September. Het Betougeijkste 54e Jaargang No. 16316 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Dinsdag 1 September 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: F. W. PEEREBOOM UITGAVE LUUKENS CÜSTEK MAATSCHAPPIJ VOOR Hoofdredacteur- ROBERT PEEREBOOM. en ROBERT PEEREBOORL COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Hooiareaacieu ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post f 0.7254. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10132,12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. ADVERTENTIëN 15 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regeL Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer 0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet ol Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 3 .-, Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400-. Verlies Duim ƒ75.-, Verlies Wijsvinger 75.-. Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. HAARLEM, I September. Feest in Renkum. Op Koninginnedag heb ik meegemaakt hoe een Geldersch dorp dit jaarlijksche feest viert en het was allergenoegelijkst. Als „pièce de résistance" van het programma werd een openluchtspel van onzen stadge noot en medewerker aan dit blad Dr. P. H. Schroder, geheeten „De Kluizenaar van het Renkumsche Woud" gegeven en gansch Ren kum, met den burgemeester en mevrouw in front, was verzameld op de weide achter hotel Campman. Een zeer gelukkig geslaagd boschdécor sierde het tooneel, dank zij den rentmeester van deze landerijen die de den nen en heesters er voor ter beschikking ge steld had. En er was een listig souffleurshok dat- eenigszins herinnerde aan de scherp schuttersschuilplaatsen uit den vorigen oor log. Dat er enkele toeschouwers in vielen verhoogde het succes van deze structuur. De acteur Kommer Kleyn, als regisseur dooi de Renkummers aangesteld, bleek bij zijn re petities heel wat bereikt te hebben in groepee ring en vooral in dictie. Geen woord ging ver loren, hetgeen vele dilettant-acteurs en ook een aantal beroepsmenschen, indien zij de voorstelling hadden bijgewoond, met reden ge ïmponeerd zou hebben. Maar om al wat in een dorp voor tooneelspel voelt ertoe te brengen de sierlijke kleederdrachten uit den jare 1672 (het vaderland radeloos, reddeloos en rede loos, u weet wel) met gratie en gemak te dra gen, (om te zwijgen van zwier) is een boven- menschelijke taak die ook Kommer Kleyn te machtig was geweest. Voorzichtigheidshalve liet hij de edelen hun prachtige steeken ook maar ophouden toen zij den nieuwen stadhouder prins Wil lem IJl begroeten, maar het Kind van Staat toonde zich begrijpend en ook zijn dictie was vorstelijk van klaarheid en scherpte, behalve een kleine moeilijkheid met het woord „poli tiek" dat ook in Gelderland wel eens tot „polletie'k" verwordt De auteur verwacht ook geen Louis Bouw meesters en geen Else Mauhsen in Renkum. Ik meen, dat hij nogal tevreden was, zich evenals ik kon voorstellen, hoe buitengewoon het dorp geïnteresseerd was in de persoon lijkheden van zijn acteurs en actrices, die het natuurlijk door en door kent, en nog beter dan ik begreep hoeveel bezwaren er bestaan tegen het met overgave spelen van een lief des-scène Immers: het heele dorp zou den volgenden dag zeggen: „ze geeft écht om 'm!" en dat kun je toch niet riskeeren. Deze dilettanten-han dicap doet zich trouwens niet alleen in Gel- dersche dorpen gelden. De buren zijn altijd een zware rem op het amateur-tooneel ge weest. Dat er haird aan -de voorbereiding en instu deering van Koninginnedag's hoofdnummer gewerkt was bleek overigens tenvolle. Het spel was kleurig, levendig, niet te traag van tem po en de verschijning ten tooneele van Ren- kum's krachtige paarden, sierlijk bereden door Renkum's beste ruiters en bekoorlijkste ama zones, bracht een afwisseling waarvan het dorp niet minder genoot dan van het tooneel- debuut van eenige van zijn best-doorvoede koeien en van een geitje met een oranjestrik, welk vee werd meegevoerd door vluchtelingen- voor-de-Fransche-troepen. Natuurlijk werd geopend met Wien Neer- landsch Bloed en besloten met het Wilhelmus. En de stemming was den heelen middag zoo feestelijk en goed, het contact tusschen spe lers en publiek werd zoozeer gesterkt door de glimlachjes en knikjes, tijdens het spel uitge wisseld (zelfs het Kind van Staat bleek daar minzaam toe bereid) dat wij stadsmenschen ons weer eens heelemaal bekoord voelden door de dorpsche sfeer, die zooveel eenvoudiger is en zooveel minder aan „pose" lijdt. Maar op den terugweg heb ik mij toch wel afgevraagd waarom in onze Haarlemsche omgeving wij niet eens openluchtspelen ge ven, op Koninginnedag en op andere dagen ook, met zooveel prachtige gelegenheden er voor en de mogelijkheid het door beroeps menschen heel goed te laten doen. Wil de gemeentelijke Vertiers-Commissie daar voor 1937 ook eens aan werken? R. P. Regeeringsgebouwen te Madrid gebombardeerd. Driehonderd slachtoffers. SEVTLLA, 1 September (Reuter-A.N.P.) Naar per radio is medegedeeld, heeft de na tionalistische luchtmacht gisteren verschil lende openbare gebouwen te Madrid gebom bardeerd. Vier bommen zijn op het ministe rie van binnenlandsche zaken terecht ge komen. een op het noorder-spoorwegstation. een op het ministerie van oorlog en een op de Plaza Cibeles. Het aantal slachtoffers zou ongeveer 300 bedragen. Augustus is alweer verdwenen, Want Vader Tijd blijft nimmer staan, De herfstmaand is opnieuw verschenen, 't Is met den zomer straks gedaan. Ze zijn voorbij de vrije weken. Het is gedaan met het plezier, De tijd is veel te snel verstreken, Het is weer uit zucht de scholier. Ik moet weer leeren, al maar leeren, 't Begint, als je bent opgestaan En voor je vrijheid weer kan keeren, Moet je alweer naar bed toe gaan. Augustus is weer afgeloopen, Zegt blij de voetbalmaniak De voetbalvelden gaan weer open, Ik heb aan heel dien zomer lak. Voor mij is weer de vreugd aanstaande Van 't grauw maar glorierijk seizoen, Ik weet tenminste weer voor maanden, Wat ik op Zondag kan gaan doen. De grijsaard zegt: ik zal niet klagen, Hoewel 'k den zomer liever hou. 'k Heb liever lange warme dagen, Dan korte dagen en de kou. Maar waarom zou ik zitten treuren, Als 't toch geen sikkepitje geeft, Het moet nu eenmaal zoo gebeuren En 'k heb het al zoo vaak beleefd. Je moet j' aan feiten overgeven, Waaraan je niets verandren kunt, Ik hoop alleen maar, dat het leven Mij straks ook weer een zomer gunt. P. GASUS. WANDGEDIERTE. ABSOLUTE VERDELGING onder geheimhou ding en schriftelijke garantie. Waar anderen faalden, slaagden wij. iuit/ecutywutdecft. JlacUcaat GEN. CRONJéSTRAAT 135, HAARLEM-N. TELEFOON 11657. (Adv. Ingez. Med.) Christ. Opleidingsschool geopend. Tevens installatie van het nieuwe schoolhoofd. De opleidingsschool „Groen van Prinsterer" heeft hedenmorgen een nieuw gebouw betrok ken. Het oude gebouw aan de Jansstraat is verlaten en men is verhuisd naar de voorma lige openbare school aan het Leidsche plein 36 Z. Z. Wel was het de bedoeling van de Ver- eenigïng „Groen van Prinsterer" een geheel nieuwe Christelijke school in het Leidsche kwartier te stichten, en zij behoudt dat ideaal nog steeds, maar zij begrijpt de financieele moeilijkheden van de gemeente en zij is voor- loopig zeer tevreden met dit gebouw. Aldus •drukte de voorzitter, de heer G. Wolzak, in zijn openingsrede de gevoelens van het be stuur uit. Het gebouw, waarin de school voortaan gehuisvest zal zijn, dateert van 1897, toen na lange discussies in den Raad beslo ten werd op het Leidsche Plein een nieuwe openbare school te bouwen. In 1912 is de school uitgebreid en in 1922 gesplitst. In 1933 waren er te weinig leerlingen, zoodat de school gesloten werd. De heer Wolzak bracht dank aan wethou der A. G. Boes, die aanwezig was met den in specteur van het L. O. en den directeur van Openbare Werken voor de groote voortvarend heid waarmee hij er voor gezorgd heeft, dat het gebouw, dat er niet al te fraai meer uit zag, binnen korten tijd van onder tot boven opgeknapt werd. Ook den inspecteur van het L.Ö. en den directeur van Openbare Werken was het bestuur van Groen van Prinsterer dankbaar. Vervolgens richtte de heer Wolzak het woord tot den heer M. Hulleman, het nieuw-benoem- de hoofd der school, voordien hoofd van de Chr. Oplediingsschool te Zutfen. Hij sprak de hoop uit, dat de heer Hulleman, evenals hij dat in Zutfen gedaan heeft, de school tot groote bloei mag brengen. Wethouder A. G. Boes dankte den voor zitter voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken en uitte zijn leedwezen er over, dat het de gemeente niet mogelijk was, mede te werken aan de tot standkoming van een geheel nieuw schoolgebouw. Maar desniette min is er veel bereikt. Spr. bood het bestuur zijn gelukwenschen aan. Ook de heer H. van de Weijer, inspecteur van het L.O., wenschte de Vereeniging geluk. Tot den heer Hulleman richtte spr. eenige hartelijke woorden van welkom. Namens de ouders voerde het woord de heer J. Koen, die zeer waardeerend sprak over bestuur en onderwijzers. Het nieuwe schoolhoofd, de heer H. Hulle man zeide dat de benoeming te Haarlem hem zeer verheugd heeft. Al is het feit. dat er geen nieuwe school komt eenigszins teleurstellend, ook dit gebouw is goed ingericht. Hij hoopte dat er tusschen leerkrachten en ouders steeds een wederzij dsch vertrouwen zal heerschen. De heer Wolzak beantwoordde in het kort de verschillende sprekers. Ds. A. M. Boeijinga sprak het dankgebed uit. OOK MOLOTOF GETROFFEN DOOR DE „ZürVERINGS-ACTIE"? PARIJS. 1 Sept. (Reuter-A.N.P.) Volgens een bericht, dat de ..Matin" langs indirecten weg uit Moskou heeft ontvangen, zou de voorzitter van den raad van volkscommissa rissen. Molotof. zijn geschorst. STEEDS HET NIEUWSTE maar steeds goed BRILLEN van K E I P. GR. HOUTSTRAAT naast Luxor. (Adv. Ingez. Med.) Het taxibedrijf te Haarlem. Pogingen om tot een ordening te komen. Eenigen tijd geleden hebben wij medege deeld, dat het gemeentebestuur zou trachten een ordening te verkrijgen in het taxibedrijf te Haarlem. We stelden toen tevens in het licht waarom het gewenscht. is dat die komt. Er loopen reeds langen tijd onderhandelin gen waarbij behalve de werkgevers ook de werknemers betrokken zijn. In het orgaan van den Centralen Bond van Transportarbeiders wordt daarover o.a. ge schreven: „Na de conferentie ten stadhuize hebben we vele besprekingen over deze ordeningsgedach te gehad, doch het gewenschte resultaat bleef uit en vandaag zijn we nog even ver als op het eind van het vorige jaar. Wellicht zou er een oplossing verkregen zijn, indien we het voorstel der ondernemers om het garantie loon van f 12 op f 9 te brengen, zouden aan vaarden, doch evenals op het eind van het vorige jaar staan we ook nu nog op het stand punt, dat van het loon van f 12 niets meer af kan en er eerder van verhooging dan van ver laging sprake moest zijn. Nu zijn er enkele ondernemers, die het plan opperden om de chauffeurs tegen 1 September te ontslaan teneinde het gemeentebestuur te dwingen spoedig met een voorstel tot ordening te komen. Deze ondernemers zoeken dus de fout bij het gemeentebestuur, doch maken hierbij een grove' vergissing. Op de laatste conferentie ten stadhuize werd door den wet houder verzocht om met één bepaald voorstel te komen om daarover gezamenlijk overleg te plegen, doch de verdeeldheid der ondernemers is de oorzaak, dat er van één voorstel niets is gekomen. Is het dan juist om het Gemeentebestuur aansprakelijk te stellen? Onzerzijds is een voorstel tot ordening bij de ondernemers ingediend, alles geheel uitge werkt, doch zoolang er ondernemers zijn, die nergens anders heil in zien dan in loonsver laging, komen wij niet veel verder." Tot zoover deze mededeeling. Wij kunnen daaraan toevoegen, dat de en kele ondernemers die van plan waren hun chauffeurs tegen 1 September te ontslaan, geen uitvoering hebben gegeven aan dit voor nemen. De onderhandelingen duren nog steeds voort. De werf „Vooruit". Moeilijkheden. De moeilijkheden van de Wed. S. Laken- man en Zn..'s Bank te Enkhuizen hebben ook moeilijkheden bij andere zaken ten ge volge gehad. Zoo heeft de Werf „Vooruit", te Spaarndam zich Zaterdag j.l. genoodzaakt gezien, 8 man van haar personeel te ontslaan. Met 30 man wordt nog voortgewerkt, maar de directie kon ons niet mededeelen, of eventueel nog verdere maatregelen zullen moeten genomen worden. EEN GOEDE TRADITIE. Sinds een lange reeks van jaren heeft de Haarlemmer, wanneer hij iets op te ruimen had, of iets zocht, daarvoor een advertentie van Vraag en Aanbod in Haarlem's Dagblad geplaatst. De stad groeit steeds, het aantal dezer ad vertenties groeit mee. De goede traditie blijft gehandhaafd. En geen wonder, het is het zekerste, goed koopste en snelste middel. Uitspraken van de Rechtbank. POGING TOT DOODSLAG TE IJMUIDEN. De man, die te IJmuiden op zijn schoon zuster en zijn buurman had geschoten en te gen wien 4 jaar en 6 maanden gevangenis straf was geëischt, werd heden wegens poging tot doodslag, tweemaal gepleegd, veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest PENSIONHOUDERS OPGELICHT. De verdachte, die terecht heeft gestaan om dat hij, onder het voorgeven ingenieur bij den Waterstaat te zijn en hier een pension te zoe ken. pensioenhoudsters had weten te bewe gen hem geld te geven, zeggende dat hij zijn portemonnaie had vergeten, werd veroordeeld tot een jaar gevangensstraf. De eisch was 2 jaar en 6 maanden. Hij zal zich voor andere rechtbanken voor soortgelijke handelingen hebben te verantwoorden. RIJWIELDIE VEN. Tegen de twee Amsterdammers, die zich naar de Zaanstreek hadden begeven en daar ieder een rijwiel hadden gestolen, was 6 maanden gevangenisstraf geëischt, voor den een onvoorwaardelijk maar voor den ander, die een gunstiger verleden had, voorwaardelijk De eerste werd conform den eisch veroordeeld de tweede kreeg 3 maanden onvoorwaardelijk en 3 maanden voorwaardelijk. Een Lunapark te Haarlem? Vragen van het raadslid Joh. Visser. Het raadslid de heer Joh. Visser heeft aan Burgemeester en Wethouders der Gemeente Haarlem aan den Gemeenteraad de volgende vragen gesteld: Is het persbericht juist, dat er een aanvraag is gericht aan B. en W., om in Haarlem een Lunapark te mogen houden? Indien deze aanvraag is gedaan, achten Bur gemeester en Wethouders het dan wenschelijk en goed. dat die aanvraag zou worden inge willigd? Zijn Burgemeester en Wethouders bereid, om, vóór zij een beslissing nemen in deze zaak, hunne meening dienaangaande in de verga dering van den Gemeenteraad mee te deelen? Het vredescongres te Brussel. Minister Vandervelde zal de congressisten welkom heeten. Het A.N.P. zendt ons het volgende commu niqué: Aan het congres van de „Algemeene Unie voor den Vrede" („Rassemblement Universel pour la Paix"), dat Donderdag a.s. te Brus sel begint, zal een Groote Nederlandsche dele gatie deelnemen, welke een vijftigtal organi saties vertegenwoordigt. Deze organisaties zijn onder te verdeelen in 14 vredesorganisaties, 12 organisaties op soci aal gebied, elf die een geestelijk streven ver tegenwoordigen. De jeugdorganisaties nemen deel tot een getal van zeven, waarbij men moet bedenken, dat er tegelijkertijd ook nog een jeugdcon- gres van de Unie van Volkenbondsvereenigin- gen in Genève wordt gehouden. Voorts is de pers vertegenwoordigd door de vereenigingen De Nederlandsche Dagbladpers, Periodieke pers, het Christelijk Persbureau en de Arbei derspers. Van de personen, die als gedelegeerden naar Brussel vertrekken noemen wij mr. J. C. A. Everwijn, oud-gezant te Washington, de Ka merleden ir. Albarda en Van Embden, mevr. C. RamondtHirschman, Th. Ligthart, Robert Peereboom, dr. J. C. Wissing, den secretaris van den Wereldbond van Kerken en van den Oecumenischen Raad in Nederland, Pater Timmer, A. F. L. Faubel en de doktoren A. Groeneveld, B. C. Ledeboer en J. Roorda. Be halve de meer dan 600 organisaties uit de verschillende landen zijn er op het congres ongeveer dertig internationale organisaties vertegenwoordigd. Het congres zal Donderdagavond a.s. om acht uur geopend worden in een plechtige zitting, waar minister Vandervelde de buiten landers zal welkom heeten. In deze openings zitting zal het woord gevoerd worden door Lord Robert Cecil, door Pierre Cot, minister van Luchtvaart in Frankrijk, Lord Dickinson of Painswick, eere voorzitter van den Wereld bond der Kerken, Edouard Herriot, den Fran- schen Kamervoorzitter, door de vertegenwoor digers der Internationale Oudstrijdersorgani saties Sychrava en Jean Desbons, door prof. Ward, den voorzitter der Amerikaansche anti- oorlogsliga, door de weduwe van Fritjof Nan- sen, door den Poolschen maarschalk Debskl, door Maria Montessori, dr. Wang, Noel Baker, Schwernik, door voorzitter van het Russische Vakverbond en door den secretai'is-generaal van de Unie van Volkenbondsvereenigingen, prof. Ruyssen. Deze zitting zal door de drieduizend deel nemers aan het congres bijgewoond worden, evenals de slotzitting, welke Zaterdagavond 5 September plaats heeft. Daar zullen de conclusies van de verschillende commissies, welke in de tusschenliggende dagen bijeen komen, aan het geheele congres worden voor gelegd. Als belangrijke spreker in de commissie en in de slotzitting noemen wij nog den vak- vereenigingsleider, Jouhaux, van de Fransche. socialistische beweging, ds. Jezequel van den Wereldbond der Kerken, oudminister Lupu, leider van de Roemeensche Boerenpartij, ko lonel Lindbergh, de Zweedsche senator Bran- ting en de Fransche Vrouwenleidster Mme. MaïaterreSellier. Vrijdag is er 's avonds een ontvangst van het congres door burgemeester Max, namens de stad Brussel. Het woord is aan.... Uit Fliegende Blatter: Het grootste honorarium trekken degenendie in het leven comedie spelen, niet degenen, die het op het too neel doen. Nieuwe verbinding Haarlem-Bloemendaal. De tunnel bij het station te Bloemendaal» Er komt een nieuwe verbinding Haarlem Bloemendaal. Tot nu toe was de Kleverlaan de Noordelijkste communicatie maar Haar lem-Noord breidde zich in de laatste jaren zoo sterk naar het Westen uit, dat de be bouwing van Bloemendaal bij het spoor station dicht genaderd werd. Daarom werd besloten op dat punt een verbinding te maken. Voorloopig een voet gangerstunnel. Door de directie der Nederlandsche Spoor wegen zal op 28 September te Utrecht in het openbaar worden aanbesteed voor rekening van de gemeente Haarlem het maken van een voetgangerstunnel met toegangen en een pompgebouwtje op het emplacement te Bloe mendaal. De kosten worden geraamd op f 33.000. Dit werk moet 8 maanden na aan vang geheel gereed zijn. Verder is in het bestek de bepaling opgenomen, dat indien in de gemeente Haarlem een voldoend aantal arbeiders beschikbaar is. ingeschreven bij de arbeidsbeurs, aan deze arbeiders door den aannemer de voorkeur moet worden ge geven. WIE ZAG DE AANRIJDING OP DE NJEUWE GROENMARKT? Om half twaalf gisteravond kwam een negentien-jarige jongen op het bureau van politie vertellen, dat hij, staande bij een drinkfontein op de Nieuwe Groenmarkt van. achteren aangereden was door een auto. De jongen was tegen den grond geworpen en had een beenwond opgeloopen, die door de Onge- vallendienst werd verbonden. De autobestuurder doofde na de aanrijding zijn achterlicht en reed door. Zij, die het ongeluk zagen gebeuren, worden verzocht zich bij de politie aan te melden. BINNENBRAND IN DE GEN. CRONJéSTRAAT Drie-jarig kind alleen in huis gelaten. Gisterenavond ongeveer zeven uur werd begin van brand in het bovenhuis nr. 147 rood in de Generaal Cronjéstrat gemeld. De brandweer rukte uit. doch ontdekte bij haar aankomst, dat het vuur reeds was gebluscht. Het bleek, dat de bewoners van het huis waren uitgegaan. In de huiskamer hadden zij een theelichtje laten branden, terwijl in de kamer naast dit woonvertrek een kind van drie jaar lag te slapen. De theemuts is in brand geraakt, het tafelkleedje raakte aan het branden, de vlammen tastten de gor dijnen aan en er bestond dus groot gevaar dat het van een binnenbrandje een groote brand zou worden. Gelukkig kwam juist de kostganger thuis die snel het vuur wist te blusschen. Het kind dat bij deze werkzaamheden was ontwaakt en verwonderd kwam binnenstappen, is dus wel aan een groot gevaar ontsnapt. De politie stelt een nader onderzoek naar de oorzaak van het brandje in Bij een mijnontploffing in Duitschland zijn twintig arbeiders om het leven gekomen. pag. 4 De burgeroorlog in Spanje; de taak der non- interventiecommissie. pag. 4 Roosevelt wil na zijn herkiezing een interna tionale valuta-stabilisatie-conferentie bij eenroepen. bag. 4 Oranjefeestvieringen te Haarlem en omgeving pag. 6 en 7 Koninginnedag is met groote vreugde in het land gevierd. pag. 3 De overval op dc geldauto in Amsterdam- Noord zou opgehelderd zijn. pag. 3 Op de Eierlantsche gronden is een Engelsch jacht gestrand. pag. 3 De mogelijkheid bestaat, dat de uitwijzing der vier Nederlanders uit Duitschland niet door gaat. pag. 3 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Feest in Renkum. pag. 1 Van onzen Londesclien correspondent: Ru moer om een postzegel. pag. 4 Van onzen Londenschen correspondent: Bald win in afzondering. pag. 4 J. B. Schuil over: Alles fürs Herz. pag. 11 Amy Groskampten Have: Een vrouw schrijft pag. 7 H. D. Vertelling: Te veel excuus. pag. 2 Dc Burgerlijke Stand van Haarlem is opge nomen op pag. 9.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1