Kaas boog-azijn Thijs IJs als bestrijder der reuzen Barrio acht het einde van den opstand nabij. „Ka* VMenvde. VMf VERTELLING MAANDAG 10 AUGUSTUS 1936 haart: e-m'S dagbead De burgeroorlog in Spanje. Hevig bombardement op Algeciras. Nog steeds versterkingen voor de „nationalen" uit Marokko) Verklaring: van Barrio. Martinez Barrio, de president van de Cor tes. heeft tegenover een correspondent van Havas verklaard, te gelooven, dat het niet lang zal duren of de militaire beweging zal zijn afgeloopen. Wij wonen thans de liqui datie van den militairen opstand bij. zeide hij. De voornaamste moeilijkheid der op standelingen bestaat in het feit, dat zij niet weten, hoe zij zich zullen overgeven, maar zij zijn er reeds van overtuigd, dat hun fa len onvermijdelijk is, een militaire rebellie tegenover een staat, welke niet binnen 48 uur slaagt, slaagt nimmer. Zoodra een der bolwerken van de opstandelingen: Sevilla, Burgos of Saragossa, zal vallen, zal de mi litaire beweging voor altijd geliquideerd zijn. Op een vraag van den verslaggever, ver klaarde Barrio, dat de regeering tijdens den moelijken strijd het republikeinsche land op verstandige wijze heeft bestuurd en hij gaf de verzekering. ..dat het bestuur op dezelfde verstandige wijze zal worden voortgezet, door de r» menwerking van alle partijen van het vei kef ion t". Algeciras zwaar gebom bardeerd. Reuter meldt uit Tanger. dat bij het twee de bonrt dement van Algeciras door den kruiser Jaime Frimero zes personen zijn ge dood en twintig gewond. Alle tusschen Al geciras en Ponte Carnerop opgestelde batte rijen. zijn vernield en de manschappen ge dood. Het schijnt, dat de regeeringstroepen bij Algeciras zullen worden ontscheept. De verbindingsweg tusschen Algeciras en Ta- rifa is ernstig beschadigd. Een groote hoe veelheid kurk. dat in entrepot was opgesla gen, is door brand vernield. Aan verschil lende openbare gebouwen, de consulaten van Frankrijk, Engeland, en Argentinië is ern stige schade berokkend. Sinds het bombardement is de grens bij Lal in eau volkomen gesloten. Passagiers van de mailboot „Medie 2". welke Gibraltar en Algeciras passeerde, ver klaarden, dat de laatste stad volkomen in vlammen staat. De brand was het gevolg van het bombardement door de regeeringsvloot. Passagiers uit Malaga, die op de boot hun toevlucht hadden gezocht, zeiden, dat Ma laga goed verdedigd werd door de Guardia Civil en de militie, in totaal 50.000 man. De Duitsche kruiser .Luchs" en de Fransche kruiser ..Maillebreze" liggen voor de stad. Van het front in Aragon wordt vernomen, dat de regeeringstroepen een dorp bij Hues- ca, hebben bezet. Men meldt voorts, dat de regeeringstroepen het eiland Ibiza (Balearen) hebben bezet.. Verder meldt het Diario de Mand-a uit El- vas, dat 70 manschappen der civiele garde, die zich Zaterdag te Badhjoz bij gebrek aan munitie aan de communisten moesten over geven, Zondag in de Arena zijn terecht ge steld. Majorca in handen der regeering? Een watervliegtuig van den dienst Algiers- Marsei-le is te Marinano aangekomen. Tijdens de vlucht heeft dit toestel verscheidene be richten opgevangen. Het eerste kwam van een vliegtuig, dat op weg was naar Algiei's en bevestigde, dat Spaansche regeerings schepen, geëscorteerd door vliegtuigen op weg waren naar Palma de Majorca. Volgens het tweede bericht, afkomstig van het personeel der Air France te Alcudia. bestond er voor hen gevaar te Alcudia te blijven. Het derde bericht luidde in het Spaansch: Majorca be vrijd, leve de republiek. Het personeel der Air France heeft intus- schen Alcudia kunnen verlaten. Mededeelingen van de leiders der nationalen. Het hoofdkwartier van het noordelijke leger heeft gisteravond naar Havas meldt, een communiqué gepubliceerd, dat vermeldde: Vandaag heerchte aan het front een grooter bedrijvigheid dan gisteren. De luchtvaart heeft grooter activiteit aan den dag gelegd, Een in Quipuzcoa opereerende colonne heeft Alegria de Oria bezet, nadat een zekere tegenstand was overwonnen. Het Zuidelijke leger ontvangt nog steeds troepenafdeelingen uit Marokko. Uit Hendaye: volgens een hier ontvangen bericht, dat Reuter met alle voorbehoud geeft zouden de rebellen bij den berg „Tres Coro nas" een sector hebben bezet, waar zich de watervoorraden van San Sebastian bevinden Op deze wijze zou de watervoorziening van San Sebastian in het gedrang kunnen konjen. De radiozender te Sevilla deelde Zondag middag om drie uur o.m. méde: „Op ver scheidene fronten wordt minder activiteit geconstateerd tengevolge van het feit, dat nationale troepen, die nog steeds krachtige stellingen voor Madrid bezetten, evenmin als de „roode" militairen oprukken. Barcelona, aldus de radio Sevilla. is over geleverd aan anarchie en de generalidad is onmachtig de orde te handhaven. De Consul der Vereenigde Staten is het slachtoffer van een aanval geworden. Sinds het begin der beweging zijn 300 priesters gefusilleerd. Te Madrid zijn verscheidene generaals, die gepensionneerd of op nonactief waren, gefusilleerd. De daden van barbarisme welke door de leden der roode militie wor den gepleegd, aldus de zender Sevilla, zijn gebaseerd op instructies, welke door Rus sische „revolutionnaire technici" zijn ge geven". Generaal Queiko de Llano heetf per radio medegedeeld, dat de troepen der opstandelin gen bij Huesca de regeeringstroepen hebben verslagen. Zij hebben meer dan 1000P ge vangenen gemaakt. Ten aanzien van het Fransche voorstel verklaarde de generaal, dat niet goed bekend is. wat de Franschen onder neutraliteit verstaan. Kapitein pleegt verraad aan zijn manschappen. Het links-republikeinsche blad „Politica" bericht, dat een kapitein van de Guardin Civile met een afdeeling roode militie was vertrokken. Onderweg liet hij de militie om ringen door zijn eigen mannen en comman deerde vuur. Daarna werden nog 43 rooden alsmede een Kamerlid en een kolonel ge vangen genomen. De kapitein vroeg instruc ties aan den opstandelingen-generaal Ca banelias, die gelastte de procedure zoo een voudig mogelijk te houden. De gevangenen moesten berecht worden en het vonnis on middellijk uitgevoerd. De kapitein liet hierop allen fusiileeren en vertrok naar Teruel, waar hij zich bij de opstandelingen voegde. Te La Linea hebben, naar Reuter meldt, met tusschenpoozen schermutselingen plaats tusschen de opstandige en regeeringsgetrou- we patrouilles. Wanneer de regeeringsge- trouwen in handen van de opstandelingen vallen worden zij op staande voet gefusil leerd. Mandsjoekwo. Honderd Japanners in gevecht met Russen gedood? Een te Dairen aangekomen reiziger heeft tegenover een correspondent van Reuter ver klaard, dat de Russen en de Japanners in allerijl versterkingen zenden naar de Oost grens van Mandsjoekwo, in verband met een veldslag, die op 5 Augustus is geleverd in de omgeving van Pogranitsjnaja, in de loop waarvan ruim 100 Japanners zouden zijn ge dood. De schermutselingen, aldus voegde genoem de reiziger hieraan toe, duren voort en de toestand ziet er slecht uit. DuitscWand. Gouwleider Kube treeft af. Op grond van een nog hangend proces aldus het D.N.B. voor het partij gerechts hof heeft Kube, die tot dusverre gouwleider was van de Kurmark, zijn officieele functies neergelegd. Kube was in den vroegeren Pruisischen Landdag leider der nationaal-socialistische fractie. Red.) Polen. Generaal RydzSmigly maarschalk van Polen. Het gerucht gaat, dat het Poolsche leger 15 Augustus aan generaal Rydz-Smigly, inspec teur-generaal van het leger, den maarschalk staf zal aanbieden. Reeds zou een kunstsmid opdracht hebben ontvangen dezei$staf te ma ken. Sommigen zijn van meening, dat deze staf op het nationale feest 11 November zal worden aangeboden. Tot nu toe kende Polen slechts drie maar schalken, prins Josef Poniatowski, die door Napoleon I tot maarschalk werd verheven, maarschalk Foch en Maarschalk Pilsoedski. (Reuter.) België. Communisten wenschen een volksfront. De leider der Belgische communistische partij, Jacquemoitte, die eenige maanden naar Moskou is geweest, richt naai' het D.N.B. meldt een oproep tot de Belgische socialisten tot vorming van een volksfront. Hij verklaart aecoord te gaan met de vor ming van een uit gedelegeerden der beide partijen samengestelde commissie, die aal moeten beraadslagen over de organisatie, de structuur en het program van een nieuwe socialistische partij in België. Britsch verkeersvliegtuig stort in een tuin. De vier inzittenden levend verbrand. LONDEN, 10 Aug. (Reuter-A.N.P.) Vanmorgen is het lijnvliegtuïg „Vel- lox" van de Imperial Airways, even nadat liet van Croydon naar Parijs was gestart, neergestort en terecht ge komen in den tuin van een huis te Wallington, nabij het vliegveld Croy don. Het vliegtuig vloog onmiddellijk in brand, en de inzittenden, twee pi loten en twee marconisten kwamen in de vlammen om. Op het geluid van de botsing waren tallooze bewoners der nabijüggende huizen komen toe snellen en spoedig verdrong zich een dichte menigte nabij de plaats des onheils. Door de enorme hitte was het evenwel niet mogelijk het brandende'wrak te naderen. Het vuur was inmiddels naai- twee nabij üggende huizen overgeslagen, en de spoedig aangekomen brandweer moest de aangrenzen de huizen nat houden om te beletten, dat deze eveneens vlam zouden vatten. Drie uur was de brandweer bezig, voor zij het vuur onder de knie had. RAS KOEKSA NAAR ITALIë. Dedjas Haile Selassie Koeksa, meer bekend als Ras Koeksa, zal naar Stefani meldt bin nenkort naar Italië vertrekken. Hij had den wensch geuit Rome en de Italaaansche natie te leeren kennen. Orkaan over China. Nantsjang en het eiland Toengsjan geteisterd. Uit Sjanghai. Te Nantsjang, de hoofdstad van Kiangsi, heeft een hevigen orkaan ge woed, welke 277 slachtoffers heeft gemaakt. Eenige honderden huizen werden verwoest. Het eiland Toengsjan op pl.m. 200 KK M. van Hongkong, is geteisterd door een bijzonder hevigen typhoon, waardoor tien Chineesche en Japansche visschersscliepen tot zinken werden gebracht. Niet minder dan 82 vis- schers zijn verdronken, terwijl 126 door een Japanschen torpedojager zijn gered. (Adv. Ingez. Med.) Duitschland en de burgeroorlog in Spanje. „Geen directe of indirecte tusschenkomst ten gunste der rebellen." Engeland steunt de Fransche non-interventie- actie. Uit Londen: De Duitsche zaakgelastigde heeft een démarche gedaan bij het Foreign Office, waardoor een zekere onge rustheid, die hier gevoeld werd ten aanzien van de Duitsche voornemens betreffende den toestand in Spanje, is opgeheven. De zaakgelastigde zou in het bijzonder heb ben tegengesproken, dat Duitschland oor logsmateriaal aan de rebellen heeft geleverd of wil leveren, terwijl de Duitsche oorlogs schepen, naar hij verder zou hebben meege deeld, niets zullen ondernemen, dat zal kun nen worden uitgelegd als een directe of in directe tusschenkomst ten gunste van de op standelingen. Ook wordt tegengesproken, dat Duitschland vliegtuigen aan de opstandelin gen zou hebben geleverd. De zaakgelastigde zou den indruk gewekt hebben, dat Duitsch land den internationalen toestand niet wil compromitteeren door interventie op grond van doctrinaire overwegingen. De EngeLsche regeering heeft voorts Zaterdag haar principieele toestem ming gegeven betreffende de formule der niet-inmengingsverklaring ten aanzien van Spanje, zooals die dooi de Fransche regeei-ing ter kennis van de Engelsche is gebracht. De Britsche regeering zal in de betrokken hoofd steden de stappen, die Frankrijk zal doen om te komen tot aanvaarding van dezen tekst, steunen. ONGELUK MET WATERVLIEGTUIG EISCHT TWEE DOODEN. Het AJN.P. meldt uit Buen Aventura, 9 Aug. Een watervliegtuig van de Columbisch-Duit- sche luchttransportmaatschappij is, naar eerst thans bekenid wordt, Donderdag in de rivier San Juan gestort. Twee personen kwa men daarbij om heit leven, een derde werd licht gewond. Communistische staatsgreep in Andorra in voorbereiding? Fransche politietrocpen naar de grens. PARIJS, 8 Augustus (D.N.B. A.N.P.) Volgens een bericht-uit Foix (Departement Ariege) loopen in Andorra geruchten, dat de Spaansche communisten en anarchisten voor nemens zijn een inval te doen in de kleine republiek Andorra en wel vanuit Puigoerda, dat zich in handen der communisten bevindt. Als voorwendsel hiertoe zou moeten dienen, dat zich in Andorra talrijke Spaansche vluch telingen bevinden. De Fransche regeering, die het politierecht in Andorra bezit, heeft een afdeeling gendarmen en garde mobile naar de grens gedirigeerd om eventueel in te grijpen. Tandheelkundige Inrichting voor den Middenstand Rijksstraatweg 25, Haarl.-N. (tegenover het oude raadhuis). MINIMUM-TARIEF Geheel gebit met inb. van trekken 35. met garantie. Spreekuren alle werkdagen v. 9-4 u. Avondspreekuren: Maandags, Dins dags en Donderdags van 7-9 uur. (Adv. Ingez. Med.) lililil DE RACE MET DEN DOOD door J. P. BALJé. Het was in de donkere dagen voor Kerst mis en we zaten gezellig om de bittertafel. Alleen Kervel ontbrak Het liep al tegen vijven en anders was hij één der trouwste stamgasten. „Waar is Kervel?", vroeg ik zijn specialen vriend van der Does. „Voet verstuikt met de gladheid van de week", antwoordde van der Does. Bergman dronk zijn glaasje leeg en stiet een minachtend lachje uit. „Die goeie, ouwe Kervel is te stijf", vond hij, „die had vroeger wat meer aan sport moeten doen". Van der Does keek Bergman met verbazing aan en in zijn kleine, grijze oogjes glinsterde onverholen spot. „Dat moet jij noodig zeggen!" grijnsde hij, en we konden geen van allen een glimlach onderdrukken, als we Bergman bekeken. Zonder overdrijving passeerde hij met glans de honderd kilo en zijn embonpoint was indrukwekkend! Behaaglijk leunde Bergman in zijn rieten armstoeltje, dat angstwekkend piepte kraakte, achterover, en bijna uitdagend zei hij: „Ik was vroeger één van de beste hard- loopers, en op het voetbalveld was ik de schrik van de keepers om mijn enorme kan jers" Hij bestelde den kellner, die juist langs kwam. een nieuw rondje en toen dit bezorgd was, nam hij ons met een peinzende uitdruk king in zijn oogen op en er was een ernstige klank in zijn stem, toen hij bijna plechtig vervolgde „Drie jaar geleden, ik was toen toch al een dikke veertiger en mijn gewicht was niet veel minder dan nu, heb ik nog een wedloop ge houden". We keken allemaal een beetje verwonderd en ongeloovig en van der Does uitte onze twijfel: „Zeker met al die andere dikkerds (de centkilos) in Parijs?" Maar Bergman bleef ernstig. „Het was een tweekamp, en het was de belangrijkste wedstrijd van m'n leven. Ik geloof, dat ik harder geloopen heb dan ooit tevoren in mijn jeugd. De inzet was: m'n hachje!" We kwamen nu toch wel wat onder den indruk en onze nieuwsgierigheid werd ge prikkeld. We stonden er op dat Bergman zou vertellen. Deze verklaarde zich bereid. „Wel", begon hij, „het was in mijn vacantie. Ik bracht die in een stil, rustig dorpje door, gelegen in een boschrijke streek. Het was er verrukkelijk. Ik had er alles wat ik maar wenschen kon, .frissehe lucht, hanengekraai, wuivende.korenvelden, heerlijke boschgeuren feeërieke beekjes, kortom het was een idylle. Maar dat interesseert jullie, grootestads-ver- eerders, natuurlijk niet. Laat ik dus maar direct tot de eigenlijke geschiedenis komen, De menschen in dat dorpjee waren allen vreedzame, naarstige werkers. Er was er slechts één die niets deed, en die ééne daar had ik het nu juist niet erg op begrepen, het was een zonderlinge kerel met wonder lijke, schichtige oogen en ik kon bijna geen stap in het dorp of darbuiten doen, of die kerel zwierf om me heen. Ik had al eens aan de bewoners gevraagd, wat dat toch voor een man was, die nooit wat te doen scheen te hebben en dan hadden ze hun schouders eens opgehaald, veelbeteeke- nend geglimlacht en eens tegen hun voor hoofd getikt. „Absoluut ongevaarlijk!", hadden ze er steeds aan toegevoegd, „het is gekke Kobus, een achterlijke idioot, die echter nog geen vlieg kwaad doet". Ik was door die geruststellende woorden maar half overtuigd. De kerel had iets in zijn blik, dat me niet beviel. Wie weet had hij geen idée-fixe. Nee, erg overtuigd was ik niet „Op een goeden dag dwaalde ik in één van die bosschen, toen het onaangename me be kroop, dat er op me geloerd werd. Jullie kent natuurlijk dat gevoel wel: alsof er een paar oogen in je rug priemen. Ik had al eens rond me in het struikgewas gespeurd en eerst zag ik niets. En toen op een gegeven moment, zag ik tusschen de struiken die wonderlijke lichte ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Bij het paleis aangekomen merkt Thijs al dadelijk op, dat het ge bouw er erg verwaarloosd uitziet. Het mocht heusch wel eens een streekje verf hebben en bovendien ontdekt Thijs hier en daar scheu ren in de muren. „Misschien is de koning wel erg arm", denkt Thijs terwijl hij om het paleis heenwandelt. Thijs klopt aan de poort en al heel spoedig verschijnt een hoofd voor een luikje. „Aan de deur wordt niet gekocht", zegt de man, die blijkbaar de poortwachter is. „Ja. maar, ik wil den koning en meneer Gogopoen spreken", antwoordt Thijs en hij vertelt vlug van zijn er varing in het betooverde bosch. Nu bekijkt de wachter Thijs ineens met heel andere oogen. oogenJullie kunt me gelooven of niet, maar ik kreeg danig de schrik te pakken. Al leen met zoo'n idioot in het bosch. En plotse ling herinnerde ik me, dat een paar weken terug op dienzelfden weg een man dood was gevonden met afgesneden keel. Zelfmoord had. men het genoemdJawel!! Wie zei me, dat niet die gekke Kobus Het zweet brak me uit en vlug stapte ik naar het dorp terug, zonder om te kijken. Ik zal zoowat vijfentwintig meter geloopen hebben, toen een gil, die me door merg en been drong, me plotseling deed stilstaan. Tril lend op mijn beenen keerde ik me om en daar stond, midden op de weg, Gekke Kobus, heftig gesticuleerend!Toen hij zag, dat ik keek, stiet hij weer zoo'n ijzingwekkende gil uit. die me een koude rilling over de rug deed loopen. En weer maakte hij heftige armbe wegingen. Ik bedacht me geen oogenblik, toen ik zag dat hij op me afkwam. Zoo snel m'n voeten me dragen wilden, rende ik het boschpad af. En achter me hoorde ik een nieuwe gil en de steeds vlugger klinkende voetstappen van den dwaas. Wel, nooit heb ik gerend zooals toen. En hoewel ik er van overtuigd ben, dat ik al mijn vroegere records in dien wedren moet heb ben gebroken, merkte ik, dat ik zienderoogen op mijn tegenstander verloor. Mijn eenige doel wasc het dorp te bereiken, vóór hij me had ingehaald. Want dat de idioot moord lustige bedoelingen had, stond voor mij vast. Even waagde ik het om te kijkenHij was nog tien meter echter me en in zijn stekende oogen lag een gloed, die me het ergste dee<i verwachten. Als zijn krachten niet spoedig uitgeput zouden zijn, was ik voor de haaien, want het dorp was zeker nog een drie kilometer ver weg. Mijn beenen begonnen me pijn te doen, nu en dan struikelde ik en ik hoorde zijn hijgende ademhaling steeds dichter bij. Nog een paar passenMet al de reserve, die in me was, trachtte ik het tempo op te voeren. Maar ik was al ruim veertig en die gek misschien vijfentwintig. Zijn kracht en uithoudingsver mogen waren grooter dan de mijne. Groote zweetdroppels liepen mij in de oogen en verblindden me half. Vlak achter me was Kobus, nog een minuut en dan zou ik zijn grijpende handen om mijn hals voelen en uit geput als ik was, zou ik nooit aan zijn wor- genden greep kunnen ontkomen. Jullie kunt je mijn angst indenken Bergman dronk zijn glas in één teug leeg. Wij hingen aan zijn lippen. In zijn oogen scheen zich de angst van die minuten uit het verleden te weerspiegelen. „De minuut ging voorbij", zei hij zachter, „en er gebeurde nog altijd niets. Alleen stiet de gek nu een satanisch gelach uit. Op dat moment liepen we zij aan zij! En met een paar geweldige sprongen was hij me voor bij En toen. terwijl ik halfdood op den weg neerviel, draaide hij zich om en hij schater lachte. „Ik kan toch lekker harder loopen dan jij!" riep de kerel, en slenterde toen onverschillig naar het dorp. Het was de laatste wedloop van mijn leven, amices", zei Bergman, nu met een glimlach, „en ik zou dien niet graag overdoen Mooi gebruind worden gelaat, hals en armen door AMILDA-zonnebruincrëme. Voorkomt tevens- vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) RAfiÜ, __jr—t PWÖERAMMA DINSDAG 11 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM I. 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Graan .platen8.30 Orgelspel; 8.45 Gra mofoonplaten; 10.00 Morgen-wijdingGramo foonplaten; 10.30 De Octophonikers; 11.00 Wenken voor de huishouding; 11.30 Vervolg concert; 12.00 Kovacs' Lajos orkest en gra- mofoonplaten; 2.10 Causerie: Hoe doe je het in Amerika?; 2.30 Jetty Cantor's ensemble; 3.45 Gramofoonmuziek; 4.00 Vioolirecital; 4.30 Radio-kiinderkoorzang; 5.00 Kinderuurtje; 5.30 „The Palladians"; 6.30 Dansmuziek; 7.00 Olympisch nieuws; 8.00 Berichten A.N.P. Me dedeelingen; 8.10 Revue-uitzending; 10.30 Gramof oonp.laten11.00 Berichten A.N.P.; 11.10 Dansmuziek. HILVERSUM II, 301 M. KRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek9.00 Ziekemitri- duum te Breda. 10.00 Gramofoonpl.; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.15 Gramofoon- platen; 12.30 KRO-Orkest en gramofoonpl.; 2.00 Voor de vrouw; 3.00 Gramofoonpl.; 5.00 KRO-Melodisten5.45 Felicitatie; 6.00 Gra mofoonpl.; 7.15 Literair-historische cause rie; 7.35 Sportpraatje; 8.00 Berichten A.N.P. en mededteelingen; 8.10 KRO-orkest; 8.40 Gramofoonplaten; 8.50 Zangrecital: 9.05 Gra mofoonplaiten9.15 Vervolg concert; 9.45 Gramofoonplaten; 10.00 KRO-Melodisten; 10.30 Nieuwsberichten A.NR.; 10.35 KRO- Troubadours; 11.30 Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel; 11.35 Gramofoonmuziek; 12.20 BBC-Midland orkest en zang; 1.35 Haydn Fawcett en zijn orkest; 2.35 Harry En- gleman's kwintet; 3.20 Gramofoonmuziek en Olympisch nieuws; 4.35 Het Chelsea-strijk- kwaret en zang; 5.35 Het Celebrity Trio; 6 20 Berichten; 6.50 Het BBC. orkest; 7.35 Voordracht; 7.50 Karl Caylus Players; 8.20 BBC-Symphonie orkest en solist: 10.00 Be richten; 10 20 Het Gea-shom Parkington kwintet en zang; 11.15 Voordracht met mu ziek; 11.35 Dansmuziek; 11.50 Gramofoon muziek. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 11.20 Ka merconcert; 2.50 Gramofoonplaten; 5.50 Ka merorkest; 8.20 Piano en zang; 9.05 Zang voordracht; 11.05 Populaire en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.20 Populair concert; 8.20 Waldemar-Hass kwintet en solisten; 9.20 Omroep-kleinorkest, Zwabische Dorpsmuzikantenkoor en solis ten; 12.20 Omroeporkest; 2.20 Populair con cert en Olympisch nieuws; 6.20 Militair con cert; 8.30 Omroep-amusementsorkest; 10.20 Berichten; 11.05 Populaire en dansmuziek. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Max Alexys' orkest; 1.30 Gramofoon platen; 5.20 José Schnyder's orkest; 6.50 Gra mofoonplaten; 8.20 Cabaretprogramma: 9.20 J. Schnyder's orkest; 10.30 Gramofoonpl. BRUSSEL. 484 M. 12.20 Gramofoonplaten; 1.30 Max Alexys' orkest; 7.20 Gramofoonplaten; 7.25 Uit Salz burg: Der Corrigedor, opera van Wolff, i.d. pauze: Gramofoonpl.: 10.30 Gramofoonpl.; 10.50 Olympisch nieuws. DEIJTSCHT ANDSENDER, 1571 M. 8.30 Omroep-amusementsorkest en solisten, i. d. pauze: Olympisch nieuws: 10.20 Berich ten; 11.05 Scheepsweerbericht: 11.20 Popu lair concert; 1.10 Plechtige sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6