Het vredescongres te Brussel. Thijs IJs als bestrijder der reuzen jÉ^Ér—iidfejMÜ MOOIE FOTO's M A A" N D A G 7 SEPTEMBER 1936 HA ARE EM'S DAGBEAD Conclusies der commissies. n Men meldt-ons uit Brussel: Zaterdagmiddag kwart voor 3 werd de eerste plenaire zitting van het wereldvredes congres te Brussel door den waarnemend voorzitter L. de Brouckère geopend. Des Vrijdags en Zaterdagsmorgens hebben de 14 commissies de haar toegewezen onder werpen in behandeling genomen Het resul taat, neergelegd in verschillende rapporten, werd thans aan de orde gesteld. Zij zullen worden gepubliceerd voor verantwoordelijk heid der diverse commissies Vorming van parlemen taire groepen. Het rapport der parlementaire commissie, dat namens 12 landen wil trachten in de parlementen groepen te vormen, die de be kende 4 punten van het congres zullen be pleiten ter handhaving van den Volkenbond werd door de vergadering aangenomen. Mr. Garnett verdedigde het rapport van de opvoedingscommissie, waarin wordt gewezen op de plichten van den mensch, die de menschheid heeft te dienen voor den staat en op de wenschelijkheid om alle moderne hulpmiddelen aan te wenden in dienst van de opvoeding tot den vrede. Nationalisatie der wapen- fabricage. Het rapport van de commissie der oud strijders bepleitte de nationalisatie van de wapenfabricage: le opdat geen winst zou worden gemaakt op de dood van anderen, 2e. opdat hierdoor niet langer financieele steun aan den oorlog mogelijk is. Vervolgens kwam men op voor collectieve veiligheid in het raam van den Volkenbond welke de beschikking moet hebben over een eigen radiozender. Voorstellen der commissie van aviateurs. De heer Bouchet, aviateur, racht- verslag uit van de commissie der aviateurs. Hij merkt op, dat de zeer snel toenemende ontwikke ling der techniek elkè bescherming en ver dediging onmogelijk maakt. Daarom is de eenig mogelijke veiligheidspolitiek: le alge- heele afschaffing van de nationale lucht macht; 2e. internationalisatie van de burger luchtvaart; 3e. verbod van nationale oplei ding van militaire luchtvaart; 4e. interna tionale luchtpolitie. Daarnaast stelt de vliegcommissie voor een internationaal comité van vliegers op te rich ten ter waarschuwing tegen alle propaganda voor de nationale luchtbewapening voor stu die en propaganda van genoemde onderwer pen. Deze ver-strekkende eischen zijn moge lijk en noodig. maar kunnen niet alleen door technische maatregelen doch ook door toe nemende solidariteit van alle bij het vlieg- wezen betrokkenen verwezenlijkt worden. De heer A. Viruly gaf de Engelsche verta ling. Hét verslag van de Agrarische commissie komt met het voorstel een bureau te stich ten, teneinde de landbouwende bevolking te winnen voor het vredeswerk Voortzetting der be weging. De voorzitter gaf daarop het woord aan een Joodsch afgevaardigde uit Palestina, die tegelijk met een Arabisch afgevaardigde op trad. Noel Baker bracht verslag uit van de algemeen e commissie en subcommissies waarin o.a. wordt voorgesteld het stichten van een vredesstuiversfonds, een vredespers- bureau, het vaststellen van een vredesdag (18 Mei), een internationale sprekersgroep. Besloten werd de beweging van Rassem- blement Universel de la Paix voort te zetten. De commissie der vakvereenigingen be pleitte o.m. de handhaving van de democra tie en de organisatie van een groep ten dien ste van het R.U.P. waarin zoowel nationaal als internationaal de vakvereenigingen ver tegenwoordigd zijn. De coöperatieve commissie (mevr. Barton) stelde o.a". voor. dat de coöperatieve beweging ook in het toekomstig R.U.P vertegenwoor digd zal zijn. De commissie voor kunsten en wetenschap pen bepleitte de indienstelling van weten schap en beschaving in dienst van den vrede. Prof. Langevin verklaart in een resolutie van de subcommissie van K.E.W.. dat de oorlog de vernietiging van de wetenschap en men- schelijkheid beteekent. Een voorstel van Nederlandsche zijde om het maken van vredespropaganda door mid del van advertenties door een internationale commissie te doen onderzoeken werd aange nomen. De vrouw en de vrede. Gabrielle Duchène bracht rapport uit van de commissie der vrouwen en las de resolu tie voor, waarin de vrouwen worden opge wekt zich te vereenigen in het vredeswerk. Miss Dlngsman bracht verslag uit van het internationale vrouwencomité voor ontwape ning. Zij bepleitte het opnemen van vrou welijke gedelegeerden in den Volkenbond. Commissie der kerken vraagt herziening van het Volken bondsverdrag. Pastepr Jezequel bracht verslag uit van de commissie der kerken. De commissie dringt aan op herziening van het Volkenbondsver drag, het houden van een wereldconferentie van alle staten en het plaatsen van alle ko loniën onder mandaat van den Volkenbond. In haar resolutie stelt de commissie vast, dat de kerk den plicht heeft het super-nationale karakter van het koninkrijkGods volgens het Evangelie te doen praedomineeren bo ven iedere nationaliteit en de consequenties daarvan te aanvaarden. Daarna werd het' rapport van de jeugd commissie uitgebracht, waarin op de eenheid der jeugd in den vredestijd wordt aange drongen. In de resolutie der economische commissie wordt op verschillende maatregelen aange drongen, die voor den vrede bevorderlijk zijn De rapporteur voor de commissie der sport stelde o.m. voor een jaarlijksch sportfeest te organiseeren ten bate van het nationale vredeswerk. Daarop werd de zitting van het congres gesloten. Des avonds 8 uur had de slotbijeenkomst van eet congres plaats. Achtereenvolgens werd het w^ord eevoerd door Lord Robert Cecil. Prof. Ward. L. de Brouckère, de vroe gere onderkoning van Britsch-Indië Lord Lytton, de Fransche communist Cachin, prof. Iversen. Mrs. Corbett Ashby, de president yan Tsjecho-Slowakije dr. Benesj (per gra- mofoonplaat)Mme G. V. Malaterre-Selier. Slotverklaring. Met algemeene stemmen heeft het congres een slotverklaring aangenomen, waarin o.m. gezegd wordt: Ruim 400 gedelegeerden uit 35 landen hebben het congres den war men steun gebracht van alle vredes- krachten. Onze leuze van aaneen sluiting is en blijft: De vrede is in gevaar, zij moet gered worden. Deze drie dagen gemeenschappelijk werk hebben in ons slechts de overtuiging kunnen bevestigen, dat de onmete lijke meerderheid van de menschheid met afschuw de gedachte van een fatalen oorlog verwerpt. In dit cri- tieke uur noodigt ons algemeene front alle volken uit de verdediging van een vrede op te nemen. Onze eenige vijand kan de aanvaller zijn, die met inbreuk op de internationale wet den wereldvrede zou vernielen. De vredesbijeenkomst is geëindigd met een vredesfeest. De vergadering heeft een eed afgelegd den vrede te zullen handhaven door middel van den Volkenbond. De correspondent van het A.N.P. meldt nog het volgende: In verband met de weigering van de Vlaam sche vredesorganisaties vereenigd in de groep „Mobilisatie tegen den Oorlog", om aan het R.U.P. mede te werken, deelen wij nog mede, dat aan de Belgische delegatie was medegedeeld, dat men inderdaad ieder der 4 punten moest onderschrijven. De Ne derlandsche delegatie had, evenals de Ame- rikaansche evenwel de mededeeling ontvan gen, dat men niet ieder punt letterlijk hoefde te aanvaarden. Ware dit wel zoo geweest dan zouden diverse yredesorganisaties in Neder land ongetwijfeld het voorbeeld van haar Vlaamseh-Belgische zuster organisaties heb ben gevolgd. Daar de Nederlandsche delegatie tot het R.U.P. is toegetreden op voorwaarde dat deze medewerking slechts duren zou voor den tijd van het congres, zal de Nederlandsche dele gatie zich hebben te beraden in hoeverre zij aan de voortzetting van het R.U.P. zal kun nen deelnemen. Vakkundige Afwerking en gebruik van prima materiaal geven Laat ons 1 maal Uw Film ontw. en afdrukken en BLIJFT klant N.V. Fotohandel v.h. R. v. d. Werf Groote Houtstraat 102. Grootste keuze Camera's enz. Camera's vanaf f 2.50 (Adv. lngez. Med.) J *r~in1ü wikkeling in de FranschPoolsche betrek kingen Communisten zouden een „Fransch front" willen vormen. Het Duitsche Nieuwsbureau bericht, dat de communisten een „Fransch Front" willen vormen, waarin alle Franschen, ongeacht po litieke of religieuze verschillen een anti-fas cistisch front vormen, dat volgens dit pers bureau vooral tegen Duitschland gericht, zou zijn. De Fransche Socialistische partij zou zich tegen de vorming van een dergelijk front ver zetten. Zij wil een klassepartij zijn en blijven. De bladen „Oeuvre", „Quotidien" en „Popu laire" verzetten zich evenseens tegen de vor ming van een dergelijk front. Verhouding tot Syrië geregeld. De besprekingen, die gedurende eenige weken zijn gevoerd tusschen Frank rijk en Syrië hebben geleid tot een verdrag, dat 9 September officieel zal worden onderteekend. In dit verdrag worden de betrekkingen tusschen bei de partijen geregeld, waarbij een overgangsperiode van drie jaar is voor zien, welke zal eindigen in een man daat van Frankrijk over Syrië en ver volgens een toetreden van Syrië tot den Volkenbond. De Fransche troepen zullen geleidelijk verminderd worden. (Reuter) Leon Blum en de non interventie. Tijdens een socialistische demonstratie in het Lunapark te Parijs, heeft Léon Blum een rede gehouden, die met groote aandacht werd aangehoord. Blum werd bij zijn aankomst begroet met uitroepen als: „Vliegtuigen voor Spanje", en „Leve Blum". In den aanvang zijner rede sprak Léon Blum over den Zaterdag door een delegatie der metaalbewerkers van de afdeeling Parijs ondernomen stap. De delegatie had n.l. een staking van een uur willen afkondigen, in dien de „blokkade" tegen Spanje niet werd opgeheven. Zoo ver is het echter niet ge komen. Blum zeide hierover: „Ik wilde geen wreed misverstand laten ontstaan tusschen de regeering van het Volksfront, waarvan ik het voorzitterschap bekleedt en een deel der werklieden-groepen zonder een uitleg te ge ven". Daarna de redenen uiteenzettend van de houding der regeering met betrekking tot de gebeurtenissen in Spanje, verklaarde Leon Blum, dat de handhaving der Spaansche republiek Frankrijk de veiligheid zijner Zui delijke grenzen en die zijner verbindingen met Noord-Afrika zou garandeeren. Na te hebben verklaard, de volledige ver antwoordelijkheid voor zijn daden op zich te willen nemen, zeide Blum, dat men zich niet moest verwonderen, dat men tot deze idee van niet-inmenging was gekomen welke tege lijkertijd de redding van Spanje en van den vrede zou veroorloven. De Fransche regeering heeft dit voorstel gedaan, om da internatio nale verwikkelingen te voorkomen, waarvan de ernst ons evenmin kon ontgaan als het feit. dat deze binnenkort te verwachten wa ren. Het gevolg hiervan is geweest dat ons gedurende veel langer tijd dan wij wensch- ten, de handen gebonden waren, terwijl an deren konden voortgaan de opstandelingen van het noodige te voorzien. Ons aanbod van 8 Augustus heeft misschien Europa behoed voor het gevaar van een al- gemeenen brand. Indien men verklaart, dat men het gevraagde heeft overdreven, dan verzoek ik u, het woord te gelooven van iemand, die u nog nooit heeft bedrogen. Met betrekking tot het verzoek der dele gatie van de metaalbewerkers dat de re geering zich zou uitspreken voor een open lijke politiek van hulp aan Spanje, verklaarde Léon Blum dat dit naar zijn meening de 1ste maal zou zijn. dat een regeering na aanvaar ding eener internationale conferentie, haar woord had gebroken. Versterking van het Fransch- Poolsche bondgenootschap. In het kasteel te Rambouillet van presi dent Lebrun, waar de Poolsche generaal Rydz- Smigly Zondag de lunch heeft gebruikt, zijn de financieele en militaire documenten geteekend ter versterking van het Fransch- 1 Poolsche bondgenootschap. Alvorens zich naar Rambouillet te bege ven, heeft Rydz-Smigly nog langdurige be sprekingen gevoerd met den Franschen mi nister van Financiën, Vincent-Auriol. en dien van Buitenlandsche Zaken, Yvon Delbos. Over den inhoud van het accoord wordt de grootste discretie in acht genomen, doch naar Havas opmerkt, Ls het geen geheim, dat de besprekingen voornamelijk liepen over het verleenen van financieelen steun aan Polen voor de versterking van zijn nationale verde diging. De Czas meldt dat een bewapenïngslee- ning ten bedrage van 500 millioen franken een der punten van het accoord uitmaakt. Met groote voldoening heeft men volgens Reuter, te Warschau vernomen, dat het be zoek van generaal Smigly aan Parijs be kroond werd door de onderteekening van ver scheidene protocollen, welks beoogen het Fransch—Poolsche bondgenootschap op ieder gebied te versterken. De snelheid, waar mede de resultaten werden verkregen, doet het beste verwachten van de toekomstige ont- Volkenbondssecretaris gaat naar Rome. De secretaris-generaal van den Volkenbond Avenol, zal binnenkort naar Rome vertrek ken. waar hij o.a. met den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, zal confereeren. Daar het bezoek van Avenol zal plaats hebben eenige dagen voor de bijeenkomsi van den Volkenbondsraad en van de As- semblée te Genève, twijfelt men niet, of zijn besprekingen metde autoriteiten te Rome zullen betrekking 'hebben op de hervattinj van Italië's deelneming aan de werkzaam heden van den Volkenbond, welke werd af gebroken tijdens de toepassing der sancties in het Italiaansch-Ethiopische conflict. Geen staking in Zuid-Wales. Mijndirectie zal met den vakbond besprekingen voeren. Reuter meldt uit Londen: De mijnwerkers- bond van Zuid-Wales heeft een nota ontvan gen van de mijndirectie te Bedwas, waarin deze verklaart bereid te zijn de vertegenwoor digers van den bond te ontmoeten, teneinde de kwestie van het referendum over het recht van vrije organisatie te bespreken. De bond heeft daarop de order voor de tegen heden Maandag afgekondigde algemeene werksta king ingetrokken. Vliegramp in Amerika. Vliegtuig neergestort; acht passagiers omgekomen. Een driemotorig vliegtuig met ne gen inzittenden, dat zich naar Alleng- heny begaf, is, naar Reuter uit Pitts burg meldt, nabij Buttermilk Hollow, eenige minuten na de start, neerge stort en in brand gevlogen. Acht pas sagiers verkoolden in de vlammen, slechts een vrouw is aan den dood ontsnapt, doordat zij nog voor de ont ploffing uit liet toestel had weten te springen. Spaansche regeering meldt militaire successen. Bombardement op het Alcazar duurt voort. Het Spaansche ministerie van oorlog publi ceert de volgende officleele nota: „Onze troepen blijven oprukken. In Aragon oefenen de republikeinsche troepen een ster ker druk uit op de opstandelingen. In Asturië bombardeeren onze luchtstrijdkrachten en onze artillerie voortdurend Oviedo, waardoor zij de demoralisatie onder de burgerbevolking doen toenemen. De Colonne-Aranda heeft den laatste hoop verloren, aangezien de streek ge heel beheerscht wordt door de republikeinsche troepen, met uitzondering van de hoofdstad. Aan het front van Zalavera hebben onze troepen een krachtig offensief ingezet, waar van het resultaat was het terugtrekken van den vijand over ruim 20 K.M. De prachtige 0eest en strijdlust onzer troepen doen hopen, dat binnenkort de opstandelingencolonne die in dezen sector nog weerstand biedt, uit den weg geruimd zal worden. Het bombardement van het Alcazar te Toledo is den geheelen dag voortgezet. De demoralisatie van de opstande lingen is zoodanig, dat verscheidene officieren pogingen in het werk gesteld hebben langs de gootpijpen te vluchten. De vernieling van de gebouwen der militaire leiding aan den kant van het Alcazar brengt den weerstand terug tot een minimum". Fontarrabie in handen der opstandelingen. Drie leden der volksfrontmilitie, die in het fort Guadelupe hadden gelegen, zijn alhier aangekomen. Zij bevestigen, dat Fontarrabie om 10 uur door de opstandelingen was bezet Er werd toen geen weerstand geboden en de laatste verdedigers namen de wijk over de bergen naar Pasajes en Parar, tezamen met de uit Pamplona verkregen versterkingen. Het aantal opstandelingen, dat op het oogenblik op dit gedeelte van het front strijdt, bedraagt ongeveer 6000 man. Slechts 500 tot 600 man schappen zijn achtergelaten om de laatst ver overde plaatsen te bezetten. Het grootste ge deelte van den opstandelingentroep is tegen den nacht in de richting van San Sebastian vertrokken. Men heeft den indruk, dat een aanval op het front van Guipuzcoa nu niet lang meer kan uitblijven, aangezien de weer stand te Renteria en Passeages de opstan delingen niet lang zal kunnen ophouden. Duitschland neemt zitting in de non-interventiecommissie. De Duitsche Regeering heeft den prins von Bismark, de Duitsche gezant te Londen, benoemd tot vertegenwoordi ger van Duitschland in de commissie, welke moet letten op het uitvoeren van de neutraliteitsbepalingen inzake Spanje. Mevrouw Markham over den Oceaan. Noodlanding in Nieuw Schotland. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De eene goede reus na den andere komt nu uit den toovergrond te voorschijn. Dat spelletje duurt niet zoo lang, als de koopman pan toffels in zijn winkel voorradig heeft. Tenslotte staat er een heele rij van die goedig lachende reuzen. Ze blijven rustig wachten tot ze van Thijs een bevel krijgen. De pantoffelkoopman kan zijn oogen bijna niet gelooven! Thijs zegt den man, dat hij van den koning van Gindsdaar een ruime belooning voor de verloren pantoffels zal ont vangen, maar daar wil de koopman niets van weten. „Neen," zegt hij, „ik ben veel te blij, dat wij van die kwade reuzen verlost zijn en dat ik meegeholpen heb om de verwoestingen te herstellen Ga maar gauw met deze mannen op weg naar den koning." Thijs neemt afscheid en het leger reuzen komt volgzaam achter hem aan! zij ongedeerd was en dat men een auto moest zenden om haar te halen. De luchtvaartclub zond een vliegtuig. Nader wordt gemeld, dat mevrouw Markham op het vliegveld Floyd Bennett aangekomen is. Zij werd met het gebruikelijke eerbetoon te New-York ontvangen. „J. J. Cremer". Programma voor het aanstaande seizoen. De Engelsche aviatrice, mevr. Markham, die Vrijdagavond voor haar solovlucht over den Oceaan te Lon den was opgestegen, heeft den sprong volbracht. Zaterdagavond 18.50 uur Nederlandsche zomertijd, heeft zij een noodlanding gemaakt aan den oever van de walvischibaai aan het uiterste noorden van het eiland Cape Breton (Nieuw Schotland). Haar toestel werd ernstig beschadigd, doch de vliegster zelf liep slechts eenige schrammen aan den neus en wangen op. Mevr. Markham verklaarde onvoldaan te zijn over het feit, dat zij New York niet heeft kunnen bereiken. Het weer was slecht en er was weinig zicht, zoodat zij alleen op haar instrumenten moest vliegen. De brandstof voorraad minderde en zij wilde te Harbour Grace landen, doch dit kon niet door de mist. Zij zette de vlucht voort, doch boven Cape Breton raakte haar benzine op, zoodat zij wel moest landen. Even na de noodlanding belde zij de lucht- club van Cape Breton op om te zeggen dat De Kon. Letterl. Vereeniging „J. J. Cremer" viert in het a.s. seizoen haar 55-jarig bestaan met een Nationalen Tooneelwedstrijd, waar voor het volgende programma is vastgesteld. Op 13 October geeft „Cremer" haar openings voorstelling met opvoering van de première „Er was een steenhouwerblijspel in 3 bedrijven door J. W. van der Heiden en Henk Bakker, onder regie van den acteur Jan van Dommelen en op 3 November heeft de le wed- strijdvoorstelling plaats door de Vereenigde Tooneelvereenigingen A.D.O.-D.V.S. te 's-Gra- venhage met „De dienstknecht in het huis", zedespel in 5 bedrijven door Charles Rann Kennedy, onder regie van W. de Vletter. 8 December: 2e wedstrijdvoorstelling door de Rederijkerskamer „Helmers" te Amsterdam met „De Duivel", spel in 3 bedrijven van Franz Molnar, in de bewerking van Adolphe Engers, onder regie van Cor Pieters. 22 December: Jaarlijksche Kienavond, ge volgd door bal, in het gebouw van den H.K.B. 19 Januari: 3e wedstrijdvoorstelling door de Kon. Erkende Declamatie Club „Mutua Ami- citia" te Rotterdam met „Blanke Ballast", een spel van Afrika's Westkust in 3 bedr. door Leon Gordon, onder regie van Cor de Wolf. Op 2 Maart heeft de 4e wedstrijdvoorstelling plaats door de Utrechtsche Rederijkerskamer „Molière" met „Sonna", Indisch tooneelspel in 3 bedrijven door Jan Fabricius, onder regie van F. L. Heil. De slot-voorstelling is op 13 April door „J". J. Cremer" met een nader te bepalen stuk. Verslag van de Jury voor den wedstrijd en prijsuitreiking. Alle tooneelvoorstellingen hebben weder plaats in den Stadsschouwburg en worden be sloten met bal in het gebouw van den Haarl. Kegelbond. Prijs 50 cis. (Adv. lngez. Med.) proeramma DINSDAG 8 SEPTEMBER 1936. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-uitzending. 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding. Gram. platen. 10.30 Winia Farberow's orkest. 11. Huish. wenken. 11.30 Vervolg concert. 12.30 Gram.pl. 1.— Omroeporkest. 2.— Gram.pl. 2.15 Omroeporkest. 3.15 Voordracht. 3.45 Lyra- Trio 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.05 Kinder- halfuur. 5.35 De Palladians. 6.35 Gram.pl. 7.Dansmuziek. 7.40 Zang en piano. 8.Be richten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Gevar. programma m.m.v. Kovacs Lajos' orkest en solisten 10.30 Dansmuziek. 11.Berichten A.N.P. 11.10—12.00 Gram.platen. HILVERSUM n, 301 M. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gram.pl. en K R O- Orkest 2.— Vrouwenuur. 3.— Voordracht. 3.20 Gram.pl. 4.— Zang en piano. (Om 4.15 Gram.pl.) 4.45 Gram.pl. 5.45 Gelukwenschen. 6.— KRO-Melodisten. (Om 6.30 Gram.pl. 7.15 Causerie: Vroegeren nu? 7.35 Sport- praatje. 8.Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.10 KRO-Orkest, m.m.v. soliste. 9.— Causerie over de R.K. Padvinders. 9.20 Vervolg concert. 9.50 Gram.pl. 10.— KRO-Boys. 10.30 Berich ten A.N.P. 10.35 De K.R.O-Troubadours. 11.3512.Gram.pl. DROITWICH 1500 M. 11.20 Orgelspel 11.50 Gram.pl. 12.35 Het B.B.C.-Northern-orkest m.m.v. solist. 150 Het Reynolds-Octot 2.35 Gram.pl. 3 20 Het Clifford kwintet. 4.05 Gram.pl. 4.35 Het Nancy Phil- lips-kwartet en solist. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Fanfare-concert. 7.35 Voor dracht. 7.50 De Karl Caylus Players. 8.20 BBC-Symphonie-orkest m.m.v. solisten. 9.15 Dansmuziek. 10.Berichten. 10.30 BBC- Theater-orkest m.m.v. solist. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram platen. 11.20 Orkestcon cert. 2.50 Gram.platen. 5.50 Orkestconcert. 9,05 Zang 110512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Leipz. Omroepor kest. 1.35 Omroepkleinorkest. 4.50 Sted. Or kest Osnabriïck. 7.20 Gram.platen 8.30 Om roeporkest en -koor. 10.50—12.20 Populair concert, BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.platen. 12 50 Salonorkest I.30 Omroeporkést 1.502.20 Gram.platen. 5.20 Salonorkest. 6.50 en 7.20 Gram.platen. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroeporkest en zang. 10.3011.20 Gram.platen. 484 M. 12.20 Gram.platen 12.50 Omroep orkest. 1.30 Salonorkest 1.502.20 en 5.20 Gram.pl. 5.35 Vioolrecital. 5.50 Zang. 6.05 Harprecital. 6.35 Zang 7.35 Gram.platen 8 20 Operette-uitzending. 9.25 Gram.pl. 9.50 Va- cant.ieprogramma. 10.30 Gram.pl. 10.3511.20 De KRO-Troubadours OEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8 30 Omroep-Amusementsorkest. trio en kwartet. 10.20 Berichten. 10.40 Trioconcert. II.05 Scheepsweerbericht. 11.2012.20 Dans muziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6