BRIEVENBUS VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1936 HAARLE M'S D A G B L A D 18 D-. raadsels zijn ingezonden door Jon gens en Meisjes die Onze Jeugd lezen. Iedere maand worden onder de beste op lossers vier boeken verloot. AFDEELING I. (Leeftijd 10 jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Narcis.) Mijn geheel is een spreekwoord van 20 letters. I 2 5 13 zit aan een wagen. 6 8 15 20 wordt bij vuurwerk gebruikt. G 12 3 17 is een grondsoort. II 18 13 komt van het schaap 4 5 6 is een ander woord voor bron. 7 8 9 10 is een vorm van 't werkwoord doen 14 15 15 14 is een jongensnaam. 16 18 19 zijn we na een groote wandeling. 2. (Ingez. door Prinses Engelientje.) Verbor gen Rubriekertjesnamen. Wie zijn: Alie Renj? Frederik Drinkhe? 3. (Ingez. door Oranjeappeltje Mijn 1ste komt 's winters voor, mijn 2de is speelgoed en mijn geheel komt zoowel van mijn eerste en is tevens een plant. 4. (Ingez. door Oranjeappetje.) Met d besprenkel ik 't land. Met g ben ik vlug bij de hand. Met k komt het op bijten aan, Met 1 moet je niet laten staan. Met n ben ik vast niet te wijd. Met p wordt ik wel eens benijd. Met r spreek je vaak van een vrucht Ik weet het. zeg je met een zucht. 5. (Ingez. door Tinterlanteentje.) Mijn geheel is een schuilnaam van 16 let ters. 1 2 3 is een metaal. 10 11 12 13 is een deel van een voet. 15 16 10 is een meisjesnaam. 7 5 5 6 16 9 doe je op school. 789 10 8863 geeft licht. 4 5 5 6 kleeft. 14 15 16 is een verkleiningsuitgang. 6. (Ingez. door Machteld.) Verborgen steden. a. Hoor niet naar die malle praatjes. b. De afstand is ver en ik ben moe. c. Omdat beide beenen opzwollen, riep ik den dokter. d. Morgen trekken wij over de grens. e. Wat een leven. Loop toch niet zoo hard. f. Hoe harder wij kuierden, hoe vroolijker de hond blafte AFDEELING II (Leeftijd 9 jaar en jonger.) 1. (Ingez. door Tromp.) Wij zijn met ons tienen zusters. Een van ons is nietswaardig. Toch nemen we haar mee want staat ze achter ons dan zijn we allen tienmaal zooveel waard. Hoe heet dat zusje? 2. (Ingez. door de Ruyter.) Mijn geheel is een drank van 6 letters. 1 2 is een verkorte jongens- of meisjesnaam 4 5 6 is een verkorte meisjesnaam. 3 2 1 zit op een schip. 3. 'Ingez. door de Tweelingen.) Ik ben een dier met scherpe punten Verander je mijn tweede letter Dan mag je op mij rijden gaan. 4. £lngez. door Marietje.) Verborgen vruchten. a. Dë eekhoorn deed een stap. pelde toen zijn nootje en klom toen in den boom. b. In' een woeste steppe, ergens in Afrika woonde deze volksstam. c. Oom Dik renteniert al jaren. 5. (Ihgez. door Piet Hein.) Kamraadsel. 1 2 3 4 5 6 7 1'. eten we 's morgens vaak 2. is een schadelijk knaagdier 3. is een verkorte meisjesnaam 4. is niet droog 5. is een muzieknoot 6. is een boom 7. is een ander woord voor verdrietig. Iedere tand bestaat uit 3 letters. Op den rug van de kam lees je den titel van iemand, die alle dagen door ons wordt herdacht. 6. (Ingez. door Walstroo.) Kruisraadsel. ;en medeklinker. ander woord voor sufferd stopplaats. een naam die in deze dagen veel genoemd wordt, een vrucht, een meisjesnaam, een klinker. De kruisjes moeten van boven naar beneden en van links naar rechts denzelfden naam noemen. RAADSELOPLOSSINGEN De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I. 1. Tinterlanteentje. 2. Koedijk. 3. Gom kom hom dom krom bom 4. Papaver. 5. Veulen-peulen. 6- September AFDEELING U 1. Korst vorst borst worst dorst 2. Theeroos. 3. Noord-Brabant. 4- Zomer-vacantie. 5. Apotheek. 6. Leeuw hemel edele bezem Greta Goede raadseloplossingen ontvangen van: Turnstertje 4. Bruinoogje 3 Puzzelgraag 5 Frederik Hen drik 6 Sneeuwkaboutertje 4 Dierenvriendin 6 Freddie 5 Cactusteekenaar 6 Borduurstertje 6 Doornroosje 5 Zondagskindje 5 Jan West 5 Poppenverpleegstertje 6 Oranjeappeltje 6 Na- tuurliefhebbertje 6 De kleine Tuinman 6 Anjelier 6 Naaistertje 5 Kaboutertje Slim 6 Bruinoogje 5 Kindermeisje 6 Tinterlanteentje 6 Merel 5 Kabouter Puntmuts 6 Vergeet mij nietje 6 Pietje Bell 6 Leo Halle 6 Edie, de Twee lingbroer 5 Johan, de Tweelingbroer 5 Moe ders Eenigst meisje 5 Belhamel 5 Beery 6 Pinksterbloempje 6 Poesenmoedertje 6 Ko renbloem 6 Zonnepit 6 Lindebloesem 6 Eikel dopje 6 Narcis 6 Vaders Oudste 6 Moeders Schat 6 Cellist 6 De kleine Timmerman 6 RUILRUBRIEK. K. HOES. Olieslagerslaan 13 b d. Wagen weg heeft: Boerderij. Patria. 500 Haka, Dob- belmann (Japan) H. O.. Koorn, Bleko. Coeling pl. en bons, Hoe heet die vogel? Franken. Koopman. Albert Heijn, Carels. de Zeeuw, Sterio. Roodband, van Nelle, Klaverblad. Ben- tap, Haas en Brero. Ufa, Haas azijn 6, Film sterren. Stark, Funke, V S„ Bruintje beer. W. I. vlag. Shirley pl. Buitenlandsche postze gels, Verkadeplaatjes van vorige vorige al bums, Cassa bons van K. H. C., Kluitenburg. v. d. Linden f 14.52, Verhagen van Marumstr. f 5.12 Laantjes kaashuis, 27 bons van Weijers, pl. van Beek. Hiervoor gaarne terug: Sun light, enz., Droste Duifmerken, Scholten. Everlasting, Pette plaatjes, Bussink, Kareis thee, Hag. Leupens kleederdracht, van Hou tens tijd., Hillebons (ook sluitzegels, Frankens beschuit kaartjes, Kwatta, Weegschaal, Cas- sabons van Lommelaars, D. E. RUBRIEKERTJESLIJST. Jopie Kloos. oud 13 jaar, Aagje Dekenstr. 14 Jopie Kruyt, oud 13 jaar, Nagtzaamstr. 73. Henny Jammerlaan, oud 8 jaar, Zuider- tundorplaan 25. UITSLAG VAN DEN OPSTELLENWEDSTRIJD Het beste opstel ontving van VADERS OUD STE. oud 14 jaar. Hij mag als 1ste prijswin- ner kiezen tusschen een Postzegel-album of school tasch. CARLA VERMEULEN, oud 17 jaar krijgt den 2den prijs. Zij mag kiezen tusschen een school-étui of foto-album. ANJELIER, oud 14 jaar krijgt den 3den prijs. Een eervolle vermelding komt toe aanJan West, Frederik Hendrik, Cellist en Kruidje- roermijniet. Zeer goed was het opstel van Diny Nijbroek Natuurliefhebbertje en Anemoon. Het werk der overigen was goed. De prijswinners mogen Woensdag 30 Sep tember bij mij hun prijzen komen halen. WAT IK IN MIJN VACANTIE BELEEFD HEB. Zooals ieder jaar heb ik ook de afgeloopen zomervacantie doorgebracht in het onvolpre zen Gooi. Het Gooi biedt zooveel schoons, dat men er nimmer genoeg van kan krijgen. Bosch en heide vol afwisseling, en bij uitstek geschikt om gezellige fiets- of wandeltochten te maken, ook wel om een dagje heerlijk luierend door te brengen, wanneer men het weer te loom vindt. zlk maakte zoo'n dag mee dat de zon zoo fel scheen, een zeldzaamheid in den afgeloopen zomer. Heerlijk luierend in de schaduw van een grooten spar lag ik te staren naar de blau we lucht, waar een drietal militaire vlieg machines aan het oefenen waren. Omhoog, omlaag, snel vooruit, bochten makend op één kant voort vliegend; voor ons leeken is dat altijd iets bijzonders om naar te kijken. Opeens hoorde ik van een der vliegtuigen welke ik met het oog volgde, omdat deze juist een bocht maakte, de motor niet meer gaan Vol belangstelling keek ik toe, hoe deze ma chine op één kant vliegend de bocht maakte, hoorde toen tuf, tuf, tuf alsof de motor weer werd aangezet. Al lager en lager zag ik de machine gaan, waarbij de piloot blijkbaar pro beerde wederom vlak te komen, totdat de boomer, mij het gezicht op het vliegtuig ont namen, waarop ik meteen een hevigen slag hoorde. Alles was direct in de weer, overal hoorde men toen roepen: „Een vliegmachine gevallen!" Ook ik liep zoo hard ik kon naar de nlaats, waar het ongeval gebeurd moest zijn. Wat ;k daar zag vergeet ik nimmer meer. Een geheel vernield vliegtuig met twee menschen er in, die even tevoren misschien nog lachend in de machine waren gestapt. Ze hadden hun leven er bij gelaten. En beschrijving van de verminkingen der menschen laat ik hier ach terwege. het was vreeselijk. De machine had een diep gat in den grond geboord op enkele meters afstand van een boerderij. Reeds spoedig was er hulp, maar voor de inzittenden was het niet meer noodig. Met veel zorg werden de lichamen uit de machine ge haald. op een brancard gelegd en per auto weggebracht. Vele menschen konden hun aandoening niet verbergen. In den loop van den middag kwam er een groep militairen met vrachtauto's om de overblijfselen van het vliegtuig weg te ha len. Zooals ik hoorde moet er een motordefect zijn geweest. De bestuurder zou getracht moe ten hebben een noodlanding te doen, maar kwam bij het dalen in de nabijheid van een boerderij en om daar niet tegen aan te vlie gen zou hij den neus van het vliegtuig meteen recht naar beneden hebben gericht. Met zijn eigen leven en dat van den waar nemer zou de piloot dus het leven van de boer derijbewoners hebben gespaard. VADERS OUDSTE. Oud 14 jaar. MALLE DRIES door W. B.Z. „Ik zou behalve de Terborgjes ook graag broer en zuster de la Breve teruzien", begon burgemeester van Wengen weer. „Jaren heb ik dat plan al gehad, nu moet het er dan maar van komen", zei de heer Wiitzen opeens. Toen zat hij eenige oogenblik- ken stil voor zich uit te staren. Daar stond 't verleden weer, die donkere plek, die door al 't licht, dat later zijn deel was geweest, toch nooit kon worden weggewischt. Stil was zijn vrouw achter hem komen staan. Er werd zoo weinig meer over dien vreeselijken tijd gesproken, omdat alles zoo goed was geworden, omdat haar man zoo gewend was geraakt aan het kunstbeen. Ze vergat echter nooit hoeveel hij had ontbeerd, omdat hij toch nooit had kunnen doen. wat andere sportvrienden deden. Ze had er nu min of meer spijt van, dat ze hem al die jaren niet naar Holland had laten gaan. Eigenlijk was dat ook, omdat ze bang was. dat oude won den weer pijn zouden gaan doen. „We gaan met je mee", zei ze spontaan. „Ik bedoel natuurlijk Mia en ik.". „Ik ga ook mee", vervolgde mevrouw Van Wengen. „Als er tenminste voor zooveel per sonen plaats is in jullie wagen". „Wij zouden best met den trein naar Hol land kunnen gaan", overdacht de heer Van Wengen. Maar mevrouw Wützen antwoordde op vroo- lenken toon: „Welnee, u gaat met ons mee. Onze wagen biedt ruimte aan zes personen. Wat zeg jij ervan man. 't is juist gezellig met oom en tante te gaan". „Als 't u niet te vermoeiend is, dan graag" antwoordde Hans Wützen. „Maar", vervolgde hij, „we doen het piano aan. We overnachten bij de Hollandsche grens en zetten den vol genden dag onze tocht voort. Laten we nu meteen een dag bepalen, dat we de reis zullen ondernemen. Dan kan ik orde op mijn zaken stellen. Als oom dan naar zijn vriend in Boschhoven wil schrijven, dan kan die voor ons pension bestellen. Er zal toch zeker wel een behoorlijk onderdak voor ons zijn?" ..Boschhoven is een klein Nederlandsch plaatsje dat vooral 's zomers zeer in trek is. Dus zeer zeker kunnen we er logeeren. Wij hebben altijd vacantie. Laat neef Hans nu maar een datum stellen." Hans Wützen was een zakenman, die ge wend was spoedig een besluit te nemen. Dien zelfden avond werd een dag afgesproken en den volgenden dag werd er een brief verzonden naar de burgemeestersfamilie te Boschhoven. Juffrouw Bref was dien dag juist op het Burgemeestershuis om aardbeien te helpen wecken, toen mevrouw van den burgemeester zei: „Juffrouw de la Brève er komen oude kennissen van u logeeren in 't Boschhotel." „Oude kennissen van mij?" vroeg juffrouw Bref verbaasd. Jaren geleden had ze nog wel eens briefwisseling gevoerd met enkelen uit haar geboortedorpje. Maar 't schrijven was van weerskanten in den slof gebleven. En nu sprak mevrouw van oude kennissen en die nog wel hier in 't deftigste hotel kwamen logee ren. .Burgemeester Van Wengen met zijn vrouw", vertelde mevrouw. ..En dan nog verder de familie Wützen uit Duitschland. ..Hans Wützen onze weldoener", riep juf frouw Bref uit. En ze vervolgde opgewonden: „Wat ben ik daar blij om. Ik heb hem im mers zoo dikwijls willen bedanken voor wat wij al die jaren door van hem ontvangen hebben. De burgemeester hier zei altijd: „U behoeft niet te bedanken, meneer wil van geen dank weten". „Die boodschap heeft mijn man dadelijk ge kregen, Trouwens wij kregen van burgemees ter Wengen het geld. Dat is na uit, de burge meester is gepensionneerd. Ook deze zaak komt hij nu zeker met mijn man regelen." „Komen ze al gauw?" vroeg juffrouw Bref, die van verbazing haar handen in haar schoot liet rusten. „1 Juli gaan ze uit Hannover. En zijn dan van plan 2 Juli hier te zijn". „Dus al over 14 dagen. Het zal mij benieu wen. of mijn broer hem nog kent. Zou ik hem zelf nog kennen? 't Is ruim 15 jaar geleden dat we elkaar spraken" „Hij is getrouwd en heeft een dochtertje van 10 jaar. Zijn vrouw en dit dochtertje komen ook mee." „Wat aardig om die allemaal te ontmoeten" zei juffrouw Bref, terwijl ze vlug haar werk weer voortzette. In gedachten was ze weer in België. Ze zag zichzelve weer zitten in de kale kamer, 't was als hoorde ze de bel weer overgaan. Heel dui delijk zag ze burgemeester Van Wengen met Hans Wützen binnenkomen. Tik, tik, ging zijn houten been over den kalen vloer. Hij zag er anders gezond uit, met die blozende wangen. Toch stond er iets droevigs te lezen in die blauwe oogen. In 15 jaar kan er heel wat gebeuren. Mis schien is veel geluk zijn deel geweest. Straks zal ze er toch met Andries over spreken. Misschien gaat er iets bij hem open. Tegenwoordig is hij weer aan het teekenen en schilderen. Hij zit soms uren onder den dijk. (Wordt vervolgd.) UIT DE NATUUR NAZOMER. Zoo langzamerhand nadert weer de herfst. We merken dit het best aan de langer wor dende avonden, die ook al killer worden. Ook 's morgens kan het al aardig frisch zijn. We zijn trouwens dit jaar niet verwend om nog laat buiten te zitten om van een mooie avond te genieten, want de keeren, dat dit kon gebeuren zijn te tellen geweest. Ook in de bloementuin, is het goed waar te nemen. Verschillende zomerbloeiers takelen al af. terwijl nu de herfstkleuren van asters en chrysanten de boventoon voeren. Langza merhand moeten we dus zorgen, dat de uit gebloeide bloemen goed verwijderd worden, anders vliegen de zaadjes overal heen. Willen we van enkele soorten zaad houden, dan zoe ken we dit uit, drogen het zorgvuldig en ber gen het in doosjes of kleine zakjes weg, voor zien van de namen der planten, anders weet je het volgend jaar niet meer waar en wan neer je het weer zaaien moet. Waar eenjarige planten hebben gestaan, die nu opgeruimd kunnen worden, wordt de grond flink omgespit en zoonoodig kunnen daar de nieuwe jonge planten uitgezet, die in den zomer zijn gezaaid thans op de be stemde plaats kunnen blijven staan om het volgend jaar ons weer met bloemen te ver blijden. Ook wordt het nu tijd de verschillende bloembollen in den grond te zetten, waar ze zich dan gedurende de donkere wintermaan den kunnen ontwikkelen om ons al weer vroeg kleur en geur te geven na die dorre sombere periode. Zoo blijft er altijd werk te doen, bijna elke dag weer, ook al is onze tuin maar klein. Dan ben je ook in de gelegenheid om alles wat daar groeit en bloeit, gade te slaan en zoo leer je dat je eerbied moet hebben voor al die pracht, niet alleen in je eigen naaste omge ving, maar ook in de groote natuur, in de bos- schen, de parken en plantsoenen, de weiden Brieven aan de Redactie van de Kinder- Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG—ZEEMAN. Stuyve- santplein 11. TURNSTERTJE. Hoe gaat 't er nu mee? Voel je je weer geheel gezond en flink? Hoe is 't nu met die lastige puistjes? -Was je op school achter gekomen? Dat is gauw genoeg ingehaald. MEREL. Leuk, dat jullie den prins en de prinses ook zoo goed hebben gezien. Waarop werden jullie getracteerd? Wat een eer. dat die kennis een hand kreeg van 't verloofde paar. Hoe kwam dat zoo? PUZZELGRAAG. Je doet dan zeker mee aan een spreekkoor, Heeft de geluksfee een groot gevolg? Doet Map die voordracht van 't' Kleine Huisje alleen? Is er nog een aardige kiek van je gamaakt als hooister? BRUINOOGJE. Heb jij een heerlijke feest week gehad? Nog hartelijk gefeliciteerd met de verjaardagen van moeder en grootmoe der. Zijn ze op denzelfden dag jarig? Hoe was 't op de bruiloft van je oom? Heb je ook nog voorgedragen? CARLA V. 't Was nu in orde met je leef tijd. HENNY is hartelijk welkom. JAN WEST. Wat heb jij weer een bo venst besten verjaardag gehad. Nu ben je zeker alle dagen prettig aan 't knutselen. Heb je van grootvader ook nog gereedschap gehad? Werkt je zelfgemaakte motor goed? Slim ben je zeker. ZONDAGSKINDJE. Een prettig vooruit zicht. dat je dezen winter een uitvoering krijgt van Turnlust. Woont Hannie dicht bij je? Dan zal je er zeker dikwijls komen. Je hebt heel veel moois in 't Teylers Museum gezien, hè? 't Was zeker heel leerzaam, nu t je alles zoo duidelijk werd uitgelegd. SNEEUWKABOUTERTJE. Je had daar een prachtige plaats op den Wagenweg. Waar om vierden jullie feest op den Driehoek? Dat was een gezellige avond. Wanneer je me een kiekje stuurt, krijg je het later weer terug. FREDERIK HENDRIK. Nu schreef je wel £en klein beetje beter. Ik denk zoo, dat schrij ven niet je beste vak is. Wat leuk. dat die kleine broer zoo graag met inkt wil schrij ven. Pas maar op, dat hij later niet mooier schrijft dan jij. Je raadsel is goed. KABOUTERTJE SLIM. Hoe gaat 't met de rupsenfamilie? Ik vermoed, dat die pijl staartrupsen zich onder den grond verpoppen- Heb je de heele zaak in een doosje? NAAISTERTJE. Zou het jurkje gauw klaar zijn? Wat gaan jullie dan maken? Heb je al eens wat voor grootmoeder gekocht? Mag je ook wel eens wat mee naar huis nemen? LUCKY STAR. Wanneer kun je je di ploma halen voor de Reddingsbrigade? Je moet een ruil-aanvraag op een afzonderlijk velletje papier schrijven met naam en adres. Denk je daar de volgende week aan? 't Doet me plezier, dat je al zoo druk aan 't werk bent voor den St. Nicolaas-wedstrijd. Doet Geerie er ook aan mee? Wie heeft de pop penkast vertoond, toen ze jarig was? SLEUTELBLOEM. Je moogt dezen naam houden. Hoeveel sleutelbloemetjes zijn er bij de padvindsters? Heb je ook al een pakje? Gaan jullie er dikwijls op uit? NAPOLEON Wel bedankt voor die aar dige kiek. Wie staan daar allemaal op? Waar is 't genomen? Hoe gaat 't nu met moeder? Aardig van Hans om je wat op je gemak te stellen. Wensch moeder van harte beterschap. ZWEMGRAAG. Je foto krijgt zeker een plaatsje in Onze Jeugd, maar je moet wel even geduld hebben, want er zijn er nog zoo veel voor je. Iedere week worden er twee ge plaatst. Heb je de Thermosflesch al eens ge bruikt? Bevalt het je goed op de andere school? SONJA HENIE mag haar schuilnaam hou den, evenals WILLIE DEN OUDEN. Zijn jullie groote vriendinnen? MACHTELD Een slecht humeurtje kan den heelen dag bederven. Vooral voor moeder was 't echt jammer. Ik kan me voorstellen, dat L. er den volgenden dag spijt van had. Maar ja, gedane zaken nemen geen keer. Hierna beter. Dat is 't eenige. POESENMOEDERTJE. Is je blouse klaar gekomen? Waar ben je nu mee begonnen? 't Is prettig, dat je zoo voor je zelf alles leert maken. Later kun je dan thuis ook het naai werk doen. Dat is gemakkelijk voor moeder. PINKSTERBLOEMPJE. Misschien zat er een propje in je oor, dat de dokter eruit heeft gespoten? Kun je nu beter hooren? Plak je al die sigarenbandjes op? Is de verzamelwoede nog niet over? BEERY Je raadsel is goed. BELHAMEL. Hoe gaat 't met je mar motje? 't Wordt bij jullie langzamerhand een heele dierentuin. Wat leuk, dat Pietje al weet. dat hij zoo heet. Waar voedt je hem mee? MOEDERS EENIGST MEISJE. Hoe is 't nu met de rheumatiek? Je schreef nu zoo netjes, dat ik dacht, dat je arm zeker geen pijn deed. Wat heb je op school een prachtig cijfer voor schrijven gehad. Ja, breng me de volgende week je Poesie-album maar. JOHAN, DE TWEELINGBROER Ik stond ook op den Wagenweg en ik heb wel duizend schoolkinderen gezien. Daar was jij zeker ook bij. Jij bofte maar, dat je den stoet 's avonds weer zag. EDIE, DE TWEELINGBROER. Hoe ma- ie duifjes het? Ken je ze wel uit elkaar? Is de winterwoning klaar? 't Is keurig, dat alles in dezelfde kleur is geschilderd. Als ze in het winterverblijf zijn, voeren jullie ze zeker om beurten. VERGEET MIJ NIETJE. Omdat je zoo duidelijk schrijft, mag je altijd wel met pot lood schrijven. Ik begrijp best, dat zus haar sommen met inkt moet schrijven. Verlang je al naar de Avondschool? Is je kookmuts klaar? Hoe veel kleerhangers heb je voor grootmoeder gebreid? Daar zal ze vast blij mee wezen. KABOUTER PUNTMUTS. Prettig voor je, dat je op school weer bij bent. Moet je nog wel sommen maken? Hoe gaat 't nu met de ver koudheid? Zoek alle dagen 't zonnetje maar op. EIKELDOPJE. Leuk. dat de Bloemenda ler tj es onze prinses ook zoo goed hebben ge zien. Ik ga ook eens gauw naar die' Prins Bernhard-bi-ug kijken. De omgeving is er zoo prachtig. LINDEBLOESEM. Deden er veel kinderen mee met de lampion-optocht? Moest ieder voor zijn eigen lampion zorgen? Wat kregen jullie voor tractatie? Ging de heele school naar den Wagenweg om te kijken? ZONNEPIT. Ja, daar in Bloemendaal verstaan ze de kunst van feestvieren. Ge zellig hè om zoo met moeder naar de film te gaan. Krijg ik van jullie drietjes ook eens een kiekje? KORENBLOEM. Of ik een mooi plaatsje had. Neen, ik heb jou niet gezien. Weet je al, of je op Turnlust mag komen? De kleine Nurse zal het natuurlijk heel prettig vinden, Hoe ver ben je met het kinder]ui-kje? CELLIST. Wat jammer, dat jij den prins en de prinses niet zoo goed hebt gezien. Waar stond je? Ging je niet met de klas kijken? Gaat het naar je zin op school? MOEDERS SCHAT. Zoo, stond jij ook op den Wagenweg Ik vond juist, dat ze heel langzaam reden. Je bent natuurlijk heel ver langend naar je Floralia-prijs Wanneer mag je hem komen halen? 't Zal met die Fran- sche les heusch wel gaan met je. VADERS OUDSTE Wat heb je al te voor schijn getooverd met je film-toestelletje? Verstandig van je. dat je je schoolwerk toch altijd voor laat gaan Wat blij kijk je nu wel. nu je een lsten prijs hebt gewonnen? Schrijf je me gauw, wat je hebt gekozen. NARCIS, Ja, i'e krijgt de foto terug. Ik zal er dezer dagen om vragen. Ben je al aan 't vogelbakje bezig? 't Is aardig voor den winter. Ik vind 't heel aardig van je. dat je ook wat gaat knutselen voor den St. Nicolaas- wedstrijd. Weet je al wat? DE KLEINE TIMMERMAN. Leuk, dat je ook zagen kon bij de vacantie-bezigheden En wat een bof, dat je die figuurzaag won Heb je er al mee gewerkt? Eddie vindt het natuur lijk heerlijk om met den aardappel-koopman mee te mogen rijden. Bevalt het Miep nog steeds goed op school? Staat er nog veel in f"intje? W. BLOMBERG—ZEEMAN. Stuyvesantplein 11. Haarlem, 25 September 1936. en velden Dan leer je ook de schoonheid van het wijde land waardeeren met de uitgestrek te weiden, die ons gelegenheid geven zooveel te zien. Dat ondervind je op wandel- en fiets tochten het best, i*is indien je daartoe in staat bent trek er dan zooveel mogelijk op uit. Onze omgeving is rijk aan afwisseling en de wegen zijn goed, zoodat je volop van elk jaargetijde kunt genieten. Bovendien komt het ook je gezondheid ten goede en dat is wel de grootste schat, die je je kunt denken. UIT HET FOTOALBUM VAN ONZE RUBRIEKERTJES. 17. „Jan ter Smitten" zie je hier z Dit geestige apekindje is nu Ja vrindje, 18. Onze „Korenbloem" met haar manteltje aan Zie je hier voor je staan. POSTZECELRUBRIEK 1920 3b. 5 10 10 25 25 30 50 60 11. 2 2 3 3 3 5 5 6 6 6 7.50 10 1921-24 Weid. 1921 Porto 5b. 10 20 30 50 60 11. 2 3 6 ROEMENIë. (Romania) XIII In eenigszins gewijzigde teekening. nu met de landsnaam boven en onderaan links het waardecijfer, rechts het woord POSTA, ver schenen in 1920 met beeltenis van Ferdinand I de waarden 3 b. (zwart) 5 b. (zwart) 10 b. (olijf) 10 b. (geelgroen) 25 b. (bruin) 25 b. (rood) 30 b. violet) 50 b. (geel) 60 b. groen) 1 leu (violet) 2 1. (rose) 2 1. (geelgroen) 3 1. (blauw) 1. .bruin) 3 1. (rood) 5 1. (groen) 5 1. (bruin) 6 1. (blauw) 6 1. (rose* 6 1. (olijf) 7 1. 50 (lichtblauw) 10 1. (blauw). Grootte der vakjes 32' x 28 mM. In 192124 verschenen drie weldadigheids zegels ten bate van de algemeene hulp, boven aan vinden we dan ook de woorden ASIS- TENTA-SOCIALA met afbeelding van een vrouw, die gaven uitdeelt aan een grijsaard en een kind. De waarden zijn 10 b. geelgroen) 25 b. (zwart) 50 b. (rood) grootte hiervoor 32 x 25 m.M. Tot slot van 1921 verscheen een serie Port- zegels in het nieuwe cijfertype en zwarte kleur in de waarden 5 b„ 10b 20 b. 30 b. 50 b. 60 b. 1 1, 2 1. 3 1. 6 1. Grootte der vakjes 32 x 25 mM. Zie het schetsje voor de indeeling. Nieuwe deelnemex-s: 209. Dirk de Jong, A. Piersonstr. 38. 34. Wim Groeneveld, Vrouwenhekstraat 76. 39. Kees Brandt, Merovingenstr. 74. 41. Wim de Smit, Rozenprieelstraat 8. 43. Alb. Halderman, Rozenprieelstr. 27. Rustenburgerlaan 23,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 20