Gevaarlijke verkeerspunten in Haarlem en omgeving. TO WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1936 HA'AREEM'S D'AGBESD VOETBAL. Het programma voor de tweede-klassers. 27 September: HFCBFC't Gooi—Alc maria Victrix; De KennemersBloemendaal; HRC—De C par taan; AFC—EDO. 4 October: HFC—AFC; BFC—'t Gooi; Alc- maria VictrixDe Kennemers; Bloemendaal HRC; De SpartaanEDO. 11 October: 't GooiHFC; De Kennemers BFC; HRC—Alcmaria Victrix; EDO—Bloe mendaal AFCDe Spartaan. 18 October: 't Gooi—AFC; HFC—De Ken nemers; BFC—HRC: Alcmaria Victrix—EDO; BloemendaalDe Spartaan. 25 October: De Kennemers—'t Gooi; HRC— HFC: EDOBFC; De SpartaanAlcmaria Victrix: AFCBloemendaal. 8 November: De KennemersAFC; 't Gooi HRC; HFCEDO; BFCDe Spartaan; Alc maria Victrix—Bloemendaal. 22 November: HRC—De Kennemers; EDO— 't Gooi; De SpartaanHFC; Bloemendaal BFC; Alcmaria VictrixAFC. 29 November: AFC—HRC; De Kennemers— EDO; 't GooiDe Spartaan; HFCBloemen daal; BFC—Alcmaria Victrix. (Sportier.). HOCKEY. DE JAARLIJKSCHE HOCKEYDAG. Zondag 20 September worden de voorron den van den jaar lij kschen hockeydag in ver schillende plaatsen van ons land gehouden. Als centra der voorronden zijn ditmaal gekozen Breda (terrein van Zwart Wit). Deventer (terrein Deventer H.V.). 's-Gravenhage (Clubhuis Te Werve). Haarlem (terrein Sportpark Heemstede). Laren (Larensche H.V.) Rotterdam (terrein Victoria). Uit het tournooi te Breda gaat 1 elftal naar de finale te Amsterdam over. Uit dat van Deventer drie elftallen, uit dat van 's-Gra ven hage twee, uit dat van Haarlem drie,'uit dat van Laren vier en uit dat van Rotterdam drie. De loting had het volgende resultaat: Breda (terr. Zwart Wit): Breda—H.T.C.C., Zwart Wit—E.M.H.C. Deventer (terr Deventer H. V.)Deventer Zwolle, Nijmegen—G.H.C., E.H.V.—Union, Deventer IIHengelo, D.S.K.Arnhem, P W.— G H B.S., ZutphenApeldoorn, Venlo bye. Den Haag (terrein Clubhuis te Werve): H.H.Y.C. I—Rijswijk. H.D.M.—Leiden II, Clubh. te. WerveCadetten. Leiden IH.O.C. I. Haarlem (terr. sportpark Heemstede): Strawberries IPinokkio II; Amsterdam II— Famos. Harlekijn II.C.C. Oh KayHurley, A.M.V.J.B-M.H.C. II, Pinokkio I—Alkmaar, H.B.S.Harlekijn H, B.M.H.C IStrawberries II. Zandvoort bye. Laren (terr. Larensche H. V.)Amsterdam IKameleon, Laren IB H V. II, Gooi I S.C.H.C. II, Hilversum II—Be Fair II, B.H.V. I —Laren n, Hilversum IGooi II, Be Fair I— Amersfoort I S.C.HC. ISchaerweyde. Amersfoort n bye. Rotterdam (terr. Victoria): Vierde IIVic toria I," Hu cl itoS.O.S. II, De Vierde IDeut sche Stud. II, T.O.G O.—S.O.S I, Delftsche Stud. I—Victoria II. A.M.V.J. I—H.H.Y.C. II, A.M.V.J II—H.O.C. II. Alle wedstrijden duren 2 x 25 minuten. BRITSCH-INDIë—OOST-ZWITSERLAND (5—1). Uit Zürich: Dinsdagmiddag heeft hier een ontmoeting plaats gehad tusschen het elftal van Britsch-Indië en een team van Oost- Zwitserland, welke match door de Olympi sche kampioenen met 51 werd gewonnen, nadat zij met de rust een voorsprong hadden van 20. De Zwitsers maakten hun tegen- punt, toen zij met 30 achter stonden SCHAKEN. LEZING G. BOLLEBAKKER. Dinsdagavond hield de heer G. Bollebakker ln het clublokaal van het Haarlemsch Schaak genootschap een lezing over het onderwerp: „Hoe moet ik schaken?" In het mogelijk, dat wij voor een schaak partij een plan maken en volgens dat plan de partij winnen?, vroeg spreker. Als regel zal natuurlijk onze tegenpartij al onze vooraf beraamde plannen in de war sturen. Het is evenmin mogelijk, voor een schaak partij een algemeen geldende theorie vast te stellen, zoo, dat men volgens die theorie spelende, een partij moet winnen. En ge lukkig maar, anders zou er al spoedig niet meer geschaakt worden. Als voorbeeld haalde de heer Bollebakker hierbij o.a. aan, dat Lasker in een van zijn regels aangeeft, dat het niet goed is, in de opening tweemaal een zelfde stuk te spelen. Capablanca toonde door in een Fransche opening tweemaal hetzelfde paard te zetten, aan, dat deze theorie niet altijd opgaat. Om te schaken zijn drie dingen noodig: men moet de theorie kennen, kunnen combineeren, maar men moet ook zijn tegen stander bestudeeren. Dit is wel zeer sterk gebleken in twee matches tusschen Morphy en Andersen, die beide door eerstgenoemde zijn gewonnen. An dersen had n.l. niet begrepen, dat, wanneer hij tegen Morphy speelde, hij zijn spel ge sloten moest houden, want bij open spel won Morphy en bij gesloten spel Andersen. Tot slot behandelde spreker eenige door hem gespeelde partijen, o.a. ook zijn dezen zomer tegen Van Doesburgh gespeelde en ge wonnen partij. Hij liet hierbij uitkomen, dat wanneer men tegen een aanvalsspeler speelt, moet trachten, zelf een aanval te scheppen, daar zulke spelers gewoonlijk niet de beste verdedigingszetten weten te vinden. De heer Van der Ouw, voorzitter van het Haarlemsche Schaak Gezelschap, dankte den heer Bollebakker voor deze interessante lezing. HENGELEN HAARL. HENGELAARSBOND. Zondag hield de Haarlemsche Hengelaars- bond een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart te Vijfhuizen op boven- maatsche visch. De prijzen werden gewonnen door de hier onder volgende hengelaars: lc mii? v. Keulen, 2 Smit Jongbloed, 3. v. d. Aar 4. Bezooyen, 5. Houtkamp, 6. Jansen Kok, 7. Lourenburs, 8. v. Dijk, 9. Heezeman, 10. v Meurs, 11. Boogaard, 12. Schouten, 13. Hendriks, 14. Hymans, 15. Logmans, 16. Kleyn Jr.. 17. v. d, Brink. Na afloop van den wedstrijd werden de pry zen door den voorzitter, den heer v. Zandvoort Uitgereikt. HONKBAL. WEDSTRIJDEN VOOR JONGENS- NEGENTALLEN. De door „Haarlem" georganiseerde wedstrij den voor jongens negentallen zullen worden gehouden op Zondag 20 September op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan. Ingeschreven hebben zeven negentallen. Het programma luidt als volgt: 9 uur: a. ZwaluwenKinheim; b. Home run—H.C.H.; c. Go Ahead—D.J.H. R.C.S. is vrij. 10 uur: d. R.C.S.Winnaar a; e. Winnaar bWinnaar c. 11 uur: Finale: Winnaar dWinnaar e. DAMMEN. PARTIJ MET LEVENDE STUKKEN TE ROTTERDAM. Onder buitengewoon groote belangstelling had te Rotterdam de met levende stukken gespeelde partij tusschen Ph. J. Ham en N. Cohen plaats. Ruim 1000 personen waren ge tuige van een spannenden strijd, waarbij het slaan haasje-over-gewijze geschiedde. Een groot gedeelte van deze partij werd door Rotterdam's burgemeester, Mr. P. Droog- leever Fortuyn en verschillende andere auto riteiten bijgewoond. De partij eindigde in remise DAMVEREENIGING „D. O. S." In het clublokaal der Damvereeniging „D. O. S.", werden de zomer- en medaillewed strijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Zomerwedstrijd: Afd. 1: J. Spijker remise met C. Vrolijk. Afd. 2: T. B. Dinkla wint van H. Kol. Afd. 3: E. Borger wint van H. Le Noble. Medaillewedstrijd: H. Kol wint van P. Heidweiller; H. J. van Berk wint van W. Dijkhof; G. A. Ottolini wint van S. Stienstra Jr T. B. Dinkla wint van S. Vermeer. Het secretariaat is thans gevestigd bij den heer E. F. W. Borger, Harmenjansstraat 30 te Haarlem. POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. Uitslagen der wedvlucht van Vilvoorde, af stand 162 K.M.. Losgelaten 8.30, Zuid-West.. J. Munnig 1, 7, 10; P. J. v. Dalen 2, 3, 5, 14, 16, 21; W. Petri 4, 6, 11, 12, 22: L. H. Ha maker 8, 13, 23; A. Groen 9; H. Roosdorp 15; P. J. Kok 17; C. Kraan 18, 20; P. Dik 19. Eerste duif 11.0.41; laatste 11.17.28. Wedvlucht van Haïle, afstand 185 K.M., losgelaten 8.30 Zuid-Oost. P. J. van Daalen 1, 2, 5, 7, 9, 10, 12; P. Dik 3, 8; J. Voogd 4, 11; W. Petri 6, 13, 14, 15; A. Groen 16; J. Roodenburg 17; P. J. Kok. 18. Eerste duif 10.51.45; laatste 11.7.19. WEDVLUCHT VAN NOYON. „De Luchtpost" te Amsterdam heeft een wedvlucht op 4 October uitgeschreven van Noyon met jonge duiven. Hieraan mogen deel nemen de duiven van alle postduivenliefheb- bers, aangesloten bij een erkenden bond. De Haarlemsche liefhebbers, aangesloten bij den Ned. Alg. Bond hebben tevens hieraan verbonden een wedvlucht met oude vogels. Inkorven voor deze concouren 2 October, 's avonds van 6—8 uur. De klokken worden ge regeld Zaterdagmiddag van 46 uur in het Clubgebouw van „De Koerier", Ursulastr. 23. Steuncomité Bloemendaal. Vraagt hulp aan de ingezetenen. Het Steuncomité Bloemendaal heeft tot de ingezetenen van Bloemendaal, Overveen, Aer- denhout en Vogelenzang een circulaire ge richt, waaraan wij het volgende ontleenen: „Dank zij de milddadigheid van eenige in gezetenen, die hun vaste bijdragen, destijds aan het Crisis-Comité verleend, ook na de op heffing daarvan aan ons toen opgericht Steun comité zijn blijven verleenen, zijn wij in staat geweest om van 1 Mei j.l. af aan verschillende verzoeken om steun in geld of natura (voe dingsmiddelen) te voldoen. Onze geldmiddelen zijn echter zoodanig be perkt. dat wii met zekerheid kunnen zeggen niet bij machte te zullen zijn om in den ko menden winter het te verwachten grooter aantal verzoeken te kunnen inwilligen. Wij achten ons ontslagen van de verplich ting, u nog te moeten overtuigen van het feit, dat er tal van gezinnen in onze gemeente zijn waarin de nooddruft zóó hoog is gestegen, dat aan de allereerste behoeften aan voedingsmid delen, schoeisel, kleeding en brandstoffen, zon der hulp van buiten, niet ten volle kan wor den voldaan Evenals vorige jaren doen wij dus een dringend beroep op de milddadigheid van on ze ingezetenen, die zich in betere omstandig heden bevinden en die bereid en in staat zijn, ons comité te steunen in zijn pogen, den erg- sten nood, ook in de gezinnen der zoogenaam de „stille armen" eenigszins te lenigen. Bij die verdeeling en toewijzing wordt door ons comité, voor zoover noodig, voeling ge houden met de gemeentelijke autoriteiten of met de diaconieën van de verschillende gods dienstige gezindten ter plaatse. Dat het beheer van geld en goed met de grootst mogelijke zuinigheid geschiedt, spreekt vanzelf. Bij deze circulaire is een antwoordkaart ge voegd, die ongefrankeerd en zonder nader adres kan worden verzonden en die gaarne ingevuld en onderteekend zal worden terug ontvangen. Aan hen die, blijkens de ingevulde kaart, bereid zijn om, tot wederopzegging, een maan- deliiksch bedrag op onze postgirorekening no. 194409 te doen overschrijven, zal van on- zentwege het daartoe vereischte formulier ter onderteekening worden toegezonden. Bijdragen ineens, welke niet worden gegi reerd of per postwissel overgemaakt, zullen door ons comité aan huis worden afgehaald, waarbij ter controleering een ontvangst-lijst ter afteekening zal worden aangeboden. De beschikbaar te stellen kleedingstukken enz. (zeer gewenscht zijn: heerenpakken en -jassen, wol heerenondergoed en sokken, da mesmantels, regenmantels, wollen japonnen, wollen damesondergoed, kinder boven- en onderkleeding, (geen zomergoed), dekens en linnengoed) gelieven de gevers klaar t.e leggen, znndflt. bii aanm^idina- van onze afhaal-auto's d« af rif te dadelijk kan plaats hebben. De Werk-Commissie van ons comité houdt iederen Vrijdag zitting in het Jeugdhuis (Don kere laan) van 10—12 uur; tot nadere inlich tingen is ieder onzer gaarne bereid". Secretaris-penningmeester van deze com missie is J. Kuijper. Prof. Van Vlotenweg 6, Bloemendaal (Tel. 22494). Eerste en Tweed Kamer aan den slag. r beide voorzitters houden een rede. DEN HAAG Dinsdag. Op den derden Dinsdag van September pleegt het Parlement weer aan den slag te gaan. De inzet was góed, want als steeds maakt toch de vereenigde vergadering, waar in het Staatshoofd (dit maal met ietwat door een verkoudheid gevoileerde stem) de Troon rede uitspreekt, indruk. Alle partijen op die der communisten, revolutionair-socialisten na, waren op het appèl. Ook de sociaal-demo craten van wie sommigen een jacquet, ande ren een zwart, weer anderen een donker fan tasie-pak hadden aangetrokken. De beide na- tïonaal-socialisten, hadden hun partij-insigne op hun rok bevestigd. Aan het slot van de bijeenkomst bleek „de Generaal", zooals men den heer Duymaer van Twist wel pleegt aan te duiden, een concur rent gekregen te hebben. Want nadat hij den kreet „Leve de Koningin" had aangeheven, liet Mr. v. Rappard, het liberale Eerste Kamer lid het „Leve de Kroonprinses" hooren, blijk baar om tenminste op die wijze uiting te ge ven aan de gevoelens van blij meeleven met het geluk, dat aan Prinses Juliana thans be schoren is. Hoe gaarne zou men „leve het jonge paar" geroepen hebben, doch dat ging moeilijk, nu Prins Bernhard niet aanwezig was, wat tenslotte volkomen te begrijpen viel. In de Tweede Kamer .kon voorzitter Aalberse in een zeer gelukkige toespraak uiting geven aan de gevoelens, die ook dezen tak der Sta- ten-Generaal beheerschen, nu de Prinses ver loofd is. Terecht wees hij er op, hoe het Ne- derlandsche volk, dat in dagen van rouw met het Koninklijk Huis mee getreurd heeft, thans, nu er vreugde in het Paleis is, mee jubelt, mede, waar het zich verheugt over deze blijde lichtstraal in het zorgvolle leven van de Ko ningin. Wij heeten koel, zoo merkte de Presi dent nog op, doch thans heeft men kunnen merken, hoezeer wij toch ook juichen kunnen. Dit is inderdaad in belangrijke mate te dan ken aan de historische banden die er tus schen Nederland en Oranje bestaan. Goed leed ook nog het woord, waarmee Mr. Aalberse jewag maakte van de ontroering die de Ko ninklijke radio-toespraak had gewekt. Met een kort warm woord sloot de Minister president zich bij de voorzitterlijke speech aan, waarop een warm applaus de instem ming vertolkte der Kamer, waarin toen de communisten en rev. socialist ontbraken. De nominatie voor het voorzitterschap le verde geen verrassingen op. De oude volgorde, Aalberse een, van Dijk (a.r.) twee, Vliegen (s.d.) drie bleef gehandhaafd. Van de rest der zeer spoedig afgeloopen vergadering zij nog aangestipt de installatie van het nieuwe lid Cohen, opvolgers van wijlen Ketelaar (v. d.), de aanvrage van den s.d. afgevaardigde Kupers om Minister Slingenberg over de ge wijzigde steunregeling te mogen interpellee- ren ende wel uiterst simpele en snelle for maliteit, die bestaat in de indiening der be grooting 1937 door den Minister van Financien. Aan de overzijde van het Binnenhof hield de voorzitter de Vos van Steenwijk nu hij we derom door de Koningin tot President be noemd is een typisch speechje ter aanvaarding van deze voortgezette-functie. Typisch, aan gezien hij hierin overduidelijk liet uitkomen, welk een groote waarde men z.i. moet toeken nen aan onze staatsinstellingen en aan het feit, dat in ons land nog vrijheid van denken en eerbiediging van het recht in eere zijn. Hier niet, gelijk elders, vervolging wegens het aan hangen van een bepaald geloof en hier ook geen modem heidendom. Dat Nederland onder den scepter van Oranje een rechtstaat is noemde hij een groote geluk, een „tresoor" (schat) die de natie zal weten te bewaren. Wij moeten pal staan en waken niet te bezwijken, voor geen enkel rumoer van welke zijde ook. Handhaving van onze welgefundeerde staats instellingen bepleitte de President met groote warmte. Er volgde op zijn toespraak een zeer warm applaus. Tegen het voorstel om een adres van ant woord op de Troonrede te verzenden hadden, naar zij bij monde van Mr. Mendels lieten ver klaren, de socialisten ook nu weer bezwaar, doch een stemming lokten zij niet uit; het was voldoende als maar zou worden aange- teekend, dat zij geacht moeten worden hier tegen te zijn geweest. E. v. R. ONGELUK OF MISDAAD? Een man, die in beschonken toestand ver keerde, kwam Dinsdagavond een verlof zaak binnen in de Binnen Dommerstraat te Am sterdam en vroeg daar naar drank. Deze werd hem geweigerd en toen hij de deur wilde uitgaan, viel hij plotseling neer. Tot onsteltenis van dengene, die hem ophielp, had hij een groote wonde in zijn rug, ver oorzaakt door een schroevendraaier. Aan vankelijk rees de gedachte, dat men hem met het instrument had gestoken. De politie die gewaarschuwd werd, stelde een onderzoek in. Verschillende personen werden gehoord. De man zelf, die naar het gasthuis is over gebracht waar hij is opgenomen, kon niet gehoord worden. Uit de afgelegde verklarin gen bleek echter, dat hier ook van een on geluk sprake kan zijn. Vermoedelijk heeft de man de schroevendraaier bij zich gehad en is in zijn dronkenschap daarop gevallen. Het onderzoek zal worden voortgezet met het hooren van het slachtoffer zelf, welks toestand gisteravond naar omstandigheden redelijk wel was. Wat ter verbetering te doen is. Het Adr. van Ostadeplein te Heemstede. De aanleg van het plantsoen op het Adriaan van Ostadeplein te Heemstede is verre van gelukkig. De daarop uitkomende wegen ("Wil lem van der Veldekade, Jan van Govenstraat. Pieter de Hoogstraat en de Jacob Ruysdael- laan) geven geen go-ede aansluiting op de brug over de Crayenestervaart. Onze foto de monstreert dat duidelijk. De auto op den voor grond' komt uit de Jan van Goyenstraat en moet oppassen om niet ondersteboven gere den te worden door de auto die van deze brug komt. Het plantsoen moet wat verkleind wor den of anders worden aangelegd. Neemt de auto uit de Jan van Goyenstraat eerst den weg tusschen het plantsoen en de huizen op het Adr. van Oostadeplein, dan raakt hij weer in de knel met het verkeer van den kant van de Pieter de Hoogstraat. Er is ruimte genoeg om hier een goeden verkeerstoestand te maken. Firma Abr. Meyer. Gouden Jubileum. Morgen, Donderdag 17 September, zal het 50 jaar geleden zijn dat de bekende zaak der firma Abr. Meyer in kousen en gebreid goed, werd opgericht. De heer Abr. Meyer opende op zeer jeugdigen leeftijd zijn eer sten winkel, Warmoesstraat 4, in 1886 en verwierf spoedig een uitstekenden naam als specialist op tricotage-gebied. Aanvankelijk beperkte de firma zich tot ondergoederen; later werd het aantal door haar gevoerde artikelen zeer veel uitgebreid en ontstond de modezaak op ruime schaal, die haar plaats onder de bekendste oude winkelzaken in Haarlem voorgoed heeft veroverd. In 1'893 werd de zaak overgeplaatst naar het perceel Groote Houtstraat 16 waarin zij sindsdien gevestigd is gebleven. De heer en mevrouw Meyer zij beiden dienen genoemd te worden omdat de vrouw van den firmant steeds een zeer actief aandeel in de zaken heeft genomen verwierven zich het ver trouwen van een uitgebreide cliëntèle. In 1916 werd hun jongste zoon de heer H. Meyer, als firmant in de zaak opgenomen; in 1931 vond een belangrijke verbouwing plaats waardoor de fraaie moderne winkel geschapen werd die men thans kent. Zeer kort daarop, door velen betreurd, stierf in hetzelfde jaar de oudste firmant. Wij hebben hem in dit blad toen herdacht als een hard. werker niet alleen, maar ook als een warm-voelend mensch, die in sociale functies en met name het reclas- seeringswerk veel had gedaan om mede- menschen die in nood verkeerden te hel pen De heer H. Meyer heeft de tradities van de firma, in de eerste plaats gebaseerd op het leveren van eerste klasse qualiteit, weten te handhaven en zoowel hij als zijn moeder zullen ongetwijfeld morgen vele gelukwen- schen in ontvangst hebben te nemen. Wegens de tijdsomstandigheden wordt geen officieele receptie gehouden, maar belangstellenden en vrienden zullen welkom zijn. Als typisch staaltje van de verandering der tijden vertelde de heer Meyear waaruit vijftig jaar geleden de verzameling ondergoed be stond, die door de dames gedragen werd: een Fransch flanel, een linnen of katoenen hemd, een katoenen borstrok, een onderlijfje, een corset (het type „wespentaille" gold toen), twee pantalons, 2 katoenen rokken en één- averechts-één rechts gebreide kousen (z.g. ribbelkousen, bruin of zwart). Alle ondergoed was wit of jaeger-kleur; 's winters werd al het katoen vervangen door wol; de katoenen rok door een rood-flanellen of gebreide rok. Dat de verwarming van huizen en openbare vervoermiddelen toen veel slechter was dan nu, verklaart de verandering der opvattin gen natuurlijk maar voor een klein deel. Wij zijn gaarne de eersten die de firma Abr. Meyer felicitaties aanbieden, en veel succes in de toekomst toewenschen. Benoeming van kanton- rechters-plaatsvervangers. Mr. W. de Rijke niet herbenoemd. Donderdag a.s. loopt de vijfjarige periode, gedurende welke drie der kantonrechters- plaatsvervangers in functie zijn, af. Naar wij vernemen zijn van deze drie plaatsvervangende kantonrechters alhier mr, H. E. Prinsen Geerligs en mr. Van der Vegt herbenoemd. Aan mr. W. de Rijke viel echter geen herbenoeming ten deel. Mr. De Rijke zeide ons, bij informatie, hefc volgende „Deze niet-herbenoeming staat in verband met mijn activiteit als lid der N.S.B. Maar dit is, mijns inziens, in strijd met ons gelden de Staatsrecht, dat hierop berust, dat de rechterlijke macht onafhankelijk is van de inzichten der uitvoerende macht (regeering). Het verbod voor ambtenaren om lid te zijn. van een bepaalde partij of beweging is dan ook zeer zeker niet van toepassing op rechters of plaatsvervangende rechters. Dezen kunnen alleen om bepaalde, in de wet genoemde, redenen door den Hoogen Raad (en dus niet door de regeering) uit hun ambt worden ont zet. Plaatsvervangende kantonrechters, die voor 5 jaren worden benoemd, werden dan ook tot nu toe slechts herbenoemd. En het is, voorzoover bekend, nog nooit voorgekomen, dat deze herbenoeming om politieke redenen werd nagelaten. De bewering in Het Volk, als zou ik niet zijn herbenoemd, omdat ik indertijd heb ge protesteerd tegen de film „Heldenkermis" te Amsterdam, is ook onhoudbaar, want ik heb aan de politie verzocht, proces-verbaal tegen mij op te maken, als daartoe reden bestond en dit is niet gebeurd. Bovendien had alleen de Hooge Raad mogen oordeelen over de vraag, of ik mij had mis dragen door te protesteeren tegen deze film en de regeering mocht zich daarover geen oordeel aanmatigen en dit oordeel ten uit voer leggen langs het achterdeurtje eener niet-herbenoeming. Na de protesten tegen „Heldenkermis" heb ik nog gewoon zitting gehad als plaatsver vangend kantonrechter en nog tal vaij von nissen uitgesproken. Ik heb het ambt van kantonrechter-plaats- vervanger, dat een eereambt is, waarvoor men niets ontvangt, steeds gaarne en met vol doening vervuld, doch ik vind deze niet-her benoeming voor minister Van Schaik erger dan voor mijzelf". B. en W. van Bloemendaal stellen voor, aan de nieuwe brug bij de Brouwerskolk den naam Prins Bernhardbrug te geven. Kleine Entente trouw aan den Volkenbond. Richtlijnen der gemeenschappelijke politiek bekrachtigd. Reuter meldt uit Bratislawa, 14 September Aan het einde der besprekingen der mi nisters van Buitenlandsche Zaken van de Kleine Entente is 'n communiqué uitgegeven waarin gezegd wordt, dat de groote lijnen der gemeenschappelijke politiek blijven, zooals zij zijn uitgestippeld op de vorige bijeenkomst te Belgrado. De drie staten blijven streven naar een algemeenen vrede en naar hun eigen veilig heid. Een der belangrijkste elementen dezer politie blijft de Volkenbond. Ondanks de moeilijkheden, die de Bond doormaakt, blijft de Kleine Entente trouw aan het instituut, daar zij ervan overtuigd is, dat de Bond zijn geheelc waarde behoudt voor de duurzame regeling der betrekkingen tusschen de staten. De drie staten zijn bereid mede te werken aan de versterking van het gezag van d-en Bond. De regionale ententes, reeds van 1921 af door de Kleine Entente bepleit, vormen naar haar meening een factor van gewicht in dat stre ven. Naar aanleiding vooral van de gebeurtenis sen in Spanje verklaren de staten, dat zij nauwgezet vasthouden aan een politiek van niet-inmenging in de binnenlandsohe aange legenheden van een anderen staat zooals"zij ook geen inmenging in eigen zaken zouden dulden.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8