Hd BeAok4tUkstc Ooie-vaarwel. Krijgt Haarlem een Kunstijsbaan? 54e Jaargang No. 16303 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Maandag 17 Augustus 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. UITGAVE LOURENS COSTER iMAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGA VEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand 1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand f 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post f 0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos*: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 O Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels ƒ0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400.-, Duim 250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm- of Beenbreuk f 30.-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog 400 -, Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. De Maandagmarkt. Alles nu weer bij elkaar. Verleden jaar was de Maandagmarkt ge reorganiseerd. VerschillenSe kooplieden waren daarover evenwel niet best te spreken. In het bijzonder waren de handelaars in tweede handsch meubelen, oude fietsen, oude boeken, enzoovoort. zeer ontevreden met hun plaats op de Nassaulaan. Zij voelden zich daar te een zaam omdat dit marktterrein gescheiden was van de Botermarkt en Ged. Oude Gracht. Een feit was dan ook dat de markt in tweede handsch artikelen op de Nassaulaan steeds meer achteruitging. Bovendien' stonden er den laatsten tijd veel kramen onbezet op de Bo termarkt. Thans is door het gemeentebestuur aan de klachten tegemoet gekomen. De kooplieden in tweedehandsch goe deren hebben heden weer een stand plaats op de Botermarkt gekregen. Zij waren daar heden zeer mee ingenomen, maarvonden het jammer, dat het ge meentebestuur deze wijziging niet tijdig heeft gepubliceerd, want nu liepen vele koopers on- noodig naar de Nassaulaan. De bloemenmarkt kwijnde ook op de Raaks. Die is nu overgebracht naar de Stoofsteeg. Dus ook onmiddellijk aansluitend bij het ove rige marktterrein. Er stonden nu nog niet veel bloemenkooplieden, maar het aantal zal wel weer gaan toenemen. De vacanties. Trek naar het buitenland niet toegenomen. Wij zijn nog volop in. de vacanties. Maar or is nu natuurlijk op de hurea-ux waar de passen verzorgd moeten worden verademing gekomen na den drukken zomertijd; de men- schen die dit jaar nog over de grens willen trekken hebben natuurlijk, op een enkele uitzondering na, al hiun pas in orde laten maken, In het algemeen kan gezegd wor den dat dit jaar door de Haarlem mers niet meer, maar ook niet min der, passen zijn aangevraagd. De trek naar het buitenland is dus, bij ver leden jaar vergeleken, vrijwel onver anderd gebleven. Wel zijn dit' jaar veel minder bewijzen van Nederlanderschap aangevraagd. Dit is even wel zeer goed te verklaren. In 1935 zijn veel van dit bewijzen gekocht in verband met de bezoeken aan de wereldtentoonstelling te Brussel. Die bewijzen zijn bovendien 5 jaar geldig, zoodat houders er van nu zonder meer opnieuw naar België konden trekken. Een ondernemer van reizen naar het bui tenland vertelde ons, dat er door Haarlem mers dezen zomer wel veel naar het buiten land getrokken is, maar in het algemeen wa ren dit de korte goedkoope reizen OUDE RIJWIELPLAATJES VOOR DE T.B.C.- BESTRIJDING. De Vereeniging tot bevordering der belan gen van T. B. C.-patiënten in Nederland, af- deeling Haarlem en omstreken vraagt aan hen die willen helpen met het ophalen van de oude rijwielplaatjes zich op te geven bij den secretaris, den heer A. T. v. Oldenmark, Ha vikstraat 51, Haarlem-Noord. Tentoonstelling „Eigen Tuin" een groot succes. Bewondering voor de inzendingen. De in ons blad van Zaterdag aangekondigde tentoonstelling van wat groeit en bloeit in den tuin is een groot succes geworden. Als de bezoekers door den met bloemen ,af- gezetten ingang het tuincomplex hadden be treden viel het oog allereerst op de op het gazon bij het vereenigingsgebouw speciaal voor de tentoonstelling opgestelde tent waar in de buiten-cultuur was ondergebracht. Het was een feestelijke aanblik, de tien meter Ibreede strook keurig opgestelde bloemen en groenten op het frissche grastapijt. Daarna kwam de bezoeker in het vereenigingsgebouw- tje waar de inzendingen waren opgesteld van hen, die hunne producten alle of tendeele in een broeikasje hadden gekweekt. Hier aan schouwde de bezoeker een kerncollectie van bloemen en planten, die de verwachtingen van amateur en vakman overtrof. Er prijken hier naast zeer mooie Zinnea's (tot 14 c.M.), prachtige Coleusplanten, bijzonder mooie Gloxinia's, buitengewoon groote exemplaren van Bladbegonia's enz. Ook troffen wij hier aan een kistje prachtige perziken terwijl een mooie Dahlia-inzending de collectie voltooide. Voorts was in dit gebouwtje opgesteld hei resultaat van een gehouden Zinnea-prijsvraag. Dit jaar voor het eerst werden vijftig plantjes aan de leden, die daarvoor in aanmerking wenschten te komen, uitgereikt. Thans wer den door eiken inzender minimaal zeven en maximaal tien bloemen ingeleverd. Het resul taat was, niettegenstaande het voor deze bloemen zoo slechte weer der laatste weken, zeer bevredigend. Het stralende zomerweer begunstigde de tentoonstelling bijzonder. Een damescomité had in de middaguren voor de honderden bezoekers voor thee gezorgd. Te half zes werden door den voorzitter der vereeniging, den heer Plant, in aanwezigheid I van vele leden en belangstellenden met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt, (Te Bergambacht kwamen dezer dagen dertig ooievaars bijeen op een weiland, om gezamenlijk den trek naar het Zuiden te aan vaarden.) Daar is nu, beter laat dan nooit, Na veel gezucht en vurig hopen. Nog ruim voordat hij was voltooid. De zomer weer in 't spoor gaan loopen Wij zijn in gouden zonneschijn En echten lust in ijsco-eten Den grauwen stroom- en sfcormtermijn, Die ons bezocht, al haast vergeten. Maar op den schoonsten zomerdag Nemen de ooievaars de beenen Zij gaan met forschen vleugelslag En met een ooie-vaartje henen Zij voelden zich hier week na week, Wat men zoo noemt, erg „in de nesten" En vluchten nu, bij ons van streek, Naar andrè streken en gewesten. 't Is wel een vroegertje dit jaar En 'k vind het eigenlijk niet aardig, Waarom maakt zich de ooievaar Nu voor de reis reeds ooie-vaardig? Zijn ooievaar of ooiemoer Ons kikkerland niet meer genegen, Hebben, in 't slootje bij den boer, Zij 't „pootje" ook misschien gekregen? Enfin, of zij dan ook dit jaar. Ons en ons weer niet meer vertrouwen, Wij blijven op den ooievaar Als altijd onze toekomst bouwen. Al doet- nu 't afscheid pijnlijk aan. Zij waren nimmer permanente, 't. Moog hun in 't Zuiden goed vergaan: Ooie-vaarwel! tot in de lente. P. GASUS. Hoe het met het plan van het gemeentebestuur staat. WANDGEDIERTE. ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhou ding en schriftelijke garantie. Talrijke tevre denheidsbetuigingen ter inzage. Overal te ontbieden. ZuwetiHfy&bMieMt. Jladicaat GEN. CRONJéSTRAAT 135, HAARLEM-N. TELEFOON 11657. (Adv. Ingez. Med.) Het typhusgevaar door ver ontreinigd water. Antwoord van Ged. Staten aan den heer K. de Vries. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben geantwoord op vragen van den lieer K. de Vries, lid der Provinciale Staten van Noord-Holland betreffende dreiging van het ontstaan van een typhus-epidemie in Uit hoorn, als gevolg van het gebruik van sloot water in het veehoudersbedrijf. Ged. Staten hebben inlichtingen ingewon nen, waaruit is gebleken dat eind December 1935 een ziektegeval is voorgekomen, waar van eind Januari de aard werd vastgesteld. In die periode hebben faecaliën een sloot be smet waaruit een veehouder water oppompte ten gebruike in zijn bedrijf. De melk uit dezen stal in consumptie gebracht heeft eenige ty- phusgevallen veroorzaakt. Door in grijpen der daarvoor aangewezen autoriteiten is de melk aan de consumptie onttrokken en zijn verdere maatregelen getroffen. Ged. Staten verklaren zich bereid te bevor deren. dat ook voor melkveehoudersbedrijven die melk leveren aan melkslijters. voorschrif ten omtrent de watervoorziening zullen wor den gegeven. Verder wijz en Ged. Staten er op. dat in de bouwverordeningen preventieve bepalingen zijn opgenomen betreffende waterverontreini ging. Tenslotte wordt opgemerkt, dat de tot standkoming van de watervoorziening van het Noord-Hollandsehe platteland er in be langrijke mate toe heeft bijgedragen dat de typhusfrequentie aanmerkelijk is verminderd. 92 pet. der plattelandsbevolking kan zich aansluiten en 87 y2 pet. is reeds aangesloten aan de waterleiding. Ongeveer een half jaar geleden hebben wij medegedeeld, dat in het college van B. en W. van Haarlem de vraag gerezen was of er reden is te Haarlem een kunstijsbaan te stichten. Zooals men weet verheugt Amsterdam zich in het bezit van een door een particuliere com binatie geëxploiteerde ijsbaan. De Amsterdam mers zijn blij, dat zij op de ijzers kunnen zwieren, ook al wijst het kwik in den thermo meter boven de 32 graden, terwijl de indruk bestaat, dat ,0e financieele resultaten der ex ploitatie niet ongunstig zijn. Toen wij dezer dagen met den heer A. G. Boes, den wethouder, onder wien de Lichame lijke Opvoeding ressorteert, spraken, vroegen wij hoe het met de kunstijsbaan-plannen staat. Het antwoord luidde: Ik weet het niet. Indertijd hebben wij er in B. en W. over ge sproken; er bestond wel sympathie voor als er wat aan te verdienen valt! Het is een moeilijke tijd voor den wethouder van finan ciën, zoodat het hem ongetwijfeld aangenaam zou zijn als er een object zou komen dat wat geld in de kas zou kunnen brengen! Daar, als er een kunstijsbaan zou komen, het Openbaar Slachthuis voor de koude zou moeten zorgen, is het denkbeeld verder overgedragen aan den directeur. Van een rapport heb ik nog niets gehoord. Wilt u dus iets meer weten, dan zullen die inlichtingen van het Slachthuis moeten komen. Wij hebben ons daarop tot Dr. F. P. Keijser gewend. Deze verzekerde ons niets te weten van een opdracht van het college van B. en W. De heeren zijn zoo vertelde hij eeni- gen tijd geleden hier geweest om de inrich ting te bekijken. Toen werd opgemerkt, dat het misschien wel mogelijk zou zijn een ter rein dat hier in de nabijheid ligt, te exploi- teeren als kunstijsbaan en het Slachthuis zou dan voor het ijs kunnen zorgen. Maar daar na heb ik niets meer over de zaak gehoord. Er is dus door mij geen nader onderzoek inge steld. Maar, zoo vroegen wij, zou het Slachthuis inderdaad voor het ijs kunnen zorgen? Dat is aldus Dr. Keyser zoo maar niet te zeggen. Ik heb hier flinke ijsmachines staan, maar in den zomer is alle capaciteit noodig voor onze eigen ijsfabricage. Iets an ders is het voor den winter. Ongetwijfeld is er in den winter reserve, maar het zou precies uitgerekend moeten worden of die reserve vol doende is om te zorgen voor het ijs van een kunstijsbaan. Stellen B. en W. daarop prijs, dan zal ik dat onderzoek natuurlijk instellen. Tot zoover de directeur van het Slachthuis, waaruit dus wel blijkt, dat er weinig kans is, dat de schaatsliefhebbers dezen winter reeds in de omgeving van het Slachthuis zullen kun nen rijden zonder medewerking van Koning Winter. Te Amsterdam wordt de Sportfondsen ijsbaan geëxploiteerd door een afzonderlijke combinatie staande buiten de Sportfondsen. Het open zwembassin van de Sportfondsen wordt in den winter met ijs bedekt. Er ko men veel rijders, maar toch wordt de wensche- lijkheid gevoeld om de kunstijsbaan te over dekken, omdat in den winter te veel last van den regen wordt ondervonden. Zoo men zoo zei een ingewijde ons te Haarlem succes wil hebben met een kunstijs baan, dan zou men een overdekte baan moeten maken. Indertij dhebben er ook plannen bij een combinatie bestaan om aan het bzegïn van den Zeeweg sportterreinen te gaan exploitee- ren. Daarbij zou dan ook een kunstijsbaan komen. Op het Bloemendaalsche raadhuis deelde men ons evenwel mede, dat die plannen weer van de baan zijn, er komt van uitvoering niets. Geen gemeentelijke tennisbanen. Er is onlangs ook ter sprake gekomen of op een terrein ni de omgeving van de Kleverlaan HET ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN Mgr.. v. d. TUYN. Mgr. J. M. v. d. Tuyn heeft Zaterdag zijn zilveren priesterfeest in alle stih-e op St. An- thoniushoeve te Voorburg evieixi. Vrijdag avond werd een plechtig Lof opgedragen, terwijl Zaterdagmorgen in de kapel van St. Antoniushoeve een Hoogmis werd gecele breerd. De feestpredicatie werd gehouden door pastoor J. C. Schiphorst, uit Amster dam. die ook de feestrede bij de eerste plech tige H. Mis van Mgr. v. d. Tuyn vóór vijf-en- twintig jaar heeft gehouden. De spr. had hiervan als tekst uitgekozen: „Ik heb u uit verkoren uit de wereld". Na de H. Mis werd door de aanwezigen een feestlied gezongen, waarmede dit plechtige gedeelte van den dag was geëindigd. Het verder gedeelte van den dag werd uitsluitend in den kring van ouders, familieleden en de huisgenooten van St. Antoniushoeve gevierd. 's Avonds werd wederom een plechtig Lof gecelebreerd en in den tuin 't feest-, waarbij vuurwerk werd ontstoken, voortgezet. Ge durende den avond werd den jubilaris nog een serenade gebracht door de Harmonie „St Gregorius" uit Den Haag. Zondagochtend heeft Mgr. Van der Tuyn in de voormalige Dekanale kerk in de Park tra o.t te 's-Graven-hage een plechtig dank offer opgedragen. Des middags had in Pulöhri Studio een druk bezochte receptie plaats. door de gemeente Haarlem tennisvelden aan gelegd zouden worden. Bij de belanghebbende vereenïgingen is een onderzoek ingesteld of daaraan behoefte was. Uit het onderzoek is gebleken, dat de parti culiere exploitatie van tennisvelden in Haar lem en omgeving voldoende in de behoefte voorziet. Er kon dus niet verwacht worden, dat de gemeente financieel voordeel zou kun nen hebben van een exploitatie van de in te richten velden, omdat die alleen verzekerd is als er veel huurders komen. Daarom heeft het gemeentebestuur het denkbeeld om gemeentelijke tennisvelden aan de Kleverlaan te laten maken weer laten varen. GOED VOORGAAN In het eerste halfjaar van 1936 werden in Haarlem's Dagblad 23316 advertenties van Vraag en Aanbod geplaatst. De plaatsers hiervan gingen voor. Zult u niet vergeten hen te volgen, wanneer de gelegenheid zich voordoet? Het is uw eigen voordeel, zooals zij reeds ondervonden. EEN DOODENSTAD ONTDEKT. Het A. N. P. verneemt uit Palermo: In de onmiddellijke nabijheid van Palermo is een antieke necropolis ontdekt. Een smalle, ongeveer 40 m. lange gang geeft toegang tot de doodenstad. Op deze wijze bereikt men een cirkelvormige, tamelijk hooge ruimte, waarna de corridor weer ruim honderd M. verder voert naar de kern der necropolis. Reeds heeft men hier een ontzaglijke hoeveelheid men- schelijke resten en kleurige graf ceramiek ge vonden. Door de gesteldheid van het sterk geaccidenteerde terrein wordt het onderzoek thans nog belemmerd: men neemt echter aan, binnen niet al te langen tijd -dieper te kun nen doordringen in deze vermoedelijk uit den Archaischen tijd dateerende doodenstad, welke voor de studie van de oudste Siciliaan- sche beschaving van groot belang mag wor den geacht. Doelmatig ingericht gebouw der A. T. O. Nieuwe garage en stallen in de Rozenstraat. DE VENETIAANSCHE STRAAT is de nauwste straat van Parijs en ligt in het Quartier de Merri. Ofschoon het grootste deel van deze wijk met den grond gelijk werd gemaakt, bleef het vermaarde straatje be houden. Sinds eenige weken is het nieuwe gebouw van de ATO, de expeditie-onderneming van de Ned. Spoorwegen, meer bekend onder den ouden naam Van Gend en Loos, in gebruik genomen. Vanmorgen waren wij in de gele genheid de practische en vernuftige inrich ting van de garage en de stallen in de Rozen straat in oogenschouw te nemen. Op de plaats, waar vroeger een rij onoog lijke woningen stond, die oudtijds in gebruik waren bij de conducteurs en koetsiers van de paardentram, is een modern gebouw verre zen, dat voorwaar een verbetering in het as pect van de straat beteekent. Bij het binnentreden van de ruime gara- ;e, die een oppervlakte heeft van circa 2500 vierkante meter en waar plaats is voor onge veer 35 wagens, valt reeds dadelijk de practi sche deurafsluiting op. Deze deuren worden namelijk opgeheschen, zoodat aanrijding van deuren onmogelijk is. De belichting, de ver warming en de ventilatie van de groote hal zijn alle even practisch en doelmatig. Zoo wordt in de oliestookinrichting van de cen trale verwarming de door de auto's afgewerkte olie opnieuw gebruikt. Een uniek staaltje van technische kunnen is de hefbrug, die ge bruikt wordt, wanneer wagens gerepareerd of schoongemaakt moeten worden. Deze brug, die een hefvermogen heeft van ongeveer 10 ton. tilt in korten tijd de zware wagens zoover om hoog, dat de monteurs er onder door kunnen loopen en staande reparaties kunnen verrich ten. Luchtdruk en oliedruk werken hierbij ge combineerd. Daar de groote ruimte, die de garage biedt, nog niet geheel noodzakelijk is voor het be drijf der ATO, heeft men een gedeelte ver huurd aan een taxi-onderneming en een rij wielstalling. Geheel afgescheiden van de autogarage zijn de daarachter gelegen paardenstallen. Alles is geheel volgends de voorschriften van de brandweer ingericht. Daar de verwerkte ma terialen ijzer en beton zijn. is het brandgevaar zeer gering. In de stallen vinden de 15 Daarden, die in Haarlem bij de ATO in gebruik zijn, een ruime en zindelijke plaats. Men zou zoo den ken, dat in den tijd van den technischen voor uitgang de paardentractie sedoemd was te verdwijnen. Dit is echter gelukkig geenszins het geval. De trouwe viervoeters zullen nog niet geheel uit onze straten verbannen wor den. Voor het stadsbedrijf van de ATO is paar dentractie voordeeliger dan autovervoer. De rossinanten, die er welvarend uitzien, hebben hier een prima verzorging. Bij de practische inrichting van het ge bouw behoort ook nog de eigen watervoor- zienirg door middel van een Nortonoomo. het geen een aanzienlijke bepsaring beteekent De aannemer van dit fraaie en doelmatige gebouw, de heer F. L. Lubbers heeft eer van zijn werk en hij heeft dan ook groote waar deering van de zijde der directie van de Ned. Spoorwegen ondervonden. Het woord is aan.. Etienne Rey: In deze wereld slaagt men evenzeer door zijn gebreken als door zijn deugden. Engeland en de Spaansche burgeroorlog. Vakbonden wenschen embargo op wapen zendingen naar de rebellen. LONDEN 17 Augustus (Reuter) Het schijnt den minister-president, die op het oogenblik in Wales vertoeft, niet gegund zal zijn, tijdens zijn vacantie met rust te worden gelaten. Za terdag en Zondag heeft Baldwin bezoek ont vangen van een delegatie van plaatselijke vakvereenigingsleiders, die hem dringend, verzochten, het parlement bijeen te roepen, om een embargo op wapen- en munitie-zen- dingen aan de Spaansche rebellen af te kon digen. Madrid's positie onhoudbaar? Regeering zou naar Valencia uitwijken. HENDAYE, 17 Augustus (Reuter). Madrid zal niet lang meer kunnen stand houden, dit is ten minste de indruk van een journalist, die uit Madrid is aangekomen. De reegering zeide hij. heeft reeds maat regelen genomen, om naar Valencia uit te wijken. Ofschoon nog geen distributiestelsel is ingesteld, werd het, toen ik Madrid ver liet. vrijwel onmogelijk, de meest gewone etenswaren te koopen. Groenten, visch en fruit zijn bijna niet meer verkrijgbaar en de voorraad tabak is uitgeput. In de Guadarrama schijnen de insurgen- ten zich goed verschanst te hebben. Zij wachten hun tijd af. Te Madrid leeft men in voortdurende afwachting van luchtaanval len. Wat er ook zal gebeuren, aldus besloot deze journalist, het staat vast, dat, welke partij ook de overwinning zal behalen, de nieuwe militie zich moeilijk tot overgave zal laten dwingen, want zij is goed gewapend en is geenszins voornemens, den strijd op te geven „Radiopriester" door zonne. steek getroffen. Zijn toestand vrij ernstig. CLEVELAND. 17 Augustus (Reaiter-A.N.P.) Patel- Charles CoiigMin, bekend om zijn heftige aanvallen op president Roosevelt, en naar wiens radio-redevoeringen talloozen luisteren, is. toen hij voor een menigte zij ner aanihaners het woord voerde, door een zonnesteek getroffen. Het spreekgestoelte, waarop hij zich bevond, stand in de felle zon, terwijl de temperatuur moordend was. De „radiopriester" is in een ziekenhuis opgeno men, en zijn toestand wordt vrij ernstig ge acht. EXAMEN HOOFDAKTE. Geëxaminerd 4 vr.. 4 man. cand. Geslaagd: de dames C. C. G. Rikaart. Slootdorp. M. M. H. Resink, Vogelenzang. C M. J. M. van Sohaik, Heemstede, en de heeren N. J. van Gorselen, Den Helder. H. Kiljan, Den Helder, J. Kuiper den Oever. De examens zijn afgeloopen. Geslaagd zijn 74 mannelijke, en 31 vrouwelijke. Afgewezen 48 man. en 33 vr. cand. De burgeroorlog in Spanje: Massa-executies aan beide zijden. pag. 4 Trotzki wijst de beschuldigingen inzake het complot tegen de sovjet regeering van de hand. pag. 4 Mr. Goseling is bij een auto-ongeluk in Oos tenrijk gewond. pag. 3 Ook dit weekend zijn weer verschillende ern stige verkeersongelukken gebeurd. pag. 3 Te Rotterdam is een jonge vrouw door een varensgezel met messteken gewond. oag 3 Een 28-jarig rentmeester uit Oyen is ver dwenen; men vermoedt een misdrijf. pag 3 Krijgt Haarlem een kunstijsbaan? pag. 1 De Maandagmarkt te Haarlem is weer één ge heel geworden. pag. 1 Rie Mastenbroek wint ook de 400 Meter vrije slag. pag. 7 De elfde Olympiade is Zondag gesloten. pag. 7 ARTIKELEN. ENZ. Dr. W. G. X. van der SI"' Amsterdam. R~m" -KeuVn— pag. 2 H. D. Vertelling. C. E. van E.: „Bezoek". pag. 4 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge- nomen op pag. 10.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1