VOETBAL KOM. NED. VOETBALBOND VOETBALNIEUWS HONKBAL MOTORWIELRIJDEN GOLF. ATHLETIEK J PAARDENSPORT HENCELEN MAANDAG 7 SEPTEMBER 193S H A A R E E M'S D A G B L' A D S DE UITSLAGEN. AFDEELING III. Tweede klasse B: Zutphania—A.Z.C. 2—2 Derde klasse A- Galto—Nijverdal 1—2 Derde klasse b: W.S.V.Apeldoorn 12 Om den Zilveren Bal. SPARTA EN A.D.O. A.S. ZONDAG IN DEN EINDSTRIJD. Zondag werden te Rotterdam de wedstrij den om den Zilveren Bal voortgezet. Het re sultaat was, dat Sparta en A.D.O. a.s. Zondag in den eindstrijd komen. De uitslagen waren als volgt: Be QuickA. D. O. 02 D. F. C.—V. O. C. 5—2 Willem IELonga 11* SpartaHeracles 31 D. F. C.—A. D. O. 0—1 Sparta—-Willem II 3—0 Willem II wint na strafschoppen. Het A. R. O. L.-bekertournooi. BLAUW WIT WINT DEN BEKER. De uitslagen van de wedstrijden voor het A R.O.L.-bekertournooi te Amsterdam waren als volgt: Blauw Wit—A. F. C. 40 Z. A. C.Zeeburgia 00* Finale: Blauw Wit-Z. A. C. 4—0 Opluisteringswedstrijd H. B. S.H. F. C. 3—2 Z. A. C. wint na strafschoppen. Het Spaernebeker-toumooi. R. C. H. en Haarlem in den eind strijd. De roodbroeken winnen na het nemen van strafschoppen. Ook nu is het weer een sportieve dag ge weest op het Haarlem-terrein; er is heftig ge streden om den begeerden prijs. R. C. H.Stormvogels (10). Reeds na enkele minuten had v. d. Horst voor R. C. H. succes als hij alleen voor Hollen- berg komt en geen fout maakt. (10). Stormvogels komt dan meer in den aanval, maar de IJmuidenaren houden het spel te kort. Bij R. C. H. valt Paape uit, Rust komt met 1—0 voor R. C. H. In de tweede helft is Stormvogels in hoofd zaak aanvallend geweest, maar de verdediging van R. C. H. was voor haar taak berekend; voor de IJmuidenaren was er geen doorkomen aan. Zonder dat Stormvogels kans zag gelijk te maken, komt het einde. HaarlemVelocitas (40). Velocitas kwam met een geheel verjongd elftal; we zagen nog maar enkele bekende ge zichten. Haarlem was doorloopend sterker. Na goed werk op den linker vleugel scoort Van Polanen (1—0). Velocitas speelde wel enthousiast, maar haar spel was te doorzichtig; de verdediging van Haarlem had met de aanvallen niet veel moeite. Van der Hulst maakte er voor rust 20 van. Ook in de tweede helft was Haarlem in hoofdzaak aan het woord; de weinige aan vallen van Velocitas brachten voor de Noor delijke verdediging weinig opluchting. Keeper Kolthof moet er dan ook herhaaldelijk aan te pas komen; hij doet zijn werk uitstekend. Het was dan ook jammer voor hem toen hij bij een hard schot van De la Mar den bal over de lijn werkte (30). Een hard schot van Smit trof tenslotte nog doel (40). Hiermee kwam het einde. Veteranenwedstrijd. Ter opluistering kwamen nu de R. C. H.- en Haarlem-veteranen binnen de lijnen en speel den een gemoedelijk partijtje, dat den lach lust van de toeschouwers nog al eens opwekte. R. C. H. leidde met rust met 21; het einde kwam met 3—3. R. C. H. won na het nemen van strafschoppen. VelocitasStormvogels (31). Velocitas heeft in dezen wedstrijd weten te profiteeren van enkele zwakke momenten in de Stormvogels-verdediging. De IJmuidenaren namen de leiding, toen Van Dongen de Velocitas-verdediging passeer de en onhoudbaar scoorde (01). Ook nu kon het spel van Stormvogels geen voldoende hoogte bereiken. De groenwitben deden verschillende «nelle uitvallen, maar slaagden er niet in, réér rust gelijk te maken. In de tweede helft laat Velocitas zich dade lijk van haar beste zijde zien; herhaaldelijk wordt het Stormvogels-doel onder schot ge nomen. De gelijkmaker lag spoedig achter Hollenberg (11). Wel trachtten de IJmuidenaren hierna het spel te verplaatsen, maar het bleef te kort. Dan scooi't Velocitas twee maal kort na el kaar en leidt zoodoende met 31. Aanvoerder Haak gaat dan zelf in de voor hoede spelen, maai- Velocitas houdt stand. Te gen aller verwachting in winnen de noordelin gen verdiend met 3—1. HaarlemR. C. H. 11. De volgende elftallen kwamen tegenover elkaar: R. C. H.: Metten, Kors, Prevost Sr., Kloos, Slot, Prevost Jr., A. Bel. Brandse, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink. Haarlem: Van Polanen, Smit, v. d. Hulst, Effern, De Winter, Van Gooi, Kammeijer, De la Mar, Huijsmans, Verhappen, Vijgeboom. Haarlem is direct aanvallend, maar vindt Kors en Prevost reeds dadelijk op hun post, terwijl Metten zijn doel keurig verdedigt. R. C. H. moest het hebben van plotselinge uitvallen, welke niet van gevaar ontbloot wa ren. Weldra is een plotselinge uitval van R. C. H. voor Haarlem noodlottig; v. d. Horst passeert den uitloopenden Vijgeboom (0—1) Ook hierna blijft Haarlem het meest aan vallend, maar tot doelpunten weet zij het niet te brengen, ook door uitstekend werk van de R. C. H.-verdedlging. Hoewel men dacht dat R. C. H. in de tweede helft met den schuin over het veld staanden wind in haar voordeel meer In den aanval zou komen, kwam het toch anders uit. Haarlem is nu het meest in den aanval, maar Metten, onderscheidt zich door het on derscheppen van talrijke aanvallen. Lang wist R. C. H. stand te houden, maar de druk werd toch te zwaar; een schot van v. d. Hulst was Metten te machtig (11). R. C. H. trachtte het spel te verplaatsen, maar het bleef bij enkele zwakke aanvallen, die door de Haarlem-verdediging werden af geslagen; Vijgeboom werd niet veel in den strijd betrokken.0 Ook Haarlem zag geen kans meer te scoren. Zoo kwam het einde met gelijken stand. Door het nemen van strafschoppen moest de be slissing vallen. Er werden vijf strafschoppen door iedere partij genomen. Haarlem schoot er vier in en R. C. H. drie. Zoodoende won Haarlem den eersten prijs. De voorzitter van Haarlem, de heer J. P. van Balen Blanken, reikte na afloop de prijzen uit; hij dankte de deelnemende vereenigïngen en in het bijzonder de scheidsrechters, die allen een zilveren bekertje in ontvangst had den te nemen. Vervolgens ontvingen Haarlem den len prijs, R. C. H. den 2e, Velocitas den 3e en Stormvo gels den 4e. De E. D. O.-toer naar het Noorden. De roodzwarten hebben een prettigen toer naar Friesland gemaakt. Zaterdagmiddag 5 uur werd in Harlingen tegen een Friesch jeugd elftal gespeeld. Dit elftal was door de sub commissie der technische commissie samen gesteld, evenals het elftal, dat EDO den vol genden dag in Leeuwarden moest bekampen. Het elftal der tegenpartij was gerecruteerd uit de tweede- en derde-klassers. Hoewel EDO lang niet volledig was, behalve Koppen (die voor EDO heeft bedankt), waren er invallers voor de beide vleugelspelers gebr. Spek en voor Perukel Jr. en Oom. Toch is het resultaat vrij bevredigend geweest. Vooral in de eerste helft is EDO veel beter dan de Friezen. Door verschillende keurig op gezette aanvallen had EDO zich een 30 voor sprong verschaft. Kohier en Timmermans wa ren de makers van deze keurige doelpunten. Even voor rust is een fout in de verdediging EDO noodlottig. Lr de tweede helft zijn de Friesche jeugd spelers beter op dreef. Zij weten den achter stand te verkleinen. Dan herstelt EDO zich weer. Kohier weet den voorsprong te vergrooten, maar verder brengen de EDO-ers het niet. Met 42 is dus de eerste wedstrijd gewonnen. Op den tweeden dag moest EDO op het Friesland-terrein een zeer sterk Friesch elf tal, waarin zes eerste klas-, vier tweede klas- en een derde klasspeler waren opgesteld, be kampen. Dit werd een uitstekende wedstrijd, waarin de verdedigingen domineerden Een puntloos gelijk spel was het einde van dezen interessanten wedstrijd, die door het Bondsbestuurlid Valkema werd bijgewoond. De ontvangst in Leeuwarden is zeer gast vrij geweest, zoodat EDO wel genoten heeft van deze tocht. V. S. v.—Go Ahead (1—4) LEO HALLE WEER IN HET DOEL. V. S. V. speelde een nuttigen oefenwedstrijd tegen Go ahead. In de eerste helft had Go ahead het voor deel van den sterken wind en daar de achter hoede van V. S. V. niet in vorm was, nam Go ahead al spoedig de leiding (01). De middenlinie van V. S. V. bleek er ditmaal niet veel van terecht te kunnen brengen. Toch maakte de V. S. V. voorhoede fraai gelijk; on houdbaar schoot Heins den bal in het doel dei- gasten (11). Hiermede had de voorhoede van V. S. V. blijkbaar al haar kruit verschoten Spoedig heeft de rechtsbinnen van Go ahead met een goed schot "zijn club opnieuw de lei ding gegeven (12). Direct hierop weet Koop man door de zwakke verdediging van V. S. V. te breken en vergroot met een goed gericht schot den voorsprong (13). Nog voor de rust profiteerde Koopman nogmaals van een mis sen van v. d. Griendt zoodat de rust in gaat met 14. In de tweede helft wordt er in hoofdzaak gespeeld op de helft van Go ahead. Bot geeft eens den bal keurig aan, doch Michel aarzelt te lang en ook deze kans gaat hierdoor ver loren. Sterk begint dan eenigszins los te komen. Hij lost eenige harde schoten. Halle kreeg hie- door de kans om even zijn kunnen te toonen; hij deed dit op de bekende goede wijze. De voorhoede van Go ahead brengt er intusschen ook niet veel meer van terecht, zoodat Michel in het doel van V. S. V. na de rust zoo goed als werkloos kon toezien. Nog eenmaal kreeg de voorhoede van V. S. V. een fraaie kans om den achterstand in te loopen, doch Bot kopte naast. Het einde bracht een overwinning voor den Oostelijken eerste-klasser. De KennemersNeptunus (44) De Kennemers ontvingen. Zondag het Rotterdamsche Neptunus. Het is een pittige wedstrijd geworden en naar het spel te oor- deelen gelooven we wel dat de rood—zwarten het in hun nieuwe omgeving zullen hou den, hoewel enkele plaatsen nog sterker bezet kunen worden. In het begin wordt de Ken- nemer achterhoede door de vlugge Neptunus- voorhoede overspeeld; Van Spaendonk weet hun een 02-voorsprong te geven. De Wij- kers raken beter ingespeeld; Horeman scoort al spoedig tegen 12. De Kennemers-voor- hoede speelt thans een goed spel. Een voor zet van Ter Wolde schiet Steeman op fraaie wijze in (22). Nog voor de rust geeft Groot zijn elftal de leiding 32. Hoewel tegen wind in spelend zijn Horeman c.s. toch in het be gin van de tweede helft de sterksten. Hore man brengt den stand op 42. Enkele kan sen worden niet benut, waarna Neptunus in de meerderheid komt. De Kennemers-verde- diging wordt in het nauw gebracht en de mid-voor verkleint den achterstand tot 43. Kort voor tijd maakt v. Spaendonk op fraaie wijze gelijk (44) met welke stand de heer Witling het einde aankondigd. BloemendaalZandvoort (24) In dezen oefenwedstrijd is het spel van Zandvoort bijzonder meegevallen. De gasten lieten goed 'combinatiespel zien; ongetwij feld zullen zij in de a.s. competitie weer een flink woordje meespreken. De Bloemendalers waren nog niet erg op dreef. Spoedig gaf de midvoor van Zandvoort met een fraai schot aan zijn club de leiding (0-ï). De thuisclub kwam daarna wat meer in den aanval. Voor rust vergrootte Weber den voorsprong tot 0—2. Na de hervatting pakte de thuisclub krach tiger aan; Tuilenaar met een kopbal en v. Bragt met een goed geplaatst schot wisten spoedig den stand te nivelleeren (22). Bloemendaal bleef in het veld iets ster- wer, maar tot doelpunten kon zij het niet meer brengen. De aanvallen* van Zandvoort bleven gevaarlijk; v. d. Bos wist met een scherp schot aan Zandvoort wederom de lei ding te geven (23") Kort voor het einde gaf Weber aan Huis man wederom geen kans (24). ZeemeeuwenO. D. E. (61) Zeemeeuwen speelde Zondag op eigen veld een vriendschappelijken wedstrijd tegen O. D. E. Voor de competitie zullen waarschijn lijk nog een paar spelers door anderen ver vangen worden, hoewel het elftal in deze samenstelling een aardige partij voetbal te zien gaf. Het samenspel in het plaatsen bleken veel beter dan het vorige jaar. De gasten hadden dan ook weinig in te brengen; bij het ingaan van de rust konden de gasten het doel niet meer vinden. De Zeemeeuwen daarentegen voerden de score op tot 6—1. Verdere uitslagen. Bloemendaal 2Zandvoort 2 24 Bloemendaal 3—Zandvoort 3 25 Het Elswout-tournooi. D. I. O.—T. H. B. Haarlem 2Ripperda T. H. B.Haarlem 2 D. I. O.Ripperda 0—7 5—1 2—6 9—3 Wedstrijd te Bennebroek. De strijd om de Van Trigt-beker is Zondag j.l. op het sportterrein te Bennebroek inge zet. „Aliance", de bekerhoudende vereeniging, verloor van „Santpoort" met 41. B.S.M. wist met 2—1 te winnen van O. I. V. Zondag a.s. moeten B. S. M. en Santpoort kampen om den beker. De verliezende clubs strijden op Dinsdag om de 3e en 4e plaats. HAARL. VOETBALBOND H. V. V. „Victoria". Het bestuur der H. V. V. „Victoria" deelt ons mede, dat haar naam H. V. V. „Victoria" is veranderd, in: „S. V. '34" hetgeen voluit be- teekent: „Sport-Vereeniging '34". Deze naamverandering vindt zijn oorzaak in het feit, dat bovengenoemde vereeniging zich heeft laten registreeren bij den K. N. V. met het oog op het toetreden, zeer waar schijnlijk dit jaar nog, tot den H. V. B. Het bestuur blijft ongewijzigd. De samenstelling is: Voorzitter: H. C. de Vries; Secretaris; H. J. R. v. Thienen, Karei van Manderstraat 102; Penningmeester: W. Bouwens, Burretstraat 12. V. G. S. speelt in den H. V. B. Van Gelders Sportvereeniging te Velsen neemt met haar elftallen niet weder deel aan de fabriekscompetitie doch speelt dit seizoen in de Zaterdagmiddagcompettie van den H.V.B. Wedstrijden van D. C. O. D> C. O. 1—D. W. O. 1 D. C. O. 2—D. W. O. 2 2—2 6—3 ADSPIRANTEN. Nederlaag-wedstrijden. Afd. A: D. C. O. aD. O. A. 2—6, D. O. A. Ie prijs. D. C. O. aHeemstede a 24. H'stede 2e pr. D. C. O. aE. H. S. a. E. H. S. niet opgek. Afd. B: D. C. O. b—D. S. K. 2—3. D. S. K. Ie prijs. D. C. O. b—Heemstede b 82, D. C. O. 2'e pr. D. C. O. b—E. H. S. b E, H. S. niet opgek. „Vlug en Vaardig"„Kennemer- land". Zaterdagmiddag trokken zes elftallen van Kennemerland naar Amsterdam om ter ge legenheid van de opening der drie nieuwe terreinen van de Amsterdamsche Zaterdag- middagvoetibalclub „Vlug en Vaardig tegen deze vereeniging een dual-meet te houden. De wedstrijden hadden het volgende resul taat: Vlug en Vaardig 1—Kennemerland 1 52 Vlug en Vaardig 2—iKennemerland 2 32 Vlug en Vaardig 3—Kennemerland 3 26 Vlug en Vaardig 4—Kennemerland 4 33 V. en V.-junior esK.land-juniores 02 V. en V.-adspiranten—K.land-adspiranten 3—5 Van de te behalen 12 punten wist Ken nemerland er zeven te bemachtigen en kwam daardoor in het bezit van het zilveren doel, dat door de organiseerende vereeniging was beschikbaar gesteld. De adspiranten der oranje-zwarten verwierven bovendien nog een extra prijs. Haarlemsche Scheidsrechters- vereeniging. Clubavonden. De eerste clubavond wordt gehouden op Dinsdag 8 September a.s. om 8.15 uur in Café-Rest. „Suisse", Rijksstraatweg 189-191. Vervolgens zullen deze avonden gehouden worden op de eerste Dinsdag van de maand. Op dein eersten clubavond zal de mogelijk heid besproken worden om te komen tot het organiseeren van wedstrijden in kaarten en biljarten om prijzen. Het ligt in de bedoeling een commissie te benoemen, die verder voor de organisatie van de clubavonden zorgt. Reiskas. Op de laatst gehouden bestuurs vergadering zijn de plannen voor de te vor men reiskas uitgewerkt. Binnenkort zal hier over een circulaire verschijnen. VOETBAL IN ENGELAND De uitslagen van de eerste klas wedstrijden van Zaterdag luiden: Bolton WanderersGrimsby Town 12 Charlton Athletic—Liverpool 11 ChelseaBirmingham 13 Derby CountyManchester United 54 EvertonBrentford 30 Huddersfield Town—Arsenal 00 Manchester CityWestbromwich Albion 62 Portsmouth—Middlesbrough 21 Stoke CityLeeds United 21 SunderlandPreston Northend 30 Wolverh. Wand.Sheffield Wednesday 43 NoorwegenFinland (02) Uit Oslo: Een wel zeer verrassend resultaat heeft de landen wedstrijd NoorwegenFinland Zondag opgeleverd. Het Noorsche elftal heeft met 2—0 van Finland verloren. Noorwegen, het land, dat in het Olympisch voetbaltour- nooi de bronzen medaille won en zelfs Duitsch- land had weten te slaan, was met zijn sterk ste ploeg verschenen. Voor de rust scoorde Weckstroem voor Fin land; alle Noorsche aanvallen strandden op de hechte verdediging der Finnen. In de tweede helft verhoogde Lehtonen den voorsprong tot 02, waarmede het einde kwam. Zuid-SlaviëPolen (93) Uit Belgrado; Zondag is hier de landen wed strijd Zuid SlaviëPolen gespeeld, die op overtuigende wijze door de gastheeren werd gewonnen met 9—3, nadat Zuid-Slavië met de rust reeds een 5—0 voorsprong had verkregen. Haarlem II wint van Ajax I. Zaterdagmiddag speelde Haarlem II haar eersten promotiewedstrijd tegen Ajax I. Het Ajax-negental bestond uit: Stam, Ter Heide, Beumer, Blomvliet, Van Tuyl, J. Bakker, Koenen, Rotgans en Nottrot. Ter Heide werd later vervangen door W. Bakker, waarmee Ajax dus zoo goed als volledig was. Het I-Iaarlem-negental bestond uit: Lange- reis, Bloemink, A. Hinze, Mazee, De Mon, G. Hinze, Max, Roosen en M. Hunik. Het spel moest eenige keeren wegens regen worden onderbroken. Vanzelfsprekend was het spel peil daardoor niet hoog en werden vele fou ten gemaakt. Aan Ajax zijde liefst elf, en door Haarlem vier. De werpers hadden natuurlijk de meeste last van het nat. Dat verklaart het groote aantal malen vier wijd dat gegeven werd: door Nottrot twaalf maal, door De Mon zes tien maal. In ander opzicht had De Mon echter meer succes dan zijn Ajax-collega: hij wierp tien maal drie-slag, tegen Nottrot maar vijf. Geslagen is er zeer weinig. Wij telden slechts acht honkslagen, waarvan Haarlem er slechts drie produceerden. Wel werd eenige malen een Haarlemmer in het verre veld uitgevangen. De wedstrijd was zeer spannend. In de tweede inning wist Haar lem de leiding te nemen, maar na de derde was zij die al weer kwijt. Na de vierde beurt was de voorsprong één run in het voordeel der Haarlemmers. Zeer langzaam groeide dat getal, maai' steeds bleef de kans dat Ajax de leiding hernam. Dank zij de zelfbeheersching van De Mon, die zich niet door loopers van de wijs liet brengen, gebeurde dit niet. A. Hinze speelde op het tweede honk weer een keurige partij. Drie van de vijf vangen kwamen op zijn rekening en dat J. Bakker in de laatste beurt nog op het thuishonk sneuvelde was ook door toedoen van Hinze. De cijfers der innings zijn: Haarlem II; 2—4—0—4—3—1—2 Ajax I: 3—1—5—0—2-0—2 E. D. O.—H. H. C. (10—13) Daar de poging om dezen wedstrijd op Za terdag te doen spelen misliukt was, verscheen Zondagmorgen vrijwel het geheele tweede negental van E.D.O. De tegenstand die H.H. C. ondervond was echter grooter dan ver wacht was. Het zegt toch genoeg dat van de negen innings die H.H.C. sloeg er twee met nul en liefst zes met één run eindigden. Per slot van rekening is de toch nog behaalde overwinning te danken aan de derde beurt. Toen gaf Ter Smitte een paar keer vier wijd en werd hij ook nog al geslagen. Bos moest nog op de werpplaat komen om een einde aan de beurt te maken. Ondanks een tweehonk- slag van Rol deed hij dat gauw, maar er wa ren al zeven spelers binnen. De E.D.O.-ers hebben zoo'n productieve beurt niet gemaakt, al gaf het zwakke wer pen van Pijnakker en Moll er alle aanleiding toe. Daarvoor was de onervarenheid der ED. O. reserves te groot. Achttien keer vier wijd is wel een beetje veel voor een eerste klasse wedstrijd. Goede tikken waren voor E.D.O. veel waard geweest, maar het artikel was zeer schaarsch. Meer dan drie of vier honk slagen vielen er niet. De cijfers der innings zijn: H.H.C. I: 0—1—7—1—1—1—0—1' 13 E.D.O. I: 1—0—0—3—3—0—0—3—0 10 Haarlem—V. V. G. A. (19—5) Haarlem heeft Zondagmorgen weinig moeite met V.V.G.A. gehad. Om te beginnen verscheen V.V.G.A. met slechts acht man en de Haarlemmers hadden schik in het bowlen van Besanger. Voorbeelden daarvan: Beets tweehonks'lag, diriehionkslag, homerun, Blom- vliet twee driehonkslagen, Hunik tweehionk- slag, driehonkslag, Vrugt, Bloemink, Roosen, Veenhof tweehonkslagen. Bij V.V.G.A. ging het, op het bowlen van Blomvliet, veel minder vlot. Pas in de vierde inning kwamen de eerste runs. Bronchel was door een honltslag, Kreuger en Meenhorst door vier wijd op een honk gekomen. Door dat Kloos, die toen als achtervanger fun geerde, eenige malen een bal liet doorschie ten, kwamen genoemde spelers thuis. Mede doordat Haarlem fouten maakte kwam later nog twee maal een speler thuis. In de tweede helft ging het bij Haarlem echter ook minder vlot. Toen Meenhorst de plaats van Besanger innam ging Haarlem zelfs voor nul aan den kant. De voorsprong was echter al groot en V.V.G.A. scoorde hier na ook nog maar één run. In deze beurt deed Hunik een bijzonder fraaien vang. Na negen innings van V.V.G.A. en acht van Haarlem was de stand 195. De cijfers der innings zijn: V.V.G.A. I: 000301001 5 Haarlem I; 34—4—5—1—1—1—0—x 19 Fraai succes van de Motorclub Van Kooten. Op het Plein startten Zondagmorgen 49 motoren met 81 deelnemers voor den plaquet- te-sterrit naar Doetinchem. De finish was in het natuurbad. Nadat allen hun plaquette in ontvangst hadden genomen, amuseerden de deelnemers zich met kanovaren, zwemmen, roeien, enz. waarna men naar de grasbaan ging ter bijwoning van de races. Bij de prijsuitreiking bleek het lid mejuf frouw J. S. Langerak winnares te zijn van den hoofdprijs, zijnde een D.K.W.-motorrij- wiel. De motorclub Van Kooten won een zil veren beker en den extra clubprijs, een groote zilveren plaquette, uitgeloofd voor resp. de club met het grootste aantal deelnemers en het grootste aantal leden. Onder applaus werden nog een 23 prijzen en extra prijzen overhandigd, alle gewonnen door leden van de Motorclub Van Kooten waarna men in de beste stemming de reis huiswaarts aanvaardde. Kennemer Golfclub. Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort is Zondag de maandelijksche wedstrijd gespeeld, 18 holes handicap tegen bogey, waaraan door 33 spe lers (sters) werd deelgenomen. Voor den eersten prijs moet overgespeeld worden door: P. Blankevoort (18), E. Le- febvre (12) en M. de Kadt (22), die allen met 2 down eindigden. De damesprijs werd gewonnen door mevr. Mayer (30) 7 down. Wedstrijden op de Sintelbaan. Osendarp vestigt een fraai Nederlandsch record. Drie nieuwe estafetterecords voor dames. Op de Sintelbaan te Amsterdam werden Zondag athletiekwedstrijden gehouden, waarbij ondanks het gure weer nog een viertal records verbeterd werden. Osendarp slaagde er in de 300 M. te loopen in den fraaien tijd van 33.9 sec., waarmede hij het record van Broos met 1.2 sec. verbeterde. Verder slaagde A. D. A. er in op de 10 maal 100 M. de 4 maal 100 M. en de relay nieuwe records te maken. De Amsterdamsche vei*- eenlging boekte resp. de volgende tijden: 2 min. 9.7 sec., 50.1 sec. en 56.3 sec. Osendarp begon in zijn 300 M.-race niet al te snel, maar geleidelijk voerde hij de snelheid op, zoodat hij tot het laatste mo ment snel over de baan ging. Men had hem de binnenbaan gegeven, doch heel veel had hij daar niet aan, want reeds na 100 M. waren alle voorgiften ingeloopen en was hij op zich zelf aangewezen. A.D.A. had bij de 10 maal 100 M. estafette reeds na het eerste wisselpunt de leiding. Het wisselen bij Gita was hier bepaald slecht zoodat onze Haarlemsche damesvereenigin* reeds direct op de vierde plaats kwam te loopen. Mej. Stouten liep echter in haar race behoorlijk in en na 400 M. was Gita op de tweede plaats, welke haar niet meer ontgaan kon. Ook bij de 4 maal 100 M. bezette Gita nog de tweede plaats in den fraaien tijd van 51.7 sec., doch bij de relay race moest zij UD.A. uit Utrecht deze eervolle plaats laten. Het ontbreekt Gita nog aan een snelle 200 M. loopster. Paap van „Haarlem" liep een voor hem keurige l'O K.M., nadat hij in het begin als een „hopeloos" deelnemer in den strijd ge legen had. Direct liep hij achteraan in een veld, dat nogal uiteengetrokken werd. Doch het bleek later, dat Paap bezig was een regematige race te loopen, dat hij volkomen bleek opge wassen tegen al die ontvluchters, want regel matig passeerde hij hen, zelfs Mulder van A. V. '23 ging er aan. Bakker en Meyer waren nog te sterk voor hem, doch niettemin, een derde plaats, bij een kampioenschapsnum mer kan gezien worden. Hermans liep verder nog mede op de 1500 M. voor B-klassers, doch had hierbij geen succes. Wel had hij bij het ingaan van het rechte eind de leiding, nadat hij in hef be gin minder gunstig gelegen had, doch den eindspurt der anderen kon hij niet beant woorden, zoodat hij nog vijfde werd. Van der Kluft had geen succes bij het dis cuswerpen en ook Boslooper kon bij de 1500 M. niet in de prijzen vallen. Wim Kaan kreeg.zijn traditioneels neder laag op de 200 M. horden te slikken. Mesmann Schultz was de overwinnaar, doch het ver wonderde toch, dat Kaan zoo goed kon bij blijven. Reeds bij den start had hij een ach terstand, want Mesmann Schultz schoot als een pijl uit een boog op den Haarlemmer af, zoodat zij naast elkaar loopend de bocht naderden, waarin Kaan, aan den buitenkant loopend, zijn achterstand in een meter zag uitgedrukt. Doch verder dan deze meter voor sprong kwam de Amsterdammer toch niet; dit pleit meer voor Kaan dan voor hem, om dat bij de lage horden op dit nummer juist de sprint tot zijn recht kwam en de Amster dammer die veel en veel beter bezit dan Kaan. ScKorsing Owens geKandHaafd. Uit New-York: 24 uur na den terugkeer van de Amerikaansche Olympische ploeg heeft de Amateur Athletic Union van de Vereenigde Staten zich reeds op een bijeenkomst bezig gehouden met de kwestie Owens. Naar hekend werd Owens geschorst, omdat hij weigerde met de Amerikaansche ploeg mee naar Stockholm te gaan. Avery Brundage, die in verband met de schorsing van Eleanor HolmJarrett van verscheidene kanten aangevallen is, en die ook verantwoordelijk mag worden genoemd voor de schorsing van Owens, hield een rede, waarin hij zijn genomen maatregelen verde digde. De A.A.U. heeft daarop Jesse Owens voor een jaar geschorst met de uitdrukkelijke bepaling, dat hij ook dan geschorst blijft, in dien hij zijn plannen, om beroepsartist te worden, eventueel nog opgeeft. De courses te Duindigt. De uitslagen van de Zondag op Duindigt ge houden courses luidden: Vijfde aanmoedigingsprijs: 1. „Zeeroover", eig. J. H. v. d. Pol (2500 M.) 1 min. 37 1/5 sec. 2. „Xsia", eig. Th. L. v. d. Sande (2540 M.) 1 min. 35,7 sec. Kohinorprijs1. „ELsa", eig. The Balfour Farm, 1 min. 54 3/5 sec. met drie lengten. 2. Vin Pur, eig. Marseille. Negende heerrijdersprijs: 1. „Weidlooper", eig. J. de Vlieger (2560 M.) 1 min. 32 2/5 sec. 2. „Dreamer's Star", eig. G. J. v. d. Elshout. (2600 M.) 1.33V2 sec. Lucetteprijs: 1. „Aura V", eig. J. de Vlieger (2020 M.) 1 min. 33 3/5 sec. 2. „Silver Queen", eig. P. v. d. Goot (2040 m.) 1 min. 32V2 sec.) Kolomeaprijs: 1. „Franc Luron", eig. luit. M. P. van Son, 2 min. 17 sec. met IV2 lengte. 2. „Galahardia", eig. w. Jochems. Lotusprijs: 1. „Xantippe", eig. J. Spaans (2020 M.) 1. 32,7 sec. 2. „Voici", eig. J. L. v. d. Knoop (2040 M.), 1 min. 31,8 sec. Kampioenschap der gladiatoren: 1. „Victo ria", eig. H. v. d. Pol, (3300 M.), 1 min. 30,1 sec.), 2. „Fanfare", eig. Ph. Knijnenburg (3340 M.) 1 min. 29,2 sec. 3. „Ulpia H." eig. M France (3300 M,), 4. „Determination", eig. J. de Vlie ger (3340 M.) Morgenrood. Bovengenoemd college hield Zondag een onderlingen wedstrijd op bovenmaatsche wit- visch. De uitslag was als volgt: 1ste prijs H. Stevenhaag-en (met de grootste), 2de prijs P. van Woerkom met 14 stuks, 3. R. v. d. Aar. 4. v. d. Brink, 5. A. van Dijk,, 6. B. v. Luyk, 7. m! Sieraad, 8. J. C. Schouten, 9. J. van Dijk, 10. Van Meurs, 11 Meijer, 12. B. v. d. Pol, 13 h! Smits, 14. Hilbrink, 15 v. d. Schoot, 16 Jan sen, 17 Hommers, 18 R. van Dijk. Ook werden nog twee prijzen geschonken voor het kleinste en het laatste vischje, welke resp. werden gewonnen door P. van Woer kom, de kleinste (4c.M.) en A. van Denk, het laatste. Ook de wisselbeker werd gewonnen door p. van Woerkom. In totaal werd aan bovenmaatsche visch gevangen 80 stuks.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10