VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE BILJARTEN HONKBAL HENCELEN ATHLETIEK WIELRIJDEN HANDBAL TAFELTENNIS ZEILEN MAANDAG 21 SEPTEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 7 Het programma voor Zondag Eerste klasse: ExcelsiorStormvogels XerxesBlauw Wit ADO—RCH Ajax—DHC CVVDFC Tweede klasse B: HFCBFC 't Gooi—Alcmaria Victrix De Kennemers—Bloemendaal HRC—De Spartaan AFC—EDO Eerste klasse: Hermes-DVS—VUC DWSZFC Haarlem—Feij enoord VSV—HBS KFCSparta lllllllllllllllllll ZeemeeuwenD. W. V. (22) Zeemeeuwen speelt de eerste tien minuten in een zeer snel tempo en weten meermalen het doel der gasten zeer dicht te naderen. Een penalty wordt tegen den keeper aangeschoten. Nadat ook D. W. V. enkele kansen niet ge bruikt heeft, kopt G. de Wid een voorzet van rechts onhoudbaar in (1—0). D. W. V. komt dan stevig opzetten en weldra komt de gelijkmaker van den voet van Ooms in het Zeemeeuwen-doel (11). Na uitste kend spel van den linkervleugel krijgt Visser de gelegenheid om den stand op 12 te bren gen. De backs der gasten wachten op het fluitsignaal van den scheidsrechter, evenwel tevergeefs en G. de Wid krijgt de gelegenheid gelijk te maken (2—2). Na de rust wordt niet gescoord. KinheimAssendelft (30) De Velsenaren openden de competitie met 'n 30 overwinning. Het duurde ruim 20 mnu- ten voordat Antonisse een voorzet van Raaij- makers inschoot (10). Bij Assendelft ging van de voorhoede weinig kracht uit. Dat de score voor de rust niet ver hoogd werd, kwam doordat Ellen, Antonisse en Ramakers ieder een mooie kans misten. Na de rust even een opleving, doch toen Ramakers een voorzet van Raaijmakers in kopte. zakte het spelpeil bedenkelijk. Raaijmakers scoorde het derde doelpunt (3—0). Het was verder een strijd tusschen den Kinheim-aanval en de Assendelft-achterhoede. BeverwijkAlkm. Boys (31) De eerste competitiewedstrijd is voor de Wijkers in een verdiende overwinning geëin digd. De Alkm. Boys trappen af; gesteund door het windvoordeel zijn zij direct de meest aanvallende partij. Het blijkt dat de Wijkers met een goeden geest bezield zijn. Maenhout maakt den bal goed vrij en stelt Markx in de gelegenheid den stand op 10 te brengen. Het Wijker doel wordt onder schot genomen, maar het geluk is niet met de Alkm. Boys. Ook de Wijkers kunnen het doel niet vin den. De rust komt met 10 voor Beverwijk. Na de rust hebben de Wijkers het wind- voordeel. Na 20 minuten schiet Markx hard in De Alkmaarsche keeper vangt het schot niet goed op en de toesnellende Willems scoort on houdbaar (2—0). G. de Ruiter schiet dan hard op doel, waardoor hij den keeper van Alkm. Boys volkomen verrast (30). Uit een hoek schop weten de bezoekers de eer te redden. Einde 31. E. H. S—S. D. W. (1—3) In een door E.H.S. slecht gespeelden wed strijd heeft zij verdiend verloren. Vooral door het falen der middenlinie. E.H.S. trapt tegen den wind in af. Voor- loopig gaat het spel op en neer. Bij een mooien aanval weet W. Wijkhuizen te doelpunten (10). Voor rust wist S.D.W. gelijk te maken, Wie gedacht had, na de rust E.H.S. te zien winnen, kwam bedrogen uit. Geleidelijk voerde S.D.W. den stand op tot 1—3, waarmede het einde kwam. Haarlem 2De Spartaan 2 (43) Haarlem 2 heeft het nieuwe seizoen goed ingzt met een nuttige 43 overwinning op De Spartaan 2. Haarlem begint goed en is onmiddellijk in den aanval De keeper van De Spaartaan blijkt er echter goed het oog in te hebben; het duurt dan ook een kwartier alvorens Haarlem de leiding neemt; een center van Kornmann, komt bij Hartog die onhoud baar inschiet (10). Direct hierna krijgt Kornmann een kans en schiet via den paal in (20). De Spartaan komt nu geducht opzetten, maar eenige kansen worden gemist. Vóór rust wordt niet meer gedoelpunt. De Spartaan zet er in de tweede helft alles op: de Haarlem-verdediging krijgt druk werk Doelpunten blijven niet uit; de buitenspe lers en de middenvoor geven den Amster dammers een 32 voorsprong. Langzamerhand komen de roodbroeken meer in den aanval. Een voorzet van Hartog wordt door één der verdedigers van De Spar taan met de hand tegengehouden, waarvoor aan Haarlem een penalty wordt toegewezen; Hurkmans schiet in, de keeper stopt, maai den terugspringenden bal kopt Hurkmans in (3—3). Na een aanval van Haarlem komt de bal bij Goedhart, die naar voren was gekomen en die scoort (43). Veel bijzonders gebeurt hierna niet meer. Haarlem wint met 43. Hilversum 2E. D. O. 2 (81) De E. D. O.-reserves hebben het er zeer slecht afgebracht in Hilversum. Het begon zeer slecht, want reeds in de eerste vijf minu ten stond E. D. O. II met 3—0 achter. In den resteerenden tijd voor rust ging het iets beter. Nog twee keer voor rust scoorden de Hilver summers (50). In de tweede helft geeft E. D. O. beter partij. Nog drie keer moet Stouten den bal uit het net halen, doch H. de Waard redt op fraaie wijze de eer. VOETBAL IN ENCELAND Uitslagen eerste klas: Charlton AthleticBirmingham 22 Chelsea—West Bromwich Albion 30 Derby CountyPreston North End 12 EvertonLiverpool 20 Grimsby TownLeeds United 41 Huddersfield TownBolton Wanderers 2—0 Manchester UnitedSheffield Wednes day 11 PortsmouthManchester City 21 Stoke City—Middlesbrough 62 SunderlandBrentford 41 Wolverhampton WanderersArsenal 20 £7 ^3 KCRFEAL NED. KORFBALBOND. Overzicht. Sport Vereent 1 bleek de handen vol te hebben aan Flora 1, dat slechts met 1—4 ver loor. Haarlem II verloor in Amsterdam tegen Hercules 2 met 52. Watervliet 1, dat tegen T.H.B. 1 speelde, moest met één punt de Boys als haar meer dere erkennen. T. H. B. won met 43. Oosterkwartier kon in Amsterdam de pun ten aan Blauw Wit 4 overlaten, dat met 70 won De Uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse. D. T. V.—Westerkwartier 18 Blauw WitSportief 21 LutoSwift 22 D.V.D.—Koog Zaandijk 4—7 D.K.C.—Het Zuiden 3—1 FluksRozenburg 23 H. K. V.—Dee tos 0—5 Tweede klasse* Samos—K. V. D. 5—1 ExcelsiorNieuwendammerham 2- SpartaBilthoven 34 OlympiaAvanti 103 Volharding—Vesta 12 Kg.-Zaandak II— Blauw Wit III 1 OosterkwartierD. E. D. 35 HerculesRohda 64 Allen WeerbaarOosterpark 31 Westerkwartier HZ. K. V. 55 B. E. P.—Blauw Wit II 5—4 Derde klasse. D. T. V. III—Togo 5—4 BI. Wit IV—Oosterkwartier II 70 T. H. B.—Watervliet 43 Hercules IIHaarlem II 52 Sport VereentFlora 10 Luto II—Swift II 8—0 Amsterdam Z.Westerkw. III 23 K. V. D. II—De Treffers 2- Blauw Wit V—District Vijf 7—1 OosterkwartierD. E. D. (35) Oosterkwartier gooit uit. Onmiddellijk een vlugge aanval, even vlug weggewerkt doo~ D.E.D. Na 15 minuten vlogt een snelle doorbraak van H. Hommers en Oosterkwartier heeft de leiding (10). Nauwelijks twee minuten later is het J. Aldenberg, die den gelijkmaker scoort (1—1). Even voor rust bezorgt F. Grand aan D.E.D. de leiding (1—2). Een minuut na rust is het weer F. Brand die den voorsprong van D.E.D. vergroot (13). Na de vakverwisseling in de tweede helft, scoort mej. L. Nijboer (14). Niet ontmoedigd speelt Oosterkwartier ver der; zij weet door W. v. d. Linden den ach terstand te verkleinen (24). Mej. Kousbroek van D.E.D. scoort dan weer (25>. Na een half uur spelen in de tweede helft maakt P. Plooyer er 3—5 van. De wedstrijd Blauw Wit 4— Oosterkwartier 2. eindigde met 70. Hercules 2Haarlem 2 (52) Hercules begint met het opzetten van eeni ge aanvallen, waarbij blijkt, dat de dames een belangrijke rol spelen. Zij weten dan ook tot tweemaal toe een kans te gebruiken. Een goed opgezette aanval van de thuisclub wordt met een punt beloond. Het gaat or voor de Haarlemmers zeer slecht uitzien, als Hercu les nog voor de rust den stand op 5—1 brengt. Het tegenpunt kwam door een goed opgezette aanval van J. Pruschen. Na de rust geeft Haarlem veel beter partij. Zij weet den achterstand te verkleinen, als mej. E. Eeckhout van een fout in de Hercules- verdediging weet te profiteeren (52). s. v.—Flora (1—0) In het begin was S. V. eenigszins in de meer derheid, maar al gauw bleek, dat de ploegen relijkwaardig waren. Na een half uur profi leerde S. V. van een fout in de verdediging, door op fraaie wijze het eerste en eenige doel punt van den wedstrijd te maken (1—0). In de laatste minuten van den wedstrijd dachten we, dat Flora nog gelijk zou maken, doch de schoten van Thuis hadden geen succes. T. H. B.—Watervliet (4—3) Spoedig na het begin maakte mevr. Modoo 0—1. Nog voor rust echter maakte Van der Waals met een goed afstandschot gelijk. Wa tervliet nam weer de leiding door een straf- worp van Jongendijk (1—2). Na rust scoort Booms voor T.H.B. door keu rig combineeren, maar weer weet Watervliet e leiding te nemen, nu door Bonekamp. Ongeveer 5 min. voor tijd scoort Lubeeck en in de allerlaatste minuut weet mej. Lieffering weer het winnende doelpunt te maken (4—3). HAARL. KORFBALBOND. Oosterkwartier. Secretaris: A. Engberink. Busken Huetstr. 14. Gespeeld Zondag 20 September: Oosterkwartier 4—Oosterkwartier 5 50 Comp. N. K. B.: Oosterkwartier 1D. E. D. 1 35 Blauw Wit 4Oosterkwartier 2 7—0 Te spelen Zondag 27 September: Te Amsterdam: Blauw Wit 3Oosterkwar tier 1 2 uur Oosterkwartier 2Haarlem 1 2 uur H. K. B.: Animo 1Oosterkwartier 3 10 uur Oosterkwartier 4Alw. Ready 2 10 uur Meerlebosch 3Oosterkwartier 5 10 uur Wij maken er de leden op attent, dat de twaalftalcommissie iedere Maandagavond zit ting houdt in het clubgebouw van half 8 tot uur. T. H. B. Secr. P. Uljee, Amsterdamstraat 76 Gespeeld T.H.B. I—Watervliet I 4—3 Vriedschappelijk T.H.B. 2—Watervliet 2 2—5 Te spelen Zondag 27 Sept.: D. T. V. 2—T. H. B. 1 in Amsterdam, terrein Parkschouwbrug. Vertrek 12.20 Tempeliers- straat. Opgeven voor Donderdagavond a.s. Haarlem 4—T. H. B. 2 voor de competitie om 10 uur op het Haarlem-terrein. Van Nes straat Nieuwe leden, opgegeven door bestuur: mej W. Fonteine, mej. G. van Keulen, mej. M. Spierdijk. Heeren H. M. Best, H. de Jong. Ned. Biljartbond 25 jaar. RECEPTIE TE AMSTERDAM. In „Krasnapolsky" te Amsterdam reci pieerde Zaterdagmiddag het bestuur van den Ned. Biljartbond ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig bestaan dier organisatie. Na een kort openingswoord van den voor zitter der feestcommissie, den oud-voorzitter, den heer J. Sanders, was het woord aan den voorzitter van den jubileerenden bond, Jhr. Dr. J. C. Mollerus. Deze begon met de ver loving van H.K.H. Prinses Juliana met Prins Bernhard in herinnering te brengen en stel de daarop voor een schriftelijke huldebetui ging aan de Koninklijke Familie te zenden, hetgeen aller instemming had. Vervolgens bracht hij in een gloedvolle en goed gedocumenteerde rede het wel en wee van den bond in de afgeloopen 25 jaar in herinnering. Hij begon met hulde te brengen aan dege nen. die den eersten stoot hebben gegeven tot de beoefening van de schoone biljart- sport. tw. de heeren Grupping. Boelstra, Terpstra. Verkley. Bijlsma en Bierling. Voorts noemde hij namen als Mr. Lioni en Vermeu len en wederom Grupping, die na veel voor bereidenden arbeid op 22 Januari 1911 den N.B.B. hebben gegrondvest. Geleidelijk aan ontwikkelde zich het lan delijk verband en op 1 December 1931 waren 107 vereenigingen toegetreden met 3067 le den. Spr noemde tenslotte nog enkele namen van personen, die zeer veel voor de biljart- sport hadden gedaan, zooals de heeren J. Sanders. A. Pijper en A. Hamburger. Ook memoreerde hij eenige namen van de oude garde op het groene laken. nl. de hee ren J. Wiemers. J. Dommering. A. Bos en Robijns. wier prestaties hij roemde. Tot de laatste vijf jaren overgaande, noemde hij deze jaren van woeling, doch het verheugde hem, dat het hem thans is mo gen gelukken wat rust in den bond te krij gen en het verheugde hem tevens dat er in die jaren ook zoovele successen op nationaal en internationaal gebied geboekt zijn. Hij bracht hier hulde aan Sweering, Van Vliet, Robijns, Wiemers, De Leeuw, Sengers enz. De rede van den heer Mollerus werd door de aanwezigen met een daverend applaus be antwoord. De ceremoniemeester, oud-president San ders. deed daarna medeaeeling van een lan ge reeks telegrafische gelukwénschen. waar van we memoreeren van baron Schimmelpen ninck namens het N O.C.. van den Kon. Ned. Voetbal Bond, de Kon. Ned. Athletiek Unie, de Ned. Wielren Unie. de Ned. Boksbond, de Ned. Krachtsport Bond, de Ned. Roeibonü. de Ned. Hippische Sportbond, de Java Biljart Bond. de Kon. Ned. Scherpschutters, van het eerelid Verloop, van de Friesche veteranen Boelstra en Van Kammen, van Horemans, van Ajax en van nog zeer velen meer. Vele afgevaardigden voerden het woord onder aanbieding van bloemstukken. Uit alle toespraken bleek een zeer bijzondere waar deering voor het bestuur en in het bijzonder voor den heer Mollerus. die. in een uitvoe rige rede alle sprekers beantwoordende, nog mededeelde, dat het bestuur besloten heeft ter eere van dit jubileum den oud-kampioen J. Dommering voor te stellen als lid van ver dienste. Men bleef nog langen tijd gezellig bijeen. J. Dommering, het nieuwe lid van ver dienste van den Ned. Biljartbond. Wedstrijd voor Jongensnegentallen. De H. C. Haarlem organiseerde Zondag de bekende wedstrijden voor buurtnegentallen Jammer was dat één der ploegen moest wor den gedisqualificeerd wegens het doen mee spelen van een zestienjarige. Vanzelfsprekend is er weer verwoed ge streden, Kinheim was echter alle verre de baas. De uitslagen luiden: Eerste ronde: ZwaluwenKinheim 4—32 HomerunHCH (HCH uitgesloten) 1516 Go ahead—DJH 22—1 RCS vrijgeloot. Tweede ronde: RCS—Kinheim 7—25 Homerun—Go ahead 9—19 Finale: Kinheim—Go ahead 10—2 Morgenrood. -Bovengenoemd college hield Zondag een witvisch wedstrijd tegen „De Dageraad" H.N., bij de Lijnden. Er werd door twee korpsen deelgenomen, t.w. A. van Dijk, v. d. Brink, J. van Dijk, G. Houtkamp, R. v. d. Aar, v. d. Werve, P. van Woerkom, Janse-Kok, A. v. d. Pol, J. Stevenhaagen, J. C. Schouten, H. v. d. Schoot. Er was een schitterende beker beschikbaar gesteld door De Dageraad, welke beker in het bezit is gekomen van Morgenrood. Het Baarsje. Bovengenoemde vischvereeniging hield Zon dag haar onderlingen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart bij den Radmolen. Na afloop van den wedstrijd ging men naar net Clubhuis, waar de voorzitter, de heer Tab- bers, de prijzen uitreikte aan de volgende winnaars: 1ste prijs, eere-voorzitter de heer H. Veen, 2e prijs S. Bezooje met 67. de meeste. 3e prijs Smit Jongbloed, 57, 4e prijs P. Berg huis. 5e prijs Gabor, 6e prijs v. d. Aar, 7e prijs S. Rosman. Visschende Spoorjongens A. V. C. Zaterdagmiddag j.l. hield bovengenoemd college zijn 2en halfjaarlijkschen kaswedstrijd op witvisch in de Van Merlevaart te Heem stede. De uitslag was als volgt: le prijs met grootste visch 25 c.M.. F. Bouw; 2e prijs de meeste 5 stuks P. H. van Woerkom; 3e prijs J. Th. Junga; 4e prijs P. v. d. Smissen: 5e H. van Smissen, 6e pr. P. Ottenbros. De volgende prijzen werden bij loting ge wonnen: 7e pr. G. Booms: 8e pr. Ph. Belles; 9e pr. A. Verdoes; 10e pr. A. van Broekhuizen; 11e pr. Th. Lieshout; 12e pr. P. v. a. Meije; 13e pr. C. A. Larson. Driekringenwedstrijd. Zondagmiddag werd op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer W. H. Verkes een athletiekwed- strijd gehouden tusschen den turnkring Pur- merend e.o., den Turnkring Noord-Holland's Zuiderkwartier en den Ken nemer Turnkring. 't Was voor 't eerst, dat Purmerend e.o. aan een dergelijke ontmoeting uitkwam. Zijn ploeg, voor het meerendeel bestaande uit jonge krachten, wist dan ook weinig punten te verzamelen. Geen enkel van de 22 nummers werd door dien kring gewonnen. De wedstrijd tusschen het Zuiderkwartier en den K.T.K. was veel spannender, vooral bij de dames. Na vier nummers stonden de dames van beide kringen gelijk; na zes num mers was 't Zuiderkwartier 2.5 p. vóór, en 't slot kwam met 3.5 p. meerderheid voor dien kring. Van de 10 nummers wisten de K.T.K.- dames er slechts 2 te winnen. De heeren van den K.T.K. behaalden de overwinning op 8 van de 12 nummers. Hun voorsprong bedroeg 13.5 p. op het Zuiderkwar tier. Een meerderheid werd reeds in 't eerste nummer verkregen en zij werd den geheelen wedstrijd steeds gehandhaafd. Bij de dames behaalden Fanny Koen van het Zuiderkwartier en Piet Spoor van den K.T.K. ieder drie overwinningen. De uitslag was bij de dames: 1. Zuiderkwar tier 79 p., 2. Kennemer Turnkring 75.5 p., 3. Purmerend e.o. 35.5 p. De heerenwedstijd gaf 't volgende resultaat. 1. Kennemer Turn kring 96 p., 2. Zuiderkwartier 82.5 p., 3. Pur merend e.o. 54.5 p. Het resultaat werd bepaald volgens de PH.- telling. In den hier volgenden uitslag, waar in wij van elk nummer den persoonlijken win ner vermelden en voorts het op dat nummer door eiken kring behaalde punten-totaal, in P. Purmerend e.o., Z. Zuiderkwartier en K. Kennemer Turnkring. Dames: Hardioopen 100 M. 12.7 sec. F. Koen (Z.) P. 5 p., Z. 8 p. K. 8 p. Hardioopen 200 M. 26 sec. F. Koen (Z.) P. 5, Z. 9. K. 7 p. Hoogspringen 1.45 M. F. Koen (Z.) P. 3.5, Z. 10, K. 7.5 p. Verspringen 4.705 M. L. Klinge (K.), P. 4. Z. 9, K. 8 p. Driesprong 9.98 M. R. v. Asselt (K) P. 5, Z. 6, K. 10 p. Kogelstooten 9.15 M. R. v. Asselt (K.), P. 3. Z. 7. K. 11 p. Speerwerpen 24.91 M. R. Sjouwerman (K.), P. 3, Z. 9. K. 9 p. Discuswerpen 31.79 M. A. Boomhouwer (Z.) P. 5. Z. 9, K. 7 p. Estafette 4 x 100 M. Z.kw. 54 sec. Z. 6., P. gediskw., K. 4 p. Relay 200, 100, 80, 60 M. Z.kw. 61 sec. Z. 6, P. 2, K. 4 p. Heeren. Hardioopen 100 M. 11.2 sec. J. Thoolen (K.) P. 3, Z. 7, K. 11 p. Hardioopen 400 M. 54.8 sec. J. Jongkind (Z.) P. 5. Z. 8, K. 8 p. Hardioopen 1500 M. 5 min. J. Punt (Z.) P. 5, Z. 11, K. 5 p. Verspringen 6.03 M. P. Spoor (K.), P. 4. Z. 6. K. 11 p. Hoogspringen 1.70 M. P. Spoor (K.) P. 4, Z. 6. K 11 p. Hinkstapsprong 12.79 M. P. Spoor (K). P. 4.5., Z. 7, K. 9.5 p. Polsstokhoogspringen 3 M. G. Booij (P.) en J. v. d. Pol (Z.) P. 8, 9.5, K. 3.5 p. Discuswerpen 32.92 M. M. Kluft (K.) P. 4, Z. 7, K. 9 p. Speerwerpen 44.17 M. J. Duijff (K.) P. 5, Z. 7, K. 9 p. Kogelstooten 12.11 M. T. Schaak (Z.) P. 4. Z. 10, K. 7 p. Estafette 4 x 100 M. 46 sec. K.T.K. P. 4, Z. 2, K. 6 p. Zweedsche estafette 2 min. 13.8 sec. K.T.K., P. 4, Z. 2, K. 6 p. Onderlinge wedstrijden Haarl. Jachtclub. Zaterdag en Zondag hield de H.J.C. tot besluit van dit zeilseizoen Onderl. Wedstrij den, waaraan ook door een zestal leden van de R. en Z.V. „Het Spaarne" werd deelgenomen. Vooral in de beide jollenklassen A-jollen en clubjollen werd hevig gestreden. P. Gerbranda en H. Asselbergs werden de respectievelijke winnaars in deze afdeelingen. Een tweetal jollen sloeg om en één brak de mast. De uitslagen luiden: A-jollen (6 deeln.): 1. Hella, P. Gerbranda, 2. Elf. Ev. de Visser. Clubjollen (15 deeln.) 1. No. 148, H. Assel bergs, 2. Zeeuw. J. v. Leer, 3. Ineke. W. v. d. Berg, 4. Flierefluiter, R. de Zwart. 16 M2. (5 deeln.) 1. Sylnocht, K. Flemming, 2. Stuiver, R. Mees. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een pelotonwedstrijd met voorgift. Er waren maar twee pelotons van zes renners. De strijd ging tusschen de C-kl. en de Juniores. Het traject was 40 K.M. De Juniores kregen 5 M. voorsprong op de C-kl.. De uitslagen luiden als volgt: Het peloton van F. Jansen met Veen, Veer- Man, Knaap. H Munk en P. Duijns. Tijd 1 uur 13 min. 44 sec. 2. Het peloton van Tichelaar met A. C. Bijs ter. G. Neeft. G. v. Dijk, Weijers en Brugging. Tijd 1 uur 25 min. 27 sec. RapiditasZeeburg (44) Reeds van het begin af was Rapiditas in de meerderheid en al spoedig leidde zij door mej. Poorter. Wanneer even daarna de Zeeburg- midvoor vrijgelaten wordt, is de stand weer gelijk. Voor rust scoren beide partijen nog eenmaal (22). Na de thee weet Zeeburg al spoedig de lei ding te nemen (23). die zij evenwel maar kort behoudt. Mej. Poorter brengt de par tijen weer op gelijken voet (33). Wel weet Rapiditas vlak voor het einde nog de leiding te nemen, maar ook Zeeburg weet het net nog eenmaal te vinden (44) Concordia 2Rapiditas 2 (00) Al dadelijk na het begin blijkt dat de elf tallen goed tegen elkaar opgewassen zijn. Het einde kwam met een puntloos gelijk spel. RapiditasZeeburg (65) Rapiditas begint met een gewijzigde opstel ling en aanvankelijk lijkt deze zeer juist ge kozen, want binnen vijf minuten heeft zij reeds een 3—0 voorsprong. Voor rust ver kleint Zeeburg den achterstand tot 32, waarna de Rapiditas-midvoor den stand op 42 brengt. Na rust is Zeeburg aanvankelijk meer in den aanval; zij verkleint wederom den ach terstand (4—3), maar dan gooien de Haar lemmers er een schepje op. Om beurten zijn de doelen in gevaar. Beide partijen zien dan nog tweemaal kans, te scoren (65) Haarl. Tafeltennisbond. Het Jollen-kampioenschap. WEDEROM ONGELDIGE RACES Uit Warmond: De wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland in de twaalfvoets- jollenklasse zijn Zaterdagmiddag op de Ka- gerplassen voortgezet met den derden en den vierden voor wedstrijd, die verleden week door gebrek aan wind ongeldig moesten worden verklaard. Het was mooi. zonnig weer, maar er was ook nu weinig of geen wind. Er stond nauwelijks 2 M. per seconde, toen het eerste startschot viel; het werd opnieuw een drijf- partij, die na ruim twee uren ongeldig moest worden verklaard, zoodat nog steeds geen be slissing in de voorwedstrijden is verkregen en het op deze wijze nog weken kan duren, voor dat de Nederlandsche jollenkampioen ls aan gewezen. Beide groepen (de derde en de vierde) wa ren vijf minuten na elkaar gestart, maar dre ven al spoedig in elkaar Het duurde een uur en een kwartier voordat Kröger als eerste den boei op het Zwieland had gerond. Nummer laatst deed er anderhalf uur over. Na bijna twee uren werd het Norremeer be reikt, zoodat toen nog niet de helft van de baan was gevaren. Er was geen kans dat de race binnen den maximum zeiltijd zou worden afgelegd; het wedstrijdcomité besloot de race ongeldig te verklaren. Zondag. De Zondagmorgen bracht dan eindelijk weer goed zeil weer. Bij een aardig briesje iets Oostelijker dan Noord, kon de gewone Kaag baan in een goed uurtje worden afgelegd. De uitslagen waren: Derde voorwedstrijd: 1. Van de Stadt; 2, Landsman; 3. Kroger; 4. De Jong; 5. Broer. Vierde voorwedstrijd: 1. Van Lijnen Noo- men; 2. Evers; 3. Barzilay; 4. Schaap. Beslissingswedstrijd: 1. Broer; 2. Schaap. le eindstrijd: 1. Van de Stadt; 2. Van Lij nen Noomer.; 3. De Jong; 4. Kroger; 5. Broer; 6. Evers; 7. Van Vliet. 2de eindstrijd: 1. Van de Stadt; 2. Landman; 3. Van der Valk; 4 Van Lijnen Noomen; 5. De Jong; 6. Broer; 7. Evers: 8. Van Vliet: 9 Kroger. 3de eindstrijd: 1. Van Lijnen Noomen; 2. Barzilay. 4de eindstrijd: 1. Van Lijnen Noomen; 2. Van de Stadt; 3. Van der Valk. Secretariaat: Oranje Nassaulaan 169 Vrijdagavond werd de jaarvergadering ge houden. Te 8.15 waren de afgevaardigden van de volgende vereenigingen aanwezig: H.T.T.C., Barna, Shot, T.O.G., Victoria. Van de op te richten Zandvoortsche T.T.C. Hollandia was de heer H. Goldberg aanwezig. Na het ope ningswoord van den voorzitter, den heer T. Bonting, werden de volgende punten behan deld: Een brief van den heer H. Goldberg, waar stond dat het in de bedoeling ligt op 30 Sep tember in Zandvoort een tournooi te houden en daarna een tafeltennisclub op te richten. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd, evénals dat van den penning meester. Statuten en huishoudelijk reglement wer den goedgekeurd na verandering van artikel 12 en 24. Vervallen artikel 13. Bij de bestuursverkiezing werden de volgen de candidaten gesteld: Voor penningmeester E. J. F. van Abbevé; voor commissaris: H. Beek. Het aftredende bestuur werd in zijn geheel herkozen, behalve de heer H. W. Fris, die zich wegens drukke werkzaamheden niet meer be schikbaar gesteld had. Voor de vele werk zaamheden. die hij voor den H. T. T. B. ver richt had. dankte de voorzitter hem. Spreker beschouwde het heengaan van den heer Fris als een zwaar verlies. Het verheugde .iem echter, dat hij bereid was in de propaganda- commïssie zitting te blijven nemen. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: T. Bonting (voorzitter), E. J. F. van Abbevé (vice-voorzitter)J. C. Hoeck (secretaris), W. Caljouw. penningmeester. P. A. Huizinga, J. Jansen, R. Lobber commissarissen. Verkiezing kascommissie: vaste leden: H. Beck, J. de Jong, G. A Brongers. Plaatsver vangende leden: J. Nidelsteyn Walter, H. W. Frits, P. C. Telchuys. Materiaalkeuringscommissie: P. C. Telchuys enH. Kosters, vaste leden; H. Beute en Chr. Vogelzang, plaatsv. leden. Omtrent de koninklijke goedkeuring van den bond werd besloten, zich met den N. T. T. B. te verstaan. De begrooting werd goedgekeurd. Te 11.15 uur werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Van 26 Sept-10 Oct. wordt het secretariaat waargenomen door den heer P. A. Huizinga, Aelbertsbergstraat 11. Benoemd tot wedstrijdleider zijn: F. Vetter, Frans Lisztlaan 7, Heemstede. J. Nidelsteyn Walter. Duinoordstraat 25. Haarlem-N. Aan het tournooi te Zandvoort. dat V/oens dag 30 September gehouden wordt zijn de vol gende klassen verbonden: heeren- en dames- enkelspel A en B. Dames-, heeren- en gemengd dubbelspel A en B. Het tournooi is goedge keurd door den H. T. T. B. Laatste datum van inschrijving: 28 September: Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij den heer H. Goldberg, Wilhel- minaweg 20. Zandvoort. aan wien tevens in schrijvingen gezonden moeten worden. Het tournooi begint 's middags 2 uur. Tevens wordt op dien dag de Z. T. T. C. Hollandia opgericht. Inschrijvingen voor het lidmaatschap te rich ten aan het zelfde adres.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11