RomeKeulen—Amsterdam. D Óek U kee mtm 2 amm CAREL VAN ^WEERBERICHT ATHLETIEK MOTORWIELRIJDEN Over Weervoorspelling. MAANDAG 17 AUGUSTUS 1936 HAAREE M'S DAGEEAD VOOR DEN- -KANTONRECHTER Bollen telen zonder vergunning, De kantonrechter wees heden schriftelijk vonnis in de zaken tegen twee personen, die zonder de vereischte vergunning bollen heb ben geteeld. De verdedigers Mr. Dr. Vis en Mr. Van Löben Seis hadden aangevoerd, dat telen geen handeling zou zijn, zoodat hun cliënten geen strafbare handeling zouden hebben ver richt. De kantonrechter verwierp dit verweer, overwegende, dat telen is een complex van handelingen, gericht op het produceeren van iets, welk complex onder één woord is samen gevat. Verder werd overwogen, dat geteeld is zonder de vereischte vergunning, waarom de eene verdachte werd veroordeeld tot 25 boete of 10 dagen hechtenis, de ander tot 100 of 25 dagen met vernietiging der in be slag genomen bollen. DE TWEEDE BALLETAVOND IN HET NATUURBAD „VELSEREND". Nu gebleken is, dat het natuurbad „Velser- end" uitermate geschikt is voor muzikale uit voeringen, zal op Zondag 23 Augustus a.s. des avonds te 8 uur, een tweede balletavond ge geven worden, door het Ballet „Tilly Sylon", met aan den vleugel Carolina Luitjes. Uitgevoerd wordt een geheel nieuw pro gramma, terwijl bovendien de medewerking verkregen is van het dubbel gemengd kwartet ,,Bach" en het dubbel Mannenkwartet .,Bel Canto" onder leiding van den heer J. M Germes. Bovendien zal den bezoekers nog een bij zondere attractie worden bereid. Het zal bal- champêtre tot twee uur 's nachts zijn. FEESTVIERING KONINGINNEDAG. De Christelijke Oranjevereeniging „Prins Willem I" hoopt op den verjaardag van de Koningin een feestelijke bijeenkomst te hou den in de Groote Kerk, des avonds half acht. Feestredenaar is Dr. H. D. van Broekhuijzen, gezant van Zuid-Afrika. Samenzang wordt begeleid door orgel en bazuinblazers. Des middags half drie, zal een optocht wor den gehóuden door de Oranje-garde met de kinderen der leden. Na de rondwandeling zal in het gebouw van den Kegelbond aan de Tempeliersstraat een Koninginnefilm worden vértoond. ORGELBESPELING. in de Groote- of St.-Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 18 Augustus 1936 's avonds van 8.15- 9.15 uur, door den heer Piet Halsema. Programma 1. Preludium en fuga in D gr. t., J. S. Bach. 2. Choral II, César Franck. 3. Cantilene (uit de 3e symphonie), Louis Vierne. 4. Fantasie en fuga over het koraal: „Wac.het auf, ruft uns die Stimm-e'' op. 52. no. 2. Max Reger. LIJST VAN MAIL- EN LUCHTPOST VERZENDING 17—23 AUGUSTUS 1936. Ned.-Indië Zeepost via Amsterdam m.s. Johan v. Oldenbarnevelt 19 Aug. gew. st. 3.25 Mail via Genua m.s. Kota Nopan 20 Aug. gew. st. 3.25. Vliegdienst Amsterdam'Bandoeng 1922 Aug. gew. st. 3.25; Suriname Vliegdienst Neew YorkParama ribo 18 Aug. gew.. st. 19.10; Aruba Curacao Bonaii'e, Zeepost en mail via Amsterdam 22 Aug. gew. st. 3.25; Mail via Antwerpexx 18 Aug. gew. st. 8.55: Mail, via Southampton 22 Aug. gew. st. 22.30. Vliegdienst New York MaracaiboCuracao 1821 Aug. gew. st. 19.10 Vereehigde Staten van Amerika via Cher bourg 1821 Aug. gew. st. 19.10; Canada Cuba Mexico en Ecuador via Chei-bourg 1821 Aug. gew. st. 16.45; Argentinië, Brazilië Uru guay via Genua 18 Aug. gew. st. 15.15; via Southampton 21 Aug. gew. st. 6.via Mar seille 22 Aug. gew. st. 6; Vliegdienst DuitsehlandZuid-Amerika 19 Aug. gew. st. 11.40; FrankrijkZuid-Amerika 22 Aug. gew. st. 11.40: Chili via Genua 18 Aug. gew. st. 15.15; via Marseille 22 Aug. gew. st. 6. Vliegdienst als Argentinië. China Japan Hongkong via Siberië 1720 Aug. gew. st. 18.30. Vliegdienst als Ned. Indië. Irak (Mesopotamië) via IstanbulAdana Damascus 1821 Aug. gew. st. 3.25.» Vliegdienst als Ned. Indië. Palestina via Briixdisie 18 Aug. gew. st. 10.—; via Genua 20 Aug. gew. st. 3.25; via Istaixbul—Adana—Beijrouth 22 Aug. gew. st. 3.25. Vliegdiexrst als Ned. Indië. Britsch-Indië via Marseille 20 Aug. gew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Indië. Ceijlon via Napels 21 Aug. gew. st. 10.— Vliegdiexrst als Ned. Indië. Penang en Siam via Genua 19 Aug. gew. st. 22.30. Singapore via Genua 20 Aug. gew. st. 3.25 Vliegdiexrst als Ned. Indië. Egypte via Genua 20 Aug. gew. st. 3.2-5; via Napels 21 Aug. gew. st. 10.—; via Piraeus 23 Aug. gew. st. 22.30. Vliegdiexrst als Ned. Indië. Oost-Afrika (Kexrya, Oeganda, Zaxrzibar en Taxrganjikagebied) via Marseille-Aden 20 Aug gew. st. 10. Vliegdiexrst als Ned. Ixxdië. Zuid-Afrikaansche Unie via Southamptoxr 20 Aug. gew. st. 16.45. Vliegdienst als Ned. Ixxdië. Australië via Napels 21 Aug. gew. st. 10. Vliegdienst als Ned. Indië. INieuw Zeeland via Londen 18 Aug. gew. st. 10.—. Vliegdienst als Ned. Iirdië. AGENDA Heden: MAANDAG 17 AUGUSTUS Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Confetti". Ixr het voorprogramma silhouette-filnr van Lotte Rei niger 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Singende Jugend". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Broadway Melody of 1936" 2,30. 7 en 9.15 uur. Cixrenra Palace: „De amateur Jockey met Heinz Rühmann. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 18 AUGUSTUS Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. maar daar moet U niet mee spelen want daarvoor zijn ze te kostbaar' Opticien Laat yw oogen tijdig onderzoeken en UI BI7£fiy koopt Uw nril bij een deskundig Opticien. nUI£.LPB. KI- Houtft aat. 13 3 Teletöon 14112 (Adv. Ingez. Med.) Voorbeurs te Amsterdam. De affaire van hedenmorgen op de wissel markt was practisch van geen beteekenis. De noteeringen waren in hoofdzaak gelijk aan die van het eirxde der vorige week en koers fluctuaties deden zich vrijwel niet voor. Het pond gold 7.40 1/4 tot 3/8, de dollar 1.47 1/4, de franc 9.69 3/4 tot 70, de Belga 24,81 tot 82 en de mark 59,23 tot 24. Hoewel het banknxoi'ato- rium in Spanje niet verlengd is, bleek er toch nog geen animo te bestaan om den handel in peseta's te hervatten, hetgeen' trouwens met den aldaar aanhoudenden oorlogstoestand moeilijk anders te verwachten is. Ook het voorbeurs-effectenverkeer werd ge kenmerkt door een volslageix gebrek aan be langstelling. Ixx Koninklijke Olie werd nog een exxkel stukje omgezet op een niveau, dat een fractie beneden het slot van Vrijdag was, xnaar in de andere hoofdfondsen lag de han del stil, terwijl het koersniveau meerexxdeels prijshoudend was. In de Amerikaansche af- deelin'g viel weer belangstelling te eonstatee- ren voor Anaconda-Copper, overeenkomstig de goede berichten uit deze industrie. Fransche vliegtuigen voor Spanje. Negentien militaire toestellen te Barcelona aangekomen. LONDEN, 17 Augustus (D.N.B.-A.N.P.) Een speciale verslaggever van die „Daily Te legraph" meldt, dat in een week tijids 19 Fransche xnilitaire vliegtuigen te Barcelona zijn aangekomen. Op de Fransohe machines is het roode herkenninsteeken aangebracht, waarvan alle Spaansche regeeringsvliegtui- gen zijn voorzien. Ieder der Fransohe piloten heeft voor zijn vertrek uit Frankrijk 15.000 francs per maand ontvangen. De Bilt voorspelts Meest zwakken wind uit Westelijke tot Zuidelijke richtingen. Licht tot half be wolkt. Weinig of geen regen. Warm weer. BAROMETERSTAND Hoogste 771.0 m.M. te Sortavala in Fixx- laixd. Laagste 750.1 m.M. te Vestmanoer. Het mooie weer blijft nog. De toestand van mooi weer handhaaft zich. Op het vasteland nam de luchtdruk nog iets toe en zijn de baxxxmeters nog langzaam stij- gexxde. De depressie die Zaterdag nog in de Baltische landen en in Frankrijk gevonden werden en nog regen gaven in Oost-Duitsch- land en Berlijn, zijn verdwenen. De IJsland- depressie strekt haar invloed niet verder uit daxx tot Schotland en Ierland en de Noorsche zee. De telkens opnieuw verschijnende secun- dairen op den Oceaan blijvexi oxxdiep en rei ken niet verder dan tot den vijftigstexx breedte graad. Overal op het vasteland is het thans mooi zomerweer, de hooge Alpentoppen mel den onbewolkten hemel met hooge tempera turen en droge buitengewoon doorzichtige lucht. In de middelgebergten is het zeer ne velig. Voorloopig ïs nog weinig verandering in den toestand te zien. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging; vooruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. 763 m.M. 766 m.M. Twee en half uur had ik noodig om naar beneden te loopen van de Vesuvius af door asch en dennebosschexx. In vijf uur tijd vloog ik den volgenden dag van Rome naar Keulen en toen links de Dom vlak naast den vleugel voorbij ging, stond rechts mijn vrouw aan den Rijn bij een bosje stokken en een zil veren lap. Toen ik een half uur later xxaast haar stond zaten alle langs- en dwars- spanten op hun plaats in de bootshuis, waren twer masten ingezet en drie zeilen geheschen, lagen twee paddels klaar en nadat onze bagage gestouwd was ging onze nieuwe Ber- gervouwboot de Scharrelaar te water. Nog een paar. minuten en we varen met forsche paddelslagen oxxder de spoorbrug door tot de wind de zeilen bolt en onze Rijnreis be gint. In vijf uur RomeKeulen, in vijf dagen KeulenAmsterdam. Wat is Keulen klein zoo langs den Rijn. Maar je vliegt er ook langs. De stroom heeft al een vaart van zes kilometer per uur en ons zeiltuig doet er xxog een kleine zes bij! Heerlijk gauw zijn we buiten, tusschen gx-oene weilanden en populieren en het gaat zoo fijn, ook als we bij de eerste groote bocht al zeilen moeten strijken en dus met onze eigexi 1/4 paardekracht verder gaaxi, dat we besluiten nog een uurtje door te paddelen en te drij ven. Het is geweldig druk op de rivier en langs den kant. Groote sleepen varen op en af, motorbooten puffen en raderbooten daveren langs. En overal kano's, vouwbooten, wherries, gieken, een enkele zeilboot, een allergezel ligste drukte. Maar nog gezelliger wordt het als reigers langs den kant staan, eexiden over vliegen, eksters kakelen in de boomen langs den oever en dan zoeken ook wij ons een plekje. Een gx*oote zwaai om met den neus stroomop zachtjes in den wal te loopen, een paar slagen nog erx dan schuurt de neus over het strand. Precies tien mixxuten later staat de tent en snort de primus om thee te zet ten en hebben we elk een 50 dikke mugge beten. Geen nood. De Baby Shell Tox spuit komt uit het vooronder, luchtmatras] es op- blazexx, muskietengaas voor de tentdeur en we laten de plaaggeesten buiten zoemen. Dan worden de donsdekens gespreid, de flanel len lakens gelegd, provisievoorraacl eens na gezien, post, lectuur, kaarten klaargelegd, niets ontbreekt. We hebben in de vijf meter lange vouwboot een kleine tachtig kilogram bagage exx je zou zeggen er kan nog twee maal zoo veel in. Dat ziet er goed uit voor Canada, waarvoor dit eigexxlijk een pi'oeftoclit is. Wat slaap je gezellig in onder dat puffen der motorbooten! En is het heexiijk poede len en plassen op een waschtafel met zulk stroomexid water in zoo'n omlijsting van wilgen en populieren boven rijk bloeiexide weilanden en wuivend riet en pal staande reigers op elke krib. Om zes uur hadden de eerste zonxiestralen ons uit de tent gelokt. Om zeven uur zit al onze bagage weer in voor- en achteronder gestuwd en glijden we ge- ruischloos langs de groene oevers heen. Stil is het echter nooit. Dit is wel eexx heel leuke methode om een goed idee te krijgen over de kolossale beteekenis van den Rijn als ver keersader! Er is altijd wel een sleep in zicht en ook wel eens vijf tegelijk van eiken kant. Telkens dorpen en stadjes, vaak zeer schilderachtig met oude burchten en forsche kerktorens en met klimopbegroeide wallen. Daxx weer trekkexi kolossale fabrieken de aandacht en we worden er aan herinnerd, dat Bayer's aspirine en Maiinesmaixn's water leidingbuizen uit Duitsehland komen, dat er ook nog zoo iets is als Krupp enz. enz. Altijd is er wat te zien en zeer afwisselend is de reis ook. Bovendien is er weer een der Rijks- grooten op reis, zoodat overal vlaggen wap peren exx vaak muziek tot ons door klinkt. Exx wat het heerlijkst is. Er lijkt ook overal langs de oevers een strook niemandsland te lig gen. een strook Rijksdomein of zoo iets, waar iedereen kan picniccen, kampeeren, zijn boot ophalen m.a.w. doen. waar hij ziix aan heeft. Nergeixs verboden toegaixg of ver boden vrijweg! En als het Zaterdagmiddag wordt, wordt het ïxog drukker op het water. Tegen den avoxxd beweegt zich een stroom vaix kaïxo's overal laxxgs de oevers .even on afgebroken als de auto's langs de Amster- damsche vaart. Stroomop texxminste houden ze den wallekant, stroomaf varen althans de vouwbooten ook middeix ixx de rivier, zoeken de lijn vaxx dexx sterksten stroom. Maar dat kun je eigenlijk alleen met vol zeewaardige schepeix doeix, zooals eeix vouwboot met spat- dek is. Wie dat niet gelooft, moet maar eeixs op een drukke dag bij Duisburg gaaix varen. Als je daar, waar honderden aken voor anker liggen en dus het stroomgebied ver nauwen, een paar pleiziervai'exxde raden booten. stroomop exx stroomaf. wat sleepboot jes zonder vracht en een proefvarexxde race boot tegen komt, daxx krijg je een golven warreling, zoo erg, als ik hem zelfs in onze zeegaten met wind tegen ebstroom nauwe lijks heb gezien. Overstortende /golven korneix van rondom aan. "Geen"'sprake van dexx kop in den golven houden, de golf rij exx kruisen eelkaar exx slaan beide terug tegen de op stx-oom liggende akexx en botsen dan weer Het is een heksenketel, waar al menige boot volgeslagexx is exx zelfs vouwbooteix gekenterd moeten zijn, hoewel dat mij haast onmoge lijk lijkt. Dien nacht kampeerden we op een hoog weilandje, even vooi-bij Duisburg, ach ter tientallen op lading wachtende akeix. En telkexxs klonk Hollandsch en Vlaamsclx uit de groepjes wandelaars. Er varen ver- bazeixd veel Hollaiidsclie 'schepen op den Rijn! Weer vol zon en windstilte. De langste en heetste Zondag van het jaar. We brachten het dien dag tot Emmerik. Dexx heel-en dag' gezellige meeliggers, een praatje hier een groet daar, af eix toe een lekker windje mee en dan weer eens een uurtje paddelen. Tegeix deix middag aan wal om middagmaal te koken en zoo houd je het een uur of tiexx per dag makkelijk ixx zoo'n kleixx bootje uit! Duitsche douane, deviezencontrole, Hol laixdsclxe douane, invoerrechten, toen nog een flinke gietbui, alle narigheid in een paar uur afgewerkt en als we Arnhem door zijn komt het zonnetje al weer warmen. Di'Ogen hoefde niet. Spatdek en Eskimojak houden den vouwbootvaarder volkomen droog in het erg ste regenweer en het wildste water. Alleen begon hier de tegenwind. Hoe de rivier ook draaide en kronkelde, altijd wind tegen. Maar wat is dat stuk ook mooi. Arnhem, Ooster beek, de Duno, Wageningsche berg. Tot waar wij wilden schutten xiaar den prachtigen Krommen Rijn. Maar dat ging niet en over dragen was ons te machtig, Dus maar weer verder (wij hadden even voor Wijk bij Duur stede op een pas gemaaid hooilandje over nacht), dan maar zoo lang mogelijk pro- fiteerende van den stroom. Schutten bij Vreeswijk in de Vaartsche Rijn Anderhalve meter omlaag. Nog eens schutten bij Utrecht, twee meter zakt. Jongens als de Rijn eens hoog staat en er valt toevallig een bom op eelk van die sluizen, zijn we nog niet erg gelukkig. En ook niet als straks de bisamrat de verrassing verzorgt. Dat Merwedekanaal!Niet over praten. Foeteren staat niet netjes, maar ik wensch niemand na vier dagen paddelen wind pal tegen in het Merwedekanaal. Gauw bij Breu- keleix links om en daar! Dat is toch wel Hol- laxxd op zijn allermooist! De waterlelies tegen het riet, de zwanebloemexx er bovenuit. Sterntjes, meeuwen, waterhoentjes, kieviten, heel die heerlijke bloemeix- eix vogelwereld. Neen, daar kan de heele- Duitsche Rijn mij voor gestolen worden. Zoo'n vaart in de morgenzon door eexx wilgomx-ande en riet om zoomde slingerende trekvaart is een van de mooiste natuur taf-ereelen, die de aarde biedt. Probeer het maar eens met de Heykop exx met de Kromme Mydrecht, maar de Oude Rijix is is ook al best of anders de Reeuwijksche plassen. Wij kampeerden dicht achter Breu- kelexx in de volle weelde van het plassen- laixd eix werkteix oxxs met steeds tegenwind langs de Kaag ïxaar huis. In vijf dagen op eigexx kracht van Keuleix ïxaar Haarlem. Toch leuk. Nu ligt mijn vouwboot weer uiteenge- vouwexxin een hutkoffer, daar boven op eeix tweede koffer met texxteix en donsdekexxs, daarboven ligt eexx kooi vol fototoestellen eix litteratuur en ik zit te peiixzeix iix de bovenste kooi van mijn hut op de Duchess of Atholl van de Canadian Pacific met uit zicht op de schoorsteenen van Greeixock de haven van Glasgow. Op weg naar Canada! Maar daar begiixt een ander verhaal! VAN DER SLEEN. HET WEER IN HET BUITENLAND. Parijs Londen (Croydoxx) Berlijn Marseille Genua Weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Wind Temperat. in graden Celsius Alg. weerstoestand Richting Kracht wixxdstilte 19 Fraai, zonnig weer. windstilte 17 Zwaar bewolkt. windstilte 20 Fraai, zoxxxxig weer. windstilte 22 Fraai, zoxxnig weer. wixxdstilte 24 Fraai, zonnig weei\ SPORT EN SPEL Wedstrijden van „Holland" te Leiden. Oxxder flinke publieke belangstelling, die voornamelijk uitging naar Osendarp exx Vaxx Beveren, haddexx Zondag deze wedstrijdeix plaats. De verrichting vaxx Osendarp op de 100 M. invitatie was bijzonder fraai. Hij wist dit nummer te winnen in den voor een dergelijke gi*asbaan zeer goeden tijd vaix 10.6 sec. Ook van Beveren liep eeix zeer goede race en ein digde als tweede in 10.7 sec. De Haarlemmer v, Geenhuizen werd op de 100 M. tweede ixx 11.6 sec., dus eveneens een goeden tijd. De 400 M. bracht een Haarlem-overwinning en wel voor Herfst in 51.9 sec., waarbij hij o.a. Esseixberg van De Trekvogels sloeg. V. Mans liep eexx goede 800 M. waarbij hij juist op tijd aanviel en na Bouman de tweede plaats bezette in 2 min. 4 sec. Hermans exx V. Wilsum wisselden elkander bij de 1500 M. goed af, doch konden xxiet ver- hinderexx, dat Sluis, die eeix zeer tactische race liep hexx ten slotte passeerde. De tijd was door eeix te langzaaxn begintenxpo niet bijster goed. Het kogelstooten B. kl. bracht eeix gedeci deerde overwinnixxg voor Lamoré die z'n con- staxxt werpexx beloond zag met de prestatie van 11.76 M. Ook bij het polsstokhoogspringeix won hij en bracht het hier tot 3.55 M. v. d. Klixxkenberg werd hier tweede met 2.90 M., terwijl hij bij lxet hoogspringen derde werd met 1.70 M. Een verrassing' was de derde plaats ixx 45.2 sec. bij de 4 x 100 M. est. daar de Haarlem- ploeg met 2 ixxvallers uitkwam. Sportdag te Bennebroek. Overzicht van den Sportdag, gehouden op Zondag 16 dezer op het sportterrein van B. S. M. te B-ennebro-ek, Afvalrace op rijwielen: le Koelenxey, 2e Stet; 3e v. Sprundel. Achtervolgixxgsrace: le v. d. Aart, 2e Strijk, 3e Koppen, 4e Jansen, 5e Groenendijk. Koppelwedstrijd over 100 Meter: le koppel G. van Wees—C. v. d. Aart, 2e koppel Strijk— Exxger, 3e koppel SielixxgJansen, Juixiorenwedstrijd: le pr. v. Orde, 2e pr, v. Roode, 3e pr. v. d. Exxde. 400 Meter hardloopen: 1. Axxt. Reeuwijk „Concordia". 2. A. v. d. Meij. B. S. M, Estafette: 1ste prijs B. S. M. Arnhoek, Jaap Ve'rnooy, D. Luitexx exx P. v. Altena. 100 M. hardloopenle Lubbe v. Concordia: .12 sec. 2e C. v. d. Meij B. S. M., 3e Ch. Prins B'. S. M. 1500 M. hardloopen: le F. J. Luiben, 2e P, van Altena, 3e. G. Wubbe, allen B. S. M. Spriixtwedstrijden. A klasse: le A. Ligthart 2e Jac. Rusman, 3e G. v. Wees. B en C klasse: le v. Sprundel, 2e Koelemij 3e v. d. Tuuk. De voetbalwedsti'ijd tusscheix B. S. M. I er G. D. A. I van Loosduinen werd door laatst genoemde club gewonnen met 31. Tijdens deze wedstrijden, die door een groot aantal toeschouwers werden bijgewoond, werd door dexx voorzitter vaix B. S. M. den heer P. van der Meer, de bekende wielrenner Gerrit van Wees gehuldigd voor zijn prestaties, gele verd tijdens de Olympische Spelen. Aan Van Wees werden bloemen en een fruitmand aan geboden. Bij de achtervolgingswedstrijd had van Wees het ongeluk, ook hier te vallen, gelukkig zon der zich ernstig te bezeeren. Hij kwam on danks dit incident als eerste aan. Juniores-rit der K. N. M. V. Bij bovengenoemden rit, die Zondag in Den Haag plaats had, werd L. Stuut te Heemstede op „Levis" No, 4 met 138 strafpunten. De strijd werd gewonnen door F. Schuddeboom te Bus- sum op O.K. Suprème met 83 strafpunten. HAARL. KORFBALBOND T. H. B. Secretaresse: mej. M. L. Roos, Zomei'kade 137. Zondag 23 Augustus wordt het nieuwe ter rein des ochtends 10 uur geopend. Gespeeld wordt dan van 111 uur T.H.B.Oosterkwar tier II en van 24 uur OosterkwartierHaar lem. Het tweede neemt op 23 Augustus deel aan de S.V.-sei'ies; de eerste wedstrijd wordt, in verband met de opening van het nieuwe terrein, niet eerder gespeeld dan 2 uur. Vertrek te ca. 12 uur van het nieuwe terrein per fiets. Aanschrijvingen volgen nog. Aan het teiTein moeten nog verschillende dingen ge beuren. Daxxxes. die wenschexx te helpen, kunnen zich ixx verbinding stellen met de dames Lief- fering, Wipperpleüx 11, Heemstede. HAARLEMMERMEER. PERSONALIA. De majoor-brigadecommandant der rijks- veldwaclxt A. D. de Zwart wordt met iixgang van 1 October van Hoofddorp overgeplaatst ïxaar Axxxsterdam. De heer de Zwart is ongeveer 12 ja-ren als zoodaxxig iix Hoofddorp werkzaam geweest. 50-JARIGE ECHTVEREENIGING. Het echtpaar Jan Emmerzaal en Lena Went, won exxde aan dexx Hillegommerdijk te Nieuw-Venixep heeft Zaterdag zijn 50-jarige echtvereeniging mogen herdenken. Van ver schillende zijden mochten de nog krasse oudjes blijken van belangstelling ondervinden Ook de burgexxxeester Mr. A. Slob heeft hexx gecomplimenteerd. Er zijn enkele groepen van -menschen, die het ge-heele jaar door met onverflauwde be langstelling vaxx de weervoorspelling keixxxis nemen op zakelijke gronden. Zooals de land bouwers, de zeevarenden, de parapl-uiefabri- kanten. Maar het Ne-derlandsche volk in zijn geheel keixt feitelijk slechts twee perioden van bijzondere interesse in deze gegevexxs vol de pressie. Die perioden vallen in dexx winter, als het kwik iix deix thermometer koketteert' met lxet nulpunt eix de vraag is, of er schaatsen in het vet zijn of schaatsenrijden r. het vet, en in dezeix bebenedijden vacaxxtietijd, als de zonnestralen in 's menschen waardeering sterk agio doen. Nu is er een Fransche meneer, antwoordend op dexx, zeer te pas, wat astronomisch klinken den xxaam van Cassiopée. Deze heeft reeds eenigen tijd geleden voorspeld, dat Juli 'n zeer natte maand zou zijn, welke uitspraak, vol gens de uitkomst, xxiet overdreven genoemd kan worden, xnaar hij heeft oxxs tevens ge troost met de belofte, dat omstreeks 15 Augus tus nog eexx prachtig exx vooral warm slot van den zomer zou beginnen. Ook dit lijkt, op het oogexiblik van schrijven, nog zoo gek ixïet ge zien. Die meneer Cassiopée, waar haalt hij het vandaan. En het wordt bepaald rillerig, in meer dan ééxx beteekenis vaxx het woord, waxx- neer hij ook nog zegt, dat de komende winter kouder zal zijn, d-axx de xxxexxschheid, of althans Frankrijk, sinds bijna 4 eeuweix heeft gekexxd. Op zulk een vooruitzicht hebben wij het nu minder voorziexx ixx deze tijden van behoeftig heid. Maar misschien valt het mee, zelfs de heer Cassiopée zal wel eeixs misgrijpen en met strexxge winters is nu reeds jaren telkexxs gedi-eigd, zonder dat er iets vaxx kwam. In Engeland is ook een heer, die zich spe ciaal met het weervoorspelle-xx bezig houdt en die er zelfs zijn specialiteit van heeft ge maakt, het weer weken, maanden tot zelfs een jaar vooruit te voorspellen. Zonder Enkhuizer, Deventer en anderen alouden almanakken te kort te doen, mag dit een bijzonderheid wor den genoemd. Deze Engelschman, Bartlett ge- heeten, heeft in Loxxden eexx kantoor, waar hij iedereen, die zijn tarief betaalt, aaix weer voorspellingen helpt op eiken redelijken ter mijn tot een jaar toe. Men zegt (en hij zegt in ieder geval) dat zijn statistieken hem voor 80 tot 90 procent gelijk geven. Tot zijn vaste klanten behooren fabrikanten van parapluies en regenjassen, die er hun reclamedata ïxaar regelen, filmmaatschappijen, die geen opxxa- meix vaxx buiteixscènes vaststellen voor dagen, waarvoor de heer Bartlett regexx voorspelt, ijsco-fabrikaixten, die zoodoende traclxtexx te vermijden op regendagen met groote restanten van hun zeer vergankelijk -product te blijven zitten. Verder natuurlijk organisatorexx van openluchtmeetiixgs, sportfeesten, tuinpartijen, die in hooge Engelsche kringen zulk een popu lariteit gexxieteix, schoolreizen enz. Menige vacantieganger zou wenschen, dat Nederland ook een man als Bartlett bezat. Maar in eexx grooteixdeels ïxattexx zomer zou het op die manier voor kantoreix en fabrieken met veel op vacantie belust personeel vrijwel onmogelijk worden een practisch uitvoex'bare verdeeling van den beschikbarexx tijd te ma ken, dus misschien is het maar beter, dat wij zonder Bartlett blijven. Het zou wel prettig zïj-n, wanneer wij van tevoren wisten, te 'kun nen rekenen op eenige prachtige weken bijv. in Augustus, maar anderzijds is het gelukkig dat wij niet gedwongexx zijn, bij voorbaat te tobbexx over een naderende natte Julimaand. Wij h-ebben nogals e-ens wat te zeggen op de juistheid vaxx de voorspellingen van De Bilt, maar uit de zorgen, die de geleerden van dit instituut hebbexx nxet de verwaehtixxg op zeer korten termijn, moeten wij liever coixcludee- ren, dat de Cassiopées en Bartletts niet al te ernstig mogen worden gexxomen. Het is niet zoo eenvoudig. En wij vermelden dan ook als curiositeit al leen, dat Bartlett voor 15 Augustus van het volgeixd jaar voorspeld heeft: „Mooi, helder weer. Bewolking en eenige -donderslag in den avond, met buien in het Westen". Die voor spelling geldt voor Exxgeland natuurlijk, maar ixx den regel is ons weer niet zoo ver vaix het Engelsche af. Dus als u het te zijner tijd wilt controleeren. HILLECOM ROXY-BIOSCOOP De Roxy-bioscoop heeft haar deuren weder geopend met een keurig programma, dat door de vele aanwezigen met groote belangstelling werd gevolgd. Er zijn wederom verschillende verbeteringen aangebracht, o.a. is het beeld vlak vergroot, hetgeen aan de projectie ten goede komt. Naar wij veiaiemen zijn er plannen in voor bereiding om het 5-jarig bestaan op luister rijke wijze te "vieren. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. Onder zeer groote belangstelling werd Za terdag het feit herdacht dat de Moeder-Over ste van het Klooster „Maria-Oord" voor 25 jaren haar plechtige gelofte aflegde. De H. Mis werd opgedragen door pastoor Kosters, waax-bij door de Zusters de 2-stemmige Mis van Jaspers werd gezongen. Hierna hield pas toor Kosters een toespraak. Des middags volg de een druk bezochte receptie met vele bloem stukken en geschenken. BENNEBROEK ONVOORZICHTIGE FIETSER DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Zondagmiddag reed de heer S., wonende te Haarlem, per rijwiel aan de liixkerzijde van den Rijkssti-aatweg alhier en wilde naar de rechterzijde oversteken, toen op hetzelfde mo ment eeix auto naderde uit de richting Haar lem. De wielrijder, die meexxde nog wel den weg te kuixxxen oversteken, had zich misre kend, waixt toen hij aan het oversteken was. werd hij door de auto aangeredeix en tegen deix grond geworpen. Dokter Maxxschot, die spoedig ter plaatse was, constateerde een bloeduitstorting in den rug, maar dit was niet vaxx ernstigen aard, zoodat de patient met een auto naar zijn woxxing kon wordexx vervoerd. De autobestuurder treft geen schuld, doch tegen dexx wielrijder zal door de politie pro ces-verbaal worden opgemaakt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2