BREDERODE-DUIN TEMPELIERSSTR. 32 SITTERS 6 %KAR VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1936 HAARDE M'S DAGBESD ir De derde Zesdaagsche le Londen; Fiasco in 1922; Sterke bezetting in de Parijsche monsterrit; Een internationale cricketmatch te Amsterdam?; Freeman's oordeel over het bowlen van Farnes; Levett de beste wicketkeeper Compton de ster der toekomst; Vrouwe Fortuna en het voetbal; De Engelsche Cup en de League. In de Wembley Pool. het ruime gebouw, dat naast het welbekende Wembley Stadion is gelegen, wordt momenteel een zesdaagsche wielerwedstrijd gehouden; de derde maal. dat zulk een sportgebeurtenis in Engeland plaats vindt. Om de een of andere reden heeft de Engelsche sportpers de eerste Londensche Zesdaagsche van 1922 doodgezwegen met het gevolg, dat er in de reusachtige Olympia-hall zelfs op den laatsten avond niet meer dan 500 toeschouwers aanwezig waren en de pers tribune geheel onbezet bleef. Het was opmer kelijk, dat ondanks het gemis aan de gebrui kelijke aanmoedigingen en de bekende „zes- dagen-sfeer" de renners tot de laatste minuut om de overwinning hebben gestreden, waarbij het het Belgische koppel Persijn-Buysse ge lukte, kort voor het einde een ronde uit te loopen en daarmede de overwinning te beha len. De toejuichingen van het ondeskundige publiek, dat van het verloop en het doel van dezen monsterrit maar weinig begreep, golden echter allerminst den overwinnaars, doch uit sluitend een Italiaan, wiens naam ons ont schoten is, die gedurende het laatste uur voortdurend aan den kop ging en het tempo opvoerde, zonder dat hij er in slaagde, zelfs enkele meters uit te loopen. Een half uur na afloop van de race was men nog niet moede geworden, dezen renner op de schouders rond de baan te dragen, zoodat tenslotte de politie er nog aan te pas moest komen om de zaal te ontruimen. Na dit échec heeft het vele jaren geduurd, alvorens men het te Londen wederom aan durfde, een Zesdaagsche te organiseeren, die, in een zwakke bezetting, gemakkelijk door het koppel Piet van Kempen-Cozens werd gewon nen. Blijkbaar verwacht men thans in de Wembley-Pool grootere publieke belangstel ling, nu de kwaliteit der deelnemende koppels inderdaad veel beter is. Immers de Franschen Diot-Ignat, de Belgen van Buggenhout-van Vlockhoven en Aerts-Buysse, de Duitschers Kilian-Vopel en Hürtgen, onze landgenooten Piet en Jan van Kempen en tenslotte de Ca nadees Peden zijn allen ervaren zesdagen- renners. Hürtgen heeft als partner den ex- amateursprinter Tony Merkens, wien het waarschijnlijk niet mee zal vallen, een gehee- le week achtereen op 't houten baantje rond te tollen, gewend als hij is, met enkele sprint jes over 200 meter te kunnen volstaan. Intusschen zal de Parijsche Zesdaagsche, die van 6 tot 12 October gehouden wordt, te oordeelen naar de sterke bezetting van het veld, wel een interessanter strijd te zien ge ven. De bekendste Europeesche wielrenners, waaronder stayers, weg-speeialisten, pistiers en zelfs sprinters, zullen van de partij zijn, te weten de Fransche stayers (rijders achter den motor) Wambst-Lacquehaye, de wereld kampioen op' den weg Antonin Magne tezamen met Guimbretière, welke laatste, ook in ons land zeer bekend, zijn aanvankelijke succes sen achter den motor niet heeft kunnen her halen. Archambaud-Lapébie behooren tot de beste Tour de France rijders, evenals Sylver Maes, die met zijn landgenoot Depauw een koppel vormt en Jan Aerts, die met Buysse rijdt. Onze landgenoot Wals, die onlangs verklaar de, niet meer met Pijnenburg te willen rijden, heeft zich blijkbaar bedacht, zoodat dit twee tal zal trachten de Hollandsehe kleuren te doen zegevieren. Pellenaars vormt een combi natie met den Duitscher Schön, van wien be kend is, dat hij steeds in de beslissende uren op den laatsten avond een geweldige inzin king krijgt. Interessant is ook de deelname van den we reld-uurrecordhouder Olmo (Italië) die met den veteraan di Paco rijdt en van den beken den sprinter Gérardin die den achtervolgings specialist Dayen tot koppelgenoot heeft.In totaal zijn 15 koppels voor dezen strijd gecontrac teerd, waaronder Charlier-Deneef (België) en Ignat-Diot (Frankrijk) een goede kans op de overwinning maken. Vorige week maakten we melding van het door den N. C. B. gekoesterde voornemen om het cricket-elftal van Nieuw-Zeeland, dat in den volgenden zomer door Engeland zal toe ren en aldaar enkele toetswedstrijden zal spe len, aan het einde van het seizoen voor een match in ons land uit te noodigen. Deze ont moeting zal echter niet, zooals aanvankelijk gedacht werd, op het H. C. C.-veld te Den Haag plaats vinden, doch vermoedelijk op de terreinen van het Amsterdamsche Stadion, een en ander in verband met het dan te vie ren jubileum van deze instelling. Het Kent-team heeft het overigens met het bezoek aan ons land in alle opzichten getrof fen; het was prachtig weer, de match was spannend en trok ruime publieke belangstel ling, de onderlinge verstandhouding iiet, hoe kan het anders, niets te wenschen over en )ast not least hebben de Engelschen braaf deel ge nomen aan de feestelijkheden ter eere van de verloving van Prinses Juliana. De county-spelers waren van meening, dat vooral het bowlen en fielden der Hollanders hun verwachtingen hadden overtroffen, ter wijl voorts het batten van Max Jansen en Van der Luur een zeer goeden indruk op hen had gemaakt. Voor Max Jansen is deze wed strijd wel een groot all round-succes geweest, want zoowel met bat als bal heeft hij een uitstekende prestatie geleverd. De kleine H.V.V.-lmksbinnen Van der Luur heeft aan de verwachtingen, door zijn goed batten op de Engelsche velden dezen zomer gewekt, ten volle beantwoord: met een solide innings van 79 maakte deze lefthander de hoogste per soonlijke score van deze match. De 48-jarige veteraan „Tich" Freeman, die met een totaal van 304 wickets het ^record voor het grootste aantal wickets in één sei zoen houdt, heeft onlangs in een Engelsche krant een afkeurende beschouwing gehou den over het bowlen van den in het Engel sche test-team gekozen Essex-fastbowler Farnes, waarvan de inhoud veel stof in de cricketwereld heeft doen opwaaien. Freeman is overtuigd, dat, na de onaange naamheden, destijds door het „body-line"- bowlen van Larwood en Voce in Australië veroorzaakt, de storm van verontwaardiging opnieuw zal opsteken, indien Farnes zijn wijze van bowlen niet herziet. Herhaaldelijk toch is het voorgekomen, dat een batsman pijnlijk door de. volgens de gewraakte theo rie gebowlde ballen van Farnes werd ge troffen. Freeman staat in zijn meening ove rigens niet alleen, want zelfs een clubgenoot van Farnes. de bekende batsman Crawley, die, na lange afwezigheid als gevolg van het beoefenen van een anderen tak van sport, weer aan eenige cricketwedstrijden deelnam, was zoo verontwaardigd over het optreden van den fastbowler. evenals hij zelf een ama teur. dat hij besloten heeft, voorloopig niet meer te spelen. Men moet echter niet denken, aldus Free man. dat Larwood en Voce de eersten waren, die het „body line" bowlen in toepassing brachten; de bekende Australische fastbow Iers Gregory en MacDonald, die in 1921 in Engeland zooveel succes hadden, gebruikten deze aanvalsmethode eveneens. Inderdaad herinneren wij ons een testmatch, waarin de Engelschman Tyldesley zoodanig aan het hoofd verwond werd, dat hij het bewustzijn verloor en tegelijkertijd zijn wicket. Desgevraagd verklaarde Freeman, dat men in Engeland veel vertrouwen had in het naar Australië uitgezonden team. Het was alleen jammer, dat men W. H. V. Levett niet had gekozen, omdat deze Kent-speler volgens hem de beste wicketkeeper van het oogen- blik is. Dat men tenslotte Ames'heeft uit verkoren, vindt waarschijnlijk zijn oorzaak in het feit, dat laatstgenoemde tevens een uitstekend batsman is. Om die reden zal de Kent-aanvoerder den volgenden zomer Levett laten wicketkeepen om Ames, die een zeer goed „out-fielder" is, aldus voor zijn batten te sparen. Onder de jongeren is de jeugdige Arsenal- voetballer Compton de meestbelovende spe ler voor de toekomst. Compton, die pas 18 jaar is. heeft in het afgeloopen seizoen voor Middlesex meerdere prachtige innings ge speeld en enkele malen de honderd over schreden, Wanneer hij een Australiër was, zou men hem ongetwijfeld, ondanks zijn jeugd, met het test-team naar Engeland ge zonden hebben, gelijk men dat destijds ook met den even ouden Stanley McCabe heeft gedaan, De omstandigheden, waaronder in Australië gespeeld wordt, zijn echter veel zwaarder dan in Engeland en daarom zal Compton nog eenige jaartjes moeten wach ten. alvorens hij in testcricket kan toonen, dat men ten opzichte van zijn capaciteiten geen te hooge verwachtingen heeft gesteld. Voetbal is een spel vol verrassingen, waar bij de partijen niet altijd loon naar werken krijgen. Wanneer Vrouwe Fortuna een elftal den rug toekeert, leveren zelfs de best ge plaatste schoten geen doelpunten op. Dat- bleek ook Zondag jl. weer eens. toen het pas gepromoveerde Heldersche H.R.C. bij E.D.O. op bezoek was en vanzelfsprekend trachtte, bij haar terugkeer in de tweede klasse een succesvol debuut te maken. Technisch was de forsche ploeg uit Den Helder niet met E.D.O. te vergelijken, doch zij wist zich, daar in geholpen door de teruggetrokken positie van de Haarlemsche middenlinie, een aantal fraaie kansen te scheppen, die in 99 van de 100 gevallen een goal zouden opleveren. Niet echter in dezen wedstrijd, want Van Roon in het ED.O.-doel had de volledige medewer king van yrouwe Fortuna en zoo kon het gebeuren, dat het leder een viertal keeren van de binnenzijde van'den paal of den on derkant der lat uit het doel sprong, nadat de Haarlemsche verdediging volkomen uit positie was gespeeld. Laat ons hopen, dat deze „narrow escape" voor E.D.O. een goede les zal zijn en dat de roodzwarten in vol gende wedstrijden zullen bedenken, dat aan val nog steeds de beste verdediging is. De jeugdige voorwaarts Schijvenaar toonde daar van een degelijk begrip te hebben. Het is alweer geruimen tijd geleden, dat we in deze rubriek schreven over het on doelmatig gebruik, dat het meerendeel der voetballers bij het schieten van het wind- voordeel maken. Wij wezen er op, hoe. zelden bij een eenigszins „bolle" wind. de voor- waartsen en ook de halfbacks met een zacht geschoten, hoogen boogbal het den vijande lijken doelverdediger moeilijk maken. Im mers. zoodra het leder in de lucht komt. wordt het voortgedreven door den sterken wind met het gevolg, dat de dalende bal met groote snelheid onder de doellat komt aan vliegen en de keeper wel juist op de goede plaats moet staan, wil hij niet door de extra- snelheid verrast worden. Zelfs bij een juiste opstelling blijft den doelman meestal niets anders over. 'dan den bal over de lat corner te stompen. Daar men, zooals gezegd, een dergelijk tac tisch uitbuiten van het windvoordeel ook in eerste klasse voetbal zeer zelden ziet. was het werkelijk een aangename verrassing. Zondag jl. te kunnen constateeren, hoe de spil en rechtshalf van het pas gepromoveer de H.R.C. bij de opeenhooping van spelers voor het E.D.O.-doel. op boven aangegeven wijze den Haarlemschen doelman trachtten te verschalken. Weliswaar mocht het niet gelukken, laatstgenoemde op deze wijze te passeeren. doch elk van deze boogballen ver- eischten zijn voile aandacht en een juiste „timing", terwijl de keeper steeds verplicht was, met het oog op de inloopende voorwaart sen. den boven zijn hoofd aanzwevenden bal over de lat te werken, met een groot aantal corners tot gevolg. Het was, van een Hel- dersch standpunt beschouwd, slechts te be treuren, dat deze hoekschoppen zonder uit zondering zoo slecht genomen werden, doch dat is weer een ander onderdeel van het spel, waarover wij het thans niet zullen hebben Niet minder dan 106 clubs hebben Zaterdag jl. den strijd aangeboden voor de eerste voor ronde van de F. A. Cup. Daarbij waren de overblijvenden van de extra-voorronde en voorts een aantal bekende amateurclubs, zoo als Bishop Auckland en Northern Nomads. De „Bishops" wisten een overwinning te be halen ten koste van een der vele „colliery- teams", waarvan de meeste werden uitge schakeld. Cheltenham Town, dat twee jaar geleden de derde „echte" ronde, waaraan de groote League-clubs deelnemen, bereikte, be haalde de grootste zege van den dag door het elftal vanWeston-super-Mare met 13—3 te verslaan. De League-matches brachten eenige groote verrassingen, in de eerste plaats de 12 thuis-nederlaag van het sterke Derby Coun ty, dat als de aanstaande kampioen wordt gedoodverfd, tegen den hekkesluiter Preston North End. dat daarmede haar eerste over winning behaalde. Niet minder onverwacht kwam het falen van Aston Villa op eigen veld tegen het Londensche Fulham. dat voor 50.000 teleurgestelde toeschouwers met 30 1 zegevierde. Dit échec zal vermoedelijk het begin zijn van de gebruikelijke inzinking, die bijna alle uit de eerste klasse gedegradeerde VERLOTING Laat ik er nu om denken: ,,Een lot van Brederode-duin". Trekking 8 October a.s. (Adv. Ingez. Med.) clubs in het eerste jaar van hun verblijf in de lagere afdeeling doormaken en waardoor het zoo moeilijk is, de verloren gegane plaats te heroveren. De geheele Engelsche voetbalwereld ver heugt zich over de herleving van Cardiff City, de club uit Wales, die na een succesvol verblijf in de eerste divisie, waarin o.a. de beker werd veroverd (in 1927 tegen Arsenal met 1—0) tengevolge van de crisis in twee jaar naar de Zuidelijke derde klasse afzakte en geruimen tijd moeite had om zich te hand haven. Thans staat de City boven aan de ranglijst met 11 punten uit 7 wedstrijden en aangetrokken door dit succes zal het niet lang duren, alvorens, evenals vroeger, de thuismatches weer door 50.000 toeschouwers zullen worden bijgewoond BILJARTEN. COMPETITIE NED. BILJARTBOND 1936—1937. Nu de inschrijvingen voor de competitie- klassen groot- en klein-biljart van het nieu we seizoen, die op Maandag 19 October be ginnen. bekend geworden zijn, blijkt, dat deze als volgt verdeeld zijn: in klasse A (groot-biljart le en 2e klassers). 3 persoon lijke deelnemers; in klasse B (groot-biljart 3e en 4e klassers) 28 persoonlijke deelne mers; in klasse C (teams van 4 spelers le. 2de en 3e klassers klein-biljart) 10 teams: in klasse D (teams van 4 spelers van hoogstens 5 gemiddelde) 17 teams, waarbij uit Haar lem en omstreken „DES." en „Excelsior", ieder met 1 team: in klasse E (teams van 4 spelers van gezamenlijk 7'2 tot 10 gemiddel de) 43 teams en in klasse F (teams van 4 spelers met een gezamenlijk gemiddelde van 5 tot 7 1/2) 36 teams, waarbij uit Haarlem alleen „D.E.S." met 2 teams; in het clubkam pioenschap driebanden groot-biljart: in klasse A 8 teams van ,4. spelers en in klasse B dito 17 teams, waarbij uit Haarlem de „B. C. der Sociëteit Vereeniging" met. 1 team. Maandag a.s. worden de programma's vast gesteld, ook voor de Haarlemsche clubs. WIELRIJDEN. DE ZESDAAGSCHE TE LONDEN. De stand der zesdaagsche was hedenochtend vroeg: 1. AertsBuysse 313 pnt. 2. KilianVopel 289 p. Op 1 ronde: 3. Gebr. van Kempen 456 p. 4. GyuotIgnat 313 p. Op 2 ronden: 5. WalthourCrosley 211 p. 6. Buggenhoutvan Vlockhoven 56 p. 7. Han sen— Christensen 293 pnt., 8. Merkens— Huertgen 117 pnt. 9. DemetrioPrior 132 p. 10. PecqueuxTonnelier 357 p.. 11. Le Page— Peden 159 p., 12. Gebr. Smith 166 p., ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEILVEREENIGING. Tot besluit van het zeilseizoen zal de H.Z.V. Zondag 27 September, in afwijking met vorige jaren 'toen een tochtje naar Nauerna of de Ammunitiehaven werd gemaakt), den dag binnen de sluizen op het Spaame en den Mooien Hel doorbrengen. 's Morgens zullen de motorbootleden gele genheid hebben hun kunnen in het manoe- vreeren met hun schepen te toonen. Hiermede wordt te elf uur begonnen. Na de lunch zal een admiraaltocht worden gehouden, waaraan zoowel de zeil als de mo torbooten zullen deelnemen, welke tocht, na een daartoe gegeven sein, zal worden geëin digd met dobber-visschen op den Mooien Hel. ATHLETIEK. NIEUW WERELDRECORD TWEE ENGELSCHE MIJLEN HARDLOOPEN. Uit Stockholm: Tijdens een athletiekfeest te Stockholm verbeterde de Finsche wereld recordhouder en Olympisch kampioen Gun nar Hoeckert het wereldrecord 2 Engelsche mijlen hardloopen door dezen afstand af te leggen in den tijd van 8 min. 57.4 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van den Amerikaan Donald Lash, dat hij op 13 Juni 1936 te Princetown met een tijd van 8 min 58.3 sec had gevestigd. HANDBAL. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans abonneeren ont vangen het Handelsblad deze maand GRATIS. Abonnementen 1.90 per maand en 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor 'erzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad WENSING'S Alg. Adv.-Bureau) Telefoon 10209. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het Handbalprogramma voor Zondag a.s. luidt: Dames; RapiditasSnelvoeters 10 uur S.S.S.Concordia 10.30 Heeren: Rapiditas—Trekvogels 9 S.S.S.Concordia 9.30 Den laatsten vrijen Zondag gebruiken de Haarlemsche Handbalclubs tot het spelen van eenige vriendschappelijken wedstrijden. Con cordia gaat te Halfweg het terrein verkennen, daar S.S.S. wel haar zwaarste tegenstandster zal zijn in de Westerdistrictcompetitie. Ra piditas speelt met haar team aan de Van Oosten de Bruynstraat DE K.N.G.V.-COMPETITIE. Behalve de hoofdklasse zijn er in het Wes telijk rayon van het K.N.G.V. door de Bonas- Handbal-Commissie nog twee uitgebreide competities ingesteld; in ae eerste plaats de zeer uitgebreide competitie van den Amster- damschen Turnbond met zijn tallooze elftal len, in de tweede plaats de competitie dei- drie Turnkringen: K T.K. .Z.T.K N.H.Z Kw waarin Concordia-Haarlem met vier elftallen deelneemt en Rapiditas met haar reserve team. De volledige indeeling dezer competitie luidt: Dames: Hercules, Hebe, Lijnden, Rapiditas II, Odin. S.S.S. Concordia I en II. Heeren: Achilles, Hercules, Lijnden II, Concordia- Zaandam; Concordia-Haarlem I en II, Olynv pia II en als nieuweling de Athletiekvereeni- ging „Zaanland", Odin, S.S.S. Mocht Rapiditas ook nog inschrijven met een reserve-team, dan wordt deze afdeeling te groot en wordt zij gesplitst in twee klassen. De beslissing hierover valt deze week. HET BEGIN DER K.N.G.V.-COMPETITIES. Het begin der competities, ook die der hoofdklasse is een week uitgesteld, in verband met den op 4 October a.s. te houden K.N.G.V. Bonds-Wandeldag. die over geheel Nederland georganiseerd wordt. AFDEELINGS- EN PROTESTCOMMISSIE. In de Handbalcompetitie van het Wester district is een afdeelings- en protestcommissie ingesteld, waarin de volgende personen zit ting hebben: P. Bart (Lijnden), D. Blokker (Concordia H.), M. C. Pal (Rapiditas), Spaargaren (Aalsmeer), K. Konig (Zaandam) tevens competitieleider. VOETBAL. Training Nederlandsch Elftal, SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. Ingez. Med.) IJSHOCKEY. HET a.s. SEIZOEN VOOR DE „BLAUWE ZES' Nu het ijshockey-seizoen weer langzamer hand nadert en behalve de Amsterdamsche ook de Haagsche spelers dezen winter gele genheid krijgen tot geregelde oefening, wordt natuurlijk aan de training van de spe lers weer de grootste aandacht geschonken. Het bestuur van den Ned, IJshookeybond heeft weer twee Canadeesche spelers uitge- noodigd om naar Nederland te komen. Verder bestaan er plannen, dezen winter een competitie in te stellen, daar Nederland thans 23 ijshockey-clubs telt en een compe titie dus zeer goed mogelijk is. Mocht in de praktijk echter blijken, dat de meeste clubs nog niet voldoende geoefend zijn. dan zullen twee teams gevormd worden van de beste ijshockeyspelers uit Amsterdam. Haar lem, Den Haag. Leiden en Rotterdam, welke teams elkaar driemaal zullen bekampen om een wisselbeker; door den in sportkringen zoo zeer bekenden nestor W J. H. Muiier is bereids een beker ter beschikking gesteld. Een en ander zal op de vergadering van den Ned. IJshookeybond. die Zaterdag a.s. in Den Haag vergadert, besproken worden. Tevens zal besloten worden of ons team naai de wereldkampioenschappen van 1727 Fe bruari te Londen wordt uitgezonden. Op 21 October oefenwedstrijd tegen Engelsche profclub. DAMMEN. CLUBKMPIOENSCHAPPEN DAMCLUB HAARLEM. Woensdagavond werden voor de wedstrij den om het clubkampioenschap 19361937 van de Damclub Haarlem een aantal par tijen uit de vierde ronde gespeeld met de volgende resultaten: Hoofdklasse: Th. van WamelF. Mollema I1 H. A. van AbsTh. van Wamel 11 P Mollema Jr.W. Stroo 20 A. P. de ZwartH A. van Abs 20 J. LycklamaW. van Daalen 02 P. Mollema Sr.—P. van Wamel 02 C. F. Visse—F. A. Berkemeier 02 C. DikkeboomC. v. d. Werff (afgebr.) Tweede klasse: H. J. RozijnI. de Vleeschhouwer (afgebr J. HartelA. Burghout 20 J. H. Brug houtA. Elslng 02 A. RussD. Sibie 20 R. GroosF. Homers (afgebr.) G. EisingD. de Mol 20 (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN. SCHAAKCLUB „DE ROCHADE" Donderdagavond hield de Schaakclub „De Rocbade" een algemeene ledenvergadering ter bespreking van het win terprogramma. Op voorstel van het bestuur werd besloten, dit jaar den winterwedsrijd te spelen in drie groepen, ingedeeld naar speelsterkte, met over gangscompetities. Bepaald werd, dat zal wor den gespeeld volgens vrij rooster en dat in de eerste en tweede groep met de klok moet wor den gespeeld. Verder werd besloten, dit sei zoen met drie tientallen uit te komen in de competities van den Noord-Holl. Schaakbond. Het verslag van den secretaris over den Zomerwedstrijd werd goedgekeurd. De heer J. P. A. van Dorp werd gekozen tot tweeden se cretaris. Tot leden van de wedstrijd-commissie werden benoemd de heeren A. de Jong en J. E. Strengers. Leo Halle. Donderdagavond zijn op het V. U. C.-veld de oefe ningen van de Ned. Elftalclub be gonnen. Hiermede zal voortaan iede re week worden voortgegaan tot den landenwed- strijd Nederland Noorwegen, cie op 1 November a.s. zal worden ge speeld. Voor deze oefe ningen zijn 25 spelers uitgenoo- digd. Donderdag avond waren de volgende spelers aanwezig: Leo Halle, Vente, Bak- huijs, Smit, Wels, Weber, Drok. Cal- denhove. Pellikaan de Haarlemspe lers Van Gooi en Kammeijer, de Bloemendaler De Bock, Lungen en Van Spaen donck. Zij oefenden weer onder leiding van den Bondsoefenmeester Glendenning en ze werden geestdriftig toegesproken door den heer Herberts, voorzitter der Keuzecommissie, die speciaal vriendelijke woordelijke woorden tot Leo Halle richtte. Oefenwedstrijd. Besloten is op Woensdag 21 October een oefenwedstrijd te spelen tegen een Engelsche profclub uit de tweede divisie. Deze wedstrijd zal waarschijnlijk in Rotterdam worden ge speeld. DuitsclilandNederland. Waarschijnlijk zou op 6 December a.s. te Dusseldorf dé landenwedstrijd Duitschland- Nederland plaatst hebben. De datum was ech ter nog niet definitief. Naar wij thans ver nemen. zal deze ontmoeting niet op dien dag worden gehouden. Het bestuur van den Kon. Ned. Voetbalbond heeft n.l. aan den Duit- sclien Voetbalbond bericht gezonden, dat we gens de Sint-Nicolaas-viering 6 December minder wenschelijk werd geacht. Er zijn thans besprekingen gaande om deze ontmoe ting op een anderen datum te organiseeren. Aangenomen mag worden, dat nog dit seizoen, waarschijnlijk in een der eerste maanden van 1937, de wedstrijd Duitschland-Nederland de finitief zal worden vastgesteld. DUTTSCIILAND—LUXEMBURG. Dr. Van Moorsel scheidsrechter. Naar wij vernemen zal onze landgenoot dr. J. F. van Moorsel den voetballandenwedstrijd Duitschland—Luxemburg, die Zondag a^. te Krefeld zal worden gespeeld, leiden. A. F. C.—E. D. O. E.D.O. gaat met het volgende elftal naar Amsterdam: Van Roon. Van der Born. K. Zandstra. Van der Schalie, Van der Putten. Oomen. S. Spek, Schijvenaar, Kohier, Perukel, P. Spek. E. D. O. 2—AJAX 2. E.D.O. 2 komt als volgt uit: Verhagen. Kollerie, Van der Sluis, W. Koene. Vrenegoor, C. van Esch, During, Goemaat, Timmerman, van Noort, Kelder. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Vorige week is het seizoen begonnen met de wedstrijden om den Kennemerlandbeker. WIJ, dat het vorige seizoen kampioen was, heeft slechts met de grootste moeite van VEW kunnen winnen. De Heemstedenaren stonden zelfs nog geruimen tijd met 2—1 vóór. om tenslotte slechts met 32 te ver liezen. Kennemerland won op overtuigende wijze van Telefonia, n.l. met 4—1, terwijl Tweede Jeugd, dat tegen den tweeden klasser JOHEZ speelde, slechts door loting deze eerste ronde overleefde. WRA had tegen SIZO niets in te brengen. De eerste klasser won met 83. ZSV was de eenige tweede klasser, die de volgende ronde bereikte: de Halfweg- sche ploeg won den uitwedstrijd tegen VGS in Velsen met 21. Dat is een fraate prestatie Morgen vinden de volgende ontmoetingen A WIJ 2—SIZO 4 30 F. Hendriks. KennemerlandTweede Jeugd 3 uur P. Tiggeloven. WIJTELEFONIA 2.30 "U. A. van Dam. VJB—VGS 3 uur. H. J. Boerée B Johez—WB 3 u. J. v. d. Wereld. ZSVKennemerland 3 3.30 uur, A. Wildschut. SIZO 2Kennemerland 2 3 uur A. C. J. Crombeen. WRAVEW 3 uur J. Kramer. C Kennemerland 5WIJ 3 5 uur P. F. W. Schildwacht. VEW 2Johez 2 3 uur. A. Zomer Jr. Kennemerland4ZSV 2 4 uur, F. v. d. Bos. SIZO, dat de vorige week zoo uitstekend gestart is. gaat tegen WIJ 2 waarschijnlijk een nederlaag tegemoet. De IJmuider ploeg is sterker dan het vorige seizoen, omdat eenige sterke spelers van het eerste elftal thans voor de reserves uitkomen, om de ploegen ge lijkwaardig te maken. Kennemreland is zeker in staat met het jeugdige elftal dat tegen Telefonia uitstekend voldeed, van Tweede Jeugd te winnen. Het eerste elftal van WIJ speelt tegen Telefonia. Laatstgenoemd team zal wel geen punt kun nen bemachtigen. Interessant lijkt ons de plaatselijke ontmoeting VJBVGS, die in park Roos wijk te Velsen-Noord wordt gespeeld Beide ploegen komen voor het eerst in de hoogste afdeeling uit en willen natuurlijk graag met een overwinning debuteeren. Dat wordt een spannende wedstrijd. ALG EMEEN E VERG ADF.RING „KENNEMERLAND". Bovengenoemde voetbalvereeniging hoe hedenavond in Hotel Roozendaal te Overveen haar algemeene vergadering. De agenda be vat 9 punten.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11