De burgeroorlog in Spanje. Thijs IJs als bestrijder der reuzen Het vredescongres te Brussel. Twee schepen slachtoffer van den storm. DINSDAG 8 SEPTEMBER 1936 HA'ARCEM'S D A G B E 'A D Fort Gualupen in handen der opstandelingen. De opmarsch naar San Sebastian. Het hoofdkwartier van de opstandelingen te Burgos deelt officieel het volgende mede over de verovering van Irun: De rechtsche troepen rukten in den ochtend in de voorsteden van Irun binnen. De stad stond in brand. De voorhoede was samengè- steld uit mannen, die een „baard van een maand" droegen, hun kleeren waren ge scheurd. Onmiddellijk nam de commandant van de bezettingstroepen veiligheidsmaat regelen. De manschappen werden op de groote stra ten en pleinen geplaatst. De gebouwen waren toen nog slechts rookende puinhoopen. alles hadden de regeeringstroepen in de lucht la ten vliegen voor zij de stad verlieten. Deze op dracht tot vernieling werd gegeven op het oogenblik, dat de Tercio's Behobia binnen drongen. Men weet niet hoeveel gijzelaars door de regeeringstroepen zijn neergeschoten, wel heeft men het lijk gevonden van den vroe- geren politiechef Julio Pardilla. Irun telt 18.000 inwoners en op het oogen blik hebben weinig meer dan 600 hun schuil plaatsen verlaten. De leiders van de bezet tingstroepen regelen thans de ravitailleering van de stad en herstellen de water- en electri- sche leidingen. De brandweer uit Pamplona heeft de laatste branden gebluscht en ver sterkt de wankelende muren. De chef van de vroegere stoeterij van ko ning Alfons, de Engelschman Tattenbury, is uit San Sebastian naar Hendaye gevlucht. Hij verklaarde, dat de toestand daar ernstig is. Er is gebrek aan levensmiddelen en voortdu rend worden verdachten gearresteerd. Honder den zijn opgesloten, hun fafnilie mag hen wel drie keer per dag eten brengen, doch mag niet met hen spreken. Havas meldt uit Hendaye, dat de opstande lingen de dorpen Renteria en Lezo tusschen Irun en San Sebastian hebben bezet. Pasajes biedt nog tegenstand. Het innemen van San Sebastian moet voor de opstandelingen veel gemakkelijker zijn dan het innemen van Irun. De Fransche consulair agent te Irun, Decou- reau deelt mede, dat in de stad door een ben de bezetenen brand werd gesticht, die gewa pend waren met blikken petroleum en brand bommen. Het consulaat werd ook bedreigd en het kostte zeer veel overredingskracht om te verkrijgen, dat dit niet in brand werd ge stoken. In het consulaat bevonden zich een 200-tal vluchtelingen, waarvan een 40-tal Franschen. Ook bevonden zich hier een aantal Spanjaarden, die tot geen enkele politieke partij hoorden. Op het oogenblik bevinden zich deze vluchtelingen in absolute veiligheid. Fort Guadalupe gevallen. In tegenstelling met andersluidende be richten. was fort Guadelupe nog door een honderdtal volksfronters bezet. Het hoofd kwartier van Burgos deelt thans evenwel mede, dat de rechtschen zich van het fort hebben meester gemaakt na een voorberei dend artillerievuur, waarbij ook de kanonnen van de vloot, welke zich bij de opstandelin gen heeft gevoegd, meespraken. Ook de stad Fontarabie is in handen van de rechtschen gevallen. De colonne van Generaal Beorlegui rukte zonder tegenstand te ontmoeten de stad binnen. De regeeringstroepen hadden de plaats in den nacht verlaten. In den middag werd de aanval op het fort San Marcos voortgezet. Radio Sevilla deelde mede, dat het zuide lijke leger van de rechtschen op ongeveer 8 K.M. van Talavere de la Reina een sterke vijandelijke afdeeling heeft vernietigd. De vijand heeft 425 dooden en 150 gevangenen verloren. Verder werden 10 stukken geschut, meer dan 30 vrachtwagens en 2 pantserwagens buitgemaakt. Ten noorden van Toledo versloegen de troe pen van generaal Varela een afdeeling re geeringstroepen, waarbij hen vier mitrailleurs een munitietrein en ander legergoed in han den vielen. De regeeringsti-oepen hadden 120 dooden. Verder slaagden de rechtschen erin bij Toledo twee regeeringsvliegtuigen van het Potez-type omlaag te schieten. Gebruiken de strijdenden in Spanje gifgas? Naar aanleiding van zekere inlichtingen, volgens welke de opstandelingen in Spanje De non-interventiecommissie bijeen. Eerste zitting vindt morgen plaats. LONDEN, 7 September (Reuter/ A. N. P.). De Britsche regeering heeft besloten de overige belangheb bende mogendheden uit te noodigen deel te nemen aan de eerste zitting van de internationale controlecom missie op de niet-inmenging in Spanje, welke zitting Woensdagochtend bijeen zal komen. gebruik zouden maken van gifgas tegen Madrid, verklaart de Britsche regeering of ficieel, dat zij tot nu toe nog geen bewijs heeft dat een van beide partijen gebruik heeft gemaakt van gas en de Britsche ver tegenwoordigers in Spanje is opgedragen te onderzoeken in hoeverre de inlichtingen in zake gasgebruik tegen Madrid juist zijn. Bovendien is, volgens Reuter, den Brit- schen ambassadeur gelast den opstandelin gen te doen weten, dat het gebruik van gas bij een bombardement van Madrid, „ernstige gevolgen" zou kunnen hebben. Welke deze „ernstige gevolgen" zijn is niet medegedeeld. Het is evenwel duidelijk, dat het gebruik van gas door de onstandelingen een zeer nadeeli- gen invloed zou hebben op de internationale betrekkingen. KONING EDWARD ONTMOET KONING BORIS. Koning Edward van Engeland is naar het A. N. P. meldt Maandag om acht uur bij Swilengrad op Bulgaarsch grondgebied aange komen. Op het station Nowoselzi. dat op een uur sporen van Sofia ligt, stapten koning Boris en prins Cyril in den trein. Om half vier vanmiddag arriveerde het ge zelschap te Kasitsjane. vanwaar de staats hoofden zich naar het in de buurt gelegen ko ninklijk verblijf begaven. Om vier uur kwam men op het station van Sofia aan, waar een extra trein gereed stond. In de koniklijke wachtkamer stelde koning Boris de leden der Bulgaarsche regeering aan koning Edward voor, evenals aan den Turk- schen gezant en andere autoriteiten. Even later vertrok de trein, waarmede ko ning Edward door koning Boris en prins Cyril uitgeleide gedaan, naar de Bulgaarsche grens reisde. Bij zijn vertrek uit Istanboel heeft koning Edward Kemal Ata turk uitgenoodigd naar Londen te komen. Deze verklaarde dit steeds te hebben gewenscht. Palestina. Staat van beleg in Palestina? JERUZALEM. 7 Sept. Het ge- rucht gaat, dat na de aankomst van de versterkingen van het Britsche le ger, opnieuw de staat van beleg zal worden afgekondigd. (Reuter). Griekenland. Einde van het parlementaire regime. Minister-president Metaxas zeide gisteren in een rede, te Saloniki dat het parlementair re gime in Griekenland voor goed is beëindigd, Het bankroet van het parlementair systeem en den voortdurenden partijstrijd aldus de premier hebben den groei van het commu nisme bevorderd. De voorgenomen staking had ten doel met geweld de macht in handen te krijgen hetgeen een periode van bloedigen burgeroorlog tengevolge zou hebben. Indien gezonde sociale toestanden zijn hersteld, overweegt de regeering een systeem van volksvertegenwoordiging in te stellen, waarin de werklieden in staat zullen worden gesteld mede te werken aan het nationaal herstel. Luchtvaart-Commissie wenscht algeheele afschaffing der militaire luchtmachten. Over den arbeid van de luchtvaartdeskun digen op de Brusselsche vredesconferentie meldt het A. N. P. ons: De luchtvaartcommissie werd gepresideerd door den Franschen generaal P. E. Pouderaux. Hierin traden als rapporteurs op Henri B'ou- chet, die een der medewerkers van Pierre Cot is, en A. Viruly, K. L. M.-gezagvoerder. Onder de omstreeks 50 gedelegeerden, welke aan de besprekingen deelnamen, bevonden zich o.m. de bekende Fransche oorlogsvlieger kolonel Fonck, benevens Scott, winnaar van de Lon denMelbourne-race, Boussoutrot, e.a. De commissie, waarin Engelschen en Franschen ongeveer in gelijken getale aanwezig waren, is twee dagen bijeen geweest en heeft ten slotte aan het congres de volgende resolutie aangeboden, nadat ieder onderdeel daarvan na gedachtenwisseling door de aanwezige des kundigen zonder uitzondering met algemeene stemmen was aangenomen. „De leden van de commissie voor de lucht vaart van het Rassemblement Universal pour la paix zijn van meening, dat de voortdurende ver betering in de prestaties der vliegtuigen (wat betreft snelheid, draagvermogen, bereikbare hoogte, actieradius, mogelijkheid van gebruik onafhankelijk van weersomstandigheden) alle bestaande en voorzienbare methoden van luchtverdediging en passieve bescherming der burgerbevolking waardeloos maakt, zien geen anderen weg om de vei ligheid der volkeren te verzekeren, dan de geheele afschaffing der na tionale militaire luchtmachten en de daarmede verbonden afschaffing van van nationale bewapeningen te land en ter zee. Om dit doel te bereiken, stelt de commissie voor: 1. Internationalisatie der burgerluchtvaart, door deze ter voorkoming van ieder militair gebruik der verkeersvliegtuigen, te stellen on der gezag en toezicht van een internationaal orgaan, dat belast is met de leiding der ont wikkeling der luchtvaart ten bate der bescha ving en van den vrede. 2 De vorming van een internationale lucht macht, tot de beschikking van een interna tionaal gezagslichaam, ter uitoefening van de taak eener internationale politie, tot waar borg van het internationaal toezicht en tot elke andere taak die ten doel heeft het uit breken van gewapende conflicten af te wen den. 3. De vorming van een internationalen voor- lichtings- en propagandadïenst betreffende de luchtvaart, met het doel, de tendentieuze berichtgeving betreffende vragen van natio nale luchtmachten, waardoor de bewapenings wedstrijd wordt aangewakkerd en het uitbre ken van oorlog bevorderd, te bestrijden. 4. a. De vorming van een permanente inter nationale commissie van luchtvaartdeskundi gen (vliegers, ingenieurs en technisch perso neel), met de taak, de practische mogelijkhe den tot verwezenlijking der bovengenoemde doeleinden te bestudeeren, alle inlichtingen betreffende de luchtvaart te verzamelen en te controleeren, alsmede alle voorstellen die dienstig kunnen zijn tot bevordering van den vrede en ter bestrijding van tot oorlog lei dende invloeden. b. De vorming van nationale commissies met de taak, het werk der internationale commis sie te steunen en haar besluiten uit te voeren. De commissie verklaart, dat het zoowel mo gelijk als dringend geboden is, de bovenstaan de maatregelen uit te voeren, zelfs al zou in den aanvang het aantal deelnemende staten beperkt zijn. Tenslotte wijst de commissie er met nadruk op, dat niet technische maatregelen alleen de ontwikkeling der luchtvaart ten dienste der menschheid, haar veiligheid tegen oorlogsge vaar en haar economisch welzijn kunnen ver zekeren, maar dat deze ontwikkeling tevens moet worden gedragen door den groei tus schen de vliegers van alle landen, van een door de verovering der lucht geschapen, nieuw, alle grenzen overschrijdend gevoel van eer en van saamhoorigheid. Emigratie naar Zuid-Afrika. Maatregelen tegen te grooten toevloed. Naar wij vernemen heeft de Zuid-Afrikaansche regeering maatregelen genomen tegen een te grooten toevloed van minder gewenschte emi granten. liet systeem van borgstellingen is vervallen, in het vervolg moeten emi granten tenminste 100 pond (onge veer f 740) in contanten bij zich hebben. Tot heden werd door instellingen die hulp verleenden en het uitzenden van werkloozen uit Nederland naar Zuid-Afrika met borg stellingen gewerkt. Dit is nu onmogelijk geworden. Bij uitzondering worden nog garanties van de Nederlandscn-Zuid-Afrikaansche Vereeni- ging geaccepteerd voor personen die vóór 1 November a.s. in Zuid-Afrika aankomen. Fransche metaalbewerkers staakten een uur. Protest tegen het wapenembargo voor Spanje. Overeenkomstig de beslissing van den me- taalbewerkersbond hebben gisteren tusschen 16 en 17 uur de metaalbewerkers in vele fa brieken in een om Parijs gestaakt uit protest tegen enkele artikelen in de collectieve ar beidscontracten en ten teeken van sympathie met de arbeiders in Spanje, dit laatste met de bedoeling, dat het wapenembargo voor hen wordt opgeheven. Geen enkel incident heeft zich voorgedaan. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De reis naar Gindsdaar is voor Thijs nu gemakkelijk te vinden. Hier zie je, dat hij met zijn reuzen al bij het koninklijk paleis aangekomen is. Op het lawaai is de koning naar buiten gekomen en die staat zich verbaasd af te vragen, wat al die glimlachende reuzen eigenlijk komen doen. Maar Thijs heeft hem gauw over het doel ingelicht. ,X)eze reuzen zullen het verwoeste land weer opbouwen en goed maken, wat de booze mannen van Pakkijs misdreven hebben," besluit hij. De koning is buiten zich zelf van vreugde en weet niet hoe hij Thijs en den sloffenkoopman beloonen zal. Thijs verlangt niets voor zichzelf en ook de koopman wilde, zooals je weet, van geen belooning weten. De koning besluit den koopman tot eereburger van het land te benoemen en Thijs krijgt een eereplaats in het gouden boek van Gindsdaar. Geen gevaar voor de bemanning. Door westerstorm op de kust geslagen. Ook elders in het land richt de wind schade aan. Het is gisteravond en vannacht noodweer op onze kust geweest. De felle stormwind bulderde en gierde recht tegen den duinwand aan, twee schepen dreigende mee te sleuren. Het waren de Sirenes, een Noorsch s.s., dat in ballast van Amsterdam naar de Tijne was vertrokken en een met hout geladen schoener, die het op het Bornrif bij Ameland tegen den woedenden Zuidwester moesten opne men. Dit laatste schip zond noodsei nen uit en verzocht om hulp. Het Noorsche stoomschip „Sirenes", meten de 4300 bruto reg. ton, was Maandagmorgen in ballast van Amsterdam naar de Tyne ver trokken en was wegens machineschade bui tengaats voor anker gegaan. Daar is 't schip 's middags door het stormweer van zijn an kers geslagen en al aanstonds in een gevaar lijke positie geraakt, doordat de machines niet op volle kracht konden draaien. De sleepboot „Utrecht" van bureau „Wijs muller" uit den Helder en de sleepboot „In dus" van L. Smit en Co. uit Hoek van Holland zijn, zoodra het bricht bekend werd. vertrok ken om de „Sirenes" assistentie te bieden. Om half zeven werd de reddingboot „Neel- tje Jacoba" gereed gemaakt om uit te varen. Op dat tijdstip bevond de „Sirenes" zich tien mijl uit de kust. De „Sirenes" is daarop hoe langer hoe meer naar de kust gedreven. Omstreeks kwart voor acht was het op slechts enkele mijlen uit de kust ten Noordwesten van IJmuiden. De kapi tein was er toen in geslaagd het schip tegen den storm te keeren en daarna trachtte hij zeewaarts te stoomen. De aangeboden sleep- boot-assistentie heeft de kapitein geweigerd. Het weer werd er echter niet beter op, zoo dat het niet tot de onmogelijkheden behoorde, dat het stoomschip opnieuw naar de kust zou drijven. Om elf uur bevond de „Sirenes" zich drie a vier mijl uit de kust dwars van Egmond. Het schip voerde twee roode lichten, ten teeken dat het niet kon manoeuvreeren. Het lag op dat tijdstip met den kop tegen den wind in. Slechts twee en een halve mijl uit de wal. Vannacht om half twee was de „Si renes" tot Petten gevorderd. Het schip lag toen nog slechts twee en een hal ven mijl uit den wal, dus niet ver ver wijderd van de gevaarlijke zandbank, de Pettener Polder genaamd. Deze bank is door een boei aangegeven. De sleepboot „Utrecht" van de firma Wijs muller in den Helder bevond zich in de na bijheid van het schip, doch de kapitein van de „Sirenes" achtte sleepboothulp nog niet noodzakelijk. De bewegingen van het schip werden van de kust af nauwlettend gevolgd. De bemanning van de reddingboot van Pet ten een vlet was paraat. Ook van den vuurtoren Kijkduin in Den Helder kon men het schip waarnemen. Het roode bakboord- licht was daar goed te zien, wat er op wees, dat het schip dwars in den wind lag. Intus- schen was ook de „Dorus Rijkers" in den Hel der gereed tot uitvaren. Een bedenkelijke om standigheid was, dat tengevolge van den storm het licht van den boei van Zui- derhaaks, welke het vaarwater naar den Helder aangeeft, was uitgegaan, zoodat de oriëntatie ter plaatse bemoeilijk werd. Bij Callantsoog vastgeloopen. Zooals de kustbevolking en vooral de experts onder haar vreesden, is hedenmorgen om kwart over zeven gebeurd; de „Sirenes" is op de kust geloopen. Dit is nabij Cal lantsoog gebeurd, waar het schip vrij hoog op het strand zit. Er is geen direct gevaar voor de opvarenden. Het schip kan niet op eigen kracht losko men. De reddingboot Dorus Rijkers" is ter assistentie uitgevaren. Van Petten uit wordt getracht met vuurpijlen een verbinding met de „Sirenes" tot stand te brengen. Motorschoener in nood. Een Nederlandsche motorschoener waarvan de naam toen nog niet be kend was, trachtte Maandagmorgen het Noord-Oostgat bij Terschelling binnen te loopen in verband met de zware zee. Dit mocht niet gelukken Later op den dag is het met hout geladen vaartuig het Westgat van Terschelling ingevaren, over de ban ken heen geslagen en toen benoor den de Boschplaat in een uiterst gevaarlijke positie terecht gekomen. Het schip had het noodsein ge- heschen. De motorreddingboot „Brandaris" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maat schappij. de „Insulinde" van Oostmahorn en de roeireddingboot van Hollum zijn daarop uitgevaren om het schip in zijn benarde positie hulp te verleenen. Maandagavond was de „Brandaris" nabij het schip aangekomen. De schoener bleek toen „Baltic" te heeten. De bemanning, be staande uit de kapitein J. Pekelder met zijn vrouw en twee matrozen, is door de „Bran daris" gered en aan boord genomen van de reddingboot. De „Brandaris" is in de nabij heid van het schip blijven liggen. Mocht de ..Brandaris" naar den wal varen, dan wilde de kapitein direct met de sleepboot weer teruggaan naar zijn schip om te probeeren het vaartuig dat 133 ton grooot was en op weg van Zweden naar Grouw (Fr.) nog te redden. Heel wat schade aangericht. Ook elders heeft de storm zwaar gewoed en velen angstige oogenblik- ken bezorgd, waarbij een onweer nog helle bliksemschichten liet flitsen. Op verschillende plaatsen is nog vrij ernstige schade aangericht. Vijf aan de Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken toebehoorende bagger- bakken zijn op het IJselmeer op drift ge raakt. Drie hiervan konden vrij spoedig weer wor den vastgelegd. De beide andere werden door de M.U.Z.-sleepbooten Johan en Anna Johan in de haven gebracht. Later zijn nog drie baggerbakken door de motorreddingboot Hil da binnengebracht. De laatste heeft ook assistentie verleend aan de visscliersaak L. E. 25 van W. Bootsma, die oostelijk van de havens te de Lemmer voor anker moest gaan liggen. Het schip kon be houden in veilige haven worden gesleept. Dit was tenslotte ook het geval met twee bag germachines en een zandzuiger. De drijvende kraan nr. 25 van de Zuiderzee werken, welke in de nabijheid van den afsluit dijk bezig was met het lossen van puin is van haar trossen geslagen en zwaar beschadigd op de steenen glooiing geworpen. De kraanarm brak af; daarna volgde het geheele kraanhuis tot ten slotte vrijwel alles van den dijk werd weggevaagd. De bemanning kon zich ternau wernood over de steenen glooiing in veilig heid brengen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Voor de derde maal omgewaaid. Het circus Strassburger is op zijn tournee door ons land wel onfortuinlijk. In Juli heeft men te Heemstede ernstige stormschade ge leden en gisteren is te Sneek bij het opzetten de geheele tent weer tegen den grond gesla gen en de hoofdingang ingestort. De schade moet zeer groot zijn. Een soortgelijk ongeluk heeft het circus ook in 1928 getroffen. Laag water Het Buiten-IJ-water daalde Maandagmid dag tot 1.25 meter beneden Amsterdamsch Peil. hetgeen één meter beneden normaal is. Ruim twee uur over tijd kwam het passa giersschip „Zuiderzee" der firma Verschure en Co. dat den dienst onderhoudt tusschen Amsterdam en Zwolle, de Oranjesluizen bin nen. Nabij Pampus was het schip vastgeloo pen. Na enkele uren slaagde de bemanning erin haar vaartuig weer vlot te brengen. Om zes uur werden de sluizen bereikt. Het motorschip „De Veluwe" van de reederij Zwaag te Amsterdam dat een pleziertocht maakte naar Twente, moest Maandagavond weer te Amsterdam aangekomen zijn. Ten gevolge van den lagen waterstand kon het schip echter de haven van Kampen niet ver laten. Hoe erg het stormde» De depresie, welke ons met een he- vigen storm het einde van den zomer heeft gebracht, heeft zeer krachtige windstoten veroorzaakt en veel regen gebracht. Maandagmiddag meldde den Hel der een windkracht 10 en eenige an dere stations 9 en 8. Te De Bilt wer den stooten van 20,2 meter per se conde geregistreerd. Het Noorden van ons land heeft het ergste van de regenbuien te lijden ge had. In den Helder werd 14 m.M. re gen afgetapt en te Groningen 12 mM. DAMD PPURAMMA WOENSDAG 9 SEPT. HILVERSUM I, 1875 M. VARA-uitzending. 10.— VPRO. 6.30 RVU. 8.Gram. platen. 9.30 Kookpraatje. 10.— Morgenwijding. 10.15 De Bohemians, voor dracht, Causerie over het dagblad en Gram. platen. 12.Gram. pl. 12,30 VARA-orkest. 1. Gram. platen. 1,15—1.45 Vervolg concert. 2. Kniples. 2,30 Voor de Vrouw. 3.Gram. platen 3.30 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters en solist, 6.30 Causerie over „Magnetiseurs". 7. Sportuitzending. 7,15 De Krekeltjes, 7,40 Gram. platen. 8.S.O.S.-Ber., Berichten A. N. P. VARA-Varia. 8.15 VARA-orkest. 8.45 Ra- dio-tooneel. 10.Berichten ANP. 10.05 Solis tenconcert. 11.12.Gram. platen. HILVERSUM II, 301 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.— Schriftlezing. 8.15—9.30 Gram. platen. 10.30 Morgendienst. 11.12.Orgelconcert. 12.15 Gram. pl., 12,30 H.O.V.-klein-orkest. 1.45 Gram. platen. 2.00 Zang en piano. 3.003.45 Gram. platen. 4.00 Chr. Liederenuurtje. 5. Kinderuur. 6.Gram. platen. 6.30 Afgestaan. 7.Berichten, 7.15 Landbouwhalfuur. 7.45 Re portage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 NCRV-or- kest. ~9.Reportage 3de Zendingsconferentie te Lunteren. 9.35 Vervolg concert. (Om 10.— Berichten A.N.P.) 10.3011,30 Gram. platen. Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11,20 F. Lionel Johns en zijn orkest. 12,20 Orgelspel. 12,50 Gram. platen. 1,20 BBC-Em- pire-orkest en solisten. 2.20 Geiger's orkest. 3.05 Gram. platen., 3.20 Verslag Paardenren nen. 3.45 Sted. Harmonie-orkest, Cheltenham. 4.20 Vesper. 5.10 Gram. platen. 5.35 Dansmu ziek. 6.206.45 Berichten, 6.50 Orgelspel. 7.20 Hoorspjel met muziek. 8.20 Zang en piano. 9.— Radio-tooneel. 10.Berichten. 10.30 BBC-or- kest en solist. 11,3512,20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. platen. 11,20 Orkestcon cert. 2,50 Symphonieconcert.. 4.20 Gram. pl., 5.50 Orkestconcert. 8.20 Guitaar en zang. 9.05 Raditooneel. 11.0512,35 Dansmuziek en po pulair concert.. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 10.50 Concert, 12.20 Lan- des-Symphonie-orkest. 2.35 Gram. platen. 4.50 Sted. orkest Heme. 6.50 Gram. platen. 8.05 Rijkspartijdag 1936. 10.5012,20 Omroep- kleinorkest. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram. platen. 12,50 Omroeporkest. 1.30 Salon-orkest. 1,502,20 Gram. platen. 6.20 dito. 6.35 Omroeporkest. 7.20 Gram. platen. 8.20 Dansmuziek. 9.20 Gram. platen. 9.35 Sym phonieconcert. 10.3011,20 Gram. platen. BRUSSEL, 484 M. 12,20 Gram. platen., 12,50 Salon-orkest. 1,30 Omroeporkest. 1,502,20 Gram. platen 5.25 Omroeporkest. 6.35 Gram. platen. 7.05 Zang. 8.20 Symphonieconcert. 9.35 Salon-orkest en zang. 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.10 Rijkspartijdag 1936. 10.20 Berichten. 10.40 Cembalo en piano. 11.05 Scheepsweerbe- richt. 11,2012,20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14