^WEERBERICHT Sport voor Zondag. ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1936 H A A R E E M'S DAGBL'itC 2 Maarschalk Balbo bezoekt Nederland. Belangstelling voor de Zuiderzeewerken. AMSTERDAM, 15 Augustus (A. N. P.) Van het Amstel-hotel wappert de Italiaansche vlag. in het „gouden boek" prijkt de handtee- kening van maarschalk Nito Balbo. de gou verneur van Lybië, die ditmaal niet met een eskader watervliegtuigen, doch in een een voudige open Lancia een bezoek aan ons land brengt. Gistermiddag arriveerde hij in het hotel en varmorgen te ruim negen uur stapte de vlie ger-gouverneur weer in zijn wagen om zijn vacantiereis te vervolgen. Wij hebben voor zijn vertrek een kort on derhoud met maarschalk Balbo gehad. Hij is stedert zijn bezoek aan Amsterdam in den zo mer van 1933, toen de zorg van tientallen vliegtuigen aan hem was toevertrouwd, wei nig veranderd. Hij is nog dezelfde levendige en charmante figuur, zijn verblijf in het warme en eenzame Lybië heeft hem geen kwaad ge daan. Tusschen een paar telefoongesprekken, het opgeven van een telegram, het afscheid nemen van de directie van het hotel, had zijne excellentie tijd voor een gesprek, waarin hij ons vol enthousiasme over zijn prachtige vacantietrip vertelde. „Ik kom nu van Parijs en ben via Brussel naar Amsterdam gereden op weg naar Duitsch land.. Een omweg? Maar u begrijpt toch, dat ik Holland en Amsterdam, waar ik een paar jaar geleden zoo enthousiast ontvangen werd, niet wilde over slaan", glimlacht de generaal. Hij tikt met zijn buigzame wandelstok, waarmee we hem ook zagen, toen hij op dien vroegen Zondag ochtend op de Oranjesluizen verscheen om zich weer aan boord van zijn vliegtuig te be geven, op tafel, denkt even aan dien tocht en aan den kameraad, die toen viel „Holland is een prachtig land en ik denk er vandaag nog veel van te genieten. We gaan van hier naar Alkmaar en dan over den af sluitdijk. Voor die geweldige inpoldering heb ben we in Italië veel belangstelling, 't Is een prachtig werk. Via Groningen en Noord- Duitschland denk ik naar Berlijn te gaan. Ook alweer zuiver privé. Ik wil van m'n vacantie genieten en meer niet". U bent voor Berlijn wat laat", merken we op. „Jammer genoeg, ik had graag wat van de Olympische Spelen gezien, maar daar is nu eenmaal niets aan te veranderen ,t Is langzamerhand tijd geworden om te vertrekken. De bagage is in de Dicky seat ge stuwd en maarschalk Balbo steekt zijn laatste sigaret op in de hal van het Amstel Hotel. De Italiaansche consul doet hem uitgeleide. De gouverneur van Lybië zet zich achter het stuur, naast hem zijn secretaris.een korte groet en de reis naar Berlijn heeft een aan vang genomen. HERKENNINGSTEEKENS VOOR LESAUTO'S In een adres aan den Minister van Water- staat heeft de K. N. A. C. verzocht om over te gaan tot invoering van een eenvormig ken- teeken voor auto s. welke worden gebruikt voor opleiding van of het les geven aan adspirant bestuurders. Het overige verkeer zou op die wijze worden gewaarschuwd voor het bijzondere karakter van deze automobielen en met min of meer onverwachte manoeuvres daarvan ten volle rekening kunnen houden. AFSCHEID I. L. VAN EES. Als voorzitter der afd. Haarlem van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond. Gisteravond hebben de leden van de afd. Haarlem van den Algemeenen Nederl. Metaal bewerkersbond in een vergadering afscheid genomen van hun aftredenden voorzitter, den heer I. L. van Ees. De heer Van Ees was gelijktijdig 12'/2 jaar lid van het bestuur, eerst als 2e secretaris, de laatste 8 jaar als voorzitter. Daar hij thans benoemd is tot bedrijfsleider bij de firma Beijnes, heeft hij zijn bestuursfunctie moeten neerleggen. Het oudste bestuurslid, de heer Cats, heeft den scheidenden voorzitter toegesproken en hem namens de afdeeling, het bestuur en het personeel een schrijfbureau met bijbehooren- de stoel aangeboden. In een volgende vergadering zal de ver kiezing van een nieuwen voorzitter plaats hebben. VERGADERING PLAATSELIJK ARBEIDS SECRETARIAAT EN R.S.A.P. Bovengenoemde organisaties beleggen Maan dag. 17 Augustus een openbare vergadering in het P.A.S.-gebouw Bakenessergracht 87. waar de heer E. Bouwman, secretaris van het N.A.S. zal spreken over de middelen tegen de aange kondigde inhouding van den hum-toeslag dooi de regeering. MUZIEK IN DEN HOUT. Middagconcert door de Haarlemsche Orkest vereniging op Zondag 16 Augustus 1936 te 2y2 urn- te geven in Den Hout. Dirigent: Marinus Adam. Programma: 1. Ouverture „Mig-non" A. Thomas. 2. Ballet de 1' Opéra „La Reine de Saba" Ch. Gounod. 3. Pepetum Mobile Joh. Strauss. 4. Fragmenten aus der Oper „Lohengrin" R. Wagner. 5. Ouverture ..Leichte Cavallerie" F. v Suppé. 6. Kunstlerleben Walzer Joh. Strauss. 7. Fantaisie de l'Opéra „Aida" G. Verdi. AGENDA Heden: ZATERDAG 15 AUGUSTUS Palace-Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Confetti". In het voorprogramma silhouette-film van Lotte Rei niger. 2.30, 7 en 9 uur. Rembrandt Theater: „Singende Jugend". 2.30, 7 en 9 uur. Luxor Theater: „Broadway Melody of 1936" 2.30, 7 en 9 uur. Cinema Palace: „De amateur Jockey" met Heinz Rühmann, 2.30, 7 en 9 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 16 AUGUSTUS Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds MAANDAG 17 AUGUSTUS Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen. Er kunnen nog deelnemers worden geplaatst. De Centrale Werkplaats voor Jeugdige Werloozen is gevestigd aan de Sparnwouder- straat 12. Daar de verbouwing der inrichting in vollen gang is kunnen nog geplaatst wordentimmer lieden, metselaars, loodgieters, grondwerkers, bankwerkers, draaiers, electriciens, schilders en eenige losse werklieden. Zij die zich in bovengenoemde vakken wil len bekwamen kunnen zich iederen dag van 912 uur en van 1.303.30 uur (Zaterdag van 9 tot 12 uur) aan de Spaarnwouderstraat 12 aanmelden. Aan de deelnemers wordt wekelijks een klein zakgeld uitbetaald, dat in verband met den leeftijd varieert van 0.25 tot 1. Werkgevers die van de inrichting der werk plaatsen kennis namen, hebben reeds meerdere malen jonge menschen die daar werkten, aan het werk gezet. De Centrale Werkplaats heeft contact met Arbeidsbeurs en werkgevers TENTOONSTELLING „EIGEN TUIN" Te midden van malsche weiden ligt aan den Zomerweg, het verlengde van de Zomervaart. het tuincomplex „Eigen Tuin". In dezen volks tuin viert de liefde voor bloemen en planten hoogtij. Het kweeken heeft op dit complex dan ook een aanzienlijke hoogte bereikt. Reeds bij herhaling werden inzendingen op de Nationale lathyrus- en dahliatentoonstelling met hooge onderscheidingen bekroond. Dit jaar hebben vele leden een speciale cultuur gemaakt van zinnea's. De zinnea's zijn om hun schoone, bij zondere kleuren voor velen zeer aantrekkelijk. Er zal een tentoonstelling met een zinnea- keuring plaats hebben, hetgeen voor velen al leen reeds een reden zal zijn om eens een kijk je te gaan nemen. Doch naast deze mooie zinnea's prijken op de tentoonstelling prachtige coleus-planten, bijzonder mooie gloxinia's, buitengewoon igroo- te exemplaren van bladbegonia's en dahlia's en vele andere soorten van tuinbloemen. De tentoonstelling is ondergebracht in een groote tent en in het gebouwtje van den tuin. Wij kunnen bloemenliefhebbers sterk aanra den a.s. Zondag eens een kijkje te gaan nemen. Men wandelt langs de Zomervaart en den Zomerweg door het mooie polderlandschap naar het eerste groote witte hek. De vlag van .Eigen Tuin" wappert in top. De toegang tot de tentoonstelling is vrij. In de middaguren zal den bezoekers na het bezichtigen van de tentoonstelling thee worden aangeboden. Daarna bestaat ook nog gelegenheid het tuincomplex in oogenschouw te nemen. Het doel van de tentoonstelling is, de bloemenlief hebbers te laten zien, wat een volkstuinder vermag te kweeken. Loodgietersleerling valt uit dakgoot. Ernstig gewond. Een veertienjarige loodgietersleerling be vond zich Vrijdagmiddag op het dak van de Gemeentelijke Hulpschool in de Van Zompel- straat. Hij verloor het evenwicht en viel van een hoogte van 3>/2 meter op straat. Hij kwam met zijn zij op den trottoirband terecht en met het hoofd op de straatsteenen, zoodat hij met ernstige verwondingen, inwendige kneu zingen en een zware hersenschudding naar het St. Elisabethsgasthuis moest worden vervoerd. Zijn toestand was gisteravond hoogst ernstig. Ook hedenmorgen was nog geen verandering ingetreden. Complot tegen de Sovjet- regeering? Zinovjev weer beschuldigd. MOSKOU, 15 Augustus (A.N.P.) In een hoofdartikel schijft de „Izwestia" over een mededeeling, die verstrekt is over de actie van TrotzkiZinovjev-groepen, dat men thans duidelijk kan zien, tot welk uitersten de klassevijanden kunnen gaan in hun streven, het land der sovjets nadeel te berokkenen. Een hoopje ellendige schooiers en moordenaars kan het machtige socialistische bolwerk, dat ons groote land is, echter niet ineen doen storten", schrijft het blad. De „Prawda" zegt, dat de misdadigers thans geheel ontmaskerd zijn. Men heeft ontdekt, dat de aanhangers van Zinovjev in geregelde verbinding stonden met de buitenlandsche contra-revolutionnaire organisatie van Trotzki en met de Duitsche Gestapo. De Bilt voorspelt: Meest zwakken wind uit Zuidelijke rich tingen. Licht tot half bewolkt. Droog, warm weer. BAROMETERSTAND Hoogste 768,6 m.M. te Vardö. Laagste 753,2 m.M. te Jan Mayen. Mooi, zonnig weer. De depressies in het Oosten en Westen zijn beide bezig op te vullen; die in de Golf van Biscaye werd niet dieper, doch blijft haar in vloed op de circulatie in de onderste lucht lagen behouden. De hooge druk in Centraal- Europa nam nog iets toe, evenzoo die in de Poolzee. Achter den rug van hoogen luchtdruk in het Westen ligt een nieuwe secundaire de pressie met een uitlooper ver naar het Zuiden. In Oost-Duitschland ligt nog een regengebied, evenzoo bij de kern der opvullende secun daire in Schotland en om de Iersche zee. In Frankrijk, Zuid- en Midden-Duitschland en in Zwitserland is het prachtig zomerweer. De Alpenstations melden weer hooge tempe raturen en onbewolkte lucht en een zeer droge en uiterst doorzichtige atmosfeer. De regen val werd minder. De luchtmassa's in den ondersten kilometer bleven nog koel. Het is te verwachten, dat het weer voor- loopig mooi en zonnig blijven zal. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging; vooruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zondag v.m. 3.14 uur; n.m. 15.42 urn-. Maandag v.m. 3.55 uur; n.m. 16.19 uur. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 15 Aug. 1936. Ondertrouwd. 15 Augustus: J. Verwoerd en H. Troost. Overleden. 14 Augustus: L. F. J. M. Heer- kens Thijssenv. d. Kun, 67 jaar, Plein. Trein op autobus ingereden. Zeventien dooden op onbewaakten overweg in Canada. LOUISVILLE (Prov. Quebec) 15 Augustus (Reuter) Op een onbewaakte overweg nabij Trois Rivières is een trein op een autobus ingereden. 17 personen wreden gedood, terwijl 15 anderen met ernstige verwondingen in het ziekenhuis moesten worden opgenomen.. BOTSING. Vrijdagavond omstreeks kwart over tien kwam op de Leidschevaart twee auto's met el kander in botsing. De eene auto, bestuurd door den heer V. uit Haarlem, -reed -langs de Leidschevaart met een snelheid van vijftig kilometer. Uit de Leidschestraat kwam een auto uit Lisse. De beide wagens botsten tegen elkaar op en werdén zwaar beschadigd. In de Haarlemsche auto was een 65-jarige dame gezeten. Zij liep een hoofdwonde op. De ongevallendienst heeft haar verbonden, waar na zij per taxi naar het St. Elisabethsgasthuis en vervolgens naar huis is gebracht. „JONGE HARTEN" OP DE BIENNALE TE VENETIë. VENETIë, 15 Augustus (A.N.P. Voor een pu bliek va enkele duizenden personen is gister avond de Biennale te Venetiëlido, in de reus achtige openluchtbioscoop de Nederlandsche film „Jonge Harten" vertoond. Het wat overladen programma, waarin tevens een gedeelte van „The Beloved Vage bond". de nieuwe Chavalier-film, was opge nomen, vergde wel wat veel van de aandacht van het internationale verwende Lido-publiek, Het is moeilijk zich in deze omgeving een zuiver beeld te vormen van den indruk, die „Jonge Harten" op dit publiek gemaakt heeft. Verscheidene malen klonk applaus, doch ook werd gefloten wanneer men den Nederland- schen tekst niet begreep, een verschijnsel, dat zich tot nu toe bij vrijwel alle vertooningen van buitenlandsche films heeft voorgedaan. Eerst uit de uitvoerige recensies, welke de Italiaansche bladen iederen dag brengen, zal men kunnen nagaan, welken indruk dit Hol- landsche werk op de deskundige critici ge maakt heeft. Ulllllllllllllllllllllllllllllllllllllll.'llllllllllllll Een aan groep deelnemer' het kamp van Nederlandsche Jeugr groep bij Berlijn, midden (x) de heer H. J Slingenberg. In leider het Nederlandsche Sportjeugd in Berlijn. (door Dick Slingenberg). Helaas gaat de tijd maar al te snel en loopt ons verblijf te Berlijn spoedig ten einde. Maan dagmorgen 17 Augustus 9.15 uur wordt de te rugreis aanvaard zoodat ieder Maandagavond in Holland zijn woonplaats kan bereiken. Ook deze week hebben wij weer bijzonder veel gezien. Niet alleen om en in het stadion maar ook van Berlijn en omgeving. Het is een goede gedachte geweest van de kampleiders, om de jongens ook de gelegenheid te geven de stad te bezichtigen. Immers, het ware toch wel wat dwaas, wanneer men 18 dagen hier zou zijn en slechts wedstrijden zou hebben gezien. Zoo maakten wij gisteren met het geheele kamp (700 man sterk) een boottocht naar Potsdam, waar Sans Souci werd bezichtigd. Zeer begrij pelijk waren er natuurlijk jongens, die liever naar het stadion gingen, maar gelukkig heeft de leiding doorgezet en gingen allen mee. Ook wxdt regelmatig - Stadturlaub gegeven, dan kunnen de jongens, wanneer ze niet mee willen naar de Spelen een paar uur de stad in. Dat van een dergelijke gelegenheid gaarne ge bruik wordt gemaakt, laat zich begrijpen, te meer daar het reizen niets kost, de Ausweis geeft n.l. zooals ik reeds in een vorigen brief schreef, vrij gebruik van alle openbare ver voermiddelen. Gisteravond werd een bezoek gebracht aan de Deutschlandhalle, waar bokswedstrijden werden gehouden. Dit is een geweldige zaal voor pl.m. 25.000 bezoekers. De jongens amu seerden zich daar best, niet zoozeer omdat ze de finesses van de sport erg begrepen, maar meer om het geloei en gefluit dat daar niet van de lucht is en waaraan braaf werd mee gedaan. De stemming is best, meestal marcheeren we in een gesloten colonne, wanneer we ergens heengaan. Weliswaar is dit geheel tegen den Hollandschen aard in, maar het maakt een veel beteren indruk, dan wanneer we met 30 man langs den weg slungelen. Het marcheeren lukt wonderlijk wel, slechts gisteren leverde het eenige moeilijkheden op, toen we langs een huishoudschool kwamen ,waar de meisjes juist een vrij kwartiertje hadden. Toen was natuur lijk Holland in last,! Trouwens aan aardige voorvallen ontbreekt het niet. In het Olympische Dorp hadden de jongens een neger ontdekt, die gaarne eenige nigger songs ten beste gaf, doch slechts uit wisselde tegen onze liederen. En toen we gis terenavond bij de bokswedstrijden dezen bij ons zoo populairen neger zagen verliezen, leef den dertig Hollandsche jongens intens met zijn nederlaag mee. Zingen doen we trouwens graag, zelfs mocht de groep Woensdagmiddag na afloop van de hockeymatch HollandDuitschland een liedje zingen voor de A. V. R. O. Op verzoek van de zangers, opdat ze hun stemmen zelf kunnen hooren, zal de heer Hollander Donderdag a.s. in zijn sportuurtje de gramophoonplaat, die hiervan gemaakt is. laten afdraaien. We staan thans voor den hockeywedstrijd HollandFrankrijk, welke gaat om de derde of vierde plaats. Reeds eenige jongens kwa men mij opjagen om toch vooral tijdig weg te gaan in verband met het bezetten van goede plaatsen. Vaderlijke vermaningen van kalmte, kunnen hun zenuwen niet in bedwang houden, dus moet ik mij gereedmaken. Dat wij mogen winnen!! H. J. SLINGENBERG. Zooals de lezer intusschen weet, is deze wensch hi vervulling gegaan. Red. H. D. Cricket Dat Rood en Wit jl, Zondag aan de Span- jaardslaan van Hermes-D.V.S. zou winnen, haddien we wel verwacht, maar dat het een driepunten-victorie zooi worden, is een ge beurtenis, die in de annalen van de oudste Haarlemsche cricketclub wel met gulden let teren zal worden opge teekend. En dit resul taat is nog des te fraaier, wanneer men bedenkt, dat zij met een zeer onvolledig elf tal op (het veld moest komen. Op het appèl ontbraken o.a. Yates, Lammerts van Buêren en Van der Togt. Rood en Wit neemt nu op fraaie wijze de vijfde plaats in, zoodat de dreiging van de laatste plaats nu misschien wel voorgoed verdwenen is. De stand in de eerste klasse is nu: H.C.C. I H.C.C. II V.R.A. V.O.C. Rood en wit Haarlem 10 12 11 10 10 Hermes-D.V.S. 10 1 0 4 4 1 V.V.V. 12 0 0 5 6 1 Voor Zondag zijn weer slechts twee wed strijden vastgesteld, maar hierbij is de twee de plaatselijke wedstrijd HaarlemRood en Wit. De eerste ontmoeting aan de Span jaardslaan eindigde met een overwinning voor Haarlem. Als -beide clubs mor gen volledig verschijnen, belooftdit een mooie wedstrijd te worden, met eèn schier niet te voorspellen uitslag. De andere wedstrijd is H.C.C. I-Hermes- D.V.S. Het kan -dien Hagenaars niet anders dan aangenaam zijn, dat ze weer eens een competitiewedstrijd moeten spelen, want ze kregen een leelijken achterstand. Bovendien zal 'het ons niet verwonderen, als zij er weer een paar punten bij veroveren. Dat het voorspellen van den uitslag van een plaatselijken cricketwedstrijd ook een ondankbaar werk is, bleek jl. Zondag weder om m de ontmoeting C.V.H.R.C.H. Letten de op de slechte resultaten van R.C.H. in dit seizoen zullen de meeste cricketliefhebbers wel aan een overwinning voor C.V.H. gedacht hebben. Maar het is juist andersom afge- loopen. R.CH. heeft eindelijk kans gezien, haar eerste overwinning te behalen, een suc ces waarmee we ze geluk wenschen. Met dezen moreelen steun trekt zij morgen naar Den Haag, om het in dit seizoen ook zeer zwakke H.C.C. III te bestrijden. Wordt dit de tweede overwinning voor de Heemstede- naren? C-.V.H. heeft een vrijen Zondag. Voor de tweede klasse A zijn vastgesteld: V.R.A. 2A.C.C. 2, R.I.O.—V.V.V. 2, U.V.V.— Rood en Wit 2. Wielrijden. Zondag hebben op de Heemsteedsche wie lerbaan belangrijke wielerwedstrijden plaats van de H.S.V. „De Kampioen". Dan. worden ni. d-e kampioenschappen verreden over den 'corten en langen afstand. De beste renners omen aan den start, zooals: B. van Dijk, 1Metz, J. Rijneveld. Moerkerk. Peetoom, .chelvis, De Best, Van Rooyen Wester. Drost Zeer waarschijnlijk zal Jac. van Egmond ook starten. Verder wordt gereden een klassement en een afvalrace en tenslotte een ploegachter volging tusschen B. van Dijk, J. Rijneveld, M. Peetoom. Th. Drost en van de andere, ploeg W. Metz, Schelvis. De Best, Schaper. Dit beloven zeer spannende wedstrijden te worden, die zeker een gang naar de Heem steedsche wielerbaan waard zijn. Honkbal.- Voor Zondag staan de volgende wedstrh'- den op het program-ma: Eerste klasse: E.D.O.—Blauw Wit. Internationale wedstrijd: Haarlem 1—1 Base-ball Club G.M.C. (Antwerpen). Er zal voor de honkballiefhebbers goede sport te genieten zijn. In de eerste plaats is er de wedstrijd E.D.OBlauw Wit. Twee ploe gen, die uitstekend spel te zien geven, voor al wanneer ze volledig zijn en dit zal Zondag het geval zijn. Wie er winnen zal? Wij dur ven geen voorspelling te doen, daar het twee volkomen gelijkwaardige ploegen zijn. Deze wedstrijd, die in het Noorder Sportpark ge speeld wordt, begint te 10 uur. De tweede wedstrijd is niets minder dan! een internationale ontmoeting. De H.C. „Haarlem" krijgt nl. het base-ball team van de Genera! Motors uit Antwerpen op bezoek. Dat Haarlem dit bezoek op hoogen prijs stelt, bewijst de regeling wel. De Belgen, on geveer 30 personen, worden met een lunch ontvangen, waarna de wedstrijd gespeeld: wordt. Na afloop wordt aan het Belgische gezel schap, de scheidsrechters en de spelers van Haarlem een diner aangeboden. Het spelpeil der Belgisceh clubs kennen wij niet. doch in dit negental doen niet minder dan vier internationals mee. Ook aan slag presteeren deze Belgen zeer veel; dat er Zondagmiddag eenige homeruns ge slagen zullen worden, gelooven wij zeker. Er worden veel toeschouwers verwacht.;; daar om is er voor een flink aantal zitplaatsen: gezorgd. De wedstrijd wordt gespeeld op het ge meente-terrein aan de Van Nesstraat te 2.15 uur. VOETBAL. Jaarvergadering van R. C. H. De heeren S. en W. Hazevoet, die resp. tot eere-voorzitter en eerelid benoemd werden* Linies Simon, rechts Willem. Vrijdagavond hield de Racing Club Haarlem! haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering in het gebouw „Zang en Vriendschap". Het als altijd uitstekende jaarverslag van den secretaris, den heer Jac. de Geus werd onder luid applaus goedgekeurd, evenals het verslag van den penningmeester, den heer Van Leeuwen, welk verslag, ondanks de groote aderlating van de financiën vanwege de jubileumfeesten, en ondanks de minder gun stige tijdsomstandigheden nog in opgewekten toon gesteld kon worden. De contributie werd op het oude peil ge handhaafd. Op voorstel van het bestuur wer den de heide oprichters van de Racing, de heeren S. en W. Hazevoet. tot eere-voorzitter, resp.: eere-lid benoemd. De aftredende bestuursleden H. Scheen, W. van Leeuwen, J. Jongkind en J. Kuit werden bij enkele candidaatstelling herbenoemd, waarna tot vice-voorzitter, wegens tusschen- tijds bedanken van den heer Van Donselaar, de heer H. Vrugt werd benoemd. De elftalcommissies ondergingen geen wij ziging; de kasconnnissie zal dit jaar bestaan uit de heeren H. Sondorp, J. j. Aufderheide en Th. Chrispijn. De vergadering, die druk bezocht was, had een prettig en snel verloop. Met een opwek king voor het komende seizoen sloot voor zitter Scheen de vergadering. Portugal protesteert te Madrid Wegens grensschending door Spaansche regeeringsaanhangers. LISSABON, 15 Augustus (Reuter) De regee ring van Portugal heeft gisteren aan de re geering te Madrid een nota doen overhandi gen, waarin moreele en materieele genoegdoe ning wordt geëischt voor de grensschending, waaraan gewapende regeeringsaanhangers zich eergisteren nabij Campo Maior hebben schul dig gemaakt. De nota zou in zeer krachtige termen gesteld zijn. Generaal De Llano's vergissing „Bezetting van Madrid door technische oorzaken vertraagd." SEVILLA, 15 Augustus. (Reuter-A.N,P.) Genei-aal Queipo de Llano zeide in een ra diorede, het te betreuren, dat hij zich ver gist had, toen hij de inneming van Madrid tegen 15 Augustus aankondigde. „Oorzaken van technischen aard hebben de operaties vertraagd, doch spoedig zal de inneming van Madrid een feit zijn". Vervolgens doelend op de geruchten, dat de regeering te Madrid zou denken aan in terventie van een buitenlandsche mogend heid om een einde aan den oorlog te maken, zeide de generaal, dat geenerlei interventie mogelijk is: „De Marxisten en communisten moeten zich overgeven"

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2