Botwinnik deelt eerste plaats met Capablanca. ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 10 SPORT EN SPEL CRICKET IN ENGELAND. DERBYSHIRE COUNTY-KAMPIOEN. WELLARD SCOORT 74 RUNS IN 15 SLAGEN. Somerset behaalde een prachtige overwin ning op Derbyshire. Toch won Derby het kampioenschap doordat Yorkshire geen kans zag om Sussex binnen den beschikbaren tijd te slaan. Het laatste kampioenschap van Der by dateert van 1874. Door een overwinning op Worcester verdrong Middlesex Yorkshire nog van de 2de plaats. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden luiden als volgt: Kent 523 wint met innings van Britsch Indië 148 en 173. Lancashire 422-8 (gesloten wint met innings van Leicester 282 en 139. Middlesex 398 en 213 wint met 255 runs van Worcester. Somerset 146 en 274-9 be haalde een onverwachte zege op Derby 216 en 290 dank zij een geweldige batting-prestatie van Wellard, den free-hitter Wellard sloeg in 62 minuten 86 runs bijeen (7 x 6 en 8 x 4!!) In één over sloeg hij 5 zessen achter elkaar op een aanval die er zijn mag. In een draw eindigden: Surrey 423-9 en 227-5 (gesltegen Hampshire 310 en 174-1. Notts 354 en 227-7 (gesltegen Glamorgan 274 en 112-1. Sussex 225 en 297-7 (gesl.) tegen Yorkshire 325 en 71-0. De stand is thans: 1 Derby. 2 Middlesex, 3 Yorkshire, 4 Notts, 5 Gloucester. 6. Surrey, 7 Kent. De stand van de hoogste batting gemiddel den is: Fishlock 46 12 2014 133x 59.23 V. M. Merchant 30 5 1407 151 56.32 Hammond 36 5 1553 217 50.09 Hendren 47 2 2233 202 49.62 Leyland 37 5 1541 263 48 15 Pay nter 50 10 1856 177 46.40 C. S. Dempster 34 6 1212 164x 43 28 Bowling gemiddelden: Larwood 631.1 138 1425 115 12.39 Verity 1111.2 409 2341 186 12.58 Copson 792.1 208 1746 138 12.65 Bowes 838.1 267 1563 117 13.95 Smith (J.) 853.1 225 1735 113 14 70 Gover 963.2 157 2869 173 16.56 HAARLEM—AMSTERDAM. Maandag 31 Augustus zullen de vertegen woordigende elftallen van den Haarlemschen en den Amsterdamschen Cricketbond elkaar ontmoeten op het veld van het Kennemer Lyceum. De wedstrijd begint om 2 uur. ROOD EN WIT-COMB.—R. G. INGELSE XI. Rood en Wit verliest den toss en moet eerst fielden. Her. openingspaar van de gasten is gauw gescheiden, maar voor het tweede wicket zetten Th. Dubru en H. Verburg een aardigen stand op. Op 70 komt eerst de scheiding als Verburg door Poederbach gevangen wordt op het bowlen van de Vries. Er vallen nu weer snel een paar wickets, totdat Nolet weer aan Dubru den noodigen steun weet te geven. Di rect na de lunch wordt Dubru echter uitge- vangen voor een goede 68. Van de nu nog komende batsmen scoort J. J. de la Mar een goede 30. R. G. Ingelse 15 en Kleefstra een harde 22 not out (4 x 4) Nolet scoorde 29 runs. Het totaal werd met inbegrip van slechts 2 extra's 212. Bowlingcijfers Rood en Wit: Yates 368. W. Kramer 1—21. Elfers 0—21.. de Vries 3—40 Houtkooper 020, Mr. Davidson 125, Me- nalda van Schouwenburg 115. Rood en Wit scoort hierna met inbegrip van 13 extra's 135 runs. Hiervan had Yates met een harde, kanslooze 52 (6 x 4, 1 x 6) wel het meeste toe bijgedragen, alvorens hij zijn eigen wicket insloeg op het bowlen van Kleefstra. Verder kwamen in de dubbele cijfers, v. d. Bogaerdt met een goede 25, Gobets 12 en Poederbach 13 (3 x 4). Bowlingcijfers: v. Herwaarden 5—35, Log gere 1J27, Kleefstra 2—21, Verburg 113, de la Mar 0—16, Nolet 1—10. Rood en Wit verliest dus met 77 runs op de eerste innings. EERSTE KLASSE. Programma voor 30 Augustus. H. C. C. II—H. C. C. I; Rood en Wit— V. O. C. V. R. A. IIHercules: Haarlem IIR. I. O. 2 B Excelsior II—H. D. V. S. II. 3 B. 31 Augustus. H. C. C. IIHaarlem; Hermes D. V. S.Rood en Wit. WANDELSPORT. H.W.S.V. „JAN PASSTOORS". Ook dit jaar belooft de Herdenkings Marsch van Jan Passtoors (thans de 5e Int. Nat. Her- denkingsmarsch) een groot succes te zullen worden. Reeds een groot aantal deelnemers zijn ingeschreven, o.a. uit Winschoten, Dordrecht, Utrecht, Nijmegen, zelfs een vol ledige groep uit Leeuwarden, terwijl de Ver- eenigingen uit Noord-Holland nog steeds bin nenkomen. De inschrijving voor dezen marsch, welke gehouden' wordt op Zaterdag 29 en Zondag 30 Augustus, is nog steeds geopend tot een half uur voor den start op beide dagen. Heden wordt er voor alle deelnemers zoowel op 20, 30 als 40 K.M. gestart om des n.m. 2.30 uur. Op Zondag voor de 40 'K.M. des v.m. 9.30 uur. Voor de 30 K.M. om 10.30 en de jeugd om 11 v.m. NOTTINGHAM- ATHLETIEK. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN VAN „HOLLAND". Deze wedstrijden worden gehouden op het zoo fraai gelegen sportpark aan den Zeeweg. Het programma bevat een keur van mooie nummers, waarop behoorlijk is ingeschreven. Zoo verwachten wij op de 1500 M. voor cracks een spannenden strijd tusschen den G.V.O.'er Smit en den Holland'er Coblens. De eerste werd Ned. kampioen, terwijl de tweede favoriet was. Op de 10 maal 100 M. estafette doet de „Hollandploeg" een recordpoging. GYMNASTIEK. G. V. „BATO". Begin der lessen. Op Dinsdag 1. Woensdag 2 en Donderdag 3 September a s. zal bovengenoemde vereeni- ging haar gymnastieklessen weder aanvangen respectievelijk voor jongste meisjes en dames, j oudste meisjes, jongens en heeren, in het i oefenlokaal, het voormalige Sanderinstituut - aan de Badhuisstraat, onder leiding van den heer C. Th. Smal. Euwe, Fine en Reshevsky op de tweede plaats De laatste ronde van het tournooi te Not tingham is gespeeld. De uitslagen luidden: Flohr remise met Tartakower Capablanca remise met Bogoljubow. Fine wint van Tylor. Lasker wint van Alexander. Botwinnik remise met Winter. Thomas verliest van Euwe. Reshevsky wi"f vt Vidmar. CA PA LANtfl- Door dit resultaat bezetten Capablanca en Botwinnik samen de eerste plaats met ieder 10 punten, terwijl de tweede plaats gedeeld wordt door Euwe, Fine en Reshevsky met ieder 9 V2 punt. Botwinnik en Capablanca, ieder 10 punten. Euwe, Reshevsky en Fine, ieder 9Vi punt. Aljechin 9 punten. Flohr en Lasker ieder 814 punt. Vidmar 6 punten. Bogoljubow en Tartakower, ieder 514 punt. Tylor Wi punt. Alexander 314 punt. Thomas 3 punten. Winter iVi punt, ThomasEuwe. De partij ThomasEuwe was een Aljechin- opening, waarin de Engelschman een be vredigend spel kreeg. In het middenspel wil de hij door ruil het centrum oplossen maar werd daarbij verrast door een onverwacht paardspel. Daardoor kwam hij in moeilijkhe den en toen er bovendien nog tijdnood bij kwam, namen die toe. Ook Euwe was in tijd nood, zoodat de zetten elkaar met groote snelheid opvolgden. Thomas maakte daarbij in de moeilijke stelling een fout, geraakte in een matnet en gaf toen op. Door dit winst punt schaarde Euwe zich onder de prijswin naars. CapablancaBogoljubow. Er ontstonden groote complicaties. Het „erucht deed de ronde, dat Bogoljubow zou winnen. Op het kritieke moment dacht Bo goljubow 50 minuten na en besloot toen de kwaliteit te offeren. Als vergoeding verkreeg hij twee verbonden vrij-pionnen, maar zijn aanval was verdwenen. Het gevaar voor hem was echter een sterke vrij-pion van Capa blanca op a6 De partij werd afgebroken. Na de hervatting gaf Capablanca de kwaliteit terug, kreeg echter de vrij pionnen terug. Het evenwicht was toen hersteld. Bij den 49sten zet had ieder, toren en raadsheer pius een vrijpion. Capablanca op a6, Bogoljubow op g4. Er werd toen tot remise besloten. Hierdoor was de spannende strijd om de eerste plaats beslist: Botwinnik en Capablanca deelen dien eer. BotwinnikWinter. Winter bracht tegen Botwinnik in een Sla vische verdediging het dubbele fianchetto in toepassing. Botwinnik deed een poging het spel te openen door f2f4 om tot een ko- ningsaanval te komen. De Engelschman ech ter wist door een vroegtijdige voorbereiding met f2f5 de pionnen vast te zetten, zoodat er geen doorbraak mogelijkheden voor wit waren. De Rus, die a tout'prix op winst speel de, verloor eenig tempi door zijn stukken om te groepeeren. welke Winter benutte om de open c-lijn met zijn torens te bezetten. Van vooraee! voor Botwinnik was geen sprake meer. Hij moest tot ruil van vele stuk ken overgaan, wat tengevolge had. dat Win ter met toren en looper het betere eindspel had. Op den 33sten zet bood de Rus hem re mise aan en Winter stelde zich hiermede te vreden, waardoor hij hiermee de tweede re mise tegen de buitenlandsche meesters be reikte. Van Botwinnik's kant was thans na tuurlijk de spanning groot, hoe de partij van zijn grooten concurrent Capablanca zou af- loopen. De prijsuitreiking. Des avonds vond de prijsuitreiking plaats aan een groot diner in het Victoria-Station- hotel. Bij het diner fungeerde als tafelpresi dent de voorzitter van de British Chess Fe deration. de heer Cannon Gordon Ross. Aan het slot van het diner had bij monde van mrs. Derbyshire de uitdeeling der prij zen plaats Capablanca en Botwinnik. die het eerst naar voren werden geroepen, wer den met luid handgeklap begroet. Daarop volgden Euwe. Fine en Reshevsky die ieder eveneens een daverend applaus kregen. „ÏIET OOSTEN". De uitslagen van de Woensdag wedstrijden om de bekers luiden: Groep I: PrinsenPiers HoremanBeinema v. BeemHuizing Groep II: BijsterLubeek (afgec.r) v. HoutenSmal SierveldMulder Groep in A: LindKwaak Zwaanswij kKoning Velthuizen—Veerman KroonsbergHoogedoorn Groep III B: De la CourtKoster Tork—Volk FrijnsHooft (afgebr.) ProseeBergman (afgebr.) gespeelde l—O 0—1 0—1 0—1 1—0 1—0 0—1 0—1 0—1 0—1 1—0 VOETBAL. Het voetbalseizoen zet in. De vele tournooien waarvan die om den A.R.O.L.-beker en den Zilveren Bal het be langrijkste zijn luiden het voetbalseizoen in. Althans kwalitatief zijn deze tournooien het sterkst bezet. Het zijn dan ook de wed strijden. die groote belangstelling trekken, omdat men uit de uitslagen conclusies trekt voor de a.s competities. In het A.R.O.L. tournooi vinden wij H.F.C. tegeonver Blauw-Wit reeds op den eersten dag. Zondag a.s. Verder spelen dan H.B.S. A.F.C.. D.W.S.Z.A.C. en N.A.C.—Zeeburgia. In het Rotterdamsche tournooi vinden wij geën Haarlemmers. Zoowel Sparta als Feijenoord maken een kans, om den Zilveren Bal te veroveren, ter wijl over den uitslag van het A.R.O.L.-tour- nooi weinig te voorspellen is. In Haarlem wordt het Zilveren Molen- tournooi gespeeld in het Heemsteedsche Sportpark. Enschedé, Z.F.C., Vel'ox en R.C.H. doen hier aan mee. HET „ZILVEREN MOLEN" TOURNOOI VAN R. C. H. Het volledige programma voor dit tournooi luidt: 1112,15 Z.F.C.R.C.H. scheidsrechter: Twi sterling. 12.3013.45 EnschedéVelox, scheidsrech ter: Boeree. 13.3014.30 Handbalwedstrijd tusschen Ra-, piditas en Concordia. 14.4515.45 Eindwedstrijd verliezers ScheidsrechterTwisterling. 16,0017.30 Eindwedstrijd winnaars Scheidrechter: Vrugt. Na afloop, zal der gewoonte getrouw, de burgemeester van Heemstede, Jhr. vair Doorn de behaalde prijzen uitreiken. JUBILEUM. Naar wij vernemen is het omstreeks de zen tijd vijf en twintig jaren geleden dat de heer C. H. Vrugt voor het eerst in wed strijden van den K.N.V.B. als scheidrechter optrad. De jubilaris, die naar we veronderstellen in de toekomst nog verschillende fluit-soli ten beste zal geven, leidt den eindstrijd in het R.C.H.-tournooi op a.s. Zondag. SPAERNE-BÉKER TOURNOOI. Door het besluit van het K.N.B.-bestuur om in afwijking van de sedert jaren gevolgde gewoonte, de competitie-wedstrijden op den derden Zondag in September te doen aan vangen, dit jaar reeds op den tweeden Zon dag in September te beginnen is de H.F.C. „Haarlem" die reeds meerdere jaren op de eerste twee Zondagen in September het tournooi om „Die Spaerne-beker" organiseert in moeilijkheden gekomen. Met de deelnemers aan dit tournooi Storm vogels. Velocitas (Groningen) en R.CH. (Haarlem is de vierde deelnemer) was over eengekomen op 6 en 13 September te spelen. Door het onverwachte besluit van den K.N. V.B. is deze regeling thans niet mogelijk. Een vroegere datum is niet mogelijk omdat de deelnemers dan reeds bezet zijn. De H.F.C. „Haarlem" heeft thans noodge dwongen moeten besluiten het geheele tour nooi dit jaar op 6 September te doen spelen. De loting heeft voor dien dag het volgend programma gebracht: li uur: StormvogelsRCH. 12.15 uur: HaarlemVelocitas. 1 30 uur: Veteranenwedstrijd. 2.30 uur: Verliezersronde. 3.45 uur: Eindstrijd OM DEN ELSWOUT-BEKER. Voor de wedstrijden om den Elswout-beker zijn voor morgen Zondag op de terreinen der vereeniging D.I.O. de volgende wedstrijden vastgesteld: Haarlem 2—R.C.H 2 1130 uur; scheidsr. W v. Loenen. E.D.O. 2Ripperda 12.30 uur, scheidsr. A. Peper. T.H.B.DJ.O., 1.30 uur, scheidsr. H. Sik- mail WIELR1JDEN. Bij het begin der wereld kampioenschappen wielrennen Vandaag, Zaterdag, zal de strijd om de we- reldkampioenstitels wielrennen een aanvang nemen. Wat de verwachtingen voor onze Nederland - sche vertegenwoordigers betreft, kunnen wij opmerken, dat evenals vorig jaar voor ons weinig reden is, om bijzondere verwachtingen te koesteren omtrent de prof-sprints en de stayerwedstrijden. Het afgeloopen jaar heeft niets laten gebeuren, wat doet verwachten, dat onze landgenooten op dit gebied voor ver rassingen zullen zorgen. Anders is het echter gesteld met de wegwed strijden. Want daar treffen wij Arie van Vliet aan, die althans volgens de cijfers, tamelijk dicht bij de verovering van het kampioenschap staat. Verder hebben wij op den weg nog onze prof-routiers v. d. Ruit, Middelkamp en A. v. Schendel, waarvan men met reden eenig suc ces kan verwachten, terwijl ook Pellenaars niet vergeten mag worden. Want al is hij misschien lichamelijk niet tegen de „grooten", de „boomen van kerels" opgewassen, hij be zit een hoeveelheid temperament, dat veel goedmaakt en bij zijn tegenstanders maar al te goed bekend is. Zoo kan men dan besluiten, dat wij in de sprints voor profs en de wedstrijden achter motoren weinig nieuws zullen brengen, doch dat er goede reden is. om goede verwachtin gen te koesteren voor de wegrace voor de profs zoowel als voor de amateurs, terwijl wij toch een niet geringe kans maken op den kampioenstitel amateursprint. Het programma. 29 Aug.: Series sprint. 30 Aug.: Finales sprint. 1 Sept.: Series Stayers. 3 Sept.: Finale Stayers 6 Sept.: Wegwedstrijd. WIELERBAAN HEEMSTEDE. Zondagmiddag heeft op de Heemsteedsche Wielerbaan een belangrijke clubontmoeting plaats tusschen de vlubs Le Champion uit Amsterdam, Baanclubkampioen 1934-1935- 1936 en de H. S. V. De Kampioen, Haar lem, kampioen 1933. Waar dit jaar beide clubs zich in de finale wisten te -plaatsen voor dit belangrijke kam pioenschap dat door Le Champion werd ge wonnen, belooft dit een zeer spannende ont moeting te worden door De Kampioen na tuurlijk revanche wil nemen. Beide Clubs ko men met hunne sterkste renners uit in een sprint, ploegachtervolging en een koppel- wedstrijd ter verder een klassement en een Nieuwelingenwedstrijd het program ma completeeren. H. S. V. DE KAMPIOEN. Zondagmorgen te 8.— uur komen alle le den bijeen in de Pepijnstraat Haarlem-Oost om hun vertrekkenden clubgenoot F. Veen- hof naar Zuid-Afrika een laatste vaarwel toe te roepen. Het zal Veenhof niet aan be langstelling ontbreken. „DE PEDAALRIDDERS". Bovengenoemde vereeniging houdt a.s. Zondag haar eersten wedstrijd over een af stand van 30 K.M. Vertrek 9 uur precies. Het voorloopig secretariaat is gevestigd bij den heer De Nijs, Medanstraat 8, Haarlem- Noord. HAARL. RENNERSCLUB EXCELSIOR. De H.R.C. Excelsior hield haar wekelijk- sche baanwedstrijd te Halfweg. Allereerst werd er een gecombineerde ploegachtervol ging gehouden. De ploeg Drogtdrop-G. Jan- se m De Nijs-Van Dokkum. werd winnaar. Tweede ploeg: Korthals-Herman Jansen, Harry Jansen-Bouman. De uitslagen van de sprint over 3 ronden waren: le serie: 1 Van Dokkum. 2 De Nijs, 2e serie: 1 Harry Jansen, 2 Korthals, 3e serie: 1 G. Jansen, 2 Herman Jansen, 4e serie: 1 Drogtdrop, 2 Bouman. Herkansing: 1 Korthals, 2 De Nijs, 2e se rie: 1 Bouman, 2 Harman Jansen. Demi-finale: le serie: 1 Harrl Jansen, 2 Van Dokkum, 2e serie: 1 Drogtdrop, 2 G. Jansen, 3e serie: 1 Korthals, 2 Bouman. Uitslag kleine finale: 1 G. Jansen. 2 Van Dokkum, 3 Herman Jansen Groote finale: 1 P. Korthals. 2 op band dikte Harry Jansen. 3 W. Drogtdrop. Na de pauze werd een koppelwedstrijd over 50 ronden gehouden met 2 klassementen. Uitslag: 1 Drogtdrop-Bouman 10 pnt., 2 Ger- rit Jansen-Harry Jansen 7 pnt., 3 Korthals- H. Jansen eveneens 7 pnt. Zondag wordt een tijdrace over 500 M. ge houden. Vertrea 8 uur. HANDBAL. DEMONSTRATIE TE BEVERWIJK. Op verzoek van den districtsleider (West) van het K.N.G.V. pseelt Rapiditas '31 op Ko ninginnedag ter gelegenheid van de feesten aldaar een demonstratiewedstriid tegen een A'damsch team. Aanvang 3.30 uur LIJNDEN-TOURNOOI. De Haarlemsche dames le klasser spelen tegen het sterke Turno na afloop van de de monstratie der heeren op het R.C.H.-tour nooi. Gezien het spel der Haarlemsche da mes Zondag jl. geven wij hen Zondag a.s. een zeer goede kans om de finale te berei ken. PAARDENSPORT. Nederlanders hebben succes te Aken. Het internationale concours hippique te Aken werd heden onder zeer groote belang stelling voortgezet. In den dressuurproef om den Elfei-prijs werd de Finsche overste Forssell met „Pyrrhus" eerste in de afdeeling A. in afbeelding B werd de Duitsche ruiter Andreas op „Bajazzo" eerste, terwijl de vol gende plaatsen bezet werden door luit. Jandl (Tsechoslowakije) op „Nestor" en den Neder- landschen Olympischen ruiter kapitein Ver- steegh op „Ad Astra". Vervolgens werd een springconcours ge houden. uitsluitend voor buitenlandsche rui ters waarbij de fouten in tiid werden omge rekend. In vier afdeelingen legden 66 paar den het parcours af. waarop 18 hindernissen waren opgesteld. De Roemeensche luitenant Apostol verrichtte een schitterende prestatie door de eerste plaats met ..Tdyla" en de tweede plaats met „Vucurie" te bezetten. Onze landgenoot luit Greter klasseerde zich met ..Carina" als derde. In het zware snrineconcours om den Rhelngo'd-priis bopkte luit. Groter een mooi succes. Onze landgenoot op „Ernica" en de I Duitsche ritmeester Momm op „Landrat" wa ren de eenige ruiters welke net uiterst zwa re parcours zonder fouten aflegden. AUTOMOBILISME. NEDERLANDSCHE RESULTATEN IN DEN ALPENRIT. De officieele uitslagen van den Internatio nalen Alpenrit zijn thans bekend. De Nederlandsche resultaten zijn hierbij: Individueele klasseering: Klasse boven 3 liter: Gletscherbekers: Bak ker Schut (Lincoln-Zephyr), Davids (Ford), beide 0 strafpunten. Vergulde gletscherplaquette: Mutsaerts, (Lincoln Zephir), 1 strafpunt. Bronzen Gletscherplaquette: Van Marken (Bentley) met 45 strafpunten. Klasse 1, 1-2 liter: Bronzen Gletscher plaquette: Van Lintelo de Geer (BMW) met 18 strafpunten. Klasse beneden 1,1 Liter: Bronzen Glet scherplaquette: Cornelius (DKW) met 103 strafpunten. SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez. Med.) HAARLEMMERLIEDE De Raad heeft vergaderd. Geen adres over de wijziging der steun regeling aan den minister. Vergadering van den Raad der Gemeente Haarlemmerliede op 28 Aug. j.l. Voorzitter: Burgemeester Simons. Aanwezig alle 11 raadsleden. De ingekomen stukken bevatten een be zwaarschrift van het bestuur van den Rotte- polder tegen den aanslag in de straatbelas ting. Dit laatste wordt gesteld in handen van B. en W. om advies. Besloten wordt met de N.V. „Vesta" Maat schappij van Levensverzekering, gevestigd te Arnhem een geldleening aan te gaan groot f 80.000 a 4 1/4% per jaar af te lossen in 32 jaar met bedragen van f 2500. Deze leening dient tot het doen van een uitkeering in eens aan het R.K. Schoolbestuur te Haarlemmer liede ingevolge art. 205 ter. der gewijzigde wet op het L.O. en waardoor de jaarlijksche uit keering aan dat schoolbestuur komt te ver vallen. Vastgesteld wordt een nieuwe verorde ning op de heffing van schoolgeld welke in overeenstemming is gebracht met degewij zigde bepalingen der wet. Voor inkomens tot f 5000 zal het schoolgeld in het algemeen iets verminderen, voor hoo- gere inkomens iets meer bedragen dan thans. De N.V. Kistenfabriek „de Phoenix" is in be roep gegaan tegen het besluit van B. en W. waarbij haar vergunning is geweigerd tot het bouwen van een bergplaats voor kisten. Het beroep wordt afgewezen. Met het R.K. Gymnasium voor Meisjes „Sancta Maria" te Haarlem wordt een rege ling aangegaan betreffende de toelating van leerlingen uit deze gemeente op die school. De ouders zullen schoolgeld betalen volgens de Retributieregeling, welke voor deze gemeente bestaat en dat bedrag zal tot f 350 worden aangevuld uit de gemeentekas. De heer Biesheuvel merkt op, dat aan dit besluit consequenties zijn verbonden en dat desgevraagd ook met andere inrichtingen van onderwijs overeenkomsten zullen moeten wor den afgesloten. Vervolgens komt aan de orde het voorstel van B. en W. om uitbreiding te geven aan het Waterleidingbedrijf in den Houtrakpolder over ruim 5 K.M. De jaarlijksche bijdrage van de gemeente zal f 93.07 bedragen. De heer Biesheuvel zou de leiding in den Machineweg willen doortrekken naar het buurtje bij het Noordzeekanaal, terwijl de heer Polderman de leiding van perceel Zij- kanaal C. no. 8 zou willen doortrekken tot Spaarndam. De Voorzitter adviseert om met het oog op de kosten niet verder te gaan dan het voor stel aangeeft. Aldus wordt besloten. Verder brengt de Voorzitter in behandeling de suppletoire begrooting, vastgesteld in de vorige vergadering, waarbij aan den huurder van de vroegere schoolwoning restitutie werd verleend van door dezen aan die woning aan gebrachte verbeteringen. Ged. Staten hebben bezwaar tegen deze uitgaaf en verzoeken dien post op de begrooting te schrappen. B. en W. blijven het billijk achten, dat deze kosten gerestitueerd worden en stellen voor niet aan den wensch van Ged. Staten gevolg te geven. Het voorstel van B. en W. wordt na eenige discussie aangenomen met 8 tegen 3 stemmen, die van Biesheuvel, de Graaff en Van Duyn- hoven. Ten slotte komt aan de orde een vraag van den heer Tabak om bij de regeering stappen te doen om de gewijzigde steunregeling niet te doen invoeren. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. daar toe niet bereid zijn. De contact-commissie der Vereen, van Ned. Gemeenten pleegt nog over leg met den Minister over deze kwestie en hangende dat overleg acht hij het niet juist dat de gemeenten individueel adressen gaan schrijven. De heer Tabak betoogt, dat de nieuwe steun regeling een verslechtering voor de werkloozen beteeken t. Hij acht het onjuist, dat de Minister den huurtoeslag afschaft en niet tegelijkertijd de huren verlaagt. De heer Biesheuvel protesteert er tegen, dat ae heer Tabak de Regeeringspersonen aanvalt. Het is het werk van den geheelen Minister raad. waarin ook partij gen ooten van den heer Tabak zitten. De heer de Rooy sluit zich aan bij het be toog van den heer Tabak. Wethouder Stokman verdedigt het stand punt van B. en W Dat zij niet willen adres- seeren. zegt niet dat zij het- met de nieuwe regeling eens zijn. De Voorzitter acht het onjuist, dat Halfweg in de 7e en 8e klasse zit en de aangrenzende gemeenten Amsterdam en Haarlem in de eer ste. Ook vraagt spreker of de gemeente zich nog langer aan de Rijksregeling moet binden nu zij toch geen subsidie krijgt. Spreker voelt er voor om te trachten in een hoogere klasse te komen. Hierna sluiting.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14