Koninklijke onderscheidingen. Dr. M. J. F. Schutte H. VEEN, Chirurg TH. WITKAMP Muziekonderwijzeres Schriftverbetering Han van Holk MERCATOR" Solange Krol-Cats Roelof Krol Cor Igesz VIOOLLESSEN ZATERDAG 29 AUGUSTUS 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 13 Dr. F. HFentener van Vlissingen o.m. tot Commandeur benoemd Bij Koninklijk besluit is bevorderd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: R. C. T. Roosmale Nepveu, gezant te Ma drid; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. G. W. ba ron de Vos van Steenwijk, gezant te Peping; mr. dr. L. Carsten, gezant te Warschau; mr. C. H. J. Schuilei- tot Peursum, gezant te Rio de Janeiro; dr. A. Loudon, gezant te Lissa bon; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. C. J. M Schaepman, referendaris aan het Ministerie van Buiten- landsche Zaken; P. C. Moorrees, bestuurslid der Nederlandsche Vereeniging van Welda digheid te Parijs; zijn benoemd: tot officier 111 de Orde van Oranje-Nassau: mr. J. G. Sillem, tijdelijk zaakgelastigde der Nederlanden te Athene: G. J. M. A. Randshuyzen, consul-generaal der Nederlanden te Algiers; ir. B. van Exter. te Parijs; ir. P. F. Bliek, te Parijs; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: C. J. E. Bosnians, hoofdcommissies te 's-Gra- venhage; B. Th. Miechielsen, consul der Ne derlanden te Emden; jhr. F. E. S. Testa, con sul te Casablanca; E. S. Hoofien, consul te Tel Aviv; K. G. W. baron van Wassenaer, consul te Lugano; H. L. van der Meer, con sul te Campina; J. Ph. van Goetheme te Buenos-Aires; H. van Dam. te Parijs; A. Stolk, te Kopenhagen; J. W. van Donselaar te Dusseldorp; ds. A. C. Sonneveldt. predi kant te Buenos-Aires; dr. H. van Loon, te Parijs; H. J. Noordewier, te Berlijn; J. H. Hillebrant, te Brussel; mejuffrouw H. J. Muller te Antwerpen; tot ridder in Orde van den Nederlandschen Leeuw, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam; mr. A. J. Vliegenthart, president van het gerechtshof te 's-Herto- genbosch; mr. H. Heuvelink. president van de arrondissementsrechtbank te Dordrecht; mr dr. J. A. van Thiel. officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Am sterdam; mr. F. Couvée, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Arnhem; mr. G. J. van den Dungen. kantonrechter te Eindhoven: mr. J. Salomonson te Dordrecht; mgr. Th. Huurdeman. te Utrecht; mevr. mr. L. C. SchönfeldPolano. te 's-Gravenhage; zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: H. G. Ch. Kreiken, te Rot terdam; mr. L. J. W. Smit, te Breda; mr. B. G. A. Smeets te Nijmegen; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. H. J. M. Tijssens, te Den Haag: ds. F. Tammens, te Oostwold en Hoo- ge- en Lage-Meeden; ds. A. Drost, te Arn hem; mr. H. J. Loman, emeritus-predikant te Amsterdam; dr. J. M. M. Maas, te Eindho ven; H. C. J. Sondaal, eere-kanunnik, deken en rector te HaarlemJ. Vredenburg. opper rabbijn te Arnhem; F. W. Swane, te Utrecht; K. Lotsy, te Dordrecht. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. van Geest, predikant te 's-Gravenzande; D. Koopmans, predikant te Beetsterzwaag; L. H. van der Meiden, predikant te 's-Gra venhage; G. Wuite, predikant te 's-Graven hage: H. J M. van de Kamp. te Heeswijk; J. J. P. Valeton, emeritus-predikant te Zwolle; J. H. Pieters, te Heerlen, L. Feenstra te Amsterdam; pater M. A. A. Hase te Rot terdam; U. van der Zee te Delft; W. van der Marei, te Gorinchem; A. P. van Tricht te De venter; M. A. Joosten, te Venlo; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: mr. A. I. M. J. bai'on v. Wijnbergen te Utrecht; H. J. L. Merckelbach, te Wittem; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: J. Gelder- man, te Oldenzaal; mr. R. Pollema, te Leeuwar den; mr. H. W. de Vink, te Utrecht; mr. dr. J. W. Schneider te Henge lo; jhr. mr. B. W. Th. Sandberg, te 's-Graven hage; Jac. Rustige, te Amsterdam; mr. G. M. M. van Meerbeke, 's-Gra hage; li-. C. H. de Vos, te 's-Gravenhage; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. J. G. S. Falkena, te Hee renveen; T. Nauta, te Dantumadeel; J. Knoppers, te Meppel; C. A. Smeets, te Maas tricht; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: A. Vogel, Schiedam; jhr. mr. G. C. J. van Reenen, Baarn, mr. dr. F. H. A. Hooft van Iddekinge, Haarlem; mr. P. C. Boe- Ie van Hensbroek. 's-Gravenhage; mr. E. G. van Bisselick, Voorburg; J. H. T. Pfaff, Haar lem; mr. A. J. N M. Struycken; J. Meyer Azn. te 's-Gravenhage; mr. Th. A. Wesstra, Haar lem; mr. dr. G. van Leyden, Zwolle; ir. W. C. Kohier, Amsterdam; M. G. F. Langlois van den Bergh, den Haag; tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: mr. J. Adriaanse, Oostkapelle; J. H. Dupont, Heerlen: K. Nieland Groningen; M. J. G. Prick, Maastricht; A. T. Veeninga, Assen; D. Smits, 'sGravenmoer; Th. J. A. Kraakman, Groenlo; J. Bax, Barendrecht; A. J. van Ger- revink, Oegstgeest; jhr. N. van Foreest, Hei- loo; A. 2E. Hendriksè, IJzendijke; A. P. R. C. baron van der Borch van Verwolde, Holten; J. A. D. E. Pappers, Wittem; J. J. van Buitenen Breda; G. van Zadelhoff, Westervoort; P. Kuyper D.zn.. Hilversum; J. A. Contant, Kou- dekerke: J. W. Stokman, Wijk bij Duurstede: Z. van Schelt, Dordrecht; J. J. Mol, Waarde; J. G. Th. Grevenstuk, Abcoude-Baambrugge: M. Lobstein, Meppel; G. Kuit, Renkum; F. P. J. Stubbé, Sas van Gent; P. H. C. Klijnen, Maastricht; S. van Hulst, Harlingen; G. Wis man, Nieuweschans; mevr. de wed. J. C. J. van Dijk, geb. H. F. van Well, Oss; mej. W. L. Terpstra, Nijmegen;. I. Gans, Amsterdam; mevr. C. J. Cohen Tervaert—Koch, Overveen (Bloemendaal)J. Sikkel, Utrecht; J. Rein- king, Zwolle; J. G. Bijdendijk, Rotterdam; W. J. Tijl, Velp (Gld.); jhr. H. J. W. J. von Heij den, Haaksbergen; ds. H. A. Munnik, Zwolle; G. A. Romijn. 's-Gravenhage, C. J. C. Venema, Boskoop; A. Spaans, Amsterdam; L. Vermeu len; A. G. Biemond. Zutphen; C. J. J. Wes- termann, Amsterdam; is benoemd: tot Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau: dr. Hendrik P. N. Muller: zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: G. Pippel; prof. dr. W. van der Woude. Leiden; prof. dr. C. van der Leeuw, Groningen; prof. ir. G. H. van Mourik Broekman, Delft; prof. dr. A. Smits Amsterdam; prof. dr. van Ginneken, Nijmegen W. baron Röell van Hazerswoude, Utrecht; W. J. H. Muiier, 's Gravenhage; mr. R. BijLs- ma, 's Gravenhage; dr. C. J. Hoogewerff, Rome; Mr. A. I. M. J. baron van Wijnber gen (R.K.) is bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: G. W. A. van Laer J. Czn. te Amsterdam; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. C. van Arendonk, Leiden, dr. N. Bakker. Wageningen; dr. C. L. van den Broek, Zaandam; dr. J. Bruin Almelo; dr. C. P. Gunning. Amsterdam; mej. J. H. Nolens (Soeur Xavier), Heerlen: dr. W. van der wijk 's Gravenhage; J. J. Beliën, Eindhoven. C. J. Glaudemans (Frater M. Stanislaus). Utrecht; H. H. Hol, Heerlen; dr. A. I. Kan Jr. Assen; H. Vreede Wassenaar; Dirk Coster, letterkundige te Bennebroek; jhr. mr. A. H. Martens van Sevenhoven, Arnhem; prof. dr. P. H. van Moerkerken, Amsterdam; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau- dr. J. H. van Burkom. 's Gravenhage; H N. de Fremery, Huizen; P. H. van Gestel, Am sterdam; J. C. Koopman, Utrecht; dr. E Slijper, Amersfoort; pater A. M. Daniëls. 's Gravenhage; J. Hazelaar, Vreeswijk. A. L. van Huizen, Utrecht; P. Jansen te Amscterdam; J. Koshoorn te Nieuw- Dordrecht; H. H. Niemeijer, Haren; mej. J. H. van Omme, Rotterdam; J. R. H. Pijls Roermond; mej. M. B. J. Tenvindt (zuster Marie-Stanislas) Nijmegen; J. S. Wesselink. Amsterdam; mej. C. Bekhuis, Amsterdam ir. D. H. Botje, Groningen; mej. W. M. Brusse Haarlem; C. Doets, Middelburg; D. R. Ger- hardt Rotterdam; pastoor B. H. van der Hagen, Helmond; R. Kastelijn, Den Helder: mej. C. Monnik, Zetten; mevr. J. Overvoor- deGordon, Wassenaar;; J. B. Bernink Denekamp; Ed. Flipse, Rotterdam; mr. A. Loosjes, Amsterdam; W. E. Keuning (Willem de Mérode) Eerbeek; Joh. Ruys. Brussel; J. H. Stotijn 's Gravenhage; J. N. Voorhoeve, 's Gravenhage; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: mr. H. F. R. Dubois, Den Haag; mr. D. Crena de Iongh, Amsterdam; mr. J. G. de Hoop Scheffer, Amsterdam; Dr. Andreson Amsterdam; mr. M. Burgerhout, Rotterdam; mr. R. Romer, Groningen; H. J. Volkmaars; Amsterdam; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. M. F. Hennus, Amsterdam; L. Stapel. Den Haag; J. W. Vaags. Den Haag; P. J. de Jonge Dordrecht; J. A. Colenbrander, Breda; V. S. Ohmstede, Amsterdam; M. A. W. Geselschap Leiden; A. Nierhoff, Amsterdam: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: W. F. Reeser, hoofdcommies bij het Depar tement van Financiën; A. van der Werff, Groningen; E. W. F. Postel, Haarlem; J. C. Versluijs Rotterdam; L. M. Verjaal Rotter dam: J. C. J. A. van der Mast, Arnhem; H. F. C. Smeulders, Amsterdam; W. H. de Ruiter. Leiden; tot ridder in de Orde van den Neder landschen Leeuw: de schouten-bij-nacht: J. C. F. Hooijkaas, J. T. Fustner en H. Fer- werda; de genera al-majoors: L. J. de Wolf, hoofd intendant, H. de Iongh, J. J. G. baron van Voorst tot Voorst; en de heer D. Rijnders. zijn bevorderd: tot officier in de Qixie van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de hoofd officier van gezondheid J. Boosman en de hoofdofficier van administratie P. H. Sluijter; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein ter zee J. E. Meijer Ranneft; de kapitein ter zee titulair J. A. kruijs; de kolonel I. M. P. A. Quadekker; de dirigeerend officier van ge zondheid der 2de klasse G. H. Nord. de luitenants-kolonels: E. A. F. baron Creutz en J. H. W. Bruins; de majoors: F. Fokkinga; E. C. de Haan; J. Rozeboom en L. A. M. Koppert. de reserve-luitenant-kolonel J. H. Wester- veld en de gepensionneerde kolonel-titulair der infanterie J. van Toorenenbergen; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: ir. G. 't Hoofd, chef van het bureau Scheeps bouw bij het Departement van Defensie; ir. W. T. Clous, hoogleeraar bij de Koninklijke Mili taire Academie; J. J. Brouwer, aalmoezenier; L. C. Rietveld, referendaris bij het Departe ment van Defensie; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. met de zwaarden: de luitenants ter zee der lste klasse: jhr. W. Boreel en J. A. L. Muller; de officier-vlieger der lste klasse: J. A. C. Broesder. de officieren van den marine-stoomvaart dienst der le kl.: J. Pronker en H. G. van Niel; de officier van administratie der lste klasse J. C. Beugelink; de kapiteins: A. Burgdorffer, jhr. A. W. Snoeck.M. R. A. Bischoff van Heemskerck, G. B. O. Kuijk, G. J. Sas, C. A. van Beek, G. A. Geel, F. A. J. de Klerck, J. C. A. Meijer. N. J. Tielrooij, E. C. C. W. L. baron van Heeckeren van Brandsenburg, ir P. H. van der Trappen; De reserve-kapiteins: J. Roodenburg en F. C. Muijsken; is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: K. W. van der Chijs, cartograaf bij het Departement van Defensie; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: mr. G. van der Meulen, te 's-Gra venhage; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: ir. J. P. Walland te Middelburg, ir. E. J. Kempees. te Arnhem; jhr. dr. C. Beelaerts van Blokland te Zeist; J. A. Eland van den Berg, te 's-Gravenhage; is bevorderd tot off. in de Orde van Oranje- Nassau: J. Leonard Lang, te Amsterdam; zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: A. Rijke, Voorburg: mr. D. A. E. Immink, Haarlem; J. G. Ph. Looman, te 's-Gravenhage; ir. G. J. de Vos van Nederveen Cappel, Utrecht; dr. ir. H. J. van der Maas, Amsterdam; ir. J. P. van Muilwijk, te Arn hem; J. J. de Vries, 's-Gravenhage; J. D. Cox, Maastricht; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: D. Bathoorn R.zn., Peize; J. J. van Weyns- bergen. Middelburg; mr. dr. R. W. graaf van Lynden, Koudekerke; K. Lodeesen, Soest; H. W. Sikkema, Murmerwoude (gemeente Dantumadeel); G. R. Dallinga, Groningen; J. J. Staleman, Utrecht; H. J. Klashorst, Bussum; J. A. Breekpot, 's-Gravenhage; A. Posma, Heerlen; H. Goos, Voorburg; is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau: dr. F. H. Fentener van Vlis singen, Utrecht; zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: P. A. Arriëns. Hilver sum; ir. A. Plate, Rotterdam; C. L. Stule- meijer, Breda; mr. J. W. Dijckmeester, Wasse naar; zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. Moorman, 's-Gravenhage; mr. J. H. de Mol van Otterloo. 's-Gravenhage: zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. F. G. M. Mutsaerts, Tilburg; J F. Hazemeijer, Hengelo (O.); C. Bruynzeel Sr., Voorburg; dr. ir. A. Wijnberg, Aalsmeer; mr. E. H. von Baumhauer. Amsterdam: M. Krop- veld, Rijswijk (Z.-H.)mr. H. Waller, Utrecht; J. H. J. Defesche. Maastricht; J. H. A. G. J. H. van den Haert, Brugge, tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: W. G. Scheeres, 's-Gravenhage; B. Adler, Amsterdam; Albert Heijn, Amsterdam; A. G. J. de Vries, Bergen op Zoom; C. Mis set, Doetinchem; jhr. P. J. Six, Amsterdam; D. C. M. Bauduin, Amsterdam; J. C. Arntz, Millingen; D. N. J. C. Rahder, Haarlem; P. R. Fenenga, Amsterdam: W. A. Penaat, Gronin gen; B. L. Bongers, Ulft; A. C. J. M. Echellens, Eindhoven; H. P. F. Kersten; Valkenswaard; J. M. Meulenhoff, Amsterdam; W. Bunge. Nijmegen; J. P. Lijnkamp, 's-Gravenhage; J. H. van Linden van den Heuvell, Vlaardingen; B. van Eesteren. 's-Gravenhage. Is benoemd tot com mandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mr. A. G A. ridder van Rappard, te Velp. zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: prof. ir. C. Broekema. Wagenin gen; F. V. Valstar. Naaldwijk. J. L. Nij- singh. de Wijk. Is bevorderd tot of ficier in de Orde van tuppara iv.n.i Oranje-NassauM. J. F. Cox, Eindhoven; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: R. G. Wolf, 's-Gravenhage, mr. G. R. W. E. Dahmen. Roermond; jhr. mr. W. C. Hooft Graafland. Utrecht; D. F. Ter- steeg, Naarden; J. van Hengel Haarlem; J. J. Wevers, Voorburg; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. E. J. T. Verheggen. Roermond: R. W. Janssen te Roosendaal: L. K. van Dijk, Tho- len; H. Welt, Uithuizermeeden; P. Lettinga Hilversum, N. B. Blink. Leeuwarden: G. J Wilms. Oud-Schoonebeek: ;A. Booy, Ochten; J. P. Brouwer, Ruinerwold; H. A. Nuijens, Oir- schot; Th. P. H. Rutten, Horst; J. Qbbink. Aalten; ir. A. A. Neeb, 's-Gravenhage; J. A. J. F. Paro. Eindhoven; ir. J. Wind. Ambt- Haidenberg, tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: J. G. A. Honig, arts. Zevenaar: dr. Ch. W. F. Winckel, Amsterdam, dr. ir, A. H. W. Hacke 's-Gx-avenhage; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. J N. Voorhoeve, Oudenrijn; dr. P. A. de Wilde, Amsterdam; dr. J. J. L. van der Horn v. d.Bosch, Nijmegen. J.P. v.d. Slooten, Utrecht A. C. ter Cock, Amerfoort; Ch. F. L. Nord, 's-Gravenhage. mej. R. S. Manus. Amster dam Th. van Lier, 's-Gravenhage: J. C. Schroder Amsterdam; ir. J. Th. Westhoff. Zwolle. Tot ridder in de orde van Oranje Nassau: mevrouw S. J. E. van LierEnthoven, 's-Gra venhage; J. Vigeveno. Amsterdam; A. van Werven, Heemstede; J. W. E. Rooda, Zuid broek; S. Israëls, Drachten; L. J. H. Bloemen, veearts. Roermond; J. Mennes, Groningen: H. B. Berghuys, Utrecht: is bevorderd: tot grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau: Zijne Hoogheid Ha- mengkoe Boewono Senopati Ingalogo Ab- doerrachman Sajidin Panotogomo Kalifa- toellah de VlIIste, Sultan van Jogjakarta; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: J. C. Koster, ge- pensionneerd luitenant-generaal is benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: prof. dr. L. Otten, direc teur van 's Lands Koepokinrichting en het Instituut Pasteur in Ned.-Indië. zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. G. Vonk, procu reur-generaal Hooggerechtshof Ned.-Indië, met buitenlandsch verlof; mr. E. F. R. A. Nier- strasz, raadsheer Hooggerechtshof Ned.-In- dië; mr. A. S. Block, president van den Raad van Justitie Ned. Indie; M. J. J. Treur, Gou verneur van Soerakarta; J. Bij le veld, Gouver neur van Jogjakarta; W. Steinbuch, resident; W. G. Moggenstorm, resident; J. W. Th. He ringa, resident van Tapanoeli; dr. A. D. A. de Kat Angelino, directeur van Onderwijs en Eeredienst in Ned.-Indië; dr. R Wind, gewezen hoofdinspecteur in Ned.-Indië; J. F. F. Götz, hoofdinspecteur in Ned.-Indië; ir. C. Hillen, hoofd P. T. T., in Ned.-Indië; B. Braat, gewe zen hoofdinspecteur Ned.-Indië; mr. J. C. Brons, ondervoorzitter van den Raad van Be stuur in Suriname; mr. W. G. F. Jonge jan, Wassenaar; ir. J. van den Broek, Wassenaar: zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. H. de Rook, inspecteur Dienst der Volksgezondheid Ned.-Indië; C. W. Heringa, directeur Marine-etablissement Soe- rabaja; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: D. J. W. Hagemann, luitenant-kolonel Kon. Ned.-In- disch leger; W. C. A. Sol, majoor Kon. Ned. Indisch leger; J. J. Eckhardt, gepensionneerd officier van gezondheid 2de klasse Kon. Ned.- Indisch leger; F. J. T. C. Siegmund, kolonel Kon. Ned.-Indisch leger; L. H. van Oyen. lui tenant-kolonel van den generalen staf; ir. P. A. de Blieck, majoor Kon. Ned. Indisch leger; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. W. G. Peekema, Regeeringsgemachtigde Ned.-Indië A. H. J. Lovink, hoofd van den dienst der Oost-Aziatische Zaken Ned.-Indië Yo Heng Kam, lid van den Volksraad: J. A. E. Rikkert, inspecteur-afdeelingshoofd Alge- meene Rekenkamer Ned.-Indië; mr. L. W. H de Leeuw, hoofdambtenaar Ned. Indië; L. V. Alsdorf, waarnemend hoofd van den dienst der Landelijke Inkomsten Ned.-Indië; L. Göt- zen, thesaurier-generaal Ned.-Indië; mr. H. Holtkamp, hoofdinspecteur van Financiën Ned.-Indië; C. J. H. R. de Waal, onderdirec teur Departement Binnenlandsch Bestuur in Ned.-Indië; Raden Adipati Ario Soerjowinoto regent van Soerabaja; mgr. J. H. Goumans. Bandoeng; ds. J. E. Stap, synode Moluksche Protestantsclie Kerk; dr. ir W. F. Gisolf, Ban doeng; H. van Lennep, directeur van 's Lands Caoutchoucbedrijf Indië; A. Luytjes, hoofd ambtenaar voor Landbouwcrisiszaken in Ned. Indië; mr. H. A. A. C. Reyners, Semarang; A. H. Kloppenburg, oud-voorzitter Nivas; J. M de Lange, secretaris van het Departement van Verkeer en Waterstaat Ned.-Indië; J. A. B. van den Heuvel, Soerabaja; J. J. Hakkert. ver tegenwoordiger Ned. Indië van de Directie der Indische Pensioenfondsen; P. Cool, genees kundig inspecteur, Suriname; B. J. Delvalle, gewezen directeur van de Curacaosche Bank; H. W. Faulkner, directeur Mijnmaatschappij ..Curacao"; A. de Bruyn, 's Gravenhage; W. Melzer, Lanaesforstmeister. hoofd van den dienst van het Boschwezen in Saksen; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. met de zwaarden: de kapiteins bij het Kon. Ned Ind. Leger: J. J. Zomer, G. du Ry van Beest Holle, en A. F. J. Brummer; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: C. R. Merkus, Soerabaja; mr. T. C. Lekkerker- ker, Soerabaja; Raden Hadji Moechamad Isa, Serang; J. H. G. de Jonker, kantoorhoofd ge nerale thesaurie Ned.-Indië; G. Bergman, ge wezen hoofd van een administratiekantoor van Landskassen op Java; E. C. Berrettv. Ba tavia; W. V. Doop, Palembang; J. K. Klerks, gediplomeerd gezaghebber bij het Binnen landsch Bestuur in Nederlandsch-Indië; Teu- koe Teungoh Nè Radja Moeda Seutia, Oeleëba- lang van de Moekim Meura'sa, gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden; Darwis gelar Da- toek Madjolelo, districtshoofd der lste klasse, toegevoegd aan den resident van Sumatra's Westkust; dr. L. D. Eerland, Paree; Haroen al'Rasjid. Wai Lima; J. Kruyt, Pendolo (Mid- dën-Celebes)pastoor L. A. R. M. Sondaal. Magelang; D. J. Winkelman, administrateur depot van leermiddelen in Ned. Indië: mr. P. C. Bloys van Treslong Prins, gewezen adjunct- landsarchivaris in Nederlandsch-Indië; C. H. W. van der Ven, Pematang Siantar; J. J. Ochse. landbouwconsulent lste klasse, Ned.- Indië; P. M. W. Dakkus, hortulanus te Bui tenzorg; A. E. Simon Thomas, Batavia; R. S. M. van der Schans, gewezen voorzitter van de Handelsvereeniging Makassar; J. J. van Hout, architect, residentie Riouw en Onderhoorig heden: ir. O. R. Maier. Palembang: R. A. Rijk- schroeff. kantoorhoofd bij het Departement van Verkeer en Waterstaat in Nederlandsch- Indië: M. Houpt, gewezen hoofdkantoorhoofd lste klasse bij den P. T. T. Ned.-Indië; W. H. A. Deteren, hoofdadministrateur Kon. Ned.- Indisch leger: Th. H. B. Krone, eerste-werk- tuigkundige Ned.-Indië: J. J. Westplat. vloot- godsdienstleeraar in Ned.-Indië; C. F. Zebregs, frater, Curacao; tot broeder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: W. F. öerritsen, te 's Graven hage; N. M. Floris te Semarang. Heden overleed tot onze diepe droefheid, tengevolge van een noodlottig ongeval, onze beste Man en Vader Jhr. Gerbrand Elias in den ouderdom van 37 jaren. L. W. ELIAS— DEL BAEIIE RIETJE WILLY Overveen. 27 Aug. 1936 Willem de Zwijgerlaan S7 Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 31 Augustus a s. te Westerveld, na aankomst van trein 16.14 Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid, tengevolge van een noodlottig ongeval onze beste Schoonzoon en Zwager Jhr. Cerbrand Elias in den ouderdom van 37 jaren. 27 Augustus 19 36 Haarlem Mr. W. G. DEL BAERE A.A. M. J. DEL BAERE— JISKOOT Den Haag: Dr. L. J. DEL BAERE M. DEL BAEREPRINS Geen bezoek Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid onze hoog geachte Directeur, de Hoogwelgeboren Heer Jhr. G. Elias, wiens nagedachtenis wij steeds in dankbare herinne ring zullen bewaren. Het Personeel van -het Notarishuis. Haarlem, 27 Aug. 1936 Met leedwezen geven wij kennis van het overlijden van ons geacht Mede-be stuurslid, den heer Jhr. G. Elias Zijne nagedachtenis zal bij ons steeds in hooge eore blijven. Het Bestuur van de Vereeniging IJsclub voor I-Iaarlem en om streken. Heden overleed, plotse ling, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Hermina Nieuwenhof in den ouderdom van 43 jaar. Haarlem: A. E. NIEUWENHOF Sr. Duisburg: J. H. NIEUWENHOF E. J. C. NIEUWENHOF— TILLWICKS en kind Haarlem: A. E. NIEUWENHOF A. NIEUWENHOF— SCHOOLEMAN en kind ANNIE A. B. NIEUWEN HOF Haarlem. 27 Aug. 1936 Zijl weg 36 De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 1 September a.s. te 11.30 uur op de Algemeene Be graafplaats, ingang Kle verlaan. en Gynaecoloog HERVAT MAANDAG PRAKTIJK PRAKTIJK HERVAT 44 P. Kiesstraat Telef. 11615 Piano-, Orgel-, Theorielessen Spreekuur: Dinsdag 10-11, Donderdag 2-3 u. en volgens afspraak JIKKE HEYSELAAR GEDIPL. LEERARES PIANO, hervat DINSDAG 1 SEPT. haar PIANO- en THEORIELESSEN Begeleiding, vocaal en instrumentaal studie. AELBERTSBERGSTRAAT 119 TELEFOON 16509. ENGLISH DO IT NOW! QUICK METHOD! Study English at R. A. G. DAVIDSON S SCHOOL of ENGLISH. The only Englishman with M.O. in Haarlem. Conversation; opl. alle Handelscorr. ex. Vele geslaagden. Besloten clubles max. 3 pers. f 4.— p. m. Privéles gereduceerd tarief. 69 KONINGINNEWEG TELEFOON 11596. „BEWEGINGSKOOR ELS KEEZER" hervat oefenavonden op WOENSDAG 2 SEPTEMBER van 8.45—9.45, in de gymn.- zaal van de H. B. S., Santpoorterplein. Nieuwe leden kunnen tot 1 October PROEFLESSEN volgen. Daarna instudeeren van NIEUWE GROEPDAXSEN. Inlichtingen: Prof. v. Viotenweg 18, Bloemendaal. Telef. 23155. Begrafenis Onderneming JAN RUSTIGE ZOON (opgericht 1860). RAAMVEST 13 TELEFOON 10452 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden en voor zien te zijn der H.H. Sacra menten der Stervenden, on ze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Engelbertus Oomen in den ouderdom van ruim 73 jaar. Haarlem, 28 Aug. 1036 Lange Boogaardstraat 34 Uit aller naam: Wed. OOMEN— HUIJBOOM De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden op Dins dag 1 Sept. in de St. Anto- nius van Padua Kerk, Nwe. Groenmarkt, om 8-S.30 uur waarna begrafenis zal plaats hebben te 11.30 op de R.K. Begraafplaats St. Barbara. Heden overleed onze lieve Zuster, Behuwdzuster' en Tante, Mevrouw Jacomina Catharina Jansen, gelj. van Hulzen in den ouderdom van 65 Jaar. Uit aller naam: IC. E. VAN HUIZEN Haarlem, 28 Aug. 1936 ICinderhuisvest 26 rood Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Op verzoek van de over ledene geen bloemen De crematie zal plaats hebben Dinsdag 1 Septem ber op „Westerveld", na aankomst van den trein te 13.14 uur aldaar. Terug van vacantie PROFITEERT THANS Tijdelijk TARIEF A. VOLLEDIG CHEMISCH REINIGEN Heerencostuum 2,00 JAPON1,50 MANTEL 2,20 DEMI1,80 ^/Ïayenïchmidt '.K/aje* Hhetlwst' Het beste en mooiste bezit Is een goed bandschrift. Succes verzekerd! Privé en Clublessen lust. RElBER-NAK Kleine Tloutweg 8, Haarlem Eenigst adres sinds 18519. BOEKHOUDLES Volledige en grondige opleiding MERCURIES- en PRAKTIJK- EXAMENS, privaatles C 6.p. rn. M.O. BOEKHOUDEN STAATS PRAKTIJ KEXAMEN Uitsluitend privaatles f 10.p. m. S. J. Th. SCÏIMIDT Leer M. O. Boekh. WUhelminalaan 4, telef. 14506. HERVAT I Sept. haar piano lessen Aerdenh, Distcllaan 12, tel. 26340 TALEN INSTITUUT a FRANSCH DUI TSCH ENGELSCH ZWEEDSCH üpl. alle prak tijk ex. Conver satielessen. Spoedcursus v. afgewezen cand. KLEVERPARKW. 80 Telefoon K. 107=== cello en plano HERVATTEN 1 Sopt. hun lessen. HEUSSEXSSTRAAT 36 JULI AN ALA AN 312 bij den Zijlweg zal DINSDAG I SEPT. haar les- sen en koorrepetities hervatten Marg. J. Korteweg Pianoleerares hervat Dinsdag' 1 September hare lessen De plano- en harmoniumlcssen a" Corrie ten Boom vorden vannf l September alle veer hervat. El. P. Bekkers plano-lerares hervat Dinsdag 1 Sept. hare lossen FLORAPLEIN 3, HAARLEM M. S. SPITZ TETTERODESTRAAT 71 Hoofdonderwijzeres, einddipl. H. B. S„ akte Frans l.o., akte Nutt. Handw. Klcutorclubjc met event, opl. 2de kl. lag. seh. Hulp bij hulsw. voor leerl. Mid- delb. en lagere sch. Bijwerken in alle vakken. CHRISTIEN STORK Gedipl. Leerares HEEFT HARE ZANG- EN PIANOLESSEN HERVAT. Leidster van kleine koren. Tcmpeliersstr. 17, Telef. 15448. Mevr. S. Rozelaar Franken HERVAT DINSDAG 1 SEPT. haar J ULIAN AL AA N 40. OVERVEEN Telefoon 12S11 POLITIEDIPLOMA Cursus Algem. Ned. Pol. Bond. Aanm. nieuwe leerlingen 's av. 7 u. Van Oldenbarneveltlaan 3. De leider G. A. DRAIJER. BOEKHOUDEN Privéles voor praktljkex. (Mere, en Ver. v. Leer.) en akte L O. 8 per maand. Privéles voor Stauts- praktljkdlpl. en akte M.O. 10. per mnd. Drs R. H. ROODA Leeraar Boekhouden 5^0. en Wis kunde M.O. TETTERODESTRAAT 67 Vele geslaagden voor al deze examens Frans Duits Engels Conv. en Berlitz Meth., d üunc Tevens Speciale opl, voor verbl, In 't bultenl. in eenige maannen. Privaatles f 4.50 p. m„ 2 p. f 3.—» Br. Mej. N. GROOTENBOER Spaarne E zwart Tel. 17033

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3