De feestweek van de V.V.V. geopend. .Kennemerland's Glorie' ZATERDAG 15 AUGUSTUS 1936 HAARDE M'S DAGEE'AD ïf Plechtigheid in „Oud Meerenstein". Commissaris der Koningin hijscht de V.V.V.-vlag. BEVERWIJK. Zaterdag. Hedenmiddag te 2 uur is de feestweek, die de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer organiseerde ter gelegenheid van de ver eeniging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin in de bovenzaal van hotel „Oud Meerenstein" in tegenwordigheid van talrijke autoriteiten en verdere genoodigden door den Commissaris der Koningin opend. De voorzitter van het hoofdcomité der feestweek, Mi-. A. Moens, tevens voorzitter van de V. V. V. sprak een welkomstwoord en zou zich daarna als volgt over de feeste lijkheden uiten: Ik wil dan in de eerste plaats mijn groote voldoening en blijdschap er over uitdrukken dat wij thans hier bijeen zijn en de voor bereidingen voor de feestelijkheden een einde hebben genomen. Nadat op 20 September 1935 de Vereeniging Voor Vreemdelingenverkeer besloten had in den zomer van dit jaar een feestweek te organiseeren en deze, voor ge val de samenvoeging der beide gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin zoo als reeds toen verwacht werd op 1 Mei 1936 zou tot stand komen, aan die samen voeging te verbinden, is het bestuur der V. V. V. bij voortduring bezig geweest deze zaak voor te bereiden. Gelijk bekend heeft zij daarvoor een Hoofdcomité en vele subcomités gevormd om de daaraan verbonden werk zaamheden te verrichten. Dat deze zoo vele zouden zijn is toen niet voldoende onder de oogen gezien, doch wel is reeds dadelijk de noodzakelijkheid gevoeld, dat geheel ons aloude stedeke met zijn te verwachten aan was zou moeten medewerken om deze voor genomen plannen ten uitvoer te brengen en te doen slagen. Deze medewerking is in groote mate aan het Hoofdcomtié verleend en het is mij een behoefte namens het Hoofdcomité op dit oogenblik aan allen, die in eenigerlei opzicht hun medewerking verleenden waaronder de vertegenwoordigers van de pers daar voor hartelijk dank te zeggen. Ik doe dat tevens persoonlijk aan mijn medeleden van het Hoofdcomité, in het bijzonder aan den secretaris en penningmeester daarvan, die zeker niet het minste aandeel in de voorbe reidingswerkzaamheden hebben gehad. De burgemeester zou na de rede van den voorzitter als volgt spreken: De geboorte van de nieuwe gemeente Beverwijk heeft in breede kringen van de bevolking den drang doen ontstaan om uit'ing te geven aan de gevoelens van vreugde over de onlangs verworven eenheid. Wij had den het geluk een wakkere vereeniging voor Vreemdelingenverkeer hier ter plaatse te hebben die te goeder ure zich heeft opge maakt om leiding te geven aan algemeen feestbetoon, dat onvermijdelijk scheen te zijn. Zij gaf den stoot tot de vorming van het Hoofdcomité voor een feestweek, dat daarvoor een programma heeft voorbereid, dat zal zijn een manifestatie van de levens kracht, die hier ook in dezen tijd nog zoo ruimschoots gevonden wordt. Beverwijk is geladen van een energie en dadendrang op bijna elk gebied, die men onmiddellijk aanvoelt, als men met deze vitale gemeente in aanraking komt. Hoezeer ook gehecht aan het verleden, waarin het heden ligt en waaruit het heden is te ver klaren, houdt Beverwijk het gelaat gericht naar de toekomst, die reeds in het nu is gelegen. Na een woord van hulde te hebben ge wijd aan het hoofdcomité zou de burgemees ter als volgt eindigen: Beverwijk wil toonen, dat hier nog moed en vertrouwen leeft en het zou die beide deugden aan de heel-e omgeving willen mede- deelen. Het is goed, dat men doet blijken vooruit te willen en de kansen, daarvoor ge schapen, te benutten. Moge in de komende dagen zeer velen herwaarts komen en naar hun haardsteden de wetenschap meedragen, dat het in Bever wijk is goed Tyonen en goed verblijven. De heer H. H. Meyer, die de Kamer van Koophandel vertegenwoordigde zou omtrent de tentoonstelling voor handel en industrie onder meer het volgende opmerken: Het is m.i. wel een zeer goede gedachte van uw comité geweest om aan de feesten ter viering van de samenvoeging van Bever wijk en Wijk aan Zee en Duin een land- en tuinbouwtentoonstelling te verbinden. Alles wat in deze tijd kan werken tot opwekking van het bedrijfsleven, voor Handel en In dustrie kan niet genoeg worden gewaardeerd en toegejuicht. Deze tentoonstelling bewijst opnieuw met welk een wilskracht u allen bezield bent, om de belangen van Handel en Industrie hoog te houden en tevens te trach ten den onderlingen gemeenschapsband te versterken. De Kamer van Koophandel leeft in alle opzichten met uw streven mee. Na deze redevoeringen zou de Commissaris Geschenk voor de gemeente. Gedenkbord van de V. V. V. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer zal als herinnering aan de feestweek, die zij ter gelegenheid van de vereeniging der ge meenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin organiseerde, aan de gemeente een gedenk bord aanbieden. Dit bord, dat een middellijn la-ij gt van 53 c.M., wordt vervaardigd bij „De porceleyne Fles" te Delft. Tijdens de feestweek zal dit fraaie geschenk aan het gemeentebestuur worden aangeboden. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: Z. van Woenselvan Veen, d.; A. M. DekkerTeeling, z.: A. C. Westerde Wit, z.; A. A. Gorterde Boer, d.; H. LoonDie- terman, z.; M. C. Klous—Wigchert, d.; C. MiddelkoopMetzelaar, d.; W. C. van Hoog stratenWernink, d.; M. G. van Leeuwen Schoorl, d.; C. de Vreezevan Gelder, d.; J. B. A. ter WalOckers, z.; Overleden: J. Bouwmeester, oud 77 jaar, echtgenoot van C. Meissen. Getrouwd: G. A. Boon en Ch. M. Steenbak ker; V. Schwarz en Th. Dehler; D. H. Groen en B. van der Linde. Ondertrouwd: P. Ursem en A. M. Berkhout; J. H. ten Boon en J. Steegman; H. M. W. van Beek en C. C. H. Addink. der Koningin de tentoonstellingen en daar mede de feestweek officieel openen. Het ge zelschap zou daarna het feestterrein en de expositie in oogenschouw nemen. De Com missaris zou tot slot van de openingsplech tigheid op het buitenterras de V.V.V.-vlag hijschen ten teeken, dat de tentoonstellingen geopend zijn. OVERVEEN Het werk aan de Ramplaan vordert. De laatste dagen is er schot gekomen in de werkzaamheden aan de Ramplaan. 't Zuidelijk gedeelte van de laan heeft nu het grootste leed geleden. Een aantal stratenmakers is ge arriveerd en met bekwamen spoed zijn zij aan het werk gegaan. Het gedeelte van de straat, dat reeds klaar is, geeft een beeld van „hoe het worden zal" En we verondèrstellen, dat weinigen voor deze sierlijke en toch makke lijke bestrating een asphaltdek zouden wen- schen. De eerste hekken zijn reeds geplaatst. We zijn van meening, dat geen der bewoners over de vfscheiding ontevreden zal zijn. Zij maakt een soliden en rustigen indruk. De vuile sloot, waarin eertijds de sceptic- tank van het Tuindorp loosde, is gedeeltelijk gedempt. Het niet gedempte gedeelte is uitge diept en van zijn veel- en vreemdsoortigen inhoud ontlast. Aan de omwoners de taak, om de sloot in netten toestand te houden. Voor de bewoners van de Noordelijke helft der laan komt nu nog een kwade tijd, temeer, daar er hier geen gelegenheid is. om het ver keer om te leggen. Hedenochtend vertrok de Padvinders Els- wout Groep, onder leiding van hun Hopman Weselman voor het betrekken van een kamp in de omgeving van Hellendoorn. WIJZERPLATEN GEPLAATST. Zooals bekend is, zal de watertoren welke thans wordt verpacht als uitzichttoren, wor den voorzien van een viertal klokken. Daar toe is men deze week begonnen met het maken van steigerwerk rondom den kap. Vrijdag zijn vier wijzerplaten op hun plaats gebracht, die elk een doorsnede bezitten van 2.24 M. Voorloopig zullen de cijfers op deze houten platen worden geschilderd, opdat des te spoediger de uurwerken hun dienst kun nen gaan verrichten. Na eenigen tijd zullen ■dan de wijzerplaten en cijfers worden ver vangen door een duurzamer geëmailleerd metaal. GERUCHTEN OMTRENT HET AFTREDEN VAN WETHOUDER ELFERS. Onze correspondent te Zandvoort deelde ons Vrijdagmorgen mede. dat hij vernomen had, dat de heer A. Elfers het voornemen had, af te treden als wethouder. Hij zou evenwel raads lid blijven. Wij hebben ons daarop in verbinding ge steld met den heer Elfers, die ons verzocht het bericht niet te plaatsen, daar hij ons pertinent kon verzekeren, dat hij aan het college van B. en W. geen mededeeling had gedaan over zijn voornemen om ontslag te nemen als wethouder. Er is in den laatsten tijd wel sprake van geweest, doch de heer Elfers had nog geen beslissing genomen. Ook wist hij nog niet of het er toe komen zou. Nu een ander blad het bericht reeds publi ceerde, dat de heer Elfers zal aftreden, meen den wij goed te doen mededeeling over den stand van zaken te doen. HEEMSTEDE ZANDVOORT STRANDPACHTCONTROLE. Door het raadslid T. Molenaar zijn aan het college van B. en W. de volgende schrif telijke vragen gesteld: Zijn B. en W. bereid vóór de eerstkomende raadsvergadering ter inzage te doen liggen alle uitgebrachte rapporten inzake controle op de strandpachters? Zoo ja, daaraan te willen toevoegen af schriften der uitgevaardigde straffen welke door het college aan de overtreders zijn op gelegd. BOTSING TUSSCHEN TWF.E VRACHTAUTO'S. Vrijdagmiddag te omstreeks 4 uur had op den Heerenweg te Heemstede een aanrijding plaats plaats tusschen twee vrachtauto's, de eene bestuurd door J. J. U. te Heemstede en rijdende in de richting Bennebroek, de andere bestuurd door P. E. J. K. uit De Waal, rijdende in de richting Haarlem. Het ongeluk had plaats, doordat van één der auto's het stuur defect raakte, waardoor beide auto's tegen elkaar botsten en ernstig werden beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen daarbij niet voor. HILLECOM GOED ZWEMWATER. In den laatsten tijd liepen alhier herhaal delijk geruchten over een slechte kwaliteit van het water in de zweminrichting. Wet houder Klaver deelde ons mede dat bij on derzoek gebleken is dat het water van zeer goede kwaliteit is en de toets der critiek ten volle kan doorstaan. Het middeleeuwsche Landsspel Grootsch opgezet kijk- en hoorspel. Geschreven voor en gespeeld door het volk. BEVERWIJK. Zaterdag. JOH. M. RIDDERIKHOFF, De Spelleider. Na maandenlange voorbereiding zal Zon dagmiddag te 3 uur dan eindelijk de ouver ture klinken van het Landsspel „Ken-nemer- land's Glorie", dat tijdens de feestweek van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer vier malen zal worden opgevoerd. De V.V.V. heeft met de opvoering van dit historisch- allegorisch schouwspel een werk tot stand gebracht, dat respect zal afdwingen van degenen, die bij deze voorstellingen in d-e open lucht tegenwoordig zullen zijn. Wat al zorgen, wat een arbeid is aan deze opvoerin gen voorafgegaan, wat een organisatiever mogen moest hier worden tentoongespreid om het reusachtige apparaat van de onge veer 500 medewerkenden in beweging te brengen en te houden en om het tenslotte zoover te brengen, dat dit alles ineensluit als het raderwerk van een mechanisme, waar van ieder onderdeel, hoe klein ook zijn taak te vervullen heeft om het geheel zonder ha pering te doen functioneeren. Grootsch van opzet is dit landsspel. grootsch zal ook de uitvoering zijn. De auteur, de heer Joh. N. Tromp, secretaris van de V.V.V. heeft zijn spel getiteld „Kennemerland's Glorie" en om die glorie van dit mooie deel van Nederland te demonstreeren greep hij terug in de histo rie, naar het moment, dat de Hollandsche graaf Floris V aan Beverwijk het recht tot het houden van een markt verleende. En rond dit historische feit. dat van zoo'n on schatbare waarde is geweest voor de ont wikkeling van de aloude stede Beverwijk, bouwde hij zijn spel op. Om Floris V. die de centrale figuur is in dit spel, schaarde de schrijver het volk, het volk. dat tot taak kreeg het privilége te benutten en dienstbaar te maken aan het welzijn van allen, die de bewoners waren van „Heerlijckheyt Bever- wijck". Het groote zangkoor neemt de taak van het volk over, wanneer de dank aan Floris moet women uitgejubeld, wanneer zijn schitterende ruiterstoet de speelplaats is binnengereden. De Kennemers hebben strijdensmoe de wapens neergelegd. Bant de wapens, bouwt de velden, Bouwt het nieuwe Beverwijk 1 zoo zingt het koor. „Bouwt, ja, bouwt het nieuwe Beverwijk" roept het volk in spreekkoor. De grondslag voor Beverwijk's welvaart is gelegd. Floris' woord heeft geklonken door het fiere Ken- nemerland. Een volk bouwde aan zijn wel vaart en aan zijn historie, in het grafelijk woord lag immers de bron voor welvaart en geluk verborgen, de -kiem voor 't nieuwe leven. Door dit alles loopt de romantische draad van het leven. Er vindt met veel plechtig heid een huwelijksvoltrekking plaats, een bont schouwspel biedt het groote oogstfeest vol kleur en beweging, vol vroolijkheid ook. En altijd speelt het volk de hoofdrol, het reageert op alles, wat in de stede gebeurt, het maakt er zich meester van, het draagt het uit in massale spreekkoren. Het spel voert dan langzaam naar de be kroning van dit alles, naar de gedachte ook, die voorzat bij het organiseeren van de feest week, namelijk de vereeniging der gemeen ten Bever-wijk en Wijk aan Zee en Duin. Kennemerland's glorie wordt tentoon ge spreid in het toonen van het product, in den rijken overvloed van den Kennemer bodem. Fier bezingt de stedemaagd op haar zege wagen den roem van Kennemerland, "de glorie van verleden, heden en toekomst. Dan is de nieuwe phase ingetreden. Be verwijk en Wijk aan Zee en Duin zijn één. En nu een nieuwe phase ingetreden, Het volk, gebonden in één band, Staat, sterk en krachtig in het heden, Pal voor den roem van Kennemerland! Groot Beverwijk, bij uw geboorte Gloort in 't verschiet een nieuwe Tijd; Wat samen hoort, is saam gebonden En wordt ter toekomst ingeleid. Zoo declameert de Stedemaagd. Zij roept allen op ten arbeid en tot eensgezinde trouw aan Beverwijk. Van de torentransen wordt de Beverwij ksche vlag geheschen en fier wap pert het rood-wit boven alles uit. Het volk zweert trouw, een ballet van 60 meisjes geeft uiting aan de algemeene vreugde. Voor de laatste maal laat het koor zich hooren en jubelend klinkt de laatste strophe: Op! Bouwt mede aan uw stede, Bouwt het nieuwe Beverwijk! Met deze krachtige aansporing, van groote propagandistische beteekenis, eindigt het Landsspel „Kennemerland's Glorie". Heel dit bonte schouwspel speelt zich af voor een imponeerende facade, een bouw werk. dat op waarlijk schitterende wijze is uitgevoerd. Het ontwerp is van den heer G. Langendijk, eveneens een bestuurslid van de V.V.V. De breedte van de gebouwen is 60 M., de hoogte van de torens 12 M. en van het hoofdgebouw 10 M. Het speelterrein met bordes, dat zich voor het bouwwerk uitstrekt is 35 M. lang. De steunregeling. Vragen aan B. en W. Door het gemeenteraadslid Pijnaker is het volgende schrijven aan B. en W. verzon den: Kennis genomen hebbende uit verschil lende couranten van het voornemen van den Minister om de huurtoeslag in twee étappes te eindigen, naar aanleiding daarvan zou ik gaarne in de gelegenheid gesteld worden in de eerstvolgende raadsvergadering de volgen de vragen tot het College van B. en W. te mogen richten: 1. Hebben B, en W. kennis genomen van de laatste wijzigingen der rijksvoorschriften inzake steunverleening aan werkloozen? 2. Zoo ja, hebben B. en W. naar aan leiding van dit Ministeriëel besluit al stap pen genomen om te trachten dit ingrijpende besluit ongedaan te maken? 3. Zoo Neen, hebben B. en W. reeds kun nen nagaan welke gevolgen deze voornemens der regeering voor de positie der werkloozen in onze gemeente zullen hebben? 4. Zijn B. en W. niet van oordeel dat het doorvoeren van deze maatregelen een niet te dragen leed en ellende zal veroorzaken voor de werkloozen? 5. Kunnen B. en W. het mogelijk achten dat de ondersteunde werkloozen bij afschaf fing van den huurtoeslag van hun uitkeering de volle huishuur kunnen betalen? 6. Zoo neen, zijn B. en W. dan zoo spoedig mogelijk bereid aan te dringen op intrekking der verslechteringen in de steunregeling? ZWEMDIPLOMA'S. Voor het diploma A (geoefend zwemmer) slaagden Vrijdag in de gemeentelijke zwem inrichting de dames Ria Goemans. Tiny van Dijk, S. H. Geerevliet, Emmy Velthuys. Elly Busé en C. van Houten en de heeren H. van Sambeek, P. van Eysden en J. van Maris. Voor diploma B (zeer geoefend zwemmer) slaagden de dames B. van Ruiten. E. Brauck- mann en B. Lommerse en de heer A. J Groot. DE WERKLOOSHEID In de afgeloopen week waren 298 werkloozen ingeschreven tegen 312 in de voorgaande. Hieronder waren 140 bloemistarbeiders. Het vorig jaar bedroeg het totaal 292. MEJ. C. M. J. DE GRAAUW t Plotseling is overleden mej. C. M. J. de Graauw. Meer dan 25 jaren was zij een dei- bekendste onderwijzeressen der Maria-Meis- jesschool, terwijl zij mevr. Litjens opvolgde als presidente van den R.K. Vrouwenbond. Slechts korten tijd heeft zij van haar pen sioen mogen genieten. LISSE PERSONALIA. De heer M. C. Konings, alhier is geslaagd voor Fransch L.O. SPAARNWOUDE. ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR CL. F. J. BERKEMEIJER. In Spaarnwoude viert pastoor Cl; F. J. Ber- kemeijer zijn zilveren priesterfeest. Vrijdag avond is in de kerken te Spaarndam en Spaarnwoude kort lof gecelebreerd. Pastoor Berkemeijer is aan de grens van de parochie ingehaald en naar de bijkerk in Spaarndam gereden. De voorzitter van het feestcomité, kapelaan J. Berger heeft er een toespraak ge houden. Begeleid door verschillende voertuigen en de accordeonclub „St. Jacobus" is de jubi laris vervolgens naar de parochie Spaarn woude teruggereden, op tal van plaatsen toe gejuicht door parochianen, die overal de vlag gen hadden uitgehangen. In Spaarnwoude is pastoor Berkemeijer door kinderen naar de kerk begeleid. Ook hier hield kapelaan Berger een korte toespraak. Na het lof is door leden van het R.K. kerk- en armbestuur in de pasto rie een geschenk van de parochie aangeboden. BENNEBROEK ORANJEFEEST. In de étalage van den heer N. J. Hulsbosch aan den Zwarten weg is thans tentoonge steld de tandem welke voor de verloting ten bate der volksspelen door de Oranjevereeni- ging wordt verloot. Van heden af zijn jongedames met den verkoop der loten begonnen. WINKELWEEK. De commissie van de Winkelweek heeft van den burgemeester de toezegging ontvan gen, dat deze de feesten zal openen en mee zal rijden in de feestelijke omgang die het bestuur zal maken. Tevens is door het gemeentebestuur een medaille toegezegd. Op de dagen der winkelweek zal onthef fing worden verleend van de bepalingen dei- Winkelsluitingswet. Een versierde auto zal door de gemeente rijden en door middel van luidsprekers en muziek reclame maken. HAARLEMMERMEER KONINGINNEFEEST. Voor het te Nieuwvennep te houden Konin- ginnefeest op Woensdag 2 September a.s. is het volgend programma samengesteld: Opening op het plein van de openbare school; optocht der schoolkinderen; kinder spelen op de Schoolstraat; pauze; stoelen dans voor meisjes tot 16 jaar: kanovaren voor paren; ringrijden op de fiets voor dames; idem voor heeren; idem voor jongen tot 10 jaar; push-bal op de fiets; vroolijk werpspel voor jong en oud. Als slotnummer schitterend vuurwerk. MOOI SUCCES. De Chr. gem. zangvereeniging „Hosanna in Excelsis" te Aalsmeerderweg O.Z. alhier, di recteur de heer J. C. Hulsbos, behaalde op het te Leusden gehouden zangconcours een len prijs met 311 punten. DE UITBREIDING VAN HET VLIEGVELD SCHIPHOL. De belangrijke uitbreiding van het lan dingsterrein van de luchthaven Schiphol, na dert hare voltooiing. De ongeveer 200 K.M. buizen welke voor de draineering van dit nieuwe gedeelte noodig waren zijn gelegd, terwijl het met graszaad bezaaide terrein reeds een frisch groen beeld vertoont en met het aangrenzende gebouwen-complex een grootschen aanblik oplevert. ZWEMFEEST. Door het bestuur van de Bad- en Zwemiiv richting „Hoofddorp", is voor het Zaterdag middag 22 Augustus as. te houden zwemfeest een mooi programma samengesteld; o.a. di verse wedstrijden, estafette voor dames en heeren. hinderniszwemmen enz. Het fanfaregezelschap „Excelsior" heeft zich bereid verklaard de uitvoering van het pro gramma met muziek op te luisteren. MELKPRIJS VERHOOGD. Het bestuur van de Melkslijtersvereeniging „Haarlemmermeer e.o.". heeft besloten den prijs van de melk met 1 ct. te verhoogen en te brengen op 11 ct. per liter. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE Geboren: Adriaan Johannes, z. van C. Bak kerde Jong; Aart Johannes, z. van J. Leem huisLuitjens; Antonius Martinus, z. van P. A. RuijgrokKaasenbrood; Leonardus Petrus, z. van G. H. L. VerbruggenConijn; Liesbeth, d. van J. EgginkGratama; Pieter Jan, z. van P. J. Kranenburgvan Woudenberg. Ondertrouwd: J. C. Kortekaas, oud 26 jaar en Johanna Witte, oud 27 jaar. Huwelijken: Pieter Snieder, oud 27 jaar met Antje Jacoba Pollé. oud 29 jaar. Overleden: Gerarda Kreike, oud 62 jaar, weduwe van L. Loogman. SANTPOORT. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. In hotel Velserend vond ten overstaan van notaris G. D. Boerlage te Velsen de openbare verkooping plaats van het heerenhuis met erf aan den Brederoodscheweg 75. alhier. Koopster werd Jkvr. J. E. Hoefft te 's-Gra- venhage voor f 5000. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagmarktt Clasina Luther. IJM. 59. vangst onbekend. Mary, IJM 189, vangst onbekend. Henriette Jacoba. IJM. 190. vangst onbekend. Betje, RO 16. vangst: 50 m. gr. schelvisch, 50. m. braadschelvisch, 50 m. gestr. radio. 50 m. gul, wijting en makreel, totaal 200 manden. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.30—1.10 Griet per 50 K.G. f 27—19 Tongen per K G. f 1.70—1.02 Groote schol per 50 K.G. f 2519.50 Middelschol per 50 K.G. f 16—15 Zetschol per 50 K.G. f 14—11 Kleine schol per 50 K.G. f 12.50—2.20 Schar per 50 K.G. f 4.20—3.70 Wijting per 50 K.G. f 3.30 BESOMMINGEN. Motorloggers: KW 27 f520; KW 132 f560; KW 35 f 420. POLYHYMNIA NAAR IIET CONCOURS. De gemengde zangvereeniging „Polyhym nia", dir. Jan Beider, nam deel aan het te Zwolle gehouden concours, waar de IJmui- denaren uitkwamen in de afdeeling uitmun- tendhied. De jury welke bestond uit de heeren Alfons Vranken, Theo van der Bijl en Luc. Wilmink kende haar een eersten prijs met 369 punten toe. Voorts behaalde het koor een eere-prijs toe gekend voor het hoogste aantal punten van het geheele concours, van 45 koren en een di- recteursprijs. UIT HET RAAM GEVALLEN. Vrijdagmorgen is het 5-jarig dochtertje van den heer K., wonende Alexander Bellstraat uit een bovenraam gevallen. Het kind werd in zorgwekkenden toestand opgenomen. De dokter constateerde een zware hersenschudding. KERKTELEFOON IN DE NED. HERV. KERK. Door de Commissie van Kerkuitbouw zijn de kerkvoogden in staat gesteld tot het doen aanleggen van een kerktelefoon. Voorloopig is besloten, 6 toestellen te plaatsen. WEER EEN NAAR DEN SLOOPER. De stoomtrawler Paris IJM gebouwd in 1899, toebehoorende aan de Mij. Praxis alhier is door tusschenkomst van den makelaar Arie Schipper te Vlaardingen verkocht aan N.V. Frank Rijsdijks Industrieele Ondernemingen te Hendrik-Ido-Ambacht. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Ondertrouwd; B. R. Suijk en B. Pirovano. Beverwijk, v. Hogendorpstraat 13, Meerweide- laan 1 Velsen (N.). M. Dobbelaar en H. A. Kors, Munnlkenweg 117, Beverwijk, Noorder - dorpstraat 7, Santpoort. J. van de Pieterman en E. Keur. Visseringstraat 4. IJmuiden. Van Wassenaerstraat 11, IJmuiden (O.). A. W. D. van den Boogaard en P. Krijger. Adrianastraat 9, IJmuiden. H. Post en P. Roeper, W. Beu- kelsznstr. 18. IJmuiden. Willemsbeekweg 4, IJmuiden (O.). G. Wessel en C. M. Böhm, v. Wassenaerstraat 4. IJmuiden (O.), Kerkweg 44, Santpoort, v. d. Helststraat 19, IJmuiden (O.). W. Oldenburg en G. G. v. Zonderen, J. v. Heemskerkstraat 91, IJmuiden, Snelliusstr. 33. IJmuiden. Getrouwd: L. H. J. Alders en A. C. Schoorl. Lijsterlaan 38, Haarlem. A. van den Berge en E. Bos. Spilbergenstraat 18. IJmuiden. Bevallen: T. Verduin— van Kooten, d., Meer- vlietstraat 42, Velsen, F. A. Enschedé—de Jong, z., Hagelingerweg 145, Santpoort, H. Kremer— Ploeg, z„ Koekoekstraat 6, IJmuiden (O.), M. J. Janssen—van Wissing, d.. Oosterduinweg 92, IJmuiden (O.), J. GravemakerBakker, z., Lo- rentzstraat 20, IJmuiden (O.). Overleden: Bastiaan Bras, 61 j.. Schulpweg 19. Velsen (N.), Casper Mulders, 88 j.. Kanaal straat 162, IJmuiden. Wiebe Wiebes Jaski, 80 j., Kanaalstraat 17 rd„ IJmuiden. HAARLEM, 14 Augustus. Bevallen 12 Augustus: M. Groes—v. Tunen, d.; P. de Haan—De Bruijn, d.; E. Kohier—v. d.' Pot, z.; 13 Augustus: L. F. v. Blokland—Mul der, z.; J. Koning—Schaap, z.; J. Jongens— Oudolf, z.: E. A. WittemanKortekaas, z.: G. v. Egmond—Fransen, d.; A Prinsen—de Vries' z.; 14 Augustus: M. F. C. Heerschop—Suuren- ronk, z.; Overleden 12 Augustus: H. T„ 15 d.. z. v. B. J. Marneth, Kamperlaan; 13 Augustus- A v d Singel—Peters. 79 j„ Kleverlaan; E. Gode- frooij—Bloemzaad, 69 j., Damstraat; C. de Zwartde Groot, 86 j., Schotersingel.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7