De burgeroorlog in Span|e. ONRUSTIG PALESTINA. Thijs IJs als bestrijder der reuzen WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD '4 Regeeringstroepen zouden Huesca ingesloten hebben. Opstandelingen melden o.a. succes in Asturië. Van het front bij Talavera del Tajo wordt blijkens een Havasbericht uit Madrid ge meld. dat Largo Caballero zich na een be zoek aan Toledo naar het front in Estrema- dura heeft begeven, waar hij een ontmoeting heeft gehad met generaal Asensio, die te Santa Olalla verblijf houdt. Bij het aanbreken van den dag hebben regeeringstroepen een aanval ingezet, waar bij zij de opstandelingen dwongen zich bijna tot Tala Vera terug te trekken. Midden op den dag deden de opstandelingen een tegen aanval. welke door de regeeringstroepen werd afgeslagen. Négen regeeringsvliegtuigen hebben de voorhoede der opstandelingen gebombardeerd en dezen een enorme schade toegebracht. Des avonds werd versterking ontvangen. De speciale regeeringsvliegtuigen hebben de drileensch blad aan het front van Cordova bevestigen, dat de opstandelingen Zondag getracht hebben, het front om de stad te ver breken en daarbij een zware nederlaag bcben geleden. De strijd duurde 13 uren en de re- ge eringsaanhangers, die zich goed verschanst hadden, weerstonden den aanval van bijna 2000 opstandelingen, waarvan de voorhoede bestond uit afdeelingen regulares. De opstan delingen lieten 108 dooden en ongeveer 200 gewonden achter. Sandino, de minister van verdediging der Catalaansche regeering heeft gisteravond in een communiqué medegedeeld, dat de vlieg tuigen aan het front van Huesca een bom bardement hebben uitgevoerd, waarbij een kruitfabriek ontploft is en een batterij ver nield werd. Huesca is thans volledig ingeslo ten en de overgave der stad wordt binnenkort verwacht. Van de rest van het front valt niets te melden. Berichten van opstandelingenzijde. Uit Teneriffe: Volgens een radiobericht hebben vliegers der Franco-beweging het station Atocha gebombardeerd en de stads wijk van Madrid Quatro Caminos, waar op verscheiden plaatsen brand zou zijn ontstaan AVTT.A- De militaire commandant heeft medegedeeld, dat de colonne van kolonel Yague, welke Arenas de San Pedro bezette, een mortier en een aanzienlijke hoeveelheid wapens en munitie heeft buitgemaakt. De regeeringstroepen hebben 250 man verloren. yat,tAiPOT,fïDDe vliegers der opstande lingen hebben Malaga gebombardeerd en het vliegveld Aviles, waar verscheidene toestel len vernield. BURGOS. Uit La Coruna wordt gemeld, dat in het mijngebied van Australië \veer op normale wijze wordt gewerkt. De opstande lingen hebben zich ten Zuid-Oosten van Oviedo meester gemaakt van den heuvel Palma Tarna, welke dicht bij den heuvel Lillo is gelegen, welke den vorigen avond werd bezet. De regeeringstroepen werden ondanks hun verwoede aanvallen met zware verliezen afgeslagen. Uit Rabat: Radio-Sevilla heeft nog de volgende mededeelingen gedaan: „Na de verdrijving der Catalanen van Ma jorca hebben de nationalisten een grootsch feest gevierd. Ten Zuiden van Terual is een regeeringsafdeeling op de vlucht gedreven waarbij zij een vaandel verloor. De Cata laansche genialiteit heeft dringend om ge neesmiddelen gevraagd in verband met het groote aantal zieken. Bij Talavera de la Reina zijn 455 gesneuvelde rooden door de nationa listen begraven. De nationalisten hebben den spoorweg Bilbao—San Sebastian vernield. Een regeeringsvliegtuig heeft Pasajes gebombar deerd. terwijl onze vliegtuigen zich gereed maken voor een aanval op San Sebastian. Gernève. Italië en de Volkenbond Dinsdagmiddag heeft de secretaris-gene raal van den Volkenbond, Avenol, een twee de onderhoud gehad bet graaf Oiano, meldt het A.NP. Naar verluidt zal hij tot Donderdag te Britsch schip verliest de halve bemanning. Slachtoffers van giftige insecten? Te Duinkerken is gisteren het Engelsche stoomschip „Sea Rumber" binnengeloopen. Op de reis van Dakar naar Madeira heeft dit schip de helft van zijn bemanning be staande uit 24 koppen, verloren. Zeven opvarenden waren gestorven, terwijl vijf in hopeloozen toestand te Madeira aan land zijn gebracht. Men vermoedt, dat de slachtoffers te Dakar door giftige insecten zijn gestoken. Uit een onderzoek is gebleken, dat van vergiftiging door levensmiddelen of water geen sprake kan zijn. KONING EDWARD TE WEENEN. Even na één uur is koning Edward gister middag te Weenen aangekomen. Hij werd ontvangen door den Oosten rij kschen staats secretaris van buitenandsche zaken, dr. Schmidt en den Britschen gezant. RICHMAN EN MERRILL DONDERDAG NAAR AMERIKA TERUG? Richman en Merrill zijn voornemens Woens dag van Croydon naar Liverpool te vertrek ken. Richman verklaarde: ,,Wij hopen Don derdag te kunnen vertrekken voor onze re tourvlucht". Rome verblijven. Over zijn eerste onderhoud met graaf Ciano heeft hij zich optimistisch uitgelaten. Naar verder verluidt zou Italië bereid zijn weer aan den VoEkenbondswerk- zaamheden deel te nemen, zoodra de moei lijkheden, welke nog uit de Abessynische kwestie voortvloeien, uit den weg geruimd zijn. Ratten verdrijven eiland bewoners. Tristan da Cunha spoedig een onbewoond eiland? De Kath. Wereld Post verneemt uit Londen: De bemanning van de visschersboot „Harm- sla' die het eiland Tristan da Cunha heeft aangedaan, deelde bij haar aankomst te Burbon mede, dat de bevolking van het eiland zoodanig door een rattenplaag gekweld wordt, dat alle bewoners besloten hebben om het eiland te verlaten en zich op een naburig eiland te vestigen. Tristan da Cunha het bekende eenzame eiland in den Zuid- Atlantischen Oceaan zal dus weldra onbe woond zijn. Of de ratten hen in hun nieuwe verblijfplaats met rust zullen laten? Muiterij op twee Portugeesche oorlogsbodems. De schepen door kvstbatterijen beschoten. Zes dooden en negen gewonden. Uit Lissabon wordt aan het Londensche Reuterbureau gemeld, dat een deel der be manning van twee Portugeesche oorlogssche- oen. de „Alfonso Albuquerque" en de „Dao" Dinsdagochtend aan het muiten is gesla gen. De kustbatterijen hebben op bevel der re- aeering eenige salvo's op het schip gelost. Ver volgens zijn beide schepen de Taag opge sleept, waarna de muiters werden ingerekend In het geheele land heerscht verder rust. Nader verneemt Reuter: Bij het bombardement der muiten de oorlogsschepen door de kustbatte rijen zijn aan boord der schepen zes personen gedood en negen wond. Te Lissabon zijn bijzondere voorzorgs maatregelen getroffen: de strategi sche punten zijn door troepen bezet, terwijl de departementen en andere gebouwen door de politie worden' bewaakt. Het is rustig in de stad. Een nieuwe oproep van den negus. „Het Abessynische volk moet uit de handen van den aanvaller bevrijd worden." Naar aanleiding van de aanstaande Assem- blée heeft de negus naar het D.N.B. meldt, opnieuw een oproep tot de openbare meening der wereld gericht, waarin hij vrede en ge rechtigheid voor Abessynië verlangt. Hij zegt, dat meer dan twee derden van het land nog niet door de Italianen bezet is en dat de voorloopige regeering in West-Abes- synië ongehinderd haar beheer voert. Door propaganda tracht Italië het volk ervan te overtuigen, dat er geen Abessynische regee ring meer is. Den Volkenbond, aldus de op roep, is echter medegedeeld, dat in West- Abessynië een voorloopige regeering bestaat. Abessynië onderhoudt nog steeds betrek kingen met andere mogendheden en ook zijn Volkenbondslidmaatschap is niet vervallen. Een beroep wordt gedaan op de volken der wereld om de welwillendheid in daden om te zetten en het Abessynische volk uit de han den van den aanvaller te bevrijden. Nog meer protest tegen de „blokkade". Metaalbewerkers te Marseille solidair met Parijsche stakers. Uit Marseille wordt aan het D. N. B. ge meld, dat de vertegenwoordigers van de sta kende metaalbewerkers hebben verklaard, dat de metaalarbeiders van Marseille zich solidair hebben verklaard met de arbeiders van Parijs en verlangen, dat de blokkade tegen Spanje wordt opgeheven Gisteravond werden de afgevaardigden der stakende arbeiders op de prefectuur ontvan gen, waar zij hun eischen aan den prefect uiteenzetten. Deze zal binnenkort de afge vaardigden der werkgevers ontvangen. De stakingsbeweging breidt zich uit. Des avonds staakten 10.000 arbeiders. Ongeregeldheden te Clermond Ferrand. De prefectuur te Clermont-Ferrand welke door de Christelijke arbeiders is bezet, is omgeven door een sterke afdeeling van de mobiele garde. In de omgeving van de pre fectuur bevinden zich vele leden van het Volksfront, die op het zingen van de „Mar seillaise" door de mannen in de prefectuur, antwoorden met het zingen van de „inter nationale". Herhaalde malen trachtten zij de posten keten van de mobiele garde te doorbreken en in twee gevallen slaagden zij erin tot aan de prefectuur te komen. Zij slaagden er even wel niet in het gebouw binnen te dringen. Bij de vechtpartijen werden verscheidene per sonen gewond. Het verkeer moest in de stra ten en in de omgeving van de prefectuur wor den omgeleid en de winkels lieten de rol luiken neer. Noodlottige aardverschuiving in Britsch-Indië. Zeven dorpen bedolven. LUCKNOW, 8 September. In Garhwal (United Provinces) zijn zeven dorpen door een aardverschuiving bedolven. Men vreest, dat talrijke bewoners om het leven zijn ge komen. Storm belemmert scheepvaart op de Noordzee. Een houtschip vergaan? Reuter meldt uit Hamburg: De scheepvaart op de Noordzee wordt ern stig gehinderd door den storm. Op de Beneden Elbe wachten verscheidene schepen van ver schillende grootten en verscheidene nationa liteiten tot het weer kalmer wordt. Volgens nog niet bevestigde geruchten zou nabij het vuurschip „Terschelling" een schip van onbekende nationaliteit met een lading hout aan boord, zijn gezonken. BALDWIN MOET RUST NEMEN. De Engelsche minister-president Baldwin, wiens gezondheidstoestand aanzienlijk is ver beterd door zijn verblijf buiten de stad, heeft den raad ontvangen van zijn geneesheer, dit verblijf nog te verlengen. Hij zal evenwel in nauw contact blijven met zijn medewerkers inzake de kwesties van grooter belang. Men verwacht niet, dat hij voor October naar Downingstreet zal terugkeeren. Naar vernomen wordt, heeft Baldwin aan Neville Chamberlain verzocht hem te ver vangen op de massavergadering van de Con servatieve partij te Margate op 2 October a.s. en waar de minister-president de voornaam ste spreker zou zijn. Grootste Nederlandsche tank schip uitgevaren. Het motortankschip „Loosdrecht". De N.V. Stoomvaart Mij „De Maas" (directie Phs. van Ommeren's Scheepvaartbedrijf N.V.) te Rotterdam, heeft vorig jaar een voor reke ning van A. P. M Moller Copenhagen op de Staalskigsvaerf te Odense in aanbouw zijnd motortankschip kunnen overnemen. Deze maatschappij is daardoor in het bezit geko men van het grootste Nederlandsche tank schip. Dinsdag is het schip naar Californië ver trokken. De directie van „De Maas" had een aantal vooraanstaande personen uitgenoodigd om de boot op haar eerste reis uitgeleide te doen. Het was de bedoeling, dat de gasten een eindweegs zouden meevaren. Wegens het stormachtige weer echter werd hiervan afge zien. De wind stond recht op den Waterweg en het zou bij Hoek van Holland wegens de zware deining moeilijk zijn de genoodigden van boord naar den wal te brengen. De directie durfde deze onderneming niet riskeeren. Het schip, is 146.4 meter lang. Het aantal bruto reg. ton bedraagt 9314, het laadver mogen (d.w.) 14.620 Eng. tons. Er zijn 21 tanks aan boord. Tusschen de tanks zijn twee pompkamers gebouwd, waar door verschillende soorten geladen kunnen worden zonders kans op vermenging. De „Loosdrecht" heeft een motor van 3650 P.K. Indien het geladen is kan het een snelheid van 12 1/4 mijl bereiken. DE OVERVAL OP DE GELDAUTO. Een verdachte in vrijheid gesteld en weer gearresteerd. Een der verdachten, F. de J„ die ervan wordt verdacht medeplichtig te zijn aan den overval op de auto waarmee aan de overzijde van het IJ te Amsterdam f 30.000 werd ver voerd en welke overval mislukte, is voor de raadkamer der rechtbank geleid. De raadkamer van de rechtbank heeft de vasthouding van den arbeider de J. gewei gerd. Hij werd in raadkamer bijgestaan door mr. F. A. Kokosky. Na zijn vrijlating uit het huis van bewaring werd hij echter door de politie opnieuw gearresteerd, op vermoeden, dat hij zich aan een ander misdrijf de in braak bij Verschure zou hebben schuldig gemaakt. De twee andere personen, die ervan worden verdacht de overval te hebben gepleegd, be vinden zich nog in het huis van bewaring. Een half jaar van terrorisme. De grieven der Arabieren. Londen, 8 September Reserves zijn opgeroepen, om de nieuwe Britsche troepen voor Palestina op de ver- eischte sterkte te brengen. De Britsche leger macht in het Heilige Land bedraagt normaal ongeveer 6000 man. Thans gaat een heele di visie voor versterking scheep, tennaastenbij 10.000 man. Het is ten langen leste noodzake lijk geoordeeld, want de machtsmiddelen, waarover de overheid in Palestina beschikt, zijn onvoldoende gebleken om er orde en rust, verstoord als gevolg van de Joodsch-Arabische tegenstelling, te herstellen. Er moeten, zoo is thans uitgemaakt, genoeg troepen in Pa lestina zijn voor een eventueelen staat van beleg. Het bestuur van het land hoopt alsnog de afkondiging van een staat van beleg te kunnen vermijden. De hoop is klaarblijkelijk gebaseerd op den gedachtengang dat de ver sterking van de militaire bezetting de Arabie ren tot bezinning zal brengen De oproep der reservisten voor Palestina heeft, het publiek in Engeland onzacht doen beseffen hoe ernstig de toestand in dat land is. Alle belangstelling was tot nu toe gegeven aan de afschuwelijkheden van den Spaan- schen burgeroorlog. Het oproepen van perso nen uit de burgermaatschappij voor dienst in de streken van de Jordaan en de Doode Zee heeft met een ruk de ontstelde openbare be langstelling overgebracht van het westelijk naar het oostelijk deel van de Middellandsche Zee. Men kent den loop der gebeurtenissen, het karakter van het conflict. Ze waren zeer kort herhaald als volgt: De moeilijkheden begon nen in April toen de Arabische leiders een algemeene staking afkondigden in een poging de Joodsche immigratie te doen stopzetten. Een reeks wettelooze feiten volgde. Terroristi sche daden werden schering en inslag. Joden zijn vermoord. Britsche soldaten zijn aange vallen, in hinderlagen gevallen, slachtoffers geworden van verdekt opgestelde scherp schutters. Treinen zijn ontspoord. Dit gaat reeds bijna een half jaar voort. Het terroris me neemt nog toe. De Arabieren treden dries ter op, zwerven door het land, thans vaak voorzien van moderne machinegeweren, het geen de vraag doet rijzen, wie ze heeft ver schaft. Onvermoeide propaganda sticht de Arabieren aan tot heviger, wanhopiger, moor- dender verzet. Hun gematigde leiders hebben hen niet langer in de hand. Hoewel de Britsche regeering van het begin af heeft doen weten, dat ze niets zou onder nemen om de grieven der Arabieren te onder zoeken en op te heffen zoo lang orde en rust in het land niet waren teruggekeerd, had de laatste weken onder de ontevredenen het ge loof postgevat, dat Engeland bereid zou zijn concessies te doen als prijs voor vredesherstel. In dat geloof zijn de Arabieren door den jong- sten maatregel in Londen geschokt. De gema tigde Arabische leiders verontrust door de geestesgesteldheid van hun heethoofden heeten wellicht de Britsche machtsmaatrege len in hun hart welkom. Want de nieuwe toe stand zal hun de gelegenheid verschaffen hun bondige verwerping van het Joodsche voor stel, om de kwestie in een conferentie te over leggen, te herzien. De Arabische opvatting, dat voor de Joden in Palestina geen politieke sta tus kan worden erkend, kan geen uitkomst brengen. Joden en Arabieren zullen het op den duur in Palestina met elkaar moeten yin- den. Groot Brittannië kan de belofte van de Balfour-verklaring van 1917, waarbij Palestina een nationaal Joodsch land zou worden, niet intrekken. Het mandaat voor Palestina, dat Engeland aanvaardde, werd aanvaard met dat doel voor oogen. De grieven en ongerustheden der Arabieren zijn echter allerminst denkbeeldig. Zij vreezen niet zonder reden, dat zij op den duur door de Joodsche immigratie (300.000 Joden zijn sedert den grooten oorlog naar Palestina gekomen) zullen worden overweldigd, een vooruitzicht, dat hen met schrik vervult en waarvoor, ge heel overeenkomstig Oostersche geestesge steldheid, de hard groeiende materieele ont wikkeling en welvaart van hun land geen compensatie geeft. De Arabieren hebben hun vrienden en kampioenen in dit land, waar in het algemeen de voorlichting over de onrust in Palestina wat eenzijdig is. De wreedheden en het dood schieten in koelen bloede zijn niet aan één, niet alleen aan den Arabischen kant. De gel digheid van de Balfour-verklaring wordt hier niet algemeen aanvaard en zelfs veroordeeld als een enormiteit in verband met het histo risch feit, dat de Arabieren langer dan 13 eeuwen Palestina hebben bezeten. Om de zelf ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. de reden wordt er aan herinnerd, dat de Ara bieren in Palestina en hun rasgenooten in andere gebieden van Azië en Afrika nimmer het Britsch mandaat over Palestina hebben willen erkennen. De vrienden der Arabieren beweren ook, dat de Zionisten nooit hebben gepoogd met de Arabieren samen te werken en dat Joden in Palestina Joden in dienst ne men en Arabieren uitsluiten. De Arabische vrees voor verdrukking door de Joden is niet denkbeeldig. De Zionistische leiders hebben openhartig uitdrukking gegeven aan de hoop, dat een natuurlijk proces op den duur een Joodsche meerderheid in Palestina zal brengen. A. K. VAN R. Moordaanslag om een dag loon Gierigheid gewroken. Voor de rechtbank te Almelo is Dinsdag behandeld de zaak tegen den 62-jarigen J. D., die op 24 Juni j.l. te Enter een moordaanslag heeft gepleegd op den 58-jarigen ongehuwden landbouwer Ter Hofste, bij wien hij een dag had gewerkt zonder dat hem het loon werd uitbetaald. De landbc'uwer werd ernstig ge wond bij de oneenigheid welke over deze kwestie ontstond, maar ook D. kwam geha vend uit den strijd. Zijn oog werd geraakt door het mes, waarmede hij den landbouwer aan viel, en het oog moest worden verwijderd. Ter terechtzitting bleek dat iter H. zeer gie rig is. Zoo is zijn huishoudster bijvoorbeeld van hem weggeïoopen, omdat zii geen sala ris kreeg uitbetaald. Zijn verwonden arm wilde hij niet door een specialist laten behandelen, zoodat dit lichaamsdeel niet meer normaal ge bruikt kan worden. Op hem valt dan ook de moreele schuld van het gebeurde terug. Tegen D„ die reeds 25 vonnissen achter den rug heeft, werd zes maanden gevangenisstraf geëischt en ter beschikkingstelling van de regeering. opdat hij niet meer in de maat schappij zal terugkeeren. Uitspraak 15 September. De Keffing op bakol:e. Belemmering voor de vischbakkerijen? De heer Vos heeft gevraagd aan den minis ter van Landbouw en visscherij: is het juist, dat de heffing op bakolie is ver hoogd van 24 cent tot 40 cent per K.G.? Indien de voorgaande vraag in bevesti genden zin moet worden beantwoord, is de minister dan niet van meening: a. dat deze verhooging een ernstige be lemmering beteekent voor de vischbakkerijen om tegen een niet te hoogen prijs en op eenigszins loonende basis gebakken visch te kunnen leveren. b. Dat ook voor de huisvrouwen deze heffing in vele gevallen een onoverkomelijk bezwaar oplevert om versche zeevisch te koopen. c. Dat in de gegeven omstandigheden dit een nieuwe achteruitzetting beteekent voor het noodlijdend visscherijbedrijf, en wil de mi nister dan nog eens overwegen, of met een geringere heffing kan worden volstaan? PKCJERAMMA Thijs bespreekt alles over het herstel van het land nauwkeurig met den koning en als het plan gereed is verzamelt hij al de reuzen om zich heen. Hij legt hen alles haarfijn uit .zoodat ze precies weten wat ze moeten doen. Li de kelders van het paleis liggen -nog kwasten, potten verf, hamers, spijkers en allerlei andere bruikbare zaken in overvloed, zoodat het werk meteen kan beginnen. Een deel van de mannen blijft in het paleis om dat eens een flinke beurt te geven, de anderen trekken het land in om de landerijen en de huizen van de boeren te herstellen. Zoo gaat het arme rijk van Gindsdaar een gelukkiger toekomst tegemoet! DONDERDAG 10 SEPTEMBER. HILVERSUM I 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Orgelspel. 8.20 Gram. pl. 9.00 Ensemble Jonny Kroon. 10.00 Morgenwijding. Gram. pl. 10.30 Ensemble Jonny Kroon. 11.00 AVRO- Aeolian-orkest, 11.50 Gram. pl. 12.15 Orgel spel. 12.45 Gram. pl. 1.00 Kovacs Lajos' Orkest. 2.00 Dansmuziek. Accordeonmuziek. Salon- muziek en voordracht. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pl. 4.45 Kinder uurtje. 5.35 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sport- praatje. 7.00 Omroeporkest. 7.50 Gram. pl. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Omroep orkest en solist, 9.30 Radio-tooneel. 10.00 Or gelspel. 10.15 Renova-kwintet. 11.00 Berichten ANP. 11.1012.00 Dansmuziek. HILVERSUM II. 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Gram. pl. 11.3012.00 Godsd. half uur. 12.15 KRO-orkest en Gram. pl. 2.00 Hand- werkcursus. 3.00 Gramofoonplaten. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Han denarbeid v. d. jeugd. 5.30 Gram. pl. 6.00 So praan en piano. 7.00 Berichten. 7.15 Journ. Weekoverzicht. 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP. 8.15 Samenkomst v. h. Leger des Heils te Enschedé. 9.15 Gram. pl. 9.45 Berichten ANP. 9.50 De Hollandsche Kamermuziekvereen. 11.1511.30 Gram. pl. Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.25 Orgelspel. 11.50 Gram. pl. 12.20 Troca- dero-Cinema-orkest. 1.05 Gram. pl. 1.35 Het Garrick Theater-orkest. 2.35 Het Elman- Sextet. 3.20 Het Carlton-Hotel-orkest. 4.10 „A peep behind the sereens", causerie. 4.30 Gram. pl. 5.05 Het ,.Harp"-Trio. 5.35 Dansmuziek. 6.20 •6.45 Berichten. 6.50 BBC-Harmonie-orkest mmv. solist. 10.00 Berichten. 10.30 Kerkdienst. 10.50 Het Bridgewater-kwintet. 11.3512.20 Dansmuziek. RAD^O PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 11.20 Omroeporkest. 2.50 Gram. pl. 4.20 dito. 5.20 Radio-tooneel. 7.20 Gram. pl. 8.20 Concert. 9.05 Nat. Orkest 11,05 12.35 Dansmuziek en populair concert. KEI LEN 456 M. 6.50 Orkestconcert. 10.20 Volksliederencon- cert. 12.20 Dansmuziek. 1.35 Omroep-Amuse- mentsorkest. 2.35 Gram. pl. 4.40 Zang. piano, en orkestleden. 5.20 Omroepkleinorkest. 7.50 Gram. pl. 8.20 Rijkspartijdag 1936. 10.40 Gram. pl. 11.2012.20 Populair concert. BRUSSEL 322 M' ,12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Kleinorkest. 1.502.20 Gram pl. 5.20 Kleine- okest. 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Omroep orkest. 10.3011.20 Gr. pl. BRUSSEL 484 M 12.20 Gram. 12.50 Kleine-orkest. 1.302.20 en 5.20 Gram. pl. 6.35 Klein Orkest. 7.35 Gram. pl. 8.20 Symhponie Concert. 10.30—11.20 Dans muziek. DEI TSPHI 1\T)SFNT>FP 1671 M. 8.30 Militair concert. 10.20 Berichten. 10.40— 12.20 Dansmuziek en populair concert (Om 11.05 Scheepvaartbericht)

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6