De burgeroorlog in Spanje. THIJS IJS EN HET KATTENLECER ir—j PROGRANMA n e Mg v-*" De wetenschap en de samenleving. DINSDAG 22 SEPTEMBER '1936 H A A R E E M'S D A G B E A" D Koude doet haar invloed op den strijd gelden. Generaal Mola stelt Bilbao een ultimatum Reuter meldt uit Madrid 21 September: Na twee maanden van verbitterden strijd is het centrale front het meest belangrijke in verband met de nabijheid van Madrid en de middelen, die aan beide zijden worden ge bruikt. Het is duidelijk dat de inneming dei- hoofdstad den opstandelingen een aanzienlijk voordeel zou opleveren. Ma. J I MAORlg Kavakanuere" ^EicaïoKa Tbtedjy ïca KcuraÏHtm-cuÊea pantserwagens en kanonnen aan het Volks front. Azana gevangene van de Commu nisten? De zender Tetoean, welke in handen van de opstandelingen is. deelt mede, dat volgens be richten uit Madrid de president van de Spaan- sche republiek, Azana, de gevangene is van de communisten. Ieder bezoeker, die Azana wenscht te spreken heeft een bijzondere ver gunning noodig van de bewakers. Eenige links-republikemsche bezoekers die met ge weld tot Azana wilden doordringen, zouden zijn neergeschoten. Met centrale front omvat twee sectoren: ten noorden en noordwesten van Madrid, in het Guadarrama-gebergte, heeft de front linie sedert den eersten dag geen noemens waardige verandering ondergaan en zij dient uitsluitend als beschermingslinie voor de op standelingen, wier eenige actie van belang gericht schijnt te zijn op het dorp Lozoyuela, dat de groote drinkwaterreservoirs voor de voorziening van een gedeelte van Madrid beheerscht De strijd aan het front in de bergen zal van dag tot dag een langzamer en moeilijker verloop hebben als gevolg van de koude, die reeds zijn intrede begint te doen en die den thermometer in het mid den van den winter tot 15 a 20 graden onder nul zal doen dalen. Bij Arenas de San Pedro begint de sector van Talavera in het dal van den Taag iTajo) dat een idealen invalsweg vormt, waar langs de opstandelingen Madrid moeten aanvallen. De opstandelingen trachtten den halven cir kel, die Madrid omsluit, te vernauwen. Het gevaarlijke punt in de spoorwegverbindingen tusschen Madrid en Catalonië en de overige oostelijke provincies is Aranjuez, dat gelegen is op een vijftigtal kilometers ten noord oosten van Toledo, waarvan de opstandelin gen nog vrij ver verwijderd zijn. Gistermiddag heeft Radio-Sevilla o.a. het volgende medegedeeld: „De opmarsch der nationalisten naar Bil bao wordt met kracht voortgezet. De strijd krachten van generaal Mola hebben bezit genomen van het dal van Orio en zij be- heerschen thans den spoorweg. Aan het front van Toledo heeft de inne ming van Santa Olalla de nationalisten tot op 80 KM. van Madrdi gebracht. De Mar xisten hebben aanzienlijke verliezen geleden. Talrijke officieren van het staande leger en van de Guardia Civil zijn naar de opstan delingen overgeloopen. Rond Huesca hadden de regeeringstroepen 500 dooden. De natio nalistische troepen van Palma de Majorca zijn geland op het eiland Ibiza, waar zij op enthousiaste wijze worden ontvangen. Eeni ge achtergebleven miliciens vluchten naar het binnenland van het eiland. Te Barcelona zou het lid der generaliteit, Ga con, met nog twee andere leidende per soonlijkheden gevlucht zijn. Aan het front van Andalusië kwam men na de inneming van Ronda te weten, dat de Marxisten bijna 700 personen hebben afge maakt. Te Malaga vinden reeds twee dagen lang straatgevechten tusschen matrozen en anarchisten plaats. Te Lissaon meldt men, dat de toestand te Madrid wanhopig wordt. Het DN.B. meldt uit Parijs, dat in den nacht van Zondag op Maandag eenige hon derden Spaansche vluchtelingen met vis- schersschepen te Saint J"ean de Luz aange komen zijn. Zij verklaarden allen, dat de troepen van generaal Mola voortdurend op rukken. De regeeringstroepen zouden door gebrek aan munitie gedwongen zijn terug te trekken. Volgens een te Parijs opgevangen draad loos bericht heeft generaal Mola bevel ge geven den hoofdaanval op Bilbao op 25 Sep tember des nachts om één uur te doen be ginnen. De stad moet dan tot overgave wor den gedwongen. Duizenden lijken. Het D.N.B. deelt verder mede, dat volgens berichten uit Madrid op den straatweg van Maqueda naar Toledo duizenden lijken van gesneuvelde volksfronters liggen. De ver sterkingen. welke dagelijks uit Madrid aan komen, worden binnen enkele uren vernie tigd. De druk van de opstandige troepen op Bilbao wordt steeds sterker. Een afdeeling uit Oleosa is bij Azpeitia door het front van de regeeringstroepen heengebroken en heeft zich meester gemaakt van het plaatsje Az Coitia. Anderzijds maakt Reuter melding van een communiqué van het minis terie van oorlog, dat gisteren even voor middernacht over de radio is voor gelezen. waarin de regeering beweert, dat in een gevecht aan het Zuidelijk front 3036 soldaten der opstandelingen zijn gedood. Het gevecht, aldus wordt medege deeld, ontstond na een aanval, ont ketend door Marokkaansche troepen en soldaten van het Vreemdelingen legioen. Te Madrid werd vérder bekend ge maakt, dat het Volksgerecht Salazar Alonso, lid der Radicale Partij en oud minister. ter dood heeft veroordeeld. Wapenzendingen voor Spanje te Brussel ontdekt. Uit Brussel: In verband met het ontdek ken van de documenten, door een Spaansch officier in den trein vergeten, heeft het parket van Brussel een aantal huiszoekingen gehou den Hierbij zijn een aantal depots van pisto len en revolvers ontdekt, alsmede plannen tot levering van mitrailleurs, vliegtuigen, Genève. De al- of niet-toelating van Abessynië tot de Assemblée. De commissie tot onderzoek der geloofs brieven is Maandag samengesteld uit Eden Litwinof, die beiden 47 stemmen kregen, Del- bos (36), Osusky en Politis (43), Roestoe Aras en Tudela (41). Jordan (40), en Mr. Lim burg (39). De commissie werd uitgenoodigd direct haar werkzaamheden aan te vangen. Zij kwam des middags bijeen onder voorzitterschap van Tudela. Zij gaf als haar meening te kennen, dat er geen juridisch middel bestaat om te verhinderen, dat de Abessynische delegatie in de vergadering blijft tot deze zich over de Abessynische volmachten zal hebben uitge sproken. De commissie bestudeert deze kwestie grondig. Men gelooft in goed ingelichte kringen te Genève niet aldus de N. R. C. dat de commissie voor de geloofsbrieven reeds van daag haar rapport over de Abessynische ge loofsbrieven zal kunnen uitbrengen. Men re kent met een uitstel tot Woensdag of Don derdag. De delegaties van Engeland en Frankrijk die gaarne door een afwijzing van de Abessy nische delegatie de verdere onmiddellijke medewerkink van Italië aan het werk van den Volkenbond zouden verzekerd hebben, schij nen thans bereid te zijn voor den tegenstand der kleine staten tegen de niet-goedkeuring der Abessynische geloofsbrieven te wijken. Vooral mr. Limburg was gistermiddag in de commissie voor de geloofsbrieven de woord voerder van de richting, die een grondige be studeering van de kwestie bepleitte. Mr. Lim burg betoogde, dat hier twee prealabele kwes ties bestaan, waarover de commissie voor de geloofsbrieven geen oordeel kan uitspreken. 1: Bestaat er nog een onafhanke- staat Abessynië? 2: Zoo ja, zijn dan de aangewezen gedelegeerden als de rechtmatige vertegenwoordigers van dien onafhankelijken staat Abes synië te beschouwen? Mr. Limburg gaf derhalve in overweging over deze twee kwesties het advies van het Haagsch Internationaal Gerechtshof in te winnen. Verscheidene gedelegeerden, in het bijzonder de vertegenwoordiger Van Nieuw Zeeland Jordan, ondersteunden mr. Limburg, wiens denkbeeld zelfs ook bij Eden, in goede aarde scheen te vallen, zonder dat de Engel- sche minister van buitenlandsehe zaken ech ter reeds op besliste wijze zijn standpunt vastlegde. Ofschoon geen enkel besluit genomen werd, en deze eerste bespreking nog slechts het ka rakter van een algemeene gedachtenwisseling draagt, bestond toch bij verscheidene aanwe zigen de indruk, dat de commissie voor de ge loofsbrieven aan de voltallige Volkenbonds vergadering zal voorstellen het advies van het Haagsche Hof in te roepen, De Abessynische legatie te Londen heeft een communiqué gepubliceerd, waarin verzekerd wordt, dat tweederden van het Abessynische gebied nog niet idoor de Italianen beheerscht worden. Het meerendeel der 36 provinciën, die dus nog onafhankelijk zijn, hebben aldus het communiqué vertegenwoordigers naar de regeering te Gore gezonden en hun trouw aan den keizer betuigd. De legatie blijft be richten ontvangen van het leger van Ras Desta in Sidamo van dat van Bajiron Fekri- bellasto in Aroessi, van dat van Bayenna Ma drid in Bali en van het leger van Aserraskassa in Sallali. Al deze legers staan onder het op perbevel van Ras Imroe, die te Gore verblijf houdt. De Negus te Genève aangekomen, De Negus is Maandag te 17.35 met zijn ge volg op het vliegveld Cointrin bij Genève aan gekomen. Er was een uitgebreide ordedienst georganiseerd. De Negus werd verwelkomd door dr. Martin, den leider der Abessynische delegatie. België Parlement half October in buitengewone zitting bijeen? Er zou sprake van zijn. dat het parlement tegen 15 October voor een buitengewone zit ting bijeengeroepen wordt teneinde voor den aanvang van de gewone zitting op den tweeden Dinsdag in November het vraag stuk der nationale verdediging te behan delen. De minister zou een verhooging willen voorstellen van den diensttijd, die voor de infanterie gebracht zal worden op 18 maan den en voor de overige wapens op 12 maan den. Engeland. Chamberlain voorloopig leider der regeering. De minister van financiën. Neville Cham berlain. is Maandag te Londen teruggekeerd om de leiding der regeering op zich te nemen gedurende de afwezigheid van den minister president. De geregelde zittingen van het ka binet zullen naar men verwacht, weer gehou den worden na den terugkeer van Eden uit Genève. Zweden. cratisch ministerie de aftredende boerenregee- ring zal vervangen, is aldus een Reuterbe- richt de toestand nog niet geheel opgehel derd. De premier heeft er in een onderhoud op ge wezen, dat de Agrariërs hun aantal zetels be houden en dat zelfs het aantal behaalde stem men is toegenomen. Anderzijds, voegde hij er bij, is het duidelijk, dat de sociaal-democraten hun doel hebben bereikt en dat de kabinets kwestie is gesteld. Amerika. Huil onbekend met Italiaansch voorstel. De Amerikaansche minister van buiten landsche zaken, Huil, heeft verklaard niets te weten van een bericht, volgens hetwelk Italië voornemens zou zijn om. teneinde een leening in de Ver. Staten te kunnen plaatsen, de betaling der oorlogsschulden te hervatten. Oostenrijk. Duitsche belangstelling voor de besprekingen te Weenen. In gezaghebbende kringen te Weenen be schouwt men de besprekingen van Von Neu- rath te Boedapest als een poging van Duitsch- land om zich te mengen in de besprekingen, die binnenkort te Weenen zullen worden ge houden door Oostenrijk, Hongarije en Italië, aldus Reuter, Von Neurath zou het terrein verkennen te Boedapest, omdat Hongarije voor Duitsche deelneming meer zou voelen dan Oostenrijk. Men gelooft, dat het Duitsche vraagstuk grooten invloed op de besprekingen zal hebben. China. Japansche divisie naar China. Het A.N.P. meldt uit Tokio, 21 September: In een bespreking over het zenden van Ja pansche landingsdivisies naar China zeide de woordvoerder van de regeering, dat dit niet alleen betrekking had op de incidenten van Hankou, doch ook op het incident van Pakhoi, waar het 19e Chineesche leger wei gert de plaats te ontruimen, zooals de re geering van Kanton heeft gelast. De Kan- tonregeering heeft thans troepen gezonden onder commando van generaal Yu Han Mo en Men verwacht binnenkort een botsing tusschen deze troepen en het 19e leger, Door de vijandelijke houding van het 19e leger, kon ook de Chineesche enquêtecommissie niet te Pakhoi aan land gaan. Ten aanzien van de incidenten te Fengtai wordt vernomen, dat de Chineesche troepen deze plaats 20 dezer te middernacht verla ten zouden hebben, doch de troepen wei gerden te vertrekken. Tusschen de Chinee sche en Japansche militaire leiders worden de besprekingen voortgezet. Twee Japansche journalisten te Tsjengtau gedood. Chineezen hebben naar Reuter uit Tsjeng- tau meldt twee Japansche journalisten ge dood. <,Te Fengtai zou een Japansch officier door de menigte uitgejouwd zijn. Abessynië viert het Mascal- feest. Betuiging van trouw aan Italië. Maandag zijn de pleichtigheden van het Mascalfeest, dat het einde van den regentijd aanduidt, begonnen met een religieuze plech tigheid, aldus meldt Stefani uit Addis Abeba Het hoofd van de Koptische kerk, Aboena Ki- rillos verklaarde opnieuw zijn trouw aan Italië. Ook de vroegere woordvoerder van den Negus, Atanafi, bood zijn onderwerping aan het Itali- aansche gezag aan. Op een tribune voor het paleis van den on derkoning hadden maarschalk Gvaziani, ver- verscheidene inlandsche notabelen plaatsge- verscheidene inlandsche notbabelen plaatsge nomen. Onderkoning maarschalk Graziani hield een toespraak, waarin hij er op wees, dat Italië met de Abessyniërs wenscht samen te werken. Aboena Kirillos spoorde de geestelijkheid aan het Italiaansche gezag te gehoorzamen, dat in Abessynië is „door den wil van God". Het Abessynische volk zal onder leiding van Italië worden opgeheven tot een niveau van de meer beschaafde en onderwezen volkeren. Ver volgens smeekte hij Gods zegen af voor den onderkoning, het Italiaansche bestuur en het Abessynische volk. Maarschalk Graziani kuste tenslotte het gouden kruis van den Aboena. Over den arbeid van „the British Ass.' Londen, 15 September. (Van onzen correspondent.) Elk jaar om dezen tijd houdt het Britsch Verbond voor Bevordering der Wetenschap zijn bijeenkomst. De geleerden van het land houden er voordrachten over een verschei denheid van onderwerpen. De meest uiteen- loopende vraagstukken worden er behandeld die van de vorming van ons zonnestelsel en die van de opvoeding van kinderen, die van de vitaminen die de grazende koe wel of niet in haar lichaam opneemt en die van de sui kerbietcultuur met of zonder staatssubsidies. Men tracht er te verklaren waarom dit deel van het publiek mallemolens kiest voor zijn vermaak en het andere deel een schiettent. De rassentheorie van de Nazi's wordt er ver oordeeld en psychologisch verklaard. De in vloed van den drank op den bestuurder van een voertuig, de maatschappelijke nadeelen van sport als schouwspel, de verdwijning van volkslegenden en de wenschelijkheid van voortzetting der geestelijke vorming zoo lang men adem heeft zijn onderwerpen, waarvoor de verschillende sprekers aandacht vragen. Plantkunde, scheikunde, geneeskunde, land bouwkunde. anthropologic, geografie, tech niek en natuurkunde krijgen haar beurt. Dit Verbond voor de bevordering der we tenschappen wordt wel eens oneerbiedig „the British Ass" genoemd. „Ass" kan worden ge lezen als een afkorting van „Association" (verbond) maar ook zooals het er staat (ass ezel). De oneerbiedigheid zal wel zijn voortgekomen uit overdreven ijver bij expo nenten der wetenschap in het streven naar het doel, waarvoor het Verbond indertijd is gesticht, het populariseeren van hun werk. Dat brengt er hen toe in zwaarwichtige be schouwingen te vervallen over zaken, waar van de kern lang door het nuchter verstand is gevat. Maar daarmee kan het Verbond zelf niet zijn veroordeeld en het feit, dat geleer den van grooten naam er in de lange jaren van zijn bestaan mee verbonden zijn geweest en er op jaarvergaderingen als deze niet zelden ontdekkingen van hooge beteekenis bekend hebben gemaakt, is voldoende om de degelijke standing van het Verbond boven allen twijfel te stellen. De president was dit jaar Sir Josiah Stamp een van de belangwekkendste figuren van het hedendaagsche Engeland. Hij begon zijn loopbaan als schrijvertje op een ministerie op een salaris van 15 shilling per week. Hij was toen 16 jaar oud. Door zelfstudie be kwaamde hij zich voor hoogere posten in staatsdienst. Zijn bevordering kwam snel. Maar de verkrijging van kennis was hem in middels een onweerstaanbare behoefte ge worden. Als ambtenaar zette hij zijn studie voort tot hij doctor in de technische weten schappen was geworden. Hij nam in 1919 af scheid van het ambtelijk leven en kreeg toen een hooge betrekking in het chemisch bedrijf van Nobel Industries Limited. Hij hielp met de amalgamatie. die dit bedrijf oploste in Imperial Chemical Industries. Wat later werd hij president van de London Midland and Scottish Railway, een van de vier groote spoorweggroepen in Groot Brittannië. Hij is ook een der directeuren van de Bank van Engeland. Met dat al is hij een onvermoeid publicist en voordrachtgever. In zijn presi- dentieele openingsrede van het Verbond voornoemd sprak hij als een van Engeland's eerste economen, als geleerde en als wijsgeer. Hij behandelde de brandende kwestie, hoe de wereld haar wetenschap aanvaardt en aan wendt, hoe zij er op reageert. Een snelheid van 40 K.M. per uur op de spoorwegen werd een eeuw geleden als iets afschrikwekkends beschouwd en 30 jaar geleden reed een wiel renner, die 30 K.M. per uur ging, voor 't ge voel van het publiek met een vaart, die de openbare veiligheid in gevaar bracht. Thans ziet men door de vingers, wanneer een auto mobilist zich voortbeweegt over den openba ren weg met snelheden van 60 tot 90 K.M. De ontwrichtingen, veroorzaakt door uit vindingen, brengen werkloosheid op groote schaal. De wetenschap schept eiken dag nieuwe werkloosheid. Maar veranderingen in mode en gewoonten doen het ook. Op den duur echter zullen verminderde productie kosten. mogelijk gemaakt door de wetenschap artikelen binnen het bereik brengen van een groeiende meerderheid in de bevolking, ter wijl geld gespaard zal worden om nieuwe be drijven te beginnen. Wat in een industrieel bedrijf wordt verloren wordt gewonnen in andere. De fout van de maatschappij is. dat zij zich niet vlug genoeg aanpast aan de ont wrichtingen, die door uitvindingen in de nij verheid ontstaan Er is wetenschap genoeg in uitvindingen. Er is geen wetenschap ge noeg of heelemaal geen wetenschap in de be handeling van de resultaten. Sir Josiah ONZE DACEIIJKSCHE KINDERVERTELLING Naar een soc.-democratische regeering? Minister-president Pehrsson heeft medege- I deeld, dat hij Woensdag bij den Koning het I ontslag van de boerenregeering zal indienen. I Ofschoon waarschijnlijk een sociaal-demo- Nauwelijks is de eerste kater hier aangekomen, of van alle kanten komen andere katten aanzetten. Zooveel zijn het er tenslotte, dat Thijs ze niet eens meer kan tellen. Ze kijken allemaal erg valsch uit hun oogen en dat ze niet veel goeds in hun schild voeren, staat wel vast. Het schijnt hier wel de verzamelplaats van de dieren te zijn. Het heele kattenleger sluipt nu langzaam verder, zóó zacht, dat Thijs nauwelijks eenig geluid hoort. Thijs laat de dieren rustig wegtrekken, maar als de laatste hem voorbijgegaan is, komt hij voorzichtig uit zijn schuilplaats te voorschijn en gaat er achteraan! Stamp kwam in verzet tegen de uitspraak van een bekend Engelsch geleerde, Sir Henry Dale, die heeft verklaard, dat het de taak is van den geleerde de wetenschap vooruit te brengen zonder aandacht te schenken aan het maatschappelijk gebruik, dat van de we tenschap wordt gemaakt. Sir Josiah vond dit veronachtzaming van maatschappelijke plichten. Alle mannen der wetenschap moes ten hun hersenen gebruiken om uit te maken, hoe nieuwe denkbeelden het best in practijk konden worden gebracht. Men moest de ver anderingen, door de wetenschap gebracht en mogelijk gemaakt, leeren beheerschen. Het was de taak der wetenschap haar talenten in dienst te stellen van de moreele en geeste lijke ontwikkeling van den mensch, zoodat geestelijke en stoffelijke ontwikkeling kon den harmonieeren. De achterstand van ons geestelijk en moreel bestaan op ons stoffelijk bestaan moest worden ingehaald. De vooruit gang in onze kennis der materie zou ons niet baten, indien de wetenschap niet met suc ces een zelfden vooruitgang bewerkte in de kennis van den mensch. A. K. VAN R. Tien dooden op een onbewaak- ten overweg. Trein op autobus ingereden. Uit Marseille, 21 Sept. Vanavond is op een onbewaakten overweg nabij Chateau Neuf les Martigues een trein op een autobus ingereden. Tien personen werden hierbij gedood en tal rijke gewond. Merkwaardig genoeg bleef de chauffeur van de bus ongedeerd. (Reuter). Arbeid te Rijssel hervat. Thans dreigt echter staking in het Département du Nord. Na tien dagen gestaakt te hebben, hebben 30.000 textielarbeiders in Rijssel en omgeving den arbeid in alle fabrieken hervat. Er heeft zich geen enkel incident voorgedaan. De ma chines. die door de stakers waren onderhou den, functionneerden onmiddellijk. Volgens een D. N. B. bericht uit Parijs schijnt het Département du Nord thans door een nieuwe stakingsgolf te worden bedreigd. De machinisten en stokers van het textielge- bied van Roubaix-Tourcoing eischen een loonsverhooging en dreigen 23 dezer in sta king te gaan. als geen gevolg wordt gegeven aan hun eischen. Hierdoor zullen dan 60 000 textielarbeiders tot werkloosheid worden ge dwongen. KADM WOENSDAG 23 SEPT. 1936. HILVERSUM I 1875 M. VARA-uitzcnding. 10.00 VPRO. 6.30 RVU. 8.Gramofoonplaten. 10.Morgen wij ding. 10.15 Melody Circle, causerie over het kranten- bedrijf Gram. platen een voordracht. 12. Gram. platen. 12,30 De Flierefluiters m.m.v. solisten en Gram. platen. 1,45 Pauze. 2.— Or gelspel. 2,30 Voor de Vrouwen. 3.Kinderuur. 5.30 VARA-orkest. 6.30 „De somnambules", causerie. 7.Sportuitzending. 7,15 De Krekel tjes. 7.40 De folklore van de diamant, causerie. 8.— Herh. S.O.S.-Ber., 8.03 Berichten A.N.P., VARA-varia. 8.15 Orgelspel. 8.45 Radio-too- neeh 10.Berichten ANP. 10.15 Gram. platen. 10.15 VARA-orkest. 1112 Dansmuziek. HILVERSUM H, 301 M. NCRV-Uitzending. 8.— Schriftlezing, meditatie. 8.15—9.30 Gram. platen. 19.30 Morgendienst. 11,0012.00 Orgelspel. 12,15 Gram. platen. 12.30 Kwintet concert. 2— Gram. platen 2,30 Postzegel praatje. 3.— Gram. platen. 3,15—3.45 en 4.— Trioconcert. 4.30 Gram. platen. 5.— Kinder uur. 6.— Landbouwhalfuur, 6.30 Afgestaan. 7.Berichten. 7.15 Het 100-jarig bestaan der Zondagsschool in Nederland. 7.45 Reportage. 8.Berichten ANP. 8.15 Rotterdamsche Po litieharmonie „Hermandad". '9— Religieuze causerie. 9.30 Gram. platen. 10.Berichten ANP, 10.05 Hartvelt-kwartet en Gram. pla ten 11,0011,30 Gram. platen. Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35—11.50 Gram. platen. 12,05 BBC-Northern Ireland-orkest en so liste. 12,50 Jazzmuziek. 1,20—2,20 Birming- hamsch Hippodrome en soliste. 12.50 Jazz muziek. 1.202,20 Birminghamsch Hippo- drome-orkest. 3.10 Callenders orkest. 3.50 Het Mac Arthur-kwintet. 4.20 Vesper. 5.10 Piano recital. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Causerie over de a.s. Fransche les. 7.00 BBC- Harmonie-orkest en solist. 7.50 Gram. platen, 8.20 BBC-Symphonie-orkest en solist. 9.15 Dansmuziek. 10.— Berichten. 10.30 BBC-thea- ter-orkest en solist. 11.35—12,20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram. platen. 11 293 Orkestcon cert, 2.50 Symphonieconcert. i1,0 Cello-recital. 4.55 Gram. platen. 5.50 Orkr oncert. 8.20 Concert. 9.05 Radio-tooneel. 11.0512,35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN 456 M. 6.50 en 12.20 Orkestconcert. 1.35 Landes- symphonie-orkest. Saarpalts. 2 35 Gram. pl„ 4.50 Siegburger Concert-orkest. 7.20 Gram. platen. 8.35 Voor jongeren. 9.05 Omroeporkest. -0.5012,20 Omroepkleinorkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. platen. 12.50 Omroei orkestè 1.30 Salon-orkest. 1.50—2.20 en 7.20 Gram. platen. 8.20 Omroeporkest. 8.50 Hoor spel. 9.35 Symphonieconcert. 10.30—11,20 Dansmuziek. 484 M: 12.20 Gram. platen, 5.25 Dansmuziek. 6.35 oito. 7.20 Gram. platen. 8.20 Symphonie concert 8.20 Omroeporkest. 9.50 Symphonie concert 10.30—11,20 Gram. platen. DEUTSLANDSENDER 1571 M. 8.30 Pianoduetten. 9.05 Voor jongeren. 9.35 Marschenconcert. 10.20 Berichten, 10.50 Cello en piano. 11.05 Weerbericht. 11,20—12,20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6