AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TE BERICHTEN DINSDAG 22 SEPTEMBER 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 7 DE SIRENES TE HALF TWEE TE IJMUIDEN BINNEN GELOOPEN. Het Noorsche stoomschip „Sirenes" is van middag om half twee in de haven van IJmui- den binnengeloopen. H. P. KLOOS. t In den afgeloopen nacht is alhier plotseling overleden de heer H. P. Kloos, leeraar in me taalbewerking, vakteekenen en stoomwerk tuigkunde aan de Ambachtschool alhier. Sedert 1 Januari 1925 was de heer Kloos aan de Ambachtschool verbonden. SCHADEVERGOEDING GEVRAAGD WEGENS BELEEDIGING. Op de rol van de civiele kamer der Haagsche Rechtbank kwam heden wederom voor de pro cedure van de N.V. Batafabrieken te Best, als eischeres, contra den Ned. Bond van Schoen- makerspatroons- en schoenwinkeliers-vereeni- gingen te 's Gravenhage, den heer Frans Hes sels, te 's Gravenhage, hoofdredacteur van het vakblad „De Schoen" en den heer J. A. Melhado, te Amsterdam, redacteur van noemd vakblad. In deze zaak stelt Bata dat zij. door verschil lende beleedigende artikelen, althans smade lijke uitlatingen, welke gepubliceerd waren in genoemd vakblad, schade heeft geleden nog lijdt. Gevorderd werd harerzijds f 20.000 schadevergoeding in totaal. Voor eischeres treedt op mr. J. Raaymakers, voor gedaagden mr. W. Nathans, beiden te 's Gravenhage. In deze zaak werd een uitstel van 14 dagen verleend. Het Noordzeekanaal. Onderhoud en verbetering. Op de Rijksbegrootïng voor 1937 voor het Verkeersfonds is een bedrag van f 910.000 (f 10.000 minder dan het vorig jaar) uitge trokken voor onderhoudswerken voor het Noordzeekanaal. Voor verbeterings en nieuwe werken is uit getrokken f 30.000 «waarbij f 25.000 voor aan schaffing van een motorkraan voor het Noorderhavenhoofd te IJmuiden). Voor de verbreeding van het Noordzeeka naal komt op de begroting een bedrag van f 1.650.000 voor (f650.000 minder dan het vorig jaar). Het kan zijn, dat in dit bedrag begrepen wordt f 30.000 voor een nieuwen pontsteiger te Velsen, maar dit staat in ver band met de tunnelplannen nog niet vast. Pensioencongres te Amster dam. De Algemeene Nederlandsche Bond van Handels- en Kantoorbedienden hield Zaterdag in „Krasnapolsky" te Amsterdam een congres ter bespreking van het vraagstuk „Bedienden en pensioen". Als eerste spreker trad op de heer W. Drop, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Deze noemde het congres een eerste po ging om het vraagstuk van het recht op pen sioen en de wijze waarop dit tot stand moet komen en verzekerd, concreet aan de orde te stellen. In de eerste plaats is het volgens spr. noo- dig, dat door een bevoegde commissie onder zocht wordt, hoe' de toestand momenteel is. Het gebeurde van de laatste jaren met de ge- pensionneerden van de Kon. Holl. Lloyd, bij Stork, Scheurleer, Van Nierop, enz. enz. be wijst wel, dat zelfs in ondernemingen, waar een pensioenfonds bestaat, de rechthebbenden tekomt komen of in ieder geval groot risico loopen, wanneer deze fondsen in de onderne ming zijn belegd. De regeering mag ten deze niet werkeloos blijven en daarvoor is 't aller eerst noodzakelijk, dat een grondig, deskundig onderzoek wordt ingesteld. Spr. somt enkele bezwaren op tegen het tot nu toe gevoerde beleid bij het vormen van pensioenfondsen. In den strijd ter verkrijging van dit recht roept spr. ieder op, die in een betere toe komst gelooft. De tweede spreker, de heer Mr. S. Mok, lid van den raad der gemeente Amsterdam, be gon met na te gaan, hoe de stelling „pensioen is loon" gegroeid is in den loop der jaren. Spr. gaat in tegen de mentaliteit van een aantal werkgevers, dat alles wat op dit gebied gedaan wordt, niet anders is dan vrijwillig heid en goedgevigheid. Vervolgens gaat spr. na. welke wettelijke re gelingen er reeds bestaan. Beide redevoeringen werden met geestdrift door het congres ontvangen, waarna een re solutie werd aangenomen, waarin o.m. werd gezegd: Het congres van den Algemeenen Nederland- schen Bond van Handels- en Kantoorbedien den, gehoord de inleidingen van de heeren W. Drop te Rotterdam en mr. S. Mok te Am sterdam, spreekt als zijn oordeel uit, dat een wettelijke verplichting tot pensioneering van alle handels- en kantoorbedienden tot stand moet komen; dat de bescherming van be staande pensioenregelingen door de wet nood zakelijk is; roept de handels- en kantoorbe dienden op, voor de tot stand koming van wettelijke verplichting tot pensioneering van handels- en kantoorbedienden en wettelijke bescherming van bestaande pensioenregelingen te ijveren. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 22 Sept. Bevallen: 17 Sept.: M. A. Veldhuizenv. d. Wiel, z-, 19 Sept.: J. C. v. d. AarWitteman, z„ N. s! H. Mundinga—Boxman, z„ 10 Sept.: J. E. v. Kempen—v. Leeuwen. z„ B. E. Budde v. Delden, z, 21 Sept.: M D. v. d. Peylde Winter, d.. J. C. M. v. Deurzen—Peeperkom, d.. T. D. J. Wulffraat—Vaags, d., G. A Scholte Keesman, d.. O. J. ter HeegeWolf, d., 22 Sept.: H. A. HoedSchooneveldt, z, M. Meijerv. d. Blom, z. Overleden: 20 Sept.: J. H. Kern, 68 j., Du- venvoordestraat, 21 Sept.: A. C. Hoogendoorn Buurmeester, 81 j Jan Steenstraat, R. Voorn. 59 j.. M v. Heemskerkstraat, C. J. M. J. Ludwig, 68 j Kamperlaan, A. M. Nagelma kers— Lammers. 74 j.. K. v. Manderstr. J. Koe horstv. Opzeeland. 74 j., Bakenessergr. W PeusensHuisintveld, 85 j., Spaarnhovenstr. P. BurgersJonckbloedt, 80 j., Ged. Oude gracht. De kwestie Abessynië voor het Internationale Hof. In Den Haag zal men moeten beslissen. Hedenmorgen 11 uur is de commissie tot verificatie der volmachten bijeengekomen. Deze heeft besloten de Aibessynische kwestie voor te leggen aan het permanente Hof van Internationale Justitie in Den Haag en een sub-commissie te benoemen welke de kwestie van rechtskundig standpunt nader zal be zien. Eerste Douglas 3 op weg naar Nederland. 's GRAVENHAGE, 22 September. D< eerste Douglas DC 3 voor de K.L.M. is reeds uit Santa Monica gestart «waar de fabrie ken van Douglas gevestigd zijn' op weg naar New York. Kisteren is het toestel met de heeren Scholte en Veenendaal van de K.L.M. aan boord, te Kansas City aangekomen, van waar het vandaag doorvliegt naar Hartford, om den luchtweg naar New York in drie étappes af te leggen. Vermoedelijk zal deze DC 3 reeds 29 dez' uit Amerika vertrekken, ingescheept aan boord van het s.s. „Statendam" van de Hol landAmerika-lijn. De registratieteekens van de DC 3 luiden: PHALI, zijn naam is De Ibis. welke vogel reeds eerder in de KJL.M.-voliëre heeft ge leefd. Deze was de PH-AII, een Fokker F 12 waarmede Ewin Berghaus nog een vlucht naar Indië gemaakt heeft, welke hij in zijn bekende uitgave „Propeller ueberm Paradies" beschreef. Ned. Journalistenkring contra N. S. B. Protest tegen bejegening der Nederlandsche pers door N. S. B. Het bestuur vdn den Nederlandschen Jour nalistenkring zendt ons het volgende com muniqué: In de jongste vergadering van het bestuur van den Ned. Journalistenkring is het feit be sproken, dat de Nederlandsche pers van de zijde der nationaal-socialistische beweging voortdu rend en stelselmatig op de meest grievende wijze wordt beoordeeld. Als recente voorbeelden werd gewezen op de laatst verschenen nummers van het weekblad „Volk en Vaderland", waarin de algemeene leider der N. S. B. zonder eenig redelijk motief spreekt van een ..Knechtenpers", die „een bron van verwording" is geworden, die ..noch eerlijk'' en „noch onafhankelijk" is en die er zelfs niet tegen opziet „de berichtgeving te vervalschen". Het Kringbestuur, hoewel niet geloovend, dat deze ongemotiveerde en grievende ver oordeeling onzer pers daardoor een einde zal nemen, meent verplicht te zijn, toch voor éénmaal een zeer ernstig protest tegen een dergelijke bejegening te publiceeren. Het spreekt daarbij de verwachting uit. dat de groote meerderheid van het Nederlandsche volk dit optreden van de zijde der N.S.B. op zijn juiste waarde zal weten te schatten en. in weerwil van alle meeningsverschillen, ver trouwen zal blijven stellen in een pers, welke er steeds naar streeft, ons volk op eerlijke wijze in te lichten, hetgeen door alle tot oor- deelen bevoegde objectieve buitenstaanders ook steeds is erkend. Het Kringbestuur verzoekt ons volk te wil len bedenken, dat het streven der N. S. B. zelf er juist op gericht is, een politiek systeem in te voeren, waarin van een vrije, van de re geering onafhankelijke pers, geen sprake zal zijn. Luchtlijn NederlandZuid- Afrika. Geenszins zeker. De K.L.M. deelt mede: Betreffende het bericht over een luchtver- binding Nederland Zuid-Afrika, opgenomen op pag. 10, meldt het A.N.P. nog: De mededeelingen betreffende een lucht- verbinding NederlandZuid-Afrika, zijn van overdrijving niet vrij. Natuurlijk worden door de K.L.M. uitbreidingen van het luchtnet be studeerd, dit veelal naar aanleiding van aan vragen uit belanghebbende kringen, waarbij ook aandacht besteed is aan eventueele krin gen, waarbij ook aandacht besteed is aan een eventueele luchtverbinding met Zuid-Afrika, welk land thans een snelle en voorspoedige ontwikkeling geniet. Het Nederlandsche ele ment heeft zich steeds voor Zuid-Afrika ge ïnteresseerd en tusschen beide landen be staan groote belangen, zooals ook uit onze scheepvaartverbindingen moge blijken. De voorloopige studiën hebben tot heden echter nog geen vasteren vorm kunnen bereiken. BLOEMEN DAAL CENTRAAL ORANJE-COMITé. Het Centraal Comité voor Koninginnedag viering te Bloemendaal. dat vertegenwoordi gers uit alle wijken dezer gemeente omvat, heeft na de medewerking tot organisatie der spontane feestelijkheden ter eere der ver loving van de Prinses reeds een aanvang gemaakt met de voorbereiding der a.s. huwe lijksfeesten. In verband met het ruimere terrein zijner werkzaamheden is besloten den naam te wij zigen in „Centraal Oranje-Comité Bloemen daal". Voorts werd het initiatief genomen tot vorming eener speciale Commissie welke in aansluiting bij een Provinciaal en of Natio naal Comité alle kringen der burgerij in de gelegenheid zal stellen bij te dragen tot een huwelijksgeschenk voor het Vorstelijk Paar. HEEMSTEDE HERZIENING UITBREIDINGSPLAN. B. en W. stellen den Raad voor, vast te stellen de herziening Lib van het plan van uitbreiding voor deze gemeente, betreffende den aard der bebouwing langs de door te trekken Oude Posthuisstraat. Deze herziening betreft een wijziging in dier voege, dat tegenover het op een hoogte ge legen schoolgebouw aan weg 136 thans een blok van 10 woningen is geprojecteerd. Op het thans geldende plan staan een blok van drie en een blok van twee woningen gepro jecteerd. Als overgang der bestaande be bouwing in de Oude Posthuisstraat naar bovengenoemd blok van 10 woningen, zijn blokken van 3 woningen ingeschakeld. Op deze wijze wordt een logisch geheel ver kregen. Tengevolge van deze wijziging zal het mo gelijk zijn, de Oude Posthuisstraat naar de Kerklaan door te trekken. B. en W. vragen delegatie van bevoegdheid. Beslissing i. z. processen bij aanvaring en aanrijding. B. en W. van de gemeente Heemstede stel len den Raad voor aan hun college op te dragen de bevoegheid om te bsluiten tot het voeren van bepaalde rechtsgedingen. In art. 177 der Gemeentewet is bepaald, dat de Raad beoordeelt en beslist of van wege de gemeente een rechtsgeding zal worden gevoerd. Art. 177 geeft echter een aantal gevallen aan (ontruiming van wonin gen. invordering van huren en ontbinding van huurcontracten», waarin B. en W. zelf standig kunnen besluiten. B. en W. stellen nu aan den Raad voor, ook bij geschillen, die uit aanvaringen en aanrijdingen kunnen voortvloeien, aan B. en W. over te laten een beslissing te nemen. Voorgesteld wordt, dit alleen te doen in ge vallen. dat de schade de f 200 niet over schrijdt. RAAD. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donderdag 24 September 1936 des avonds om 8 uur. De agenda luidt: I. Vaststelling van de notulen der verga dering van 30 Juli 1936. Ingekomen stukken. 3. Steunregeling voor werkloozen. 4. 10e Wijziging jaarweddenregeling amb tenaren. 5. Ie Wijziging reglement op den gemeen telijken dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon. 6. Verkoop van grond gelegen langs de Herfstlaan. 7. Verhuur tuingrond bij den Glipperweg. 8. Rekening-courant overeenkomst. 9. Wijziging voorwaarden geldleening. 10. Geldleeningen. II. Voorwaarden voor subsidieering van fondsen voor ziekenhuisverpleging. 12. Samenstelling raadscommissiën. 13. Vaststelling herziening Lib van het uitbreidingsplan. 14. Straatnamen. 15. 3e Wijziging verordening gebruik gym nastieklokaal openbare scholen. 16. Wijziging besluit bijdrage in schoolgeld bijzonder M.O. of V.H.O. 17. Afkoop gebruiksvergoeding bijzondere scholen. 18. Vaststelling achtergevelrooilijn Blee- kersvaartweg. 19. Verbouwing en uitbreiding Raadhuis. 20. Machtiging voeren van rechtgedingen. 21. Begrootingswijzigingen. AANRIJDING. Maandagmorgen om 10 uur kwamen op den Heerenweg bij de Zandvoortschelaan een auto, bestuurd door A. G. uit Amsterdam rijdende in de richting HaarlemBennebroek en een uit tegenovergestelde richting komen de wielrijder, genaamd Q. W. v. d. P. in bot sing, doordat de wielrijder, die dicht achter een vrachtauto reed, plotseling zonder op het tegen liggende verkeer te letten, naar links den weg overstak om de Zandvoortschelaan in te rijden. Hij kwam op de motorkap van de auto terecht en kreeg een hoofdwonde, terwijl zijn rijwiel werd vernield. Dr. Tombrock verleende de eerste hulp en heeft den wielrijder per auto naar zijn woning te Heemstede overgebracht. JUBILEUM AAN DE AMSTERDAMSCHE WATERLEIDING. Donderdag 1 October, zal de heer N. J. Lammers, wonende Molenwerfslaan 136 Heemstede, den dag herdenken dat hij voor 25 jaar in dienst kwam aan de Amsterdam- sche Waterleiding, pompstation Leyduin al hier. Hij heeft de rangen van portier, olieman en machinedrijver doorloopen. Om gezond heidsredenen heeft hij eenige jaren geleden overplaatsing verzocht en gekregen naar het filtersbedrijf, waar hij het toezicht op de machines van dit bedrijf heeft. Door zijn groote kameraadschapszin zal het de a.s. jubilaris op dien dag. wanneer hij te Leyduin zal worden toegesproken, zeker niet aan belangstelling ontbreken. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te verkrijgen bijG. Lammers, Kruis weg 1114 te Haarlemmermeer, portemon- naie met in houd; M. v. d. Klashorst, Lombok straat 8, blauwe regenjas: Dr. Cuijperlaan 14, imitatie zilveren armband; Van Wonderen Timorstraat 14, kinderbril; Openbare Werken Wipperplein, zilveren lepeltjes: Lindenlaan portemonnaie met inhoud; J. Steijnman. Iepenlaan 1, vulpen; N. Peetoom. Kruisweg 1212 te Haarlemmermeer, rijwielbelasting- merk in étui; Damsteele, Hofmeijerplein 35, Haailem, autoslinger; A. J. van Zoren. Lin- schotenstraat 65, fototoestel; Van den Ho- naard. Voorweg 11, ceintuur, bureau van po litie, twee broches; Willemse, Groenendaal, zilveren rozenkrans; bureau van politie, hon denhalsband; J. A. Swinkels, Balistraat 15. armband van oude stuivertjes: J. Oudakker. Madoerastraat 1, bankbiljet: Koning. Raad huisstraat 61. R. K. vragenboekje: Romeijn, Drieheerenlaan 24 tasch met inhoud; bureau van politie, aktetasch; Adema, Bankastraat 67. damestasch: P. J. van Deventer, Zand voortschelaan 117, hondenpenning; P. v. d. Putten. Kerklaan 7. kouw; de la Haijze. v. Merlenlaan 19, zwart poesje, Broekmeijer. Zandvoortschelaan 167, kinderportemonaie; Bogaard, Lanckhorstlaan 75. damesschoen; Elbersen. Kerklaan 41, Alpinomuts; A. Meijer. Berkenlaan 23, oorhangertje; Elbersen, Kerklaan 41. tuindersmandje; O. IJtsma. Heerenweg 22, r ij wielb elas ting merk. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Limburgia Um. 54 450 manden f 2080. Alma IJm. 44 530 m. f 3120. Mary IJm. 189 515 m. f 2400. Ewald IJm. 48 700 m. f 3520. Flamingo IJm. 42 50 m. f 1370. E 436 f 1180, MD, 522 f 1160, KA. 110 f 710 MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 22 SEPT. Tarbot per kilo f 1—f 0.76. Griet per 50 kilo f 28—f 20 Tongen per kilo f 1.15f 0.70 Groote schol per 50 kilo f 28 Middelschol per 50 kilo f 24 Zetschol per 50 kilo f 20f 17. Kleine schol per 50 kilo f 18f 5.10 Schar per 50 kilo f 11f 7. Vleet per stuk f 6.50 Middelschelvisch per 50 kilo f 24 Kleine middelschelvisch p. 50 kilo f 20f 16 Kleine schelvisch per 50 kilo f 16f 7.S0 Kabeljauw per 125 kilo f 63f 36. Groote gullen perf 50 kilo f 21 Kleine gullen per 50 kilo f 15f 5.70 Wijting per 50 kilo f 5.20f 2.20 Makreel per 50 kilo f 6.20f 3.20 Heilbot per kilo f 1f 0.72 Leng per stuk f 1.50f 1.20 Koolvisch per stuk f 1.80f 0.50 Versche haring per kist f 4.55f 3.70 Klein middel hake per 50 kilo f 50 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Gloria IJM. 37. vangst: 14 m. schelvisch, 65 m. braadschelvisch, 15 m. gul en koolvisch. 20 m. wijting. 30 m. radio. 40 m. haring. 700 m makreel, totaal 884 m. plus 25 st. stijve kabeljauw. Jacqueline Clasina, IJM 10, vangst: 15 m. schelvisch en hake 35 m. gul. 55 m. schol. 15 manden tarbot. 40 m. wijting 10 m. vleet. 195 m. gr. makreel, 35 m. kleine makreel. To taal 400 m. Rotterdam. IJM. 112 vangst: 20 m. schel visch. 4C m. gul, 15 m. gr. schol, 40 m. kl. schol. 10 m. tarbot. 10 m. hake. 25 m. wijting, 350 m. gr. makreel. 10 m. kleine makreel. Totaal 520 manden DRIEHUIS UITBREIDING VAN HET CREMATORIUM. Nieuwe aula en ovens. In de algemébne ledenvergadering welke de Vereeniging voor facultatieve Lijkverbran ding te Middelburg gehouden heeft, deed het hoofdbestuur mededeeling van zijn voorne men tot het doen bouwen van een nieuwe en grootere gehoorzaal, die 500 personen zal kunnen bevatten. Deze aula zal verrijzen op de plaats waar thans, ter linkerzijde van den ingang van de in gebruik zijnde hal, zich een hoog duin be vindt. Met een aparte gang zal de nieuwe gehoorzaal in verbinding staan met het cre matorium. Boven deze gang komt een z.g. open hof, waar gelegenheid geboden zal worden urnen te doen bijzetten. Het getal ovens zal met twee worden uitge breid. zoodat de ovenruimte dan 4 ovens zal bevatten. De twee thans in gebruik zijnde lig gen tegenover eikander; naast de zuidelijk ge legen oven zullen de twee nieuwe gebouwd worden. Het veld winnen van de crematiegedachte door de elk jaar hooger wordende cijfers van het ledental en het getal crematies op Wes- terveld onweerlegbaar uitgedrukt, heeft het hoofdbestuur deze maatregelen doen nemen, opdat geenerlei stagnatie zal kunnen voorko men. Ook zouden er voorloouige plannen tot het mettertijd aanleggen van een nieuwen toe gangsweg naar het crematorium bestaan. Deze verbindingsweg zou dan moeten uitkomen op len Zeeweg tusschen de treinhalte en den op rit van Slingerduin. De gronden bevinden zich reeds in het bezit der vereeniging, die reeds lang doende was een of ander terrein aan te koopen, dat dienstig gemaakt zou kunnen worden voor de uitstrooiïng van asch, zooals dit in Engeland veelvuldig toepassing vindt. Het 3,5 H_A. groote terrein gelegen tusschen de spoorbaan en de begraafplaats is thans aangekocht alsmede een perceel Duin- grond van 1,2 H.A. ten Westen van het crema torium. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS pl.m. pl.m pl.m pl.m 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND 4 pCt. ld. 1933 II 99*/, 99V, 4 pCt Nederl Indlë 98»/, 98»/, - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5'/2 pet. Dultschlandl930 217/,-% (Youngleening) - 21 r/e Youngleening (met ver 23 *4 23V, klaring) 24 BANK INSTELLINGEN. Amsterd Bank 1237/, Handel Mpij Cert van 137 f250 Koloniale Bank 45** 105 47*4 47 H Ned Ind Handelsbank 104% Rotterd Bank 117*4 INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie 28% H 28*4 28*1 - V, 28*4-56 856-»/» v Berkels Patent 341V 57** - - - Calvé Delft Cert 57 H 57** 58 Ned Ford ex 40 afst 223 224 - 58V* Philips Gloeil. Gem.Bezlt 163 163 <4 163*4 1C4 163*4 - 164 1 44 - 167 1167/, 116** 116*4 '15*4 11 116-k TABAKKEN. Dell Batavia 1814 182*4 183 Dell Maatschappij 24^ 2464 Senembah 226 227 228*4 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot "••hfpnvaorf Unie 55V, 55*4 4 55»/,-** 55»/, 55*4-Vs Konlnkl Paketvaart 107*4 - Rotterdamsche Lloyd 47 - V. 47 4, 467/, Maatschappij Nederland 12*4 43 43 - Holland—Amerika lijn 70** - - PETROLEUM. Kon. Petr 9644 297J? 300** 299»i 299V* 299** 3C0 3014 817/, M 81 Shell Union 14 V, 13 V,-IV. 13* - 1 14 V. 13% - 14 Continental Oil 18'/, 19 V, 19*4 19% k Tidewater 10*4-% 11%. to '1% to 11 Vn to H4-% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 281*4 283 284** 2S4-V* 284 .'84*4-285 Java Cultuur 11J Ned Ind Suiker Unie 94 Vorstenlanden 18*i - INDUSTR. OND BUITENL Intern Tel and Tel. 1% 7V. 7»/P - 7V, 7V* Anaconda 21*4 V, 24-V 2- 24 - Bethleh Steel 41 Cities Service 2%-*i 2%-*l 2*4-* 2*4-% 2*4-56 Gew Steel 43"*,. - 43* - U. S. Steel 437/,-44 43** 43% 43% 43%-H 30-»/, 32V, 29»/, -9'/8-% 6** 6** - RUBBERS. Amsterd Rubber 144*4 144*4 - 145*4 145** 45** *4 Dell Bat Rubber 72»/, 72** - - Indische Rubber 100 100 Kendeng Lemboe 133 V* Serbadjadl 66V4 Rotterdam Tapanoell 4-H - Bandar Rubber 115 115** Preanger Rubber 48V, 48*4 Java Caoutch 89** - Sumatra Rubber 144** - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 6*4 V 26*4 26V, 26V, Wabash Railroad 2% 2V, 2)6 2 - yp Union Pacific 84V* 84*4 - Chic Wilwaukee 4% 45i, - 4*4 5% Missouri Kansas Texas 5V, 5V, - MIJNBOUW. Alg Explor Mij 162*4 162*4 200** 200 o28 - - - PROLONGATIE. 1*4 - ik -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11