Over de Olympische Hockey-kampioenen. zeilen. honkbal voetbal. voetbal in engeland. postduiven. wielrijden. HANDELSBLAD „TREFFERS" dammen. kaatsen hockey. VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD U' Wat is het Britsch-Indische geheim? Hoe is het mogelijk dat Nederland met 3—1 werd verslagen? Velen zullen zich reeds afgevraagd hebben, hoe de Indiërs hun spelpeil bereikt hebben, Hiervoor zijn vele factoren aan te wijzen, die alle hebben samengewerkt om den Indiërs hun geweldige reputatie te verschaf fen. Ze hebben allereerst van nature een lichamelijke souplesse meegekregen, die hen na jarenlange oefening in staat stelt toeren te verrichten, waar wij Westerlingen eenvou dig verstomd van staan. Ten tweede wordt hockey reeds heel jong en ook ontzettend veel beoefend, het is bij hen minstens even populair als voetbal hier in Nederland, en dat zegt reeds genoeg. Een oefening aan de mallkhamb. Hiertegenover staat echter het nadeel, dat er geen sprake kan zijn van een nauwgezette en gecentraliseerde training- door de groote afstanden die daar in Voor-Indië overbrugd zouden moeten worden om een nationale teamtraining mogelijk te maken. Hoe be reiken ze dan niettemin deze successen? Eén van de Britsch-Indische sportstudenten vertelde mij het volgende In Britsch-Indië wordt héél veel aan licha melijke opvoeding gedaan, ongeveer zes mr per week. hetgeen beduidend meer is dan in Nederland. Reeds jong moeten de kinderen de ver plichte elementaire oefeningen doorloopen, om daarna, verder voortbouwend op de ver kregen resultaten, de moeilijker vormen te beoefenen. De elementaire oefeningen om vatten: de knotsoefeningen; de Bothati-oefeningen; de Lezimoefenmgen. De eerste, de z.g.n. oefeningen met de ..clubs", worden uitgevoerd om een soepel heid door verschillende bewegingen met de ar men te verkrijgen, bovendien wordt ook het coördinatievermogen gevormd door het ge lijktijdig uitvoeren van verschillende zwaai- bewegingen met de armen. De Bothati-oefeningen worden gedaan met een 1.25 M. langen rottanstok of met een schakelketting aan beide uiteinden, waarvan zooals ook bij de rottanstok, kleine balletjes, opgevuld met houtwol, bevestigd zijn. Hier mee worden in elkaar vloeiende draaibewe- gingen uitgevoei*d, doordat de hand die de Bothati in het midden vasthoudt er een draaibeweging aan geeft. Tijdens deze draai- beweging wordt, zonder de beweging te on derbreken, vele keeren van stand gewis seld. Acrobatiek, waartegen een Britsch Indisch hockeyer niet opziet. De Lezimoefenmgen bestaan uit het han- teeren van een 50 cM. lange stok, waaraan een 75 oM. lange ketting met groote schakels (waartusschen nog enkele koperen plaatjes) verbonden is. Bij elke beweging met dit ge reedschap wordt een rinkelend geluid voort gebracht, dat tegelijk een bepaald rhythme aan de oefening geeft. De Lezim wordt met twee handen gehanteerd, één in 't midden van de stok en de ander in 't midden van de schakelketting. De knotsoefeningen en de Bothati-oefe ningen hebben tot gevolg, dat er een lenig heid in de armgewrichten en in het polsge wricht, in het bijzonder, gekweekt wordt, die niet vreemd is aan de behaalde hockey- resultaten. Op ouderen leeftijd, ongeveer achttien j*ar, worden oefeningen uitgevoerd, die meer het geheele lichaam oefenen en vooral het fijne spiergevoel opvoeren. De bijgaande foto's geven enkele phasen weer van een reeks zeer moeilijke en haast ongeloofelijke oefeningen. Er dient nog iets gezegd te worden over de mallkhamb, afgebeeld op een der foto's Dit is een houten paal. 2.50 M. lang, naar boven toe dun uitloopend, volkomen glad ge schuurd en bovendien nog ingewreven met wonderolie. Dit laatste feit nu verhoogt de waarde der oefeningen in hooge mate, want de gladheid van. de paal vereischt een bijzonder fijn ont wikkeld spiergevoel, d.w.z. alléén die spieren worden gebruikt die op ieder oogenblik voor de beste uitvoering der oefening noodig zijn. Hierdoor zijn de Indiërs in staat toeren te verrichten, die voor ons ten eenenmale on mogelijk zijn. Van heel anderen aard zijn de oefeningen die worden uitgevoerd aan een lang stuk rottan van ongeveer 1 cM. doorsnede. Hieraan wentelen ze, buitelen, klimmen en hangen ze en wel zoo vlug dat we het idee moeten krij gen dat er een soort panter in hevig gevecht is geraakt met een zeer giftige slang. Zeer geliefd zijn ook de „Bhala" of speeroefeningen een soort verdedigingskunst, die het reactie vermogen en het gezicht zeer goea ontwikke len. Tijslotte wil ik hier nog de spelen Hu- Tu-Tu, Kho-Kho enz. noemen, die alle zeer snelle wendingen en soepelheid van het lichaam eischen. Wij zien hoe, door al deze oefeningen, in Britsch-Indië reeds van jongs af aan. de lichamelijke opvoeding stelselmatig (d.w.z. volgens de vier levensidealen of „Puras- harths") bedreven wordt. Deze vier levensidealen Dharma, Artha, Karna en Moksha omvatten het heele licha melijke en geestelijke leven. Ze omspannen zoowel het leven en de plichtsgetrouwheid in de familie als in de „society", het verkrijgen van geld en roem, het instandhouden van een krachtig en gezond volk en tenslotte nog het aankweeken van de kennis van het Euwige, die bereikt wordt door veer studie en verinnerlijking. Ik heb hier getracht, in het kort, uiteen- te zetten hoe in Britsch-Indië aan de licha melijke opvoeding gewerkt wordt en hoe door al die prachtige oefeningen een spel als hockey, dat technisch naast 'n groote soepel- Oefening aan rottan van 1 cM. doorsnede. heid van het polsgewricht ook lenigheid van het lichaam vereischt. de Britsch-Indiërs zulke prachtige en niet te overtreffen succes sen heeft doen behalen. H. HOEKE, Leeraar Lichamelijke Opvoeding M. O. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. De H. Z. V. heeft voor Zondag 13 September a.s. onderlinge zeilwedstrijden en een be trouwbaarheidsvaart voor motorbooten geor ganiseerd op het Noorder Spaarne en den Mooien Hel. De eerste start voor de ochtend-wedstrijden heeft te half elf plaats, die voor de middag wedstrijden te twee uur. Een behoorlijk aantal inschrijvingen, waar onder drie Regenbogen, is binnengekomen, zoodat verwacht mag worden, dat in de ver schillende klassen weder heftig om een prijs gestreden zal worden: vooral in de H.Z.V.- puzzle-klasse, waarin een fraaie beker als wisselprijs voor de eerste maal verzeild zal worden DE ZEIL WEEK TE BURNHAM. „Loosdrecht" wint den Weston Clayton Challenge Cup. Uit Burnham: Een standvastige oosten wind gaf den zeilers Donderdag weer volop gelegenheid hun kunnen te toonen. De Weston Clayton Challenge Cup, die de beide vorige dagen verzeild werd. is door onze landgenooten Borgerhoff Mulder en Ritman gewonnen voor de Watersportvereeni ging „Loosdrecht". De uitslagen waren: 12 M2. sharpies: 1 Ann Mc. Kim 1 uur 46 min. 30 sec.; 2 Houri 1 uur 46 min. 31 sec.; 3 Taeping 1 uur 47 min 35 sec.; 5 Sirocco (Sijthoff) 1 uur 49 min. 7 sec.; 6 Trinil (Coops) 1 uur 50 min. 9 sec. Dinges gedisqualificeerd. Teamwedstrijd om den Ariel Challenge Cup: 1 Dinges (Loosdrecht) 1 uur 18 min. 22 sec.; 2 Cutty Sark 1 urn* 19 min. 25 sec.: 3 Trinil (Loosdrecht) 1 uur 20 min. 33 sec. Internationale star-klasse: 1 Paka. 2 urn- minuut 7 sec.; 2 Mona 2 uur 4 min. 6 sec 3 Carlarena 2 uur 4 min. 42 sec.; 4 Pirate (Baerselman) 2 uur 4 min. 49 sec. ZWEMMEN. Nida Senff verbetert weer haar wereldrecord. Thans op 1.15.4 gebracht. Uit Kopenhagen: Donderdagavond zijn te Aarhus internatio nale zwemwedstrijden gehouden, welke o.a. werden bijgewoond door den koning en de ko ningin van Denemarken. Onze landgenoote Nido Senff is er tijden deze wedstrijden zoowaar in geslaagd, he wereldrecord op de 100 meter rug. dat zij Din dag op haar naam had weten te brengen, op nieuw te overtreffen door het verkleinen va, 1 min. 15.7 sec. tot 1 min. 15,4 sec., Een schit terende prestatie. Een tweede wereldrecord werd gevestigc door den Olympischen kampioen Kiefer (Ver Staten) op de 400 meter rug, die dezen af stand aflegde in 5 min. 13,4 sec. Het oude re cord stond op naam van zijn landgenooi Kojac met 5 min. 16.4 sec., gevestigd 25 April van dit jaar te New-York. Onze landgenoote mej, Waalberg slaagde er voorts in te zegevieren in het nummer 100 me ter schoolslag met een tijd van 1 min. 26,3 sec. Voorts werd mej. Senff tweede op de 100 meter vrije slag in 1 min. 11,9 sec. achter Eva Arndt (Denemarken), die 1 min. 10.3 sec. no teerde. HAARLEM II IN DE EERSTE KLASSE? Op verzoek van Ajax zal de tweede pro motie-degradatie wedstrijd niet op Zondag morgen. maar op Zaterdagmiddag gespeeld worden. Daar Haarlem II Zaterdag niet over een terrein beschikt, heeft de wedstrijd des middags half vier plaats op het terrein van E.H.S. aan den Vergierdeweg. Als Ajax niet beter speelt dan Zaterdag j.l., geven we aan Haarlem II een goede kans. En al speelt Ajax op wat hooger peil, ook dan is de zaak nog niet verloren, want ook Haar lem II speelde Zaterdag beneden haar kun nen. Het feit dat de Haarlem-reserves al vol doende hebben aan een gelijk spel, zal de zenuwen waarschijnlijk wat stillen en daar mee de kans der zwarten vergrooten. Verder wordt Zaterdag nog gespeeld R.C.H. nSwastika (op het terrein van Swastika). HILVERSUM—E. D. O. De roodzwarten spelen Zondag een vriend- ---chappelijken wedstrijd in Hilversum met het volgend elftal- Van Roon Van der Born, K. Zandstra, J. van der Schalie, Van der Putten. Oomen, S. Spek, Schijvenaar, .T. Kohier, Perukel, P. Spek. E. D. O. 2—D. C. O. 1. De E.D.O.-reserves speiféti thuis een vriend- -chappelijken match. Zij nebben de volgende opstelling: Stouten. N. Kollerie, Sluis, W. Koene, B. Vreenegoor, C. van Esch. Goemaat. Van Geemen. J. Hertog, van Noort. Kelder. LEEUWARDER ELFTAL—STORMVOGELS. Stormvogels speelt Zondag a.s. in Fries- land's hoofdstad op het Frisia-terrein een wedstrijd tegen een Leeuwarder elftal. Donderdag werd voor de Engelsche eerste klas gespeeld: Sheffield WednesdayEver ton 64 SPAARNEVOGELS. Wedvlucht van Noyon: J. Staphorst 12 6 9 14, P. Heijmel 3 13, J. H. Somers 4 5 7 8 10 11, W. Bakker 12. Wedvlucht van Roosendaal: H. Gras l 5 15 16 20. J. Staphorst 2 4 8 10 11', C. de Waard 3 9, J. H. Somers 6 24. A. Visser 7 21, D. v. Wel 12 22, J. Keijsper en Go. 13, W. Bakker 14 17 18 19 23. Wedvlucht van Lier: J. Staphorst 1 3 7 13 15, C. de Waard 2 4 11 14, W. Bakker 5, J. H. So mers 6, J. Keijsper en Co. 8 10, H. Gras 9 12. Wedvlucht van Vilvoorden: J. Staphorst 1, C. de Waard 2 11, H. Gras 3 4 6, W. Bakker 7 8 9 10, J. Keijsper en Co. 5. DE REISDUIF. Uitslag der wedvlucht van Vilvoorde, af stand 164 K.M. Los 8 uur 30 min. W. Jansen 1, 15, 17, H. J. Handgraaf 2, 10, C. Th. Verdonk 3, 11. 13, 14, Th. A. v. Dam 4, 8, 12, Th. Balm 5, H. Bouwens 6, 9, C. Alders 7. H. Boogaard 16. G. H. Brendel 18, P. A. Blom- maert 19, N. Wezenbeek 20. Eerslgetoonde duif 11 uur. 9 min. Laatste 11 uur 23 min. De revanche der wereld kampioenschappen. zijn kleine ADVERTENTIES a ft.in het Bijkantoor Haarlem en Omstreken TEMPELIERSSTRAAT 32 HET WOORD ZEGT HET REEDS Van Vliet en Raynaud handhaven zich. Revanche der wereldkampioenschappen, sprint, amateurs en stayers. Een dergelijk programma moest Donderdag avond te Amsterdam vele toeschouwers trek ken. Daar kwam rmc bij dat het weer op dezen September a vond bui tengewoon fraai was. zoodat zeker 15.000 kijkers de tribunes van het stadion bevolkten. Bij afwezigheid van den N. W. U.-voorzit ter jhr. Van den Berch van Heemstede, werd de Olympisch en we reldkampioen Arie van Vliet door den heer Viruly gehuldigd in een korte" toespraak, waar na hij hem een fraaien krans omhing. Na den N. W. U.- official voerde de di recteur van het sta dion, de heer J. J. van den Berg nog het woord, die Van Vliet nl namens de N.V. Het v- vl,eL- Nederlandsche Sport park en alle trouwe Stadionbezoekers geluk wenschte. Een tweede krans werd aan Van Vliet over handigd. Hij en zijn trouwe helper Guus Schilling reden een eererondje, onder de tonen van het Wilhelmus, dat voor de tweede maal dezen avond binnen de Stadionmuren weer klonk. Immers, vóór het begin had de Sta diondirecteur de verloving van H. K. H. Prin ses Juliana met Prins Bernhard von Lippe— Bisterfeld gememoreerd, waarna het volks lied ten gehoore werd gebracht. De wedstrijden In de ritten a deux kwamen Van Vliet, Van der Voort, Georget (Frankrijk) en Collard (België) tegen elkaar uit. Van Vliet won van den kop af van Collard; de Belg kon nauwelijks het wiel houden. Te gen Van der Voort won de wereldkampioen uit de tweede positie, zonder eenige moeite Collard sloeg Georget op de streep, terwijl de Franschman den rit tegen Van der Voort won De sprint tusschen Van Vliet en Georget moest dus de beslissing brengen. Bij de ma rathontribune ging Georget binnendoor; de Franschman zette hard door, doch toen Van Vliet in de laatste bocht op volle snelheid lag. bleek Georget toch te kort te komen. De we reldkampioen ging gemakkelijk voor hem heen en won met 12 sec. over de laatste 200 Meter. De volgorde van de deelnemers bij den start voor de stayerswedstrijd over 100 K.M. in één rit was: Severgnini (Italië), Snoek (Nederland) Raynaud (Frankrijk), Alkema (Nederland) Metze (Duitschland), Lacquerhaye (Frankrijk) en Matena (Nederland». Reeds na 15 ronden kreeg Lacquehaye van Severgnini een lap en terwijl Metze zijn ge- bruikelijken afwachtende tactiek toepaste en tot de éde plaats terug zakte, was het achter Severgnini een voortdurende strijd om de plaatsen. Na 25 K.M. viel deze stand te no- téèren: Severgnini, Alkema, Matena,Snoek, Raynaud, Metze en op 1 ronde Lacquehaye. Deze situatie veranderade voorloopig niet. Na 70 ronden vond Raynaud het walletjes, hij vloog in een rush naai den kop en lag nu achter Metze. in afwachting van het gunstige moment om den Duitscher een ronde achterstand te bezorgen. Doch er gebeurde niets en na 50 K.M., dus toen de helft van den afstand was afge legd, was de volgorde: Ray naud, Severgnini, Matena, Alkema, Snoek, Metze en op 1 ronde Lacqeuhaye. Eerst toen er nog 75 ron- y den moesten worden afge legd. liet Metze zijn afwachtend e houding varen. Hij versnelde het tempo; werkte zich in enkele ronden van de 6de naar de 3de plaats. Even moest de Duitscher uitblazen, maar Raynaud's gangmaker profiteerde op tactische wijze hiervan, bezorgde Snoek zijn eerste lap, vervolgens de andere Hollanders: na 75 K.M. was de stand gevonden: Raynaud. Severgnini, Metze, op 1 ronde Matena, Alkema, Snoek; op 3 ronden Lacquehaye. De drie Nederlanders kregen van Raynaud nog een lap, evenals Lacquehaye, zoodat de strijd alleen tusschen Raynaud, Severgnini en Metze ging. Metze deed verscheidene malen een aanval op den Italiaan, doch de laatste liet zich de tweede plaats niet ontnemen. Zoo werd Raynaud na een magnifieken rit eerste en bewees, dat hij den titel van wereld kampioen volkomen waardig is. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging rijdt a.s. Zon dagmiddag haar kampioenschappen op de Halfwegsche wielerbaan over korten en lan gen afstand. Vertrek Amst. Poort 1 uur. 2 tun. 10: Ph. G. Amelung Jr.; P. G. van En gelen; P. J. van Dartelen: P. H. Meure; H. van Lunenburg Jr.; J. B. Sluiter Jr.; Joh. Fabel H. Greeuw en J. van Looij. Tweede tiental; Bord no. 1 J. J. van Keste- ren.. 2. J. Balk; 3- K. Olij; 4, C. Kool; 5. M. van Leeuwen; 6. Ohr. Gerritsen; 7. J. J. Groenewoud; 8. A. Kiel; 9. I. Risseeuvv en Th. C. v. d. Sluijs of A. Smit. Derde tiental: Bord no i: Th. C. v. d. Sluijs of A. Smit; 2. H. Berghuis; 3. L. Kisch; 4. J. Otter; 5. D. Schrijnemakers; 6. W. J. A. Mat- la, 7. P. L. Schrijnemakers; 8. B. Henneke; 9. J. A. Meeuwenoord en 10. H. G. J. Andries- sen. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „LISSE-VOORUIT". Evenals 't vorige jaar organiseert de Prot. Dam vereeniging ,Lisse-Vooruit" wederom neder laagwedstrijden voor haar eerste, 2de en 3de tientallen en wel in drie afdeelingen. Voor deelname aan.deze wedstrijden werd o.m. de Haarlemsche Damclub uitgenoodigd, die met haar 2de, 3de en 4de tiental aan deze wedstrijden zal deelnamen. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN IIAARL. DAMCLUB De wedstrijd om het tweede klasse club kampioenschap 1935 1936 der Haarlemsche Damclub is thans geëindigd, zoodat wij hier onder den volledigen eindstand kunnen pu- bliceeren: CLUBKAMPIOENSCHAP DAMCLUB HAARLEM. De uitslagen van de Woensdagavond j.l. ge speelde partijen voor de wedstrijden om het clubkampioenschap 1936'37 van de Damclub Haarlem, luiden: Hoofdklasse: J. LycklamaG. P. Heek 20 C. F. Visse—G. P. Roet 1—1 Th. van Wamel—P. van Wamel 11 F. MollemaP. Mollema Jr. 20 P. Mollema Sr.C. v. d. Werff 20 F. A. BerkemeierG. P. Roet 11 C. F. VisseP. Mollema Jr. 20 F. MollemaTh. van Wamel afgebr. J. J. P. KraaijerJ. Lycklema 11 P. van WamelW. Stroo li H. A. van AbsW. van Daalen 20 Tweede klasse: H. BurghoutB. Grabriël RozijnG. ELsing HartelA. Eising A. RussF. H. Verpoorten A. Burghout,R. Groos A. de MolD. Sibie G. Eising—I. de Vleeschhouwer II. J. RozijnA. Eising B. GabriëlA. Burghout I. P. HugesJ. H. Burghout A. RussR. Groos A. de MolA. Burghout 1—1 0—2 2—0 0—2 0—2 2—0 1—1 0—2 1—1 1—1 afgebr. 2—0 DE TIENTALLEN DER HAARLEMSCHE DAMCLUB. De Haarlemsche Damclub zal in het a.s. seizoen 1936-1937 in de competities van den Ned Dam-bond met de volgende tientallen uit komen gesp.gew.rem verl.pnt. J. J. v. Kesteren (kamp.) 19 11 7 1 29 J. Balk (2de prijs) 19 9 10 0 28 K. Olij (3de prijs) 19 8 10 1 26 C. Kool 19 9 7 3 25 Chr. Gerritsen 19 6 9 4 21 J. J. Groenewoud 19 8 5 6 21 A. Kiel 19 5 10 4 20 J. Wielenga 19 7 6 6 20 I. Risseeuvv 19 6 7 6 19 Th, C. v. d. Sluijs 19 5 8 6 18 A. Smit 19 6 6 7 18 H. Berghuis 19 2 13 4 17 L. Kisch 19 5 7 7 17 J. Otter 19 5 6 8 16 D. Schrijnemakers 19 6 4 9 16 W. J. A. Matla 19 4 7 8 15 P. L. Schrijnemakers 19 4 7 8 15 B. Henneke 19 5 4 10 14 F. W. de Pater 19 5 4 10 14 G. Bakker 19 3 5 11 11 J. J. van Kesteren, J. Balk, K Olij en C. Kool promoveerden naar de hoofdklasse. WEDSTRIJDEN VAN FRIS IA. Zondagmorgen half tien houdt de kaats- club „Frisia" tot slot van het seizoen op het het gemeentelijk Sportterrein aan de Klevei laan een onderlinge competitiewedstrijd voor haar leden en donateurs om luxe voorwerpen als prijzen. B. M. H. C. Het eerste elftal van de B. M. H. C. dat Zondag a.s. aan het Be Fair-tournooi deel neemt en in de 1ste ronde tegen 't Gooi I speelt, is als volgt samengesteld: Heinz Salomons, L. de Roos, G. R. Brusse, W. van Olphen (aanvoerder) J. Scheffer, H. van Olphen. P. Gunning. B. van Gijn A. de T&os, B. Schmeink. Fr. Oei. B.M.H.C. komt met minstens 9 elftallen in de competities van den Ned. Hockeybond uit. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISRAëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van Sabbath te 6.45 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 8.07 uur. Seliehous Dagen: Ochtenddiensten: Zondag te 7 uur. Maandag en Dinsdag te 6.30 uur. Woensdag te 6 uur. Middagdiensten: Zondag en Woensdag te 1.30 uur. Maandag en Dinsdag te 7.15 uur. Avonddiensten: Bij het invallen van „nacht". Rousch Haschonoh: Woensdag; Avonddienst te 7 38 uur. Ochtenddienst op beide dagen te 6.30 uur. Donderdagmorgen: predikatie voor Tekie'at Sjoufor te circa 9 uur. Donderdag: Middagdienst te 2 uur. Avonddienst te 7.54 uur. Vrijdag: Middag- en Avonddienst te 6.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur. Zon dag 's avonds te 7.30 uur. Maandag en Dinsdag tusschen den middag- en den avonddienst. De Middagdienst op Maandag en Dinsdag, de avonddienst op Zondag. Maandag en Dins dag, alsmede Talmoed Torah, worden verricht in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaard straat 14. Alle overige diensten vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. BEGRAAFPLAATSEN NED. ISRAëLITISCHE GEMEENTE. Het Kerkbestuur der Ned. Isr. Gemeente alhier maakt bekend, dat de begraafplaatsen der Gemeente op Zondag 26 El'.oel 13 Sep tember e.k. geopend zullen zijn: te Aken- dam van 8.3012 uur; te Haarlemmerliede en Spaarnwoude van 91 uur. Door den Leeraar der Godsdienstige Instel ling Gemieloeth Chasadiem zal op de begraaf plaats te Haarlemmerliede en Spaarnwoude een Godsdienstvoordracht worden gehouden en wel te circa 11.15 uur. De treinen der E.S.M. van Haarlem naar Amsterdam en omgekeerd stoppen bij de halte Bakhuizen v d. Brinkstraat in de nabij heid van de Begraafplaats te Haarlemmer liede en Spaarnwoude. TELEGRAM VAN DE KAMER VAN KOOP HANDEL AAN PRINSES JULIANA. Het Bureau der Kamer van Koophandel te Haarlem heeft Donderdag het volgend tele gram verzonden: „Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana 's-Gravenhage. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem biedt Uwe Koninklijke Hoogheid hare welgemeende gelukwenschen aan bij Hare verloving met Prins Bernhard von LippeBiesterfeld. Droste, voorzitter. Mollerus. secretaris." ALGEM. NED. POLITIEBOND. De heer J. Stam te IJmuiden verwierf het diploma met aanteekening van den Alg. Ned. Politiebond. De heer P. van Thiel, te Haarlem, behaalde het diploma. SYNDICALISTISCHE VROUWENBEWEGING. De afdeeling Haarlem van de Syndicalisti sche Vrouwenbeweging houdt Maandagavond in het gebouw „Caecilia" aan de Jansstraat een openbare vergadering waar de heer A. de Jong zal spreken over het onderwerp: ,,De (Aav. Ingez. Med,) 1 Eerste tiental: bord no.l: J. W. v. Dartelen, steunverlaging en de Strijd in Spanje".

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7