TE HUUR i Vorstelijke familie trekt door Haarlem. Voor goede en goedkoope Visch bel op 11550 N. JAK FRY'S TALEN-INSTITUUT Clublessen v.a. 7.50p.3mnd TE HUUR CORNFLAKES „HET KAASHUIS" DONDERDAG 17 SEPTEMBER Ï938 H A 'A" R E E MrS D A G BEAD 13 De schoolkinderen (natuurlijk allemaal uit gelaten van blijdschap) kregen een plaats op den Wagenweg tusschen Westerhoutlaan en Van Oldenbarneveltlaan, waar het stampvol was. En nog steeds kwamen er klassen school kinderen aan. Dank zij het feit, dat ze onge veer allen klein van stuk waren, liet de politie ze voor de reeds lang opgestelde rijen toe schouwers aan den rand van het trottoir plaa.ts nemen, zoodat de menschen, die er al uren stonden, er gemakkelijk overheen konden kijken. Er werd dan ook geen wanklank ge hoord. Naar schatting stonden er 12.000 kinderen van de openbare en bijzondere scholen! Overal waar dat maar eenigszins kon ston den menschen. Inderhaast waren hier en daar houten stellages opgesteld, waarop men voor een zacht prijsje kon plaats nemen. Uit alle vensters en op de daken van de huizen aan den Wagenweg zag men vroolijke menschen. Het huis van Dr. Land was vrijwel ingenomen door leerlingen van het Kennemer Lyceum. Eenige scholen hadden een vlag meegeno men, zooals o.a. het R.K. Lyceum „Sancta Maria" en de Meisjes H. B. S. Men kortte het wachten met het zingen van vaderlandsche en andere liederen en het wer pen van serpentines. Het leek wel een bruiloftsfeest. De zusters van het Diaconessenhuis en van Bethesda Sarepta stonden met een groot aan tal patiënten op het trottoir nabij de Hazepa- terslaan. Beide groepen hielden een bloemstuk gereed om, wanneer dat maar even mogelijk was, aan het verloofde paar te overhandigen, maar op dringend verzoek van den waarne mend commissaris van politie, den heer M. Woud, werd dit nagelaten. Nu werd er alleen mee gewuifd. Onder de belangstellende toeschouwers zagen we ook den heer H. v. d. Weijer, inspec teur van het L. O. en waar zou die anders staan, dan bij de schooljeugd! Het leek wel of het heele politiebureau ont volkt was; overal zag men agenten in uniform en rechercheurs. Loos alarm. Toen het tegen elf uur liep en de stoet dus elk oogenblik verwacht kon worden, ging er plotseling een schok door de menschenzee op den Wagenweg. Men zag in de verte den mo tor-met-zijspan van de Haarlemsche politie naderen en iedereen dacht toen natuurlijk, dat de stoet in aantocht was, doch weldra bleek, dat die politiemannen alleen maar even het terrein verkenden. De schooljeugd was nu echter eenmaal door den feestroes bevangen en juichte de beide mannen onstuimig toe, als of het vorsten waren. Minzaam namen zij de toejuichingen in ontvangst! Daar komen ze Maar eindelijk werd het lange wachten dan toch beloond. Het liep al naar kwart voor twaalf, toen plotseling een doordringende kreet weerklonk: „daar komen ze!" En die drie woorden plantten zich voort. Ja, daar kwam weer een motor van de po litie te voorschijn en toen nog één en toen naderde de Koninklijke stoet! Het enthousiasme van de schooljeugd en van de andere wachtenden kende toen geen gren zen meer! Zingend en zwaaiend met vlag getjes, zakdoeken en hoeden wuifde men de Koninklijke Familie toe. Het golfde over vele rijen heen langs het Florapark naar het Plein. Slechts met de allergrootste krachts inspanning kon het onderwijzend personeel de jeugd in toom houden. Het was een ontroerend en onvergetelijk oogenblik. Prinses'Juliana, Prins Bernhard en de Ko ningin werden niet moede om de hartstochte lijke toejuichingen te beantwoorden. Nabij het Florapark had zich een groote groep N. S. B.'ers opgesteld. Toen de stoet na derde werd „hou zee" geroepen en werd met de hakenkruisvlag gezwaaid. De Ongevallendienst ook present! Vanzelfsprekend was onze kranige Onge vallendienst ook weer present, om eventueel hulp te verleenen. Gelukkig bleek dit niet noodig te zijn. Alleen op den Wagenweg nabij de Hazepaterslaan had een klein ongelukje plaats. Een jongetje stak, toen de politieauto naderde, plotseling den weg over om een ser pentine op te rapen. Het ventje kreeg een duw van den wagen, waardoor het viel. Hij werd dadelijk naar het Diaconessenhuis ver voerd, waar bleek dat hij niet gekwetst was. Even later kon hij zich weer bij de toeschou wers voegen om zijn aandeel in de toejuichin gen te nemen. Een brief in de auto van het vorstelijk paar geworpen. Van den waarnemend commissaris van po litie vernamen we, dat van de Haagsche politie het bericht binnengekomen was, dat in de auto van het Vorstelijk paar een pakje gewor pen zou zijn. De Haarlemsche politie hield daarom aan de grens der gemeente den stoet even staande om een onderzoek in te stellen. Het bleek ech ter geen pakje te zijn, maai" slechts een aan Prins Bernhard gerichte brief, dien hij in zijn zak stak. De menschen die op deze plaats stonden begrepen, niet wat er aan de hand was, maar waren zeer verheugd, dat zij door dit kleine oponthoud in staat waren om de vorstelijke personen goed te zien. Tijdens den tocht door onze stad heeft geen enkel incident plaats gehad. Huldebetuigingen bij het St. Elisabeths Gasthuis. Via den Wagenweg en het Plein reed de stoet de Gasthuisvest op. In zeer langzaam tempo naderden de auto's voorafgegaan door motorpolitie, het St. Elisabethsgasthuis. waar een groot aantal verpleegsters zich op de stoep hadden opgesteld om de vorstelijke personen toe te juichen. Eenige herstellende zieken sloegen van den tuin uit, het voorbij trekken gade, terwijl de bedden der zieken die nog niet buiten mochten, zoodanig voor de ramen waren geplaatst, dat zij den stoet kon den zien. Reeds lang voordat de komst was aange kondigd hadden talloos velen zich een plaatsje veroverd langs de Gasthuisvest, tegenover het ziekenhuis en op de Kleine Houtbrug. He politiemuziekcorps zorgde er voor, dat de opgewekte stemming erin bleef door het spelen van vaderlandsche liederen. Verschillende autoriteiten verzamelden zich voor het St. Elisabeths Gasthuis waar de auto's natuurlijk langzaam zouden rijden. De waarnemend hoofdcommissaris van politie was hier aanwezig met de wethouders W. J. B. van Liemt en A. G. Boes en de regenten van het Gasthuis de heeren E. van der Wall en G. Wolzak. Ook de burgemeester de heer Maarschalk van Egmond en Rinnegom, liet zich hier even zien, alsmede eenige mili taire autoriteiten. Te kwart voor twaalf, een half uur later dan was aangekondigd, kondig de een luid gejuich in de verte de komst van den stoet aan. Er ging een golf van enthousiasme door de wachtende rijen. Vooraan reed de auto. waarin de prinses en prins Bernhard gezeten waren. Naar alle zijden wuivend en lachend nam het prinselijk paar de ovaties van het publiek in ontvangst. Bij het zieken huis besteedden zij bijzondere aan dacht aan de zieken in den tuin en voor de ramen en aan de vroolijke schare zustertjes, die in hun fleurige costuums geestdriftig juichten en zwaaiden. In de volgende auto zat de Koningin, die zooals vanzelf spreekt, deelde in de huldebe tuigingen aan haar dochter en aanstaanden schoonzoon. Nog vijf auto's met hofdignitaris- sen en militaire- en politie-autoriteiten volg den. Toen was de stoet voorbij en ging de ontzaglijke menigte haars weegs, hetgeen een enorme drukte gaf in de straten van de bin nenstad. De politie droeg echter zorg voor een goede afzeting. zoodat de koninklijke stoet geen hinder van de drukte ondervond Overal werd het verkeer tegengehouden. Over den Kampersingel, de Langebrug, door de Anthoniestraat en over de Lange Heeren- vest ging de tocht langs de Amsterdamsche Poort naar de Amsterdamsche Vaart. Langs den weg, dien de vorstelijke personen volg den, stond een enthousiaste schare opgesteld, die de vorstelijke personen hartelijk toe juichte. De zegetocht naar Amsterdam werd voortgezet. Haarlem heeft het jonge paar en de Konin gin allerhartelijkst begroet. Men wacht thans af om de huldebetuigingen vanavond bij den terugkomst te herhalen. Te Hillegom. Te Hillegom stonden talloos velen geschaard langs den weg, dien de Koninklijke auto's volgden. Het publiek was zeer enthousiast en juichten de Koninklijke Familie hartelijk toe. Het dorp was in vlaggetooi. Te Bennebroek. Ongeveer vijf minuten voor half 12 kwam de stoet in matigen gang uit de richting Hillegom, voorafgegaan door de Hillegomsche motorpolitie, die den stoet escorteerde tot de grens van Heemstede, waar hij door de Heem- steedsche politie werd overgenomen. De belangstelling was enorm en de school kinderen van alle scholen stonden langs den weg opgesteld met vlaggen en banieren, terwijl ook de patiënten en het personeel van de Stichting „Vogelenzang" zich langs den weg hadden opgesteld. Het enthousiasme was groot en ondanks de goede zorgen van de politie kon niet verhin derd worden dat de menigte tot op ongeveer 1 meter van weerszijden den stoet naderde. De vorstelijke personen wuifden minzaam en waren zichtbaar verrast door de groote be langstelling van de bevolking van Bennebroek. Opening van de Prins Bernhard-brug. Rede van den burgemeester. Te Heemstede. Ook in deze gemeente was het overal, waar de Koninklijke stoet passeerde, zwart van de menschen, die de vorstelijke personen hartelijk toejuichten. Ook de schoolkinderen stonden langs den weg geschaard. Het enthousiasme was groot, en overal wap perde het vaderlandsche dundoek. De terugtocht. Zooals we Woensdag reeds mededeelden, ligt het in het voornemen van de Vorstelijke personen, om hedenavond ook den terugweg over Haarlem te kiezen. Het is de bedoeling, dat de stoet te zeven uur van het Paleis te Amsterdam vertrekt, zoodat hij ongeveer half acht Haarlem zal passeeren. Het is echter mogelijk, dat het défilé zoo lang duurt, dat het uur van vertrek verlaat moet worden. UIT DE PERS. De Pers juicht bij de besprekingen van de Millioenennota over het algemeen het feit toe, dat de belastingen niet verhoogd zullen worden. De Maasbode (R.K.) schrijft o.a.: Als de ingediende voorstellen inzake de inkomsten- en successiebelasting de Kamers gepasseerd zijn, hoopt de minister zijn be grooting op 3y, millioen na in evenwicht te hebben. Met de voorgestelde reisbelasting, die voor- loopig onder critiek bezweken schijnt, houdt mr. Oud dan nog een belasing op overmatige reserveering van de besloten vennootschap pen in petto. Maar omdat de belastingdruk „tot een ongekende hoogte is opgevoerd" was er den minister „alles aan gelegen" het dekkingsplan zoo te kunnen inrichten, dat daarin geen voorstellen tot nieuwe belasting- verhooging behoefden te worden genomen". Dat is zeker niet kwaad gezien van een Kabinet, dat zijn laatste millioenennota in dient, alvorens voor de kiezers te verschijnen Geen prettiger gedachte voor den belasting betaler dan de zekerheid: er komt althans niets bij, ten minste van rijkswege. Het Volk heeft weinig goede woorden voor de millioenennota: De millioenennota, dat is het stuk van den minister van Financiën aan de Tweede Ka mer, waarin met een woestenij van cijfers de begrooting wordt toegelicht. Het is ditmaal een curieus stuk. Wat de cijfers zelf betreft, ziet het er treurig uit. Er wordt wel veel over perspectieven in geredekaveld, maar in wezen wordt er geen enkel perspectief in geopend, dat ook maar eenigermate redelijke hoop geeft op verbetering van den uitermate slechten toestand der rijksfinanciën, zoolang de tegen woordige regeeringspolitiek wordt gehand haafd. Voorzoover er op een enkel punt eenige verlichting voor 's i"ijks schatkist voorgespie geld wordt, geschiedt dit nog door een rijks tekort op de nog veel zwaarder gedrukte gemeenten af te schuiven. Een verderfelijke en volstrekt ongeoorloofde methode, daarbij ten eenen male in strijd met de herhaalde re- geeringsverzekering, dat financiën van rijk en gemeenten één zijn voor 's lands economischen toestand. De Tel. (Neutr.) spreekt van verbetering: Het voornaamste feit is in onze oogen, dat het vertrouwen en vóór alles het zelfvertrou- ken van ons volk in vergelijking met Septem ber 1935 in stex"ke mate is hersteld. Een verbe tering in de feitelijke situatie, die hand in hand gaat met een grooter vertrouwen in de toekomst, zie daar ook de voornaamste in drukken, welke een beschouwing van de jong ste Miiiioenennota achterlaat. Nog zeer onlangs wezen wij op de gun stige stèmming van rfe Nedexdandsche staats fondsen welke vooral stex-k tot uiting kwaxxx bij een vergelijking met September van het vorige jaar. Men zal dan ook met den lof in stemmen, welken de regeering voor zich op- eischt nl. dat het vertrouwen in de crediet- waardigheid van den Staat ongeschokt is ge bleven. i Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Hedenmiddag te 2 uur werd de nieuwe brug in de Brouwerskolkweg, die den naam van Prins Bernhardbrug zal dragen, officieel ge opend. De burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A. Den Tex, hield daarbij een rede. „De redenen, die mij er toe geleid hebben u hedenmiddag hier bijeen te roepen, voordat wij onze werkzaamheden in de raadzaal be ginnen, zijn van verschillenden aard," zoo begon spr. .Allereerst bestond de behoefte om de in gebruikneming van deze brug niet geheel on gemerkt voorbij te laten gaan. Niet om de brug zelve. Niemand zal zich verstouten deze brug een werk van onvergankelijke schoonheid te noemen. Schoonheid is niet van haar ge vraagd, maar slechts geduldige kracht. Een eenvoudige ingebruikneming zou dan ook voor deze brug, die zoo uitermate haar karak ter van gebruiksvoorwerp toont, volkomen voldoende zijn, Zelfs niet het groote nut, dat wij van deze brug verwachten voor de regeling van het verkeer wettigt uw komst hier. Wel zult gij u herinneren, met hoeveel nadruk wij deze brug verdedigd hebben als een middel om de verkeerscongestie ixx het dorp Overveen te vermirxderen. Wie van u kent niet het beeld dat de spoorwegovergang daar op drukke zomerzondagen vertoont, als in den namid dag het naderende etensuur duizenden tot een gelijktijdigen aftocht dwingt. Dan beweegt zich van het zeestrand een onafzienbare optocht van wielrijders Oostwaarts op de rechterflank geëscorteerd door elkaar op korten afstand op volgende auto's. Dan stouwt zich dat alles voor de gesloten spoorboomen op tot een mas sieve, gesloten colonne van auto's en wielrij ders, drie a vier rijen dik. Deze brug zal ons in de gelegenheid stellen allen, die in het Zuiden van Haarlem wonen en alle anderen die Zuidwaarts willen rijden af te voeren, voordat zij den spoorwegovergang hebben be reikt. Maar hoe groot dit nut voor de verkeers regeling ook is het ware een voldoende plechtigheid geweest, indien met een enkelen armzwaai een verkeersagent de eerste wach tende auto's tot het overschrijden van deze brug in beweging had gezet. Toch is deze brug meer dan een utiliteits- voorwerp, meer dan een verkeerssluis. Het is de poort van het Brouwerskolkpark." Het Brouwerskolkpark. „Zonder deze brug zouden die terreinen niet meer zijn dan een schilderachtig uithoekje van Overveen", vervolgde de burgemeester, ,maar nu vormen zij een geheel met den groenen gordel, die de woonkernen van deze gemeente naar het Westen omzoomt Nu is het een onafgebroken wandeling langs den Hooge Duin en Daalscheweg in het Noorden tot den Duinlustweg en Zuidelijker uit Aerdenhout en Vogelenzang. Toen wij den aanleg van den Brouwerskolkweg moesten verdedigen is veel nadruk gelegd op het verkeersbelang van dezen weg en slechts als een verdediging tegen hen die ons vandalen noemden en schenders van het natuurschoon is aangevoerd, dat deze weg met zijn rijwiel- en wandelpaden oude schoonheid zoude openleggen en niexxwe schoonheid zoude scheppen. Maar dezen zomer, toen langzame wande laars zich genietend langs de groenende pa den begaven, toen men zich vex-drong op het uitzichtpunt om naar het Westen gekeerd het golvende duinlandschap te bewonderen, toen heb ik mij afgevraagd of deze twee laatste beweegredenen, het opensluiten van verbor gen natuurschoon en het scheppen van nieuw, niet het hoofdmotief van oxxze apologie had den moeten zijn. Want wij hebben hier meer gedaan dan incidenteel een weg door het landschap getrokken, wij hebben op beschei den wijze het werk voortgezet van diegenerx, die onze mooie gemeente hebben gemaakt. Wanneer eenmaal de beplanting Westelijk van den weg onder het waakzaam oog van den plantsoexxdienst is opgegroeid en wanneer ei- schaduw zal zijn en kunstig geleide vergezich ten, dan zullen onder u diegenen, die het vroegere geheel van rul zand, prikkeldraad en vertrapt duin hebben gekend, zich rekenschap geven van de continuïteit onzer geschiedenis. Zij zullen beseffen, dat zij in de stijl hunner vooroudei-s blijvende van een wildernis een lusthof hebben gemaakt" De verloving van Prinses Juliana ,Dit alles zoude uw komst hier zeer zeker kunnen rechtvaardigen, maar het plechtige karakter, dat uw aanwezigheid hier aan de opening van deze brug geeft was wel zeer ge- wenscht, omdat wij in deze handeling als het ware willen vastleggen de groote vreugde, die wij allen voelen over de verloving van onze prinses", zoo ging spr. voort. ,Hoe groot deze vreugde is geweest, ik be hoef het u niet te schilderen. Gij hebt u Don derdagavond er van kunnen overtuigen, hoe men ook hier zich verheugde, verheugde over de nieuwe toekomst, geopend voor ons vor stenhuis, verheugde over het geluk van onze vorstinnen en boven alles in de breede lagen der bevolking. Daar had men een eenvoudige, verteederde ouderlijke vreugde over „Juliaan- tje", zooals onze Prinses nu al die jaren ge- heeten heeft in den mond der oudere genera ties van ons volk. Het Gemeentebestuur heeft uiting gegeven aan zijn vreugde in de twee volgende tele grammen: „Aan Hare Majesteit de Koningin. Koninklijk Paleis, 's-Gravenhage. Het moge Uwer Majesteit behagen mij toe te staan Haar eerbiedig te verzoeken de aanbieding der meest onderdanige gelukwenschen van het Gemeen tebestuur van Bloemendaal met de verloving van Hare Koninklijke Hoogheid de Prinses der Nederlanden wel te willen aanvaarden. De burgemeester van Bloemendaal, Den Tex". „Aan Hare Koninklijke Hoogheid Juliana. Prinses der Nederlanden, Koninklijk Paleis, 's-Gravenhage. Het Gemeentebestuur van Bloemendaal draagt mij op Uwe Koninklijke Hoogheid eerbiedig te verzoeken de onderda nige aanbieding zijner meest oprechte geluk wenschen met de voor Vorstenhuis en Volk zoo gewichtige gebeurtenis Harer verloving wel te willen aanvaarden. De Burgemeester van Bloemendaal, Den Tex In deze telegrammen geeft de eenigszins gedragen stijl het besef weer van den afstand, die de draagster van de Kroon scheidt van een eenvoudig gemeentebestuur, maar deze af stand is door Hare Majesteit zelve overbrugd, op de haar eigen wijze. Koninklijk van een voud, toen zij op dien gedenkwaardigen Woensdagmiddag voor ons sprak. Toen heb ben wij beseft, welk zonnig geluk er voor onze vorstinnen lichtte en wij, die in de laatste ja ren hun leed ten volle gedeeld hadden, wij hebben hun geluk gedeeld alsof het alles ons eigen geluk was. Gij zult begrijpen, dat wij die vreugde heb ben willen vastïiouden, vastleggen in steen en dat wij daarvoor het eerste grootere werk na men, dat in deze gemeente tot stand kwam. Wij weten, dat deze brug in zijn sobex-heid voor dit doel moet bewerkt worden, maar het moet mogelijk zijn, dat het talent van een jongen Nederlandschen beeldhouwer dit werk stuk van den dagelijkschen arbeid versiert en verlucht, evenals die werkdag van Dinsdag den 8sten September verlicht is door de komst van dezen jongen Prins, die zoo snel zijn weg naar het hart van onze geliefde Prinses heeft gevonden en even snel zijn weg weet te vinden naar het hart van het Nederlandsche volk. En dat op zich zelve is reeds een reden van vreugde, want terwijl andere hoogwaardig heidsbekleders hun kracht en hun waardig heid putten uit Grondwet en traditie, ont breekt deze bron van ki-acht den Prins-gemaal nagenoeg geheel. En daarom wenschen wij al len, die hier heden bij deze Prins Bernhard brug staan, wenschen wij uit den grond van ons hart, dat hij in de komende jaren in klim mende mate zijn kracht moge putten uit de wortels door zijn persoonlijkheid geslagen diep in het hart. in het groote. kinderlijke, warm- kloppende hart van het Nederlandsche volk". Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U ken nis te geven van het over lijden van onzen lieven Man, Zoon, Broeder, Zwa ger en Oom, den Heer Meindert Gast in den ouderdom van 59 jaar. Uit aller naam: M. GASTSTEENSMA Haarlem. 16 Sep. 1936 Tijd. adres Bloemendaal, Korte Kleverlaan 36 De begrafenis zal plaats hebben op Zaterdag 19 September a.s. te 11.30 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Haarlem. H. D. G. A. Arts te Bloemendaal PRAKTIJK HERVAT Het vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 25 Augustus 1936, waarbij GEEAR- DTJS VAN DORSSEN. manufac- turenhandelaar, wonende en zaak doend te Haarlem aan de Leid- sche vaart no. 130, in staat van faillissement werd verklaard, is op 8 September 193G door voormelde Rechtbank VERNIETIGD. Haarlem, De curator Mr. J. H, C. SLOTEMAKER Leert Boekhouden Les aangeboden door gediplo meerd vakleeraar. Opl. v. d. prak tijkexamens. Privaatles 5.p. m. 2 pers. 8 p. m. Verdere inl. 's av. S10 uur Kleverp.weg 80, Tel. 16107. Gevr. v. direct wegens ziekte der tegenw. FLINKE DIENSTBODE d. of d. en n., of noodhulp, zelfst. k. werken, koken geen vereischte. Z. g. g. onn. aanm. Zich persoonl, vervoegen 's avonds na 7 uur Parkweg 10, Bloemendaal HUWELIJK Net Indisch verlofganger zoekt langs dezen weg kennis te maken met nette jonge dame, leeftijd 20 tot 25 jaar. van P.G., om na we derzijds goedvinden een huwe lijk aan te gaan. Brieven met fo to's te zenden aan het bur. van dit blad onder no. 5446. Foto's worden gerout. Geheimhouding verzekerd. BEKW. STRIJKSTER v. dir. gevr. en een voor 2 of 3 dagen p. w. Brouwersvaart 134, Haarlem MEISJES GEVRAAGD voor den Stoommangel. Stoom- wasscherij „Edelweiss", Zuider Buitenspaarne 28- Jonge wed., 32 j., vrg. bescli. D. of H. om een avond per w. te MUSICEEREN Piano of viool, beginner. Br. no. 5444 bur. van dit blad vrije woonhuizen aan de Jan Gij- zenkade met centr. verwarming 35 per maand. Dagel. te bezicht. Te bevx-agen Jan Gijzenltade 9 5. Vrij benedenhuis m. poort te huur, bev. 3 kamers, keuken, tuin etc. Huurpr. 6 p. w. Inl. bij den makelaar J. J. I-IAYE Jr.. Rijksstraatweg 67, tel. 122S5- HEDEN EN MORGEN: scnou 6, 15 en 20 cent per pond SCHELVTSCH 6, 15 en 20 et. p. p. MAKREEL 12 cent per pond PRACHT VISCH Amsterdamstraat 40 Jonge dame van goeden huize zoekt betrekking als KINDERJUFFROUW of hulp in de huish., voor 1 Oct. a.s. of later, bij gegoede familie waar hulp aanwezig is. Goede behandeling wordt meer op prijs gesteld dan hoog loon. Br. nr. 5448 Bureau van dit Blad. GROOTE HOUTSTRAAT 50 rood. CONVERS. - LITTERATUUR - GRAMMAIRE. OPLEIDING ALLE PRAKTIJK DIPLOMA'S. Het komt niet dikwijls voor dat alle huisgenooten tegelijk vacantie hebben. Iemand blijft meestal eenzaam achter. Als die iemand dan bij „F L IJ K S" luncht, dineert en soupeert, zal hij of zij dit een aangename vergoeding vinden voor de eenzaamheid. Automatisch Restaurant, GROOTE HOUTSTRAAT 21, HAARLEM. FIJN - VERSCH - VOEDZAAM - „FLUKS'. AD55CHQUV/fiURB Zaterdag 19 Sept. S.15 uur: Ver. R'd. Hofstad-Tooneel Dir. Cor v. d. Lugt Melsert Onschuldige meisjes (The childi-en's hour) met ANNIE v. d. LUGT MELSERT VAN EES in de hoofdrol Pr. 0.70 1.05 1.50 2.20 2.65, recht, en gard. inbegr. Bespr. dag. 103 u. Telef. 101S9 De première in den Haag was een sensationeel succes. Het publiek riep de spelers na het 2e en 3e bedrijf 10 maal voor het tooneel. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem d.d. 9 April 19 36 is in staat van faillissement verklaard: Th. G. van den Asdonlc, winkelier wonende te Heemstede, Binnen weg 1 met benoeming van den E.A. Heer Mr. M. A. van Rijn van Alkemade tot Rechter-Commissaris, wiens plaats thans de E.A. Heer Mr. J. H. P. E. Mijnssen is be noemd, en van ondergeteekende tot curator. Bij beschikking van den E. A Heer Rechter-Commissaris is be paald, dat de Indiening der schuldvorderingen moet plaats hebben voor den lOen October e.k. ten kantore van den ondergetee- lcenden curator; en dat de verificatie-vergade ring zal worden gehouden Maan dag 26 October a.s. des namid dags te 2.30 uur in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat no. 81 alhier. De curator: Mr. J. H. J. SIMONS Kruisweg 63 Haarlem Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 14 April 1936 is in staat van faillis sement verklaard: L. A. W. G. «Ie Kam, gemeente ambtenaar, wonende te ITaarlcni, met benoeming van den E.A. Heer Mr. M. A. van Rijn van Alkemade tot Rechter-Commissaris, In wiens plaats thans de E.A. Heer Mr. J. P. E. Mijnssen als zoodanig is benoemd, en van ondergeteeken- de tot curator. Bij beschikking van den Heer Rechter-Commissaris is bepaald: lo. dat de indiening der schuld orderingen moet plaats hebben oor den XOen October e.k. ten kantore van den ondergeteeken- den curator. 2o. dat de verificatie-vergade- •ing zal worden gehouden Maan dag 26 October 1936 des namid dags te 2 3/4 ure in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat no. SI alhier. De curator: Mr. T. A. M. A. VAN LöBEN SELS Kruisweg no. 63, Haarlem winkel met woning Ted. v. Berk houtstraat 93, bijzonder geschikt voor manufacturenzaak 11 p.w. Te bevragen van Zeggelenstr. 124 EEN HOERA'TJE zult U hooren opgaan bij het ser veeren van KELLOGG'S CORN FLAKES. Deze heerlijke, bros-ge- roosterde graanvlokken, die slechts 35 ets. per pak van 15 groote por ties kosten, worden graag gegeten, zelfs door ieder, die anders „geen trek" heeft. „Serveer ze zóó uit het pak" op diepe borden met koude melk, room of vruchten. Zorgt er echter voor dat de CORN FLAKES niet week worden en bij het eten hun brosheid behouden. Overal verkrijgbaar. CONIMEX Niet koken. VEILING TE HAARLEM ten ov. van notaris G. D. BOERLAGE tc Velsen. op DINSDAG 22 SEPTEMBER 1936 aanv. voorm. half elf, In perc. M. v. Heemskerkstr. 25 a, te Haar lem wegens opheffing van liet bedrijf aldaar, i, d. toonkamors v. d. Mèubolfabr. „Onder den St. Maarten", van alle door voorradi ge goederen, best o.a. uit: 6alon-, eetkamer- en slaapkamerameuble menten, afz. meubelen, Pcrzlscho tapijten en schilderijen. Kijkdagen aan voorm. fabriek: Zat., Zond. on Maand. 19, 20 en 21 Sept. van 104 uur. De dlv. gebouwen en terreinen zijn in massa of gedeelten te koop of te huur. ivBent U al eens in geweest? KL. HOUTSTRAAT 2» Fijne Edammer 22 et, p. p. Belegen Edamm Jonge Leldsclic Goudsche kaas Sclionderltnm Leverworst 59 et. p. I I et. p. p. 23 et. p. p. 25 et. \A p. 6 ct. p. ons Zfllm 17 et. p. blik Doperwten 20 23 25 ct. p. blik Sperciebooncn 17 ct. p. blik Snijboonen 18 ct. p. blik Fijne speculaas 15 cl ',4 p. Te Koop Essex '27 Peugeot '28 en een Fransche Barnett. Garage Bron stee. Heemstede 7 Pers. wagen te koop evr., onversch. wat voor merk. 5r. met uitersten prijs no. 5449 bur. van dit blad

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3