ófympistke Speten 1936 RIE MASTENBROEK WINT EEN GOUDEN MEDAILLE. Willy den Ouden eindigt op de vierde plaats. Piet Stam uitgeschakeld bij de 400 M. vrije slag. Zwemmen. Zeilen. Kat Voetbaltournooi. De schermwedstrijden. WATERPOLO Wielrijden. De Zeilwedstrijden. Het Hockey-fournooi. DINSDAG 11 AUGUSTUS 1936 HAARDE M'S DAGBDAD S Italië in de Voetbal finale Het Bokstournooi begonnen. ie Mastenbroek heeft het ver trouwen, dat de meeste land genooten in haar stelden, niet beschaamd gemaakt. Zij heeft op een meer dan schitterende wijze de gouden medaille in het num mer 100 M. vrije slag Dames gewon- wonnen. Een groote teleurstelling was het dat Willy den Ouden, die toch óók goed geacht kan worden voor een Olympischcn titel No. 4 werd. En bij deze teleurstelling bleef het niet. De Nederlandsche Indisch man Piet Stam werd in zijn serie 400 M. vrije slag heeren No. 3; daardoor werd hij voor de volgende ronde uit geschakeld. Bij den personeelen schermwedstrijd degen moesten onze landgenooten Driebergen en "Weber eveneens worden uitgeschakeld. RIE MASTENBROEK, die de 100 Meter vrije slag won. De gouden medaille voor Rie Mastenbroek. WILLY DEN OUDEN No. 4. Het is Maandagmiddag drie uur, als de ze ven finalisten zich startklaar maken voor de 100 M. vrije slag dames, waarbij de baan- verdeeling van 1 tot en met 7 als volgt was: Rawls (Ver. Staten). Tini Wagner (Neder land), Mckean (Ver. Staten). Willy den Ouden (Nederland), Rie Mastenbroek (Ne derland), Campbell (Argentinië) en Arendt (Duitsohland) Het is opmerkelijk, dat de drie zwemsters, die als de sterkste beschouwd kunnen wor den, naast elkaar in het water liggen. Er werd om stilte geroepen.Daarna vertrokken de zwemsters. De start verliep prachtig: Campbell en Arendt lagen gelijk vooraan. Arendt keert als eerste; daarna ontspon zich een felle strijd op de tweede 50 meter. Onze Hollandse-hé meisjes stonden voor de uiterst zware taak. den achterstand op Campbell en Arendt in te halen. Op de laatste 25 meter viel de beslissing. Toen kwam Rie Mastenbroek onweerstaan baar naar voren, terwijl Willy den Ouden iets achter bleef. Met een prachtig élan kwahi de Rotterdamsche zwemster naar voren, won zienderoogen op Campbell en met miniem verschil tikte Rie Mastenbroek onder uit bundig gejuich van het geiheele stadion, waar zich tientallen Hollanders bevonden, als eer ste aan. Rie Mastenbroek werd direct door haar trainster mevrouw Braun omhelsd. Tiental len fotografen kwamen er bij te pas. De heer Lotsy feliciteerde haar hartelijk, maar kwam ook dadelijk op Willy den Ouden toe, die wel licht één van haar schoonste droomen in en kele seconden tijds heeft zien vervliegen. Iedereen wachtte toen met spanning op den officieelen uitslag, die blijkbaar nog al wat moeilijkheden scheen op te leveren. Het bleek, dat Rie Mastenbroek de 100 M. had afgelegd in den tijd van 1 min. 5.9 sec., hetgeen een nieuw Olympisch record betee- kende. Zondag had zij dat verbeterd met een tijd van 1 min. 6.4 sec. Tweede was Camp bell in 1 min. 6.4 sec.. 3 Gisela Arendt in dear tijd van 1 min. 6.6 sec. Willy den Ouden werd vierde in 1 min. 7.6 sec. Vijfde was Tini Wagner met een tijd van 1 min. 8.1 sec.. 6de Mckean in 1 min. 8.4; 7 Rawls met een tijd van 1 min. 8.7 sec. Interview met Rie Mastenbroek. Nauwelijks uit het water na de spannende 100 meter finale of tientallen fotografen en filmoperateurs snellen op Rie Mastenbroek toe. Maar het eerste wat Rie doet, is naar mevrouw Braun gaan en in een hartelijke omhelzing vertelt de pupil aan haar train ster, hoe blij ze is met de overwinning. Maar ook dat ze zoo dankbaar voor haar leiding is. Op weg naar de kleedkamer wordt er een waar vuur van fotografietoestellen op RLe geopend. Zij wordt voor de Duitsche radio gehaald en daar vertelt ze in het Neder- landsch dat ze zoo blij is, dat nu de vlag van het kleine landje in top zal gaan. Dan klinkt het kinderlijk: „ik ben zoo gelukkig, moeder". En moeder Mastenbroek zal in Rot terdam wel bij het toestel hebben gezeten. Rie is heel vlug uit de kleedkamer terug. De eerste, dien ze ontmoet, is een flinke Hollandsche jongen. Kees Kerdel. die door zijn toekomstige verloofde enthousiast om helsd wordt, zóó geestdriftig zelfs, dat hij er een beetje verlegen onder wordt. Maar hij trekt zich bescheiden terug, als de fotogra fen opnieuw komen opdagen. En of ze wil of niet, Rie moet geduldig blijven staan. Het zwemstadion is zóó vol, dat Rie niet zoo snel een plaatsje kan krijgen. Te zamen met Lotsy en mevrouw Braun gaat ze dan maar op een der trappen zitten, die naar de tri bunes leidt. Als we haar een hand geven en gelukwen- sohen, kijkt ze ons dankbaar aan: gelukkig eens een landgenoot, al die vreemde foto grafen en persmensohen ook. Het kost moei te, enkele woorden uit haar te krijgen. Ze •kan het nog niet verwerken; alles is ook in zoo'n korte spanne tijd gebeurd. Maar dan staat de race haar ineens weer voor den geest: „die laatste meters, hè", vertelt ze; „ik keek even en toen zag ik, dat ik gewon nen had". En in eens is Rie weer het jonge meisje, want ze brengt uit louter baldadigheid de weinige haren van Lctsy's hoofd in de war. Allen komen haar feliciteeren; ook de an dere Hollandsche meisjes stormen toe. Het Wilhelmus klinkt. Plotseling kondigt de luidspreker aan: „Siegerehrung 100 meter vrije slag dames". Rie Mastenbroek, Campbell en Gisela Arendt staan naast elkaar op het start- bankje. Rie in het midden. Zij krijgen haar krans op het hoofd. En als dan door het sta dion in doodsche stilte de officieele uitslag wordt herhaald, wordt spontaan, zonder mu ziek door enkele honderden Hollanders het Wilhelmus ingezet. Het klinkt wat schor, wat ongelijk, maar de duizenden staan eerbiedig op. De nederlaag van Willy den Ouden. Naast zooveel vreugde over Rie Masten broek gaan aller gedachten op dat moment toch ook uit naar een landgenootje, dat niet op dat bankje staat, dat niet tot de prijs- winsters behoort: Willy den Ouden, die een tijd zwom van 1 min. 7.6 sec. in den eind strijdhet is niet te begrijpen. Een illusie is voor het vriendelijke, aardige meisje verloren gegaan. Niemand weet, wat op dit moment in haar moet omgaan. Vier jaren lang heeft zij aan de spits van de da- meszwemwereld gestaan; deze Spelen zou den een bekroning van haar zwemloopbaan hebben kunnen worden. Allen hebben in stilte met haar medegeleefd, Rie Masten broek niet het minst. Toen wij Willy een uur later met Lotsy ge zellig zagen babbelen, wisten wij zeker, dat zij niet door deze nederlaag zal versagen. In de eerste plaats beeft- zij haar groote taak voor de estafette nog. En ook daarna zal het met Willy nog niet „uit" zijn. Zij heeft haar nederlaag op de meest sportieve wijze ge dragen; zij heeft getoond, dat Holland ook in dat opzicht groot kan zijn. De Ned. Dames-estafetteploeg. Wij vernemen, dat de Nederlandsche ploeg voor de 4 maal 100 meter estafette dames In deze volgorde aan den start zal verschij nen: Jopie Selbach, Tini Wagner, Willy den Ouden en Rie Mastenbroek. Er zal nog eens speciale aandacht aan het starten worden besteed, opdat ons team, dat een zeer goede kans voor een gouden medaille maakt, niet door een of andere fout gediskwalificeerd zou kunnen worden. De 400 M. vrije slag heeren. PIET STAM NIET GEPLAATST. De resultaten van de serie van (het num mer 400 meter vrije slag voor heeren luiden: Eerste serie: 1 Negani (Japan) 4 min. 52.6 sec.; 2 Macionis (Vr. Staten) 4 min. 57.1 sec., 3 Arendt (Duitschland) 4 min. 57.2 sec.; 4. Lengyel (Hongarije). Tweede serie: 1 Leivers (Engeland) 4 min. 57.1 sec.; 2 Przywara (Duitschland) 5 min. 11.7 sec.; 3 Hellstroem (Denemarken) 5 min. 18.2 sec.; 4 Havelanger (Brazilië). Derde serie: 1. Makino (Japan) 4 min. 51.5 sec.; 2. Flanagan (Ver. Staten) 4 min. 54.7 sec.: 3. Wainright (Engeland) 5 min. 3.6 sec.; 4. Hamerton (Canada) 5 min. 12.3 sec. Vierde serie: 1. Grof (Hongarije) 4 min. 59.4 sec.: 2. Freese (Duitschland) 5 min. 3 sec.; 3. Hietanen (Finland) 5 min. 8.9 sec.; 4. Pearson (Engeland) 5 min. 12.7 sec. Vijfde serie: 1. Uto (Japan) 4 min. 45.5 sec. (nieuw Olympisch record). 2. Taris (Frank rijk) 4 min. 53.6 sec.; 3. Pirie (Canada) 4 min. 56 sec. Zesde serie: 1. Medica (Ver. Staten) 4 min. 55 sec.: 2, Ledgard (Peru) 5 min. 5.5 sec.; 3. Stam (Nederland) 5 min. 7.8 sec.; 4. Da Rocha Villar (Brazilië). In de halve finale komen de nummers 1 en 2 van iedere serie en de twee snelste derden, dus: Negami (Japan) Macionis (Ver. Staten), (Leivers (Engeland), Przywara (Duitschland, Makino (Japan), Flanagan (Ver. Staten), Grof (Hongarije), Freese (Duitschland), Uto (Japan), Taris (Frankrijk), Ledgard (Peru) Medica (Ver. Staten), Arendt (Duitschland). en Pirie (Canada). In de vijfde serie heeft de Japanner Uto het Olympische record met een tijd van 4 min. 45.5 sec. aanzienlijk verbeterd. Het stond op naam van den Amerikaan Crabbe met een tijd van 4 min. 48.4 sec. dateerend uit Los Angeles. Stam kwam in de zesde serie uit, waarin o.a. ook Jack Medica, de wereldrecordhouder startte. De eerste 100 meter legde Medica af in 1 min. 6.4 sec., terwijl Stam met den Peruaan Ledgard op de tweede plaats lag met 1 min. 6.6 sec. De tijd van Medica over 200 meter was 2 min. 21.2 sec., die van Led gard 2 min. 28.1 sec., terwijl Stam toen met gering verschil reeds derde lag. Medica no teerde voor 300 meter 3 min. 37.6 sec. Op de laatste 50 meter trachtte Stam door een goeden eindspurt nog den Peruaan te pas seer en, doch hoewel het verschil betrekkelijk gering was, tikte Stam als derde aan met een tijd van 5 min. 7.8 sec. Daar slechts twee zwemmers naar de halve finale overgingen alsmede de twee snelste derden uit alle series, kon Sam met dezen tijd niet voor plaatsing in aanmerking komen. Het Schoonspringen. Het officieele resultaat van de verplichte sprongen bij het schoonspringen voor heeren is als volgt: 1. Degener (Ver. Staten) 74.83 punten; 2. Wayne (Ver. Staten) 72.47 pnt, 3. Sjibahara (Japan) 70.C«2 pnt.; 4. Green (Ver. Staten) 68.64 pnt. 20. Haasman (Nederland) 48.24 punten. Er waren 24 deelnemers. De successen van Kagchelland en Bob Maas. In ons vorig nummer konden we nog mede- deelen, dat het Maandagmiddag aan kagchel land en Bob Maas is mogen gelukken, voor ons land resp. een gouden en bronzen me daille te veroveren, n.l. Kagchelland in de Jollen- en Maas in de Star-klasse. De uitslag van de laatste race in de klasse der Olympia-jollen luidt als volgt: 1. Chili 1 uur 26 min. 18 sec.; 2. Oostenrijk 1 uur 26 min. 56 sec. 3. Frankrijk 1 uur 27 min. 58 sec.; 4. Nederland (Kagchelland) 1 uur 27 min. 58 sec.; 5. Hongarije 1 uur 27 min. 59 sec.; 6. Vereenigde Staten 1 uur 28 min. 1 sec. Engeland had opgegeven wegens aanvaring met de Duitsche boot. De einduitslag in deze klasse luidt als volgt: 1. Nederland 163 punten; 2. Duitschland 150 pnt.; 3. Engeland 131 pnt. Het eindresultaat in de Jollenklasse was: 1. en Olympisch kampioen Nederland (Kag chelland) met de „Nuernberg" 163 punten; 2. Duitschland (Krogmann) met de „Rostock" 150 punten;3. Engeland (Scott) met de „Potsdam" 131 punten; 4. Chili 130 punten; 5. Italië 115 punten; 6. Frankrijk 109 punten. Zooals men weet warén er 25 deelnemers. Bij de laatste race in de Star-klasse gingen de booten als volgt door de finish: 1. Duitsch land, 1 uur 41 min. 3 sec.; 2. Frankrijk 1 uur 44 min. 31 sec.; 3. Nederland (Bob Maas) 1 uur 46 min. 47 sec.; 4. Zweden 1 uur 47 min. 3 sec.; 5. Turkije 1 uur 47 min. 39 sec.; 6. Engeland 1 uur 47 min. 47 sec. Het eindresultaat in deze klasse luidt als volgt: 1. en Olympisch kampioen: Duitsch land 80 pnt.; 2. Zweden 64 pnt.; 3. Nederland, 63 pnten; 4. Engeland 56 pnt.; 5. Vereenigde Staten 51 pnt.; 6. Noorwegen 44 pnt. Hier waren twaalf deelnemers. De uitslag van de laatste race in de zes- meter-klasse is als volgt: 1. Noorwegen 2 uur 8 min. 17 sec.; 2. Engeland 2 uur 9 min. 9 sec.; 3. Italië 2 uur 9.min. 30 sec.; 4. Nederland („De Ruyter") 2 uur 9 min. 35 sec.; 5. Duitschland 2 uur 9 min. 51 sec.; 6. Zweden 2 uur 10 min. 1 sec.; Vereenigde Staten hebben opgegeven. In deze klasse is het volgende klassement bereikt: 1 tot en met 3: Zwitserland, Enge land en Noorwegen, 63 punten; 4. Zweden 59 pnt.; 5. Argentinië 57 pnt.; 6. Duitschland 47 pnt.; 7. Italië 45 pnt.; 8. Finland 39 pnt.; 9. Nederland 38 pnt.; 10. Vereenigde Staten 32 pnt.; 11 Frankrijk 23 pnt.; 12. Polen 12 pnt. Een beslissingsrace voor de eerste drie plaat- JACK MEDICA, de wereldrecordhouder 400 M. vrije slag. sen tusschen Zwitserland. Engeland en Noor wegen is dus noodig geworden. Deze zal heden gezeild worden. De laatste race der achtmeters leverde het volgende resultaat op: 1. Zweden 2 uur 35 min. 22 sec.; 2. Italië 2 uur 35 min. 24 sec.; 3. Noor wegen 2 uur 38 min. 10 sec.; 4. Finland 2 uur 38 min. 20 sec.; 5. Vereenigde Staten 2 uur 38 min. 46 sec.; 6. Duitschland 2 uur 39 min. 56 sec.; 7. Argentinië 2 uur 41 min. 20 sec.; 8. Frankrijk 2 uur 41 min. 46 sec.; 9. Enge land 2 uur 43 min. 22 sec. Denemarken heeft opgegeven. In verband met de nog in behandeling zijnde protesten kan er nog geen definitieve eindstand worden opgemaakt in de acht- meterklasse. Zooals de zaken nu staan, zou Italië met 55 pnt. de gouden medaille hebben gewonnen. Daarop volgen Noorwegen en Duitschland, ieder met 53 pnt. zoodat, in dien er geen verandering komt in dit punten- aantal van de beide laatste landen, een be slissingsrace tusschen hen noodzakelijk zal zijn. Italië komt in de finale. De Noren zijn Maandag in het groote sta dion ten strijde getrokken tegen het elftal van Italië. In. de eerste helft van den strijd hebben wij ons verbaasd afgevraagd, hoe het ter wereld mogelijk was, dat dit Noorsche elftal er in geslaagd is, aan den gedoodverfden Olympischen kampioen Duitschland een nederlaag toe te brengen. Het spel der Noren was gebaseerd op combinatie, op snel spelen van den bal, maar deze factoren verdrongen zoozeer de fantasie in het spel, dat een ploeg, die wel eens iets aan de omstandigheden van het oogenblik overlaat, zonder twijfel geen moeite moet hebben, deze Noren te slaan. Het scheelde niet veel of de Noorderlingen werden totaal verdrukt door een keurig spelende Italiaansche ploeg, welke doelbewust open spel speelde, afgewisseld met korte com binaties, die de Noorsche achterhoede reeds dadelijk voor moeilijke problemen stelde. Wij verwonderen ons dan ook niet, dat Italië in een periode van groot overwicht scoorde, toen de linksbuiten ineens een voorzet van den rechtsuiterste inschoot. Zoo bleef het tot aan de rust. Na de rust konden de Italianen niet meer naar hartelust door de Noorsche verdediging zigzaggen. De Noren werden zich bewust, tegen hun tegenstanders opgewassen te zijn. En toen veranderde het spelbeeld. Wel trachtten de Italianen de teugels in handen te houden, maar de Noorsche stormloop was niet meer te stuiten. Noorwegen wist zijn overwicht in een doel punt uit te drukken, toen de Noorsche links binnen een voorzet van rechts onberispelijk en hard inzette Een volkomen open strijd volgde, maar nog sterker werden de Noren, geïnspireerd dooi den gelijkmaker. Met een zeer sprekend overwicht der Noren, afgewisseld door gevaarlijke aanvallen van Italië, kwam het einde van den strijd, zonder dat een der elftallen overwinnaar was ge worden. In de verlenging van twee maal 15 minuten waren het aanvankelijk de Noren, die den toon aangaven, maar zoodra zij verslapten was het 't geweldige enthousiasme van de Italianen, dat hen weer deed aanvallen Steeds bleven de Noren, hoe gevaarlijk ook. met korte passes spelen; het gevolg was. dat vrij spoedig bij een scrimmage voorhet Noor sche doel Italië ten tweeden male scoorde. Aangevuurd door het geheele stadion en ge ïnspireerd, trokken de Noren herhaaldelijk ten aanval. Van vermoeidheid viel weinig te bespeuren. De tweede speelhelft verstreek langzamerhand met wederzijdsche aanvallen, terwijl de Italianen iets meer verdedigden. Er werd niet meer gescoord, zoodat Italië niet alleen de overwinnaars van Duitschland heeft verslagen, maar daardoor tevens de fi nale van het Olympisch voetbaltournooi heeft bereikt. Peru heeft geweigerd, opnieuw tegen Oostenrijk uit te komen. Peru heeft geweigerd, opnieuw tegen Oos tenrijk in het veld te treden, zoodat dat land thans reglementair heeft verloren. Oostenrijk komt hierdoor nu meteen in de halve finaie, waarin het heden tegen Polen zal spelen. De beroepsinstantie van de F.I.F.A. heeft zich Maandagochtend met het geval bezig gehou den. In een officieele verklaring wordt gezegd, dat uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat de wedstrijd is gespeeld in omstandig heden. welke een normaal spelbeloop hebben verhinderd. Het is onmogelijk geweest, toe schouwers te beletten zich in het spel te men gen en te voorkomen, dat een van deze toe schouwers, nadat hij op het veld gesprongen was, een speler een trap kon geven, in verband met het feit, dat de ploegen door een en ander in een toestand kwamen te verkeeren, welke hun strijdkracht nadeelig beïnvloedde en welke in tegenstelling staat met een goeden sportle ven geest en voorts met de omstandigheid, dat de beroepsinstantie niet in staat was vast te stellen, wie voor het gebeurde verantwoorde lijk zijn, heeft deze een sportieve beslissing moeten nemen. n.l. den wedstrijd zonder toe schouwers Maandagmiddag te laten overspe len, waarbij uitsluitend tot het speelveld toe gang zouden hebben de beide ploegen en de verzorgers, de officials, de leden van de tech nische commissie en van het organisatie co mité, de bestuursleden van de F.I.F.A. en die van den Duitschen Voetbalbond, de voorzitters van beide organisaties en persvertegenwoor digers. Persoonlijke wedstrijd degen. In de Maandagmorgen gehouden kwart fi nales in den personeelen wedstrijd degen zijn onze landgenooten Driebergen en Weber uit geschakeld. Driebergen won drie partijen, ver loor er negen, ontving 16 treffers en gaf er 14; Weber won 1 partij, schermde twee par tijen onbeslist, ontving 22 treffers en gaf er 13. Eén partij werd niet geschermd. De beide poules, waarin zij uitkwamen, wa ren buitengewoon sterk; van tevoren was het al zeker, dat onze landgenooten een zeer moeilijke taak te vervullen kregen. Drieber gen verloor zijn eerste partij van den sterken Italiaan Riccardi, won de volgende met 0—3 van den Argentijn Villamil en verloor daarna van Zalvocostas, Fitting. Bay, Soerensen. Hij won van Barazza en E'oulad, maar toch wa ren toen reeds zijn kansen verkeken. Weber deed het nog wat minder, want hij behaalde slechts één winstpartij tegen Chris tiansen; schermde twee partijen onbeslist en verloor de rest. Wij spraken na afloop den leider van de Ne derlandsche schermploeg, overste Eenhoorn. Hij was tevreden over de prestaties van zijn mannen en hij voegde er aan toe, dat zij vol- daan hadden aan den gestelden eisch, om na de spelen te behooren bij de 40 beste de- genschermers der wereld. Het Duitsche tandempaar IhbeLorenz, dat er in slaagde onze landgenooten Ooms en Leene baas te blijven. In den halven eindstrijd van het water- polo-tournooi spelen in groep 1 Nederland. België. Hongarije en Engeland; in groep 2 Duitschland. Oostenrijk, Frankrijk en Zweden Het programma luidt als volgt: 11 Augustus: Groep 1: BelgiëHongarije NederlandEngeland. Groep 2: DuitschlandOostenrijk. Fra n kr ij kZ weden 12 Augustus: groep 1: BelgiëEngeland. HongarijeNederland. Groep 2: DuitschlandZweden, Frankrijk—Oostenrijk. De landen, die elkaar reeds in de eerste groepsindeeling hebben ontmoet, spelen niet opnieuw tegen elkaar. De resultaten van die ontmoetingen blijven echter ook in de halve finale gelden, zooals het gelijke spel tusschen. B'elgië en Nederland. De Duitscher Merkens prof. geworden. De Olympische sprintkampioen, de Duit scher Toni Merkens, is tot het professionalisme overgegaan. Reeds op 21 Augustus a.s. zal hij te Keulen aan den start verschijnen en o.a. uitkomen tegen Richter. Onderhoud met de Neder landsche zeilers. De speciale A. N. P.-verslaggever had het genoegen, de drie Nederlandsche stuurlieden over hun bevindingen tijdens de Olympische zeilwedstrijden te spreken. Hij vroeg, wat zij dachten van de Duitsche organisatie. Kagchelland antwoordde kortweg: „hon derd procent". Carp was geheel van dezelfde opinie. Ook Maas was het daarmede eens; deze noemde het een bijzondere prestatie, dat op den dag waarop de wedstrijden wegens mist werden uitgesteld, een vliegtuig werd uitgezonden om na te gaan, tot hoever de nevel zich uit strekte. Wat de tegenstanders aangaat was Maas er van overtuigd, dat Bischoff een klasse hooger stond dan hij en de anderen. Carp had bui tengewoon veel waardeering voor Konow, den Noor, Kagchelland waardeerde de steeds weer aan den dag tredende groote sportiviteit der buitenlandsche zeilers. Maas laakte den blijk baren tegenzin van het wedstrijdcomité om protesten in ontvangst te nemen. Verder waren de drie zeilers over het al gemeen vol waardeering voor hetgeen zij dezer dagen hebben meegemaakt. DE FILM VAN DE 4 MAAL 100 METER ESTAFETTE. Wij meldden reeds, dat de film van de finish der 4 maal 100 meter estafette is zoek geraakt. Deze meening heerschte n.l. na afloop in het Hollandsche kamp. daar juist de eindstrijd niet kon worden getoond. Van Duitsche zijde wordt echter beweerd, dat van zoek raken geen sprake is. Wij hebben in dit verband getracht nadere gegevens over deze zaak te krijgen. De geheele race is gefilmd en tot en met de laatste wissel van Berger èn Osendarp is de film duidelijk. Terwijl wij vernemen, dat het laatste gedeelte der film, waarop de finish staat, en waarop waar te nemen zou zijn, dat er een incident tusschen Osendarp en zijn Duitschen tegenstander zou hebben plaats ge had, niet meer aanwezig zou zijn, wordt van Duitsche zijde verklaard, dat dit niet het ge val is, en dat op de film niet valt uit te maken of er inderdaad een incident heeft plaats gehad. Britsch-IndiëJapan (9O). In het hockey-tournooi is Maandag de wed strijd Britsch-IndiëJapan gespeeld, die door de Indiërs weer met groot gemak werd gewon nen. Het eerste doelpunt werd door Fernandes gescoord. Twee minuten later bracht Dhyan Chand den stand op 2—0. Bij de rust leidde Indië met 40. Ook na de hervatting had Japan vrijwel niets in te brengen. De Indische voorhoede wist nog vijf keer het Japansche doel te door boren. zoodat Britsch-Indië dezen wedstrijd met 9—0 won. HongarijeVer. Staten (31 De wedstrijd Hongarije—Vereenigde Staten werd door de Hongaren gewonnen. De zege werd reeds in het eerste kwartier bevochten. Na vijftien minuten immers had Margo twee maal en Haray eenmaal gescoord, zóodat de stand toen 30 in het voordeel van Hongarije was. Daarna werd de verdediging der Amerika nen beter. Tot de rust werd niet meer gescoord en ook na de hervatting werd de Amerika an- sche doelverdediger niet meer gepasseerd. Daarentegen wist Sheaffer voor zijn land de eer te redden. Hongarije won zoo met 31,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5