Gevaarlijke verkeerspunten in Haarlem en omgeving. ^WEERBERICHT DONDERDAG 17 SEPTEMBER '1938 H A A R E E MrS D 'A G B E A D 2 Haarlemsche Tooneelclub. Viering van het 25-jarig bestaan. Op 10 Februari 1937 zal het 25 jaar gele den zijn, dat een aantal personen in Haar lem, dat belang stelde in het dilettan'tentoo- neel, de Haarlemsche Tooneelclub oprichtte met het doel, stukken ten tooneele te bren gen, waarvan de opvoering werd gekenmerkt door een bijzonder cachet van beschaving en welverzorgdheid in alle détails. Mede dank zij de eerste regisseurs werd van den beginne af bij het voorbereiden van de opvoeringen der met zorg gekozen stuk ken zóóveel toewijding getoond door het be stuur der vereeniging en door de medewer kenden, dat de voorstellingen al dadelijk zeer veel succes hadden. Uit verschillende plaatsen van ons 'land werden verzoeken tot de H.T.C. gericht om voorstellingen te komen geven en zoo trad vele jaren achtereen de H.T.C. met haar beste stuk van het seizoen behalve in Haarlem in Rotterdam, Utrecht, Leiden, Dordrecht en Arnhem op. De crisisjaren hebben niet nagelaten om ook de H.T.C. de moeilijkheden van deze tij den te doen gevoelen. Toch heeft zij zich weten te handhaven en kan zij thans nog voortgaan, elk jaar een tweetal stukken ten tooneele te brengen zonder te breken met de goede tradities van weleer. Meermalen getuigden de critieken er dan ook van, dat de H.T.C. onder de dilettantenvereenigingen van ons land een aparte plaats inneemt. Het bestuur meent dan ook, dat er alle aanleiding bestaat om het 25-jarig bestaan der vereeniging niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. Behalve enkele feestelijkheden van be scheiden omvang hoopt het bestuur in het jubileumseizoen 1-936—1937 een tweetal voor stellingen te geven, die van bijzondere betee ken is zullen zijn. Tot verschillende ingezetenen van Haar lem en omstreken en tot verschillende leden en oud-leden, autoriteiten en belangstellen den is het verzoek gericht, zitting te nemen in een te vormen Eere-Comité. De Jubileum-Commissie is als volgt samen gesteld: de heeren W. C. Roest van Limburg (voorz.)J. D. Rutgers van der Loef, mevr. J. Kreunen-Mees, de heer H. M. Boot, mej. A. Serphos en mr. M. Wijt (secr.) Provinciale begrooting 1937. Sluitend zonder belastingverhooging. Het is verheugend dat oo'k voor 1937 de begrooting der provincie Noord-Holland sluitend zal kunnen worden gemaakt zonder belastingverhooging. Al blijft groot.e zuinigheid natuurlijk ge boden, toch geeft, naar wij vernemen, de toe stand der provinciale financiën reden tot tevredenheid. GETUIGENISAVONU VAN „KERK EN VREDE". Donderdag 24 September zal de afdeeling Haarlem en Omstreken van „Kerk en Vrede" een openbare getuigenisavond houden in de Remonstrantsche kerk in de Wilhelmina- straat, waar Ds. N. Padt, Ned. Herv. predikant te Zutphen, zal spreken over „Volhouden - tegen den stroom in". VRIJZ.-DEM. BOND. Ledenvergadering der afd. Haarlem. Woensdagavond hield de afdeeling Haar lem van den Vrijz.-Dem. Bond in Hotel Lion d'Or een drukbezochte ledenvergadering. Hoofdpunt van de agenda was: bespreking der ingediende voorstellen voor de algemeene ver gadering. De afdeeling zal twee voorstellen op de agenda plaatsen, n.l. een waarin men zich uitspreekt tegen de herberekening van de pensioenen en een waarin wordt aangedron gen op de concentratie van het bijzonder on dei-wijs. Uitvoerige besprekingen werden verder ge voerd over de voorgenomen wijzigingen in de steunmaatregelen en over het wetsontwerp betreffende het Ziekenfondswezen. Tot toelating van eenige nieuwe leden werd bij acclamatie besloten. Tot slot werd nog de aandacht gevestigd op een binnenkort te houden openbare vergade ring, met als spreker Mr. A. M. Joekes, lid van de Thveede Kamer der Staten-Generaal. De Bilt voorspelt: Meest matigen Oostelijken tot Zuid oostelijken wind, licht tot half bewolkt, droog, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND Hoogste 781-2 m.M. te Sarna. Laagste 754.7 mJVI. te Jan Mayen. Mooi herfstweer zal blijven aan- houden. De hooge drukking over Scandinavië is nog verder toegenomen; thans is over het Zuiden van het schiereiland een 780 kern gelegen. Het gebied met barometerstanden boven 775 m.M. breidde zich naar het Oosten uit en be slaat thans ook de randstaten en Polen. Intusschen is de hoogedrukking in het Zuid westen een weinig in beteekenis afgenomen, terwijl ook over Zuid-Frankrijk de baro meters daalden. De depressie nabij IJsland is Noordoostwaarts getrokken. Het waait nog krachtig over West-IJsland en langs de kust van Noord-Noorwegen waar ook zware regen viel. Overigens is het weer in het heele gebied rustig. In het Zuiden van Zweden en Noor wegen, en over Duitschland is het meest helder. Over 'midden-Frankrijk wordt nog al wat mist gemeld, in Zuid-Frankrijk is de be wolking nogal zwaar, evenals in de omgeving van Zwitserland. Over het Zuiden van de Britsche eilanden is de bewolking eveneens vrij zwaar, over het Noorden heeft zij minder te beteekenen. In de weersomstandigheden ten onzent is nog geen verandering te wachten, het mooie herfstweer zal nog wel eenigen tijd blijven aanhouden. BAROMETERSTAND Vorige stand 768 m.M. 768 m.M. Stand van heden Stilstand. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 4.41 uur; n.m. 16.59 uur. Strand berijdbaar van 9.4515.00 uur. Vrijdag v.m. 5.10 uur; n.m. 17.26 uur. Strand berijdbaar van 10.15—15.30 uur. Weldra een K. H. L.-liquidatie- accoord? De bewindvoerders in de surceance der N.V. Kon. Holl. Lloyd, hebben aan de rechtbank een kwartaalrapport met balans uitgebracht. Betreffende de verbinding tusschen Amster dam en de oostkust van Zuid Amerika heeft de regeering zich uitgesproken nopens de voorwaarden waarop zij in principe bereid is verderen steun te verleeoen. In hoofdzaak komt de reorganisatie neer op een 14-daag- schen geregélden vrachtdienst met het be staande materiaal door de N.V. Muller en Co. en de N.V. K. N. S. M. Het ligt voor de hand, aldus de bewindvoerders, dat het materiaal worden overgenomen, zoodat de K. H. L. binnen afzienbaren tijd tot het aanbieden van een liquidatie ac'cöoïd 'kan 'dvergaan. MARKTBERICHTEN VAN BARNEVELD. (Donderdag) Oude kippen 3575 ct.; oude kippen pex K.G. 2026 ct.; oude hanen 4075 ct.; jonge hanen 2065 ct.; jonge hanen per K.G. 3236 ct.; N.H. Blauwen per K.G. 4856 ct.; jonge hennen f 0,70fl.25; duiven, per paar 2030. ct.; tamme eenden 2050 ct.; ganzen f 0,85 f 1,25Kalkoenen per K.G. 4045 ct.; tamme konijnen f 0,70f 1; wilde konijnen 2030 ct.; piepkuikens 1525 ct.. Aanvoer 22.644; handel kalm. EiermaUkt. Witte eieren f 3,80f 4,ge mengde eieren f4 tot f4,20; bruine eieren f4,20f4,75; eendeneieren f2f 2,50. Aanvoer 1.170.000; handel matig. Veemarkt. Dr. zeugen f40f65; schrammen f 14—f22; biggen f9f 14; zware varkens 18 19 ct. p. pond; vette kalveren 1826 ct. p. pond; nuchtere kalveren f6f10. Handel redelijk. Wat ter verbetering te doen is. De meester der Prae-Rafaëlieten. HeerenwegVan Merlenlaan. HET TOONEEL. CENTRAAL TOONEEL JONCETJE VINDT MEISJE. Plaatsvervangende kanton rechters. De niet-herbenoeming van Mr. W. de Rijke. Wij hebben in ons vorige nummer melding gemaakt van het feit, dat Mr. W. de Rijke alhier niet herbenoemd is als plaatsvervan gend kantonrechter. Benoemingen van plaats vervangende kantonrechters geschieden voor den tijd van vijf jaar; na het verstrijken van dezen termijn is in 't geval van Mr. de Rijke geen herbenoeming gevolgd. Nevens het feitelijke bericht hebben wij de meening van Mr. de Rijke zelf vermeld. Hij gaf daarin in hoofdzaak te kennen, dat z.i. deze niet-herbenoeming in strijd is met ons geldende Staatsrecht, dat hierop berust dat de rechterlijke macht onafhankelijk is van de uitvoerende macht (de regeering) zoodat dan ook rechters alleen om bepaalde in de wet genoemde redenen door den Hoogen Raad uit hun ambt kunnen worden ontzet. Plaatsvervangende kantonrechters, die voor 5 jaar worden benoemd, werden dan ook tot dusver slechts herbenoemd. Een onzer medewerkers, zelf jurist, is het met deze opvatting van Mr. de Rijke op juri dische gronden oneens. Hij schrijft ons: „De Kroon is volkomen vrij om personen, die zij, om welke redenen dan ook, niet ge schikt acht voor de vervulling van een rech terlijke functie, hiertoe niet te benoemen. In het door Mr. de Rijke besproken geval is dan ook niets geschied, wat in strijd zou zijn met ons geldend Staatsrecht. Immers louter zakelijk gezien, los van elk politiek sentiment, zal men moeten erkennen, dat het er om ging of de Kroon Mr. de Rijke voor de eerstkomende vijf jaar tot kanton- rechter-plaatsvervanger zou aanstellen. Aan de omstandigheid, dat hij tot dusver die po sitie had ingenomen, kan hij geen enkel recht ontleen en een herbenoeming te „eïschen". Mr. de Rijke haalt in zijn beschouwingen de onafzetbaarheid van de rechterlijke macht er bij, doch die heeft met zijn geval niets te maken, want hij is niet afgezet". GOUDEN JUBILEUM FIRMA ABR. MEYER. Zooals wi,j meldden is het heden 50 jaar geleden, dat de bekende zaak der firma Abr. Meyer in de Groote Houtstraat werd opge richt. De firmant, de heer H. Meyer, mocht reeds hedenmorgen tal van schriftelij.be bewijzen van belangstelling ontvangen en de winkel was in een bloementuin herschapen, zóó groot was het aantal ingekomen bloem stukken. ARROND. RECHTBANK Diefstal en een appèlzaak voor de rechtbank. Fiets in Wormerveer gestolen. Op 25 Juli werd in Wormerveer een fiets gestolen. In den avond van dien dag werden in Beverwijk aangehouden een 19-jarig los werkman uit Krommenie en een 29-jarige koopman uit Den Helder, die zich heden morgen voor de rechtbank hadden te ver antwoorden wegens diefstal en medeplich tigheid tot diefstal. De jongste bekende den ouderen man te hebben ontmoet in Beverwijk. Daar was de laatste iemand tegengekomen met wien hij had gepraat over het koopen. van een „zwijntje", een rijwiel. Vervolgens waren zij samen naar de kermis in Wormerveer ge gaan.. Zij hadden de afspraak gemaakt dat zij zouden trachten ëen fiets te stelen en sa men de opbrengst te deelen. In een steeg in Wormerveer hadden zij een paar rijwielen zien staan. De oudste was op de uitkijk gaan staan en de jongste had een fiets weggeno men. Op zijn oude was hij gaan zitten en zijn maat op de nieuwe. Via Asendelft waren zij naar Beverwijk gereden en daar had men hen aangehouden. De officier van justitie was van oordeel dat deze verdachte niet tot zijn daad was ge komen als hij den koopman niet had ont moet. die hem had aangezet. Zijn financieele moeilijkheden waren mede aanleiding. Hij vroeg, daarmede rekening houdende, vier maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. De raadsman van verdachte, mr. B. E. van Tijn, vroeg gedeeltelijk voorwaardelijke, ge deeltelijke onvoorwaardelijke straf. Vervolgens stond de tweede verdachte te recht. Hij ontkende de juistheid van de ver klaring van zijn medeverdachte. Hij was deze in Wormerveer een heelen tijd kwijt geweest. Eerst verklaarde hij dat deze met een auto uit Wormerveer was vertrokken, later vertel de hij dat zijn maat op een nieuwe en hij op de oude fiets waren weggereden. Hoe de ander aan zijn nieuwe rijwiel was gekomen, had hij niet gevraagd. De getulgeverklaring van den man, waarmee hij in Beverwijk had staan praten en die hetzelfde verklaarde als de jongste verdachte nl. dat hij misschien be reid zou zijn voor een tientje een fiets van „Kwikkie" te koopen, bestreed hij eveneens. De man zei maar wat en de medeverdachte legde naar zijn meening absoluut een val- schen eed af. De officier van justitie achtte dezen man schuldiger dan de tweede verdachte. Hij was ouder, hij had den jongste aangezet en hij was reeds viermaal wegens diefstal veroor deeld. De eisch luidde een jaar gevangenis straf. Mr. J. G. Bettink, als verdediger optredend, vond de straf van een jaar wegens mede plichtigheid wel wat hoog en refereerde zich overigens aan het oordeel der rechtbank. Uitspraak 1 October. Onder invloed van drank in een auto. Eenigen tijd geleden is een Amsterdammer door den kantonrechter in Haarlem veroor deeld tot veertien dagen hechtenis en een jaar ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorrijtuigen, wegens het be sturen van een auto onder den invloed van alcohol zijnde. Op 14 April had de verdachte, die bij de terechtzitting in appel voor de rechtbank, verstek had laten gaan een Beverwijksch café bezocht, waar hij een paar glazen bier had gedronken. De kastelein vond dat de vroolijkheid van den man het gevolg was van het gebruik van alcohol. De dienjuffrouw had dit niet opgemerkt. Bij een benzinepomp in de buurt van de pont had verd. zich tamelijk wild gedragen. Hij was wild achteruitgereden na het tanken. Bovendien had hij' zich redeloos opgewonden over de veertjes die iemand die toevallig bij de garage kwam op zijn hoed droeg en dezen man luid vloekend uitgescholden. In Bever wijk was iemand rakelings door de auto ge passeerd, die daarna voor het bewuste café was gestopt. De officier van justitie vroeg bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Uitspraak 1 October. De gemeente Heemstede doet veel voor het verkeer. De met natrium-verlichte Heerenweg is waarvan een bewijs. Maarer is nog wel wat meer te doen, kleine dingen die toch de veiligheid van het verkeer kunnen bevorde ren. Wij hebben o.a. het oog op het punt waar de Van Merlenlaan op den Heerenweg uit komt. Naar en uit de laan gaan veel auto's en fietsen. Die er uit komen leveren het meeste gevaar op, want onverwacht dreigen botsingen met die auto's die meestal snel over dit deel van den Heerenweg vliegen, te meer, omdat door vreemdelingen uit die laan geen verkeer verwacht wordt. Een waarschuwingsbord en licht zou daar goede diensten bewijzen. Whistier op de Engelsche tentoonstelling. Whistler, portret van Miss Alexander. De omvangrijke beweging die in het mid den der 19e eeuw in Engeland ontstond en onder den naam Prae Rafaelitisme wordt aangeduid, ontstond, uit reactie tegen een verslapt academisme, dat reeds door Con stable voorspeld was. De voornaamste aan stichter der nieuwe beweging was de in Italië geboren Dante Gabriel Rosetti en zijn voor naamste medestanders waren John Everett Millais en Holman Hunt. De beweging kenmerkt zich door een zich verdiepen in en een zich laten inspireeren door de vroeg-Italiaansehe kunst (van vóór Rafael) vermengd met souvenirs aan oude Grieksche schilderingen. Het wordt een schilderkunst die aan een zekere opzettelijk heid niet ontkomen, kan, die een sterk litte rair, daardoor vaak te illustratief' karakter draagt en de zuiver schilderlijke emoties als pas in de tweede plaats komend beschouwt. Het is dan ook niet verwonderlijk dat een dichter als Keats invloed op de beweging 'oefende en dat een groot schrijver en kunst- géleerdfe' als 'John Ruskin haar verdediger en propagandist werd. Behalve dat litteraire zat aan die strooming nog een christelijk- humanitaire ideologie verbonden wat zeker in Engeland veler harten moest boeien, doch niet altijd verbonden bleek met de zuiver picturale deugden die wij nu eenmaal in een schilderij als kunstwerk verwachten. In dat opzicht had een analoge beweging, die zich tevoren in Duitschland geopendbaard had in de groep der zoogenaamde Nazareners, beter het picturale en het ideologische uit elkaar weten te houden. Wat de Prae Rafaelitische broederschap zuiver schilderkunstig gepresteerd heeft is niet altijd buitengewoon sterk van factuur geweest althans niet naar moderner inzich ten. Een zekere sentimentaliteit verzwakt vaak nog de 'beste composities van een Mil lais of een Rosetti. Zij wilden eenvoudig iets anders dan wat wij willen om van schilder kunst te 'genieten en behoeven daarom niet tot pulver gewreven te worden: men neemt ze, zooals ze zijn, of imen neemt ze niet. Bij een schilderij van Ford Madox Brown, die wel niet tot de broederschap behoorde doch ln gelijkgestemden zin zocht te werken, valt het ons echter moeilijk vrede te houden met een idyllisch landschap waarin een dame met knal-blauwe parasol, voor een pannen- rood dak in een zwaargroen landschap zit te keuvelen. De artist die met dat alles breken zal, alle bijkomstigheden in zijn werk ondergeschikt maakt aan de visueele emotie, die den schil der 'eigen is, zal de in Amerika geboren Whistier zijn. Men kan hem zonder twijfel den belangrijksten Engelschen schilder van den modernen tijd noemen. Bij al zijn zon derlangheden, zijn dandy-schap, zijn bijten de schrifturen, zijnaanstellerij mis schien, is Whistier een machtig schilder ge weest. Voor hem bestond alles in nuances, in harmonieën der gecombineerde kleuren; in suggesties van den vorm, door een enkel, juist geplaatst lijntje verschaft. Het beken de portret zijner moeder noemde hij een „arrangement in grijs en zwart", dat van Miss Alexander (hierbij afgebeeld) een „har monie hi grijs en groen". Hoe geraffineerd Whistier bij zijn portret opdrachten te werk ging, is juist wel aan dat laatstgenoemde kunstwerk te demonstreeren. De heer Alexander had Whistler verzocht van al zijn kinderen de portretten te schil deren. De artist maakte reeksen van voor studies en schetsen van ze, maar alleen dit van Henriet/te kwam tot voltooiing. Maar hoe! Pennell vertelt dat voor dit schilderij dat de Londensche Tate-Galery drie maanden aan Amsterdam leende de arme Henrlette zeventig maal moest poseeren, tel kens even voor dit, dan weer voor een an der onderdeel. Whistier zelf had aan haar moedc-r tot in de kleinste détails instructies gegeven voor hoed, jurk, kousen, haarlint, in de door hem gewenschte subtiele nuan ces en zelfs de Londensche magazijnen aan gewezen waar hij die requisieten was gaan uitzoeken. Laten wij dat nu maar een beetje overdreven vindende wereld is door die overdrevenheden een aantal prachtige mees terwerken rijker geworden. Whistier heeft in dit portret een aan Ve lasquez ontleenden stand gecombineerd met de uiterste verfijning in achtergrond en en tourage van de beste Japanners. Wie de schilderij bewonderd heeft, zal genoten heb ben van de op de spits gedreven verfijning waarmee de nuances van zwart, groen en goud tegen elkaar zijn uitgewogen zonder dat het portret als zoodanig schade leed. J. H. DE BOIS. Amerika is in dit seizoen troef voor om tooneel. „Children's Hour" welk stuk onde: den titel „Onschuldige Meisjes" reeds a.s Zaterdag in onzen Stadsschouwburg door He Rotterdamsch Hofstad Tooneel zal wordei gespeeld is evenals „Ah, Wilderness" vai O'Neill door 2 gezelschappen op het reper toire genomen en voor „Boy meets Girl" zijl zelfs niet minder dan 3 gezelschappen d< Amsterdamsche Tooneelvereeniging, He Centraal Tooneel en 1-Iet Masker aan bod Amerika is nog steeds niet aangesloten bi de Berner Conventie en de stukken uit da land zijn voor onze gezelschappen dus „vrij" Maar of het verstandig is en van goede or ganisatie getuigt, dat drie gezelschappen ir dezen tijd van moordende concurrentie eer zelfde stuk spelen, zal zeker wel niemanc durven volhouden. Wij hebben eenige jaren geleden met He- Proces van Mary Dugan een dergelijk geva meegemaakt dat stuk werd zelfs in éér seizoen door 4 gezelschappen gespeeld maar de tijden zijn veranderd en de belang stelling voor het tooneel is in die jaren hee: wat verminderd. Laten wij voor de gezel schappen hopen, dat het ook dit jaar mee valt en de Amerikaansche successtukken er ook hier „ingaan". In ieder geval biedt hel den waren tooneelliefhebbers een altijd in teressante gelegenheid tot vergelijken en is het voor de spelers en den regisseur eer reden om te trachten in deze friendly gam* topprestaties te leveren. „Boy meets Girl", het wedstrijdpaardje, dal door 2 gezelschappen deze week bereden wordt en van de Amsterdamsche Tooneel vereeniging den naam „Happy" en van Hei Centraal Tooneel den titel „Jongen óntmoel Meisje", heeft gekregen, is nu niet bepaald een paard van edel ras, maar het is kittig en ziet er wel uit om het lang vol te houder en geldprijzen te verdienen. En om dat laat ste is het vooral te doen. Als Septemberstuk heeft dit blijspel onge twijfeld' capaciteiten, die de plotselinge voor liefde voor dit Amerikaansch import bij de gezelschappen verklaren. Het is een dol vermakelijke persiflage op het Amerikaan sche filmgedoe, een geestige spotternij met de kermis van Hollywood, een voortdurend be lachelijk maken van de film-kitsch. O, de schrijvers Bella en Samuel Spewack hebben in het geheel niet ernstige intenties als indertijd de auteur van Phaea had, zij nemen enkel een loopje met de Amerikaan sche film-wereld en den smaak van het pu bliek, maar hun spot blijft onschuldig en is van een heel goedige soort. Het is geen schrijnende satire, die uit verontwaardiging geboren is, het is enkel een kluchtige en flink gechargeerde vertooning van een film-atelier, waarin zich een eenvoudig nog al sentimen teel lief desgeschiedenis je ontwikkelt tus schen den daverenden onzin van de film productie. Robert Law en Carlyle Benson, de 2 fabrikanten van filmscenarios, weten, dat voor het witte doek niets te mal is en omdat een kind nog altijd het meest geschikt, is om op de traanklieren van de toeschouwers te werken, maken zij „Happy", een pas geboren zuigeling tot het middelpunt van hun film productie, met het gevolg dat heel de wereld roept en schreeuwt om films met „Happy" en het kind in de wieg alle filmsterren met kilometers slaat. Happy wordt een tweede Shirley Temple, de afgod van het publiek, maar verder als wiege- kind brengt de nieuwe ster het niet, want voor dat het nog tata of baba kan zeggen, heeft de moeder voor haar kind een vader gevonden en gaat zij met den man van haar keuze naar een rustiger oord dan een lawaaiig film-atelier en zoekt de film-producent een nieuwe ster, die al in de luiers voor den roem geboren is. Dit Amerikaansche stuk vraagt van de vertooners veel fantasie en vooral tempo. Aan dat tempo ontbrak het in de eerste op voering, die wij van Het Centraal Tooneel hebben gezien, nog te veel, althans in het begin. Het was, of do spelers vooral Jan van Ees in het eerste tafereel er niet ge heel in konden komen en dat de zenuwen hem bij dezen wedstrijd nog wat parten speelden. Dit werd echter langzamerhand beter, maar pas na de pauze waren de spe lers volkomen op dreef, zoodat er een pret tige climax in de voorstelling zat, Toch lijkt mij Het Centraal Tooneel meer geschikt voor de fijne afgestemde comedie dan voor een Amerikaansch stuk als Boy meets Girl, dat vaart, stoom en sterk aangezet spel verlangt. Nu het een soort wedstrijd is, die tot verge lijken aanleiding geeft, wil ik met de uitvoe rige bespreking van het spel wachten, tot wij ook de Amsterdamsche Tooneelvereeni ging in Happy hebben gezien. Laten wij dus voor dit keer alleen mogen constateeren, dat het succes voor een talrijk en select publiek er bestond veel belangstelling voor deze opvoering vooral onder artisten zeer groot was en dat aan de voornaamste spelers Mary Dresselhuys, Cees Laseur, Oor Hermus, Jan van Ees en Gysb. Tersteeg bloemen wen» den aangeboden. J. B. SCHUIL. AGENDA Heden: DONDERDAG 17 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling, 3—4 uur. Hotel Funkier, Kruisstraat 5: Modeshow Van der Laan. 2.15 uur en 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „De geheime Agent", met Peter Lorre. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Allotria" geprolon geerd. Regie Willy Forst. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het masker valt;' met Paul Wegener. 2.30, 7 en 9.15 uur, Cinema Palace: „De achterneef van King- Kong". 7 en 9.15 uur. Gebouw De Vereeniging: Psychometrische avond. 8.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 18 SEPTEMBER Bakenesserkerk: Kerkconcert Jo Vincent en Anthon van der Horst, 8 uur. Palace Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen, nieuw programma»

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2