li IAARLEMSCHE VOETBALBOND WIELRIJDEN HENCELEN VOETBAL R.K. VOETBAL OFFICIEELE MEDEDEELINCEN MA'A'NDAG 24 'AUGUSTU S 1 9 3 S HA'A'FEEM'S D A G B E A D" 5 Een wielervereeniging voor Veteranen. Tusschen het Riet. Zondag hield bovengenoemde hengelaaxs- vereeniging haar tweede kaswedstrijd van dit seizoen, waaraan werd deelgenomen door 97 leden. Er werd gevischt op bovenmaatsche visch. Winnaar van den „Willemsen Wissel beker" werd de heer W. van Wyk. met een maatvisch van 33 c.M. Ovr het algemeen was de vangst slecht te noemen, maar niettegen staande dat werden alle prijzen vervischt. De uitslag hiervan zal deze week bekend gemaakt worden in de etalage van het hengelsporthuis Barrevoetestraat hoek Botermarkt, waar ook de wisselbeker is ten toon gesteld. Voetbaltournooi voor scheidsrechters. v. Roon, v. d. Born, K. Zandstra, W. Koene, v. d. Putten, Oomen, Spek Jr., Schijvenaar, Timmermans, Kohier, H. de Waard. Stormvogels comb.O. D. E. 32. De tusschen een Stormvogels-combinatie en het Amsterdamsche O.D.E. gespeelde ont moeting eindigde in een 32 overwinning voor Stormvogels. Met de rust was de stand 10. Daarna 1 voerde Stormvogels hem op tot 30. Tegen I het einde doelpuntte O.D.E. tweemaal, zoo dat met 32 het einde kwam. StormvogelsP. E. C. 43. Stormvogels boekte met invallers voor de gebr. Haak op P. E. C. een 43 overwinning. De voorhoede der IJmuidenaren schonk na een aanvankelijk niet te sterk begin heel wat meer voldoening dan in het Spartaan-tour- nooi. P. E. C.'s spel is ons zeer meegevallen. Kuyer toonde zich een nuttigen spil en de voorhoede bestond stuk voor stuk uit handige spelers. Toch gelooven we niet, dat ze het tot drie doelpunten hadden gebracht, als de gebr. Haak van de partij waren geweest. De elftallen waren: Hollenberg. Bravenboer, Van Dongen, Wey, Fijen, Tol, v. d. Steen, Schildwacht, Schoorl, Bloemink, Prins. Manni, Heetjans, Tausch, Kliphuis, Pallandt, Vogelzang, Kuyer, v. d. Bend, Doorneweerd, De Groot De Bont. Wanneer De Bont op een voorzet van van der Steen uitvalt, raakt hij den bal kwijt, waar door Bloemink reeds in de eerste minuut den bal voor het intrappen krijgt, wat hij echter verzuimt. Ei- wordt aan beide kanten enthousiast ge speeld. De Zwolsche voorhoede speelt een doortastend spelletje, waar bij long- en short passing elkaar afwisselen, zoodat de IJmui- der reserve-backs voortdurend in actie moe ten komen, wat hun niet altijd even goed af gaat, zoodat Pallandt en Kliphuis met harde schoten Hollenbergs heiligdom belagen, doch deze blijkt uitnemend op dreef. Vooral een door Heetjans ineens ingeschoten bal stopt hij uitnemend, doch een vliegend schot van Kliphuis is hem toch te machtig (01). Het door de Stormvogels-voorhoede gede monstreerde spel is tot dusver nog niet zoo gevaarlijk geweest. Nu echter wordt het tem po wat meer opgevoerd en noteeren we eenige goede aanvallen. Na een dezer schiet Fijen keihard tegen de lat en een kogel van Schoorls voet stopt De Bont prachtig. Toch blijft het door P. E. C. gemonstreer- de spel aantrekkelijker, levendiger en gevaar lijker. Midvoor Tausch stelt zich bij herhaling uiterst handig op. zoodat hij zijn bewakers nog al eens ontsnapt, en ook ae andere Zwol sche aanvallers zijn stuk voor stuk pittige voetballers. Dit gevoegd bij het feit. dat het IJmuïder backstel uit invallers bestaat en de samenwerking met de halfbacks te wenschen overlaat, is oorzaak, dat Heetjans opnieuw onhoudbaar kan scoren (0—2). Dit is Stormvogels toch wat al te kras. De middenlinie stuwt de voorhoede geducht op en in korten tijd is de stand gelijk. Eerst doel punt Schoorl op onbegrijpelijke wijze en dan is het Schildwacht die op fraaie wijze scoort (2—2). Van den aftrap neemt Kliphuis den bal mee. passeert in razend tempo de geheele Stormvogels-defensie, om dan jammerlijk te gen den paal te schieten. Het houtwerk heeft het in deze periode wel gedaan, want in de volgende minuut knallen Bloemink en Schoorl tegen paal en lat. Rust 22. Na de rust weet Bloemink uit een voorzet van Prins onberispelijk te scoren (32). Het is nu Stormvogels, dat den toon aan geeft. De voorhoede speelt een frisch open spel, dat de Zwolsche defensie voor moeilijke problemen plaatst. Na een zoo'n vlotten aan val scoort Schoorl (42). P, E. C. geeft zich nog niet gewonnen en het is Heetjans, die den stand op 43 brengt. Tegen het eind valt P. E. C. nog hevig aan, doch de in deze periode verdiende gelijkma ker blijft uit. De heer Twisterllng leidde op prettige wijze. Nederlagenwedstrijden bij T.IJ.B.B. te Haar lem. T.IJ.B.B. I—H.B.C. I 4—7 De heer De Nijs, oud-wielrenner geeft be langhebbenden kennis dat zij, die zich op wenschen te geven voor een op te richten veteranenvereeniging, dit kunnen doen bij den heer F. de Nijs, voor nadere inlichtin gen Ceramstraat 8, Haarlem-Noord. H. R, C. Excelsior, Bovengenoemde vereeniging hield een re cord-rit voor A-, B- en C-kl. De A-klassers reden overee nafstand van 62'/, KM. voor den Wijnand. en Van Rensen beker. Het schitte rende rijden van Schell Sr. verdient vermel ding. Kuijl, Koekenbier. Matzen, Korthals, Fennis vielen uit door pech. De uitslag luidt 1. Kleef 1.51.47 sec. 2. W. Drogtdrop 1.52.1/5 sec. 3. W. Fennis 1.53.2/5 sec. 4. B. Schell Sr. 1.54.48 sec. De B-klassers reden voor den „Excel sior"-beker over 50 K.M. Jas reed een schitte renden wedstrijd. De uitslag luidt 1. Jan Jas 1.28.1/5 sec. 2. J. Walgien 1.29. 3. Bos 1.31.15 sec. 4. Van de Berg 1.32.4 sec. 5. Gerrit Jansen 1.33.11 sec. De C-klassers reden eveneens voor den „Excel- sior"-beker over een afstand van 37^ K.M. J. Bouman reed prachtig, velen vielen uit door Pech. Uitslag 1. Bouman 1.6.37 sec. 2. Banken 1.8.40 3/5 sec. 3. Bram Jansen 1.8.53 sec. 4. De Nijs 1.10. 5. Hendrik v. Dijk 1.10.9 sec. 6. Kruif 1.10.35 sec. 7. Baars 1.10.37. sec. 8. Wilkens 1.11.40 sec. 9. H. V. Es 1.12.20 sec. 10. Van Dok 1.14.43 sec. 11. Eldik 1.16.45 sec. 12. Schaap 1.20 min. De winnaars van de dagprijzen werden H. Kleef A-kl.; J. Walgien B-kl.; Bouman C-kl De volgende renners starten in de ronde van Haarlem. Noord op Koninginnedag. Nieuwe lmgen Philippo, Korthals, Drogtdorp. Begin nelingen Matzen, L. Koekenbier, Kleef, Las- schuit, Besseling, Walgien, Bos, Bram Jansen, J. Eicel, Van Es, Bouman, Wilkens, B. Fennis Kruif, V. d. Berg. Hedenavond verg. Gen. de Lareijstraat 15. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde Vereeniging hield Zondag een wedstrijd voor A. B. C en Junioren. Al di rect na de start van de A-kl. wist W. Vonk, er tusschenuit te trekken en deze voorsprong te behouden. Hij was 2 m. en 35 sec. uitgeloo- pen op het peloton. De uitslagen luiden als volgt: A.-kiassers 35 K M.: 1. W. Vonk, tijd 51 m. 45 sec., 2. J. Smit, 3. Thoma, 4. Griekspoor, 5. Duyns, 6. F. Jansen. C-klassers. 20 K.M., 1. H. Veerman, tijd 32 m. 25 sec., 2. J. Munk, 3. H. Munk, 4. C. Bijs ter, 5. Tiggelaar; 6. J. Jansen. Junioren 10 K.M.: 1. K. Neeft, tijd 28 m. 10 sec., 2. de Groot, 3. v. Dijk, 4. L. Vonk, 5. Keugging. Le ChampionAchilles. Zaterdagmiddag 23 Augustus had eindelijk de tweemaal uitgestelde ontmoeting, tusschen de twee bovengenoemde vereenigingen plaats op de Heemsteedsche Wielerbaan. Nadat de voorzitter van „Achilles" het bestuur en de leden van Le Champion had welkom geheeten en hun namens alle aanwezigen nog even geluk wenschte, met de behaalde clubkam pioenstitel van Nederland op de baan, werd Gerrit van Wees namens de directie van de wielerbaan nog in de bloemen gezet. De wedstrijden hadden alle een zeer vlot en sportief verloop en er werden zeer spannende ritten gereden. De sprint werd gewonnen door Moeke van „Le Champion" en de ploegachtervolging door de ploeg van „Acbilles" die in 17 ronden de ploeg van „Le Champion" inhaalde in den fraaien tijd van 4 min. 17 sec. De clou van den middag was ongetwijfeld de wedstrijd over 150 ronden. Er werd zeer hard gereden wat de tijd wel aanduidt, nl. 43 min. 27 sec.), terwijl slag op slag gedemareerd werd, waarin vooral Rus man, v. Wees, en Buijs uitblonken. Tenslotte wisten v. Stek, Moeke en Buijs een ronde uit te loopen en werd v. Stek winnaar na fraai twee klassementen gewonnen te heb ben, De uitslagen waren als volgt: Sprint: 1ste serie. 1. Moeke, 2. Ligthart; 2e serie: 1. Schenk, 2. v. Beugen, 3e serie: 1. v. Rijn, 2. Kemp. Herkansing. Sprint: 1. Kemp, 2. Ligthart. 3. v. Beugen. Demifinale sprint: le rit 1. Schenk, 2. Kemp; 2e rit 1 Moeke. 2. v. Rijn. Finale Sprint. 1. Moeke, 2. Schenk, 3. Kemp, 4, v. Rijn. Ploegachtervolging: 1. Achilles, met de ren ners. G. v. Wees. J. Rusman. P. Jongeneelen en A. Buijs, halen na 17 ronden Le Champion in bestaande uit B. v. Stek, A. Looser, J. Veen en H. Leen. Nieuwelingenwedstrijd over 25 ronden: 1. Mensen, tijd 7 min. 52 sec., 2. de Groot, 3. Jarssen, 4. Kramer. Avalrace voor C-klassers: 1. de Klerk, 2. Koelemy, 3. v. Berkel. Individueele wedstrijd over 150 ronden met 3 klassementen 1. v. Stek. 2. Moeke, 3. Buijs op 1 ronde: 4. Loosekoot. 5. v. Wees. Na afloop dankte de voorzitter van ,,Le Champion", waarbij hij een return-wedstrijd op de Vekawielerbaan te Amsterdam toezegde. R. K. W. V. Achilles. Zondag 24 Augustus hield bovengenoemde vereeniging een trainingsrit over 40 K.M. Ondanks het feit, dat vele leden deelnamen aan de ronde van Vir.keveen, verschenen er nog 45 renners aan de start. Door talrijke demarages werd het peloton uit elkaar ge scheurd en kwamen de renners in groepjes binnen. De uitslagen waren als volgt: Klasse A: 1. P. Gruijters, 2. B. de Vries. 3 D. Groenendijk. Klasse B. 1. P. Janssen, 2. K. Oosterbarn, 3. Schrama, 4. Koppen Klasse C. 1. H. Koelemij, 2. Stet, 3. Claassen 4. v. Sprundel. 5. Clemens, 6. v. d. Pierik. 7 J. C. v. Egmond. De andere renners hadden den strijd ge staakt. Hedenavond vergadering met het oog op de ronde van Haarlem-Noord. Begunstigd door fraai zomerweer vertrok ken de spelers met hun dames plus de sup porters van de Haarlemsche Scheidsrech- tersvereeniging om ca. 7.15 uur en arriveer den om c.a. 10 uur op het fraai gelegen „Birkhoven" waar om 11 uur begonnen werd met de wedstrijden: Den Haag AGouda A HilversumGorinchem Haarlem A—Utrecht A welke wedstrijd in gelijk spel 00 eindigde, Na de emotievolle strafschoppen won Utrecht zoodat Haarlem A tegen Gorinchem en Hil versum uitkwam met als resultaat 22, Haarlem A won met strafschoppen. Haarlem B won van Gouda B met 10 en kwam daarna in het veld tegen Utrecht A. welke wedstrijd door Haarlem B werd ver loren met 21 zoodat in de volgende ronde Haarlem B tegen Hilversum uitkwam. Het resultaat van deze ontmoeting was 10 voor Haarlem B. De volgende wedstrijden voor Haarlem luid den: Haarlem A—Gouda A 0—8. Haarlem BUtrecht B 00. Haarlem wint met strafschoppen. Haarlem A gaf zijn laatste wedstrijd wegens de moeheid van diverse spelers gewonnen en ontvangt de 12e prijs, terwijl Haarlem B op de 5e prijs beslag wist te leggen. De finale van het tournooi welke ging tus schen Utrecht A-—Leiden A werd met 5- door Utrecht gewonnen. Jammer was het dat de Haarlem A-speler E. Kisteman in den laatsten wedstrijd een blessure opliep waardoor hij van verder mee' spelen moest afzien. Een woord van dank aan alle spelers, die hun best gedaan hebben. Na afloop van het tournooi werd in opge wekte stemming de terugtocht aanvaard. Het was al laat toen het gezelschap na een mooie tocht door Het Gooi in Haarlem aankwam. Alle deelnemers zullen nog met veel ple zier aan dit uitstapje terug denken, het smaakt naar meer! Het bestuur van de Haarlemsche Scheids- rechtersvereeniging kan met veel genoegen op dezen dag terugzien. Opening T.H.B.-terrein. Gisteren opende de sportclub „The Haarlem Boys" haar nieuwe terreinen complex aan de Boèkenroodeweg te Aerdenhout. Als om ongeveer kwart voor 11 de voorzit ter van de Haarl. Voetbalbond, de heer v. d. Aart, de officieele opening verricht, spreekt vervolgens de heer de Boer. de voorzitter der Haarl. Korfbalbond. Hij duidt op de betee- kenis van deze aanwinst, die zeker een blijk is van doorzettingsvermogen en innerlijke kracht. Daarna sprak de voorzitter der H. K. C. Haar lem onder aanbieding van een bloemstuk. Meerdere bloemen gaven het geheel een vroo- lijk tintje. Het complex, dat in een prachtige omge ving ligt. bevat een tweetal voetbalvelden, 1 korfbalveld, een kleedhuis met 6 kleedkamers, waschgelegenheid, rijwielstalling etc Dit alles is geheel door eigen leden ingericht. Het programma bestond uit voetbal en korf bal. Aan eerstgenoemde wedstrijden namen 3e en 4e klassers K. N. V. B'. deel, terwijl het korfbalgedeelte werd verspeeld tusschen T. H. B. I en Oosterkwartier II, welke strijd eindigde in een 31 overwinning voor de thuisclub. De eerewedstrijd Oosterkwartier IHaar lem I werd na een zeer doelpuntenrijken strijd een overwinning voor Oosterkwartier. Een verdiende 75 zege. Wij hopen, dat T. H. B. met de ingebruik neming van deze velden een tijdperk van on gekende bloei en van sportieve successen te gemoet gaat. Nederlaagwedstrijden „D. C .O.". De uitslagen van de in de vorige week ge speelde naderlaagwedstrijden waren als volgt: volgt: D.C.O.Droste D.C.O. 2Droste 2 D.C.O. 3Droste 3 D.C.O. a Adsp.D.O.A. Adsp. D.C.O. b Adsp.D.S.K Adsp. 4—5 3—5 2—7 2—3 Het programma voor komende week is als volgt: Dinsdag 25 Aug.: D.C.O. 2Kenau 2 6.45 u. Woensdag 26 Aug. D.C.O.Kenau 6.45 u. Donderdag 27 Aug.: D.C.O. 3Kenau 3 6.45 u. Zaterdag 29 Aug.: D.C.O. a Adsp. Heemstede a Adsp. 2.30 u. D.C.O. b adsp.Heemstede b 4 u. Zondag 30 Augustus: D.C.O. veteranen Heemstede verteranen 10 u. K. F. C.—E. D. O. 2—6. Beide clubs tellen drie invallers. Vooral E. D. O. speelt een snellere berekende partij, waartegenover K. F. C. haar bekende stugge spel stelt. In beide helften is de Haarlemsche ploeg sterker, zoowel in den aanval, als in de ver dediging. De E. D. O.-spil v. d. Putten kopt een fraaie bal door B. Timmermans voorgezet, in en E. D. O. leidt. K. F. C. maakt gelijk, als de E. D. O. doelman den bal laat vallen. Voor rust brengen Spek Jr. en Kohier den stand op 31 voor E. D. O. In de tweede helft is K. F. C. gevaarlijker, v. Roon is nu goed op dreef. Zelfs houdt hij een strafschop. Hij wordt trouwens geweldig bijgestaan door zijn backs. De E. D. O.-voor hoede is zeer gevaarlijk, dank zij het stuwen de werk der middenlinie. Schijvena-ar, Kohier en Timmermans scoren na fraai spel, terwijl Boutshoorn voor een tegenpunt zorgt. E. D. had de volgende opstelling: SECRETARIAAT: DUVENVOORDESTRAAT 62 - HAARLEM 1^^ TELEFOON 14569 ■ISiiSIIl Met ingang van Maandag 7 September weder regelmatig spreekuur worden gehouden op Maandagavond van 89 uur op het Bondsbureau. Aanvang competities. De competities zullen aanvangen op Zondag 20 Sept. voor de gewone en junioren-competities en op Zaterdag 19 Sept. voor de Zaterdagcompetities en de aaspirantencompetities. Toetreding tot het verband van den H.VJB. Vereenigingen, welke tot het verband van den H.V.B. wenschen toe te treden kunnen hun ver zoek daartoe tot en met 31 Augustus a.s. richten tot het bestuur van den H.VJB., onder overleg ging van een exemplaar van het Huish. Regle ment. alsmede een opgave van tenminste 35 tot deelname aan wedstrijden gerechtigde leden. Elftalopgaven voor September 1936. De elftalopgaven voor September 1936 worden uiterlijk Woensdag 2 September as. op het Bondsbureau ingewacht. Elftallen van oudere spelers. Vele vereenigingen hebben verzuimd bij hun inschrijving voor de competitie te vermelden of ook dit jaar met een elftal, samengesteld uit oudere spelers, wordt deelgenomen. Vereenigingen, die indeeling van een elftal in een speciale afdeeling van oudere spelers wen schen (vorig seizoen afd. 3 A) worden verzocht daarvan voor of op Vrijdag 28 dezer mededeeling te doen onder vermelding van het nummer van dat elftal. Na de indeeling is wijziging niet meer mogelijk. Junioren-tournooi v. d. Aart-beker. De inschrijvingsformulieren voor deelname aan het junioren-toiunooi om den v. d. Aart-beker, zijn aan H.H. Secretarissen verzonden en moeten voor 22 Augustus zijn ingezonden. Indien inschrij ving nog niet heeft plaats gevonden moet zulks onverwijld geschieden daar anders met de indee ling geen rekening kan worden gehouden met te late inschrijvingen. Rijwielstalling. Aan H.H. Secretarissen der aangesloten ver eenigingen is een vragenlijst toegezonden inzake de rijwielstalling voor bezoekende elftallen. Deze vragenlijst moet voor 25 Augustus ingevuld wor den teruggezonden. Cursus voor Club-trainers. Evenals het vorige jaar zal ook nu bij vol doende deelname een cursus voor clubtrainers worden gehouden onder leiding van den Bonds- oefenmeester de heer Kaufmann. De cursus zal vier weken duren en gehouden worden op Dinsdag en/of Donderdagavond. Een circulaire met uitvoerige mededeelingen is aan H.H. Secretarissen verzonden. De opgave voor deelname moet uiterlijk Zaterdag 29 Augustus op het Bondsbureau zijn ingezonden. Leiding adspirantenwedstrijden. H.H. Scheidsrechters, die zich, zonder vergoe- dig van kosten, beschikbaar willen stellen voor het leiden van adspirantenwedstrijden op Zater dagmiddag, worden verzocht daarvan spoedig mededeeling te willen doen aan het Bondsbureau. Besluit Bondsbestuur inzake Scheidsrechters- costuum. In zijn vergadering van 13 Augustus 1936 heeft het Bondsbestuur besloten met ingang van 1 Oc tober 1936 voor H.H. Scheidsrechters het dragen van een scheidsrechterscostuum verplichtend te stellen. Het scheidsrechterscostuum omvat: korte donkere broek, wit hemd alsmede donker jasje zonder opzichtelij ke versierselen. Op de linker borstzak van het jasje behoort het scheidsrech- terskenteeken te zijn aangebracht. Terrein-Commissie. Vergadering van de Terreincommissie op Don derdag 27 Augustus a.s. des avonds te 8 uur op het Bondsk *eau. Werkloozen-voetbal. Ingevolge de besprekingen gehouden in de jaar vergadering naar aanleiding van het werkloozen- voetbal, heeft het Bondsbestuur een commissie benoemd welke tot taak heeft onder toezicht van het Bondsbestuur het werkloozen-voetbal in ons rayon te organiseeren. Op uitnoodiging van het Bondsbestuur hebben in die commissie zitting genomen de heeren M. Ponsteen, lid van het Bondsbestuur als voorzitter en H. H. Luijken, J. Otten, J. Scheeres en J. Souverein als leden. De Commissie voor Werkloozen-voetbal is be- j xelds geïnstalleerd, en zal zich spoedig tot de vereeniglngsbesturen wenden met nadere gevens. Scheidsrech terscommissie. Vergadering der Scheidsrechterscommissie op Woensdag 26 August»»* as. des avonds om 8 uur op het Bondsbureau. Met ingang van dezen datum zullen de vergade ringen dezer Commissie wederom wekelijks, even eens op Woensdag, plaats hebben; alsdan bestaat er tusschen 8 en 10 uur voor belanghebbenden, desgewenscht, gelegenheid een onderhoud met de commissie te hebben. Scheidsrechters. Bedankt door de heeren R. J. Doets, J. van den Eijkhoff, J. Groot, G. A. Hekelaar. C. Hoogen- doom, D. P. Kowen, J. Nuesink, M. Paaraebek en J. J. Robbé. Officieel Orgaan voor Candidaat-Scheidsrechters. In afwachting van een eventueel te verleenen aanstelling als candidaat-scheidsrechter, zal reeds thans wekelijks aan hen, die zich als zoodanig voor het a.s. seizoen hebben aangemeld, het Offi cieel Orgaan worden toegezonden. Aanmelding nieuwe scheidsrechters. Wederom wordt de aandacht gevestigd op de gelegenheid om tot den H. V. B. als scheids rechter toe te treden. Tot op heden hebben slechts enkele personen zich hiertoe aangemeld, hetgeen in verband met de te verwachten uitge breide competities te weinig is. Degenen, die zich alsnog willen opgeven, wor den daarom dringend verzocht zich ten spoedigste schriftelijk te wenden tot den Secretaris der Scheidsrechterscommissie, den heer N. J. Twis- terling, wonende Badhuisstraat 24, Haarlem. Aanvragen van personen, die den 35-jarigen leeftijd hebben overschreden, zullen als regel niet in behandeling kunnen worden genomen. Scheidsrcchterskaarten. Zaterdag 29 Augustus 1936 (van 5 tot 5.30 uur) groep A tot en met Z. BEKNOPT VERSLAG VERGADERING BONDSBESTUUR D.D. 13 AUGUSTUS 1936. Alle bestuursleden zijn aanwezig, De notulen der vergadering van 26 Juni worden ongewijzigd goedgekeurd. De heer Westerbeek, voorzitter van de Scheids rechterscommissie, komt ter vergadering om met het bestuur van gedachte te wisselen omtrent de aanstelling van enkele scheidsrechters. Na zijn vertrek opent de Voorzitter de bespre kingen met een gelukwensch aan de herkozen bestuursleden met het in hen gestelde vertrouwen en bedankt mede namens den heer Scheen voor de attentie, welke 2lj ter gelegenheid van hun 15-jarig bestuurslidmaatschap van den H.V.B. mochten ontvangen. Ingekomen zijn eenige dankbetuigingen voor betoonde belangstelling. Naar aanleiding van een verzoek van de Ver. Zeemeeuwen om vrijstelling van bondscontributie werklooze leden zullen inlichtingen bij den K.N.VJB. worden ingewonnen, doch wordt beslo ten terwille der consequenties het verzoek af te wijzen. Aan de vereenigingen D.OA. en H.S.V. wordt toegestaan gezamenlijk één terrein te bespelen van het Sportpark te Heemstede. Naar aanleiding van de besprekingen in de jaarvergadering wordt besloten een „Commissie voor Werkloozen-voetbal" de organisatie van dat voetbal binnen het raam der besprekingen ter jaarvergadering op te dragen en als Voorzitter dier Commissie aan te wijzen den heer M. Pon steen, welke de benoeming aanvaardt. Eenige daarvoor in aanmerking komende bondsleden zul len worden uitgenoodigd in de commissie zitting te nemen. Inzake de rijwielstalling zal een vragenlijst aan die aangesloten vereenigingen worden gezonden en naar aanleiding der beantwoording worden nagegaan hoeverre aan de geuite bezwaren tege moet kan worden gekomen. Eveneens wordt besloten een oproep te plaatsen voor scheidsrechters van den H.V.B., die bereid zijn, zonder vergoeding van kosten, adspiranten wedstrijden te leiden. Bekrachtigd wordt het besluit van het Bonds bestuur inzake de verplichting voor H.H. Scheids rechters tot het dragen van een scheidsrechters costuum. Van de rondvraag wordt gebruik gemaakt door den heer Heimig, welke laagt zoo mogelyk op 31 Aug. een wedstrijd voor het Haarl. Elftal vast te stellen, waarop de Voorzitter zegt, nader met een voorstel te zullen komen. Ook vraagt de heer Heimig een volgende jaarvergadering van een geluidsversterker gebruik te maken, daar de Voorzitter achter in de zaal niet kon worden ge volgd. Hieraan zal zoo mogelijk worden voldaan. De heer Van Gemerden brengt de indeeling der competities ter sprake, terwijl de heer Ponsteen informeert naar het niet-uitspelen van eenige adspirantenafdeelingen. De heer Boeree vraagt naar de vorderingen der medische sportkeuring voor het noordelyk rayon, de cursus voor club trainers en geeft inlichtingen omtrent 't scheids- rechterskenteeken. De Voorzitter vraagt de goedkeuring op 31 Aug. zoo mogelijk een wedstrijd voor het Haarlemsch Elftal vast te stellen, waarvan de opbrengst voor een liefdadig doel zal worden bestemd. De heer Vrugt zegt gaarne iets in die richting te willen doen, doch dan van algemeene strekking en niet voor één instelling. Aldus wordt besloten. Nadat is vastgesteld dat met de competities op 19 en 20 September zal worden aangevangen en de volgende bestuursvergadering op 2 September is bepaald, wordt de vergadering gesloten. Door het Bondsbestuur zijn benoemd als: Hoofdconsul W. G. van Donselaar, Bakker straat 2 a rd, en als Consul: Voor het terrein der vereeniging: H.F.C.: H. v. d. Berg. Burg. Sandbergstr. 8. Hri Haarlem: A. M. Tijsseling. Kinderhuisvest 5. R.CH.: A. Scheen, Lijsterbeslaan 17, Heemstede. Gem. Terrein (Kleverlaan): P. Parson, Sparen bergstraat 12, Haarlem. Gem. Terreinen (Verg.weg), Schoten, E.H.S, D.W.O., VI. Vogels: J. W. ïlalderman, Kedoe- straat 11 Haarlem. E.D.O.: J. M. A. Schij venaar, Zomerstr. 37 Haarl. Stormvogels en V.S.V.: J. H. Martens, Edison- straat 13 IJmuiden. I.V.O., Spaarndam, V.V.H. en Swastika: D.Vring, Overtomveg 27. Bloemendaal: Adr. Cassee, Straatweg 19, Bloe- mendaal. D.I.O., T.HJ3. en Kennemerland: C. v. d. Reep, Midden Tuindorplaan 6. Overveen. D.O.A., H.S.V., Spaarnevogels, V.O.G., Heemstede Johez: W. H. Numan, Kastanjelaan no. 24, Heemstede. Zandvoort en Zeemeeuwen: S. Verloop, Halte straat 38, Zandvoort. Beverwijk en de Kennemers: H. v. Dorp. Wes terhoutweg 6, Beverwijk. Kinheim en V. J. B.: W. Berghuis, Wij kerstraat- weg 32, Velsen-N. V-VA: U. de Vreeze, Baanstraat 75, Beverwijk. Hillinen, Hillegom en SIZO: A. S. v. d. Hulst, Treslongstraat 3, Hillegom. E.T.O.: R. G. C. Hoffschlag, Nieuweweg no. 5, Hoofddorp. Halfweg en Z.S.V.: A. Bloemer Pzn., IJweg 11, Halfweg. Droste en D.S.K.: H. P. de Kiefte, Damaststraat no. 9, Haarlem. Vijfhuizen, DK.T., Kenau: Joh. Hendriks, Vijfhuizerweg 506, Vijfhuizen. DeCeO: J. F. Geerlings, Hof van Egmond 27, Haarlem. R.C. Brederode. V.V.IJ. en event. De Kempbaan: G. J. Bremerkamp, Hagelingerweg 191, Sant poort. Overschrijvingen. Verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere vereeniging zullen slechts in behan deling worden genomen, indien belanghebbende als lid bij den H.V.B. voor het loopende seizoen is ingeschreven en by de aanvrage wordt overgelegd een verklaring van het bestuur der nieuwe ver eeniging dat hij volgens de bepalingen van het reglement dier vereeniging als lid is aangenomen. Aanvragen. De navolgende verzoeken om toestemming tot het spelen voor een andere ver eeniging zijn ingekomen. Bezwaren tegen inwil liging van het verzoek moeten binnen zeven dagen na heden, schriftelijk en met vermelding der bezwaren ter kennis van het Bondsbestuur worden gebracht. No. 669 G. Hessels, wonende te Haarlem, Teding v. Berkhoutstr. 6r„ van E.D.O. naar Swastika. No. 670 D. A. v. Abs. te Haarlem, Ted. v. Berk houtstr. 10r., v. Haarlem naar Swastika. No. 671 A. Saarloos, te Haarlem, Fr. Halsstr. 46, van Hollandiaan naar D.S.K. No. 672 L. Kooien, won. te Haarlem, Pallasstr, 6, van VI. Vogels naar D.S.K. No. 673 W. Franssen, wonende te Haarlem, Hud- sonstr. 23, v. E.D.O. naar Kennemerland. Ingetrokken op eigen verzoek werden de overschrijvingen: No. 660 J. B. v. d. Vossen, van Heemstede oaar Vijfhuizen. No. 661 B. j. Brinkman, van HR.C. naai ver huizen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7