HULMAN H.D.* WALES ANTHRAC1ET f 2.05 Tot 1 October N.V. Haarlemsche Prijzen vanaf f1025.- Auto Centrale VERTELLING .WEERBERICHT Echte WITTOP KONING FALCON FAH1A Pijn in de ledematen? AKKERTJES myeBirarai MAANDAG 7 SEPTEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBJAD 2 Derde kleuterschool van „Rehoboth" geopend. Openingsplechtigheid in de Mackayschool. Zaterdagmiddag is de derde kleu terschool van de Vereeniging voor Voorbereidend Lager Onderwijs op Gereformeerden Grondslag „Reho both" te Haarlem officieel geopend In het gymnastieklokaal van de A®. Mackayschool aan de Zornervaart was men daartoe bijeengekomen. De voorzitter, de heer Joh. J. van Schuylen- burg, sprak een welkomstwoord en deelde mede dat verschillende autoriteiten verhin derd waren de opening bij te wonen. Vervolgens behandelde spr. de wordingsge schiedenis van deze derde school. Zes maanden geleden kwam de eerste school klaar, korter geleden was de tweede er en toen men met de derde wilde beginnen werd van gemeente wege verzocht nog niet tot aanbsteding over te gaan, daar gemeentesubsidie in verband met de financieele omstandigheden voorloo- pig onmogelijk was. Indien de vereeniging niet door particulie ren was gesteund, dan was de school thans niet verrezen. Spr. dankte degenen, die ge steund hadden. Ook richtte hij een woord van dank tot architect De Maker, die reeds meer malen hielp en tot de aannemers en opzich ters van 't werk, Nadat hij den dank van de vereeniging aan Openbare Werken voor den steun en medewerking van deze instelling on dervonden had overgebracht, ging hij over tot installatie van het personeel der school. Eerst richtte hij het woord tot mej H. L. F. Hageman, wie hij de vereischte kracht toe- wenschte. Daarna sprak de vader van mej. A. Heuler eenige woorden tot zijn dochter, die eveneens aan de nieuwe school onderwijs zal geven. Vervolgens sprak de heer van Schuylenburg mej. N. Terwee toe, de derde nieuwe leerkracht Nadat hij nog enkele woorden had gespro ken tot de dames Schuitemaker en Harten dorp, onderwijzeressen bij het onderwijs in de kleuterscholen en tot den heer Sillevis, con cierge. en het heele personeel dank had ge bracht, verklaarde hij de nieuwe school van „Rehoboth" voor geopend. De heer J. J. Alta, bestuurslid der vereeni ging ..Groen van Prinsterer" sprak hierna over de voldoening waarmee het bestuur dezer ver eeniging de ijver en voortvarendheid van „Re hoboth" had gadegeslagen. Ds.Hoorweg sprak namens den kerkeraad der Gereformeerde Kerk. De kerkeraad ver heugt zich in den groei van de kleuterscholen. Zij moeten in dezen tijd van angstwekkende ontkerstening mede waken voor het behoud van de kracht van het volk en het vaderland". Daarom dankte spr. het bestuur van ..Reho both" voor zijn werk en besloot met den wensch dat God dit onderwijs moge zegenen. Hierna bood de heer Wamellnk. gewezen hoofd van de kleuterschool van „Rehoboth" zijn gelukwenschen aan. De heer K. van Hem-, ten. tegenwoordig hoofd wees op de noodzake lijkheid van Christelijk onderwijs, dat het heele leven van den mensch moet omvangen. Mevr. Schreuder-Smit, het eerste hoofd dei- eerste school bood haar beste wenschèn aan evenals de dames M. Klomp en Hageman, die nog na haar spraken. Na een korte vergadering van het bestuur van „Rehoboth" bezichtigde het. gezelschap de nieuwe, naast de Mackayschool gelegen, kleuterschool. LIEDEREN-AVONDEN JOHANNA DE GEUS EN HENDRIK ANDRIESSEN. Johanna de Geus en Hendrik Andriessen zullen in verschillende plaatsen een concert geven, gewijd aan liederen van Hugo Wolf. In den Haag is een matinee in „Pulchri Stu dio" op Zondagmiddag 4 October. O.a. zal daar ten gehoore worden gebracht de Mignoncy- dus uit de Goethelieder. EXAMENS ALG. NED. POLITIEBOND. Voor het diploma met aanteekening van den Alg. Ned. Politiebond zijn geslaagd de heeren J. H. Kalkman, IJmuiden en T. Hoge- nes, Haarlem. Het diploma verwierven de heeren M. van Kampen te Hillegom, K. Hollander en P. H. Kneynsberg te Haarlem. De Eerste Lichte Engelsche Stroomlijnwagen FIRMA M. GATSONIDES ZANDVOORTSCHE LAAN 4 - HEEMSTEDE TELEFOON 26534 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA MAANDAG 7 SEPTEMBER Palace-Filmac 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „De Kleinste Rebel", geprolongeerd, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Allotria", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Vrouwof secre taresse", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De wandelende dood" 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG S SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Palace-Filmac 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. HAARLEM Stationsplein, Telcl. 11094. Houtplein, Telef. I4>25 (Adv. Ingez. Med.) Dr. C. B. Hylkema neemt afscheid van zijn gemeente. Zijn laatste predikatie in de Doopsgezinde Kerk. In de Doopsgezinde kerk heeft dr. C, B. Hylkema Zondagmorgen af scheid genomen van zijn gemeente, die hij met emeritaat gaat verlaten. De kerk was geheel gevuld met geloovigen, toen dr. Hylkema den kansel besteeg voor het uitspreken van zijn afscheldspredikatie. Als tekst hiervoor had hij gekozen Hebr. 13 8 „Ik heb den loop geëindigd, ik heb den goeden strijd gestreden, ik heb het geloof behouden". Wie van ons kan dit met Paulus zeggen, aldus spr., wanneer hij aan het ein de van zijn ioopbaan gekomen is? Hebben wij den strijd goed gestreden en hebben wij in dezen tijd van geestelijke onverschillig heid het geloof behouden? De scheidende predikant waarschuwde er voor, dat men niet, meegesleept door de toenemende gods dienstloosheid, gaat verslappen in zijn ge loof Wanneer het oudere geslacht aan het ein de van de levensbaan terug ziet. zoo ver volgde hij, dan bespeurt het vele verande ringen. Er is een nieuwe wereld en er zijn nieuwe menschen gekomen. Maar is dat ook een betere wereld? Het oudere geslacht is met zorg hierover vervuld. Het evangelie van de ontevredenheid en het evangelie van de haat zijn meer en meer verbreid. De wereldbrand staat op 't punt uit te breken. Zal daarmee de christelijke bescha ving geheel ten onder gaan? Er is slechts éen troost en éen hoop. aldus dr. Hylkema, en dat is het geloof in Christus. Wij behooren samen één te zijn. Dan zal er een nieuwe tijd aanbreken, een tijd van offervaardig heid. Er zal een nieuwe romantiek komen. Niet de romantiek van de 19de eeuw. die de werkelijkheid ontvlucht, maar een actieve, werkzame romantiek, die in staat zal zijn, stalen bruggen te slaan, waarover de volken tot elkaar zullen komen. Ook de gemeente heeft hierin een taak te vervullen. Zij moei in Christus het Goddelijk principe zoeken. De gemeente is weer opge bouwd uit de individuen, uit levende Chris tenen. die met vertrouwen de hand van hun Leidsman moeten grijpen. Dr. Hylkema besloot zijn predikatie met het uitspreken van den wensch, dat het Christelijk geloof en de Christelijke liefde de menschheid en de Doopsgezinde gemeen te mogen leiden van geslacht op geslacht. Hierna ging hij zijn gemeente voor de- laatste maal voor in gebed. Na afloop van den kerkdienst was er ge legenheid afscheid te nemen van den aftre denden predikant. Zeer velen maakten hier van gebruik en het was dan ook een lange rjj, die langs dr. Hylkema en zijn familie trok en hem daarmede hulde betoonde. Van hen noemen wij in de eerste plaats de ambtgenooten van dr Hylkema, ds. J. M. Leendertz en ds. J. G. Frerichs. Verder alle leden van den kerkeraad en alle diake nen. Ook de burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk van Egmond en Rinne- gom en mevrouw, alsmede de gemeente-se cretaris, mr,- Th. A. Wesstra. kwamen af scheid nemen van den predikant. Eenige leden van de Doopsgezinde gemeen te te Zaandam, waar dr. Hylkema vroeger gestaan heeft, gaven door hun aanwezigheid van hun belangstelling blijk. Het heeft dr. Hylkema bij zijn heengaan dus niet aan blijken van medeleven ontbro ken. BALDADIGHEID OORZAAK VAN EEN BRANDJE? Zondagavond omstreeks zeven uur werd de brandweer gewaarschuwd voor een brandje aan óe Oran. .ekade. Het bleek dat aan de achterzijde van perceel 27, dat door middel van een tuinpoortje in de Alexanderstraat uitkomt, de viltbedekking van een schuurtje vlam had gevat. Waarschijnlijk zijn jon gens, die over de schutting in den tuin ge klommen zijn, zoo baldadig geweest de brand te stichten. Met een emmer water was het brandje spoedig gebluscht. üllliB Fredericus Petersen was een nanwgezet en keurig man. Hij was boekhouder van beroep, in welke functie hem maandelijks een be scheiden salaris ten deel viel. Hoewel dit nooit hoog geweest was, bleef er vroeger toch nog wel eens iets voor een extra-uitgave over, doch de laatste jaren was er regelma tig op zijn „tractement" gekort. Tijdsom standigheden! Petersen was getrouwd. Niet pas, doch bij na tien jaar geleden. Hetgeen echter niets aan het feit afdeed, dat hij nu misschien nog meer van zijn vrouw hield dan aan het begin van het verstreken decennium. Dit was dan ook een van de ooi-zaken, dat hij er over peinsde, op welke wijze hij zijn vrouw op haar aanstaanden verjaardag, dat zou kunnen geven wat zij zoo graag wenschte. Het voorwerp van haar verlangen lag na melijk in een der groote lederzaken van de stad, keurig in de etalage to pronk. Samen hadden ze er naar staan kijken. Een hand- taschje van een fijn soort zacht-rood leer. dat naast een licht-bruine soortgenoot op een koopster lag te wachten. Het lichtbruine vond mevrouw Petersen „erg gewoon, bij ordinair af", doch hoewel zij haar echtgenoot meermalen verzekerde dat het roode „snoe zig" en „doddig" was, nam dit niet weg dat het voor Petersen onbereikbaar bleef, daar hij niet wist waar de acht gulden vijftig van daan te halen, welke in ruil voor het vurig- begeerde kleinood gevraagd werden. Zijn safaris stond dergelijke plotselinge „bokke- sprongen" niet toe. En tot Petersen's nauw- De Bilt voorspelt: Krachtigen, tijdelijk stormachtigen, later waarschijnlijk afnemenden Zui delijken tot Westelijken wind. Betrok ken tot zwaar bewolkt met regenbuien. Later opklarend, Weinig verandering in temperatuur. THERMOMETERSTAND Hoogste heden Laagste hedennacht 70 gr. F. 56 gr. F. Weinig verandering De depressie blijft den weerstoestand in West-Europa geheel beheerschen. Er ligt weer een kern van lagen druk ten Westen van Schotland, terwijl zich een secundaire naar het Zuidoosten tot onze omgeving uitstrekt. Aan den voorkant van deze secundaire treden zware'barometerdalingen op, aan den achter kant matige stijgingen. Over de Zuidelijke Noordzee en het Kanaal waait het krachtig tot stormachtig uit Zuid tot West. De depres sie brengt betrokken en regenachtig weer over de Britsche eilanden, Frankrijk, ons land, Duitschland en Zuid-Scandinavië. De tempe raturen zijn over Frankrijk en midden-Scan- dinavië wat gestegen, zij daalden over ons land, Ierland en Noord-Scandinavië. Er is in het sombere en regenachtige weer ten onzent nog geen verandering van beteekenis te wachten. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Maandag v.m. 7.45 uur; n.m. 20.10 uur. Strand berijdbaar van 12.4518.00 uur. Dinsdag v.m. 8.41 uur; n.m. 21.11 uur. Strand berijdbaar van 13.3019.00 uur. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging: achteruit. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. 755 m.M. 745 m.M. NIEUWE BESCHERMHEER VAN „JACOB VAN LENNEP". Naar het bestuur der HaarL Tooneelvereeni- ging,.„Jacob van Lennep" ons mededeelt, is Jhr. A. van Lennep te Amersfoort bereid ge vonden het beschermheerschap van „Jacob van Lennep" te aanvaarden, als opvolger van wijlen zijn vader, Jhr. O. van Lennep. kunt U nog profiteeren van de ZOMER- PRÜZEN. o.a. a H ARMENIANS WEG 67 A TELEF. 16100. (Adv. Ingez. Med :lllllllllll'lllllll!lllllll.lllllll!llllill!lllilllllllllll!lllllllillll[llll!llllllllllllllllllllllllll!l gezetheid behoorde een principieele afkeer tegen het leenen van geld. Doch er moest gehandeld worden. Niet al leen omdat hij zijn vrouw in elk geval het „snoezige" geval in kwestie wilde geven, doch ook om zijn eigen gemoedsrust niet verder te verstoren. Want daar draaide het langza merhand op uit. Wanneer hij namelijk op kantoor aan een groote optelling bezig was en daarbij een roode post tegen kwam, bracht deze zijn gedachten direct weer op het roode taschje en moest boekhouder Pe tersen de telling van voor af aan beginnen. Dus trok hij, alle principes ten spijt, de stoute schoenen aan en vroeg aan zijn patroon tien gulden voorschot op zijn salaris. Hoe hij dan de volgende maand uit zou komen? „Wie dan leeft, wie dan zorgt", dacht Petersen. Gelijk met het als voorschot opgenomen tien tje was een luchtige zorgeloosheid over hom gekomen, waarvan hij zelf eigenlijk niets begreep. Welgemoed, stapte hij 's avonds, na kan toortijd, de lederzaak binnen, waar hij zijn wensch kenbaar maakte. De verkoopster ver telde hem, dat het geëtaleerde exemplaar juist het laatste van haar voorraad was en zij dit dus even voor hem zou inpakken. ,D>enkt u er aan, juffrouw, vooral het roode, niet het bruine", waarschuwde Pe tersen met een licht zenuw-trillinkje in zijn stem. Nu voelde hij het toch even als een lichtvaardigheid, zoo maar bijna tien gulden te besteden die hij eerst nog verdienen moest Maar aan den anderen kant vond hij zichzelf toch een boffer om juist nog op het laatste exemplaar beslag te kunnen leggen. Fluitend als een schooljongen stapte hij even later op zijn fiets, om het half uurtje naar zijn buiten de stad gelegen woning te rijden. Goed en wel buiten de stad gekomen, kon hij het verlangen om zijn cadeau eerst nog even te bekijken niet bedwingen. Onder het licht van een lantaarn opende hij het pakjeen kon een verschrikte uitroep niet I onderdrukken. Daar hield hij het bruine taschje in de Verordening op de heffing van leges. Een voorstel van Mr. Drilsma. Mr. H. O. Drilsma, lid van den Haarlemschen Gemeenteraad, heeft den Raad voorgesteld, bij de behandeling van punt 10 der agenda voor de Raadsvergadering van Woensdag 9 September a.s. „Wijziging Verordening heffing van Leges" raadsstuk 208, alsnog~de volgende wijziging in het voor stel van B. en W. aan te nemen, in ai*t. 1 van het ontwerpbesluit, door voor de woorden „In artikel I sub I letter d" te lezen „In artikel I sub I onder d wordt ingevoegd voor de woor den „Voor verklaringen van goed gedrag, per stuk f 1" de zin: „Voor bewijzen van onvermo gen, ten behoeve van het instellen van rechtsvorderingen of andere rechtshandelin gen, f0,25 per stuk." „Reeds bij de behandeling der begrootinj. 1936",, aldus mr. Drilsma in zijn toelichting, „is er in de afdeelingen op gewezen, dat voor het afgeven van bewijzen van onvermogen wordt gevorderd f 1 per stuk. (blz. 76 en 77 voorloopig verslag). Nu wijziging der verorde ning op de heffing van leges aan de orde is. komt het Mr. Drilsma gewenscht voor ook dit punt te herzien. Voor hen, die in onvermogen- den toestand ver keer en, is een gulden een uit gave die zeer hoog is en te vergelijken is met een uitgave van f 10 of meer voor lieden met een redelijk inkomen. Het doet' ook wel eenigszins vreemd aan, van hem, die het bre vet van onvermogen ontvangt, f 1 te erlangen. Dat eenige administratiekosten betaald wor den, is op zichzelf niet onredelijk: vandaar, dat ondergeteekende meent, dat heffing van f 0,25 een redelijk bedrag is, indien men meent, eenige heffing te moeten verlangen om misbruik tegen te gaan. Tegen dit laatste waakt men trouwens reeds door afgifte in sommige gevallen te weigeren, daargelaten of zulks geoorloofd is. De inkomsten voor de gemeente zullen door deze verminderde heffing niet merkbaar ver minderen, en de begrooting zal daardoor ze ker niet in gevaar komen." Pensionneering van wet houders. Wijziging der Haarlemsche verordening. De anti-cumulatiewet bevat verschillende voorschriften betreffende de pensionneerin; van wethouders. Daarom moet de Haarlem sche verordening worden gewijzigd. In bedoelde wet is thans bepaald, dat aan hem, die ophoudt wethouder te zijn en den leeftijd van 65 jaren heeft bereikt of bij het bereiken van dien leeftijd, indien hij is af getreden vóór hij dien leeftijd had bereikt, ouderdomspensioen kan worden verleend; dat het ouderdomspensioen niet meer dan de helft van de laatstelijk genoten wedde mag bedragen; dat bij aftreding vóór den leeftijd van 65 jaren wachtgeld kan worden verleend; dat het wachtgeld genoten wordt gedurende een tijdvak ten hoogste gelijk aan den diensttijd tot een maximum van 3 jaren; dat het wachtgeld ten hoogste bedraagt ge durende het eerste jaar 75 pet., gedurende het tweede jaar 50 pet. en gedurende het derde jaar 25 pet. van de laatstelijk genoten wedde: dat het weduwepensioen niet meer dan de helft van -het pensioen van den gewezen wethouder of van het pensioen, dat de wethouder zou- hebben genoten, kan be dragen tot een maximum van f 1400; dat het gezinspensioen of het pensioen der volle weezen niet meer kan bedragen dan het dubbele van het w-eduwepensioen tot een maximum van f 2.400. Voorts is daarbij ge regeld in welke gevallen het wachtgeld wegens het genieten van inkomsten uit of in verband met een ambt of betrekking wordt verminderd of het pensioen wordt geschorst. Een en ander wijkt nog al van af van het geen in de thans voor deze gemeente geldende verordening is bepaald. Volgens de verorde ning wordt pensioen blijvend genoten nadat de afgetreden wethouder den leeftijd van 60 jaren heeft bereikt; het maximum pensioen bedraagt het twee-derde gedeelte der jaar wedde; bij aftreding wegens invaliditeit wordt dadelijk ingaand invaliditeitspensioen toe gekend; het pensioen voor de weduwe be draagt het drie-vijfde gedeelte van het pen sioen van den overleden wethouder of afge treden wethouder, B. en W. hebben hierin aanleiding gevon den een nieuwe verordening te ontwerpen, waarbij zij zich hebben bepaald deze in overeenstemming te brengen met de wet. Eventueele verbeteringen, welke volgens die wet in de verordening mogelijk zijn, o.a. verhooging van het maximum-pensioernbe- drag voor de volle weezen tot het bedrag van het totaal als pensioen van hun vader er verhooging van het maximumbedrag, dat in totaal als pensioen kan worden genoten door een gepensionneerden wethouder, die later wederom wethouder is geworden, hebben B. en W. daarin niet aangebracht. hand. Bruin. Doodgewoon-licht-vaal bruin. Nee maar. wat waren dat een intens ge- meene lui. Natuurlijk was het roode taschje verkocht geweest en trachtten ze nu op deze wijze, dit aan hem kwijt te raken. Maar dat zou ze niet lukken. Hij hoorde zijn vrouw nog zeggen: „Neen, Fré, dat bruine vind ik toch maar erg gewoon, bij ordinair af". Als een razende Roland reed hij naar den winkel terug en vertelde de verkoopster, on derwijl naar adem happend vanwege het harde rijden en vanwege zijn drift, dat hij niet van plan was zich hier te laten beet nemen. „Maar mijnheer, ik weet zeker dat ik het roode taschje voor u ingepakt heb", beweer de de winkeljuffrouw. „Nou. als 't u li eft, pakt u het zelf maar uit en overtuigt u", riep Petersen woedend uit. In zijn bijzijn ontdeed de verkoopster het pakje van touw en papier. „Rood", ka-eet Petersen, „rood. Nee maar, dat is niet mogelijk, 'k heb daar straks wel vijf keer gekeken, 't was absoluut bruin. Ik weet zeker. ..U ziet het, mijnheer", interrumpeerde de juffrouw hem kalm en zakelijk, „u moet zich vergist hebben". De winkelchef, die inmiddels op de ver schrikte uitroepen van Petersen was komen aanloopen, vroeg: „Waar hebt u het dan uit gepakt. mijnheer?" Een beetje timide én door het verloop van deze onaangename gebeurtenis én omdat hij eigenlijk zijn nieuwsgierigheid van daar straks niet wilde bekennen, antwoordde „de bedrogene": „Hier even buiten de stad op den Amsterdamschen weg, vlak onder het licht van een lantaarn en ik weet zeker dat het bruin was, of ik lijd aan hallucinaties". De winkelchef kon een lachje moeilijk on derdrukken, toen hij antwoordde: „Aha. nu begrijp ik het. Neen mijnheer, u hoeft niet bang te zijn voor hallucinaties, u had het taschje alleen niet onder natriumlicht moe ten bekijken. v. V. vertroOciensnaani en Regenjassen en Regenmantels met volle garantie (Adv. Ingez. Med.) De Philatelistendag te Haarlem. Over de Bondsvergadering, die Zaterdag in Hotel-Restaurant Biinkmann plaats had, nog het volgende: Uitvoerige voorloopige besprekingen hadden plaats over eeia voorstel tot wijziging van art. 3 der statuten. Het Bondsbestuur overweegt het schrappen van de woorden: „en rechts persoonlijkheid bezitten", omdat deze bepa ling gebleken is een groot beletsel te vormen voor toetreding van vele vereenigingen. Nadat de voor- en nadeelen hiervan be- sproken waren, dankte de voorzitter de spre kers en ver-klaarde, dat het Bondsbestuur met de gemaakte opmerkingen rekening zal hou den en dat geen enkel besluit zal worden ge nomen, alvorens de jaarvergadering er haar goedkeuring aan heeft gehecht. Het Bondsbestuur stelde voor, in 1940 tijdens de Wereldtentoonstelling te Amsterdam al daar een internationale postzegeltentoon stelling te houden, te organiseeren door den Nederiandschen Bond. Eenige, leden bestreden het voorstel, omdat er volgens hen geen geld genoeg voor ter tafel kan worden gebracht. De voorzitter verdedigde het, omdat het Bondsbestuur gaarne wilde, dat men eens aan het buitenland kan laten zien, wat er op phi- latelistisch gebied in Nederland bereikt is. Spreker vroeg aan de vergadering machtiging, inlichtingen in te winnen, opdat het Bonds bestuur in de volgende jaarvergadering met nadere gegevens kaaa komen. Dit werd goedgekeurd. Een nieuw reglement voor den keurings dienst werd vastgesteld. Op verzoek van den afgevaardigde van Bre da werd in principe besloten, in 1938 ter ge legenheid van het 45-jarig bestaan dezer af- deeling den 29sten Philatelistendag aldaar te houden. Na de rondvraag werd de vergadering geslo ten. De congressisten vereenigden zich te één uur aan een gemeenschappelijken koffie maaltijd in Café-'R'ë'staurant Brinkmann. Te half drie kwamen ze weer in vergadering bijeen om te luisteren naar een lezing van den heer L. de Raaij uit Watergraafsmeer over oude Zuid-Afrikaansche postzegels. In een vitrine aan den wand hingen eenige afbeel dingen van postzegels uit Transvaal. Die wa ren eenige malen vergroot, zoodat de heer De Raay duidelijk het onderscheid kon aantoo- nen tusschen echte en nadruk-zegels. Tot in de kleinste détails kon men alles goed zien. De aanwezigen luisterden met groote aandacht naar dezen postzegelkeaoner bij uitnemend heid. In de vergaderzaal was een tijdelijk post- kantoortje ingericht, waar men briefkaarten en postzegels kon koopen, die voor deze gele genheid met een speciaal stempel werden af gestempeld. Onnoodig te zeggen, dat hiervan een ruim gebruik werd gemaakt. Na het congres bezochten de deelnemers de postzegeltentoonstelling bij de N.V. Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen, waarover in ons nummer van Zaterdag reeds bijzonder heden werden gepubliceerd. Tenslotte werd via Vogelenzang, Aerden- hcut en Overveen een rijtoer gemaakt naar Zand voort, waar men in Hotel Groot Badhuis aan een feestmaaltijd aanzat, gevolgd door een gezellig samenzijn. Zondag wei-d een rijtoer gemaakt naar Vel- serend; o.a. werd ook een bezoek aan de Ruïne van Brederode gebracht. In Hotel-Res taurant Velserend werd de gemeenschappelij ke lunch gebruikt, waarmee het uitstekend geslaagde Philatelistenfeest geëindigd was. Die scheuten in Uw schouder, in Uw arm of been, neem daarvoor nu eens wat van die wondervolle ens recept van Apotheker Du mort (Adv. Ingez. Med.) ZOMERFEEST SPEELTUINVEREENIGING „HET OOSTERKWARTIER". Bovengenoemde vereeniging houdt 12 en 13 September a.s. haar Zomerfeest in den speel tuin aan de Zornervaart. Het volgende pro gramma is opgemaakt: Zaterdag 12 September des middags 3 uur, optocht door de Amstei'damschebuurt met het Jeugdfanfarecorps. 4.30 concert in den tuin door het Jeugdfanfarecorps „Het Oosterkwar tier", dirigent de heer Adr. Nieman; 5 uur: verschillende kinderspelen in den tuin (met attracties): 8 uur: Concert Solo-kwartet „Or pheus", dirigent Nico de Zwager. Zondag 13 September 2 uur: Concert Accor deon-orkest „Accordia", dirigent den heer Herman Teunissen; 3 uur: korfbalwedstrijd; 4 uur: Optreden Operetteclub: 5 uur: gecos- tumeerde korf bal wedstrijd: 5.30 uur: gymnas- tekuitvoering, onder leiding van den heer Kruithof; 7 uur: concert van het Jeugdfan- farèkorps. ADVIESBUREAU VOOR ARBEIDSZAKEN. Door het Plaatselijk Arbeids Secretariaat is een Bureau voor Advies in Arbeidszaken ge sticht. dat zitting houdt in het P.A.S.-gebouw, Leider is de heer D. Schilp, die iederen Woensdagavond zitting houdt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2