QfytojUstke Sftetett 1936 Onze zwemsters winnen de estafette. Hef Hockey-fournooi. De Roeiwedstrijden. WATERPOLO Het Handbaltournooi. Basketball. De Ruitersport. De schermwedstrijden. HET OLYMPISCH ZWEMTOURNOO! ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1938 H A A R E E M'S DAGBC'AD 9 NederlandFrankrijk (43). Nereus plaatst zich No. 4 in de vier met stuurman. Groot succes van de Duitschers bij de roeiwedstrijden. n\'7,R r,4vnr.if\'onTF\i \vr\rvrv nrv In het Hockey-tournooi Nederland op de derde plaats. De Nederlandsclie dames heb ben volgens de verwachtin gen den eindstrijd van de estafette 4 maal 100 M. vrije slag gewonnen na een heftigen strijd met de Duitsche ploeg. De Neder landsche meisjes vestigden hiermee een nieuw Olympisch record. In het Hockey-tournooi won het Neder- landsch elftal met 43 van Frank rijk, waarmee onze landgenooten op den derden prijs beslag legden. Bij de roeiwedstrijden kon de Nereus - ploeg het in het nummer Vier met stuurman slechts tot de vierde plaats brengen- De Vier met stuurman. De Hollandsche ploeg No. 4. In een stoomenden regen begonnen Vrij dagmiddag de finales van deOlympische roeiwedstrijden. In het nummer Vier met stuurman startte de Nereus-vier, die in de vóorwedstrijden eerste was geworden. Na een zeer enerveerende race, waarin constant hard gestreden moest worden, voor al tegen de Fransche ploeg, plaatsten onze landgenooten zich vierde in 7 min. 34.7 sec. De Duitsche vier werd eerste, vóór Zwit serland en Frankrijk. De uitslagen waren: 1 Duitschland 7 min. 16.2 sec.; 2 Zwitser land 7 min. 24.3 sec.; 3 Frankrijk 7 min. 33.3 sec.; 4 Nederland 7 min. 34.7 sec.; 5 Honga rije 7 min. 35.6 sec.; 6 Denemarken 7 min. .40.4 sec. Vier zonder stuurman. Het resultaat van de finale van het num mer Vier zonder stuurman luidt: 1 OlympischkampioenDuitschland -7 min. 1.3 sec.; 2 Engeland 7 mih.56.5 sec.; ■'"3 Zwitserland, 7 'min. 10.6 sec.; 4 Italië ,7 min. 12.4 sec.; 5 Oostenrijk 7 min. 20.5 sec.; 6 Denemarken, 7 min. 26.3 sec. Twee met stuurman. Het resultaat van de finale Twee met istuurman luidt: 1. Duitschland 8 min. 36.9 sec.; 2. Italië 8. min. 49.7 sec; 3. Frankrijk 8 min. 54 sec.; 4. Denemarken 8 min. 55.8 sec.; 5. Zwitser land 9 min. 10.9 sec.; 6. Zuid-Slavië 9 min. 19.4 sec. - Twee zonder stuurman. 1. en Olympisch kampioen: Duischland, 8 min. 16 sec.; 2. Denemarken' 8 min. 19.2 sec.; 3; Argentinië 8 min. 23 sec'.; 4. Hongarije; 5. Zwitserland; 6. Polen. Double scull. De finale van het nummer double scull had tot resultaat: 1. en Olympisch kampioen Engeland 7 min. 20.8 sec.; 2. Duitschland 7 min. 26.2 sec.; 3. Polen 7 min. 36.2 sec.; 4. Frankrijk, 7 min. 42.3 sec.; 5. Vereenigde Staten 7 min. 44.8 sec.; 6. Australië 7 min. 45.1 sec Skiff. De uitslag van de finale van het skiffnum mer luidt: 1. en Olympisch kampioen: Schaefer (Duitschland) 8 min. 21.5 sec.; 2. Hasenoehrl (Oostenrijk) 8 min. 25.8 sec.; 3. Barrow (Ver. Staten) 8 min. 28 sec.; 4. Campbell (Canada) 8 min. 35 sec.; 5. Rufli (Zwitserland) 8 min. 38.9 sec.; 6. Giorgio (Argentinië) 8 min. 57.5 sec. De Ver. Staten winnen de finale achtriems gieken. Het resultaat van den eindstrijd acht- riemsgieken luidt: 1 Olympisch kampioen: Vereenigde Sta ten. 6 min. 25.4 sec.: 2 Italië, 6 min. 26 sec.; 3 Duitschland, 6 min 26.4 sec.; 4 Engeland, 6 min. 30.1 sec.; 5 Hongarije. 6 min. 30.3 sec. 6 Zwitserland. 6 min. 35.8 sec. Hoe onze landgenooten roeiden. Het was Vrijdag eigenlijk geen weer voor roeiwedstrijden, want de regen viel bij stroo men neer en het zag er niet naar uit, dat het spoedig zou ophouden. Later op den middag klaarde, het weer wat op en toen liepen de tribunes totaal vol. Van de Hollandsche roeiploegen, die afge vaardigd waren naar deze Spelen, was alleen de oude vier van de Amsterdamsche studen- tenvereeniging „Nereus" overgebleven: wij hadden goede hoop op een behoorlijk resultaat van dit uitstekend ploeg je ervaren roeiers. Inderdaad, zij hebben het er in de zwaar bezette finale prachtig afgebracht. Welis waar vielen ze niet in de prijzen, maar de race, die zij gevaren hebben, was wellicht een der beste in de reeks van wedstrijden, door de Amsterdamsche studenten geroeid. De nloegen van Duitschland, Zwitserland Frankrijk."Nederland. Denemarken en Honga rije hadden zich na de voorwedstrijden of na de herkansingsraces weten te klassificeeren voor de finale in het nummer Vier met stuur man. Een uitermate sterk bezet veld, waarin de Hollanders tenslotte door de vierde plaats in te nemen een zeer fraaie prestatie hebben geleverd, die in de geschiedenis der Neder landsche roeisport met eere zal worden opge- teekend. Na den start waren alle ploegen gelijk weg, maar na 100 meter namen de ploegen van Duit-schland en Zwitserland eenigen voor sprong, dien zij langzamerhand wisten te vergrooten. Frankrijk lag op de derde plaats en daar achter streden Nederland, Denemar ken en Hongarije voor de vierde positie. In de kopgroep nam Zwitserland aanvankelijk de leiding, maar op duizend meter wist de Duit sche ploeg met een feilen spurt Zwitserland van de eerste plaats te verdringen. Frankrijk bleef een goede derde; de Hollanders begonnen hun zware concurrenten Denemarken en Hongarije meer en meer achter zich te laten. Toen de booten in 't zicht kwamen en men den onderlingen afstand beter begon te on derscheiden, ondernam de Nereus-vier zelfs een zeer krachtigen aanval op Frankrijk, dat op zijn beurt met verschillende spurts ant woordde. Met drie lengten vóór Zwitserland ging Duitschland tenslotte vrij onbedreigd als eer ste door de finish met een tijd van 7 min. 16.4 sec. Zwitserland volgde op de tweede plaats in 7 min. 24.3 sec. Frankrijk wist toch de steeds aanvallende Hollanders vóór te blijven, zij het met miniem verschil; het passeerde als derde de eind streep in den tijd van 7 min. 33.3 sec. De Hollandsche vier liep vlak daarachter binnen met den tijd van 7 min. 34.7 sec. DERDEN PRIJS. Het Nederlandsch hockey-elftal heeft Vrij dag een goede prestatie verricht door in de ontmoeting voor de bronzen medaille Frank rijk met 43 te slaan. Zoo heeft het Nederlandsche hockey-team dus voor de zevende bronzen medaille zorg gedragen door als derde in het Olympisch hockey-tournooi te eindigen. De weersomstandigheden waren buitenge woon slecht; het stortregende gedurende den geheelen wedstrijd; het verblijf op het veld was voor spelersen toeschouwers verre van aangenaam. Het Nederlandsch elftal verscheen in de volgende opstelling: Doel: J. de Looper. Achter: De Waal en Westerkamp. Midden: H. de Looper, Van der Haar en Van Lierop. Vóór: Gunning, Schnitger, Van den Berg, De Roos en Sparenberg. Het is een spannende partij geworden, die door ongeveer 20.000 toeschouwers werd bijge woond. Aanvankelijk waren de Oranjehemden sterker, maar het ware enthousiasme ontbrak vooralsnog 't Gevaar kwam voornamelijk van Van den Berg en Schnitger, doch de Fransche backs en keeper wisten voorloopig doelpunten te voorkomen. Het was onze midvoor, die met een goed schot het eerste doelpunt voor Ne derland scoorde (10). Toen namen de Franschen het initiatief over en dank zij een fout van keeper De Looper wist de linksbinnen met een overigens houdbaar schot gelijk te maken (11). In het resteerende gedeelte waren de Ne derlanders weer iets sterker, hetgeen Van den Berg in een tweede doelpunt kon uitdrukken. Met een 21 voorsprong voor Nederland kwam de rust. Direct na de hervatting nam het Oranje elftal het spel in handen, aanval op aanval volgde; onze voorhoede was niet van het Fran sche doel af te slaan. Reeds spoedig wist Schnitger handig door de verdediging heen te komen en met een listig schot den keeper te passeeren (31). Enkele minuten later nam Sparenberg een strafcorner, die mooi door Van den Berg werd ingeslagen, onhoudbaar voor den keeper, doch de scheidsrechter kende het doelpunt niet toe wegens „sticks". De Fransche voorhoede gaf den moed niet op. Bij een van haar aanvallen scoorde Sole opnieuw (32). Na het nemen van een vrijen slag liet men Sole even ongedekt: deze han dige speler zorgde onmiddellijk voor den ge lijkmaker (33). Toen was er nog een kwartier te spelen. Luide aangemoedigd door de talrijke land genooten, trachtte het Nederlandsch elftal in den nog resteerenden tijd de overwinning te forceeren. Opnieuw dreigde het gevaar van rechts. En zoowaar, slechts enkele minuten voor het einde wist Schnitger een bal goed op te vangen. Hij passeerde even een der Franschen en met 'n mooi schot, juist binnen den slagcirkel, was de Fransche keeper ge passeerd (43. Ons team hield in de laatste minuten goed stand. Na afloop van den wedstrijd werden onze jongens van alle kanten gefeliciteerd met hun derde plaats. Finale uitgesteld. De ontmoeting Britsch-IndiëDuitschland voor de finale van het hockey-tournooi is wegens regen uitgesteld tot hedenochtend elf uur. DuitschlandHongarije (22) In de eindgroep van het waterpolotournooi is Vrijdag de zeer belangrijke wedstrijd DuitschlandHongarije gespeeld. Reeds spoe dig scoorde de Hongaar Brandy het eerste doelpunt. De Duitschers vielen heftig aan; het gelukte Schneider, met een boogbal den stand op 11 te brengen. Ook na de rust waren beide doelverdedigers in voortreffelijken vorm. De Hongaar Nemeth scoorde, toen hij een oogenblik vrij werd ge laten. Daarna moesten Nemeth en de Duit- scher Baier het water verlaten; Schneider zette een vier-meter worp in een doelpunt om (2—2). In de laatste minuten waren de Hongaren in de meerderheid, doch er werd niet meer gescoord. Zoo eindigde de ontmoeting met ge lijken stand. 22. BelgiëFr a n k rijk 31 De wedstrijd BelgiëFrankrijk heeft een Belgische zege gebracht. Voor de rust scoorde Castelyns voor de Belgen en na de rust bracht dezelfde speler den voorsprong op 20. Daar na scoorde Issele het derde doelpunt Frank rijk wist tenslotte de eer te redden. Zoo won België met 31. De resultaten van de laatste ronde van het handbaltournooi luiden ZwitserlandHongarije 105 (72). DuitschlandOostenrijk 106 (53). Het eindresultaat is: l. en Olympisch kam pioen Duitschland; 2. Oostenrijk; 3. Zwitser land; 4. Hongarije. De eindstand is: 1. en Olympisch kampioen Vereenigde Staten; 2. Canada; 3. Mexico; 4. Polen; 5. Philippijnen; 6. Uruguay. Het resultaat der dressuurproef. Het resultaat van de dressuurproef, als on derdeel van den samengestelden ruiterwed- strijd luidt als volgt: 1 Hauptmann Stubbendorf (Duitschland) 96.7 strafpunten; 2 It, Von Stjernswaerd (Zweden) 102,6 strf.punten; 3 Ritmeester Kirkoeleskoe (Roemenië) 104.5 str.pnt.; 4. E. Ka lui (Nederland) 109.8 pnt.; 9 Luitenant Pahud de Mor tanges (Nederland) 117.9 pnt.; 11 Luit. Tonnet (Nederland) 121.1 pnt. Er waren 25 deelnemers. In de finale van het persoonlijk sabeltour- nooi hebben zich geplaatst: Uit poule 1: Gerey (Hongarije), Matrzi (Ita lië), Van der Neucker (België). Uit poule 2: Kabos (Hongarije), Sobik (Polen), Gaudini (Italië). Niet geplaatst: E. Gardere (Frankrijk), Rodriguez Riet (Uruguay), Van Wielingen, (Nederland) Uit poule 3: Pinton (Italië), Rajczani (Hon garije), Losert (Oostenrijk) Het programma der sluitings plechtigheid. Het programma van de sluitingsplechtig heid der Olympische Spelen is thans gepu bliceerd. Zij zal worden ingeleid te 19.20 uur door de „Olympiafanfare" van Paul Winter. Onder de tonen van den Moellendorfer Pa- rademarsch zal dan de stoet der deelnemers met de nationale vlaggen het stadion binnen- marcheeren. Daarop houdt de president van het I. O C., graaf De Baillet Latour, de slot toespraak. Gelijktijdig zullen dan op het mededeelin- genbord de woorden van baron De Coubertin verschijnen: „Moge tie Olympische vlam alle geslachten verlichten tot heil van een steeds liooger strevende moediger en reiner mcnsch- heid". Het strijken der Olympische vlag zal worden voorafgegaan door het Opferlied van Beet hoven, uit te voeren door het Olympisch Sym- phonieorkest en den Rijksbond van gemengde koren. De vlaggen der deelnemende landen zullen door meisjes worden bekranst, waarna zij er het Olympische herinneringsinsigne aan zul len hechten. Koor en orkest zullen dan het „Vlaggenafscheid" van Hoeffner ten gehoore brengen en dan zal de Olympische vlag wor den gestreken onder saluutschoten van de artillerie. Na een minuut plechtige stilte zal de Olym pische klok luiden. Na een trompetsignaal wordt de Olympische vlag aan de hoede van de stad Berlijn toevertrouwd, waarbij het woord zal worden gevoerd door den burge meester van Los Angeles, den president van het I. O. C. en den staatscommissaris van Berlijn. Tot besluit van de plechtigheid speelt het Olympisch Symphonieorkest „Olvmpia-aus- klang" van Hoeffner. Op het medèdeelingen- bord verschijnen de namen van Duitschland. Griekenland en Japan, als organisatoren resp. van de elfde, eerste en twaalfde Olympische Spelen. Op hetzelfde oogenblik gaan aan de over- winnaarsmasten de vlaggen van deze landen omhoog en een stem klinkt: „Ik roep de jeugd der wereld naar Tokio!" Een lied van het koor. dat in gemeenschap pelijk gezang overgaat, volgt hierop. Tijdens de laatste strophe luidt de Olympische klok, op welk teeken de vlaggen van alle landen worden ingehaald. De Nederlandsche dames No. vrije slag. 1 in de 4x100 M. Een dramatische kamp in stroo menden regen. De Duitsche zwemsters buitengewoon sterk. De Nederlandsche dames winnen in den nieuwen Olympischen re cordtijd van 4 min. 36 sec. Onze zwemsters hebben Vrijdag de kroon op het werk gezet: zij zegevierden in de 4 maal 100 Meter vrije slag in den nieuwen Olympischen recordtijd van 4 min. 36 sec. Het oude record stond op naam van Amerika met 4 min. 38 sec. Het is een dramatische, onvergetelijke'kamp geworden. De Amerikaansche en de Duitsche dames, maar vooral deze laatsten, bleken bui tengewoon sterk. De Duitsche meisjes waren- zeer goed voorbereid; slechts met de uiterste inspanning wisten onze meisjes te winnen met een tijdverschil van 0,8 sec. Wanneer men rekening houdt met de zeer abnormale weersomstandigheden, dan zijn de tijden boven verwachting. Ook de Duitsche dames bleven onder het oude Olympische recórd. Weliswaar werd het het wereldrecord, dat dezelfde Nederlandsche ploeg op 24 Mei j.l. te Rotterdam met 4 min. 32,8 sec. op haar naam bracht, niet bereikt, maar er is toch alle reden tot groote tevre denheid over hetgeen onze kranige zwemsters ook nu weer presteerden. De regen viel in stroomen neer toen de zwemsters aan den start verschenen. Toch waren de tribunes dicht bezet, want terecht verwachtte men, dat dit nummer een der hoogtepunten van de Olympische zwemwed strijden zou vormen. Onze meisjes waren allerminst gerust over den uitslag. Men wist, dat Duitschland, dat over zeer goede krachten beschikt, alles op al les zou zetten om haar Nederlandsche rivalen, die men hier als de beste zwemsters ter wereld beschouwt, te verslaan. Dat zou voor Duitsch land een heel bijzondere Olympische eer be- teekenen. Er heerschte in het Nederlandsche kamp dan ook een zenuwachtige spanning. Onze zwem sters waren erg nerveus, te meer omdat zij vreesden, dat het Rie Mastenbroek en Tini Wagner minder goed zou hebben gedaan, dat ze des morgens reeds in de 400 meter vrije slag waren uitgekomen. Haast ademlooze stilte heerschte, toen het startschot klonk. Jopie Selbach was uitstekend weg; zij gaf aan de Duitsche Halbsguth en de Amerikaan sche Rawls maar weinig toe. De andere vier ploegen, Hongarije, Canada, Engeland en De nemarken, waren al spoedig achter en na de eerste 100 Meter speelden zij reeds vrijwel geen rol meer. Jopie Selbach tikte aan met 0.4 sec. achter stand op de Duitsche ploeg. Haar tijd was 1 min. 10.8 sec. De tweede Hollandsche, Tini Wagner, had het tegen de zeer snelle Duitsche Lohmar en de Amerikaansche Lapp heel zwaar. Zij legde de 'baan af in 1 min. 9,6 sec., maar toch raakte onze ploeg nog 0.2 sec; meer op de Duitsche achter. De achterstanckop Amerika was toen al uiterst miniem. Toen kwam onze recordhoudster Willy den Ouden in de baan. Zij slaagde er in, den ach terstand in een voorsprong om te zetten. Willy maakte een tijd van 1 min. 9.5 sec., terwijl de Duitsche er 0,9 sec. langer over deed. Na 300 Meter had Nederland dus een tijd van 3 min. 29,8 sec. noodig gehad, terwijl Duitschland 3 min. 30,2 sec. noteerde Het verschil was dus zeer gering (0.3 sec.). De laatste Duitsche zwemster, Gisela Arendt, een der groote tegenstandsters van Rie Mas tenbroek zette er toen alles op. De Duitsche spaai'de haar krachten in de eerste 50 Meter allerminst. Ze keerde vrijwel gelijk met Rie en daarna kregen wij den indruk dat zij een heel gering voordeel op onze kampioene behaalde. De spanning steeg toen ten top. De aanmoe- digingskreten van het duizendkoppige Duit sche publiek schalden door het stadion, maai de Nederlandsche kolonie weerde zich niet minder. In angstige spanning wachtten de Nederlan ders af. Zou het zich thans wreken, dat Rie de laatste dagen en nog dienzelfden morgen zooveel gezwommen had? Zou de volkomen uitgeruste Gisela thans Rie Mastenbroek slaan, die bovendien het nadeel had, dat zij haar tegenstandster niet kon zien? Maar de weergalooze eindspurt van onze kampioene bracht ook nu weer uitkomst. Machtig kwam Rie opzetten en ze passeerde Gisela Arendt, die zich echter in de laatstp meters nog zóó geducht inspande, dat de ze- nuwsloopende spanning tot het einde bleef, bestaan. Met duiaelijken voorsprong tikte Rie echter als eerste aan en toen klonken overal de Juichkreten van de vele tientallen Neder landers. De vreugde in het oranje-kamp is moeilijk te beschrijven. Men vergat den stroomenden regen; men dacht slechts aan de prachtige overwinning onzer meisjes, van wie sommigen straalden, terwijl de anderen bijna huilden. Van alle kanten kwamen de fotografen aan stormen; de Nederlandsche kampioen-zwem sters moesten herhaaldelijk poseeren, voor ze gelegenheid kregen, de kleedkamers op te zoeken. Toen de speaker aankondigde, dat Neder land met 4 min. 36 sec. een nieuw Olympisch record had gevestigd, klonken de juichkreten opnieuw. Duitschland bleek 0.8 sec. na Ne derland te zijn aangekomen. Amerika, dat in den eindstrijd geen rol meer speelde, werd derde in 4 min. 40,2 sec. De andere ploegen lagen ver achter. Hon garije en Canada tikten tegelijk aan in 4 min. 48 sec. Zesde was Engeland met 4 min. 51 sec.. terwijl Denemarken op de laatste plaats ein digde. Uit de tijden blijkt, dat Rie Mastenbroek de laatste 100 Meter in 1 min. 6,1 sec. zwom, ter wijl ze Olympisch kampioene werd in den tijd 1 min. 5,9 sec. Gisela Arendt maakte een tijd van 1 min. 6,6 sec. Halve eindstrijden 200 M. schoolslag heeren. De resultaten der halve eindstrijden 200 me ter schoolslag heeren waren Eerste halve eindstrijd: 1 Koike (Japan) 2 min. 44.5 sec., 2 Balke (Duitschland) 2 min. 45.4 sec., 3 Ito (Japan) 2 min. 45.5 sec., 4 Kaye (Ver. Staten) 2 min. 49.2 sec., 5 Adjalud- din (Philippijnen) 2 min. 54 sec.. 6 Alpad (Philippijnen) 2 cnin. 56 sec., 7 Jensen (De nemarken), 8 Clawsen (Canada). Tweede halve eindstrijd: 1 Hamuro (Japan) 2 min. 43.4 sec., 2 Higgins (Ver. Staten) 2 min. 44 sec., 3 Sietas (Duitschland) 2 min. 44.8 sec., 4 Ildefonzo (Philippijnen) 2 min. 46.6 sec., 5 Ileina (Duitschland) 2 min. 47.3 sec.. 6 Kasley (Ver. Staten) 2 min. 53.4 sec., 7 Erbert (Tsjecho Slowakije) 2 min. 53.5 sec., 8 Spence (Bermu da), gediskwalificeerd wegens onjuist keeren. In de finale komen de Japanners Koike, Ito en Hamuro, de Duitschers Sietas en Balke, de Amerikanen Kaye en Higgins. Verder Ildefonzo (Philippijnen). Halve finale 1500 M. vrije slag heeren. De uitslag van de halve finale van de 1500 meter vrije slag heeren luidt: Eerste halve eindstrijd: 1 Terada (Japan) 19 min. 48.6 sec., 2 Flanagan (Ver. Staten) 19 min. 59.4 sec.. 3 Leivers (Engeland) 20 min. 10 sec., 4 Christy (Ver. Staten) 20 min. 25.8 sec., 5 Freese (Duitschland) 20 cniin. 27.6 sec., 6 Przywara (Duitschland) 20 min. 55 sec., 7 Joergensen (Denemarken). Tweede halve eindstrijd: 1 Medica (Ver. Staten) 19 min. 42.8 sec., 2 Ishiharada (Japan) 19 min. 53.9 sec.. 3 Ito (Japan) 19 min. 55.1 sec., 4 Arendt (Duitschland) 19 min. 56.1 sec., 5 Wainright (Engeland) 20 min. 14.4 sec., 6 Pirie (Canada) 20 min. 17.3 sec., 7 Talli (Frankrijk) 21 min. 9.8 sec. Kief er kampioen 100 M. rugslag. Het resultaat van den eindstrijd van het nummer 100 meter rugzwemmen voor hee ren luidt: 1 en Olympisch kampioen: Kief er (Ver. Staten) 1 min. 5.9 sec. (nieuw Olym pisch record), 2 Vandeweghe (Ver. Staten) 1 min. 7.7 sec., 3 Kiyokawa (Japan) 1 min. 8.4 sec., 4 Drysale (Ver. Staten) 1 min. 9.4 sec.. 5 Yoshid'a (Japan) 1 min. 9.7 sec., 6 Kojima (Japan) 1 min. 10.4 sec., 7 Oliver (Australië) 1 min. 10.7 sec. Het oude Olympische record stond sinds 1928 op naam van den Amerikaan Kojak met 1 min. 8.2 sec. "O Het kranige Nederlandsche viertal, dat Vrijdag de te 4 x 100 M. won. Van links naar rechts: Jopie Selbach, Tini Wagner Wüly 'Jir'en en Rie Mastenbroek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13