De camera draait in den Stadsschouwburg. N.V. Haarlemsche Prijzen vanaf f1025.- uto Centrale "haarlem U «WEERBERICHT O T I N GEDIPL. OPTICIEN VOOR BRILLEN h. o. v. agenda ZATER DAG 29 AUGUST US 1936 HAAREEM'S DAGBESD 2 Opnemingen voor Amsterdam bij nacht". Haarlem vrijdag. .Amsterdam bij nacht" in den Stads schouwburg in Haarlem! Reeds eenige dagen is er in den schouw burg gesleept, getimmerd, en gemeten. Groo- te batterijen lampen zijn uit de Cinetone studios naar Haarlem overgebracht en op gesteld. Op het tooneel staan bloemstukken opgesteld, die noodig waren bij de opnemin gen die vandaag zullen worden verricht. En overal iu den schouwburg loopen menschen in overalls en poloshirts rond, want het is een warm klusje een heel en dag bij een van de zware lampen te moeten zitten, die zelfs in den korten tijd dat men ze laat branden een gloeiende hitte uitstralen. Om een der loges heeft zich een groep menschen verzameld, die druk in de weer zijn. In de loge zitten, dik onder de bruin- roode poeder mevr. Chrispijn-Mulder en Louis de Bree, die de rollen van het echt paar Drummei vervullen, en achter hen Piet Kohier. De heer Alex Benno, die de film regisseert, geeft zijn aanwijzingen: de heer Lach. een Oostenrijker, een der weinige buitenlanders die bij de vervaardiging van deze film wer ken. geeft zijn aanvullingen van achter de camera vandaan. ..Naar het derde wapen van rechts kijken", klinkt het en gehoorzaam richt Louis de Bree zijn blik op een der wapens die tegen het balcon zijn aangebracht. Even later: .Hou die gele chrysanthen in het oog" Het is de bioscoop-scène, die hier in be werking is. Theo Drummei hoort zich van het tooneel af noemen als winnaar van de scenario prijsvraag. Groot moet zijn verbazing zijn, groote oogen moet hij opzetten. Eenige ma len gerepeteerd. Louis de Bree transpireert niet genoeg van opwinding. De kapper moet komen. De kapper komt en besprenkelt den acteur overvloedig, wat hevige protesten uit lokt. Dan flitsen de lampen aan. Schel licht van alle zijden, van een naastgelegen loge xiit, van den overkant, van beneden. In ly rische bewoordingen tracht de heer Benno bij den acteur de juiste verbaasde stemming te wekken. Het lukt bijzonder goed. Stom verwonderd kijkt het gepoeierde gezicht van Theo Drummei, met het brilletje in angstig evenwicht op den neus balanceerend, naar zijn vrouw en dan achterom naar Piet Kohier. ,.Stop". Het fluitje klinkt tweemaal, de lampen dooven uit. Dan is mevr. Chrispijn-Mulder aan de beurt. Zij moet haar man net de logedeur hebben uitgewerkt en moet nu naar haar plaats terugkeeren. in afwachting van zijn verschijnen op het tooneel. Zeldzaam onge kunsteld lijkt de verzaligdheid. de bewonde ring en de triomf, waarmee zij naar haar man kijkt. Dan moet zij. terwijl plotseling haar gezicht betrekt zeggen: ..Dus toch met die typiste" Maar dat bevalt den heer Benno niet en ook Lach heeft bezwaren. Per slot kun je toch niet in extase en jaloersch tege lijk zijn op een moment als dit. Weg met dit onderdeel van deze „shot". Hierna wordt dc camera gericht op een andere loge, waarin Annie van Duyn en Cissy van Bennekom zitten. Annie moe£ rondkijken in de bioscoop, tegen Cissy zeggen: „Ik zie hem nergens" en Cissy moet antwoorden: „Vreemd, hè?" Alles gaat vlot. maar voordat eenige keeren de scène is gerepeteerd zon der dat de camera loopt en deze goed is in gesteld; gaat toch ruim een half uur voorbij. Zoo gaat het door, den heelen morgen. Hier worden alle shots gemaakt uit deze bioscoopscène, die kunnen worden opgeno men zonder de camera veel te hoeven ver plaatsen. Tegen den middag zijn tal van Haarlem mers uitgenoodigd om te 'komen fungeeren als figuranten. Zij moeten als publiek de huldiging bijwonen. In de zaal en op het bal con zitten de figuranten.... In afwachting van wat komen gaat. Eerst wordt een shot gemaakt van den voorzitter van het huldi gingscomité. Deze moet van achter het gordijn te voor schijn komen en den naam aankondigen van den winnaar van de prijsvraag. Na eenige malen probeeren gaat het vlot. En dan is het groote oogenblik voor het publiek gekomen. Er moet een opname van de volle zaal worden gemaakt. In het midden van het tooneel is Benno gaan staan. Hij zal het applaus dirigeeren. ..Vooral niet naar de camera kijken", is zijn waarschuwing, die overigens niet overbodig is. want iedereen schijnt de neiging te heb ben de lens te fixeeren. Op een teeken van zijn arm barst een enthousiast applaus los vooreen leeg tooneel, waai-op geen ac teurs staan of de voorzitter van het huldi gingscomité. doch waar tusschen de bloem stukken lampen staan opgesteld en men schen in werkpakken om de camera schar relen. Een applaus voor de imaginaire film, een voor het opkomen van een onzichtbaren huldiger. een voor afwezige auteurs van het scenario. Dat is de beeldopname. Nu volgt nog het geluid. Een microfoon wordt klaar gezet en daar klinken weer de toejuichingen, onder Benno's leiding. Nog een enkele foto, dan wordt het publiek bedankt. Het kan weg gaan of blijven kijken naar de volgende op nemingen, waarbij het niet meer noodig is. Louis de Bree staat weer in het schelle lamp licht. Vanavond nog moet hij naar Parijs vliegen. De bioscoopscène is klaar. Dat wil zeggen de ruwe opname. Want er zal nog heel wat aan moeten worden geknipt en gelascht, voordat dit deel voor de film geschikt is. RIK BOERSEMA. De voordrachtkunstenaar Rik Boersema uit Haarlem zal, na beëindiging zijner werkzaam heden in den vreemde, in de komende winter maanden, te beginnen met October, ook in ons land, wederom zijn Chanson- en Volks liedjesavonden, lezingen en conférences, hou den. TUINCONCERT SPEELTUINYEREENIGIXG „MEELEBOSCH". Het Eerste Haarlemsche Piano-Accordeon- Orkest „Accordea" (dir. Herman Tennissen* geeft welwillend een concert op Zondag 30 Augustus a.s. des middags in den tuin van de Speeltuinvereeniging „Meerlebosch", eind Nachtegaalstraat Haarlem-Noord. Programma: 1. Feestmarsch. A. v. d. Sloot; 2. Rosen aus dem Süden, Johann Strauss; 3. Zigeunerweisen, Igor Borganoff: 4. Potpourri uit Dividenden, C. Morena; 5. Waltz Medley. Ter afwisseling van de muzieknummers geeft de Meisjes-gymnastiekgroep van „Meer lebosch" eenige rhythmisolie dansen. S'ationsplein, Tele1. 11094. Houtplein, Telel '4125 <Adv. Ingez. Med.) VOOR DEN- -PO LITIE RECHTER Veel last om twee kwartjes. Een man reed in Hillegom op een fiets zon der dat hij het belastingplaatje op het rij wiel of op zijn jas had bevestigd: hij had het in zijn portemonnaie. Toen werd hij be keurd en hij vond dat een flauwiteit, waar om hij geen transactie wilde aangaan, waar bij hij voor vijftig cent van vervolging af was. Dat was dom. want de veldwachter was volkomen in zijn recht, het plaatje in den zak is verboden, want het bemoeilijkt de controle en 50 cent is de kleinste boete, die er bestaat. De veldwachter pakte de fiets vast om die in beslag te nemen en de man wilde ze niet los laten, toen pakte de veld wachter hem vast en hij rukte om los te komen, terwijl hij den politieman een klap gaf. Gelukkig bezon hij zich toen. maar het verzet bracht hem voor den rechter, die hem strafte met een maand gevangenisstraf, maar voorwaardelijk, dank zij het berouw, dat de man getoond had. door zijn excuses aan te bieden en de twee kwartjes te beta len. Had hij dit laatste direct gedaan, dan had hij zich al die verdere narigheid be- Spiritus-drinkers. Ofschoon er op de flesschen met brand-/ Spiritus staat, dat de inhoud gevaarlijk is bij inwendig gebruik, zijn er lieden, die de spi ritus drinken als ware het jenever en zulks ter vervanging hiervan met het oog op den geringen prijs en de methyl-acohol schijnt hen niet veel te deren. De man, die heden voor gebracht werd. zag er tenminste wel gedaan uit en zijn geest was niet beneveld, want hij praatte als Brugman. Hij behoorde tot een clubje van vier, die zich handelslieden noemen, doch dat hun handel van uiterst bescheiden omvang is, bleek uit de verklaring van den agent, die den man had opgepikt en geconstateerd, dat de handelsvoorraad één pakje naalden en het bedrijfskapitaal één cent bedroeg. Nu waren de behoeften van den koopman niet groot, want hij sliep in het weiland, zoodat hij geen zorg had voor huur. verlichting en wat dies meer zij en hij schooierde zijn kost op. Toch wou hij niet toegeven, dat hij zwervende was. hij reisde meer het land af en dan meende hij ook. dat de cent en het pakje naalden in tegenspraak waren met de bewering van den officier, dat hij zonder middel van bestaan was. Ja. hij beweerde zelfs te veel eergevoel te hebben om steun te trekken en dat hij de maatschappij niet tot last wou zijn. Blijkbaar rekende hij Bloemen- daal niet tot de maatschappij, want daar dwaalde hij rond en bedelde centen, om wat spiritus te kunnen koopen. ..Ik heb hem eens meer dood dan levend aangetroffen", zei de agent, waarop de man antwoordde, dat hij nooit in zoo'n staat van ontbinding had verkeerd. Men ziet het: hij kon zich in het Nederlandsch uitdrukken, al was zijn woordkeus ditmaal niet erg geluk kig Hij was al eerder in Veenhuizen geweest en de officier vroeg of hij er weer heen wil de: 't was daar beter voor zijn gezondheid en hij zou er niet in staat van ontbinding geraken. „Liever niet", zei de man, „liever in de ge vangenis". Maar lieverkoekjes worden hier niet gebakken en daarom gaat hij voor 9 maanden naar Veenhuizen; tegen den zomer is hij dan weer vrij en kan zijn reizend le ven en zijn verblijf in de open lucht weer beginnen Nog eens om twee kwartjes. Een Zaandijker kwam zijn steungeld ha len en kreeg twee kwartjes minder dan hij verwacht had, dat was. omdat hij de week te voren niet had opgegeven, dat hij f 5 ver diend had. Hij had dat vergeten. Maar dat men hem twee kwartjes minder gaf dan hij gehoopt had. dat kon niet door den beugel, vond hij en hij weigerde voor ontvangst te teekenen. De ambtenaar, die bij de steunuitkeerïng was, zei. dat de man dan ook geen geld mocht meenemen en toen werd hij zoo kwaad dat hij het ontvangen bedrag neergooide en den ambtenaar te lijf ging, die tegen een muur werd gedrukt en niets anders kon doen. dan van zich af te trappen. Er werden geen wonden geslagen, want anderen traden ter bescherming van den bedreigden ambtenaar op. De verdachte stond niet slecht bekend en de reclasseering wilde zich over hem ont fermen. Vandaar eischte de Officier ook 14 dagen gevangenisstraf voorwaardelijk, waar mee de rechter accoord ging. Struinen. In het rapport over een jongen-,, die fiets- onderdeelen had gestolen, stond, dat de jon gen en zijn familie hielden van struinen en de officier vroeg den jongen of deze wist, wat dat beteekende. „Ja", zei de jongen, „wat wegnemen!" Heelemaal juist is dit niet. want struinen is meer rondscharrelen om te zien of er wat te halen is; of er gestolen zal wor den, is een tweede. Men heeft het over 't algemeen niet op struiners begrepen; ze zijn overal, waar ze niet te maken hebben en ze kunnen van al les gebruiken, terwijl men nu eigenlijk niet kan zeggen, dat ze iets verkeerds doen. De jongen dan was van een struinersfa- milie en dat was eenigszins een verontschul diging voor het feit, dat hij bij buurman had gestruind en twee fietswielen met een zadel meegenomen. Hij was zoo'n beetje erfelijk belast. Daarom wilde de officier wel mee gaan met het reclasseeringsadvies om een voorwaardelijke straf op te leggen, waarbij hij den joixgen aanraadde aan zijn ouders te zeggen, dat het struinen niet te pas kwam. Geëischt werd daarom 3 maanden voor waardelijk welke de rechter toewees MET DE MOTORFIETS GEVALLEN. Vrijdagavond omstreeks 10 uur is de 34-ja- rïge H. N. van D„ wonende te Velsen, met zijn motor gevallen. Hij kwam van Aerdenhout. Op den Korten Zijlweg. bij de brug van de Ramplaan, die aldaar niet verlicht was. liep zijn motor in een hoop zand, waardoor hij over den kop sloeg. De motor werd bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De Bilt voorspelt t Zwakken wind uit Zuidelijke richtingen, Helder tot half bewolkt. Droog weer, Warm overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 771.6 m.M. te München. Laagste 751.6 m.M. te Isafjord. Nog droog en warm weer mei wolken. De hoogedrukking heeft zich vooral over Frankrijk en Zuid-Duitschalnd uitgebreid, zoodat de hoogste drukking nu ten Zuiden van ons land wordt aangetroffen. De depressie bij IJsland wordt langzaam dieper, secundairen trekken over Zuid-Scandinavië. Ierland en Engeland hebben nog fraai weer, in Schotland betrok de lucht en kan eenige regen worden verwacht. In Noorwegen is zware regen geval len, Ona had 36 m.M. en de regen duurt daar voort, in Noord-Scandinavië waait het nog stormachtig uit Noordwest. Zweden heeft tij delijk opklaring met vrij koel weer, in Noord- Duitschland is de bewolking toegenomen. Verder is op het vasteland het weer overal fraai en overdag warm tot zeer warm. Hier te lande zal de wind nog zwak blijven maar naar Zuid en West omloopen, waarbij vooral in het Noorden meer bewolking is te wachten, terwijl overigens het weer nog droog en warm blijft. Met goede kans dat dit tot Maandag aanhoudt. BAROMETERSTAND Vorige stand 773 m.M, Stand van heden 772 m.M, Neiging: vooruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 0.40 uur; n.m. 13.19 uur. Zondag v.m. 1.47 uur; n.m. 14.17 uur. Maandag' v.m. 2.38 uur; n.m. 15.06 uur. LEVERANCIER ALLE ZIEKENFONDSEN GIERSTRAAT 27 TELEFOON 16764 (Adv. Ingez. Med.) Concert in den Hout Programma van het Middagconcert der H.O.V. op Zondag 30 Augustus a.s. te 2.30 uur in den Hout. Dirigent: Marinus Adam. I. Marsch „Germanen Treue" Blankenburg 2. Ouverture „Piqué Dame" Fr. v. Suppé 3. Intermezzo uit „Vriend Frits" Mascagni 4. Potpourri uit de Opera „Rigoletto" G. Verdi 5. Ouverture „Fra Diavolo" D. F. E. Auber 6. Ballet Egyptien Luigine 7. Fragmenten uit de opera „Samson et Dalila" G. SaentSaens ZES RIJWIELPLAATJES GESTOLEN. Vrijdag zijn in de gemeente Bloemendaal 6 rijwielbelastingplaatjes ontvreemd: 2 aan den Joh. Verhulstweg, 1 bij station Overveen, 1 aan de Dompvloedslaan. 1 aan den Zijlweg en 1 aan het Bloemendaalsche.. strand. CHIST. ORANJE VEREENIGING „PRINS WILLEM I". De optocht welke a.s. Maandagmiddag half drie door de Oranje Garde met de kinderen der leden gehouden zal worden, zal de vol gende route nemen. Aftocht Pijnboomstraat en vervolgens Marnixstraat, Velserstraat, Ostadestraat. Schotersingel, viaduct naar Kenaupark, Kinderhu^vest, Wilhelmina- straat, van Eedenstraat. Tempeliersstraat (gebouw van den Kegelbond*. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. (Inlichtingen over gevonden voorwerpen aan het Bureau van Politie Smedestraat, uitslui tend tusschen 11 en 13 uur.) Terug te krijgen bij Politiebureau Smedestraat: handschoenen en ceinturen; Dernison, Kennemerstr. 56 rood: badpak met handdoek; Rozekrans, Leidsche- zijstraat 14: bankbiljet; Jansen, Thomsonlaan 69: Engelsch leesboek; v. d. Berg, Duinlust- parkweg 4, Bloemendaal: bril; Zuidam, Scheepmakersdijk 2: gasmuntjes; Meerts, Oostvest 82: hond; Ertsiek, Drossestr. 18rd.: hond; Politiebureau Smedestraat: portemon naie met inhoud: v. d. Hart, Gaelstraat 51: sjaal; Mink, Oranjeboomstraat 167: sportriem; Kluvers. Banckertstraat 11: huissleutel; Poli tiebureau Smedestraat: teekening van graf zerk; Bosma, Rijksstraatweg 543: vulpen houder. STADSBIBLIOTHEEK EN LEESZAAL VAN HAARLEM Statistiek van bezoek en uitleening over Juli 1936 (1935) I. Prinsenhof. Bezoek aan de leeszaal door 2248 personen (v.j. 1988) t. w. 1952 mannen en 296 vrouwen. Bezoek aan de krantenzaal door 4918 personen (v.j. 5027) t.w. 4563 man nen en 355 vrouwen. Totaal bezoek aan lees- en krantenzaal door 7166 personen (v.j. 7015) t.w. 6515 mannen en 651 vrouwen. Uitgeleend werden 5964 boeken (v.j. 6878). II. Filiaal ..Huis te Zaanen". Bezoek aan de leeszaal door 1025 personen (v.j. 981). III. Hoofdbibliotheek en filiaal werden te zamen bezocht door 8191 personen (v. j. 7996), t.w. 7321 mannen en 870 vrouwen. In het ge heel werden uitgeleend 7766 boeken (v. j. 8292). Saneeringsbesprekingen. Op Woensdag 9 September a.s. Wij lezen in het Weekblad voor Bloembollen cultuur: Het bestuur van de Ned. Sierteeltcentrale, heeft naar wij vernemen, de vereenigingen op het gebied dér bloembollenteelt bijeenge roepen in een vergadering op Woensdag 9 September te Haarlem, ter bespreking van de maatregelen die getroffen zullen worden zoowel ten aanzien van de inleveringen van plantgoed en leverbaar uit dezen oogst, als van de te nemen maatregelen vor het a.s. seizoen. De besprekingen in de bestuursvergaderin gen over de adviezen die terzake van al of niet inleveren en zoo ja hoeveel, aan de Cen trale zullen worden gegeven, zijn reeds be gonnen. De cijfers over de tot dusver in den opslag aanwezige hoeveelheden, die niet voor den miniumpx'ijs verkoopbaar zijn, zijn naar wij van verschillende zijden vernemen, lager dan verleden jaar om dezen tijd, hetgeen het vooruitzicht opent dat belangrijke inleverin gen achterwege zullen kunnen blijven. DE SALENTO WORDT OPGERUIMD. In November 1928 zonk aan het Bloemen- daalsche strand de met ijzererts voor de Hoog ovens geladen Salento. Sedert eenigen tijd is thans Van der Tak's Berging Mij. uit Rotterdam bezig, het wrak op te ruimen met dynamiet; tot 5 a 6 M. on der de waterlijn. Ongeveer 10 explosies per dag zijn hiervoor noodig. Op het eind van de volgende week zal het werk gereed zijn. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO CENTRALE OP ZONDAG 30 AUG. Progr. 1. Hilversum II (Huizen). Progr. 2. Hilversum I. Progr. 3. 8.30 Keulen. „Funk ins Blaue". 9.20 Deutschlandsender. „Sonntagmorgen ohne Sorgen". Orkest. 10.20 Diversen. 10.50 Keulen. Gramofoonmuziek. 11.20 Brussel Fransch. Con cert olv. André Felleman. 12.15 ld. Weerver- wachting. 12.20 Keulen. „Es singt und klingt im rheinmainischen Stadtekranz". 1-20 Brus sel Vlaamsch. Gesproken Dagblad van het N.IR. 1.30 ld. Populair Concert. 2.20 Keulen. Vroolijke danswijzen voor viool en piano. 2.50 Brussel Fransch. Gramofoonmuziek. 3.05 Pa rijs Radio. Symphonieconcert olv. Jean Morel. 4.20 Keulen. „Nette Sachen aus Köln". 6.20 ld. Feestconcert van de Gau Essen. 8.00 Id. „In ternationales Aachener Reitturnier". 8.20 Id. „Bunt is die Welt der Oper". 10.20 ld. Tijd sein, weerverwachting, nieuwsberichten. 10.25 Parijs Poste Parisien. Concert olv. John Ells worth. 10.50 Berlijn. Dansmuziek door het Münehener dansorkest. Progr. 4. 8.30 Brussel Vlaamsch. Gramofoon muziek. 8.40 ld. Gesproken Dagblad van het NIR. 9.00 ld. Gramofoonmuziek. Duivensport- berichten. 11.20 Parijs Radio. Gevarieerd con cert olv. Maurice André 12.20 ld. Orgelconcert door René Nizan. 12 50 Droitwich. Concert olv. Wilfred Dawson. 1.50 ld. Pianorecital door Cecil Baumer. 2.20 Droitwich Het BBC-orkest olv. T. H. Morrisson. 3.20 ld. Gramofoonmuziek. 4.05 Id. Walter Collins en zijn Populair Or kest. 4.50 Londen Regional. Troise en zijn Mandoliers- 6.05 ld. Het Commodore Grand Orkest olv. H. David. 7.05 ld. Solistenconcert. 8.15 Droitwich. R.K. Kerkdienst in St. Helen's, Westcliff o'S. 9-05 Diversen. 9.20 Droitwich. Het BBC Koor olv. Leslie Woodgate. 9.50 ld. Het stedelijk Orkest van Torquay olv. E. W. Goss. 10.50 ld. Epiloog. 11.05 Parijs Radio. Dansmuziek door het Robert Orkest. 11.35 ld. Populair Concert door het Robert Orkest. Progr. 5. 8.00 Diversen. 10.00 Bloemendaal. Kerkdienst uit de Gereformeerde Kerk. 11.00 Diversen. 5.00 Bloemendaal. Kerkdienst. 6.30 tot 12.00 Diversen. PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIO-CENTRALE OP MAANDAG 31 AUGUSTUS. Progr. 1 Hilversum II (Huizen). Progr. 2 Hilversum I. Progr. 3. 8.00 Keulen. Concert. 8.20 Idem Kalenderblatt; 8.30 Idem, Gymnastiek voor de vrouw; 8.45 Diversen; 10.05 Keulen. Tijd sein. Nieuwsber. Waterstaxxdberichten; 10.20 Deutschlandsender. Kinderkoorzang; 10.50 Keulen. „Was brachte der Sportsonntag?"; 11.20 Parijs Radio. Gevarieerd concert o.l.v. Henri Tomasi; 12.20 Brussel Vlaamsch. Gra mofoonmuziek; 12.50 idem. Dansmuziek door Stan Brenders; 1.20 Idem. Gesproken Dag blad van het N.I.R.; 1.30 Idem. Salonorkest o.l.vb Walter Feron; 1.50 Idem. Gramofoon muziek: 2.20 London Regional. Arthur Salis bury en zijn Orkest: 3.20 Idem. Het B.B.C. Welsh Orkest o.l.v. Idris Lewis; 4.20 Parijs Radio. Symphonieconcert uit Straatsburg; 5 20 Brussel Vlaamsch. Salonorkest o.l.v. Wal ter Feron: 6.05 Idem. Gi'amofoonmuziek; 6.20 Keulen. Populair concert; 6.50 Idem. HJ auf der Rundfunkausstellung; 8.20 Brussel, Fransch. Zangrecital door Liliane Daudier; 8.50 Idem. Pianoi-ecital door Oscar Delvigne; 9.05 Parijs Radio. Concert o.l.v. Kurt Atter- berg; 11.35 Idem. Populair concert o.l.v. M. F. Gaillard. Progr. 4. 8.00 Brussel Vlaamsch. Gymnas tiekles; 8.20 Idem. Tijdsein. Gramofoonmu ziek; 8.30 Idem. Kroniek van den Dag; 8.40 Idem. Gramofoonplaten; 8.45 Idem. Gespro ken Dagblad van het N.I.R.: 9.00 Idem, Gra mofoonmuziek; 10 35 London Regional. Korte godsdienstoefening; 10.50 Idem. Tijdsein van Greenwich, Weerbericht; 11.05 Idem. Orgel concert door Reginald Porter-Brown; 11.35 Droitwich. Het Leon Wayne Sextet; 12,50 Idem. Het Stedelijk Orkest van Whitby o.l.v. F. Gomes; 1.30 Idem. Ooggetuigeverslag van de cricketwedstrijden; 1.50 Idem. Gramofoon xnuziek; 2.35 Idem. Pianorecital door Marga ret Good; 3.10 Idem. Roland Powell's Kwin tet; 3.50 Idem. Dansmuziek (gr.platen); 4 35 London Regional. Solistenconcert; 5.05 Idem, John Francis, fluit en Millicent Silver, piaxxo 6.20 Divex'sen; 6.50 Droitwich Variété van Ra- diolympia; 7.35 Idem. Het Gershom Par- kington Kwintet; 8.20 Idem. Joe Loss en zijn Orkest: 8.55 Idem Wagner-Promenadecon- cert in Queens Hall o.l.v. Wood: 10.00 London Regional Het B.B.C. Orkest oJ.v Julian Clif ford: 10.45 Droitwich. Rispah Goodacre. alt en Bratza, viool: 10.55 London Regional Billy Gerhardo en zijn Orkest. Progr. 5 van 8.00 v.m. tot 7.00 n.m. Diver- sen: 7.00 Eigen Gramofoonplatenconcert: Mai'sch en Walsprogramma1 Taptoe en Defileex-marsch der Kon. Ned. Marine, ge speeld door de Kon, Ned. Marinekapel: 2. Estudiantina, Symnhonieork. der Staatsopera te Berlijn; 3 Die Welle. Wiener Bohème or kest: 4. Deutschmeister Regiments Marsch Groot Symnhonie orkest: 5. Espania. Svm- phonieorkest; 6. Traume auf dem Ocean. Wiener Bohème Orkest; 7 Feuert los. Groot Odeon Orkest; 8. Mattinata, Wiener Bo hème Orkest; 9. Weaner Mad'len. Orkest: 10. Preussens Gloria. Odeon Orkest; 11. El Tu- ria. Svmphonie orkest: 12. Narri^u* xv.hè- me-oi*kest; 13. Poranek Walzer, Wiener Bo- hème-orkest; 14. Was Blumen traunxen, La- jos Béla; 15. Unsere Marine. Groot Odeon- kest. van 8.00 tot 12.00 Diversen. Als ze me noodig hebben..: Zij zat voor het raam van haar zonnige kamer. Stil rustten de arme rheumatisehe handen ixx cteix zwarten japonschoot. Breien en haken gaat niet ixxeer zoo best, vertelde zij en van lezen worden de oogen zoo gauw moe. Dus zit ik maar zoo'n beetje te kijken. Maar, voegde zij er haastig bij, je moet xxiet denken dat ik mij verveel hoor kind! Er is altijd wat te zien in de straat. En ik heb m'n radio en m'n krant. De wereld wordt me hier thuis gebracht, ik ben overal bij hoor! Wat ben je toch een lief tevreden oudje, dacht ik exx hardop vroeg ik: en komen uw kixxderen vaak? Ze komen u zeker wel eens voorlezen? De kinderen? Een peinzende uitdrukking vloog over het oude gelaat. Och, ze hebben het zoo druk allemaalze hebben zooveel dat wij vroeger niet hadden, waarvan wij niet eexxs wistenEn wat valt er nu hier te beleven voor hen. bij zoo'n oude vrouw? Als ze mij noodig hebben, dan komen ze wel! Lang nadat ik weer weg was uit die lage kamer vol vriendelijke hexïnnerixxgen, waar een sfeer van tevredenheid en wijsgeerige be rusting heerscht, zijn me nog die woorden bijgebleven. Het is nxe of ik telkens weer die zachte ietwat moede, stem hoor zeggen: als ze iïie noodig hebben, dan komen ze wel Hoe vaak worden diezelfde woorden niet gezegd en het zijn lang niet altijd de oude ren onder ons, die deze verzuchting slaken. Als een verzuchting, een verdrietige, onte vreden, verongelijkte verzuchting zijn deze woorden meestal bedoeld. Als ze me noodig heben, dan komen ze wel Dat wil zooveel zeggen als: ik ben goed genoeg om te helpexx als de nood aan den man komt. Als ze van mijn kennis, mijn be zit, mijn voorspraak mijn daadwerkelijke hulp exi steun kunnen profiteeren, dan komen ze opdagen, maar als ze zichzelf kunnen redden, dan is er voor mij geen plaats in hun leven, dan tel ik niet mee, dan heb ik geen aandeel in hun dagelijksch levensge- beuren. Dan is er voor mij geen tijd en geen belangstelling. Hoeveel ouders voelen zich tegenwoordig niet veronachtzaamd door de kinderen, die alleen maar komen, als vader of moeder uit redding moet brengen in de moeilijkheden, die hun te zwaar geworden zijn? Als ze me noodig hebben, dan komen ze wel Hoe bitter klinkt dat! Maar het kan ook heel goed anders. Alles is immers slechts zoo. als de maatstaf van onze persoonlijke waardeering het ons voortoovert. Wij kunnen het beschouwen als een on rechtvaardigheid dat wij alleen maar goed genoeg zijn als hulp in xxood voor onze kin deren, maar wij kunnen het ook een zege exx een voorrecht achten, dat het ons gegeven is, de laatste toevlucht op den achtergrond te zijxx. de immer bereikbare, immer gereede hulp, de eenige waarvan zij weten, dat die hen nimmer in den steek zal laten. Als ze me noodig hebben, daxx komen ze. Welk een heerlijke voldoening er ligt in die wetenschap, dat kunnen slechts die ouders beseffexi, die niet, of niet meer in staat zijn op eenigerlei wijze iets voor hun kinderen te doen. En zelfs dan behoeven zij niet met leege handen te staan. Daar blijft genoeg te geven over. Daar blijft altijd xxog de sterkende troost vaxx een opbeurend gesprek, de onschatbare raad, die steunt op rijpe levenservaring en de met xxiets te vergelijken moedgevende in vloed vaix een onwankelbare liefde, die in onbaatzuchtige toewijding medelevend, op den achtergrond haar weldoende stralen uit zendt. Wat zijn we rijk! Wat hebben we ontzaglijk veel om weg te schenken Gelukkig de ouders, die vol vertrouwen kunnen zegen' als ze ons noodig 'nebben, daxx komexx ze wei AMV GROSKAMP TEN HAVE. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Palace-Filmac11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: Charlie Chan In „In den grafkelder der Pharao's", 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Een Egyptische Idylle", 7 en 9.15 uur. Fx*ans Hals Theater: „Singing Kid" met o.a. Al Jolson, 2.30, 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „De kleinste Rebel", 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler Museum. Spaarne 16 Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 30 AUGUSTUS H. O. V. Concert in den Hout. 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 31 AUGUSTUS Stadsschouwburg: Weensche Revue: „Alles fürs Herz". 8.15 uur. Palace-Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds ROOSTER VAN APOTHEKEN. (Samengesteld door den Iixspecteur der Volksgezondheid.) Voor de apotheken, die toestemming ge vraagd hebben om 's avonds, 's nachts en Zondags te sluiten, is door dexx Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster op gemaakt. Van Zaterdag 29 Aug. des avonds 8 uur tot en met Vrijdag 4 Sept. zijn de volgende apotheken op Zondag, 's avonds na acht uur en des nachts geopend: P. Th. A van Rijn, Kleine Houtweg 15. Tel. 10539. Firma C. G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, Tel. 12495. Schoterbosch-Apotlxeek, Rijksstraatweg 19. Tel. 12711.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2