Olympische notities WiELRIJDEN Kat Voetbaltournooi. Zeilen. VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 7 Van onzen specialen medewerker Berlijn, Donderdag. Vijf athletiekfinales waren er dezen dag in het Olympische Stadion en vijfmaal was het een ander volkslied dat weerklonk ter cere van den overwinnaar bij het hijschen van de lands vlag aan den middelsten mast: het God save the King voor den in Oxford studeerenden Nieuw Zeelander Lovelock, het droomerige Japansche volkslied voor den hink-stap-sprong matador Tajima. het Italiaansohe volkslied' voor signorina Valla. de dagelijksche Ameri- kaansche hymne voor Towns en het eveneens dagelijks weerklinkend Deutschlandlied voor den speerwerper Stock, die de vijfde gouden at-hletiekmedaille voor het organiseerend land behaalde. Deze laatste zege van den Duitscher Stöck was wel de meest verrassende van het hoele toumooi, omdat Stöck, die na vier worpen nog kansloos op de vijfde plaats stond met ecil worp van 68.11 meter, hiermee plotseling een inval deed in het Finsoh-Zweedsche speer- werpersparad'ijs. Steeds had een van deze beide Noord-Europeesche landen den Olympischen speerkampioen opgeleverd en toen na drie worpen de Finnen op de eerste, derde en vierde plaats stonden, met alleen den Zweed Atter- vall er tusschen in, begonnen we al te denken aan een herhaling der 10.000 meter: drie Fin- sche vlaggen in top. Volkomen onverwacht wierp toen de slanke blonde Duitscher Stöck de speer meer dan een meter verder dan de verste Fin. hij stond plots op de eerste plaats en behield die. daar de gevreesde Matti Jaervinen, (wereldrecord houder. Olympisch recordhouder en Olympisch kampioen uit. Los Angeles) 7 12 meter onder zijn record bleef en zelfs volkomen buiten de prijzen viel. Een Olympisch wonder, dat op papier onmogelijk leek! Onze landgenoot v. d. Poll haalde 's mor gens de vereischte 60 meter, maar kwam 's middags niet boven de 58 meter, zoodat hij in de middelmoot der 35 ingeschreven deel nemers eindigde. Op de 80 meter horden bracht mej. Ter Braake het niet tot een prijs, zij werd vijfde in de finale, die zóó spannend was dat Nos. een, twee, drie en vier vrijwel gelijk door de finish gingen in den fraaien tijd van 11.7 sec. De filmopneming moest er aan te pas komen, om uit te maken dat de Italiaansche Testonl niet als tweede, gelijk eerst was aangenomen, maar als vierde door de finish was gegaan en dus juist buiten de prijzen vi'el. Op de 110 meter hordenloop verbeterde de Yankee Towns het wereldrecord van zijn landgenoot Beard reeds in de demifinale tot 14.1 sec., maar in de finale ondervond hij zwa- ren tegenstand van den bekenden Britschen kampioen Finlay, die welverdiend op de zil veren medaille beslag legde. Deze Amerikaan- sche winnaar was ditmaal eens geen neger, maar de andere representant van de Ver- eenigde Staten, die als nummer drie eindigde was het. wèl! Dat er dezen middag niet minder dan drie wereldrecords verbeterd werden (110 meter horden, 1500 meter en hink-stap-sprong) was voor een groot deel te danken aan veel betere weersomstandighedengeen wind. geen regen en zelfs een vriendelijk zonnetje, dat het sta dion op zijn mooist deed uitkomen. Voor de derde maal ln successie won Japan den hink-stap-sprong: door Oda in 1928. door Nambu in 1932. door Tajima thans, met een anderen Japanner op de twede plaats nog vóór den wereldrecordhouder Metcalfe. De prachtige athleet. Tajima bereikte als eerste mensch ter wereld de zestien meter-grens! De Hagenaar Marten Klasema deed het met 14.55 meter niet slecht op dit nummer, waarop hij in ons land de opvolger van Peters is ge worden. De zon had ook haar invloed op de finale van de 1500 meter, waarin miraculeuze tijden bereikt werden. Beccali, die in 1932 in het Californische klimaat met 3 min. 51.2 sec. een nieuw Olympisch record had gemaakt, liep nu nog volle twee seconden harder en werd toch slechts derde, daar Lovelock en Cunningham beiden binnen wereldrecord liepen! Men moet athleet zijn (of geweest zijn) om te weten wat een tijd van 3 min. 47.8 sec. zeggen wil. Twee jaar geleden zagen we denzelfden winnaar Lovelock in het Amsterdamsche sta dion in actie, toen hij in een stroomenden re gen op een doorweekte sintelbaan zijn klasse toonde. Nu maakte hij een tijd, die ons eerst ongeloofwaardig scheen toen we den grootsten chronometer ter wereld (vijfmeter middellijn) op den Marathontoren na deze race zagen stoppen voordat de 48ste seconde van de vier de minuut bereikt was. Behalve de vijf nummers, die tot een be slissing gebracht werden, kreeg men op de zen Donderdag in de ochtenduren nog acht series van de 400 meter en in de middaguren de kwartfinales van ditzelfde nummer. Ook hier bereikte Amerika met zijn volledige ploeg van drie deelnemers de demi-finale en ook hier behoorden twee van deze drie Yan kees tot het zwarte ras. waarbij vooral de neger Lu Valla. die met- 47.6 sec. den besten tijd van den dag maakte, een voortreffelijken indruk achterliet, toen hij met vier meter voorsprong won op den Franschman Ska- wisky, Tot eroote vreugde van het Duitsche pu bliek, dat overigens zeer fair in zijn optre den is, weixi de derde kwartfinale gewonnen door hun landgenoot Blazejezak. wiens naam uitgesproken behoort te worden met den klemtoon op de voorlaatste lettergreep. In Amsterdam, waar deze Duitscher meerma len uitgekomen is bii den landenwedstrijd NederlandWest-Duitschland. was hij be ter bekend als ,31aas-in-je-zalc". Van de sporten buiten het stadion noemen we nog speciaal den over vijf dagen verdeel den modernen vijfkamp, die, sinds de invoe ring er van in het Olympisch programma in 1920, steeds een Zweedsche zege had opge leverd. Nu ging Duitschland met de hoogste Olympische eer op dit zwaarste nummer strijken; er was zelfs geen enkele Zweed bij de prijswinnaars, daar Sven Thofelt, de win naar van 1928. ditmaal slechts vierde werd. Overeenkomstig het voorbeeld van den Olympischen kampioen-kogelstooten Wölike werd de Duitsche luitenant Handrick onmid dellijk nadat hij den vijfkamp gewonnen had, tot kapitein gepromoveerd. Het is in Duitsch land nog niet zoo slecht om op sportgebied uit te blinken wanneer men snel promotie wenscht te maken. Als men in Holland dat zelfde systeem volgde, zou onze ruitersport matador Pahud de Mortanges thans al zoo ongeveer generaal zijn geworden iri plaats van nog steeds luitenant te zijn na al zijn Olympische successen! Bij den modernen vijfkamp eindigde Ne derland tot dusverre steeds in de achterste gelederen; de achttiende plaats van onzen luitenant Van Geen bij de 42 deelnemers; is daarom een extra vermelding waard. Terwijl onze athleten op dezen Donderdag niet sterk naar voren kwamen, zorgden de hockey'ers er voor dat Nederland reden tot juichen kreeg: met 41 klopten ze de Zwit sers. zich daarmee herstellend van hun te leurstellend begin en ze staan nu voor de taak om Maandag a.s. de Franschen te klap pen en zich daarmee van hun plaats in de demi-finale tegen Duitschland te verzeu ren. strak op handhaving der reglementen staan. En hoewel het verzoek op het moment, dat dit geschreven wordt, nog niet definitief is afgewezen, heeft men in het Hollandsche kamp weinig hoop, dat een andere beslissing zal vallen. De resultaten van de voorwedstrijden dei- vierduizend meter achtervolging luiden als volgt: le rit; 1 Italië 4 min. 49.3 sec., 2 Canada 4 min. 58.2 sec. 2e rit: 1 België 4 min. 54 sec., 2 Hongarije 4 min. 57.4 sec. 3e rit: 1 Denemarken 4 min. 49.2 sec., 2 Zwitserland 4 min. 56.2 sec. 4e rit: 1 Bulgarije (walk over). 5e rit; 1 Vereenigde Staten 5 min. 7.2 sec., 2 Nederland (door vallen opgegeven). 6e rit: 1 Duitschland 4 min. 48.3 sec., 2 Oos tenrijk 5 min. 2.1 sec. 7e rit-: 1' Frankrijk 4 min. 41.4 sec., (nieuw Olympisch'record), 2 Engeland 4 min. 50 sec. Wat de sprintnummers betreft, Arie van Vliet heeft zich gemakkelijk voor de achtste finale kunnen plaatsen door den Canadees Peace van kop-af met vele lengten te slaan. Tijd over de laatste 200 meter 12 1/5 sec. Ver rassingen kwamen er overigens in de sprint niet voor. Winnaars waren: Coilard (België). Chaillot (Frankrijk), Hicks (Engelandh Van Vliet (Nederland), Pola (Italië). Waegelin (Zwitserland), Giles (Nieuw Zeeland), Mer- kens (Duitschland), Dusika (Oostenrijk) en Magnussen (Denemarken) Deze tien winnaars der series werden on middellijk in de achtste finale geplaatst, ter wijl uit de herkansingsraces overgingen Gray Australië), Clayton (Zuid Afrika), Sellinger (Ver. Staten), Gyoerffy (Hongarije), Sandtorp (Noorwegen) en Peace (Canada). Van Vliet wint zijn serie 1000 M. De resultaten van de series van den sprint- wedstrijd over 1000 meter luiden als volgt: Eerste serie: 1. Coilard (België), 2. Gray (Australië)tijd laatste 200 meter 13,1 sec. Tweede serie: 1. Chaillot (Frankrijk); 2. Ratscheff (Bugarije); tijd laatste 200 meter 12,4 sec. Derde serie: 1. Hicks (Gr. Brittannië); 2. Riquelme (Chili) 13 3 sec. Vierde serie: 1. Van Vliet (Nederland); 2. Peace (Canada) 12 3 sec. Vijfde serie: 1. Pola (Italië); 2. Wing (China) 14 sec. Zesde serie: 1. Waegelin (Zwitserland); 2. Santorp (Noorwegen) 12.2 sec. Zevende serie: 1. Giles (Nieuw Zeeland); 2 Gyoerffy (Hongarije) 12,3 sec. Achtste sërie: 1. Merkens (Duitschland); 2. Sellinger (Ver. Staten) 12,4 sec. Negende serie: 1. Dusika (Oostenrijk); 2. Clayton (Zuid-Afrika) 15 sec. Tiende serie: 1. Magnussen (Denemarken); 2. Mazzini (Peru) 13,1 sec. De herkansingsritten. De herkansingsritten van de sprint over 1000 meter hadden tot resultaat: le rit; 1 Gray (Australië), 2 Clayton (Zuid- Afrika), 3 Mazzini <Peru), tijd laatste 200 me ter: 13 seconden. 2e rit: 1 Sellinger (Ver. Staten), 2 Gyoerffy (Hongarije), 3 Ratscheff (Bulgarije), 13.2 sec. 3e rit: 1 Santorp (Noorwegen), 2 Riquelme (Chili) 13 sec. 4e rit: 1 Peace (Canada), 2 Wing (China) 15.1 sec. De Duitscher Walter Stoeck bij het nummer speerwerpen, dat hij met een worp van 71.84 won. Ned. achfervolgingsploeg uitgevallen. Een klein Hollandsch drama op de wielerbaan. Van Vliet plaatst zich in de achtste finale. Donderdagavond zijn op de baan van het B.S.C.-terrein de Olympische wielerwedstrij den begonnen voor een vrij talrijk publiek. De weersomstandigheden waren zeer fraai, het" was wat warmer geworden en er stond, vrij wel geen wind. Onder de toeschouwers waren talrijke Nederlanders; voor hen is het een minder prettige dag geworden, omdat onze achtervolgingsploeg^door pech uit den strijd is gevallen en wel op een wijze, die bijna dra matisch kan worden genoemd. Naar men weet gaat de achtervolging over vier K.M., waarbij in zeven series werd gere den. De ploegen, die de acht beste tijden zou den hebben gemaakt, klasseerden zich voor de kwart eindstrijden. De gewone bepaling, dat .drie van de vier renners eener ploeg over de eindstreep moesten komen ,gold vanzelf sprekend ook hier. De tijd van den derden ren ner werd daarbij genoteerd. Reeds in de eerste serie tusschen Italië en Canada werd het Olympisch record, dat op 4 min. 53 sec. sedert 1932 stond, door de Ita lianen verbeterd en gebracht op 4 min. 49 3/5 seconde. In de derde serie deed Denemarken het nog iets sneller tegen Zwitserland en verbeterde het Olympisch record van Italië met 1/5 sec. In de vijfde serie reed Nederland tegen de Vereenigde Staten. De Hollandsche ploeg be stond uit Kropman, Van der Voort, Van Wees en Zwartepoorte. De Amerikanen startten slecht; de Oranje- ploeg liep reeds onmiddellijk een stuk in. De vierde Amerikaan gaf het al spoedig op en toen konden onze landgenooten neg meer in- loopen. Zij reden schitterend; het aflossen ge schiedde vlot en de ploeg vormde zoo'n schit terend geheel, dat telkens een luid applaus uit de duizenden toeschouwers opsteeg. Drie ronden voor het einde hadden de Oranje-hemden de drie Amerikanen bijna te pakken, nog slechts vijf meter scheidde hen. Toen kwam het voor Nederland zoo teleur stellende moment. Van der Voort reed in de bocht aan den kop; hij wilde zich laten aflossen en reed daarom naar boven. Zwartepoorte reed direct achter hem, doch zat aan den verkeerden kant van het wiel, zoodat hij viel. Van Wees, die op dat moment derde lag, glipte heel handig nog naar boven uit, doch Kropman kon niet meer uit wijken en viel over den naar beneden glijden den Zwartepoorte heen. Bij deze valpartij werden zij geblesseerd, doch niet ernstig, Kropman zat spoedig weer op de fiets, daarbij geholpen door dr. Tetzner, die toevallig in de buurt stond. Immers, drie man moesten de finish passeeren, anders was de Hollandsche ploeg uitgeschakeld. Doch het was reeds te laat. De situatie was enkele se conden zóó verward geweest, dat de derde man niet meer spoedig genoeg op de fiets zat en de anderen kon inhalen. Van der Voort en Van Wees gingen door, liepen over de Amerikanen heen; maar de re glementen spraken andere taal: de Ver. Sta ten werden geplaatst met een tijd van 5 min. 7 2/5 sec. Naar wij vernamen noteerde Van der Voort ondanks het feit, dat hij de laatste ronden met Van Wees alleen had gereden, een tijd van 4 min. 44 sec., de beste, die tot op dat moment gemaakt was. Zwartèpoortë en Kropman werden onmid- delijk door den medischen dienst onderzocht; de blessures bleken niet van ernstigen aard te zijn. Het huilen stónd hun nader dan het lachen. Maanden eri maanden lang hadden deze jongens getraind, zich groote opofferin gen getroost, bleken een schitterende ploeg te vormen en nu was door pech de kans totaal verloren gegaan. Veel konden zij niet zeggen, toen wij hen spraken, stil en bedrukt zaten zij in een hoekje van de kleedkamer. Guus Schilling, de trouwe verzorger onzer wielrenners, was totaal verslagen. ..Reden ze even goed", zei hij tot ons, „met zijn tweeën vier min, 44 sec. genoteerd en nog lang niet alles gegeven. Enkele dagen geleden nog had den wij een tijd van 4 min. 40 sec. over de 4 K.M. en cok toen was er nog niet alles uitge haald. Het is pech."het is een ongelukje". De ijverige N.W.U.-official, de heer Swaab de Beer. heeft onmiddellijk pogingen in het werk gesteld om te trachten aan de Neder - landsche ploeg alsnog een kans te geven. De Amerikanen, zeer sportief, gingen er mede ac- coord den rit over te rijden. Dit heeft de heer Swaab de Beer aan de jury overgebracht en er aan toegevoegd, dat het toch volkomen in overeenstemming met den waren Olympischen geest zou zijn, indien de Nederlandsche ploeg door over te rijden tegen Amerika een nieuwe kans voor plaatsing onder de acht besten zou krijgen. Maar de heer Swaab de Beer twijfelde er zelf aan of de jury aan een verzoek van Nederland gevolg zou geven. Daar blijft men immers De eerste voetbalmatch van Chineezen in Europa. Engeland—China (20). Voor den wedstrijd EngelandChina, die Donderdagmiddag in het Mommsenstadion werd gespeeld, bestond groote belangstelling, want het was de eerste maal, dat men in Europa de gelegenheid kreeg, het Chineesche voetbal gade te slaan, waarover men reeds zooveel heeft gehoord en dat, sedert het ge ringe aantal jaren, dat in China de voetbal sport beoefend wordt, in Oost-Azië hoog staat aangeschreven. Een merkwaardige samenloop van omstan digheden mag het heeten, dat de Chineezen hun eersten wedstrijd juist moesten spelen tegen de Engelsehen, die toch min of meer als hun leermeesters op voetbalgebied beschouwd kunnen worden, want niet alleen heeft men in China het voetbalspel het eerst zien spelen door Engelsche soldaten, maar bovendien heb ben verschillende groote Chineesche voetbal clubs in steden als Kanton, Hongkong en Nan king, Engelsche beroepsspelers als trainers ge- engageerd. Dat de Chineezen goede leerlingen waren hebben de Engelschen thans kunnen onder vinden, toen zij er met rust nog niet in ge slaagd waren te scoren en hun doel zelfs eeni- ge malen gevaar had geloopen doorboord te worden. Het Engelsche elftal speelde een zeer matige partij en heeft in dezen vorm weinig of geen kansen tegen de sterke Midden-Europeesche landen. Weliswaar bestaat dit elftal slechts uit de werkelijke amateurs, doch van gerouti neerde voetballers als de Engelschen had men meer verband, betere combinatie en grootere productiviteit mogen verwachten. Ondanks het vrij zwakke spel van de Engel schen en de nederlaag, die het Chineesche elftal in de tweede helft toch nog heeft moe ten lijden, heeft men uit dezen wedstrijd toch Bij het gewichtheffen zegevierde te Berlijn in de middenklasse de Egyptenaar El Touny, die een nieuw wereldrecord vestigde. Men ziet dezen krachtmensch hier tus schen de Duitschers Ismayer (links) en Wagner, die resp. de tweede en derde plaats bezetten. DE WINNAARS VAN DE OLYMPISCHE MEDAILLES Van de 129 Olympische kampioenschappen waren tot Donderdagavond 37 nummers alge- werkt, Tot op dat oogenhlik waren de be haalde gouden, zilveren en bronzen medailles als volgt over de deelnemende naties verdeeld; gouden zilveren bronzen Vereenigde Staten 12 9 2 Duitschland 8 9 8 Hongarije 3 0 0 Italië 3 1 4 Egypte 2 12 Finland 2 3 4 Frankrijk 2 2 0 Engeland 110 Estland 111 Japan 12 2 Nieuw Zeeland 10 0 Zweden 113 Polen 0 2 1 Tsjecho-Slowakije 0 2 0 Canada 0 13 Oostenrijk 0 11 Zwitserland 0 10 Nederland 0 0 2 Australië 0 0 1 Letland 0 0 1 Philippijnen 0 0 1 Turkije 0 0 1 Hoe de Nieuw-Zeelander Lovelock (geheel rechts) de 1500 Meter te Berlijn won, voor Cunningham (VB.) en Beccali (Italië), Kagchelland wederom eerste. Het resultaat van de derde race der Olym- pia-jollen luidt: 1. Nederland (Kagchelland 1 uur 28 min. 20 sec. (25 pnt)Engeland Scott) 1 uur 28 min. 38 sec. (24 p.); 3. Duitschland (Krogmann) l uur 28 min. 59 sec (23 pnt.)4. Chili (Wich- mann Harbeck) 1 uur 30 min. 14 sec. (22 pnt.) 5. Frankrijk (Lebrun) 1 uur 31 min. 48 sec. (21 pnt.) (protest tegen Denemarken inge diend) 6. Ver. Staten (Jewett) 1 uur 31 min. 57 sec. (20 pnt.). Er namen 24 landen aan dezen wedstrijd deel. De derde race der zesmeters. De uitslag van de derde race in de zesmeter- klasse luidt als volgt: 1. Italië, 1 uur 58 min. 56 sec. 12 pnt.; 2. Ar gentinië 1 uur 58 min. 59 sec. 11 p.;3. Finland 1 uur 59 min. 45 sec. 10 p.; 4. Zwitserland 1 uur 59 min. 52 sec. 9 p.; 5. Noorwegen l uur 59 min. 57 sec. 8 p.; 6. Engeland 1 uur 59 min. 58 sec. 7 p.; 7. Duitschland 2 uur 0 min. 11 sec. 6 p.; 8. Vereenigde Staten 2 uur 2 min. 40 sec. 5 p.; 9. Frankrijk 2 uur 6 min. 46 sec. 4 p.; 10 Polen 2 uur 11 min. 44 sec. 3 p. Nederland en Zweden hebben opgegeven. Tegen Polen en Duitschland zijn protesten in gediend. Mr. Carp moet den strijd opgeven. Donderdagmiddag is kort na den start het onderwant van de „De Ruyter" gebroken, zoo dat Mr. Carp den strijd op moest geven. De derde race der achtmeters. De derde race der achtmeters heeft het vol gende resultaat opgeleverd: 1 Zweden 2 uur 10 min. 38 sec. 10 p.: 2. Noorwegen 2 uur 13 min. 50 sec 9 p.; 3. Finland 2 uur 14 min. 26 sec. 8 p.; 4. Duitschland 2 uur 14 min. 45 sec. 7 p.; 5. Engeland 2 uur 14 min. 51 sec. 6 p.; 6. Italië 2 uur 18 min. 49 sec. 5 p.; 7. Argentinië 2 uur 18 min. 59 sec. 4 p.; 8. Vereenigde Staten 2 uur 19 min. 43 sec. 3 p.; 9. Frankrijk 2 uur 20 min. 32 sec. 2 p.; 10. Denemarken 2 uur 27 min. 32 sec. 1 p. Italië heeft een protest tegen Zweden inge diend. een zeer goeden indruk van het Chineesche voetbalspel kunnen krijgen. De meeste spelers beschikken over een goede balbehandeling en weten, als goede leerlingen van de Engelschen, een toegespeelden bal goed te stoppen of op te vangen en zuiver naar el kaar te plaatsen. Bij de duels tusschen de licht-gebouwde Chineezen en de meestal forsche Engelschen moesten de Aziaten het begrijpelijkerwijze dikwijls afleggen, hoewel van forsch spel geen sprake was. In het algemeen stelden de Chineezen zich ook goed op en streefden zij naar een kort. gesloten spel dat hun fort schijnt te zijn, maar waartoe ze nu weinig kans kregein, vooral in. de tweede helft. Vooral in de eerste helft brachten echter de snelle uitvallen van den midden-voor en aanvoerder Lee Wai Tong en het uitmuntende spel van den links-binnen Suen verschillende malen het Britsche doel in gevaar en onge twijfeld was het in niet geringe mate het ge brek aan internationale wedstrijd-routine, die de Chineezen voor het Engelsche doel in ver warring bracht en hun dikwijls redelijke kan sen deed missen. Ook de Britten misten eenige zeer mooie kansen en ondervonden, vooral in de eerste helft, dat de Chineesche verdedigers niet te onderschatten waren. Een der Chineesche officials verklaarde ons, dat men natuurlijk niet op Olympische suc cessen gerekend had en toen men tegen Enge land had geloot, ook geen overwinning op het oudste voetballand nad verwacht. De Engelschen wonnen tenslotte slechts met 2—0. PeruFinland 73) Peru is er door een stevige ovei'winning op de Finsche voetballers in geslaagd, zich in de volgende ronde te werken. Het sterke punt der Zuid-Amerikanen was de aanval, waartegen de Finsche verdediging niet opgewassen was. Met de rust was de stand 31 voor Peru. Na de hervatting bleef de krachtsverhouding ongeveer dezelfde. Peru scoorde nog vier maal, en eerst toen zij met 71 achter stonden, kon den de Finnen opnieuw scoren. Het einde kwam met een 73 overwinning voor Peru. De derde race in de Star-klasse. Donderdag werd te Kiel de derde race in de Star-klasse gezeild. Het resultaat was: 1 Duitschland 1 uur 45 min. 24 sec. (12 punten); 2. Engeland 1 uur 49 min. 34 sec. (11 punten-; 3. Zweden 1 uur 49 min. 38 sec. (10 punten-; 4. Nederland (Bob Maas) 1 uur 50 min. 5 sec. (9 punten); 5. Italië 1 uur 50 min. 55 sec. (8 p.); 6. Turkije 1 uur 51 min. 33 sec. (7 p.); 7. Noorwegen 1 uur 51 min. 53 sec. (6 p.); 8. Ver eenigde Staten 1 uur 52 min. 2 sec. (5 p.); 9. Frankrijk 1 uur 52 min. 11 sec. (4 p.) Portugal en Japan moesten opgeven, daar hun masten waren gebroken. België werd ge diskwalificeerd.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11