De geheimzinnige Gastheer VOETBALNIEUWS R.K. VOETBAL ZWEMMEN ROEIEN MOTORWIELRIJDEN MAANDAG 21 SEPT^MBE EERSTE KLASSE A. SpaarnestadHaarlem 3 a (34) Spaarnestad heeft het seizoen ingezet met een nederlaag, die misschien niet had plaats gehad, als zij volledig geweest was. Het begin is voor Spaarnestad. Na een kwartier scoort H. de Nijs (1—0). Haarlem 3a kwam er langzaam beter in, en wist met een mooi schot gelijk te maken (11). Na de rust hetzelfde spelbeeld. Eerst was Spaarnestad iets sterker, wat zij uitdrukte in 'n doelpunt van N. Cardol. Haarlem wist ech ter wederom gelijk te maken (22). Hierna kreeg Haarlem een penalty toegewezen, die in geschoten werd (23). Spaarnestad zette er alles op, doch Haarlem scoorde door Onken- hout (24). Nog gaf Spaarnestad niet op; zij bracht de Haarlem-verdediging zoo in het nauw, dat een back een doelpunt scoorde (34). R. C. H. 5—E. D. O. 3 (5—2) Herhaaldelijk is het EDO-doel in gevaar; het kan niet uitblijven, dat RCH 5 haar meerderheid bekroond ziet, als de mid denvoor een bal in het doel deponeert. Het is de middenvoor van RCH 5, die nog tweemaal weet te scoren. EDO 3 weet na een misver stand den stand op 31 te brengen. De tweede helft weer een doorloopende druk van RCH op het EDO doel, dat RCH 5 nog slechts twee doelpunten aan de score weet toe te voegen dankt EDO in hoofdzaak aan haar doelverdediger. In de nog restee- rende periode slaagt EDO 3 er nogmaals in, een doelpunt te maken (52). Eerste klasse B. E. D. O. 4—E. D. O. 5 (2—2) Van het begin af is het vijfde in de meer derheid. Als na eenigen tijd het vijfde gaat verslappen en het vierde sterk in den aan val is, weet S. van der Laan, den bal te be machtigen; hij scoort onhoudbaar (01). J. van der Laan brengt even hierna den stand op 02. In de tweede helft heeft het vijfde het beste spel. Het vierde blijft moedig vol hou den. Bijvoet weet met een keurig schot den achterstand te verkleinen (12). Koppen maakt gebruik van een fout in de verdediging en de stand is gelijk (22). Haarlem 3Stormvogels 4 (41) De H. V. B.-kampioenen van 't vorige jaar hebben het seizoen met een klinkende over winning geopend. Het dient echter gezegd, dat Stormvogels zeer gehandicapt werd door het uitvallen van haar bekwamen keeper, die een vrij ernstige handblessure opliep. Zijn plaatsvervanger weerde zich verdienstelijk, maar bleek toch geen keeper van klasse, waardoor Haarlem 3 in de gelegenheid was kort na elkaar drie doelpunten te scoren. In de eerste helft ging de strijd vrijwel ge lijk op; beide verdedigingen toonden zich zeer betrouwbaar. Na een half uur kreeg de Haarlem-keeper het te kwaad met het gladde veld, waardoor Koper in de gelegenheid werd gesteld, aan Stormvogels de leiding te geven. (01). In de tweede helft vallen de jeugdige Haar lemmers weer enthousiast aan; langzaam maar zeker wordt de verdediging van Storm vogels steeds meer in het nauw gedreven. Een penalty is dan het gevolg van wat al te hard handig verdedigen, waarbij tevens de keeper van Stormvogels onklaar raakt; Stiphout schiet den strafschop in (11). De roodbroeken komen hierna in de meer derheid. Keuning geeft Haarlem met een goed geplaatst schot de leiding en Otto brengt tenslotte met twee goede doelpunten den eindstand op 41. R. C. H. 3—R. C. H. 4 (4—3) Het eerste treffen tusschen de beide Ra- cing-elftallen is er een geweest, waarbij de noodige spanning niet ontbrak. Reeds van den aftrap af gaat RCH 4 op het doel af; met een fraaien kopbal van Troost is het eerste doelpunt gescoord RCH 3 werkt zich dan wat los en na een kwartier weet zij den stand weer op gelijken voet te brengen. Kort hierop krijgt het derde een penalty te nemen, welke in een doelpunt wordt om gezet. Na de hervatting is het weer een gelyk op gaande strijd. Een gevaarlijken aanval van rechts besluit W. Kedde met een hard schot, dat onhoudbaar in het doel belandt (31). Na een penalty gemist te hebben vergroot zij nogmaals den voorsprong, doch dan komt RCH 4 zoo sterk opzetten, dat alle spelers zich volkomen moeten geven om het steeds drei gende gevaar af te wenden. RCH 4 weet tot tweemaal toe den achterstand te verkleinen (43). Tweede klasse C. D. C. O.—R. C. H. 8 (2—1) Na ongeveer 35 minuten onderneemt R. C. H. een goeden aanval, die succes heeft (0—1). Onmiddellijk na den aftrap gaat de voor hoede van D.C.O. op het doel der bezoekers af; het is de linksbinnen, die den gelijkmaker in het doel schiet. (11). Na de rust is de thuisclub iets meer in den aanval; na een kwartier wordt de bal na een voorzet van links door den midvoor van D. C. O. in het R. C. H. doel geplaatst (21). Hiermee komt het einde. FEUILLETON door ELSA KAISER. 6) „Ja, de hond is vermoord", zei Kings en staarde naar den grond. „Dood, zoodood", zeide Lutton en er lichtte iets in zijn oogen. „Hij werd vanmorgen dood gevonden, zijn kop was nota bene verpletterd", vertelde Wil liam. „Doodgeschoten?" vroeg Lutton ontsteld. „Neen, niet geschoten, het ziet er uit alsof het met een bijl, of iets dergelijks is gedaan". „En heeft hij daarbij in het geheel niet gejankt?" „Neen. dat is nu juist het onbegrijpelijke. Ik snap niet hoe de kereld dichtbij hem heeft kunnen komen. De hond was heel gevaarlijk". „Merkwaardig", zeide Lutton en keek zijn vriend doordringend aan. „Heb je aanwijzin gen. of verdenk je iemand?" „Neen", zeide William somber. „Maar alles zit zoo prachtig in elkaar". Lutton zweeg. Plotseling sloeg William met de vuist op R 1936 V. V. H.Vliegende Vogels 2 (21) Direct na den aftrap neemt V.V.H. het Vo gels-doel onder schot. Het afwerken der aan vallen is echter slecht. Aan den anderen kant ontsnapt het V.V.H.-doel aan een doorboring. Toch is het V.V.H. die het eerst doelpunt. Eén der backs schiet zacht naar zijn college; deze wil den bal op zijn keeper terug spelen, maar hij schiet zóó, dat de bal in het doel verdwijnt. Dan ondernemen de Vogels eenige stormloopen op het V.V.H.-doel. Uit een al- gemeenen aanval weten zij gelijk te maken. Vijf minuten voor rust maakt de V.V.H. linksbuiten nog een doelpunt (21). Na rust een gelijk opgaand spel. Geen der partijen weet meer te doelpunten. ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE De Uitslagen. KennemerJand-beker le ronde: KennemerlandTelefonia 41 V. E. W.—V. V. IJ. 2—3 Afd. C. Johez 2Kennemerland 4 52 Adspirantencompetitie. Afd. B. Kennemerland a—I. V. O. 02 OM DEN KENNEMERLAND-BEKER. KennemerlandTelefonia (41) Gedurende het eerste kwartier was Tele fonia veel sterker dan de thuisclub. Er ont stonden tal van gevaarlijke situaties voor het Kennemerland-doel. Ondanks het sterke over wicht van Telefonia bleven goals uit. Lang zamerhand werd het spel meer verdeeld, waar bij bleek, dat de Kennemerlandaanval beter van de kansen wist te profiteeren. W. Coert schoot al spoedig het leder onhoudbaar langs Zoon; De Graaf kon hierna ongehinderd een voorzet van zijn rechtsbuiten inschieten (20). Telefonia geraakte door dezen onverwachten achterstand haar zelfvertrouwen kwijt, waar van Coert profiteerde door nogmaals te doel punten (30). In de tweede helft verdedigden de bezoekers uitstekend. Een goede aanval van Telefonia leverde een verdiend tegenpunt op, gescoord door Verver. Eenige seconden voor het einde bracht De Graaf den eindstand op 41. H. B. S. veertig jaar eerste klasser. Vóór het begin van de wedstrijd H.B.S. Haarlem werd H. B. S. gehuldigd in verband met haar 40-jarig onafgebroken eerste-klas- seschap. Het K. N. V. B.-bestuur was bijna voltal lig aanwezig met zijn eere-voorzitter, den heer Muiier en den oud-voorzitter ir. Kips. De K.N.V.B.-voorzitter, Dr. Van Prooyen, sprak waardeerende woorden en overhandig de als huldeblijk een zilveren aschbak na mens het bondsbestuur. Namens „Haarlem" overhandigde aanvoer der Kammijer met een toepasselijke toespraak aan H. B. S. een rood-blauwe vaan. NoorwegenDenemarken (33) Uit Oslo: Voor dertigduizend toeschouwers is Zondag de landenwedstrijd Noorwegen Denemarken gespeeld.De Noren waren goed op dreef en leidden met -de rust met 21. De match'eindigde met-gelijk spel. (3-r^). De Uitslagen. VolendamWilskracht 3—1 De MeerS D.O. 3—2 V.V.IJE.M.M. 1—4 ExcelsiorLeonidas 5—2 SpartaanSantpoort 4—2 S.J.C.—G.D.A. 4—2 Graaf WillemH.B.C. 1—3 D.H.L.Onze Gezellen 2—3 D.S.S.Lisse 2—2 G.V.O.Geel Wit 1—1 V.V.IJ—A.D.O. 2—0 Santpoort IID.E.M. 2—2 NeaVolendam II 5—2 Celer.Blauw Zwart 4—1 V.V.G.D.O.N.K. 2—6 AeolusSpartaan II 41 WilhelmusOliveo 2—0 Nida Senff evenaart wereldrecord. Voor een uitverkocht huis hadden Zondag avond in het Sportfondsenbad te Amsterdam internationale zwemwedstrijden plaats, waar aan behalve door de beste Nederlandsche zwemsters en zwemmers ook werd deelgeno-* men door een aantal Amerikaansche leden van de Olympische ploeg. Onder hen be vond zich o.a. de wereldrecordhouder rug slag A. Kiefer. Bij de 100 M. rugslag voor dames liet Nida Senff zien. dat zij haar wereldrecord waardig is; zij slaagde er dan ook in. haar te Aarhuus gevestigde wereldrecord van 1 min. 15.4 sec., dat nog niet gehomologeerd is, te evenaren. Een pracht prestatie. Een goede prestatie leverde mej. I. van Feggelen van het IJ. die na een mooien tafel. „Ik zweer", riep hij driftig, „dat ik van avond weer een hond heb". „Ben je er dan zoo vast van overtuigd dat er 's nachts iemand om het huis heensluipt?" vroeg Lutton. William antwoordde niet dadelijk, hij keek den ander afwezig aan en mompelde toen: „Gisteren waren het een mensch en een hond die vermoord werden. Wie garandeert mij dat wij zelf morgen of overmorgen nog zullen leven?" „Wat zeg je?" Lutton schreeuwde bijna. „Is er een mensch vermoord? Wie? Waar?" William keek op, hij zag er diep wanhopig uit. „Ja, er werd een man vermoord, een oude brave kerel, men vond zijn lijk bij den hollen weg". Verslagen zonk Lutton in een stoel. „Hemel" stamelde hij en keek verwezen rond. „Iemand moet ons helpen", fluisterde Wil liam en verliet de kamer. Lutton bleef nog een oogenblik zitten om na te denken en besloot 'n dringende dépêche aan zijn ouden vriend Dennis te zenden. Hij kleedde zich om naar het postkantoor te gaan. maar bedacht zich dat hij den ouden heer Kings nog geen goedenmorgen had ge- wenscht. Deze scheen zeer ontsteld over het gebeurde met den hond, van den anderen moord bleek hij niets te weten. „Ik begrijp er niets van, mijnheer Lutton" stamelde hij verward, „totaal niets. H A A R E E M'S DA'GEC 'A' strijd met afwisselende kansen tegen Willy den Ouden tweede werd in 1 min. 17 sec. Als laatste nummer vóór de pauze werd de 200 meter rugslag voor heeren verzwom- men. Dit was het nummer van den avond. Hier konden we den wereldrecordhouder, Kiefer aanschouwen. Het was phenomenaal, zooals hij zwom; vooral het keeren was iets speciaals. Zonder natuurlijk maar een oogen blik bedreigd te zijn. won hij in 2 min. 25 4 5 sec., hetgeen dus wel bewees dat hij er geen demonstratie van had gemaakt, doch wel degelijk strijd geleverd had. Onze recordhouder Scheffer (D.J.K.)wiens keeren ook bijzonder goed was, wist na een mooien strijd met zijn grootsten tegenstander Metman (Het IJ) zijn eigen record op dit nummer met 4/5 sec. naar beneden te halen en te brengen op 2 min. 37 sec. Hij komt dus steeds dichter bij het Europeesch record en schaart zich dus daar mede onder de beste Europeesche rugslag- zwemmers. Tijdens de pauze werd door den voorzitter van den K.N.Z.B.. den heer Jan de Vries, aan Tini Wagner de gouden bondsmedaille overhandigd voor de door haar behaalde wereldrecords Jj3p NED. HOCKEY-BOND Voorronden Hockeydag. Breda Breda—H.T.CC. 3—0, Zwart Wit—E.M.H.C. 3—0. Tweede ronde: BredaZwart Wit 90. Deventer: DeventerZwolle 60, NijmegenG.H.C. 2—1 E.E.V.—Union 0—6, Deventer 2—Hengelo 1—2, D.K.S.—Arnhem 0—2, P-W.—G.H.B.S. 3—0. ZutfenApeldoorn 30, Venlo een bye. Tweede ronde: P.W.Arnhem 22 P.W. wint na doeischieten. ZutfenVenlo 22 Zutfen wint na doeischieten. HengeloUnion 05, DeventerNijmegen 51. Derde ronde: P.W.—Zutfen 0—0 Zutfen wint na doeischieten. Den Haag: H.H.IJ.C.—Rijswijk 8—0, H.D.M.—Leiden 2 12—1, Clubh. Te Werve—Cadetten 1—1. Te Werve wint na doeischieten. Leiden-H.O.C. 2—2. Leiden wint na doeischieten. Tweede ronde: H.D.M.H.H.IJ.C. 20, Lei den—Te Werve 40. Haarlem: StrawberriesPinokkio 2 13, Amsterdam 2Famos 0—0 Amsterdam wint na doei schieten. HarlekijnI.C.C. 21. O.K.Hurley 3—1, A.M.J.V B.M.H.C. 2 0—5, Pinokkio—Alk maar 0—3, H.B.S.—Harlekijn 2 50 B M.H C. Strawberries 2 50, Zandvoort een bye. Tweede ronde: ZandvoortBM.H.C. 08, Alkmaar—H.B.S. 0—1, Harlekijn—Amsterdam 2 0—5, BM.H.C. 2—O.K. 4—1. Derde ronde: B.M.H.C.H.B.S. 70, Pinok kio 2Amsterdam 2 23. Laren AmsterdamKameleon 90. LarenBaarn- sche H.V. 2 00. Laren wint na doeischieten. Het Gooi—Stichtsche H.C. 7—0, Hilversum 2— Be Fan- 2 21, Baarnsche H.V.Laren 2 20, Hilversum—Gooi f—0., Be Fair—Amersfoort 00. Be Fair wint na doeischieten. S-C.H.C Schaerweyde 41. Amersfoort 2 een bye. Tweede ronde: Amersfoort 2S.C.HC. 0—7, AmsterdamLaren 21, GooiHilversum 2 7—2. Derde ronde; B.H.C.Hilversum 01, Be Fair—S.C.H C. 3—1. Rotter darn Vierde 2—Victoria 0—2, Hudito—S.O.S. 2 03, VierdeDelftsche Studenten 2 10, TogoS.O.S. 2—0, Delftsche StudentenVic toria 2 6—0, A.M.V.J.—H.Y C. 1—1. H.Y.C. wint na doeischieten. A.M.V.J. 2H.O C. 2 05. Tweede ronde: VictoriaSO.S. 40, De VierdeTogo 07. Delftsche Studenten 1 H.Y.C. 2 6—0. Derde ronde: Delftsche Studenten 1H.O.C. 2 2—0. De Hockeydag te Heemstede. Het gecombineerde Bloemendaal en M. H. C. heeft een zeer goeden start gemaakt. Het eerste team won in de eerste ronde, nog ietwat moeizaam, met 50 van Strawberries 2. Tegen Zandvoort raakte het team al wat be ter ingespeeld en won. ondanks kranigen te genstand van Zandvoort, met 80. In de vol gende ronde moest H. B. S. er met 70 aan gelooven. Met deze record-score van 200 in drie wedstrijden plaatste B. M. H. C. zich on bedreigd als no. 1. Het tweede behoefde slechts twee wedstrijden te spelen, maar won deze dan ook overtuigend. Het Amsterdamsche A. M. V. J., werd met 50 geklopt. Daarop volgde Oh Kay, dat door een 41 overwinning der Haarlemmers werd uitgeschakeld. Het zoo sterk geachte Amsterdam 2 heeft zich nog maai' nauwelijks kunnen handhaven en maakte dan ook een zwakken indruk. In de eerste ronde was tegen Famos een punt loos gelijk spel het resultaat. Slechts het doei schieten bracht Amsterdam 2 een ronde ver der. Daar werd tegen Harlekijn een ouder- wetsche zege behaald; met 6—0 had Amster dam 2 weer veel goed gemaakt. Maar tegen Pinokkio 2 was het weer mis. Wel leidde Amsterdam 2 aanvankelijk met 30, maar Pinokkio liep in tot 32 en slechts met veel moeite wist Amsterdam 2 zich te handhaven. HOOFDSTUK III. Toen William en Lutton eenige uren later beiden weer thuis waren, begon men juist aan de lunch. De oude heer was in een zeer zonderlinge stemming. Nu eens praatte hij druk en levendig, om dan plotseling midden in een zin af te breken en in een somber zwij gen te vervallen. Lutton hield het gesprek zoo goed mogelijk gaande, maar vermeed het lang bij het gebeurde stil te blijven staan om dat hij niet wilde laten blijken hoe groot zijn belangstelling in het geval was. Toen hij zoo ongewoon, en een beetje al te geanimeerd over de mooie omgeving en het aangename van het buitenleven zat te praten, wierp de oude heer hem steelsgewijze wantrouwende blikken toe. Eenmaal ving Lutton zulk een blik op, hij bleef den ouden heer plotseling zwijgend, een poos lang strak aankijken, tot deze de oogen neersloeg. Maar een oogenblik later begon de oude man in een stortvloed van woorden avonturen uit zijn veelbewogen leven te vertellen. Hij was onder meer ook cowboy en gouddelver geweest, en daar hij een goed verteller was, boeiden zijn verhalen Lutton meer dan hij wel wilde bekennen, want achter dit alles voelde de geroutineerde schrijver van detective verhalen een geheim. Iets dat de oude man wilde verbergen, een geheim dot hij verborg maar dat hem desondanks op de lippen brandde Na de lunch noodigde de oude heer, Lutton HOCKEYSTICKS. Alleenverkoop van wereldmerken als DUNLOP SPALDING vanaf 6.95. SPORTHUIS HAARLEM, Groote Houtstraat 123 - Telef. 12215. (Adv. Ingez. Med.) Om den Holland-beker. TEN HOUTEN WINT DE OUDE SKIFF. Zaterdag werden de roeiwedstrijden om den Holland-beker op de Ringvaart bij Sloten voortgezet en geëindigd. De skiffeur Ten Houten van Willem III zorgde in de beslissing van het nummer oude skiff om den Holland-beker voor een over winning. zoodat de beker weer in Neder- landsch bezit kwam Het was alleen jammer, dat onze landgenoot winnaar werd, doordat zijn tegenstander moest worden gediskwali ficeerd, hoewel den Amsterdammer zeker ook een regelmatige overwinning ten deel had kunnen vallen. Over het verloop van deze race het vol gende De beslissing in het nummer oude skiff ging tusschen den Amsterdammer ten Houten en den Duitscher Fueth van de R. V. Ruessels- heim, de vereeniging, die in 1935 den Holland beker won. De start verliep in kalm tempo, waarbij ten Houten eenig voordeel wist te behalen. Pueth zette echter door en passeer de den Willem m-man Deze bleef echter in een kalm tempo van 28 slagen doortrekken en vertrouwde blijk baar op zijn eindspurt. Op 1000 meter trok de Nederlander iets krachtiger, maar hij hield nog hetzelfde tempo. Toen kwam zijn prachtige spurt. Zonder het tempo noemens waardig te verhoogen, liep hij bij eiken slag op zijn tegenstander in en met dezen fraaien spurt zou hij den Duitscher zeker gepasseerd zijn, wanneer deze niet in de baan van Ten Houten was gekomen. Beide booten waren elkaar zóó dicht genaderd, dat een aanva ring onvermijdelijk scheen, doch op dat mo ment hief Ten Houten zijn hand op als tee- ken van protest. Hij roeide echter door om de eer te heb ben als eerste aan te komen. Op dat moment zag men plotseling een derden roeier in de baan Het was een andere Duitscher, die blijkbaar door enthousiasme aangegrepen, zijn landgenoot wilde aanvuren. Ten Houten hief ten tweeden male zijn hand op om te protesteeren. Weer roeiden de beide skiffeurs door, toen de andere roeier uit de baan was gegaan, doch nu was hij zoover op den Rues- selsheimer achter geraakt, dat hij dezen niet meer kon passeeren. De kamprechter heeft Fueth terecht ge- disqualificeerd, zoodat Ten Houten nu den Holland-beker weer in Nederlandsch bezit had gebracht. De uitslagen. Twee zonder stuurman: 1. Koelner Ruder Verein, vier lengten, 8 min. 151/5 sec., 2. Hellas. Overnaadsche skiff: 1. Meyer (Willem III) met vele lengten; 2 de Jong (Arsa). Amsterdamsche vieren: 1. De Hoop (Keus kamp, Steirts Bisschop, Bellies, Nierstrasz) met twee lengten, 8 min. 115 sec.; A. Am- stel (Roos. Molle. Koomen en Visscher). Lichte skiff: 1. Ir. van Niftrik (de Hoop) 9 min. 115 sec.; 2. Espeet (Willem III). Jonge vieren om den Willem Hultzer-be- ker: 1. Amstel, row over, 7 min. 46 sec. Jonge skiff a: 1. Schubert (Mainzer R.V.) met vele lengten, 8 min. 13 2/5 sec.; 2. Meu- ser (Koelner R.V.) Jonge skiff b: 1. Botz (Koelner rv) met vier lengten, 8 min. 15 4/5 sec.; 2 Moscow (Poseidon). Oude skiff: 1. Ten Houten (Willem III), 8 min. 3 sec.; Fueth (R.V. Ruesselsheim) ge diskwalificeerd. De Internationale Zesdaagsche. Uit Garmisch PartenkirchenOp den der den dag van de internationale zesdaagsche hebben de rijders met veel regen te kampen gehad. Daardoor waren de wegen niet gemak kelijk te berijden. Pechvogels bij de Nederlan ders waren Van der Voort en Jacques Schot, die resp. een lekken band en een gebroken ketting kregen. Zes Nederlandsche rijders zijn zonder strafpunten, waaronder het team Van Hamersveld, De Ridder en Moejes. Bij de buitenlanders is de Duitsche rijder Scheel licht gewond bij een valpartij. Uit Garmisch-Partenkirchen: Zondag is de vierde étappe van den internationalen zes- daagschen motorwedstrijd verreden over een afstand van 467.5 K.M. Het traject leverde wei nig moeilijkheden op. Onze landgenoot Jac. Schot is wegens een defect aan het stuur van zijn motor uitgevallen. Voorts tobt Fijma met een gebroken klepveer, zoodat hij zeer voor zichtig moet rijden. Het Nederlandsche a-team in den strijd om de zilveren vaas is nog steeds zonder straf punten, evenals twee Engelsche en twee Oos- tenrijksche teams. Vrij van strafpunten zijn eveneens de individueele rijders Persoon, Bakker Smit en Roest. in de biblotheek om nog een sigaar met hem te rooken. Ook nu bleef hij zenuwachtig pra ten maar verwarde zich soms zoo in zijn verhaal, dat hij plotseling moest afbreken, waarna hij minutenlang zwijgend voor zich uit bleef staren. William trad na zijn werkzaamheden even eens de kamer binnen, maar hij sprak geen woord en zat somber te staren. Nu en dan echter, als zijn vader onsamenhangend begon te praten, wierp hij Lutton een blik toe, alsof hij wilde zeggen: „Nu hoe vindt je het, ge draagt hij zich niet vreemd, men zou denken dat hij af en toe de kluts kwijt is". Maar de oude heer praatte voort en nam blijkbaar geen notitie van zijn zoon. Eindelijk zeide hij dat het hem zulk een buitengewoon genoegen deed dat Lutton een poos bij hen wilde blijven. Hij hoopte dat hij zich geheel thuis zou gaan gevoelen en hun huis als het zijne zou willen beschouwen. Hij informeerde of zijn kamer den gast beviel, of hij schrijven kon en alles had wat hij noodig had en wat zijn verdere plannen wa ren. Lutton antwoordde met enkele beleefde woorden, maar Innerlijk voelde hij zich bui tengewoon onbehagelijk. Het liefste zou hij dadelijk zijn vertrokken. Het was precies zooals William had gezegd Het huis, en het geheim van het huis. druk ten hem. Hij voelde er zich beangst, bijna bang en wist nu met onfeilbare zekerheid, dat 9 Nationale Schaakwedstrijden. De Nationale Schaakwedstrijden, georga niseerd door de Zandv. Schaakclub, die Za terdag en Zondag werden gehouden in Mo- nopole. zijn een groot sucecs geworden. De voorzitter van de Z.S.C., de heer C. L. Bolwidt, riep den aanwezigen Zaterdagavond 7 uur een hartelijk welkom toe. De loco-burgemeester, de heer Corn. Sie gers. die hierna het woord kreeg, was ver heugd over het feit, dat het schaken in steeds ruimeren kring werd beoefend. Het actieve bestuur van de Z.S.C. had hiertoe het zijne bijgedragen. Met den wensch, dat dit tournooi in alle opzichten zou mogen sla gen, verklaarde spreker het tournooi voor geopend. Hierna werd nog het woord gevoerd door den heer B. J. v. Trotsenburg namens den K.N.S.B en door den heer M. J. Kuiper na mens den N.H.SB. Onder leiding van den heer L. Blok. secre taris van de Z.S.C. begonnen daarna de wed strijden. Aan de uitslagen ontleenen we de volgende: Eere-groep veteranen le ronde: Mr. G C. A. OskamH. v. Har- tingsveld 01. Jhr. Ir. H. Strick v. LinschotenJ. L. Ker sten 10. 2e ronde: J L. Kersten—Oskam 01 v. Ha rtingsveld-Strick v. Linschoten 10. 3e ronde: OskamStrick v. Linschoten 1/21/2. Kerstenvan Hartingsveld 1/21/2. le prijs: H. v. Hartingsveld 2,'2 p 2e pr. Mr G. C. A. Oskam 1 1 2 p 3e pr. Jhr. Ir. H. Strick v. Linschoten IV2 p. 4e pr. J. L. Ker sten 1/2 p. Eere-groep jongeren: le A. D. de Groot 2 p.. 2e Jhr. Mr. Dr. J. H. O. v. d. Bosch 1 2 p.. 3e F. D. Scheltinga 1 1/2 p. en 4e L. Prins 1 p. Hoofdklasse A: le G. Kroone 2 p2e W. J. Muhring 1 1/2 p.. 3e Justus Meyer 1 1,2 p., 4e A. H. Knop pers 1 p. Hoofdklasse B: le S. v. Mindeno 2 1/2 p.. 2e Mr. W. G. Be- linfante 2 1/2 p.. 3e D. J. S. de Lange 1/2 p., 4e G. Bosscha 12 p. Hoofdklasse C: le C. F. van Tongerlo 2 1/2 j., 2e J. A. J. Polak 1 1/2 p3e C. Dekker 1 1/2 p. en 4e E. Morrisson V2 p. Hoofdklasse D: le P. Verdonck 2 p., 2e Dr. Zak IV2 p„ 3e J. Hartong 1 1/2 p.. 4e M A. Kortekaas 1 p. Hoofdklasse E: le Jelling v. Dijk 2 p., 2e G. Lindeman 2 p 3e A. C. de Groot 1 p., 4e Mr. A. G. de Blécourt 1 p. Hoofdklasse F: le Th. M. de Hon 2 p.. 2e Joh. Vreeken 2 p.. 3e J. Nijman 1 1/2 p.. 4e S. Kool V2 p. Hoofdklasse G: le F. Knuttel 2 1/2 p., 2e P. L, Bakker 1*'2 p., 3e J. Spyer 1 p., 4e P. A. C. v. d. Bronk 1 punt Hoofdklasse H: le E. D. de Waa'. 1 1/2 p.. 2e P. de Bruin IV2 P.. ,3e E. v. Scherpenhuizen Rover 1 1/2 p.. 4e D. WIelena 1 1/2 p. Hoofdklasse J: le Dr. G, A. Ribbink 2V2 p.. 2e Ph. H. Maste 2 p., 3e F. W. Harsman 1 p., 4e H H. J. v. d. Pol 1/2 p. Hoofdklasse K: le D. B. A. Appel 3 p.. 2e mevr. Roodzant- Glimmerveen 1 1/2 p.. 3e Th. Geestman 1 1/2 p. .en 4e L. E. Hoeffelman 0 p Eerste klasse A: le I. Zitman 2 1/2 p., 2e A. S. v. Ommeren IV2 p. Eerste klasse B: le W. A. L. Visser 3 p., 2e A. Kroese 1 1/2 p. Eerste klasse C: le J. v. Deventer 2 1/2 p. 2e C. P. Leegwater 2 1/2 punt Eerste klasse D: le J F. v. d. Geer 2 p., 2e J. P. Koop 2 p. Eerste klasse E: le L. Udo 2 1/2 p.. 2e C. Nleuwendijk 2V2 p. Eerste klasse F: le D. H. Dijkman 2 1/2 p., 2e H. v. d. Geer 2 p. Tweede klasse A: le G. van 't Geer 2 1/2 p., 2e D. Rosenbrand 2 1/2 p. Tweede klasse B: le H. Goggel 2V2 p„ 2e J. Kroon 2 p. Derde klasse A: le L. Sepp 3 p.. 2e M. v. d. Berg 1 1/2 p. Derde klasse B: le G. v d. Berg 2 1/2 p., 2e G. v. Zijl 2 l/2p. Derde klasse C: le Mevr. R. Onvlec-Lans, 2Yz p., 2e S. S. Crok 2 p. Derde klasse D: le J. E Bogaerdt 2V2 p., 2e Dick Polak 2 p. Zondagavond werden door den heer L. Blok met enkele toepasselijke woorden de prijzen uitgereikt. Aan het slot bracht de heer C. L. Bolwidt dank aan allen, die hadden medegewerkt om de wedstrijden op zoo prettige en rustige wijze te doen verloopen. Mr. G. A C. Oskam bracht namens alle deelnemers dank aan het bestuur van ZS.C. voor de uitstekende wijze waarop deze wed- strijden waren georganiseerd. er iets dreigde, iets onbekends, maar iets on afwendbaars. Het was bij daglicht weliswaar niet het onaangename gevoel dat hem des nachts had bekropen toen hij den ouden man zoo geheimzinnig had zien wegsluipen, maar het was toch van dien aard. dat Lutton grootcn lust gevoelde met de eerste de beste gelegenheid weer terug te reizen naar zijn veilig, prettig en heel niet geheimzinnig huis. Toen dit idee door hem werd geréaiiseerd, moest hij onwillekeurig glimlachen. „Ik", dacht hij. „een schrijver van gruwelgeschlede- nissen en onbestaanbare geheimen, ik zal mij angst aan laten Jagen door een ouden, mis schien half kindschen man die honden haat, neen. dat is dwaasheid. Maar dien moord? Doch zijn nieuwsgierigheid was oogewekt en daarbij kwam de gedachte dat William hem noodig kon hebben Het zou grof en erg on hartelijk zijn om zijn koffers te pakke~n en te zeggen: „Adieu, het gaat je goed. ik kom bij gelegenheid nog wel eens terug" Over den hond werd met geen woord meer gerept Doch toen de heeren een uur later op het terras stonden, zei William als terloops- „Vader, wat ik u nog zeggen wilde, ik koop weer een anderen hond". De oude heer Kings was erg verrast, maar hield zich als was het geheele voorval met den hond uit zijn gedachten verdwenen. (Wordt vervolgd). 1

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7