een groot deel elkaar niet meer vreemd zijn. Oude kennismakingen worden vernieuwd en nieuwe relaties worden aangeknoopt, En als op den avond van den eersten dag de dansmuziek en de eminente goochelaar de passagiers saamgelokt hebben, dan is weldra de stemming zoo huiselijk-ge- zellig en gemoedelijk-opgewekt, dat 't schijnt of alle zevenhonderd reisgezellen reeds sinds jaren goede bekenden van elkander zijn. De Veendam gelijkt niet op een „drijvende stad", zooals men vaak ten onrechte van zeeschepen zegt, maar op een knus „drijvend dorpje", waar men elkander bij een ontmoeting „op straat" of in de „openbare vergaderplaatsen" met een blik van herkenning begroet. Een dorpje, maar zonder de onaangename zijde daarvan, zonder horretjes en zonder kijvende buurvrouwen. Zoo is dadelijk al de eerste dag van de „Ge- nerale-1936" van de Nederlandsche Reis Ver- eeniging want onder de vlag van dezen populairen bond vaart de Veendam ge slaagd. Ook Neptunus verleent tot dusver zijn gewaardeerde medewerking. De zee is niet ruw, al staat er een stevige bries, en zij heeft medelijden met de arme aspirant-zeevaarders, die reeds op den Nieuwen Waterweg angst voor de gevreesde zeeziekte bij zicli voelden opkomen. Men beweert wel eens, dat zeeziekte voor een groot deel suggestie is, maar dat geloof ik nu niet meer! Want ware dat het geval, clan zou ongetwijfeld het grootste gedeelte van de 700 toeristen, nog vóór de Veendam het zeegat was uitgevaren, „ter kooi" getogen zijn (zooals de zeemansterm luidt) ofeen rustig plekje van de verschansing hebben opgezocht. Want wien men ook sprak, waar men zijn oor ook te luisteren legde, steeds weerklonk het woord „zeeziekte". Zelfs het officieele reis programma voor den eersten dag bevatte eenige nuttige wenken voor zeezieken, als: „men blijve -in de frissche lucht aan dek. In het ergste geval blijve men in zijn hut, waar men het beste een liggende houding kan aan nemen met het hoofd iets lager en eenigszins op de rechterzijde gekeerd". Menigeen, die nog niet over stevige „zeebeenen" beschikte, zal de angst om het hart geslagen zijn bij het lezen van deze mededeelingen. Edoch, het ge vreesde euvel is, behoudens enkele uitzonde ringen, de eerste dagen gelukkig weggebleven. De eerste avond aan boord van de Veen dam is prachtig. Wie uit eigen ervaring een maannacht op zee meegemaakt heeft, zal we ten, hoe overweldigend dat is. De schoonheid er van beschrijven is onmogelijk. De maan. omringd door grillig ge vormde wolkengevaarten, werpt een glanzende lichtbaan over de woelende golven. Wie wat fantasie bezit, zou zich gemakkelijk kunnen voorstellen, dat eensklaps uit de maanlichte zee een meermin kwam opduiken of dat de zilverwitte lichtbundel over de baren den weg wees naar het Eiland der Gelukzaligen. Zooeven, toen het nog licht was, zijn wij tot groot genoegen van de passagiers, dicht langs Scheveningen gevaren. Nu zien wij nog slechts de pinkende lichtjes van vuurtorens in de verte en op korten afstand passeeren wij het lichtschip Haaks, dat daar midden op zee aan zijn plaats gekluisterd is. Even voelen wij mee met die eenzamen, daar op eenige honderden meters van ons af. Dan verdwijnt ook de laat ste glimp van „Haaks" en wij zullen voorloopig geen land zien. Langzamerhand xxeemt de nacht bezit van de boot. De jeugd, die in eeix aparte af deeling op het voordek is ondergebracht, ligt het eerst in een gezonde slaap verzonken. Dan volgen ook de volwassenen en alleen de dienstdoende bemanning blijft waakzaam. Zoo doorklieft de Veendam de nachtelijke golven en voert zijn 700 N.R.V.-ers veilig Noordwaarts naar de eerste pleisterplaats, Noorwegen's hoofdstad Oslo. De „hersenen" van de Veendam Liderdaad veilig en recht naar 't doel voe- i-end is de reis. Maar wat komt er al niet kij ken om den tocht zoo vlot te doen verloopen! Daar boven op de brug, daar wordt alles tot in de fijnste bijzonderheden uitgerekend: de koers, de snelheid, de positie van het schip en nog zoo .veel meer; daar zijn de „hersenen" van de Veendam gelegen. Het lijkt zoo eenvoudig en gemakkelijk, wan neer men als leek eens een kijkje mag nemen in dat heiligdom, van waaruit het geheele schip geregeerd wordt. Daar staat achter het stuixi-rad een zeeman, die den titel van kwar tiermeester draagt en die tot taak heeft de boot in den juisten koers te houden. Kracht heeft men voor dit werk niet noodig: een kind zou het stuurrad kunnen ronddraaien, want de bewegingen er van worden electriseh over gebracht naar het achterschip, waar zij den koers naar believen wijzigen. Maar wel moet de kwartiermeester een voortdurende oplet tendheid in acht nemen. Hij moet het oog ge richt houden afwisselend op den boeg en op het ingenieus samengestelde kompas vóór hem. Er komt echter nog zoo ontzettend veel meer te pas bij de navigatie-kunst. Weet u bij voorbeeld wat „een zonnetje schieten" betee- kent, of hoe men moet „looden" of dan soms hoe men behoort te „loggen"? Welnu, ik wist dat tot voor zeer kort ook niet. Maar thans voel ik me een echte zeerob, want met be hulp van één der vriendelijke stuurlui van de Veendam heb ik „een zonnetje geschoten". Hiervoor is noodig een ingewikkeld instru ment, waaraan spiegels en gekleurde glaasjes en een gradenboog zitten en dat sextant heet, en verder: de zon (of een ander hemel lichaam) en het menschelijk oog. Door op twee verschillende tijden te „schieten" bere kent men de plaats, waar het schip zich be vindt. Maar een doorgewinterde zeeman heeft dat niet eens noodig, want bij een bewolkten hemel „gist" hij uit de hem bekende gegevens van snelheid en tijd en uit de verschijnselen op zee, die hij waarneemt, het bestek. Van be lang hierbij wordt dan ook het „looden". Ach ter aan het schip laat men een touw met een stuk lood zakken en een geheimzinnig glazen buisje, dat een scheikundige stof bevat. Met behulp van chemische en natuurkundige wet ten. waarvan men rilt alleen al op 't hooren, berekent men dan gemakkelijk de diepte. Tegelijkertijd haalt men een „monstertje" van den zeebodem mee naar boven, dat helpt bij de bepaling der scheepspositie. Het derde moeilijke woord, dat ik zooeven noemde, het „loggen", duidt een methode pan, waarmee men de snelheid kan vinden. Een instrument dat In principe gelijk is aan een afstandsmetertje op de fiets, wordt gedurende eenigen tijd achter het schip aan gesleept exi dat is alles. Ik heb u hier slechts een klein gedeelte ver teld van het vele werk, dat in de „hersenen" van onze Veendam verricht wordt. Ik heb er respect voor gekregexi en ik maak me er niets ongerust over, dat wij niet precies op tijd te Oslo zullen arriveeren. Hoe men zich aan boord vermaakt De afwisseling aan boord laat niets te wenschen over: er wordt ge zwommen in het miniatuur bassin op het achterdek, er wordt ge-ping- pongd en er worden andere deltspelen beoefend, es- wordt gedanst, naar goochelaars gekeken, gepraat, ge luierd en gewandeld. Toch zijn er menschen, die wat meer sen satie wenschen. Er was zelfs een passagier, die nu op zee alles wilde meemaken, tot een aan varing toe! Ik vermoed echter, dat niet velexi zijn wensch deelen, en nu ik „boven" geweest ben, geloof ik niet meer in scheepsrampen en stellig niet met de Veèndam! Op het voordek houdt de jeugd verblijf. De jongelui hebben daar hun eigen slaap- en eet gelegenheid en hun eigen leiders. Zij worden streng-gescheiden gehouden van. de volwasse nen, maar zij vernxaken zich best. I-Ieelemaal in de boeg zit er één met een harmonica. Al len staan om hem heen geschaard en ook een paar Jantjes luisteren toe. Verder worden ook de jongelui uit de „kinderkamer" bezig ge houden met verschillende spelen, waarvoor zij dan op het sloependek van de ouderen mogen komen. Kortom overal op de Veendam, in alle af- deelingen van deze veertiendaagsche gemeen schap, heerscht een opperbeste stemming. Men is vol verwachting van al het schoons, dat straks in Scandinavië gezien zal worden. Morgenvroeg komen wij te Oslo aan. R. PFAFF Shetb ms&Wo&qmdh poets dus met De Nederlandsche tandpasta DOOS 20CT. TUBE 40 EN 60 CT. (Adv. Ingez. Med.) PRUERAMIMA DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Olympisch nieuws. 9.00 Ensemble J. Kroon. 10.00 Morgenwijding. Gram. pl., 10.30 Ensemble J. Kroon. 11.00 Orgelconcert en viool recital, 12.00 De Minsti'eels. 2.00 Voordi-acht. 2.30 Jetty Cantor's orkest. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. platen. 4.45 Voor groote kinderen. 5.30 Olympisch nieuws. 6.15 Kovacs Lajos' orkest. 7.00 Olympisch nieuws. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen, 8.15 Re sidentie-orkest en soliste. (In de pauze: Re portage). 10.30 Dansmuziek. 11.00 Berichten A.N.P. 11.10 Dansmuziek. 11,30 Gram. platen, 1145—12.00 Orgelspel. HILVERSUM II. 301 M. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV, 11,00 KRO, 2.00—11,30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. platen. 10„15 Mor gendienst. 10.45 Gram. platen. 11,30—12.00 Godsd. halfuur. 12,15 Gram. platen en KRO- orkest. 2.00 Gi'am. platen, 3.00—3.45 Zang en piano. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handen arbeid v. d. Jeugd. 5.30 Orgelconcert. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Gram. platen. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging en solist. (Om 9.10 Causerie over Henry Deterding's Schenking). 10.35 Belichten A.N.P. 10,40—11,30 Gx'am. pl., Hierna: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11,05 Orgelspel, 11.35 Gram. platen., ,12,20 Tro- cadero-Cinema-orkest. 1.05 Gram. pl.„ 1,35 Octetconcert. 2,20 Reportage uit Wales. 3.20 Het Carlton Hotel orkest. 4.10 Causerie „These my friends". 4.30 Reportage uit Ber lijn. 4.45 Gram. pl. 5.05 Het Cellini-Trio. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Het Bridge- water Harp-kwintet. 7.20 BBC-orkest en so liste. 8.20 Dansmuziek. 9.05 Voor tandheelkun digen. 9,20 Concert uit Salzburg. 10.05 Berich ten. BBC-Variété-orkest en solisten. 11,05 Zangvoordracht. 11,3512,.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20, 8.20 en 9,20 Gram. platen, 9.50 Orgel concert. 11.20 Omroeporkest. 2.50, 4.20 en 7.20 Gram. platen. 8.20 Orkestconcert. 11,3512.35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 6.20 Gram, platen., 8.20 Blaasconcert. 9.20 Solistenconcert. 10.20 Dansmuziek. 12.20 Mili tair concert. 1,20 Gevar. concert. 3.20 Omroep- Amusements-orkest. 8.30 Omroeporkest. 11,05 Kamermuziek. 12.20—1,10 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12,,20 M. Alexys orkest. 1.302.20 Gram, pl., 5.20 J, Schnyders' orkest. 6.50 Gram. platen; 8.20 J, Schnyders' orkest. 9.20 Opera-concei't. Hierna tot 11,10 Gram. platen. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Omroeporkest en solist. 10.20 Berichten. 10.35 Olympia-Nieuws. 11.05 Weerbericht. 11,20 Kamermuziek. 12,201,10 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6