ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1936 H A A R E E M'S DAGEE'AD 12 BEVERWIJK Bijeenkomst van de stand houders. Huldiging' van de commissieleden. Vrijdagavond is in het tentoonstellingsge bouw op het feestterrein een bijeenkomst ge houden van de standhouders en inzenders met de leden van het hoofdcomité en van de com missie voor de tentoonstellingen met hun dames. De. voorzitter van het hoofdcomité, Mr. A. Moens sprak een welkomstwoord waar in hij o.m. zei, dat de standhouders wel recht hadden om eens een avond gezellig bijeen te zijn. omdat zij toch de menschen zijn, die de V.V.V. in staat hebben gesteld de tentoonstel lingen te. org'aniseeren. Spr. verheugde zich over de uitstekende kwaliteit van het inge- zondene en opende vervolgens de bijeenkomst met den wensch, dat zij nog lang in het ge heugen zou mogen blijven. Namens de standhouders voerde de heer Zeeman het woord. Op initiatief van de standhouders was voor dezen avond een com missie samengesteld, bestaande uit de heeren Blom, Veenhof en Zeeman, namens wie laatst genoemde zijn erkentelijkheid betuigde voor de durf van het comité, om zoo'n tentoon stelling op te zetten. Hij memoreerde de pret tige samenwerking met de standhouders en betrok in zijn woord van hulde ook de dames der Comitéleden. Deze dames hadden een fraaie bloemenhulde in ontvangst te nemen. Bijzondere hulde bracht spr. aan den heer H. J. de Groot wien niets te veel was en die al zijn vrijen tijd aan de tentoonstelling be steed heeft. De heer Zeeman bood „den kapi tein van het schip" een vulpen en een vulpot lood aan. Ook voor het onvermoeide wei-ken van Mevr. Moens had spr. niets dan lof. Wan neer hij het voor het zeggen had zou hij Mevr. Moens eereburgeres van Beverwijk v-illen maken. (Daverende toejuichingen) Ook Mevr. Moens ontving een bloemenhulde. Tenslotte richtte de heer Zeeman zich tot Mr. A. Moens, om zijn groote bewondering te uiten voor het vele werk, dat hij als voorzitter van het Hoofdcomité op zoo'n enthousiaste wijze heeft verricht. Namens de standhouders werd Mr. Moens onder langdurig applaus een prachtige tinnen kan aangeboden. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: M. C. Klous en H. J. Hoog land; S. de Vries en A. Smaal; W. Pieksma en J. C. M. Kos; R. Gerssen en H. Bilderbeek; Getrouwd: G, A. Boon en C. M. Steenbakker; V. Schwarz en Th. Dehler; D. H. Groen en B. van der Linde. Bevallen: M. C. de Vries—den Bakker, d.; J. RengersSnippe, d.; G. M. de Goede Ruurda, d.; M. M. Dijkman DulkesSmiers, d.; H. A. van Zaan enBoogaard, z.; T. Nieu- wenhuizenMaijer, z.; M. C. Braasvan Hel den, d. Overleden: A. Prins, 44 jaar, ongeh.; C. Stuijt, 75 j„ wed. v. J. Bruin. De Massificatie voor de Personeele Belasting. Belastingverlaging voor de nieuwe inwoners. Voor de heffing van de personeele belasting naar de grondslagen huurwaarde en meubi lair is de gemeente Beverwijk thans inge deeld in de 6e klasse en de gemeente Wijk aan Zee en Duin in de 7e klasse. Het verschil, bij heffing in deze twee klas sen, komt op het volgende neer. Bij plaatsing in de 6e klasse worden perceelen met een huurwaarde van niet meer dan f 125 niet be last terwijl op de hoogere huurwaarden een aftrek wordt toegepast van f 120; bij plaat sing in de 7e klasse zijn deze bedragen resp. f 100 en f 95. In de 7e klasse is de opbrengst naar den grondsdag meubilair ook iets hoo ger, terwijl in de 6e klasse de kinderaftrek hooger is, zoodat ook daardoor de opbrengst in de 7e klasse hooger wordt. Bij plaatsing in de 7e klasse wordt dus een grooter belasting opbrengst verkregen dan bij plaatsing in de 6e klasse; dit verschil doet zijn invloed gel den zoowel bij de opbrengst van de hoofd som (welke voor 20 pet. ten bate van de ge meente komt) als bij de opbrengst van de op centen, welke geheel ten bate van de ge meente komt. B. en W. hebben zich beraden over de vraag welke wijziging in de heffing van de perso neele belasting, als gevolg van de samenvoe ging der gemeenten, moet worden gebracht. Daarbij zijn zij allereerst tot de slotsom ge komen, dat het niet wenschelijk is, het be staande verschil te handhaven. B, en W. zien geen enkele reden, waarom de heffing in het ééne .deel der gemeente anders zou moeten zijn dan in het andere deel. Gevolg daarvan zou immers zijn, dat de bewoners van het ééne deel zwaarder zouden worden belast dan die van het andere deel. Hoewel de wet zoodanige onderscheiding toestaat ontbreekt daarvoor, naar de meening van het college voor deze gemeente eiken feitelijken grondslag. Ver schil in levensstandaard, waarop zoodanige onderscheiding zou moeten zijn gebaseerd, valt niet aan te wijzen. Wenschen B. en W. aldus het bestaande verschil te zien opgeheven, daarnaast rijst de vraag, in welke klasse de nieuwe gemeente nu ingaande met het belastingjaar 1937 moet worden gerangschikt. Den levensstandaard ter plaatse in aan merking nemende, zou er alle reden zijn om de nieuwe gemeente geheel in te deelen in de 5e klasse, dus nog een klasse lager dan waarin Beverwijk thans is geplaatst. Daardoor zou den perceelen met een huurwaarde van niet meer dan f 150 buiten de heffing vallen.. Ech ter maakt alleen reeds het feit, dat daardoor een belangrijk lager opbrengst wordt verkre gen, verdere overweging van dezen maatregel overbodig. Hierbij moet ook niet uit het oog worden verloren, dat in den laatsten tijd een belangrijke daling in de woninghuren valt waar te nemen, waardoor, ook bij handhaving van de 6e klasse, steeds meer perceelen bui ten heffing vallen. B. en W. stellen den Raad voor, te bepalen, dat de gemeente met ingang van het belas tingjaar 1937 voor de heffing van de perso neele belasting naar de eerste twee grondsla gen, zal worden gerangschikt in de 6e klasse, zulks met intrekking van de thans terzake bestaande verordeningen. Door overbrenging van Wijk aan Zee en Duin van de 7e naar de 6e klasse wordt, naar globale berekening de opbrengst voor de gemeente per-jaar f 11000 lager. Jeugdharddraverij en mast- klimmen in de Breestraat. Onder groote belangstelling. Vrijdag-middag werd op den westelijken parallelweg van de Breestraat een harddra verij gehouden voor de jeugd, zoo maar offi cieel onder auspiciën van het comité van de V.V.V.-feestweek. Het bestuur van de jeugdharddraverijvereeniging was daar niet weinig trotsch op en zorgde er blakend van ijver voor, dat de „baan" en de heele orga nisatie voortreffelijk in orde was. Dat de ge meente ook haar medewerking voor dit jeugdfeest verleende werd natuurlijk bijzon der op prijs gesteld. De deelneming aan de „course" was zeer groot. Veertig jongens deden dienst als „paard" en veertig anderen fungeerden heel ernstig als „pikeur". De belangstelling voor de verrichtingen van de jeugd was zeer groot, zoo groot was zelf het aantal toe schouwers, dat er extra politietoezicht moest komen om te zorgen, dat het verkeer onge hinderd doorgang kon vinden. De jeugd heeft groote vreugde aan deze draverij beleefd en zeker ook niet minder de oudere toeschouwers, die volop genoten van den sportieven strijd, dien de jongensom de uitgeloofde prijzen voerden Vaak klonk een daverend gejuich, wan neer een „paard", aangevuurd en onder steund door de kreten van zijn berijder op het geïmproviseerde dravers'karretje er in slaagde met gering verschil door de finish te gaan. Het publiek heeft zic'h kostelijk ge amuseerd. Des avonds te zeven uur heeft de voorzitter van het hoofdcomité, Mr. A. Moens in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" de prijzen uitgereikt, nadat H. A. Bruin namens de jeugdharddraverij met een vlot speec'hje namens de jongens dank had gebracht aan de V.V.V. en de commissie. Prijswinnaars: 1 M. Ares (fototoestel en V.V.V.-beker met inscriptie). W. Beliën (veldflesch). 2 C. Alberts (armbandhorloge), D. v. d. Outenaar (padvindersmes). 3 J. Falentijn (fototoestel), C. de Wit (vul potlood). 4. N. Warffemius (rugzak). A. Droog (boek) 5 H. Schierbeek (bal), W. Haartman (por- temonnaie) 6. G H. van Broekhuizen en W. Schaap (zaklantaarn). Tot slot van dezen prettigen middag ont vingen alle jongens nog een tractatie. Ook op de baan was daarvoor tot voldoening van „paarden en pikeurs" gezorgd Het mastklimmen. Het aloude volksvermaak mastklimmen, dat ook in de Breestraat werd beoefend, trok eveneens groote belangstelling. Aan beide zy'den van den rijweg hadden zich in dichte rijen de toeschouwers opgesteld, die vol aan dacht de pogingen van de deelnemers om in den dik met zeep besmeerden paal te klim men, volgden. Boven in den mast bengel den de prijzen voor hen, die den top wisten te bereiken. Vooral in het begin van den strijd moesten vele klimmers hun pogingen halverwege staken Zij gleden onder groote hilariteit weer naar den grond terug. Daverende toejuichingen klonken toen ein delijk de eerste klauteraar er in slaagde een prijs te bemachtigen. Hij deed snel zijn keuze om even later zegevierend zwaaiend met de veroverde ham den terugtocht, die geen moeilijkheden meer bood te aanvaarden. Toen ging het ook voor de volgende deelne mers gemakkelijker, maar hét werd toch nog zeven uur voor de laatste prijs verdwenen SANTPOORT. VERTREK KAPELAAN VAN INGEN. Op initiatief van den R.K. Volksbond werd Vrijdag' een officieele afscheidsbijeenkomst ge houden in de concertzaal „Zomerlust". De zaal was geheel gevuld toen de voorzitter de heer De Jong het welkomstwoord sprak, in 't bij zonder tot kapelaan Van Ingen en pastoor Goossens. Namens den Volksbond feliciteerde hij laatstgenoemde met zijn zilveren priester jubileum. Spreker betreurde het, dat deze avond moest worden georganiseerd bij het afscheid van een goed leidsman en trouw vriend. Pastoor Goossens schetste hierna kapelaan Van Ingen als een prima huisgenoot, die om zijn gelijkmatig karakter, een groot vriend van hem was geworden. Hij roemde zijn ver dienste voor de parochie als leider der jeugd, dirigent van het zangkoor, bevorderaar van volkszang, stuwende kracht der congregaties, zorg voor de missievereeniging en meerdere werkzaamheid in catechismus-onderricht, lei der jongenszang en misdienaars. De heer L. Visser, voorzitter der R.K. bouw vakarbeiders, bracht zijn geestelijk adviseur namens zijn leden en de jeugd dank. De heer Heeremans en de heer heer De Jong brachten den scheidenden kapelaan dank voor alles wat hij voor den Volksbond en de arbeiders had gedaan. Namens de organi saties overhandigde hij den kapelaan een enveloppe met inhoud. Kapelaan Van Ingen bracht alle hulde terug op pastoor Goossens, de bestuurders der vereenigingen, de jeugd- leiding en anderen die hem zoo spontaan alle hulp hebben gegeven. Het zangkoor der Mariacongregatie, onder leiding van den heer Speets, zong drie liederen DRIEHUIS Programma der Oranjefeesten Kinderspelen, openluchtbioscoop en tot slot een vuurwerk. Het programma der Oranjefeesten, die op 31 Augustus in Driehuis gehouden zullen wor den is rijk voorzien van allerlei feestelijk heden. Deze beginnen met een aubade des morgens 9 uur op het Kerkplein. Na deze aubade gaan de kinderen in optocht natuurlijk naar het feestterrein achter de woning van den heer van Heijst. Hier zal de officieele opening plaats vinden door den voorzitter der Oranje vereeniging notaris J. H. A. M. Anten, waarna een begin zal worden gemaakt met de kinderspelen, be staande uit ballen dragen, ballen drijven, hin- dernisloopen enz. Op het terrein zijn voorts aanwezig een zweefmolen, een schiet- en werptent vliegbommensport enz. Des middags 2 uur komen in de Hofdijklaan de deelnemers aan den optocht met versierde voertuigen, fietsen enz. bijeen. Deze optocht geschiedt in drie groepen. De route is Hof dijklaan, De Genestetlaan, Feithlaan, P. C. HÖoftlaan, Tollenslaan, Jac. Catslaan, Mar- nixlaan (gedeelte), Da Costalaan en Kerkweg. Na aankomst op het. terrein vinden aller lei wedstrijden plaats, die buitengewoon in teressant beloven te worden. Des avonds 8 uur vindt een lampion-optocht plaats, uitsluitend voor kinderen van leden. Te 9.15 uur wordt een bioscoop-voorstelling in de open lucht gegeven en ca. half elf wordt met medewerking van de bouwondernemers, zakenlieden en andere burgers een fraai vuur werk afgestoken. IJMUIDEN NOODLOTTIGE BOTSING TUSSCHEN TWEE WIELRIJDERS. Op den Kanaaldijk had een ernstige botsing plaats tusschen twee wielrijders. Een van hen, de heer W. kwam zoo ernstig te vallen, dat hij een hersenschudding bekwam, alsmede een neusbeen- en een kaakfractuur. Na verbonden te zijn werd hij naar het Antonius-ziekenhuis overgebracht. Zijn toe stand laat zich ondanks zijn ernstige verwon dingen, gunstig aanzien. VERWACHTE VISCIIAANVOEREN. Thuisstoomende voor de Maandagmarkt: Amsterdam IJM 58. Vangst: 20 m. schel- visch, 40 m. braadschelvisch, 100 m. gul, 100 m. platvisch, 130 m. wijting, 165 m. makreel. 40 m. radio, 20 m. varia. Totaal 615 m. Gloria IJM 37. Vangst: 18 m. sehelvisch, 18 m. braadschelvisch, 65 m. gul en kabeljauw, 15 m. platvisch, 20 m. wijting, 270 m. makreel, 10 m. radio, 150 m. groote koolvisch, 34 m. rog en poon. Totaal 600 m. benevens 35 stuks stijve kabeljauw en 40 stuks stijve leng. Poolzee IJM 77. Vangst: 80 m. sehelvisch, 30 m. braadschelvisch, 80 m. gul, 25 m. plat visch, 25 m. radio, 35 m. wijting, 10 m. makreel. Totaal 285 m. Gorredijk IJM 490. Vangst: 439 kantjes volle- en maatjesharing. Poolzee, IJm. 77, vangst 80 m. sehelvisch, 30 m. braadschelvisch, 80 m. gul, 25 m. platvisch, 25 m. radio, 35 m. wijting, 10 m. makreel. To taal 285 m. BESOMMINGEN. Loggers: KW 75 520; KW 60 350. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.08—0.86. Griet per 50 K.G. 19—12.50. Tongen per K.G. 1.10—0.65. Zetschol per 50 K.G. 13—11.50. Kleine schol per 50 K.G. 122.60. Schar per 50 K.G. 7.50—3.80. ZANDVOORT REGELING BIJDRAGEN NIJVERHEIDS ONDERWIJS. De commissie van bijstand voor het on derwijs heeft aan B. en W. geadviseerd wij zigingen aan te brengen in het voorstel van B. en W. betreffende de regeeling der bijdra gen voor het nijverheidsonderwijs. Deze wij zigingen komen hier op neer. 1. De regeling van kracht te verklaren voor alle onderwijsinrichtingen, welke onder de nog bestaande regeling zijn begrepen. 2. Het maximum-bedrag der uitkeering te verminderen voor de dagscholen van f 36 tot f 30 en voor de. avondscholen van f 18 tot f 15. 3. De schaal volgens welke bijdragen wor den toegekend zoodanig te wijzigen, dat de maximum-bijdrage wordt verleend bij een belastbare som van f 1200 en minder, waar na de bijdrage geleidelijk vermindert, totdat bij een belastbare som van f 2600 en hooger geen bijdrage wordt verleend. B. en W. kunnen zich met het onder 2 en 3 vermelde vereenigen en 'hebben voor de toekenning der bijdragen thans de volgende schaal gemaakt. Belastbare som Bijdrage Bijdrage dagschool avondschool Beneden f 1200 f 30.— f 15.— f 1200—f 1449 f 25.50 f 12.75*) f 1450—f 1699 f 21.— f 10.50 f 1700—f 1899 f 16.50 f 8.25 f 1900—f 2299 f 12.— f 6— f 2300—f 2599 f 7.50 f 3.75 De meerderheid van het college van B. en W. kan zich met het onder 1 vermelde ad vies niet vereenigen en blijft van meening, dat de 'bijdrageregeling alleen behoort te worden toegepast voor leerlingen der am bachtschool te Haarlem en stelt dan ook voor dienovereenkomstig te besluiten. De minder heid kan niet inzien, waarom leerlingen van inrichtingen tot opleiding van onderwijzers bij het lager en voorbereidend lager onder wijs, van de Vissc'herijschool te IJanuiden, van de M.T.S, te Haarlem, de Handelsavond school, het Kamerlingh Onnes Laboratorium te Leiden en de rijkstuinbouwwinterschool zouden moeten worden achtergesteld bij de leerlingen der ambachtsschool te Haarlem en wenscht de nieuw vast te stellen regeling toe te passen op de leerlingen van de alle genoemde onderwijsinrichtingen. Zal vermoedelijk moeten zijn f 12.25. LEERMIDDELEN U.L.O.-SCHOOL. De moeilijke financieels toestand der ge meente maakt het noodzakelijk de uitgaven tot het strikt noodzakelijk te beperken. B. en W. zij nvan oordeel, dat bezuiniging op de onderwijsuitgaven mogelijk is ten aan zien van de ulo-school door de ouders der leerlingen eenige vergoeding te laten beta len voor de benoodigde boeken, welke wor- den gebruikt voor het verrichten van huis werk. Deze vergoeding is progressief en af hankelijk van de z.g. vermengde hoofdsom, van de gemeentefonds- en vermogensbelas ting. De raadscommissie voor onderwijs ging ac- coord met de door B. en W. ontworpen re geling en het college stelt dan ook aan den raad voor hiertoe te besluiten en de regeling te doen ingaan met het nieuwe schooljaar 1936—1937. HAARLEMMERMEER Boerderij en stal uitgebrand. Brandweer uit Haarlemmermeer moest de Heemsteedsche te hulp roepen. Vrijdagmiddag omstreeks één uur ontdekte men brand in de boerenwoning bewoond door óe wed. W. v. d. Peet, aan den Beenebroeker- dijk 165 in de Haarlemmermeer. De brand, die blijkbaar was ontstaan in de stookplaats, waarin geplaatst is een ketel voor het verwarmen van water voor het spoe len der melkketels, greep zeer snel om zich heen. De bewoonster, die alleen thuis was met twee dochters, stuurde direct iemand naar het kantoor van den Cementbouw. pl.ni. 500 M. van de woning, om de brandweer in Hoofd dorp te waarschuwen. In dien tusschentijd trachtten de bewoners, geholpen door enkele buren, nog iets van den inboedel te redden, wat nog deels gelukte, omdat de brand voor- loopig het meest woedde aan de Oostelijke zijde, en de zwakke wind uit Westelijke rich ting kwam. Aan de woning was aangebouwd de stal, waarin een stier stond, die bijtijds naar bui ten werd gebracht. Zeer snel ging het vuur verder i en toen de motorspuit om kwart over twee arriveerde, waren huis en stal één vuurzee. Aan de berichtgeving moet wel iets ge haperd hebben, want volgens den commandant der brandweer, den heer Jelsrna, is na het eerste bericht binnen enkele minuten uitge rukt. Een der brandweerlieden deelde ons mede dat pas om twee uur het bericht kwam. Met het blusschen wilde het eerst niet erg vlotten. De afstand van de Ringvaart tot de woning is ruim 150 M. Daarvoor had men blijkbaar te weinig slangen meegebracht, ter wijl ook de motor niet normaal fungeerde. Dit vorderde ook nog enkele minuten. Terwijl er voor het steenen gebouw weinig kans van be houd was, vreesde men dat ook de hooiberg, die enkele meters van het huis stond, en waar in ongeveer 115 voer hooi was geborgen, en enkele bijgebouwen in vlammen zouden op gaan. Men vroeg toen om assistentie aan de Heemsteedsche brandweer, die met groot ma teriaal uitrukte. Met twee stralen op den motor wist deze den berg, waarvan de kap al brandde, te behouden. Om even vier uur was me nden brand in zooverre meester, dat de Heemsteedsche brandweer kon inrukken. Die van de Haar lemmermeer moest nog langen tijd nablus- schen, daar boven de stal acht voer hooi en acht voer haver was geborgen, die ook ver brandden. Huis en inboedel waren verzekerd. VERBETERING VAN DEN RINGDIJK. Bij het bestuur van den Haarlemmermeer- polder bestaat het plan het groote werk der bestrating van den Ringdijk spoedig verder ter hand te nemen, zoodat de nog overge bleven gedeelten, o.a. van den Cruquisdijk en den Zwanenburgerdijk wellicht nog dit jaar in uitstekende conditie zullen worden ge- bx-acht DE SPOORLIJN HOOFDDORP—LEIDEN. Met het wegbreken van de rails en het ver wijderen van de seinpalen, waarschuwings borden enz. van de spoorlijn Hoofddorp—Lei den, is men ook in Haarlemmermeer tot aan de remise bij het station te Hoofddorp gereed gekomen. ONGELUK MET DE MAAIMACHINE. De arbeider v. W. had bij den landbouwer K. aan den IJweg nabij Halfweg alhier, het on geluk met z'n rechterhand in een ma ai- machine terecht te komen, met het gevolg dat de pols werd stukgeslagen. KONINGINNEFEESTEN. Ter inleiding van Koninginnedag zal op Dinsdag 25 Augustus a.s. in de Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp een orgelconcert worden gegeven. Voor het te Vijfhuizen op Maandag 31 Augustus te houden Koninginnefeest werd het volgend programma vastgesteld: Ringsteken voor dames en heeren op los paard; fietsrijden met hindemissen voor dam'es; balwerpen op tonnenbaan voor dames en heerenringsteken voor dames en heeren op de fiets; tonsteken voor dames en heeren: autopedwedstrijden voor heeren boven de 30 jaar; hoepelwedstrijd op muilen voor dames boven de 25 jaar; schietwedstrijdlampionoptocht. Voor de feestelijkheden op het terrein aan den IJweg te Zwanenburg luidt het program ma als volgt: reclame-optocht; groote sport- demonstraties; volksspelen voor volwassenen en kinderen, o.a. ringrijden per rijwiel; krui wagen-race; hardloopen met hindernis; groote open grasbaanwedstrijd, waaraan bekende renners zullen deelnemen, enz. Dit feest is op op 25 en 26 Augustus. De Oranjevereeniging „Badhoevedorp en omstreken" heeft voor de op 2 en 3 September te houden kinder- en volksspelen eveneens een programma samengesteld. Vooral aan de op den eersten dag te houden kinderspelen waaraan ruim 800 kinderen zullen deel nemen is bijzondere zorg besteed. De oud- Ilollandsche poppenkast zal daar niet ont breken, terwijl de muziekvereeniging „Eens gezindheid" haar medewerking heeft toege- gezegd en de kinderen naar het festterrein zal begeleidén. ONTSLAG VAN LOS PERSONEEL. Naar aanleiding van het gerucht als zou het losse personeel van den Haarlemmermeer polder, afd. Lijnden, ontslagen zijn, is ons bij informatie gebleken, dat dit betrekking zal hebben op eenige arbeiders, die als 't ware bij den dag werden aangenomen en betaald en voor wie voorshands geen spoedeischend of noodzakelijk werk meer te verrichten was. Het is echter best mogelijk, dat er spoedig weer polderwerk komt, want het werkpro gram van het Polderbestuur is omvangrijk ge noeg maar niet op alle tijdstippen voor uit voering vatbaar en dat deze arbeiders dan weder kunnen worden aangenomen. HILLEGOM OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate dei* St. Elizabethvereeni- ging heeft f 400 opgebracth, ONGELUKKEN. In de Havenstraat werd een 4-jarig meisje op een kinderfiets door een vrachtauto aan gereden. Het kindje werd licht gewond en het fietsje vernield. Een schilder werkende aan de Tr"ebrug is van de brug op den weg gevallen. E'ij klaagde over rugpijn en kon zich niet bewegen. Per ziekenauto is hij naar zijn woning te Amster dam vervoerd. In den nacht is een personenauto op de Leidschestraat bij het inhalen van een vracht auto tegen een vluchtheuvelpaal gereden. De auto werd totaal vernield en sloeg eenige ma len over den kop. De bestuurder bekwam won der genoeg slechts lichte hoofdwonden. SERENADE. Onze oudste inwoner, mevr. A. M. Ritschie Kruymel, villa „Rustenburg", herdacht giste ren haar 99sten geboortedag. De Hillegomsche Harmonie bracht haar des avonds een serena de, die op hoogen prijs werd gesteld. PRACHTIG SUCCES. Te Londen behaalde de N.V. K. Velthuys Co., alhier, op de Britsche Gladiolententoon- stelling met haar inzending in totaal 8 prij zen: den grooten zilveren wisselbeker, een zil veren beker, een verguld zilveren medaille, twee eerste, twee tweede en een derde prijs. VERLEGGING TRAMBAAN. Naar men ons mededeelt zullen in den aan staanden winter op de Leidschestraat de tram rails zoodanig worden verlegd dat zij aan den kant van den weg komen te liggen, zoodat. het wegdek meer vlak komt. te liggen. Dit wordt gedaan ter vermindering en voorkoming van het slipgevaar. PERSONALIA. Te 's Gravenhage slaagden voor het examen lingerie onze plaatsgenoote inej. Katy van Egmond en voor het examen leerares mode vakschool mej. C. G. Taat. LISSE Bevallen: P. E. M. KroonBerkhout d.; J. M. A. van NoortWarmerdam, d. Ondertrouwd: P. v. d. Lans en T. M. War merdam, E. Krossehell en C. Kerkhof; C. van Dijk en A. M. KrosscheH. Gehuwd: A. M. Roelse en T. Bouwkema. BURGERLIJKE STAND \leel liet het vuur niet over van de boerenwoning van de wed. Van. der Peet aan de Ringvaart. De inboedel, hooi en haver en een stal gingen verloren. VELSEN. Bevallen: M. C. VermeulenHeere, d., E'k- sterlaan 29, IJmuiden; C. C. Kloosterman- Keur, d., Neptunusstraat 33, IJmuiden; E. M. NiemöllerSlingerland, d„ Kluyskenslaan 29, Santpoort; E. S. KleijnRus, d„ IJmuider- straatweg 176, IJmuiden; J. M. Veldmanv. d. Pol, z„ Enschedéstraat 15, IJmuiden; C. Webbe Rutte, d., Rein. Claeszenstraat 29, IJmuiden; A. J. N. KlaverHermans, z., Trompstraat 112, IJmuiden; C. E. Gualtherie van Weezei— Crommelin, d„ Duin en Kruidbergerweg 79, Santpoort; M. M. WallastMallet, z., Mahu- straat 25, IJmuiden; C. J. EichhornSprokke- lenburg, d:, Hagelingerweg 327, Santpoort; S. C. E. KneppersdeWildt, z., Hoofdstraat 90, Santpoort; J. K. v. d. HeijdenAckermans, d., Planciusstraat 32, IJmuiden; N. Zwaande Graaff, d., Schoolstraat 10, IJmuiden; B. BoersmaHaagsma, d., Geelvinckstraat 34, Velsen N.; F. A. M. Gillissenv. d. Kolk, d., Kanaalstraat 31 rd., IJmuiden. Overleden: D. H. Hendrikse, 27 j,, ongeh., Schulpweg 151, Velsen N.; N. van Schagen, 34 j., echtgen. van A. Welagen, Stationsweg 58, IJmuiden; M. J. de Jong, 64 j., weduwn. van A. v. d. Weijden, Haarlem. Ondertrouwd: H. C. Moulijn en G. H. Groe- nendaal, Heemstede; J. A. Nederkoorn en A. M. Heeremans, Haarlem; P. van der Kooi en D. Schipper, Walravenstraat 38, Velsen N.; W. L. de Boer en M. Roeper, Huygensstraat 71b, IJmuiden; J. P. Bijleveld en M. A. van Vuren, Stationsweg 60, IJmuiden; J. Niemeijer en S. Zijl, Kastanjestraat 28, IJmuiden. Getrouwd: C. J. M. v. d. Meer en J. M. Joosten, Haarlem; J. Buys en J. den Heijer, K. Zegelstraat 2, IJmuiden; P. A. H. Hilt en M. Hamers, Burg. Rambonnetlaan 173. IJmuiden; D. M. Filarski en T. Rietman, De Ruyterstraat 44, IJmuiden; W. M. van Someren en H. Zwaaij, Trompstraat 195, IJmuiden. HAARLEM, 21 Augustus. Bevallen 18 AugustusE. H. FeitkampFeld, d.; 19 Augustus: A. A. Kaptijn—Vrouwe, d.; 20 Augustus: E. J. PelserHeijermans, z.;1 K K. JansenKönig, z.; G. A. M. Lablans Kleyn, z.; B. BeenenSchoenmakers, d.; A. M. Meijei*Visser, z.; H. C. Paauw—v. Dui- /enboden, z.; A. M. W. JockbloedtHooij, d.; 21 Bevallen- M. Kollaard—Güth, d.; Overleden 20 Augustus: O. C. Pickard—Hui- zinga, 58 j., Boekenrodestraat; J. E. A. R. van Helden, 66 j., Prinsessekade.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14