De burgeroorlog in Spanje. THIJS IJS EN HET KATTENLECER Uit den Spaanschen Broederkrijg. DONDERDAG '17 SEPTEMBER '1936 HAAREEM'S DAGBEAD Madrid en Valencia door de opstandelingen gebombardeerd. Hun troepen op 87 K.M. afstand van de hoofdstad? Volgens te Hendaye ontvangen be richten zijn de ministeriën te Madrid opnieuw door de rechtsche lucht macht gebombardeerd. De zender te La Coruna meldt, dat .de. opstandelingen Dinsdag hun stel lingen in. het Tietardal ten westen van Madrid 20 Kilometer in de rich ting van de hoofdstad hebben opge schoven. Volgens den-zender Granada is ook Valencia weer door vliegtuigen van de opstandelingen gebombardeerd. Eenige bommen vielen op een kazerne en veroorzaakten aanzienlijke schade. De correspondent van de „Diario de Noticias" bericht dat de rechtsche troepen verder naar Madrid oprukken. Het zuidelijk leger van de opstande lingen zou nog slechts 87 K.M. van Madrid verwijderd zijn. Het D.N.B. verneemt uit St. Jean de Luz, dat drie vliegtuigen der regeering San Sebas tian gisteren hebben gebombardeerd. De opmarseh der rechtsche troepen wordt bemoeilijkt doordat, de Volksfrontaanhangers op. hun terugtocht op den eenigen straatweg langs, de kust een brug hebben opgeblazen. Gisteren zijn de opstandelingen Orio binnen gerukt. De in het bezit der opstandelingen zijnde stad Oviedo is, naar radio Burgos verder meldt door twee regeerhigs vlieg tuigen met bommen bestookt. De bommen hebben ö.a. een zieken huis en een school getroffen. De rechtsche troepen hebben een uitval gedaan en strate gisch belangrijke stelling der regeeringstroepen in hun bezit gebracht. Radio-Sevilla deelt nog mede, dat de recht sche-colonne van Carales en de troepen van kolonel Varela Penarbia en Ytabique hebben bezet. Er zouden vele gevangenen gemaakt zijn. Bij Oviedo zouden de linkschen een zware nederlaag hebben geleden en op de vlucht gedreven zijn. Bij Guadalajara zouden ruiter- afdeelingen van Franco den vijand zware ver liezen hebben toegebracht. De troepen van Verela zouden Sierra Llega én Canerola bezet hebben. Te Tarragona zou generaal Castro gefusil leerd. Bij den aanval op San Sebastiaan is niet de Finsche consul, .zooals oorspronkelijk ge meld, doch zijn vrouw gedood. De regeerings troepen zouden -350 gijzelaars terechtgesteld hebben. Militaire revolte in Seo de Urgel? Uit Andorra wordt gemeld, dat in Seo de Urgel in Catalonië een militaire opstand zou zijn uitgebroken. Ontslagen soldaten zouden de kazernes bezet hebben en zich van wapens, voorzien hebben. Het zou hun bedoeling zijn de stad van anarchisten te zuiveren. Mede deelingen van regeeringszijde. Het ministerie van oorlog heeft bekend ge maakt, dat de regeeringstroepen in den sector ten Zuiden van Oviedo een afdeeling opstan delingen, 400 man sterk, hebben vernietigd. De opstandelingen hebben een groote hoeveel heid oorlogsmateriaal moeten achterlaten, terwijl velen hunner werden gevangen geno men. Het bombardement op Oviedo duurt voort. Bij Saragossa is een driemotorig vliegtuig der opstandelingen neergeschoten. Aan het front van Talavera del Tajo zijn de regee ringstroepen bij den strijd om Santa Olalla eenige KJM. opgerukt. Gedroste soldaten hebben verklaard, dat er groote tuchteloosheid heerscht in de ge lederen der opstandelingen, terwijl zij voorts beweren, dat te Melilla een afdeeling Tercios in opstand is gekomen en de meeste legiona rissen, die bij deze afdeeling waren ingedeeld, hebben doodgeschoten. Buitenlandsche diplomaten waar schijnlijk niet naar Spanje terug'. Uit St.-Jean de Luz, 16 September. De oorspronkelijk op vandaag bepaalde vergade ring van het zich te St.-Jean de Luz bevin- de Madrileensche diplomatiek corps, waarin een beslissing genomen had moeten worden ten aanzien van den door Madrid gestelden eisch, dat de diplomatieke vertegenwoordi gers naa.r Spanje terugkeeren, is tot Vrijdag verdaagd( daar nog niet alle regeeringen hun standpunt hebben bepa^d. Aangenomen kan echter worden, dat het diplomatieke corps aan de uitnoodiging van Madrid geen gevolg zal geven. Engelsche bezorgdheid over het vertrek der Iersche vrijwilligers. De „Star" meldt, dat het aanstaande ver trek van 2000 Iersche vrijwilligers van de or ganisatie van generaal O'Duffy naar Spanje ernstige bezorgdheid in Whitehall veroorzaakt zou, hebben. De reeruteering is georganiseerd door graaf Arellano, vroeger lid van de hof houding van Alfons XIII, die de middelen verschaft en in nauw contact met O'Duffy werkt. De Ieren, aldus het blad, beschouwen de expeditie als een waren religieuzen kruis tocht. De dèelnemers zijn oud-soldaten, die in den wereldoorlog hebben gestreden en dus veel ervaring hebben. Engeland Londen en de Duitsch-Itali- aansche bezwaren inzake de Locarno-conferentie. Men verklaart te Londen, dat de Britsche regeering niet langer zal aandringen op het houden der Locarno-conferentie in de tweede helft van October. Niettemin blijkt uit het ge leverde commentaar, dat de Duitsche en Ita- liaansche argumenten hier niet geaccepteerd worden. Een periode van vijf of zes weken voorbereiding voor een dergelijke conferentie is zeer gebruikelijk. Men herinnert er boven dien aan, dat Duitschland de eerste is geweest, om den betreffenden datum te suggereeren. Hom garij e. Horthy deze maand nog naar Italië? Hoewel hieromtrent nog niets is aange kondigd en bevoegde kringen zich terughou dend toonen. verwacht men te Boedapest, dat rijksregent admiraal Horthy binnenkort wellicht nog voor het einde der maand, een reis naar Italië zal maken. Men gelooft niet, dat de reis van het Hon- gaarsche staatshoofd een officieel karakter zal dragen. De gelegenheid zal hem echter worden geboden leidende figuren te ontmoe ten. De bedoeling zou zijn naar Italiaansche zijde een tegenwicht te geven voor het. be zoek, dat de Hongaarsche rijksbetuurder de vorige maand te Berchtesgaden 'aan Hitier heeft gebracht. Op deze wijze zou Hongarije doen uitkomen, dat het evenveel prijs stelt op de Italiaansche, als op de Duitsche vriend schap. (Reuter). DuifseTilantl, Succes voor Conservatieven en Sociaal-Democraten. Op de eilanden Seeland (behalve Kopen hagen), Laaland, Falstar en Bornholm, als mede de zuidelijke helft van Jutland, zijn de kiesmannen gekozen, die op 22 September 28 afgevaardigden naar het Landsting (Eerste Kamer) moeten kiezen. Gisteren was de voorloopige uitslag bekend en daaruit blijkt, dat. de conservatieven, so ciaal-democraten en Duitsche Noord-Slees wij kers succes hebben te boeken. De sociaal-democraten hebben 767 kies mannen tegen 612 bij de vorige verkiezing, de conservatieven 381. tegen 267 en de Duit sche Noord-Sleeswij kers 30 tegen 29. De ra dicale linkerzijde heeft 178 kiesmannen te gen 184. De nationalistische Vrije Volkspar tij heeft er 48 tegen 0. De vermoedelijke uit slag is dat, de conservatieven en sociaal-de mocraten ieder 2 zetels in het Landsting zuilen winnen op kosten der radicale linker zijde, die waarschijnlijk bovendien nog een zetel aan de vrije volkspartij zal moeten af staan. Op het eiland Bornholm zijn 23 kies mannen. van regeering en oppositie gekozen en het lot zal beslissen aan welke partij het mandaat zal toegewezen worden. In de kringen der regeeringspartijen lis de uitslag met groote voldoening ontvangen Minister-president Stauning heeft verklaard dat het resultaat te beschouwen is als een motie van vertrouwen, in de regeering, welke reeds zeven jaar lang het land bestuurt. Berlingske Tidende schrijft om. dat de positie der regeering versterkt is en dat de kwestie van grondwetswijziging door af schaffing van het Landsting op den voor grond is gekomen. Oostenrijk Een dorp in afwachting. Oud-kanselier dr. Büresch overleden. Dr. Büresch. De vroegere Oostenrijksche bondskanselier Dr. Karl Büresch is gistermiddag na een korte ziekte plotseling overleden. Karl Büresch werd in 1878 geboren en studeerde aan de univer siteit van Weenen. In 1919 maakte hij deel uit van de constitueerende nationale vergadering. Hij was een der leiders van de Christelijk-so- ciale partij. Van Juni 1931 tot Mei 1932 was hij bondskanselier en in de regeering-Dollfuss was bij minister van financiën. Fransch expeditieschip vergaan. Dertig lijken spoelden aan. Een der opvarenden wist zich te redden. Reuter meldt uit Kopenhagen, 16 SeptemberWoensdagavond deelde de zender Scoresbysund op Groen land mede, dat liet Fransehe expedi tieschip „Pourquoi Pas?" heden in een zwaren storm geheel is vernield. De geheele bemanning is omgekomen op één persoon na. Tot nu toe zijn 30 lijken aangespoeld. Uit Reykjavik wordt verder gemeld, dat de IJslandsche kanonneerboot „Aegir" bij het wrak van de „Pourquoi Pas?" is aangekomen. De kapitein deelde hedenmiddag 1 uur mede, dat de masten van het schip boven de golven uitstaken, doch niemand klemde zich hieraan vast. Later werd bekend, dat één der opvarenden, die zich aan een stuk wi-akhout had vastgeklemd, er tenslotte in geslaagd was naar de kust te zwemmen. O.a. is ook het stoffelijk overschot van den- leider van de expeditie dr. Charcot aange spoeld. Reuter meldt nader uit Kopenhagen: De nabij IJsland gezonken „Pourquoi Pas?" was den 22en Juni uit-Saint'Servan ver trokken. Het schip stond onder commahdo van den officier Le Conniat. Het-schip was onderweg naar Zweden waar het de leden eener Zweedsche expeditie aan boord moest nemen om deze naar Groenland over te bren gen. Te Scorebysund moest de „Pourquoi Pas?" de leden van de Fransohe expeditie op nemen, die daar in 1935 aan land waren ge gaan. De eenige geredde opvarende van het schip werd per brancard naar een naburige boer derij overgebracht. Na een weinig te zijn her steld viel hij vervolgens in zoo diepen slaap, dat het aanvankelijk onmogelijk was hem te ondervragen omtrent zijn identiteit en de omstandigheden waaronder de schipbreuk heeft plaats gehad. Later kon de geredde, Eugene Gouidec, me- dedeelen, dat de „Pourquoi pas?" in den af- geloopen nacht was teruggekeerd om nabij Reykjavik tescbuileü.'T schip was a. d. grond geloopen, lek geslagen en de machines waren blijven staan. Groote golven sloegen over het schip en maakten het uitzetten van de red dingbooten onmogelijk. De opvarenden deden de reddinggordels om, doch sloegen achter eenvolgens over boord. De leider der expeditie, Jean Baptiste Charcot, die eveneens t leven bij de ramp heeft verloren was in 1867 geboren.en onderscheidde zich door oceanografische studies en onderzoek der Zuidpool-gebieden, Genève. Zal de Abessynische delegatie geweigerd worden? De Abessynische gezant Dr. Martin, La wrence Taezaz en Gaaston Jèze zullen Zater dag naar Genève vertrekken, waar zij Abes- synië zullen vertegenwoordigen op de vol kenbondsbijeenkomsten. De leiders der regeering te Gore zouden naar Reuter uit Londen verneemt, in voort durende verbinding met den negus staan. Het is weinig waarschijnlijk, dat de negus naar Genève zal gaan gedurende de Volken bondsvergadering. Uit Genève wordt gemeld, dat de beslis sing van den negus een Abessynische dele gatie naar de Volkenbondsvergadering te zenden tenminste aan het begin van de zit ting een debat zal uitlokken over het Ita- lïaansch-Abessynsche conflict. De verificatie commissie welker taak tot nu toe vrijwel protocolair was, zal uit moeten maken, of de volmachten van deze delegatie geldig zijn en dus moeten beslissen, of deze delegatie tot de vergadering zal worden toegelaten. Algemeen neemt men aan, dat de commissie verklaren zal. dat er twij fel bestaat ten aanzien van de vol machten, zoodat de delegatie niet tot de vergadering zal worden toegela ten. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Vol bewondering hoort de vriendelijke oude man, die houthakker ÊKjkt te zijn, de avonturen van Thijs aan. Zoo ongemerkt is het al laat geworden en dan ineens begint de houthakker zelf te spreken. „Ik ben blij, dat je hier naar toe gekomen bent," zegt hij, „want ook hier in de buurt gebeuren er rare dingen en een flinke kerel zooals jij kan daar misschien wel wat aan doen. Je moet dan weten, dat de streek onveilig' gemaakt wordt door witte katten, die den mensch groot onheil brengen. Wie zoo'n witte kat tegenkomt weet, dat hem een of ander ongeluk te wachten staat. In het bösch weet ik een plaats, waar die beesten 's nachts samenkomen. Maar ik waag' het niet me daar te vertoonen!" „Wel, wel," antwoordt Thijs, „dat is een vreemde geschiedenis. Zoo'n kattenvergadering wil ik wel eens meemaken." De jeugd past zich aan Onze medewerkster C. B-, schrijfster van de Spaansche Miniaturen", ver volgt m dit artikel haar impressies van den burgeroorlog in Spanje. Haar woon plaats Campelto ligt nabij de stad Alicante aan Spanje's Oostkust, ten Zuiden van Valencia. Men herinnert zich, dat Alicante in sommige telegram men werd aangeduid als de toekom stige zetel der Volksfrontregeerimg. CAMPELLO, September. Gisterenavond zouden in de stad weer om 10 uur alle lichten uit moeten zijn en den dag tevoren werden plotseling, per radio, alle beschikbare mannen 's nachts om 12 uur bijeen geroepen, 't Had natuurlijk met ge> varen uit de lucht te doen, 'laten we hopen, dat 't misschien maar oefeningen waren, maar men ziet, wat een nerveuze stemming er is, onder welke spanning men leeft. Hoe lang'is 't ook al niet, dat 't telkens heet, dat het opstandige leger naar hier komen zal en men denke eens, wat dit feit alleen voor de overgroote massa beduidt. Het volk heeft ge leerd den tegenstander te beschouwen als een monster en velen stellen 't zich zóó voor, als of met zijn komst de geheele civiele bevolking, vooral ook vrouwen en kinderen, afgeslacht zal worden. Toch, evenmin als men klakke loos aannemen mag, dat de regeeringscorp- sen horden van misdadigers zijn, van gevan genisboeven op brandstichting en plundering belust, zooals men van den kant der opstan delingen wel wil doen gelooven, omdat er ook vrijgelaten gevangenen in zouden zijn opge nomen, evenmin heeft men te gelooven, dat de opstandelingen een uitroeiing' te vuur en te zwaard van den tegenstander beoogen, al hebben ze ook Arabische vechtjassen uit Spaansch Marokko hierheen gebracht. Mis schien waren die ook werkelijk beter maar ginds gebleven, maar 't is anders langzamer hand toch wei een beetje usance geworden kleurlingen naar Europa te halen voor vecht- bedoelingen. En tenslotte, is 't nu zooveel erger, als een Arabisch kromzwaard U ver moordt dan wanneer een gasbom uit een vliegtuig 't doet? Zoo is er dan in de eerste plaats de bedrei ging van buiten en wel vooral die van een bombardement, wat steeds de grootste ver schrikking voor de civiele bevolking van een stad blijft, of de granaten dan van een bele gerende armee komen, of van een vloot, of zoo mogelijk nog erger van een luchtmacht. Eerst was 't vrijwel alleen een aanrukkend leger, waaraan werd gedacht en direct drei gend leek dit ook nog niet, want de vijand was nog ver weg in dit groote land en vlieg tuigen warén in hoofdzaak'in de eig'en regee- ringshanden, de zeemacht geheel. Maar 't is anders geworden. Reeds tamelijk in de buurt is 't oorlogszone geworden en wat vliegtuigen aangaat, werd er -den laatsten tijd herhaal delijk bekend gemaakt, dat er zoo en zooveel waren neergeschoten, waaruit men begrijpt, dat ook de andere partij ze thans heeft; zelfs las men van vliegtuigen met buitenlandsche bemanning en het publiek vraagt zich af, of toch werkelijk door het buitenland hulp aan de opstandelingen wordt verleend. En hoe 't met de vloot precies gegaan is, weet men niet, maar 't schijnt wel zoo te zijn, dat die thans voor een deel in de hand van den opstand is. Men moet toch onvoorzichtig geweest zijn, als, zoo maar, bij verrassing, schepen van beteeke- nis door den vijand konden worden genomen en 't is voor de regeering te hopen, dat zij maatregelen nemen zal, dat zulke verrassin gen in het vervolg' onmogelijk worden. Ook vandaag nog wordt men soms getroffen door dingen in dit opzicht, die niet bij een zoo ernstigen toestand als de tegenwoordige hooren. De couranten vertellen alle dagen, dat we aan den vooravond van groote gebeurtenis sen staan, of dat die of die stad nu aan het einde van haar uithoudingsvermogen gekomen is en ieder moment de overgave is, te wachten. Of dat berichten van dien of dien legeraan voerder onderschept zijn, dat hij 't onmoge lijk meer uithouden lean. Maar den volgenden dag de courant met belangstelling inkijkend, om te zien, of 't nu allemaal al gebeurd is, vindt men er niets meer van en het blad ge neert er zich heelemaal niet voor, dat 't op die wijze zijn lezers, dag .in dag uit-, maar wat schijnt te vertellen. Men- zou in de verleiding- komen eens de bladen van de laatste weken aan de Madrileensche redacties toe te zen den. dik omlijnd al de met groote letters ons voorspelde gebeurlijkheden, met de vraag, hoe ver we nu met de. vervulling zijn gevorderd! Maar wat zou 't helpen? Ik ben overtuigd, dat ze ongestoord aan het voorspellen zouden blijven. En de partij van den opstand doet 't immers ook niet anders. Van haar bereiken ons geen bladen, maar haar zender vertelt ook geregeld van zooveel victories, dat, als de helft er maar van waar was, we al lang weer vrede moesten hebben. Men kan gerust zeggen: plus ca change, c'est la mème chose. Is 't dan te verwonderen, dat ook het dage- iijksche leven langzamerhand weer zijn ge wone vormen aanneemt en dat vooral het jonge volk soms den oorlog haast te vergeten schijnt? Ik zag gisterenavond in de stad over de promenade langs het water wandelend, de breede, in een zee van licht badende Paseo de los Mar tyres, hoe haast nog meer men- schen dan anders, na den gloeiend heeten dag er drentelden op de bij jong en oud ge liefde promenade. Maar wat was 't ook heet geweest overdag en wat speelde de muziek voor de groote café's nu opgewekt en wat waren de met lampions verlichte bootjes stampvol, die gelegenheid boden om de vele I oorlogsschepen buiten de haven op het j oogenblik in hoofdzaak Italianen eens van I nabij te gaan zien? Wat was 't er gezellig' en wie stoorde zich eigenlijk nog aan alle oor- log'sgedoe? En in het dorp is 't immers ook zoo, als er niet iets heel bijzonders gebeurd is. De zorgen en de angst zijn hoogstens het deel nog dei- ouderen, de jonge mensehen passen zich aan en de jonge meisjes van rechts of links giche- len ook thans weer tegen de jongens van links of rechts, als ze grapjes maken. We hebben heel achter in ons dorpje een klein geiten stalletje, alleen langs omwegen en geklauter bereikbaar. Er zijn dichterbij eigenlijk plaat sen genoeg waar melk verkocht wordt en zelfs gaan enkele herders met hun dieren langs de huizen. Maar dit armelijke, slechts door een kaarsstompje verlichte stalletje, waar de donkere schaduwen der rustig her kauwende dieren vreemde vormen aannemen op den witgekalkten muur, heeft altijd de bij zondere attractie uitgeoefend, al moeten de vlugge voeten over menige greppel wippen en blijft wei eens een pantoffeltje aan een pun tige kei hangen. Met verlangen wachten de jonge herders iederen avond de komst van de 'jonge meisjes met 'de blanke kannetjes af, en steeds werden er grapjes gemaakt. Maar toen de oorlog' kwam, was het uit; de herders waren te hartstochtelijk links en ze konden het niet laten, 't steeds maar weer over politiek te hebben. En zoo bleven de kinderen van het dorp aanvankelijk weg uit den stal, waar de geitjes roode linten om hadden gekregen. Doch langzamerhand zijn de meisjes toch weer teruggekomen en laten zich nu maar alle vreeselijkhedén schilderen, dié' het dorp eventueel van de vijanden te wachten zouden hebben en ze zien het niet meer, hoe ze met de bekende gebalde vuist worden gegroet. Ook degenen, die geheel en al uit het dorp waren weggebleven sinds het begin van den oorlog, beginnen zich hier en daar weer te vertoonen en een enkele, waarvan men weet, dat hij al wekenlang 's nachts bij vrienden in de buurt slapen gaat, om niet van zijn bed te worden gelicht, omdat hem dat al eens ge beurd is, zag ik vanmorgen ook al zoo vroeg hier, ds«' hij wel weer thuis moet hebben ge slapen. Alle spanning vermoeit nu eenmaal op den duur en de menschen wagen 't er maar- eens op. Jammer, dat de leiders van de scholen, in de stad dit ook niet kunnen doen, want oorlog of niet de kleine Spanjaarden kun nen er niet komen zonder hun scholen, die echter voor het meeren'deel gesloten zijn, dat wil zeggen, de gebouwen zijn in beslag geno men en de directies in de gevangenis gezet, voorzoover ze niet met wijze vooruitziendheid, zich tevoren in veiligheid hebben gesteld. Maar wie dan uit zijn schuilhoek komt, even als de man uit ons dorp, die al weer zoo vroeg bij de hand was, doet iets bedenkelijks. C. B. POSTVLIEGTUIG DER BRITISH AIRWAYS VERONGELUKT. Uit Londen: Een Postvliegtuig van den nachtdienst der British Airways, dat van heb vliegveld Gatwick met bestemming naar Hamburg was vertrokken, is kort na het vertrek tengevolge van de mist omlaag ge stort en verbrand. De mecanicien kwam daarbij om het leven, terwijl de bestuur der en de tweede piloot alsmede de marco nist gewond werden. CHURCHILL'S DOCHTER VERWEKT SENSATIE. De dochter van den bekenden Britschen politicus Winston Churchill, de revue-dan seres Sarah Churchill, is Dinsdag zonder dat haar ouders er iets van wisten met de „Bre men". naarNew-York vertrokken. Zij moet van plan zijn aldus leaen wij in het Al gemeen Handelsblad -in Amerika te trou wen met den revue-artist en pianist Vic Oliver, dien zij in Londen heeft leeren ken nen. Daar haar vader dit huwelijk niet- goed keurde, is zij nu op haar eigen houtje met slechts 4 pd.st. op zak vertrokken. Zijner zijds heeft blijkens een bericht uit New-York Vic Oliver zijn aanstaand huwelijk met Churchill's dochter aangekondigd, die Za terdag te New York verwacht wordt. DADMI, PROGKAMMA VRIJDAG 18 SEPTEMBER HILVERSUM I. 1875 M. 8.— VARA, 12.— AVRO 4.— VARA 8.VPRO. 11.00—12.— VARA. 8.— Gram.pl. 10— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht. 10.35 Gram.pl. 11— Voor dracht 11.20 Orgelspel 12— Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Orgelspel 2.De Tuin in September. 2.30 Zang en piano. 3.15 Dans muziek 4.Gram.pl. 5Voor de kinderen. 5.30 Gram.pl. 6— Melody Circle. 7— Causerie over bet krantenbedrijf. 7.20 De Flierefluiters en solist. 7.50 Berichten NP., SOS-B'erichten. - Berichten VGP, 8.05 Lezing „Mensch en. Kosmos". 8.30 Mezzo-sopraan en piano. 9— Gezin, cultuur en volk. 9.30 Gram.pl. 10. Groninger Dorpskerken, 10.30 Gram.pl. 10.40 Avondwijding 11.Berichten ANP. 11.05 Jazz muziek (Gr.pl.) 11.35—12— Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. Alg. progr. verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10— Gram.pl. 11.30—12— Voor zieken en ouden van dagen 12.15 KRO-Melo- disten en solist. 1.Gram.pl. 1.15 KRO-orlcest en gram.pl. 3— Orgelconcert en Gram.pl. 4.15 Gram.pl. 4.30 KRO-orkest en Gram.pl. 6— Land- en Tuinbouwhalfuur 6.20 KRO-Melodis- ten en solist. 7— Berichten 7.15 Causerie „Ijs afzetting op vliegtuigen 7.35 Gram.pl. T.45 Mu- sica Catholica 8— Berichten ANP. Mededee- lingen. 8.10 Gram.pl. 8.15 Sted. orkest Maas tricht 9.15 Gram.pl. 9.30 KRO-Boys en solist 10.30 Berichten ANP. 10.35 Bela Kiss' orkest. 11.05—12— Gram pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgelspel 11.50 Het Grimethorpe Col- liery-orkest 12.50 Dansmuziek 1.35 Solisten concert 2.20 Het B'BC-Northern-orkest en solist 3.20 Sted. orkest Harrogate. 4 20 E. Co lombo's orkest. 5.05 Gram.pl. 5.35 Het Schwil- ler strijkkwartet en soliste. 8.20 Berichten. 6.40 Landbouwnieuws. 6.45 BBC-Harmonie- orkest en solist 7.30 Muzikale causerie 7.50 Piano-recital 8.30 Dansmuziek 9.15 BBC- Symphonie-orkest. 10.Berichten 10.30 Causerie over Zeevisscherij. 10.50 Het Bridge- water Harp-kwintet. 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 en 4.20 Gram.pl. 5.50 Orkestconcert 8.20 Piano-recital 9.05 Operettemuziek. 11.05 12.35 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert 12.20 Westduitsch Ka merorkest 2.35 Gram.pl. 4.20 Literair-muzi- kaal programma. 6.20 Harpkwartet en popu lair orkest. 8.30 Omroeporkest, -koor en so listen, 9.20 Radio-tooneel 10.40 Het Prisca- kwartet. 11.2012.20 Populair concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon orkest 1.30 Dans muziek. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Russische muziek, 6.05 Gram.pl. 6.20 en 6.50 Salon-or kest. 7.20 Gram.pl. 8.20 Kamermuziék. 9.55 Dansmuziek 10.30 dito 10.5011.20 Gramo- foonplaten. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Dansmuziek 1.30 Sa lon-orkest 1.50 Zang. 2.002.20 Gram.pl. 5.20 Omroeporkest 6.35 Gram.pl. 6.50 Piano-reci tal 7.35 Zang 8.20 Operette-uitzending 10.30 11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Maandoverzicht 9.20 Oi'kestconcert 10.20 Berichten 10.35 Reportage 10.50 Cello- en piano-recital 11.05 Weerbericht. 11.20^ 12,20 Populair concert en dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6