AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TI BERICHTEN die vervelende kies.. VRIJDAG 11' SEPTEMBER 1936 HA'AEEE M'S D A G B E 'A D 7 De dag van Nationaal Gedenken. Een Zondag voor de Kon. Landmacht. Teneinde den 12 September ook voor de weermacht te doen worden tot een dag van nationaal gedenken, zal op dien dag door alle onderdeelen van de Koninklijke Landmacht, dienst als op Zondag worden verricht en zal van de kazernes en overige, daarvoor in aan merking komende, militaire gebouwen de na tionale vlag worden uitgehangen. Alle onder het departement van defensie ressorteerende inrichtingen zullen dien dag, voor zooveel mogelijk, worden gesloten, terwijl aan het personeel vrijaf, met behoud van loon, zal worden verleend. Alkmaar's hulde aan de vorstelijke verloofden. Deputatie van het kaasdragersgilde op het Noordeinde. 's-GRAVENHAGE, 11 September. Het was hedenochtend vroeg minder druk voor het paleis en in de omgeving dan de vorige dagen. Het schijnt, dat men zijn krachten wil spa ren voor morgen, den nationalen feestdag. Dan zal het hier ongetwijfeld buitengewoon druk zijn, ofschoon op Dinsdag a.s., den openings dag van de Staten-Generaal, nog veel meer belangstelling, ook van buiten, verwacht wordt. Een bijzonder aardig moment hebben wij om kwart over elf meegemaakt. Toen naderden twee Alkmaarsche kaasdragers het paleis, die een „berrie" droeg< waarop prachtige oranje, alsmede roode en ,e!e (de Lippische kleuren) dahlia's lagen mc eenige kazen. De beide kaasdragers werden voorafgegaan door twee heeren in jaquette met hoogen hoed, den burgemeester van Alkmaar, jhr. mr. van Kinschot, en den directeur van het markt wezen aldaar, den heer W. Voorthuyzen. Deze hulde van het kaasdragersgilde is door de prinses en den prins persoonlijk in ont vangst gehomen. Aan deze aanbieding ging nog een aardig moment vooraf, toen het jonge paar zich voor een der zijvensters vertoonde en het publiek het een ovatie bracht. In den tuin van het paleis heeft de prinses de hulde van de Alkmaarsche kaasdragers in ontvangst genomen. De prins en diens broeder waren hierbij aanwezig. De prinses onderhield zich eenigen tijd met de leden der deputatie. Zij was gekleed in een licht beige complet. Prins Bernhard had een licht blauw colbert aan en een witte anjer in het knoopsgat. Prins Aschwin droeg een grijs flanellen broek met een grijs sportjasje. De prinses dankte het gezelschap hartelijk voor dit huldebewijs en gaf allen leden van het gezelschap de hand. Toen stapte zij in de voor haar gereed staande auto, om zich naar het hoofdbestuur van het Roode Kruis aan de Prinsessegracht te begeven. Voordat H.K.H. instapte, felici teerde haar chauffeur zijn meesteres met haar verloving. De prinses dankte hem hier voor hartelijk. Nagewuifd door de beide prinsen verliet de prinses aan de achterzijde het paleis. Herdenking in Concertgebouw te Amsterdam. Ter gelegenheid van de verlovingsfeesten van prinses Juliana zal het concert van het Amsterdamsche Concertgebouworkest onder leiding van Eduard van Beinum op Zondag avond 13 September a.s. worden geopend met de Jubelouverture van Weber (met het Wilhel mus). Het programma bevat voorts de Cia- conna Gotica van Cornelis Dopper en de Shéhérazade van Rimsky-Korsakoff. Solist is Willem Andriessen, die het pianoconcert van Mozart in a gr. t. K.V. 4.14 zal voordragen. Prinses Juliana reikt onderscheidingen uit. 's-GRAVENHAGE, 11 September. Heden morgen werden door Prinses Juliana als voor zitster van het Nederlandsche Roode Kruis ten gebouwe van het hoofdbestuur met een toe passelijk woord van dank onderscheidingen uitgereikt aan een aantal personen, die zich verdienstelijk hadden gemaakt in verband met de uitzending der Nederlandsche Roode Kruis ambulance naar Ethiopië. Het kruis van verdienste ontvingen de volgende heeren: Jhr. dr. J. Loudon te Parijs, W. Ruys te Rotterdam, B. E. Ruys te Noordwijk, Ph. Mees te Rotterdam, G. J. M. Moussault te Wasse naar, J. F. van Hengel te Amsterdam, A. van de Nadort te Rotterdam en H. A. F. Könings te 's-Gravenhage, terwijl het portret van de prinses, met naamteekening, in zilveren om lijsting vereerd werd aan de heeren D. Ruys te Wassenaar en J. van Andel te 's-Graven hage. WACHTMEESTER DER KON. MARECHAUSSEE GEARRESTEERD. 's HERTO'GENBOSOH, 11 September Om trent de arrestatie van den wachtmeester der Kon. Marechaussee, A. van der W., ge- stationneerd te Geffen, ter zake van het plegen van ontuchtige handelingen met min derjarigen, vernemen wij. dat Van der W„ die den bijnaam van King Kong had, een rol speelde bij de opheldering van diverse Ossche strafzaken. Na door den officier van justitie te 's Her togenbosch. die deze arestatie gelastte, te zijn gehoord, is de wachtmeester in het Huis van Bewaring te 's HertogehBosch ingeslo ten DANSINSTITUUT TH. v. d. MOOLEN. In de Kleine Houtstraat zal de heer Th. v. d. Moolen in perceel no. 106, het £aar reeds vroeger gevestigde dansinstituut voortzetten. De noodige veranderingen en verbeteringen zijn reeds aangebracht. Er is geverfd en ge timmerd, behangen en op de verdere gebrui kelijke wijzen gewerkt om het gebouw bij de opening aès. Zondagmiddag voor lessen en avond voor openbaar dansen er netjes uit te laten zien. Een podium dat nog vergroot kan worden en met zeer weinig moeite in een tooneel veranderd kan worden, is aange bracht. Een versterkersinstallatie zal voor muziek zorgen. De heer Van der Moolen stelt zich voor warneer de lessen de zaal niet in beslag nemen, het gebouw beschikbaar te stellen voor het geven van uitvoeringen. Distributie van levens middelen in natura. Inschakeling van den middenstand gevraagi Het dagelijksch bestuur der Middenstands centrale voor Haarlem en omliggende ge meenten heeft den volgenden brief aan den gemeenteraad gericht: De ministerieele aanschrijving van 30 Juli 1936 en de daarmee dreigende grootere dis tributie van levensmiddelen in natura. heeft in middenstandskringen groote onrust ver wekt. Zich onthoudend van een bespreking over de aangekondigde veranderingen in den werkloozensteun. wil de Centrale zich slechts bezig houden met de eventueele vergrooting van levensmiddelendistributie aan werkloo- zen. De Middenstandscentrale weet. dat, wan neer een Rijksregeling zou komen, waardoor de winkelstand als distribuant zou worden uitgeschakeld, het gemeentebestuur daar geen verandering in kan brengen. Maar wel wil zij er nu reeds met klem op aandringen, dat, wanneer de Rijksregeling aan het Gemeentebestuur de distributie overlaat, dit zal geschieden via den midden stand. Het is ons bekend, dat de Gemeenteraad doordrongen is van het feit, dat de midden stand geen slagen meer kan verdragen zon der dat velen als slachtoffer zullen vallen. Met groot vertrouwen vraagt de Centrale dan ook, wanneer uw gemeentebestuur in dezen iets te zeggen krijgt, den middenstand als distribuant bij de verstrekking van le vensmiddelen in natura in te schakelen. Deken H. C. J. Sondaal. Wordt 13 September 60 jaar. Zondag 13 September a.s., viert de Hoog- eerw. heer H. C. J. Sondaal, Deken van Haar lem zijn 60-sten verjaardag. Op 15 Augustus j.l. was het 35 jaar geleden, dat hij hier te Haarlem priester werd gewijd en van die 35 jaar heeft hij er ongeveer 33 in Haarlem door gebracht, successievelijk als kapelaan der pa rochie St. Joseph aan de Jansstraat, als rec tor der Maria-Stichting, als pastoor der St. Joseph-parochie, als Deken van Haarlem en tegelijkertijd wederom rector der Maria- Stichting. Zijn buitengewone verdiensten vonden o.m. erkenning door zijn benoeming tot eere-Ka- nunnik van het Kathedraal Kapittel van Haarlem en op 31 Augustus j.l. tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Naar wij vernemen is deze laatste onder scheiding en de viering van zijn 60sten ver jaardag voor de R.K. Muziekkorpsen in Haar lem, Bloemendaal en Heemstede aanleiding geworden om a.s. Maandagavond half 9 De ken Sondaal een serenade te brengen. Deze zal plaats hebben op het plein vóór de Maria- Stiohting. Medewerking zal worden verleend door de leden van de „Graal" met banieren en lampions en door R.K. Verkenners. AUTOBOTSING BIJ HET JULIANAPARK. Donderdagavond kwart voor zeven had op den hoek van het Julianapark en de 'Soenda- straat een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door W. uit Haarlem, en een Brockway-bus, bestuurd door den chauffeur D, uit Haarlem. De botsing ontstond doordat laatstgenoemde niet tijdig voorrang aan het verkeer van rechts verleende. Het linker ach terwiel en spatbord van de auto werden ver nield. Bij onderzoek bleek, dat de remmen van de autobus niet voldoende werkten. Daarom werd deze wagen door de politie voor nader onderzoek in beslag genomen. De auto moest worden weggesleept. Er hadden geen persoon lijke ongelukken plaats. Tegen den autobus chauffeur werd proces-verbaal opgemaakt. TEEKENSCHOOL ST. JOSEFS GEZELLEN. Na gehouden toelatingsexamen werd toege laten tot de eerste klasse: M. J. Avontuur, G. H. Boni, N. ten Bosch, W. M. Lips, W. M. Redeker, N. J. Veenman, J. A. v. Egmond, A. Koning, P. J. B. v d Rastijne, J H. Zwagerman, J. P. Campfens, N. L. M. Fakkeldy, J. L. Joosten, F. J. Kok, H. Kuvener, J. Kools, Th. M. H. v. d. Mey, Th. J. Neeskens. G. v. d. Rol, W. Steenvoorden, A. J. te Wel- scher, G. F. A. Born, A. A. Bos, S. M. Ooster- veer, D van Schaik, L. van Bakel, P. C. M. Huyzer, E. J. Nolet. F. Valkenaar, M. J. Beek, J. J. Evers, P. van Huit, Th. A. Koek, G. Koele- meyer, L. C. Coppens, J. H. Kuiper, P. Meer man, Peperkorn, J. Schoonderbeek, J. A. Veld huizen, N. Blom; tot de tweede klasse: P. Spruyt, J. Moerkerk, W. G. Broekers, H. Volker; tot de derde klasse: V. Horick; tot de vierde klasse: H. Gelsing, W. v. Lieshout en J. J. Bruyn. JAARVERGADERING OVERIJSELSCHE ONTSPANNINGSVEREENIGING. De Overijselsche Ontspanningsvereniging hield jl. Woensdag haar jaarlijksche leden vergadering in café-restaurant Brinkman. De voorzitter memoreerde met blijdschap den gestadigen groei der vereeniging welke met 31 leden is vooruitgegaan ondanks vele af schrijvingen wegens vertrek naar elders e.d. Met een treffende toespraak werden de door overlijden ontvallen leden herdacht. De verslagen van den secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. Er bleek uit. dat de financieele toestand zeer roos kleurig was en de avonden van het vorige seizoen bijzonder geslaagd en druk bezocht. De onderafdeelingen tooneel-, dans-, reis- en tennisclub verheugen zich ook in een ge zonden toestand en prettieen geest. Het bestuur werd uitgebreid met 2 per sonen. De voorzitter werd bij acclamatie her kozen. Om gezondheidsredenen moest de heer Schutte als lei penningmeester bedanken. Het dagelijk^ch bestuur bestaat thans uit: voorz. J. Westervoorde, penningmeester Steenmeier, secretaris Beesthuis. Marnixstr. 94 rood. Verdere bestuursleden de heeren Klaassen. Denekamp. Rutgers. Reimer en mevrouw Vermeren. Hierna werd door den voorzitter de scheidende penningmeester op een hartelijke manier toegesproken. Namens het bestuur stelde de voorzitter voor den heer Schutte tot eerelid te benoe men. Dr. Huckriede sprak namens bestuur en leden den voorzitter toe en huldigde hem voor zijn prettige samenwerking en zijn on misbaarheid wegens de groote routine en stoun voor de O O V. TT°f a.s. seizoen i-öp<1s tot Tnni 1937 uit gewerkt en beloofveel goeds De le vroo- lijke avond wordt gehouden op 23 Septem ber a.s. in Dreefzicht. EERSTE KAMER. De gewijzigde steunverleening In de Eerste Kamer werd hedenmorgen voortgezet het debat over de interpellatie-De la Bella over de aangekondigde wijziging in de regeling betreffende de steunverleening en de werkverschaffing. De heer De Bruijn (R.K.) heeft eenerzijds met waardeering, anderzijds met veront waardiging de aangekondigde maatregelen van den minister begroet. Te waardeeren is o.m. de verbetering voor de werkloozen ten plattelande. Door het standaardloon zal voor een deel der eroote gezinnen de verbe tering te loor gaan. De verbeterde rouleering" bij de werkver schaffing is toe te juichen. De verstrekking van volksmargarine behoort te worden uit gebreid. Door de intrekking der huudbijslagen en invoering van standaardloonen wordt den eenen werklooze gegeven wat den anderen ontnomen wordt. Juist is, dat de huurbijslagen de huurverla- ging tegenhouden. Doch geldt het vraagstuk der huurverlaging alleen de werkloozen? Intrekking van den huurbijslag is alleen toelaatbaar als tegelijk afdoende maatregelen worden genomen of dat de steun evenredig wordt verhoogd, of de huur evenredig wordt verlaagd. Zal de medewerking in zake het particulier woningbezit er komen zoo ja, in welke mate? Inmiddels gaat 13 September de maatregel in en worden de werkloozen de dupe. De minister neme den tijd voor zijn over 't ge heel te waardeeren streven. De verstrekking van goedkoope levensmid delen, als blikvleesch en vet, compenseert de verlaging voor de werkloozen niet, daar er dikwijls geen geld is, om ze te koopen. Daar mede vervalt de geheele opzet van den mi nister. Deze neme eerst de compenseerende maatregelen, alvorens over te gaan tot af schaffing van den huurbijslag. De maatregel inzake het standaardloon treft vele vakarbeiders van 25 jaar en ouder, die ook na vier jaar werkloosheid nog vol komen geschikt geacht moeten worden voor hun werk. Om moreele en materieele redenen verzoekt spreker den minister, op zijn maatregelen terug te komen. Spreker vraagt, of de twee millioen, hierbij betrokken, niet anders gevonden kunnen worden. Het gaat hier om menschen. De minister zij de vertrouwensman, ook van het volk. Tegen de moties-De la Bella heeft spreker eenige bezwaren. Eenerzijds houden ze geen bewijs van waar deering voor den minister in, anderzijds gaan ze niet ver genoeg. De steunregeling. Het loon in werkverschaffing. In verband met het besluit van den Minister dat de niet verzekerde arbeiders werkzaam in werkverschaffing 50 cent minder loon zouden ontvangen dan de wel verzekerde arbeiders, heeft thans de Minister een nadere aanschrij ving aan de Gemeentebesturen gericht, waar in wordt gezegd: Het is mijn bedoeling, dat, naar analogie van hetgeen daaromtrent is voorschreven bij de steunverleening, in alle gevallen op het werkverschaffingsloon van niet-verzekerde arbeiders 0.50 wordt gekort. Dit geldt derhalve ook voor hen, die niet een volle week zijn tewerkgesteld, alsmede voor dengene, die periodiek zijn geplaatst en wel voor de week of de weken, waarin ze bij de werkverschaffing arbeiden. BLOEMENDAAL De feestviering van Donderdagavond. De jeugd uitte haar vreugde. Als een lang lint strekt Bloemendaal zich uit langs den duinvoet en langs de wegen trok in den laat-zomeravond de jeugd met lichtende ballons aan den stok en met vroo- lijkheid in het hart. Dank zij dezen eigen- aardigen vorm der gemeente twee groepen jeugd, een Bloemendaalsche en een Over- veensche. Maar toch weer gekomen van een centraal punt, dat allen vereenigt. toch weer bewo gen door één gedachte: uiting te geven aan de vreugde, die uit Den Haag haar weg vindt door heel Nederland, ook naar Bloe mendaal. Men had een schitterend feest kunnen voorbereiden, een grootsche organisatie kun nen opbouwen. Maar zoo is het beter: Spontaan, eenvou dig. uiting gevend aan de vreugde, die allen vervult bij de verloving van de Prinses. En bij die uiting speelde de jeugd de hoofd rol. Zoo richtte de burgemeester van Bloe mendaal, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. zich tot de jeugd van Bloemendaal, van Overveen en Aerdenhout. „Kinderen", zei de burgemeester, „het is als in het gezin. Als daar een dochter ver loofd is, is er vreugde in huis. Dan worden er bloemen op tafel gezet, dan is er feest. Zoo is het vanavond ook. Wij willen feest vieren. nu de dochter van de Koninklijke fa milie verloofd is, omdat wij ons allen haar kinderen voelen. Daarom noodig ik u uit om blijde te zijn, om feest to vieren. Laten wij driemaal roepen: Leve de Ko ningin, Leve de Prinses, Leve de Prins!" Nadat aan deze uitnoodigïng met graagte gevolg was gegeven, werd het Wilhelmus ge zongen. Behalve den burgemeester merkten wij op wethouder H. Hogenbirk. den heer H. J. v. d. Weyer, Inspecteur L.O.. den Commissaris van Politie, den heer A. Hiemstra, den heer S. Huynink. chef-commies van de afd. Onder wijs, het bestuur van Bloemendaal's Bloei en de commissie voor Koninginnedag. De stoet. De stoet was geformeerd op den Militairen weg. Behalve de jeugd van 14 scholen, de Bloemendaalsche Vrijwillige Brandweer met flambouwen, de Oranjegarde. Padvinders en Welpen, vurige rossen, een paar versierde wagens waarbij een sterk aan een studen- tonjool deed denken en natuurlijk „Sursum" en ..Euphonia". Juist was het donker genoeg toen de bur gemeester het sein tot afmarcheeren gaf en onder de vroolijke tonen der muziek eolfden de lichtende slangen langs de uitgestippelde route. Duizenden menschen stonden onder- Kiespijn overvalt U meestal op een tijdstip dat géén gelegenheid heeft naar den tand arts te gaan. Neem dan een "AKKERTJE" dat helpt U tenminste dadelijk van de pijn af. AKKER-CACHETS zijn bijzondere pijn stillers bij Kiespijn, Hoofdpijn, Zenuwpijn, Spierpijn. "AKKERTJES" kosten slechts 52 cent per 12 stuks. Overal verkrijgbaar. (Adv. Ingez. Med.) weg opgesteld om ze voorbij to zien trek ken en op de beide eindpunten was het wel bijzonder druk. Heel Bloemendaal scheen uitgeloopen. De lampionversieringen in de donkere la nen voor de villa's maakten een fantasti- schen indruk. Films, versieringen en een dansje. Bijzonder mooi was een electrische versie ring aan den Potgieterweg. Op de beide eind punten was de film klaar, om de duizenden menschen te amuseeren, terwijl „Sursum" en „Euphonia" muziek ten beste gaven. Op de film werden tafereelen vertoond uit -het leven van de Prinses, die, zij het alleen op het doek. hartelijk werd toegejuicht. Hierop volgden nog eenige komische films Wie hierna nog lust gevoelde, kon nog een dansje maken en hiervan is door de jongelui een druk gebruik gemaakt. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0,92—f 0,74 Griet per 50 K.G. f 25—f 15 Tongen per K.G. f 1f 1,08 Zet-schol per 50 K.G. f 24 Kleine schol per 50 K.G. f 21—f 5,50 Bot per 50 K.G. f 17,50—f 8 Schar per 50 K.G. f 12—f 2,60 Middelschelvisch per 50 K.G. f 30 KI. Middelschelvisch p. 50 K.G. f 21f 18,50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 18f8 Kabeljauw per 125 K.G. f72f30 Groote gullen per 50 K.G. f 15f 12,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 11,50f 6 Wijting per 50 K.G f3,80— f 1,20 Makreel per 50 K.G. f 11—f5,50 Leng per stuk f 1,40f 0,90 Versche haring per kist f 2,65f 2,20 BESOMMINGEN. Trawlers: Claesje, R.O. 46, 1365 manden 2730 Gerberdina Johanna, IJM. 38, 1400 m. 2580 Christine. IJM. 2, 925 m. 1770 Alma, IJM 44, 430 m. 2660 Reiger, IJM. 106, 55 m. 1350 Logger: K.W. 159 1230 BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 11 September. Bevallen 9 September: E. H. Willemse Braak, z. C. A. W. A. LoerakkerKetelaar, z.; M. P. v. d. Wakker—Admiraal, d.: L. Meijer Overweel, d.; 10 September: L. M. Bijster Bijstor, z.; M. J. WajerSwets, d.; M. M. de Haasv. Wonderen, d.; A. L. H. Braafhart Niemeier, d.; ll September: E. D. Vis—Blazer, d., Overleden 6 September: M. S. Kruisinga, 67 j., v. 't Hoffstraat. KOERS VAN HEDEN KOERS pl.m. pl.m pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND 4 pCt. ld. 1933 13 99% - 4 pCt Nederl. Indië 98% - - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 5V2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) 217e 22 Youngleening (met ver 247e klaring) 247e - H 247e BANK - INSTELLINGEN. Amsterd Bank 1237/f Handel Mpij. Cert van 1374a f250 Koloniale Bank 46* - Ned. Ind. Handelsbank 1067e Rotterd Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie 267e 264a - 7/e 26% 27*-7/g v. Berkels Patent 36% Calvé Delft Cert. 58* 59* Ned Ford ex 40 afst 218* Philips Gloeil. Gem.Bezit 1647-. 162 163 161*-162% 17* - 118 1177e -Vt 1177e 117* 117* TABAKKEN. k Dell Batavia 182 182 180* Deli Maatschappij 2424a 242* 244 244* Senembah 225* 223 222% - SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1% 1 k 1— - Scheepvaart Unie 537/f - 54*-54?a Konlnkl. Paketvaart 110 Rottordamsche Lloyd 46* 46* Maatschappij Nederland 42* 42* Holland—Amerika lijn 70* - - PETROLEUM. 2984, 299* 299* 2954a 2584*-2994a Perlak Petr - - - - Shell Union 12% 12% 12% 7e Continental Oil 18*4 18* 1>* 18% 107e 10 %-k io?a - 10%-* CULTUUR MAATSCH. H. V. A 288- 4a 288 287-* 287 Java Cultuur 117* 117 Ned Ind Suiker Unie yó 96 Vorstenlanden 19H - INDUSTR. OND. BUITENL. Intern Tel and Tel. 74a 7% 23% 234a -% 234a Bethleh Stoel - 45%-% Cities Service 2%-k 43 439,, - 437e - 4 %-7e 427e-9,. 4 "Ve - - 437e Kennec Copper 284i 28%-3. - 29 6% - - RUBBERS. Amsterd Rubber 144 145* 145* 145* 145* Dell Bat Rubber 71 71 Indische Rubber ICO* - 110* Kendeng Lemboe 132 >^o* Serbadjadl 66* Rotterdam Tapanoell 41* Bandar Rubber 114Ve ll37/„ Preanger Rubber 47 48* Java Caoutch 89!* 89* Sumatra Rubber IL9* - - 40 AMER SPOORWEGEN Southern Pacific 26?,", 26% 26% Wabash Railroad 1Vv H/e H/e H/e 17/8 Union Pacific 85* - Chic Wilwaukee - 4%-5 Missouri Kansas Texas 57e-% - 4/t 5 MIJNBOUW. Alg Explor Mij 1657e Redjang Lebong 200* Billiton II - - - PROLONGATIE. ik ik - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11