m m m m 4 DINSDAG IS AUGUSTUS 1936 HAARDE M'S DA'GBEÏD SCHAKEN. Het int. tournooi te Nottingham. Zevende ronde. Euwe behoudt de leiding. De uitslagen van de partijen in de zevende j ronde luiden als volgt: AljechinRechevsky afgebroken FlohrThomas afgebroken CapablancaBotwinnik remise Tylor verliest van Lasker TartakowerVidmar remise Bogoljubow—Euwe remise Fine wint van Winter Alexander was vrij. Aan de partijen ontleenen we het volgende: BogoljubowEuwe Euwe, die op Bogoljubow een revanche voor Zijn geleden nederlaag te Zandvoort te goed had, verdedigde zich met zijn geliefkoosd wa pen, de Tsjechische verdediging, met de mo derne variant lb4. Tot den negenden zet was de partij identiek aan die van LaskerCapa blanca uit de vorige ronde. Euwe volgde een analyse, die hij tijdens zijn match om het we reldkampioenschap geanalyseerd had. Bogol jubow schoof den centrum-pion door, moest dezen echter direct met den f-pion ruilen. Door deze afwisseling verkreeg Euwe 'n zwak punt: 'n pion op e6 tegen 'n dito op d4 van Bogoljubow. Even later werd de zwakte van Euwe opgeheven, toen hij een pion van g7 naar f6 kon brengen. Bogoljubow moest om een aanval te voorkomen de koninginnen ruilen, hetgeen hem een dubbelpion op de g-lijn be zorgde. Echter stonden bij het afbreken de stel lingen vrijwel gelijk. Na de pauze kwam spoedig het vreedzame einde. Euwe onder zocht eerst nog een twintigtal minuten dé stelling en overtuigde zich ervan, dat bij de goede verdediging, die Bogoljubow gekozen had, niet meer dan remise te bereiken viel. FineWinter. Ook Winter verdedigde zich met de Tsjechi sche verdediging. Fine bewandelde eigen pa den en bracht met den zesden zet het paard naar h4 om dit tegen den vijandelijken raads heer te ruilen. In het vervolg offerde Fine een stuk, waarvoor hij niet alleen twee pionnen verkreeg, maar ook den zwarten koning, die nog niet gerocheerd had, bedwong. Winter kreeg uiterst zwak spel, terwijl Fine daaren boven nog een pion dreigde te winnen. De Amerikaan manoeuvreerde uitstekend met zijn stukken in het centrum en rukte toen met zijn d-pion op. Hij verkreeg een mat-aanval en Winter gaf op. De stand. De stand luidt thans: Euwe 5 pnt. uit 6 partijen; Botwinnik 5 pnt. uit 7 partijen; Vid mar 4 pnt. uit 6 partijen; Rechevsky 3y2 pnt. uit 6 partijen en een afgebroken partij; Fine 4j4 pnt. uit 7 partijen Aljechin 3 pnt. uit 5 partijen en twee afgebroken partijen;' Tylor 2!''2 pnt. uit 6 partijen; Flohr 2/ pnt uit 5 partijen en een afgebroken partij; Lasker 3Ja pnt. uit 7 partijen; Tartakower 3 pnt. uit 7 partijen; Capablanca 2y2 pnt. uit 6 partijen en een afgebroken partij; Thomas 2 pnt uit 6 partijen en een afgebroken partij; Bogoljubow 21/2 pnt. uit 7 partijen; Winter V/2 pnt. uit 6 partijen; Alexander 1 pnt. uit 6 partijen. SCHAKEN. DE HAARLEMSCHE VIJFKAMP. Hieronder volgt de partij SchmitzDr. Pan nekoek. Wit: H. Schmitz. Zwart: Dr. J. H. Parinekoek. Slavisch. 1. d4 d5 2. c4 c6 3. Pf3 e6 4. cd5; ed5: 5. Pc3 Pf6 6. Lg5 Le7 7. e3 O—O 8. Ld3 Lg4 9. Dc2 h6 10. Lh4 Pbd7 11. h3 Lf3: 12. gf3: Ph5 13. Le7: De714. O—O—O b5 15. Kbl a5 16. Pe2 Tfc8 17. Lf5 Tc7 18. Ld7: Dd7: 19. e4 b4 20. Da4 De6 21. Dc2 a4 22.' ed5; Dd5: 23. De4 Pf6 24. Dd5: Pd5: 25. Tel a3 26. b3 Te8 27. Pg3 Pc3+ Stelling na 27Pc3+ Zwart. e lü gg§ j§ Si 1 1 lof IK m lig PU IS - SfO s Wit. 28. Tc3: bc3: 29. Pe4 Td8 30. Tdl Tcd7 31. Kc2 f5 32. Pc3: Td4: 33. Td4; Td4: 34. Pbl Tf4 35. Pa3: Tf3: 36. Pc4 Tf2: 37. Pd2 Kf7 38. a4 Ke6 39. a5 Kd7 40. Kc3 Td2: 41. Kd2: g5 42. b4 g4 43. hg4: fg4: Wit geeft op. Donderdag speelde Schmitz met wit tegen Dr. Pannekoek. Het werd een Slavische ver dediging met pionnenruil op d5. In het mid denspel kreeg Zwart de betere positie. Wit moest, om erger te voorkomen, de kwaliteit offeren. Zwart gaf die later met tempo-winst terug en kreeg met een pion meer een gewon- nen eindspel, waarop Wit opgaf. De stand van den vijf kamp is thans: 1 2 3 4 5 Dr. J. H. Pannekoek 1 1 1 J. A. B. Zoontjes 2 1 F. Minnema 3 0 0 0 A. D. de Groot 4 0 1 5 0 1 Hangpartij. HET OLYMPISCH ZWEM TOURNOOI. De Nederlandsche zwemsters in ons land terug. Overal een hartelijke ontvangst. Uit Bentheim; Met den voortrein arriveer den Maandagavond te 19.10 uur Duitsche tijd aan het station Bentheim de Nederlandsche zwemsters, zwemmers en officials. Ter begroe ting was daar o.a. aanwezig de heer Wesselo, lid van het hoofdbestuur van den K.N.Z.B. Verder een honderdtal Nederlanders en een groot aantal Duitschers. De heer Wesselo en de stationschef leidden de Nederlandsche ploeg naar het gereserveerde gedeelte van het perron. Hij riep allen een hartelijk welkom toe namens geheel zwemmend Nederland, dat zij zoo glo rierijk vertegenwoordigd hadden. Namens de Hollandsche kolonie te Osnabrück bood hij den leider der zwemploeg, den heer J. de Vries, een bouquet rozen aan. Verder voerden nog vele personen het woord. Geschenken en bloe men werden aangeboden. Bij het vertrek van den trein offreerde de stationschef Rie Mastenbroek bloemen. Na de huldiging werd geestdriftig het Wil helmus gezongen. Te Amsterdam. Evenals dit de vorige week bij de terugkomst der athlet.en het geval was geweest, had men Maandagavond dank zij de groote medewer king van den stationschef een groot deel van het eerste perron afgezet; de eerste klasse wachtkamer was voor de ontvangst ter be schikking gesteld. Een muziekcorps zorgde er voor, dat het wachten niet al te saai was en blies vroolijke wijsjes. Tegen elf uur rolde de trein binnen; de locomotief was met groen versierd; voorop de Olympische en de Nederlandsche vlag. Een geweldig gejuich barstte los en toen onze Am- sterdamsche zwemsters Nida Senff, de Olym pische kampioene op den rugslag. Jopie Sel- bach van de estafetteploeg en'Jopie Waalberg uitstapten en de muziek een welkomstlied in zette, was er voor de ouders en de officials bijna geen gelegenheid, om hen hartelijk wel kom te heeten. Toen hiervoor eindelijk gelegenheid was en nadat de muziek het Wilhelmus gespeeld had, ging men naar de gereserveerde wachtkamer, waar een officieele begroeting plaats had. Hier werd, nada-t de dames en heeren rijkelijk van bloemen voorzien, plaats genomen hadden, eerst het woord gevoerd door den voorzitter van den Kring Amsterdam van den K.N.Z.B., Mr. Claessens, die de dames feliciteerde met de behaalde successen en in het bijzonder Nida Senff geluk wenschte met het groote succes, dat door haar te Berlijn behaald was. Hij zeide o.a. dat het Olympisch vuur te Ber lijn nu gedoofd was, doch het vuur van den strijdlust onzer dames nog steeds vlamde en dat dit vuur nog menige overwinning op het water zou behalen. Hij dankte ook den voor zitter van den K.N.Z.B.. den heer De Vries, voor het vele werk dat hij voor en tijdens de Olympische Spelen had gedaan voor de zwem- sport en bood als erkentelijkheid aan mevr. De Vries, zonder wiens steun hij dit alles toch niet had kunnen doen, een bouquet bloemen aan. Ook Mevr. Triebeis, de ..zwemmoeder" van Amsterdam, die ook te Bei-lijn was, deelde in de hulde en had een bloemstuk in ontvangst te nemen. Nog velen voerden het woord. De rij van sprekers en spreeksters zou niet compleet geweest zijn, wanneer ook mevr. Triebeis niet enkele woorden gezegd zou hebben. Zij zeide zeer gelukkig te zijn ge weest, dit mooie zwemfeest in Berlijn te heb ben mogen meemaken. Zij was blij dat onze zwemsters bewezen hebben dat ook een klein landje nog heel wat kan presteeren. De heer De Vries dankte tenslotte namens allen voor de hartelijke ontvangst, waarna allen nogmaals het Wilhelmus aanhieven. Zegetocht van Nida Senff door de straten van Amsterdam. Voor onze Olympische kampioene Nida Senff was het hiermee echter nog niet afge- loopen. Haar wachtte nog iets, dat zij haar leven lang wel niet zal vergeten. Op de schou ders gedragen ging zij naar buiten, waar dui zenden zich voor hef Centraal Station had den opgesteld om daar plaats te nemen in een open auto. In langzaam tempo ging het huis waarts. Overal waar zij voorbijkwam steeg een luid applaus op. Op den Overtoom stond het in de omgeving van haar woning zwart van belangstellenden, toen zij uitstapte, moest zij wederom op de schouders genomen worden. Het leek wel of aan het gejuich geen einde kwam. Bij den ingang van de deur was een eerepoort van groen en bloemen en vlaggen aangebracht, terwijl ook de balcons met vlag gen en bloemen versierd waren. Eenmaal thuis 1 zijnde, waar de kamer in een waren bloemen- tuin herschapen was, moest zij. alvorens de en thousiaste menigte huiswaarts ging. nog een maal op het balcon verschijnen en weer steeg een luid hoera op. Ook de hockeyers, roeiers en "bok sers aangekomen. Met denzelfden trein, waarmede de zwem ploeg gearriveerd was, warén ook de hockey ers, roeiers en boksers aangekomen. Hun wachtte echter geen officieele ontvangst en hun aankomst, die geheel te niet ging in de belangstelling voor de zwemsters, is dan ook slechts door weinigen waargenomen. Te Rotterdam. Rie Mastenbroek, Willy den Ouden. Dini Kerkmeester en Annie Timmermans, zijn Maandagavond met den trein van 23.47 uur uit Berlijn te Rotterdam teruggekeerd. Toen de trein met de Olympische zwem sters met een met groen en vlaggen versierde locomotief binnenrolde, waren op het afge zette perron aanwezig mevr. Mastenbroek, ae hoofdcommissaris van politie, de heer mr. L. Einthoven, de Rotterdamsche zeiler Daan Kagchelland en vele functionarissen van ver schillende zwemclubs. De ploegen van O. D. Z. en R. D. Z. hadden in clubcostuum met vlag gen een eerepoort gevormd. Een gejuich, dat geen einde scheen te krij gen, steeg op, toen de meisjes uitstapten. Na de begroeting nam men plaats in een aantal autobussen en voorafgegaan door de Post- fanfare reed men langzaam naar het ge bouw „Palace" aan de Gedempte Botersloot. Zoowel bij het station als bij „Palace" heersch te een ongekende geestdrift. Bij het binnentreden van de zwemsters in de groote zaal van Palace werd het „Wilhel mus" gespeeld, dat door allen staande werd aangehoord. Nadat de dames op het podium hadden plaats genomen, werden zij begroet door den heer G. Langelaar Jr., voorzitter van den Zwembond voor Rotterdam en Omstreken die haar namens den K. N. Z B. hartelijk welkom heette in het vaderland. Hij zei een gevoel van trots niet te kunnen onderdrukken over het feit, dat het bijna allen Rotterdam sche meisjes waren, die de eer van de Neder landsche vlag hebben hoog gehouden. Aan mevrouw Braun en mevr. Van Wuijckhuise werden bloemen aangeboden Steeds meer bloemen werden op het podium gedragen, zoodat de zwemsters allengs schuil gingen achter den prachtigen bloemenschat. Namens het bestuur van de R. D. Z. sprak mevr. Douwe woorden van dank en hulde en vele anderen sloten zich hierbij aan. Tenslotte heeft de heer Langelaar dank gebracht aan den organisator van het feest, den heer Bou- aewijn, die op zijn beurt allen, die hem hierin bijstonden, dank zegde In de N. R. Crt. lezen we nog, dat overal in de straten, waar de stoet moest passeeren, muziekkorpsen stonden opgesteld. De stem ming onder het publiek was uitbundig. Het duurde dan ook niet lang, of de wachtenden maakten een dansje. Men vond het heelemaal niet jammer, dat de trein laat binnenkwam. Velen trachtten natuurlijk op het perron te komen om daar van de ontvangst getuige te zijn. In den loop van den avond werd dan ook de verkoop van perronkaartjes stopgezet. Zij, die echter absoluut op het perron wilden komen, kochten toen.... een spoorkaartje naar Schiedam, zooals dit daar altijd het ge val is, wanneer een groote gebeurtenis plaats heeft, De Tuindersstraat, waar Rie Mastenbroek woont, was in feestdos gestoken; oranje-, rood-wit-en-blauwe- en groen-wit-groene vlaggen waren uitgestoken en aan den ingang van de straat stonden eeremasten met dun doek opgesteld. Zij droegen een transparant, waarop een hartelijk welkom aan de buurtge- noote werd toegeroepen. Ook tal van café's in de buurt hadden vlaggen uitgestoken. In de straat was het den heelen dag al één onafge broken feeststemming geweest, omdat Rietje 's avonds, met lauweren beladen, weer thuis zou komen. Politie te voet, te paard, in auto's en op mo torfietsen heeft langs den geheele weg voor een ruime afzetting zorg gedragen. BILJARTEN. OVERZICHT PROMOTIES 1935-1936. Het overzicht van de spelers, die in het vo rige seizoen in de verschillende nationale kampioenschappen gepromoveerd werden, luidt als volgt: naar de 1ste klasse groot bil jart cadre: L. Gehrels, Amsterdam; naar de 2de klasse groot-biljart cadre: P. A. Kobus, Haarlem en W. L. H. Penning, Delft; naar de lste klasse kleinbiljart cadre: J. L. Baay, Rot terdam, H. J. M. van Rooy, Vught en S. A. Menist, Rotterdam; naar de 2e klasse kléin- biljart cadre: M. A. van Deventer, Amster dam, H. V. Velgersdijk, Rotterdam en H. D. Buiskool, Amsterdam; naar de lste klasse drie banden groot-biljart, W. Levert en P. J. M. Geestman, beiden Amsterdam. DAMMEN. HET OOSTERKWARTIER—HET NOORDEN. In het clublokaal der Damvereeniging ,.Het Oosterkwartier" had een ontmoeting plaats tusschen een combinatie van ..Het Ooster kwartier" en de damclub „Het Noorden". De uitslag luidt als volgt: Het OosterkwartierDamclub Het Noorden. J. BalkS. F. van Leuffen 20 H. BeckJ. Brouwer 20 E J. F. AbbeveJ. van Heuven 11 C. M. BeckA. Blom 20 „Schijf"F. H. Leijssen 02 A. Vos—W. Reinhardt 11 J. van DuinJ. Olvers 20 J. BroersmaH. Boekei 02 J. van OostromM. v. d. Mie 02 H. Nunnink—A. J. Hoekstra 1—1 Totaal 11—9 De Schaak-Olympiade te München. Maandag is te München een begin gemaakt met de z.g. schaak-olympiade, waaraan door 22 landen' wordt deelgenomen, w.o. ook Ne derland. Op dezen eersten dag verloren onze landgenooten met 21 h5V2 van Duitschland. De uitslagen van de wedstrijden luidden: DenemarkenIJsland 5 3 OostenrijkLetland 4'23V2 NederlandDuitschland 2125Vz FrankrijkPolen Vz7 f2 ■Joego-SlavicZwitserland 7 1 Zweden—Tsjecho-Slowakije 4 4 BulgarijeRoemenié 3 5 NoorwegenItalië 314414 Estland—Hongaxije 3 5 BraziliëFinland 4 4 De gedetailleerde uitslag der Nederlanders luidt als volgt: Van Does'burgih verliest van Richter, Prins verliest van Ahues. Felderhof verliest van Engels. Scheltinga remise met Carls. Hamming remise met Rellstab, Mueh- ring remise met Seemisah, De Groot remise met Ernst, Cortlever remise met Michel. De Rotterdamsche zwemsters zijn bij haar terugkeer uit Berlijn met overstelpende uitbundigheid ontvangen. Men herkent op de foto: v. 1. n. r.: Rie Mastenbroek, Mevr. Braun, Mr vr. v. Wuyckhuizen, Willy den Ouden en Annie Timmermans. WIELRIJDEN. ACHILLES. Zondag was Achilles te gast op den Sport dag, georganiseerd door de voetbalvereni ging B. S.' M. te B'ennebroek, om met eenige grasbaanwedstrijden dezen middag op te luis teren. De uitslagen waren als volgt. Sprint over 3 ronden 600 meter: le serie. 1. P Gruijters 2 v. Wees. 2e serie: 1. Ligthart, 2. Jongeneelen. Demi-finalen: le rit: 1. Rus man, 2. v. Wees. 2e rit: 1. Ligthart, 2. Gruij ters. Finalen: 1. Ligthart, 2. Rusman, 3. v. Wees, 4. Gruijters. Afvalrace voor C-klassers: 1. Koelemey, 2. v. Sprundel, 3. Stet. De Pelotonrace werd gewonnen door de ploeg bestaande uit de volgende renners: P, Janssen. D. Groenendijk, K. Koppen, C. v. d. Aart en Strijk. Klassementwedstrijd over 20 ronden met 4 klassen: 1. v Sprundel, 16 p. 2. Koelemy 13 p. 3. v. Tuuk, 8 p. Koppelwedstrijd over 150 ronden. 1. G. v. Wees-C. v. d. Aart 2 p. Op 1 ronde: 2. J. En gel-Strijk, 5 p. 3. Janssen-Siebeling 3 p. 4. Jon- geneele-Klaassen 1 p. 5. Buis-Groenendijk 0 p. 's Avonds 9 uur werden in café Berg en Dal te Bennebroek de prijzen door den voorzitter van B. S. M. uitgereikt. EXCELSIOR. Bovengenoemde vereeniging hield haar we- kelijksche baanwedstrijden. Eerst startten de A-klassers voor een koppelwedstrijd over 75 ronden. Het koppel MatzenDrogtdrop 13 pt„ op 1 ronde Philippo—Fennis 11 pt.; 3. Van HaarlemKorthals 8 pt.; 4. WalgienJas 4 pt.; op 2 ronden KleefFennis 9 pt. De B-klassers reden eveneens een koppel wedstrijd over 40 ronden. Het koppel Gerrit JansenHarrij Jansen 1 met 8 pt.; 2. Herman JansenBaars 3 pt.; op 2 ronden 3 Kruif— Kleef 6 pt.; 4. Wilkens—v. Dokkum 3 pt. Een uitdaging achtervolging tusschen Wal gienJas. Walgien winnaar met 20 M. voor sprong. Na de pauze een afvahvedstrijd, de volgende renners vielen af: Wilkens, Baars, Kruif, Van Dijk. Uitslag 1. Harrij Jansen. 2. Harrij Kleef, 3. Herman Jansen, 4. Wim Kleef. Zondag reden de A, B, C en D een peloton handicap over 50 K.M. Eerst vertrok het D- peloton bestaande uit de volgende renners Schaap, Van Es, Dokkum, W. Kleef, Baars, De Jong, Banken. 2 min. later het C-peloton Kruif, Wilkens, Bouman, V. d. Berg, Ekel, De Nijs. Twee minuten daarna het B-peloton Herman Jansen, Harrij Jansen, J. Walgien, Jas, Evers, Jansen. Hierna het A-peloton met de renners Schell Sr., Matzen, B. Fennis, W. Fennis, Lasschuit, G. Jansen, H. Kleef. De eindspurt bracht den volgenden uitslag: 1 het D-peloton, 2. A-peloton, 3. C-peloton, 4. B- peloton. Hedenavond verg. Gen, de Lareij- straat 15. DE JONGE KAMPIOEN. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een club-ontmoeting tegen Nieuw Swift en Kennemerland, op de Haifwegsche wieler baan. De uitslagen luiden als volgt: Sprintwed'strijd A-klasse over 3 ronden: lste serie: Duyins, 15 sec. 2 Huisman, 3 C. Ouweland. 2de serie: 1 Hdolwerf, 2 Veerman, 3 J. Bou man. 3e serie: 1 J. Bergman, 2 Hoogland, 3 J.. Bijl. 4e serie: 1 J. Riethoven, 15 sec., 2 Hand- graaf, 3 Engelhart. Herkansing 1 geplaatst: 1 Bijl. Kwart finale: lste serie 1 Bijl 15 4/5, 2 Duyns, 3 Hoogland. 2de serie: 1 Hoolwerf 16 1/5; 2 Riethoven, 3 Huisman. 3de serie: 1 Bergman, 2 Veerman, 3 Hand- graaf. Halve finale: lste serie: 1 J. Riethoven 14 4 5: 2 Duyns. 2de serie: 1 Hoolwerf, 15 4/5; 2 Bergman. 3de serie: 1 Veerman, 2 Bijl. Kleine finale: 1 Bergman. 2 Bijl. 3 Duyns Groote finale: 1 J. Riethoven 15 1/5, 2 Hoolwerf. 3 Veerman. 25 ronden B-kl. lste serie: 1 J. Riethoven Azn., 2 v. d. Putten, 3 G. Bijster, 4 Ouweland, 5 F. Jansen tijd 8 min. 37 3'5 sec. 25 ronden B-klassers 2de serie: 1 H. Krimp, 2 H. v. Rooyen op 1 ronde, 3 Duyns, 4 J. Bouman, 5 A, de Roode tijd 7 m. 46 3/5 sec. Finale B-klassers 30 ronden: 1 A. de Roode, Ofp 1 ronde 2 J. Riethoven Azn., 3 J. Bouman, 4 Duyns, 5 v. d. Putten, tijd 9 min. 46 2/5 sec. Afvalwedstrijd B.-kl. niet geplaatst: 1 Heilo, 2 Hoogland, 3 Leest. 4 Veen, 5 J. Vonk. 25 ronden C-kl.: lste serie 9 min. 12 sec.; 1 J. Riebot. 2 Stouten, 3 C. Bijster, 4 Knoop, 5 Severijnse. 25 ronden C-kl. 2de serie: 1 Heilo, 2 Si gaar, 3 Riebot, 4 Stouten. 5 Smits. Afvalwedstrijd C-kl. niet geplaatst-: 1 N.N 2 Smits. 3 H. Munt, 4 Holswild, 5 Knoop. Klassementwedstrijd A.-kl.: 2 klassemen ten: 1 J. Riethoven 10 prut., 2 Bijl 7 pnt., de andere renners allen 2 en 1 pnt. Achtervolging 4 K.M.: Nieuw Swift-: Krimp, J. Schuller. Riethoven Azn., v. Rooyen. Kennemerland: Hooliwerf, Oorthuis, Tiele- man, Duineveld. Gewonnen door Kennemerland: tijd 5 min. 59 4/5 sec. Kennemerland: Hoolwerf, Oorthuis, Tiele- man, Duinveld. D.J.K.: W. Vonk. J. Roorda, J. Munk. Ko peren. Gewonnen door Kennemerland tijd 5 min. 57 1/5. Nieuw Swift: Krimp, J. Schuller, Rietho ven Azn., v. Rooyen. D.JK W. Vonk. J Roorda, Smit, Veen. Gewonnen door Nieuw Swift na 15 ronden ingeloopen tijd 4 min. 23 1/5. De totale uitslag luidt als volgt: 1 Nieuw Swift -met 46 pnt., 2 Kennemer land met 39 pnt,, 3 D.J.K. -met 29 pnt. De clubibeke-r werd gewonnen door Swift uit Leiden. I CRICKET. u. V. v.—ROOD EN WIT 2. Rood en Wit 2. heeft het seizoen wel heel slecht geëindigd door met innings en 19 runs van U. V. V. te verliezen. Rood en Wit ging eerst batten. Het begin is niet fraai, want op 4 zijn er reeds drie wickets neer. Op 8 moet- ook Van Baasbank verdwij nen. Berendsen (6>, Hasselman (8). De Vries (7), Meeuwer.oord met een forsch geslagen 18 13x4 weten het totaal nog een beetje drage lijk te maken. U. V. V. behoefde slechts twee bowlers in strijd te brengen. nJ. Gravendaal met 524 (in 12 overs) en Pino 427 (in 11 3 6 over). Na de lunch openen Van Beest en Luyk de Innings voor U. V. V. op het bowlen van Jhr. Mr. Van Lennep en Meeuy/enoord. Op 37 gaat Luyk run out en even later verdwijnt ook Van Beest als hij voor een rechten bal van Meeu wenoord gaat staan. Er vallen nu kort achter elkaar 6 wickets, zoodat het er met een stand 880 niet naar uitziet, dat Rood en Wit 2 een zware nederlaag te slikken kreeg. Van Woersem zet echter voor het negende wicket een grooten stand op. Als Hendriks run out gaat is het spoedig afgeloopen. Het totaal werd met inbegrip van 13 extra's 156. Hiervan hadden Van Beest 27. Luyk 12, Van Woersem 44 not out. Tap 11. Hendriks 28. Bowlingcijfers Rood en Wit: Van Lennep 0—23, Meeuwenoord 6—47 (in 20 4/6 over), Has selman 0—19, De Vries 1—22 (in 15 overs), Kruseman 119, Van Baasbank 010, Cha- pon 03. Met nog 2 uur en 37 minuten speeltijd wordt Rood en Wit nog eens ingestuurd. Op 9 zijn er al weer 3 wickets gevallen. Kruseman en Van Baasbank weten dan stand te houden. Op 37 moeten zij beiden verdwijnen, Kruseman met een keurig gespeelde 21. Verder bereikten de dubbele cijfers De Vries en Meeuwenoord resp. met 15 en 10. De laat ste batsmen wilden nog den tijd uitspelen, wat niet lukte, zoodat het laatste wicket op 86 viel. Bowlingcijfers U. V. V. 2e innings: Graven- daal 6—26, Pino 2—17, Van Beest'2—33. Rood en Wit 2 heeft 6 wedstrijden gewon nen, waarvan 2 met innings en 5 verloren, waarvan 1 met innings. ROOD EN WIT 4R.C.H. 2. Rood en Wit koos na het winnen van den toss eerst fielden. Het openingspaar van R. C. H. is spoedig verdwenen maar Van Mus- scher en Kok weten dan stand te houden. Vooral Van Musscher stond goed te batten: hij had 30 runs achter zijn naam staan, alvorens hij door Kruyff gebowled werd. Van den staart weet v. d. Mey de Bie nog runs te maken. Het totaal was met inbegrip van 10 extra's 102 ge worden. Kok 15, v. d. Mey de Bie 24. Bowlingcijfers Rood en Wit Elfers 4—50, De Jong 316, Kruyff 219. Langeraar 07. Rood en Wit brengt het hierna tot 88. Dank zij prachtig batten van Langeraar, die 31 runs scoorde. Hij werd goed gesteund door Freni, Kruyff (die het van 223 tot 3—56 bracht) en De Jong, die met 10 eveneens in de dubbele cijfers kwam. Bowlingcijfers R.C.H. 2: Van Roon 4—25; Kamoen 114: Van Musscher 223; v. d. Mey de Bie 15, Siegerist 010. Rood en Wit 4 verliest dus haar laatsten thuiswedstrijd met 14 runs op de eerste in nings ROOD EN WIT 5—C.V.H. 4. Rood en Wit opende met Berendsen en Hackenitz op het bowlen van Saase en Ser- vaas. Deze bowlde voortreffelijk. Alleen Reus, Thon en Van Zijl zagen kans eenige runs te scoren, zoodat het totaal nog 70 werd. In de dubbele cijfers kwamen Reus 11, Thon 10 en Van Zijl 12. Bowlingcijfers C. V. H. 4 Van Saase 733, Servaas 213, Vogelsang 113, Feitz 06. C. V. H. wist dit totaal voor 6 wickets te passeeren; op 75 zag C.V.H. van verder spelen af. Het openingspaar Van Saase en De Vlugt legden den grondslag voor dit totaal, want de openingsstand was 44. In de dubbele cijfers kwamen Saase 18, De Vlugt 21, Van Loenen 15. Bowlingcijfers Rood en Wit 5. Berendsen 222; Meeuwenoord 1—20, Reus 016, Bouri- cius 1—2 Thon 2—6. C.V.H. 4 won dus met 5 runs en 4 wickets. KORFBAL. SERIE-WEDSTRIJDEN „SPORT VEREENT\ Op Zondag 23 Augustus hebben de groote serie-wedstrijden plaats van S. V. op haar terreinen nabij de Ruine van Brederode te Santpoort, ter gelegenheid van haar derde lustrum. Veertien twaalftallen uit de erkende bonden zullen daar den strijd aanbinden. De toegang tot. de terreinen is vrij, terwijl fietsenstalling aldaar aanwezig is. WATERPOLO. Tengevolge van de Olympische Spelen Is de competitie eenige weken onderbroken geweest Het resteerende programma zal nu vlot worden afgewerkt. Wat de eerste klasse-A der heeren betreft, hiervoor moeten nog de volgende wedstrijden worden gespeeld: 19 Augustus: H.P.C.-Het IJ 20 Augustus: L.Z.C.Het IJ 21 Augustus: DolfijnH.P.C. 23 Augustus: Het IJDolfijn 25 Augustus: HaarlemHet IJ 26 Augustus: Dolfijn—Het IJ Zoo zal dan eindelijk deze wek beslist wor den, of H.P.C al of niet afdeelingiskaimpioen wordt. A.s. Woensdag wordt de belangrijk ste match van het seizoen gespeeld in Groe- nendaal. nl. H.P.C.Het IJ. Sinds jaren ach tereen zijn dat spannende ontmoetingen, waarvan veel afhangt. Wat verliespunten be treft, staan beide zeventallen gelijk. Prac- tisch gesproken, kan de winnaar van dezen wedstrijd zich kampioen noemen, want de wedstrijden, die na Woensdag door Het IJ gespeeld worden, zullen den Amsterdammers wel twee punten opleveren, al zal Dolijn zich flink weren. Ook H.P.C. moet nog tegen Dolfijn spelen. Eenige weken geleden won H.P.C dezen uit wedstrijd met 31, doch de duisternis was oorzaak, dat de ontmoeting drie minuten voor het verstrijken van den speeltijd ge ëindigd werd. De ontmoeting wordt thans ge heel overgespeeld, hetgeen voor Dolfijn wel, doch voor H P.C minder prettig is. Toch kunnen Braam c.s. het ook nu wel tot een goed einde brengen. DE PROMOTIE-DEGRADATIE-COMPETITIE D.W.R. dat haar eersten promotie-wed strijd tgen L.Z.C. reeds reeft gewonnen, moet nog drie ontmoetingen spelen, nl. op 23 Aug. tegen Zwemlust in Utrecht, op 26 Augustus aan de Houtvaart tegen Star en op 28 Aug. in Hillegersberg tegen S.V.H. Onze stad ge - nooten hebben zoo'n uitstekend seizoen ach ter den rug. dat wij hen ook succes in deze zware competitie voorspellen. Aan Kollerie c.s. de taak, deze voorspelling waar te ma ken 1

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7