Het stadje der Oranjes. Thijs IJs als bestrijder der reuzen Duitschland verlengt den diensttijd. Bombardement op Irun. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT e ft AO®. DINSDAG 2 5 AUGUSTUS 19 3 6 HAAREEM'S DAGBEAD I Hef „bolsjewistische gevaar" als motief genoemd. Permanente effectieven het Duitsche leger tot één m illioen opgevoerd. DUITSCHLAND. Rijkskanselier Hitier heeft de vol gende verordening betreffende den duur van de actieve dienstplicht bij de weermacht 24 Augustus 1936 onder teekend: „Betreffende paragraaf 8 van de Rijksweerwet van 21 Mei 1935 bepaal ik, met opheffing van mijn verorde ning van 22 Mei 1935: De duur der actieve dienstplicht bij de drie afdeelingen van de weer macht wordt gelijkelijk vastgesteld op twee jaar. De Rijksminister van Oorlog en op perbevelhebber van de weermacht vaardigt de noodige uitvoerings- en overgangsbepalingen uit. Berchtesgaden, 24 Aug. 1936. (w.g.) ADOLF HITLER, VON BLOMBERG." Reuter meldt naar aanleiding van dit be sluit uit Berlijn: De verlenging van den diensttijd van een tot twee jaar heeft tengevolge, dat de effec tieven van het permanente Duitsche leger op ongeveer één millioen worden gebracht. Op het oogenblik omvat het leger 600.000 man, waarvan de helft beroepssoldaten zijn, die een lang dienstverband hebben en de andere helft jonge recruten. De effectieven der tij dens de oorlogsjaren geboren lichtingen zijn nog betrekkelijk aanzienlijk. De lichting 1914 omvat 598,000 man, de lichting 1915 467.000 man, lichting 1916 354.000 en de lichting 1918, de zwakste, omvat toch nog 317.000 man, tij dens de laatste keuring bedroeg het aantal af- gekeurden nog geen tien procent. Duitschland is dus in staat om zelfs gedurende de z.g. re- crutarme jaren 300.000 man onder de wapenen te roepen. Het ligt voor de hand, dat de Maan dag voor Duitschland genomen maatregel er de sterkste militaire mogendheid van het vas teland van maakt. In verband met deze verordening publiceert de National Sozialistische Korrespondenz, een beschouwing, waarin deze maatregel gemoti veerd wordt met „het bolsjewistische gevaar en de geweldige strijdkrachten, waarover het boljewistische militarisme beschikt". „Tegen over het Sovjet-imperialisme en zijn militaire bedreiging", zoo schrijft het blad, „zal het nationaal-socialistlsche Duitschland als waker voor zijn eigen vrede en daarmede als be schermer van zijn cultuur die maatregelen nemen, die noodzakelijk zijix om de vrijheid en onafhankelijkheid der natie onder alle om standigheden te waarborgen." De indruk te Parijs. Het bericht over de verlenging van den dienstplicht in Duitschland is pas laat in de Frar.sche hoofdstad bekend geworden en heeft daar in diplomatieke kringen een die pen indruk gemaakt. Het is al zeer duidelijk, dat de voldoening, die des morgens nog ge voeld werd door het besluit van Duitschland onmiddellijk het Fransche niet inmengings- voorstel betreffende Spanje van kracht te doen worden des avonds een ernstige veran dering onderging. Juist op grond van het be lang der gebeurtenissen hoedde men zich in gezaghebbende kringen er voor dien avond nog een oordeel uit te spreken over het nieuwe Duitsche initiatief, welker consequenties m vollen omvang nauwkeurig zullen moeten worden bestudeerd. Ongerustheid te Londen. Uit Londen: In Britsche politieke kringen heeft het be richt over de verlenging van den diensttijd m Duitschland een zekere onrust gewekt en levendige verrassing gebaard, aangezien geen enkele aanwijzing uit officieele bron vooraf Roemenië. Leden der „IJzeren Garde" gearresteerd? Uit Boekarest 24 Augustus: Heden meldden zich vijf leden van de „IJzeren Garde' met het insigne' van deze partij aan bij den secre taris-generaal van de nationale boerenpartij, Virgile Madgearo en deelden hem mede, dat hij en dr. Lupu, de vice-president van de boe renpartij en nog een leider van deze partij zullen worden gedood als een aanslag wordt gepleegd op Corneliu Codreano, de leider van de ijzeren garde. De vijf jongelieden konden worden gearres teerd en het bleken studenten te zijn tus- schen 17 en 25 jaar. Op hen werd nog een brief gevonden, welke zij Madgearo voorlazen. Verder bleek, dat zij deel uitmaakten van een partij-afdeeling, welke belast was met het „terechtstellen" van door de partij veroor deelden. Zij woonden in het werkkamp op 't kroondomein 20 K.M. van Sinaia. Trotski over het proces te Moskou, Na de uitspraak in het proces te Moskou verklaarde Trotski aan de Noorsche pers o.a.: „Dit tweede proces inzake den moord op Ki- rof, is gehouden omdat men in Russische po litieke kringen de waarde van het vorige pro ces betwijfelde. Bovendien waren de vermoe dens ernstig en de beklaagden bekenden. Het proces is van werkelijk politiek belang, als men het vonnis beschouwt tegen de oude bolsjewisten Zinofjef, Kamenef en anderen. De regeering achtte zich in het geheel niet ge bonden door de belofte van de Gepeoe aan de beklaagden, dat hun leven zou worden gered als zij bekenden. De beslissing hing meer af van den indruk, Svelke het doodvonnis op de wereld zou maken. gegaan is aan de bewuste mededeeling. Het was, gezien het late uur en het lakonieke ka rakter van het Duitsche communiqué, niet mogelijk gezaghebbend commentaar te ver krijgen. Over het algemeen echter gaf men uiting aan zekere ongerustheden door het feit, dat deze maatregel samenvalt met de ernsti ge ontwikkeling van den internationalen toe stand op dit oogenblik. Men neigde er toe deze maatregel te beschouwen als een ant woord op de militaire maatregelen van Sovjet Rusland, welke .kortelings genomen zijn. De linksche en gematigde kringen zien in de versterking van het Russische leger slechts een voorwendsel voor Duitschland om zijn doeleinden te bereiken, terwijl uiterst rechts integendeel van meening is, dat, wanneer een zoodanig voorwendsel genoemd moet worden, het volkomen gerechtvaardigd is. Uit Weenen: Ofschoon de verlenging van den Duitschen diensttijd tot op twee jaar reeds eenigen tijd verwacht werd, heeft zij hier toch veel opzien gebaard. In officieele kringen onthoudt men zich van elke verkla ring en de bladen bepalen er zich toe het be richt zonder commentaar te publiceeren. De burgeroorlog in Spanje. Ooggetuige deelt zijn bevindingen mede. Een speciale correspondent van Havas meldt uit Irun: Tijdens een bezoek aan Irun hebben wij ons rekenschap kunnen geven van de uit werking van de bombardementen der laatste dagen en vooral van dat, hetwelk Maandag morgen door vier opstandelingen vliegtuigen op de stad is gericht. De aangerichte schade is uiterst gering en er zijn geen slachtoffers gevallen. Bij het station, dat een der voornaamste doelwitten der opstandelingen vormt, beperkt de scha de zich tot tal van gebroken ruiten, markie zen en wagons. Een bom is nabij de herstellingswerkplaats neergekomen, de muren dragen de sporen der scherven, maar in de werkplaats, waar niets beschadigd werd, gaan de werklieden gewoon voort met hun bezigheedn. In de stad heerscht geenerlei drukte. Vrachtwagens met gewapende manschap pen en verschillende goederen rijden voorbij. Op de pleinen en in de straten spelen de kinderen. Meer drukte heerscht bij het stad huis, en het oude klooster Del Pilar, waar van een kazerne is gemaakt. Bij het commissariaat van oorlog staan een aantal mannen, die dienst willen ne men. De organisatie is volkomen militair. Alle manschappen komen onder bevel van beroepsmilitairen te staan. - Wij hebben een gesprek gehad met militie manschappen, die dienst doen in den sector Ventas en onder wien zich verscheidene vreemdelingen bevinden. Zij verklaren, dat de stellingen krachtig verdedigd worden door goed geoefende mannen. De aflossing vindt regelmatig plaats en de ravitailleering is behoorlijk. De mannen blijken ervan overtuigd te zijn, dat de aanval der opstandelingen op Irun geen enkele kans van slagen heeft. Tijdens ons gesprek hoorden wij de gra naten van het fort Guadelupe over de stad gieren. Tegen half zes des middags werd de krui ser „Canaria" gesignaleerd, Op de eerste schoten van het schip antwoordde het fort Guadelupe onmiddellijk, zoodat zich een ar tillerie twee gevecht ontspon, dat tot zeven uur duurde. Verder heeft 's middags een regeerings- vliegtuig een door Carlisten bezet kampe ment in Alunda gebombardeerd. In tegenstelling met dit bericht hebben aanhangers van het Volksfront te Bayonne medegedeeld, dat het vliegtuigbombarde ment' op Irun circa 100 slachtoffersheeft geëischt- Engeland acht incide" gesloten. In officieele kringen te Londen wordt ver nomen, dat de Britsche regeering haar te vredenheid heeft geuit over de verklaring van de Spaansche regeering, dat Spaansche oorlogsbodems geen Britsche schepen op volle zee zullen aanhouden en doorzoeken. De Britsche regeering voegde hieraan toe, dat zij als territoriale wateren beschouwt de strook van 3 mijl langs de kust en niet, zoo als Spanje verlangt 6 mijl. Engeland heeft dit nooit erkend. De kwestie van de „Gibel Zerjon" acht men gesloten nu de commandant van de „Miguel de Cervantes" zijn verontschuldigingen heeft aangeboden. Hoe snel de Queen Mary voer. Uit Londen 24 Augustus: De officieele snel heid van de „Queen Mary" op haar reis, waar op zij den „blauwen wimpel" veroverde be droeg van Bishoprock tot Ambrose Channel 30.14 knoopen per uur. De snelheid van de Normandie bedroeg 29.94 knoopen. Ernstig mijnongeluk in Bulgarije. Negen arbeiders omgekomen. Het D. N. B. verneemt uit Sofia: In de kolenmijn „Zwarte Zee" bij Burgos heeft ten gevolge van kortsluiting een ontplof fing plaats gehad. Negen der in de mijn wer kende arbeiders konden zich redden. Elf ble ven ingesloten. Nadat twee dezer arbeiders, zij het met he vige brandwonden, konden worden geborgen, bleven de anderen voortgaan met „kloppen". Hun signalen werden steeds zwakker en van avond heeft men slechts hun lijken aange troffen. De bergingswerkzaamheden waren zeer moeilijk, daar de noodzakelijke apparaten ont braken. Een uit Sofia per vliegtuig gezoriden reddingscolonne moest onderweg door het noodweer twee malen dalen. Tenslotte hebben de bergingsmanschappen het laatste gedeelte der reis per trein afgelegd. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 16 7 2 6 vanaf - met garantie. Ptfn- vanar j ioqs trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) CHINEESCHE HOFFELIJKHEID. Het is van algemeene bekendheid, dat de Chineezen het meest hoffelijke volk ter we reld zijn. Dat blijkt thans weer uit den vol genden brief, waarbij de redactie van een dagblad een haar toegestuurd manuscript aan den schrijver terugzond. „Met diepe bewondering hebben we van uw handschrift kennis genomen. Bij het graf on zer voorouders zweren wij U, dat we nooit of nimmer iets van grootere volmaaktheid ge lezen hebben. Zulk een kostbare parel van li teratuur wordt slechts éénmaal in de duizend jaren gevormd. Als we dit handschrift in ons bescheiden blad zouden publiceeren, konden we daarnaast niets anders meer opnemen, want het zou daarmede niet op één lijn kun nen staan. Wij voelen ons daarom genoodzaakt U hierbij uw bewonderenswaardige werk we- De aardbeving te Koetaradja. Zeer belangrijke schade aangericht. KOETARADJA, 24 Aug. (Aneta) De schade, door de aardbeving veroorzaakt, is zeer be langrijk. Vijftien woningen zijn ingestort, alsmede de royal-bioscoop, een limonadefa- briek en een militaire barak. Alle steenen wo ningen zijn gescheurd, de houten woningen bekwamen groote schade. De nieuw-gebouwde missigit, die f 30.000 gekost heeft, bleef ge spaard. Een brug is ontzet, de oprit van dezen brug is 30 c.M. omhoog gekomen. Door de societeitslaan loopt een groote scheur, ter wijl vele andere wegen licht beschadigd zijn. De toren van de katholieke kerk is gescheurd, de klokken beierden geruimen tijd. De oranje bioscoop, de gevangenis en een tiental Euro- peesche woningen zijn gedeeltelijk ingestort. Het hoofdgebouw van de gaes-maatschappij is geheel ingestort. De watertorens zijn gescheurd en het elec- trisch lichtnet is vernield, vermoedelijk zal heden een noodverlichting worden aange bracht, de waterleiding is topgezet. De Atjeh-trein loopt nog, de lijn zelf is op minitueuse wijze ge inspecteer d. Te Sigli (een zestig kilometer van Koetaradja) is eveneens een beving gevoeld, doch van lichteren aard. Hier hadden geen ongevallen plaats. Het Chi- neesche hotel aldaar is ontzet. Op andere plaatsen werden lichte aardschokken gevoeld, waardoor aan de kampongs materieele schade is aangericht. Van de westkust zijn nog geen berichten binnengekomen. De telefoon te Koetaradja werd gestoord, doch was des ochtends weer hersteld. De beving herhaalde zich te 5.30 uur, te 8.45 uur en te 10.30 uur in lichte mate. De be volking toeft op straat en wacht de dingen af die komen zullen. Er wordt niet veel ge werkt. In veel toko's is men bezig de koopwaar op te ruimen, daar de kosten veelal zijn omge slagen en de inventaris gedeeltelijk vernield is. Uit de hoogspanningskabel sloeg een ge weldige vlam, doch verder werd geen barand geconstateerd. De telefoon- en telegraafver bindingen Medan—KoetaradjeSabang zijn niet gestoord. Met de telefoonkantoren te Bi- reuen, Takengon en twee militaire posten aan de westgust kan geen verbinding worden ver kregen. Nader meldt men dat het verkeer per spoor eveneens gestoord is. Verder is ook het tele foonkantoor te Koetaradja gescheurd. De drie gedoode militairen zijn Javaansche fuseliers, die onder het neervallen puin wer den bedolven. DE K 18-FILM NAAR WEST-INDIë. De film „20.000 mijlen over zee", de wereld reis van Hr. Ms. K 18, die door filmfabriek Polygoon te Haarlem nog steeds zoowel hier te lande als in Oost-Indië, met veel succes wordt uitgebracht, komt thans "ook in ver tooning in West-Indië, waar voor dit na tionaal product zeer veel belangstelling be staat. Te Curacao zal binnenkort de gala première plaats vinden. Onze Parijsche correspondent schrijft: Stelt u voor dat u op ongeveer veertienhon derd kilometer van de Nederlandsche gren zen door een provincie-stadje slentert, dat u naar een straatnaam kijkt en leest: Rue de la Reine Wilhelmine. Het is het protestant- sche deel van de bevolking van Orange, dat zoo zijn erkentelijkheid heeft willen toonen aan onze Koningin voor Haar vorstelijke bij drage in de restauratie van de Protestantsche kerk aldaar. En het is ons opgevallen hoe de bewoners van dit merkwaardige Midi-stadje met bijzondere onderscheiding Nederlandsche onderdanen behandelen en hoe ze dadelijk met belangstelling informeeren naar onze Koninklijke Familie. Grootstedelingen zijn ondankbaar en vergeetachtig, maar de ver halen over de leden van het Huis van Oranje, die in Orange eens den scepter zwaaiden, zijn door de eeuwen van ouders op kinderen overgegaan; een echte Orangist heeft nooit zijn stadje verlaten en zoo leeft hij nog met het verleden. Men had mij gezegd, dat hoegenaamd niets meer herinnerde aan de Heeren van Oranje. Immers in Maart 1660 veroverde Lode wijk XIV het prinsendom en hij begon onmiddel lijk de enorme verdedigingswerken af te breken. Prins Maurits had in 1622 van Orange een van de sterkste vestingen van Europa ge maakt. Hij had gebruik gemaakt van de stee nen van de antieke Romeinsche nederzetting en daarmede ook een paleis gebouwd, dat eveneens door Lodewijk XIV werd gesloopt (1673). In 1713, bij de Unie van Utrecht, werd Orange aan Frankrijk toegewezen. Oran ge, eens centrum, was dood. Inderdaad, de Zonnekoning heeft alles gedaan om de herin nering uit te wisschen aan de trosche heeren van Oranje. Maar toch is hij er niet volkomen in geslaagd. Het nageslacht heeft op het stadhuis-pleintje een standbeeld opgericht voor Raimbaud II, graaf van Oranje (de graven van Oranje werden door Karei de Groote tot prins verheven), die sneuvelde bij de bezetting van Antiochië en die enorm veel heeft gedaan voor zijn onderdanen. Maar in slopjes en steegjes heb ik de meest merkwaar dige overblijfselen gevonden van het oude kasteel, 't Is een kwestie van zoeken, men ris keert elk oogenblik uit een venster den inhoud van een waschkom op het hoofd te krijgen, maar tenslotte wordt men beloond. Zoo heb ik in een steegje, Impasse de Langes, dat uit komt in de Rue Victor Hugo, een schitterend gewelf gevonden, met een antiek balcon. Daaronder een poortje. En ziet, boven dat poortje, een wapenschildje en de inscriptie: II n'est pas indispensable d'espérer pour entre- prendre ni de réussir pour persévérer. Guillau- me le Taciturne. (Het is niet noodzakelijk te hopen om te ondernemen, noch te slagen om door te zetten Willem te Zwijger.) Het beroemde woord van Willem de Zwijger! Het wapenschildje is van graaf Robert van Oranje. Iets verder, in een steegje, dat Im passe des Frères Boissel heet, en waar nu een klooster is gevestigd, ziet men nog de oude kasteel- of vestig-muren met hun kanteelen, ontdekt men nog verweerde muurschilderin gen op de plaats waar eens de hofkapel moet hebben gestaan. Geen reisgids, zelfs niet de brochure van het Syndicat d' Initiative praat u van deze merkwaardige vestiges. Men moet zoeken; men wordt met een beetje verbazing aangestaard door de bewoners van die steegjes, maar tenslotte neemt de nieuws gierigheid en de heerlijke babbelzucht van den Midi-bewoner de overhand. En zoo ben ik dan binnengetreden in een van die holen (want van woningen kan men niet spreken) en ik heb daar twee enorme paleiszalen ge vonden van vijf meter hoogte, waar thans een armoedige familie huist, maar waar eens de machtige heeren van het Huis van Oranje woonden. Iets verder verbouwd en thans die nend als huismuur, een stuk van de oude ves tingmuren. Dan weer een artistiek poortje dat bewaard bleef. Trapjes, gangen, gewelven, stukken van muurschilderingen, een balcon, het is alles natuurlijk ontzettend verwaar loosd (en uit oogpunt van hygiëne zou men beter doen er een kanonskogel door te jagen!) maar het geeft er nog duidelijk een beeld van hoe vorstelijk eens deze nederzetting was. Ik heb, waar hier de opvoeringen in het Antieke Theater waren, tallooze Nederland sche toeristen aangetroffen. En na mijn ont- dekkings-reisje in dit oude en vergeten deel van Orange, heb ik hen meegetroond naar hier. Ze hebben die zelfde emotie beleefd als ik, toen we daar stonden voor die oude her- ineringen aan ons Vorstenhuis. Helaas, is 't onmogelijk om van wat stand hield, van wat Op zoek naar historie. bewaard bleef, nog een geheel te maken of te restaureer en. Het is alles tè vervallen, in een tè verwaarloosden toestand. In zijn dolle vernielzucht heeft Lodewijk XIV ook in het oude kerkje Saint-Florent, dat uit de negende eeuw dateert, de graven laten verwoesten van talrijke prinsen van Oranje, die daar begraven lagen. De geschiedenis vertelt niet wat er van is geworden. Graaf Raimbaud II, in maliënkolder, ge leund op zijn slagzwaard, tuurt melancholiek over de plaats waar eens het machtige stam slot stond en waar Ludovicus Magnus een be lachelijk paleisje ter zijner eere liet bouwen, dat thans onder het devies: Liberté, Egalité, Fraternité dienst doet als „hotel de ville". Orange! Alvorens u binen te leiden in het Antieke Theater, dat'eerende uit de tweede eeuw van onze.Christelijke jaartelling, moet ik nog een korte wandeling met u maken en u een avontuurtje vertellen. Het is er ge noeglijk. enfin, 't is „le Midi-en-plein". Een pure, blauwe hemel, een heele bevolking van „Mariussen" zooals u ze kent uit 't tooneel- stuk van Pagnol, met al hun spontane har telijkheid en hun schandelijke overdrijving. Hij ontbrak niet, de man die me zei: Suremangvous n'êtes pas d'ici, hein! Non, je suis de Paris. Tainje me disais déjaquel dröle d'assent! En evenmin hij, die me op den eenen oever van den Romeischen „Pont du Gard" de andere oever-bewoners aanwees als „ces gensses du Nord". Orange met zijn prachtige Romeinsche triomf-poort, waar Violet le Due wel aan bezig is geweest, maar die toch een magnifiek beeld geeft van de Romeinsche bouwkunst. Orange, met zijn overheerlijke restaurants, waar men vorstelijke maaltijden vindt voor een schijntje. Orange, met zijn heuvel, waar van men een schitterend uitzicht heeft over de bergen van de Ardèche, over den breeden Rhone, over den Mont Ventoux, over Avignon, over Aries, over Montélimarden waar u dezen ochtend, bij zons-opgang den corres pondent van Haarlem's Dagblad zoudt heb ben kunnen vindeninenfinin Adams-costuum, ijverig zoekend naar het ge dierte dat hem tien minuten na het zich ter ruste leggen haastiglij k gedreven had uit het hem door het Syndicat d'Initiative toege wezen slaapoord bij inwoners, waar de enkele hotels vol waren, van de spelen. Maar, als je daar in de bergen een zons opgang ziet, héél den rijkdom van een „ge- wijden dag" zooals Vondel in „Joseph in Dothan" zegt, de gulheid waarmede de Schepper ons heeft bedeeld, fier neerkijkend op Zijn werk van den leersten en den laat- sten werkdag, dan ben je bijna geneigd om zoo'n arm wandluisje op te nemen, op zijn pootjes te zetten, ongedeerd, ongekwetst, en hem met 't accent (assent) van de Midi, lief devol te zeggen: Pövre béte! HENRY A. TH. LESTURGEON. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Op zijn knieën kruipt Thijs langs de reuzen heen, zonder dat een van hen wakker wordt. Zoo komt hij achter in de grot en daar aan schouwt hij een tooneel, dat hij in het minst niet verwacht had. Een lange man, die er kwaadaardig uitziet, zwaait daar onophoudelijk met een stok over een kom, waarin het een of andere vreemde goedje gegoten is. „Dat moet de toovenaar Pakkijs zijn", denkt Thijs. Pakkijs want die was het maakt allerlei gebaren en zegt dan plotseling: „Appisappilappikappi, dit slijk toover ik om tot toover- grond, dan gooi ik er groote laarzen in en nieuwe reuzen zullen ver rijzen zonder laarzen kan geen reus bestaan. Kappilappisappiappi." Als Thijs die tooverspreuk hoort, krijgt hij ineens een idee. Nu heeft hij een middel gevonden om de reuzen te bestrijden! PROGRAMMA WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1936. HILVERSUM I 1875 M. Vara-uitzending 11.v.m. en 6.30 n.m. RVU. 8.Gram.pl., 9.30 Keukenpraatje. 10. Morgenwijding VPRO. 10.15 Orvitropia, en causerie. 11.RVU. Tuinbouwpraatje. 11.30 Vervolg concert. 12.Gram.pl. 12.30 De Flierefluiters. 1.— Gram.pl. 1.151.45 Vervolg concert. 2.Viool en piano. 2.30 Voor de vrouw. 3.Orgelspel. 3.30 Voor de kinderen. 5.30 Mignon-kwintet. 6.Dansmuziek. 6.30 RVU. „In de boot" causerie. 7.Sportuitzen- ding. 7.20 Gram.pl. 7.30 Zang. 7.50 Causerie over de a.s. naai- en knipcursus. 8.Berich ten. 8.03 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.15 „Men vraagt, wij draaien en ik duizel", gram. platen met voordracht 9.Vara-orkest 10. Berichten ANP. 10.05 Zang. 10.20 Vervolg con cert. 11.15 Gram.pl. 10.3012.00 Orgelspel. HILVERSUM II 301 M. NCRV. - uitzending. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gram.platen. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Orgelspel. 12.15 Gram.pl 12,30 Kwintetconcert en gram platen; 2.Gram.pl. 2.30 Praatje voor jeug dige postzegelsverzamelaars. 3.003.45 Piano recital. 4.Chr. Gem. Koor „Excelsior" en gram.pl. 5.Kinderuurtje. 6.Gram.pl. 6.303 Afgestaan. 7.Ned. Chr. Persbureau. 7,15 Causerie over de internationale vredescam pagne. 7,45 Reportage. 8.Berichten A.N.P. 8.15 NCRV-Orkest. 9.Medische causerie. 9.30 Vervolg concert m.m.v. solist 10.3011.30 Gram.pl. Hierna schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Populair concert. 12.05 Orgelspel. 12.35 Gram.pl. 1.20 BBC-Empire-orkest m.m.v. so list. 2.20 Het Hotel Victoria Orkest. 3.05 Piano recital. 3.35 De Black Dyke Mills Band. 4.20 Vesper. 4.50 Gram.pl. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Het B.B.C.-Northern-Ireland- Orliest. 7.35 Zang en voordracht. 8.20 B. B. C.- Symphonie-orkest en solisten. 10.Berichten 10.20 ,Radiolympia", causerie. 10.35 The New Aeolian Players m.m.v. soliste. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Kamerorkest. 2j50 Symphonie-ooncert. 4.20 Gram.platen. 5.50 Kamerorkest. 8.20 Concert. 9.05 Radio- tooneel 11.0412.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN 456 M. 6.50 Hans Bund's orkest. 12.20 Orkestcoiv eert. 1.35 Landes-symphonie-orkest Saarpfalz 2.35 Orgelconcert. 4.50 Westduitsch Kamer orkest. 7.20 Gram.pl. 9.05 Concert. 10.5012.20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL 322 M' 12.20 Gram.pl, 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Gram.pl. 6.50 Omroeporkest en gram.pl. 8.20 Omroep- symphonie-orkest. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepsalonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Voordracht. 5.20 Om roeporkest. 6.35 Omroepsalonorkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Programma in dialect. 9.20 Populair concert. 10.3011.20 Cabaretpro gramma. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Vroolijk concert. 9.05 .Stunde der jungen Nation". 9.35 Orkestconcert. 10.20 Berichten. 10.50 Pianorecital. 11.05 Weerbe richt. 11.2012.20 Omroepkleinorkest.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6