De eer van het Sneeuwland CRICKET Cricket in Engeland. ZEILEN POSTDUIVEN. WIELRIJDEN LAWNTENNIS AUTOMOBILISME HAAEEE M'S DAGECSD S MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 !-< -i s S g ót _o G O u al 3 bo faD bO a 13 9 1 2 1 0 23 13 5 1 6 1 0 19 14 5 1 5 2 1 17 13 4 1 4 4 0 15 14 4 1 2 6 1 12 13 3 0 3 7 0 9 13 i. 0 6 4 2 6 13 0 0 6 6 1 5 NEDERL. CRICKETBOND. H. C. C. I—V. R. A. De eerste klas cricketwedstrijd tusschen H. C. C. I en V. R. A. werd door de Hagenaars ge wonnen met l run op de eerste innings (met nog een wicket in harden). V. R. A. 179 voor 3 gesloten (Glerum 109). H. C. C. I 180 voor 9 (W. van den Bosch 83) De ranglijst is nu als volgt: H. C. C. I H. C. C. II V. R. A. V. O. C. Rood en Wit Haarlem H. D. V. S. V. V. V HAARL. CRICKETBOND. Rood en Wit 5Haarlem 4. Rood en Wit gaat eerst batten. Van Ros- sem en Bosschart openen de innings op het bowlen van Hartog en J. Mulder. Beiden spelen zich eerst kalm in; de runs komen dan ook langzaam. Op 28 komt de scheiding als Bos schart door Stam gebowled wordt voor een goede 17. Op het zelfde totaal moet ook Van Rossem verdwijnen voor 11 runs. De wickets vallen nu sneller; alleen Meeuwenoord weet nu nog eenige runs te scoren. Het totaal werd met inbegrip van 5 Extra's 46. Bowlingcijfers Haarlem: Hartog 5—18, Mul der 4—16, Stam 1—7. Het openingspaar van Haarlem bracht het eveneens tot 28, op welk totaal J. Mulder ge bowled wordt voor 12 runs. Een run later moet Hartog verdwijnen voor een goede 15. De vol gende batsmen scoren allen "eenige runs; als er 57 runs zijn voor het verlies van 4 wickets, maakt de regen verder spelen onmogelijk. Bowlingcijfers Rood en Wit: Berendsen 119, Meeuwenoord 331. Extra's 7. Haarlem wint dus met 11 runs en met nog 6 wickets in handen. Een merkwaardige cricketmatch. Te Oxney (Kent) vond Zaterdag een merk waardige cricketmatch plaats tusschen een dorps-elftal en twee professionals Wensley (Sussex) en Ashdown (Kent). Het was de re turnmatch van een soortgelij ken wedstrijd die 100 jaren geleden plaats vond. De bepaling gold dat de profs alles zelf moesten doen, bowlen, fielden, wicketkeepen (zonder legguards en handschoenen). De in nings der profs eindigde bij den val van het lste wicket. Evenals de eerste werd ook de 2de match door de voormalige eilandbewo ners verloren. Het dorpselftal scoorde 153 waarvan Catt 72. Wensley nam 566 en Ashdown 482. De 10de batsman ging run out. Ashdown pikte aan de off-side een bal op die hij ineens in de palen wierp aan de zijde waar Wensley niet stond. De profs sloegen, behoudens een appeal voor l.b.w., new rule, dat uit de kelen van de spe lers en de groote menigte toeschouwers in de 2de over. die Wensley kreeg, over het veld schalde, kansloos 186 bijeen, op welk to taal Wensley voor 96 achter het wicket ge vangen werd, Ashdown met 83 not out latend. De profs wonnen met 33 runs. De stand van de Zaterdag begonnen slot wedstrijden is: Te Scarborough: M. C. C. (test team) 3979 (E. R. T. Holmes 146) tegen Le- vesonGowers XI to bat.Te FolkestoneGentle men tegen de Players 1442 (regen) Te Not tingham: Sir Jul. Cahn's XI tegen Britsch- Indië 90 (regen.) De Burnham-week. Zaterdag is de Burnham-zeilweek begonnen. Deze eerste dag leverde reeds successen voor de Nederlandsche deelnemers op. De belangrijkste resultaten waren: Shar pies: 1. „Sirocco", Loosdrecht, st. I. G. ten Syt- hoff, tijd 1 uur 35 ihin. 5 sec.; 2. „Dinges", Loosdrecht, st. P. H. R. Borgerhof Mulder, 1 uur 36 min. 37 sec.; 3. „Mac Kin", Engeland, 1 uur 36 min 50 sec.; 4. „Trinill", Loosdrecht, st. H. Coops, tijd 1 uur 39 min. 4 sec. Starklasse: 1. „Baka", Engeland, 1 uur 24 min. 12 sec; 2. „Mona", Engeland, 1 uur 24 min. 58 sec.; 3. „Pirate", st. H. F. Baerselman, 1 uur 26 min. 43 sec. De Luchtbode. De Luchtbode hield een wedvlucht van Kath. Wanse. De uitslag luidt: J. Terhout 1 5 6 11, G. Sprokkreeff 2 7 9 10 19, J. J. Lasschuit 3 8 15 16 18, A. Zegwaart 4 12, B. C. v. d. Meer 13, H. J. v. d. Broek 14 17. Wedstrijden te Heemstede. Zondagmiddag zijn onder geringe belang stelling wedstrijden waarschijnlijk de laatste in dit seizoen gehouden op de Heemsteedsche Wielerbaan. In een sprintwedstrijd reden vier renners tegen elkaar. Tenslotte werd Derksen win naar. Ook in de tijdrace zegevierde deze ren ner. Gerrit van Wees reed een fraaien rit in den achtervólgingswedstrijd, die dan ook door hem gewonnen werd. Even voor de eindstreep in de finale voor nieuwelingen veroorzaakte een der renners door zijn rijden een ernstige valpartij. De jury besloot den rijder voor schorsing voor te dragen. Men wilde de rit laten overrijden, maar de regen maakte, dat dit niet ge schiedde en dat ook het overige programma werd afgelast. De uitslagen luiden: Sprint over 4 ronden. Ie rit N. Kemp (laat ste 200 M. 13.4 sec.) 2. J. Cornelissen. 2e rit. 1 Dei-ksen (14 sec. 2. Olijven. 3e.rit. 1. N. Kemp (13.6 sec.) 2. Olijven. 4e rit. 1. Derksen (15.2 sec.) 2. J Corne lissen 5e rit. 1. J. Cornelissen (14.2 sec.) 2. Olijven 6e rit. 1. Derksen (13.8 sec.) 2. N. Kemp Totaaluitslag: 1. Dersen 3 pnt. 2. N. Kemp 4 pnt. 3. J. Cornelissen 5 pnt. 4. Olijven 6 pnt. Nieuwelingen-wedstrijd over 25 ronden: le serie: 1. Ligthort. 2. J. van Breda. 3. R. Hessels. 4. Esveld. 2e serie: 1. Siebeling, 2. Van Halst 3. Gruyters. 4. T. Jansen. 5. B. W. Renikes. Afvalrace voor amateurs en onafh. 1. G. van Wees. 2. Th. Drost, 3. T. Peetoom, 4. J. Rijne- veld. Tijdrace over 500 M. 1. Derksen 15.4 sec. 2. J. Cornelissen 36.4 sec. 3. Olijven 36.8 sec. 4 N Kemp 378 sec. De Parijsche revanche der wereld kampioenschappen. Scherens wint weer. Wambst eerste bij de stayers. Uit Parijs: Zondag werden voor een talrijk publiek de revaxiches van de wereldkampioen schappen wielrennexi te Parijs verreden. Bij de prof-sprinters bevestigde Scherens zijn kampioensvorxn, door zijn tegenstanders gedecideerd te slaan. Hij werd eerste met vijf punten vóór den Duitscher Richter met 6 pnt., en de Franschen Gérardixx (7 pnt.) en Michard (10 pnt.) Bij de stayers won de Franschman Wambst. Tweede werd de Italiaansche kampioen Severgnixii vóór dexi Duitscher Metze en den ex-wereldkampioen Lacquehaye. De omniumwedstrijd werd gewonnen door den Deexi Falck Hansen vóór den Franschman Jezo en den Italiaan Martinetti. Wedstrijden te Almelo. Uit Almelo: De uitslagen van de Zondag op de Almelosche wielerbaan gehouden wed strijden luidden: Drielanden-omnium: 1. Holland (koppel PijnenburgH. Jazet) 10;A punt; 2. België (LonckeDebruycker) 13 puntexi; 3. Duitsch- land (KiliaiiOszmella) 21(4 punt. Omnium voor amateurs: 1. Arie van Vliet; 2. B. Leene; 3. W. Ooms. In de tijdrace van 500' Meter verbeterde Van Vliet het met 9,9 sec. op naam van J. van Eg- mond staande baanrecord en bracht dit op 9,6 sec. Wereldkampioenschap op den weg. Uit Bern: De resultaten der wereldkam- pioenschappen op den weg waren: amateurs 145 K.M. 1 Buchwalder (Zwitserland) tijd 3 uur 58 min. 1 sec. gem. uursnelheid 36.7 K.M.; 2 Weber (Zwitserland) 3 uur 58 min. 12 sec. op 80 meter; 3 Favali (Italië) 3 uur 58 min. 48 sec. op 150 meter. Opgegeven o.a. de Nederlanders Schulte en Gommans. Pi-ofessionals 220 K.M.: 1 Magne (Frank- rijk) tijd 5 uur 53 mixx. 32 sec., gem. uursnel heid 37.06 K.M.; 2 Bixxi (Italië) 6 uur 2 min. 53 sec.; 3 Middelkamp (Nederland)zelfde tijd; 4 Egli (Zwitserland), 5 Gxuxndahl (De- nemerkexi), 6 Vissers (België), 7 Bartali (Italië), 8 Albert van Schendel (Nederl.) Van der Ruit en Pellenaars hebben opge geven. Middelkamp derde, Albert van Schendel achtste. Uit Bern: De twee groote .wegwedstrijden om de wereldkampioenschappen zijn ten einde. I De kamp tusschen de amateurs was lang niet zoo interessant als die tusschen de<-'be roepsmensehen. Bij de amateurs heeft Gom mans na bandendefect moeten opgeven en Schulte was uitgeput twee ronden voor het einde. De strijd bij de amateurs over 20 ron— 1 den, of 145 K.M. wex*d een dubbele Zwitsersche zege, daar Buchwalder won en Weber als tweede eindigde. Bij de professionals won Antonin Magne, twee keeren winnaar van den Tour de France. Deze Franschmarx was in groote vorm en heeft zijn tegenstanders, die in de spi'int de andere plaatsexx bevochtexi, wel zes minuten achter zich gelaten. Pellenaars heeft op de helft van den wed strijd opgegeven, na bandenpech. Van der Ruit had het ongeluk, dat zijn fiets onklaar raakte. Middelkamp en Albert van Schendel reden schitterend, doch konden op het einde Magne niet benaderen. FEUILLETON JAMES OLIVER CURWOOD. 34) Er was iets in de stem van den Engelsch- man, dat zich Jan's blik op hem deed vesti gen. Een blos van opwinding brandde op^ de uitgeteerde wangen; zijn oogerx schitterden. „Heeft zij je gezonden?" Jan deed hevig zijn best om kalm te spreken. „Niet met woorden, M'siexxr Dixon. Maar ik weet, dat zij heel gelukkig zal zijn wanneer ik u veilig in Lac Bain terug breng." Snikkend fluisterde Dixon iets, wat Jan niet hoorde. Even later hield hij stil en maakte een vuur, waarboven hij weer sneeuw smolt om thee te zetten. De drank wekte hen op, en zij gingen verder. Nog even later hing Jan zijn geweer aan een boomtak. „We zullen over een paar dagen terugkomen, om ze te halen," zei hij. Dixon leunde nog zwaarder, en de afstand dien zij aflegden tusschen de rustpoozen, werd hoe langer hoe korter. Driemaal hielden zij stil om een vuur te maken en thee te zetten. Het was avond, toen zij de keten afdaalden naar het met ijs bedekte meer van Lac Bain. Het was na middernacht, toen Jaxx Dixon uit het sparrenwoud in het open gedeelte van den post sleepte. Er brandde nergens licht, en hij ging naar het magazijn der Compagnie. Daar maakte hij Croisset wakker, die hem binnen- liet. „Zorg jij voor Dixon," zei Jan, „en pas op, dat je vannacht niemand wakker maakt. Het is vroeg genoeg, wanneer ze morgenochtend hooren, wat er gebeurd is." Op de kachel in zijn eigen kamer kookte hij vleesch en koffie, en langen tijd zat hij zwij gend bij het vuur. Hij had Dixon terugge bracht. Morgen zou Mélisse het weten. Eerst zou ze naar den Engelschman toegaan, en dan dan zou ze naar hem toe komen! Hij stond op en ging naar de ruw-houten tafel in den hoek van zijn kamer. „Neen, Mélisse moet morgen niet bij mii komen," fluisterde hij in zichzelf. „Ze moet Jan Thoreau nooit weer zien." Hij nam papier en een pen exx begon te schrijven. Het eene blad na het andere ver kreukelde hij en wierp het in het vuur. Ten slotte schreef hij, wanhopig, snel eenige re gels neer. Wat hij zeide, kwam regelx-echt uit zijn hart, en luidde, in het Fransch gesteld: „Ik heb hem bij je teruggebracht, mijn Mé lisse, en ik bid den goeden God, dat je gelukkig nioogt worden. Ik laat je de oude viool; en al tijd, wanneer je erop speelt, zal hij je spreken van de liefde van Jan Thoreau." Hij vouwde het papier op en sloot het in eexi enveloppe der Compagnie. Heel rustig ging hij Achilles. Zondag hield Achilles een wedstrijd over 40 K.M. ij Klinkenberg was weer van de partij, voor het eerst na zijn ernstigen val te Heemstede, eix bleek weer best op dreef te zijn. De uitslagen waren als volgt: A-klasse: 1. D. Groenendijk, 2. J. Klinken berg, 3. H. v. Brugën, 4. J. Engel. (Overigen nxeerendeels door pech uitgevallen). B-klasse: 1. C. v. d. Aart, 2. K. Oosterbaan, 3, S. Schrama, 4. J. H. Koppen, 5. J. Moeson, 6. J. .Hobbelen. C-klasse: 1. Stet, 2. D. Claassen, 3. Vergers, 4. v. Egmond, 5. v, Sprundel, 6. H. Koelemij, 7. P. Clemens, 8. Schoorl, 9. Hermans, 10. Sluiters. Junioren: 1. v. Norden, 2. Portegies, 3., Troost, 4. v. d. Peyl. Ook de leden die te Heenistede startten,1 deden het best. Gerrit van Wees woxi de afval- i race. De nieuwelingen Siebeling, Jansen, Licht hart en Gruyters plaatsten zich allen in de finale. Op 150 M. vóór het einde in deze finale zat genoemd viertal aaxi den kop; het kon practiseh de vier- eerste plaatsen niet meer ontgaan, toen een der deelnemers door een ongelukkige manoeuvre een valpartij veroor zaakte, waardoor de Achilles-leden uitgescha keld werden. De rit zou worden overgereden, doch door de ïegen kon dit niet plaats hebben. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield eexi wed strijd in de Purmer over 100 K.M. voor A B kl. De C kl. over 50 K.M. Voor elke klase waren 4 prijzen. 'Er werd flink gedemaireerd, vooral door de renners Schell, W. en B. Tennis, Matzen, Kleef Drogtdrop. Bij de B-kl. waren het de renners Jas. Walgien, G. Jansen, Lasschuit, Gebr. Jan sen exi Van de Berg die demarreerden. Bij de C-kl. onderscheidden de renners Bouman, Kruif, Van Es, W. van Dokkum, Banken, de Nijs en De Jong zich. De uitslag luidt: A-kl.: 1. Matzen (gouden medaille), 2. Drogtdrop (stel xacebanden), 3. Korthals (wollen trui) 4. Kleef (race-zadel). Uitslag B-kl.: 1. Jas (zilveren medaille), 2. Lasschuit (1 stel banden), 3. Walgien (1 race zadel), 4. G. Jansexi (l race broek). Uitslag C-klasse: 1. Kruif, (zilveren medail le), 2. J. Bouman (Stel bandexx), 3. Banken (1 zadel), 4. Van Es (1 band). De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag eexi recordrit voor A, B, C en Juniores. De uitslagen luiden als volgt: A, B-klassers 60 K.M.: 1. W. Vonk, tijd 1 uur 48 m. 33 sec., 2. Thoma tijd 1 u. 51 m. 48 s„ 3. Smit, tijd 1 u. 52 m. 03 sec., 4. F. Jansen tijd 2 u. 0 m. 23 sec., 5. J. Roorda tijd 2 u. 4 xn. 26 sec, pèch. C-klassers 40 K.M.:: 1. H. Munk tijd 1 u. 12 m. 40 sec., 2. J. Munk tijd 1 u. 13 m. 45 sec. (De andere renners door pecht uitgevallen.) Juniores 30 K.M.: 1. K. Neeft, tijd 1 u. 2 m. 18 sec., 2. Weyrs tijd 1 u. 3 m. 18 sec. 3. De Groot tijd 1 u. 5 m. 29 sec. 4. G. v. Dijk tijd 1 u. 7 m. 17 sec. (De andgre renners door pech uitgevallen.) De nat. kampioenschappen. De uitslagen van de partijen van Zaterdag luiden als volgt: Heeren-enkelspel. Halve eindstrijd: Karsten sl. Van Eek 64, 61, 26, 75; Hughan sl. jhr. De Brauw 61, 75, 6—4. Dames-en'kelspel. Halve eindstrijd: mej. Rollin Couquerque sl. mej. A. Knottenbelt 63, 62; mej. Tex*windt sl. mej. A. Kerckhoff 108 6—2. Heeren-dubbelspel. Kwart eindstrijd: Tim mer en Tesehmacher sl. dr. Tetzner en Groe- neveld 6—3, 6—3, 6—1. Halve eindstrijd: Timmer en Tesehmacher sl. jhr. De Brauw en Boon 62, 63, 64; Hughan en Van Swol sl. mr. Marixxkelle en mr. Sigmond 62, 63, 6—3. Dames dubbelspel finale: mej. Rollin Cou querque en mej. G. Terwindt sl. mevr. M. Jon- quière en mej. L. Heyink 62, 62. Gemengd dubbelspel. Halve eindstx-ijd: mej. Terwindt en Knottenbelt sl. mej. A. Knotten belt en Van Swol 6—4, 62; mej. Rollin Cou querque en Karsten sl. mej. A. Kerckhoff exi Hughan 63, 75. Drievoudige zege van Mej. Terwindt. HUGHAN WINT HET HEEREN-ENKELSPEL. TIMMER EN TESCHMACHER HET HEEREN-DUBBELSPEL. De eindstrijden van de nationale tennis kampioenschappen, op de banen van „Festi- na" op dezen herfstachtigexi Zondagmiddag gespeeld, brachtexi een dubbele zege voor de jonge Amsterdaxnsche speelster mej. G. Ter windt, n.l. in het dames-enkelspel, waar zij de kampioene 1935, mej. Rollin Couquerque versloeg en in het gemengd dubbelspel, dat zij met Knottenbelt van mej. Rollin Couquerque en Karsten won. Zaterdag won zij met mej. Rollin Couquerque het dames dubbelspel, zoo dat zij nu drievoudig Nederlandseh kam pioene is. In het heeren-enkelspel won Hughan van Karsten, die in deze partij zeer goed speelde; in het .heerendubbelspel, sloegen Timmer en Tesehmacher het D. D. V.-dubbel Hughan en Van Swol. nu van zijn kamer naar het verlaten magazijn. Zonder licht te maken, vond hij een nieuw pak, eenige levensmiddelen en ammunitie.* De enveloppe geadresseerd aan Mélisse, liet hij achter op een plaats, waar Croisset of de agent die den volgenden morgen zou vinden. Zijn honden waren gehuisvest in een schuur ach ter het magazijn, en toen hij zich tusschen hen begaf, noemde hij ze zacht en waaivschuwend bij den naam. Even heimelijk als hun meester slopen zij achter hem aan naar den zoom van het woud; bij. den ouden spar, die waakte over het graf, hield Jan stil; en zwijgend strekte hij de armen uit naar de kleine hut. De hon den sloegen hem gade. Kazan, de eenoogige leiderhond, wendde, zacht jankend, den blik van hem naar de duisternis van den nacht, Een flauwe, klagende wind ruischte door de toppen der sparreboomen, en van Jan's lippen vielen snikkend de woorden, die hij meer dan zeventien jaar geleden bij dit graf had hooren uitspreken, toen Williams met verstikte stem een laatste gebed voor de vrouw had opge zonden. „De groote God behoede Mélisse!" Hij sloeg het pad in, waar Jean de Gravois met den Engelschman had gevochten, leidde zijn slede met de honden langs een bochtig pad door het rendiermoeras, en stond ten slot te naast den „pluimstok", die over den rand der witte wildernis gebogen stond. Met zijn mes haalde hij er de papieren uit, die hij ver borgen, had in het hol van het rendiervogeltje, Het was bijna dag, toen hij het geweer be reikte, dat hij achtergelaten had op den top Onder storm en af en toe ook regenvlagen begon te half twee de partij tusschen de da mes Terwindt en Rollin Couquerque, De voch tige zachte en uiterst gladde baan, de wissel vallige wind maakten, dat beide speelsters zich niet geheel durfden geven, niet geheel zeker waren van haar slag. Vooral mej. Rollin Couquerque was gehandicapt door een schou der-ontwrichting, tengevolge waarvan zij ge dwongen was tot een underhand-service, ter wijl zij ook haar smashes niet geheel onbelem merd kon uitvoeren, en knie-blessure maakte tenslotte dat zij zich met uiterste vooi'zichtig- heid over de gladde baan bewoog. Ondanks dit alles wist zij zich tegen de jongere speel ster in de eerste set te handhaven. Zij won die met 63, En toen het in de tweede set op 53 kwam, dachten we, dat het ver beneden het kampioenschapspeil staande spel zoo goed als geëindigd was. Doch toen was het alsof mej. Terwindt haar laatste kans wilde grijpen, haar voorzichtigheid losliet en aanvallend ging spelen. Ondanks eenige valpartijen won mej. Terwindt haar service 5—4. De volgende game werd de beslissende. Niet minder dan drie match-points kreeg mej. Rollin Couquer que, die alle drie voor haar verloren gingen, evenals de game (5—5). Ook de volgende game was voor mej. Ter windt (65) en toen zij op haar service-game dan met 400 drie set-points kreeg, kon haar de set haast niet meer ontgaan. Op 40—15 slaat mej. Rollin Couquerque een drive tegen het net. waardoor de set met. 7—5 aan mej. Terwindt kwam. En nog leek de overwinning van rnej. Rollin Couquerque zeker, toen zij met 52 in de derde set voor de Amsterdamsche speelster kwam te staan. Maar weer haalde de Amsterdamsche speelster, energiek vechtend, op tot 55. Toen leek mej. Rollin Couquei*que geheel gedeprimeerd, verloor haar seiwice op love. En in de twaalfde game wist mej. Ter windt het eerste match-point prachtig in een overwinning om te zetten, door haar tegen standster met een scherpe drive op de fore hand tot een hoogen bal te verlokken, dien zij met een smash afmaakte. Zoo werd mej. Terwindt thans voor de eerste maal Neder landseh kampioene enkelspel. Ook in gemengd dubbelspel zegevierde zij over mej. Rollin Couquerque en nu op veel fraaiere wijze. Met Knottenbelt versloeg zij mej. Rollin Couquerque en Karsten in twee sets. In 't heerenenkelspel won de lang niet in top-vorm spelende Hughan van den buitenge woon op dreef zijnden Karsten. De uitslagen luidden: Dames-enkel: Mej. G. Terwindt sl. mej. M. Rollin Couquerque 3—6 75 75. Heeren-enkelspel: Hughan sl. Karsten 6.3 6—4 9—7. Heex*en dubbelspel: Timmer en Tesehma cher sl. Hughan en V Swol 61, 0—6 62 11—9. Gemengd dubbelspel: mej. Terwindt en Knottenbelt sl. mej. Rollin Couquerque en Karsten 63 64. Nederland-België. Nederlandsche ploeg samengesteld. Wij vernemen, dat die Nederlandsche ploeg, welke 12 en 13 September a.s. te Rotterdam tegen België zal spelen, als volgt is samen gesteld Heeren-enkelspel 1 H. Timmer, *2 T. Hughan, S H. van Swol, 4 W. Karsten, 5 Jhr. R. de Brauw, 6 J. Boon, 7 Th. van Eek, 8 D. Tesehmacher. Reserves: W. Heynen en Mr. Brouwers. Dames -enkelspel 1 Mej. M. Rollin Couquerque, 2 mej. G. T:erwindt, 3 mej. Belzer, 4 mej. A, Kerckhoff, reserve: mej. A. Knottenbelt. Heeren-dubbelspel 1 Timmer-Knottenbelt, 2 Hughan-van Swol, 3 Karsten-Teschmaeher, 4 Boon-de Brauw. Dames dubbelspel: 1 Mej. Rollin Couquerque-mej. Terwindt, 2 mej. Belzer-mej. A. Kerckhoff. Gemengd dubbelspel: 1 Mej. Rollin Couquerque-Knottenbelt, 2 mej. Terwindt-van Swol, '3 mej. A. Kerclc- hoff-Hughan, 4 mejBelzer-Karsten. Herkuleyns wint te Monthléry. Uit Parijs: Op het circuit te Monthléry werd Zondag de groote pi'ijs van Frankrijk verre den in de verschillende categoriën. In de klasse der racewagens van 750 c.c. met com- tressor tot 1100 c.c. zonder compressor over een afstand van 69.1 k.m. werd onze landge noot Herkuleyns op m.g. (750 c.c.) op fraaie wijze eerste. ACTIE TEGEN STEUNVERMINDERING. Door de R.S.A.P., N.A.S., Comité „Strijd en Solidariteit", L. J. G. en. Werkloozenorgani- saties. wordt a.s. Zondag 13 September in Rotterdam in het verkooplokaal een demon stratiecongres gehouden tegen de verslech tering van den steun der werkloozen. Door de samenwerkende organisaties wor den de volgende eischen gesteld, o.a. onmid dellijke intrekking van alle door de regeering aan de orde gestelde verminderingen, her stel van deondei-steuning tenminste tot het peil van voor Juli 1934, steun voor jeugdige werkloozen, huurverlaging van 20 pet. onder den huurprijs van f 600 per jaar, bouw van goedkoope en goede arbeidei'swoningen. Door de plaatselijke besturen worden maat regelen getroffen om per autobus naar Rot terdam te gaan. Door de Federatie van Bouwvakarbeiders wordt ook op 13 September een landdag ge houden tegen steunvermindei*ing in Utrecht. van den berg. Even later begon het te sneeu wen. Het verheugde hem, want dit zou zijn spoor verbergen. Dertien dagen lang leidde hij zijn honden door de diepe sneeuw in zuidelijke richting. Op den veertienden bereikte hij Le Pas, het geen op de grens der beschaafde wereld ge legen is. Het was avond toen zij uit het woud kwamen, zoodat hij den flauwen lichtgloed kon waarnemen aan de overzijde der Saskat chewan. Voordat hij de rivier overstak, liet hij zijn vermoeide honden stil houden en keerde hij zijn gelaat naar de grimmige verlatenheid van het Noorden, waar het noorderlicht flauw langs den hemel schoot, en hem wenkte, en vertelde, dat het oude leven daarginds aan den aardkoepel steeds op hem zou wachten. „De goede God zegene je, en wake over je, en houde je steeds meer in Zijn hoede, mijn Mélisse," fluisterde hij; langzaam trok hij, voor zijn honden uit loopend, de rivier over, en de andere Wereld binnen. HOOFDSTUK XXV. Jack Thornton. Er was dien avond muziek in Le Pas. Jan hoorde het, voordat hij de eerste der versprei de lichten bereikte, en de honden staken de ooren op. Kazan, de eenoogige, jankte zacht; en toen de hond in het steirenlicht den kop naar hem ophief, werd hem het hart hoe langer hoe zwaarder. Het was vreemde mu PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DINSDAG 8 SEPT. Programma I.Hilversum II (Huizen) Programma II. Hilversum I. Programma in. 8. Keulen. Ochtendcofl- eert door het W.-Duitschekamerorkest o.l.v. Hei-mann Hagestedt. 8.20 idem. Kalen- dei'blatt. Tijdsein. Weel-verwachtingen. Wa terstand. Berichten. 8.30 idem. Gymnastiek voor de vrouw. 8.45 Diversen. 10.05 Keixlen Tijdsein. Nieuwsberichten. Waterstaiidberich- ten. 10,20 idem. Die Hallertau der Hopfen- garten Süddeutschland. schets van Josef Sauer. 10.50 idem. Kindergarten, 11.20 Parijs Radio. Gevarieerd concert door leden v. h. „Orchestra symphonique dil Paris" o.l.v. Henri Tomasi. 12.20 Brussel Vlaamsch. Gramofoonmuziek. 12.50 idem Weel-verwachtingen. 12.51 idem concert o.l.v. Walter Feron. 1.20 Gesproken dagblad v. h. N.I.R. 1.30 idem Concert o.l.v. Paul Douliez. 1.50 idem. Gramofoonmuziek. 2.20 Keulen. Populair concert d. h. kl. Om roeporkest o.l.v. L. Eysoldt. 3.20 Droitwich. Het Clifford Kwintet. 4.0-5 idem Gramofoon muziek. 4.35 idem. Plet Nancy Philips Kwar tet. 4.50 Keulen. Kurconcert uit Bad Oeyn- hausen d. h. Stedelijk orkest van Osiiabrück 0.1.v. Dr. Paul Briiek. 6.05 Brussel Vlaamsch Kindei'uurtje. 6.50 Parijs Radio. Concert d. h. Kamerorkest v. d. Pasdeloupooneerten o.l.v. M. Cloez. 7.50 Keulen. Gramofoonmuziek. 8.05 idem. Momentopname. 8.20 idem. Nieuwsbe richten. 8.30 Feestconcert d. h. groote om roeporkest en het omroepkamerkoor o. 1. v. Heinrich Knapstein. 10.20 Brussel Vlaamsch Gesproken dagblad v. h. N.I.R. 10.30 Brussel Fransch. Gramofoonplaten. 10.35 idem. Con cert door de K.R.O. Trouibabours. 10.50 .Ber lijn* (Keulen) Programma van Hamburg, Populaire- en volksmuziek m.m.v. Het Om- roepdansorkest o.l.v. Rio Gebhardt! Programma IV. 8.Brussel Vlaamsch. Gymnastiek. 8,20 idem Tijdsein. Gramofoon muziek. 8.30 idem. Kroniek. 8.40 idem Gramo foonplaten. 8.45 idem Gesproken dagblad van het N.I.R. 9.idem Gramofoonmuziek. 10,35 Londen Regional. Korte Godsdienstoefenin- gen. 10.50 idem Tijdsein v. Greenwich. Weei*- bericht. 11.05 idem Het BBC-Wels Orkest o. 1. v. Idris Lewis. 11.20 Droitwich orgelconcert door Reg. Foort. 11.50 idem Gramofoonmuziek 12.56 idem Het BBC Northern Orkest o. 1. v. Alf Barker. 1.50 idem Het Wynford Reynolds Octet. 2.35 idem Gramofoonmuziek. 3.20 Lon don Regional. Het stedelijk orkest v. Torquay o.l.v. Ex-nest W. Goss. 4.50 idem Gramofoon muziek. 5.35 Droitwich Reginald King en zijn orkest-. 6.20 Diversen. 6.50 Droitwich. Fanfare Concert. 7.35 idem. V. C. Clinton Baddeley leest hoofdstuk 47 uit Martin Chuzzlwitt vaxi Charles Dickens. 7.50 idem. Het Earl Caylus Ensemble. 8.20 London Regional Carroll Levis met zijn Discoveries en het B B C.- Variété Orkest o.l.v. Charles Shadwell. 9.15 Droitwich Het BBC-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 10.— idem Weer- en nieuwsberichten. 10.20 Tijdsein vaxi Greexiiwich. 10.35 idem. Het BBC-Theater-Orkest o.l.v. Harold Lowe 11.35 Lloyd Shakespeare en zijn orkest. 11.50 idem. Dansmuziek (Gr.pl.) Programma V. 8.v.m. tot 7.n.m. Di versen. 7.n.m. Eigen Gramofoonplatencon- cert: Opera. 1. Carmen Tossy Spiwakowski. 2. Palpas, Heinrich Schlusxius. 3. Don Juan, sopraaxi, bariton en oi'kest. 4. Elixi Maskenball Heinrich Schlusxius. 5. Die Zau!berflöte,_ so praan, bariton en orkest, 6. La Traviata, Symphonie oi-kest. 7. Aïda, koor en orkest. 8. Marta, Staatsopera en orkest. 9. Barbier de Sevilla, sopraan, tenor en orkest. 8.0012.00 Diversen. „HAARLEM'S VROUWENKOOR". Vrijdag heeft „Haarlem's Vrouwenkoor" zijn jaarlijksehe ledenvergadering gehouden. De voorzitster, mej. T. Noorman, heette de aan wezigen hartelijk welkom. Hierna werd over gegaan tot afwerken van de agenda. Na de 'pauze zette de dirigent, de heer Lieven Duvosel zijn plannen uiteen voor het komend concert. Het belooft weer een heel mooi programma te worden en zeker zullen de dames de werken met veel genoegen in studie nemen. Na afloop dankte de voorzitster de aan wezigen voor hun opkomst en sprak de hoop uit, dat zij in het nieuwe seizoen de repe tities weer met veel animo zouden bezoeken. Utrecht wil woninghuren verlagen. In verband met de nota van den minister van Sociale Zaken en de besprekingen, die nadien zijn gehouden om het in te houden deel van den huurbijslag alsnog te kunnen verstrekken, welke besprekingen geen resultaat hebben gehad, hebben B. en W. van Utrecht besloten, naar het Alg. Hdbld. meldt, een compensatie te vinden door tot een algeheele huurverlaging over te gaan volgens een reeds m het begin van dit jaar ontworpen schema. De behandeling hiervan was aangehouden met het oog op den financieelen toestand der gemeente. Thans heeft het college aanleiding gevonden deze aangelegenheid opnieuw te entameeren. Bij aanneming van de voorstellen van B. en W. zal de huur van omstreeks 1000 woningen van de minst draagkrachtigen zoodanig dalen dat de bewoners zich kunnen aanpassen aan de gewijzigde omstandigheden. De huren zullen bijna alle met f 0.75f 1 per week ver laagd worden. Bij de overige gemeentewonin gen zal de verlaging rond 5% bedragen, uitge zonderd de eensgezinswoningen aan eenige hoofdstraten. Deze huurverlaging zal een be drag omvatten van bijna f 47.000, waarvan ruim f 24.000 in aanmerking komt voor een bijdrage uit 's rijks kas. ziek, geheel anders dan Jan ooit gehoord had. Ook Kazan was zij vreemd, en zij deed hem steeds janken, terwijl hij zijn snuit vragend naar zijn meester ophief. Als schaduwen gingen zij voort, tot dicht bij een blokhuis, waar de muziek vandaan kwam, vei-gezeld van een uitbarsting van lachen, van schuifelende en stampende voeten, van luide stemmen en ruw gezang. Een deur ging open, en een man en vrouw kwamen naar buiten. De man liep te vloeken en de vrouw lachte hem uit lachte op een wijze, zooals Jan nog nooit een vrouw had hooren lachen, en hij hield den adem in, terwijl hij luisterde naar den uit- dagenden spot die er in doorklonk. Het paar werd door anderen gevolgd. Sommigen liepen hem snel voorbij. Een vrouw, die begeleid werd door twee mannen, schreeuwde van plei- zier, toen zij een voorwerp naar hem toewierp, dat met een gerinkel tegen de slede terecht kwam. Het was een flesch. Kazan gaf een snauw. De honden in het tuig drongen dich ter op hun leider aan. Met eenige zachte woor den leidde Jan hen verder. (Wordt vervolgd.) door

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12