Thijs IJs als bestrijder der reuzen Oud Minister Ayzpun over den toestand DINSDAG 11 AUGUSTUS 1936 H A A R E: E.M'S DAGBE'AD n De burgeroorlog in Spanje- Madrid tusschen drie vuren." Santander in handen der Nationalisten? Geruchten over aftreden der regeering Giral. Reuter meldt uit Pamplona. 10 Augustus: Don Rafael Ayzpun, oud-minister van justi tie in het kabinet van Lerroux en eerste af gevaardigde van Navarre, geeft het volgen de algemeene overzicht van den toestand in Spanje: „Wanneer gij van de Fransche grens uit gaande, ongeveer ter hoogte van Gavarnie, een lijn ti-ekt. kunt gij de gebieden schei den. die in handen van de regeering en die. welke in handen van de opstandelingen zijn. Die lijn moet buiten Huesca en Saragossa om loopen. vervolgens afdalen naar Daraga, voorbij Medinacelli. Apienza en Segovia, door getrokken worden naar Avila, Placienca, Ca- ceres, Badajoz. welke plaats practisch in de macht der nationalisten is, en dan loopen langs Tirente de Cantos. Sevilla, Cordoba voor Malaga langs. In groote trekken is dat- het front. Binnen deze verdeeling liggen twee enclaves. Een regeeringsenelave. die ten oosten van Oviedo begint en langs de zee loopt tot aan de Fransche grens, en een na tionalistische enclave, die de stad en de streek van Granada omvat. Van welken kant het overwinnend offensief ontketend zal worden? Twijfelt daar niet aan. dat zal dooi de nationalisten gebeuren. Dit is het geheim van Mola en Franco. Eerstgenoemde maakt geen geheim van zijn voornemen te wachten t-ot Franco gereed zal zijn om Madrid te lijf te gaan. Aan het front van Catalonië, waar generaal Gil Yuste het bevel voert gaat het er alleen maar om de ingenomen stellingen te handhaven. In Guipuzcoa strijden drie hoofdcolonnes tegen de mijnwerkers van Asturië en, helaas, tegen de Baskische natio nalisten, die tegen hun geloofs- en rasge- nooten strijden om een problematieke on afhankelijkheid te verwerven. Genoemde co lonnes staan onder bevel van de kolonels Beorlequi, Artiz de Zarate en Losarcos. Het is mogelijk maar niet volstrekt noodzakelijk, dat zij San Sebastian innemen voor het groote offensief. Deze oorlog zal aan het zuidelijk front gewonnen worden met de co lonne van Somosierra onder bevel van kolo nel Garcia Escamez en de colonne van Guadarrama onder generaal Ponte. Van zijn kant heeft Franco de opperbevelhebber der troepen in het zuiden, terwijl hij naar het schijnt Zuid-Oost-Spanje. welks strategische belang verwaasloosd kan worden, verwaar loosde, zijn inspanning gericht naar het noord-westen Hier vechten troepen, die ge vormd zijn uit legioensoldatem van Marokko en uit geregelde troepenformaties van Afrika welke in het gebied van Badajoz opereeren. Het zijn onze beste eenheden, het best ge oefend en het best uitgerust. Zij zullen Badajoz veroveren en via Caceres een eerste contact tusschen de zuidelijke en noordelijke troepen tot stand brengen. Wan neer dat gebeurd is, zal Madrid tusschen drie vuren staan, in het noorden, in het westen en in het zuiden. In dien wanhopigen toestand kan gehoopt worden, dat Madrid niet zal trachten het onmogelijke te doen, d.w.z. de stad verdedigen, hetgeen met de wenschen van Mola zou strooken. Wanneer Madrid ech ter de dwaasheid mocht begaan tegenstand te bieden, zou het aangevallen worden uit Toledo. Navalcarnero en op een lijn loopende van het Escoriaal naar Guadalajara." De oud-minister eindigde zijn verklaringen met de woorden: ,,De nationalisten wenschen dat Spanje in den strijd zoo min mogelijk lij den zal, onze generaals zullen het onmogelijke verrichten om met menschelijkheid te over- Spoedige overgave der rooden te Badajoz? Men verwacht te Burgos elk oogenblik de overgave van Badajoz, waarvan de positie wanhopig zou zijn. De nationalistische troepen bezetten de heuvels, welke rond de stad ge legen zijn. Indien de colonnes, die in de provincie Ba dajoz opereeren, zich van Badajoz meester maken, zou het tot stand brengen van een ver binding met die in de provincies Caceres nog slechts een kwestie van een paar dagen, wel licht zelfs van een paar uren zijn. Madrid zou dan aldus verneemt het D. N. B. snel vanuit het noordwesten en zuiden omsingeld kunnen worden. „Het land zal republikeinsch blijven", zegt Franco. Generaal Franco heeft te Sevilla een bij zonderen correspondent van een Lissabonsch blad een onderhoud toegestaan, waarin hij o.m. verklaarde, dat de toestand der nationa listen dagelijks verbetert, terwijl de mogelijk heden der Madrileensohe regeering tegenstand te bieden volgens hem in dezelfde mate ver minderen. „Onze beweging," aldus de generaal, „is militair en nationalistisch. Zij heeft geen relatie met eenige politieke partij. Onze taak is Spanje van den chaos te redden en den eer bied te herstellen voor het leven van mede- menschen en de religie. De militaire dictatuur zal, indien mogelijk, slechts van korten duur zijn. Het bestuur zal in handen van deskundigen worden gelegd en niet in handen van politici. Noch de vlag noch de staatsvorm zullen ge wijzigd worden. Spanje is republikeinsch en zal republikeinsch blijven. Wat veranderen zal, zijn alleen de binnenlandsche toestanden." Te Parijs zijn berichten ontvan gen, volgens welke de regeering-Giral zou zijn afgetreden. De leider van den rechtervleugel der Sociaal-demo cratische partij, Prieto, zou volgens deze nog niet verder bevestigde be richten, onmiddellijk een nieuw ka binet hebben gevormd. Santander door opstandelingen genomen? Uit Lissabon. 10 Augustus: Het Radio-sta tion Tetoean, dat in handen van de „witten" is. bericht, dat de geheele provincie San tander door de opstandelingen is bezet. Kolonel Franco verklaarde in een interviev. dat indien de „witten" winnen, Spanje geor ganiseerd zal worden op gelijke wijze als Portugal, Italië of Duitschland Het leger treedt op als geneesheer om Spanje van den dood te redden. De operatie in den vorm van een militair dictatorschap zal duren zoolang dit noodig zal blijken. Naar te Bayonne bevestigd wordt is San Sebastian geheel verstoken van water, ten gevolge van het optreden van de rebellen in den sector van de Drie Kronen. Nationalistische regeering roept reservisten op. Generaal Cabanellas, de voorzitter van de Nationale Junta te Burgos, heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij alle reservisten van de lichtingen 1933, 1934 en 1935, die nog niet als vrijwilliger dienst doen, onder de wapenen worden geroepen. Zij, die niet aan het bevel gevolg geven, zul len volgens het krijgsrecht worden gestraft. Krijgsraad voor de generaals Goded en Purriel. De krijgsraad, waarvoor vandaag de gene raals Goded en Purriel terecht zullen staan, zal zitting hebben op het schip „Uruguay", waarop de generaals gevangen worden gehou den. De instructie werd gevoerd onafhanke lijk van het proces over den militairen op stand. In het geval van een dubbel dood vonnis, dat men verwacht, zal dit op het laatst worden voltrokken Woensdag bij het aanbre ken van den dag in het militaire legerkamp Larota. Protest van het Vaticaan. In een niet-onderteekende redactioneele aanteekening, welke op de eerste pagina ge publiceerd wordt, maakt de „Osservatore Ro mano" bekend, „dat de Heilige Stoel ener gieke protesten zal indienen bij de regeering te Madrid in verband met heiligschennende daden tegen de kerken en de kloosterbevol king". Haile Selassie in geldgebrek. Meegevoerde schatten fantasie LONDEN, 10 Augustus. (Van onzen correspondent) Haile Selassie zint op middelen om naar de westelijke gebieden van Abessynië te kun nen terugkeeren en er zich aan het hoofd te stellen van den strijd tegen de Italianen. De middelen, die hij behoeft zijn geldmiddelen Op dit oogenblik bevindt de Negus zich in Bath, de oude schoone stad in het westen van Engeland met haar genezende bronnen. Dat verblijf, dat hem ook heil moet geven voor zijn wat verzwakt en geschokt lichaam, is een afwisseling voor zijn tijdelijke woon plaats Worthing, bij Brighton. Daar woont hij met zijn familie in een hotel; en zijn kinde ren hebben het er zeer naar hun zin. De keizerlijke familie moet. echter zeer zuinig leven en opnieuw hoort men, dat de Negus overweegt in de Vereenigde Staten for tuin te zoeken. Reeds vroeger heeft hij van daar uitnoodigingen ontvangen om lezingen over Abessynië en over het verloop van den oorlog in dat land met zijn aanwezigheid op te luisteren. Op de Abessynische legatie legt anen uit, dat de jongste vorst-zonder land thans den bodem kan zien van zijn schatkist, die trouwens nooit sedert den oorlog zwaar van inhoud is geweest. De verhalen, volgens welke de Negus groote sommen gelds naar Europeesche banken had overgemaakt, voor dat hij zijn land verliet schijnen niet met de waarheid overeen te komen. In de berichten over zijn reis van Abessynië naar Palestina en daarna naar Engeland werd opvallend ge waagd van kisten gevuld met goud en kost baarheden, die deel uitmaakten van zijn ba gage. Ook ide kisten, en zeker het goud er ;u, schijnen meer fantasie dan werkelijkheid te zijn geweest. Dr. Martin, de oud-gezant van Ethiopië in Londen, dien men nog voor ge zant laat doorgaan, heeft althans doen weten dat zijn heer slechts een onbeteekenend be drag naar Europa heeft meegebracht. Hoe veel het precies was wordt niet verklaard, maar het is de vraag, of het meer dan 20.000 vertegenwoordigde. Voor den oorlog kon Haile Selassie zich een rijk man noemen. Maar toen de oorlog uit brak begon hij zijn krijgers met soldij te betalen uit zijn eigen zak. Het heet dat hij op deze wijze meer dan 500.000 heeft ver loren. Er zou een strijdkas zijn geweest, door keizer Menelik nagelaten, weggeborgen in een moeilijke toegankelijke plek in de meest onherbergzame oorden van het land. Het klinkt romantisch. Maar ook deze schat be stond niet, is in elk geval niet gevonden. Zoo kwam de Negus naar Engeland met een be trekkelijk schrale beurs. En hij heeft er van den aanvang af de uiterste zuinigheid moe ten betrachten. Het geldt voor de huishou ding in Engeland en voor die in Palestina. Het personeel van de legatie en dat voor den dienst in het keizerlijk huishouden zijn tot het strikt noodzakelijke aantal terug ge bracht. Legatie-auto's zijn vervangen door legatie-fietsen. Pogingen om groote leeningen voor de Abessynische zaak in Londen te plaatsen, zijn mislukt. De hoop is nu gevestigd op het land van den dollar. De Negus huivert bij de gedachte, dat hij zich blijvend in Engeland of elders in Europa of in Klein Azië zou moe ten vestigen. Hij kan er zich niet mee ver zoenen. Hij wil geen afstand doen van den Abessynischen troon. Zelfs indien de hoop die van een Amerikaansche reis wordt ge koesterd niet in vervulling zou gaan dan heeft de Negus nog andere plannen die op het oogenblik niet onthuld kunnen worden. De grond in westelijk Abessynië, waar de Negus nog als heerscher zou worden erkend, heet rijk te zijn aan goud en platina. Als men financiers in Londen slechts kon over tuigen van de groote winsten, die hun be- eggingen in een mijnbedrijf daar zouden maken, zou veel gewonnen zijn. Maar zij zijn blijkbaar niet gemakkelijk te overtuigen. A. K. VAN R. Italië en Rusland voor non-interventie. De houding van Portugal. Blijkens een Reuterbericht uit Rome heeft Italië in principe toegestemd in de Fransche voorstellen betreffende niet-inmenging in de Spaansche zaken. De Fransche ambassadeur is gisteravond door den minister van Buiten- landsche Zaken ontvangen, welke hem des betreffende mededeelingen deed. Er blijven echter nog eenige punten open, die nog niet besproken zijn en die pas bekend zullen wor den gemaakt, wanneer de onderhandelingen beëindigd zijn. De Russische regeering heeft den Franschen zaakgelastigde te Moskou medegedeeld, dat zij de tekst van de Fransche voorstellen in zake non-interventie in Spanje goedkeurt. Reserves van Portugal. De Britsche zaakgelastigde te Lissabon is in een onderhoud met den Portugeeschen minister van Buitenlandsche Zaken op de hoogte gesteld van de houding van Portugal ten opzichte van het Fransche voorstel inzake non-interventie. Men meent te weten, dat Portugal in principe met het voorstel instemt doch een voorafgaand onderzoek zou wijzen op de volgende punten: 1. De noodzakelijkheid, dat ook de Sovjet Unie aan het accoord deelneemt. 2. De internationale Tanger-zöne moet door de Spaansche belligerenten geëerbiedigd worden. 3. De territoriale onschendbaarheid van Portugal ingeval het communisme in Spanje aan de macht komt, In dit geval wenscht Portugal bepaalde waarborgen van Frankrijk en Engeland. KONING EDWARD IN JOEGO-SLAVIë. Koning Edward van Engeland is met zijn gevolg in den hoftrein. die hem van de Joego-Slavische grens af door prins regent Paul ter beschikking was gesteld, Maandag te Sibenik aangekomen. De koning was verge zeld van den minister van oorlog, Duff Cooper en een aantal persoonlijke vrienden, die de reis langs de Dalmatische kust zullen mede maken De koning heeft zich direct na aankomst te Sibenik aan boord van het jacht „Nahlin" begeven. HET ONGELUK MET HET ENGELSCHE VERKEERSVLIEGTUIG. Reuter meldt uit Londen: Men heeft nog niet kunnen vaststellen, wat de oorzaak is van het ongeluk, dat Maandagmorgen met een vliegtuig van de Imperial Airways is ge schied. Het toestel, dat een technische proef vlucht maakte, was niet voor het vervoer van passagiers bestemd en tijdens de nood lottige vlucht bevonden zich ook geen post of goederen aan boor dl „Italië is een vriend van den Islam". Harrar wordt de heilige stad der Mohammedanen. Reuter meldt uit Addis Abeba, dat Graziani een delegatie van Mohamedaansche leiders ontvangen heeft onder leiding van El Said Ahmed Abdalla Idris, een afstammeling van den Profeet in rechte lijn, die door de Muzel mannen van Addis Abeba tot leider is geko zen. Graziani verklaarde, dat de Italiaansche regeering rekent op de muzelmannen, als vredelievende elementen. Harrar is aangewe zen tot heilige stad voor de Mohamedanen. Deze stad moet een centrum van Koran studie en Mohamedaansche beschaving wor den. Italië is een vriend van den Islam. Hoe word ik snel bruin? Door AMILDA-zonnebruincrëme krijgt Uw gelaat, armen en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) De tragedie der Assyriërs. Volkenbond poogt een nieuwe woonplaats voor hen te vinden. GENèVE, Augustus. (Van onzen correspondent) Het is nu reeds drie jaar geleden, dat de verontwaardiging van de openbare meening in de wereld gewekt werd door de schande lijke mishandeling, waaronder de Assyrische minderheid in Irak te lijden had na de op heffing van het Engelsche gezag over dat land. Op verzoek van Engeland, dat gedu rende den wereldoorlog zekere garanties voor het lot der Assyriërs op zich had genomen, heeft de Volkenbondsraad zich toen onmid dellijk in September met de aangelegenheid bezig gehouden en een Raadscommissie van 3 benoemd, die moest trachten een nieuwe verblijfplaats voor de Assyriërs te vinden. Dat dit geen gemakkelijke opdracht was, is in de afgeloopen 3 jaren wel gebleken. Onophoudelijk hebben de Raadscommissie en de Raad zelf zich met de aangelegenheid bezig gehouden, maar nog steeds is het be- loofdeland niet gevonden. Reeds spoedig nadat de Raadscommissie was ingesteld, meende men aan de goudkust in Afrika een voor de Assyriërs geschikt ge bied te hebben gevonden. Een onderzoek ter plaatse beweest evenwel, dat men zich ver gist had. Hetzelfde lot onderging een hierop volgend plan voor emigratie naar een be paalde streek in Brazilië. De Raadscommissie gaf niet op en werd voor haar volharding be loond met een prachtig aanbod in Juli ver leden jaar van de Fransche regeering die de vallei van de Ghab in Syrië ter beschik king van de Assyriërs stelde. De Fransche regeering meende, dat in deze streek 3500 Heetaren terrein voor de Assyriërs gehuurd zouden kunnen worden tegen een som van 450 duizend Fransche franken over 5 jaren, waarna de Assyriërs in staat zouden zijn in lnm eigen onderhoud te voorzien. De poli tieke moeilijkheden schenen vrij gemakkelijk te overwinnen, kortom alles scheen er op te wijzen, dat spoedig het probleem definitief opgelost zou zijn. De Raad en de Volkenbondsvergadering bespraken in September verschillende mate- rieele punten ter uitvoering van het plan o.a. de kwestie van de financiering. Frank rijk, Engeland, Irak en de Volkenbond zou den ieder een belangrijke som beschikbaar stellen en een beroep werd gedaan op de wel dadigheidsinstellingen in de verschillende landen om nog een 13Vz millioen Fransche franken bijeen te zamelen, waarna de on kosten volkomen gedekt zouden zijn. Een Raad van Beheer werd benoemd, die ter plaatse alle noodige maatregelen zou tref fen. Het eerste, dat de Raad van Beheer na zijn inwerkingtreding heeft moeten consta- teeren, was dat de 8500 hectaren niet meer verkrijgbaar waren. Na lange onderhande lingen moest de Raad van Beheer in April rapporteeren, dat slechts 360 hectaren be schikbaar waren, hetgeen natuurlijk volko men onvoldoende was om 20 duizend Assy- niërs, zooals het plan was, nog in de lente van dit jaar te huisvesten. Desniettemin gaf de Raad van Beheer niet op, vooral waar de Fransche regeering in Juni haar steun be loofde bij het verkrijgen van de noodige ter reinen. Inderdaad verkreeg de Raad van Be heer hierop de mogelijkheid om een 4000 hectaren te huren, doch dit tegen een prijs, die alle vroegere berekeningen verdrievou digde. Intusschen werd op dringend verzoek van de regeering van Irak besloten, om de 2500 Assyriërs, die volgens het plan in den herfst van dit jaar naar de hoogvlakte van de Khabour zouden gezonden worden, aan gezien dit terrein voor deze bepaalde staan bijzonder geschikt is, i-eeds thans te doen verhuizen. 14000 Assyriërs, die bij een onder zoek, dat is ingesteld, ronduit verklaarden Irak zou spoedig mogelijk te willen verlaten en 7350, die nog weifelden, bleven nog steeds op overplaatsing wachten. Temidden van het zoeken naar nieuwe middelen, om de uitvoering vaar het plan mo gelijk te maken, kwam een schrijven van de Fransche regeering op 23 Juni jl. aan de Raadscommissie, die aan alle hoop op uitein delijk succes een einde maakte. De Fransche regeering vestigt 'hierin de aandacht van de commissie op de groeiende spanning tus schen de Arabische meerderheid en de chris telijke elementen in de geheele Levant. Bo vendien ziet zich de Fransche regeering ge noodzaakt eerder dan zij aanvankelijk ge dacht had het mandaat over Syrië op te heffen. Zij moet daarbij echter de veiligheid van de in het mandaatgebied gevestigde minderheden tegen de mogelijke gevolgen van de geestesgesteldheid der meerderheid beschermd weten. Deze brief is waarschijnlijk het gevolg van de beraadslagingen der permanente manda ten-commissie, die eind Mei en begin Juni ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. heel lang in Genève heeft beraadslaagd over de opheffing van het Fransche mandaat over Syrië. Gezien de gebeurtenissen, die in Irak hebben plaats gehad na de opheffing van het mandaat, en gezien heit feit, dat een be langrijk aantal Assyriërs het noodig hebben geacht petities aan de mandatencommissie te stellen met het verzoek vooral niet over haast de opheffing van het mandaat aan té bevelen, is het niet verwonderlijk, dat de Fransche regeering op het laatste oogenblik is teruggedeinsd voor de verantwoordelijk heid, die zij met het beschikbaarstellen van terreinen in Syrië voor de Christelijke Assy riërs op zich zou nemen. Het is evenzeer begrijpelijk, dat de Raads commissie na de Fransche mededeeling tot de conclusie is gekomen, dat het haar niet langer mogelijk was de uitvoering van het plan voor de vestiging van de Assyriërs in de vallei van de Ghab te vervolgen, en dus aan den Volkenbondsraad voorstelde definitief dit plan op te geven De Volkenbondsraad, die toch begin Juil bijeen kwam voor het Italiaansoh-Abessyni- sche conflict, heeft zich bij deze zienswijze aangesloten, nadat de gedelegeerde van Irak nogmaals plechtig had verzekerd, dat de As syriërs in afwachting op een nieuwe oplos sing in Irak veilig konden blijven voortleven. De raadscommissie, die door den Spaa-n- schen gedelegeerde Lopez Olivan gepresi deerd wordt, zal nu 'het geheele probleem met frisschen moed opnieuw gaan onder zoeken B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. AANRIJDING TUSSCHEN TWEE VRACHT AUTO'S. Bestuurder lette op de Amsterdamsche Vaart niet op. Maandagmiddag is de bestuurder van een Amsterdamsche vrachtauto op de Amster damsche vaart bij de Helimersstraat uit Am sterdam komende tegen een anderen aan den kant van den weg staanden vrachtwagen op gereden, doordat hij niet genoeg op het ver keer lette. De aangereden auto, die op de handrem stond, schoot door den schok nog zeven me ter vooruit en nam in zijn vaart een der be tonnen paaltjes langs de trambaan mee. De wagen kreeg schade aan het chassis en de laadbak, terwijl de aanaijdende auto, waarvan de remmen niet behoorlijk werk ten, schade aan het rechtervoorspatbord en aan de carrosserie kreeg. Er is tegen den bestuurder proces-verbaal opgemaakt; de auto is ter reparatie naar een garage gebracht. KAPELAANSBENOEMING. De Bisschop van Haarlem heeft tot kape laan benoemd: M. H. Kuipers (O.I. Vrouw Rozenk.) en Ph. J. Hoogervorst (H. Liduina) te Haarlem; J. Klijn (H. Bavo) te Heemstede; J. J. Betjes te IJmuiden; J. J. M. A. M. van Rek te Sant poort. EXAMEN HOOFDAKTE. HAARLEM 10 Augustus. Geëxamineerd 2 vr.l., 5 mnl. cand. Geslaagd mej. E. Maschhaupt, Haarlem; de heeren G. Landman, Den Helder; H. Th. van den Hout. Nes. a. d. Amstel, A. D. de Veer, Winkel. De wachter doet inderdaad de poort open. Thijs wandelt naar bin nen en bevindt zich meteen op een ruime plaats. Wat ziet het er hier allemaal onverzorgd uit! Tusschen alle steenen en uit alle muren schiet het onkruid naar boven. „Wel, wel", roept Thijs in verbazing uit „waarom wordt hier eigenlijk nooit gewied?" „Och", antwoordt de wachter. „Dat komt, omdat ik de eenige soldaat ben, die hier overge bleven is. En buiten dat ben ik ook nog bediende, kok. schoenpoetser en generaal. Alle ridders, soldaten en bedienden, die hier eens ver toefden. zijn gevlucht. Maar kom, ik zal je aan den koning voorstellen, want misschien kun je wel iets voor hem doen." Daar heeft Thijs wel ooren naar. WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM I. 1875 M. VARA-uizending. 10.en 11.v.m. VPRO. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Voordracht en „De Notenkrakers". 12.00— 1.45 E. Walis en zijn orkest en gram.pl. 2. Orgelspel. 2.30 Voor de vrouw. 3,Voor de kinderen. 4.30 Gram.pl. 5.„Orvitropia". 6. Dansmuziek. 6.30 RVU. Causerie „Zomerge not". 7.— Sportuitzending. 7.20 Kamermuziek 7.40 „Een kijkje op Schiphol". 8.— Berichten nieuwsberichten A.N.P. en VARA-varia. 8.15 VARA-Orkest en gram.pl. 9.15 Radiotooneel. 10.— Nieuwsber. A.N.P. 10.05 Gram.pl. 10.20 „De Flierefluiter" en zang. 11.00—12.00 Dansmuziek (gr.pl.) HILVERSUM II, 301 M. NCRV-Uitzending. 8.— Schriftlezing. 8.15—9.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.Concert door de jeugd koren der C.O.V. „Hosanna". 12.15 Gram.pl. 12.30 Orgelspel. 1.30 Gram.pl. 1.45 Rotter- damsch Pianokwartet en grampl. 3.— Uitz. v. h. Griff. Frysk Selskip. 3.30—3.45 Gram.pl. 4.Zang. 5.Kinderuurtje. 6.Chr. Mu- ziekvereen. „Harpe Davids". 6.30 Afgestaan. 7.— Berichten. 7.15 Vervolg concert. 7.45 Re portage. 8.Nieuwsber. A.N.P. 8.15 Staf- muziek 5de R. I. en sprekers. 9.25 Gram.pl. 10.Nieuwsber. A.N.P. 10.05 Vervolg concert 10.2011.30 Gram.pl. hierna Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Gram.pl. 11.25 Uit Salzburg: Weensch Philh. Orkest en solisten; 1.05 Orgelconcert I.35 Gram.pl. 2.20 BBC-Variété-orkest. 3.05 Pianorecital. 3.35 Het Sted. Mil. Orkest. 4.20 Vesper. 5.10 Gram.pl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Operette-uitzending. 7.50 Het New Georgian Trio. 3.20 Voordracht. 8.35 Populair concert. 9.Radiotoofteel. 10.Be richten. 10.20 BBC-Symphonie-orkest m.m.v. solist. 10.55 Het Arthur Dulay Kwintet. 11.35- 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Kamerorkest. 2.50 Orkestconcert 5.05 Gram.pl. 5.50 Kameror kest. 8.20 Concert. 9.05 Radiotooneel. 11.05 12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.20 Blaas concert. 8.20 Boerenkapel en ac cordeonduo. 9.20 Populair concert en Olym pisch nieuws. 12.20 Omroep-Amusements- orkest. 2.20 Gevar. concert, en Olympisch nieuws. 6.20 Symphonieconcert. 7.20—1.15 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Dansmuziek. 1.30—2.20 J. Schnyder's orkest. 5.20 Gram.pl. 6.20 Pianorecital. 6:50 Zang. 7.05 Gram.pl. 8.35 Reportage. 9.05 Gram.pl. 9.20 Symphonieconcert, hierna tot II.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 J. Schnyder's orkest. 1.302.20 Gram.- platen. 5.25 Dansmuziek. 6.35 Trioconcert. 7.20 Gram.pl. 8.20 J. Schnyder's orkest. 9.05 Radio tooneel. 9.05 Vervolg concert. 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.20 Sportnieuws. 8.50 Berichten 9.05 Om roepkoor en Orkest. 10.20 Berichten. 11.05 Scheepsweerbericht. 11.05 Omroepdansorkest en sextet. 1.101.15 Sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 4