AMSTERDAMSCHE BEURS ZATERDAG 26 'SEPTEMBER 1936 H A A R E E M'S DA'GBEÏC 1T IAAT/IC BIRICUTIN De devaluatie van den Franschen Franc. President der Nederlandsche Handelmaat schappij voorziet geen groote veranderingen. AMSTERDAM, 26 Sept. (A.N.P.) Een re dacteur van het A.N.P. heeft den president der Nederlandsche Handelmaatschappij, Mr. D. Crena de Iongh, de vraag voorgelegd, welke naar zijn oordeel de gevolgen zouden kunnen zijn van de devaluatie van den Franschen franc ten aanzien van de Nederlandsche mo netaire politiek. De heer Crena de Iongh deelde als zijn opi nie mede, dat hij vooral in verband met het feit, dat de Nederlandsche handel met Frank rijk .verhoudingsgewijs gering is, de meening is toegedaan, dat die tot stand gekomen wij ziging ten aanzien van het Fransche betaal middel niet van grooten invloed zal zijn op den toestand ten onzent. Daar bovendien, zei onze zegsman, de Ne derlandsche regeering en de Nederlandsche bank reeds herhaalde malen van hun stand punt tot handhaving van de thans in Neder land gevolgde monetaire politiek hebben blijk gegeven, zoomede de voorbeelden wel ke als gevolg daarvan de praktijk hier te lan de te zien heeft gegeven, geloof ik, (met deze feiten voor oogen) niet dat ernstige gevolgen voor ons land behoeven te worden gevreesd. Zwitserland handhaaft den gouden standaard. BERX. 26 Sept. Reuter—A. N. P. Het Zwitsersche Telegraaf Agent schap meldt, dat de Bondsraad he denmorgen besloten heeft den gouden standaard te handhaven. Franco's troepen op 5 K.M. van Toledo. Belegerden in het Alcazar voorzien zich van levensmiddelen. LA CORUNA, 26 Sept. (Reuter-A.N.P.) Per radio is officieel medegedeeld, dat de troe pen van Franco hun opmarsch naar Toledo voortzetten en nog slechts vijf kilometer van de stad verwijderd zouden zijn. Aan het front van Guipuzcoa werden verschillende gevech ten geleverd, voornamelijk in de omgeving van Eibar en Mondragon, dat gisteren in den vooravond in handen der opstandelingen is gevallen. Per radio heeft men het bericht ontvangen, dat een groot aantal belegerden uit het Alca zar te Toledo van een hevig noodweer heeft gebruik gemaakt om het Alcazar te verlaten, zich in de stad van groote voorraden levens middelen meester te maken en daarna het Alcazar weer te bereiken, zonder door den vij and gemoeid te zijn. Azana naar de Argentijnsche ambassade? BUENOS AIRES, 26 Sept. (Reuter-A.N.P.) Azana en verschillende ander persoonlijkhe den zouden om asyl hebben verzocht in de Argentijnsche ambassade te Madrid. Dit bericht wordt officieel door het Argen tijnsche ministerie van buitenlandsche zaken te Buenos Aires bevestigd. De kroningsfeesten in Engeland. Een speculatief bedrijf met ondergang bedreigd. Onze Londensehe correspondent schrijft: Er wordt hevig geklaagd in Londen over de bedrijvigheid van speculanten, die ramen en kamers in beslag nemen langs de route van den kroningstocht en er buitensporige hooge prijzen voor vragen aan de menschen, die reeds thans zich een kijkplaats voor den op tocht willen verzekeren. Hoe hoog de aanbie dingen zijn blijkt o.a. uit de persoonlijke ad vertentiekolommen van den Times, waarin bijv. een kamer wordit aangeboden met ramen, die uitzien op dep weg van den stoet. De ad verteerder vraagt voor het verblijf in die kamer gedurende den optocht 900; hij voegt er aan toe dat er 40 personen in kunnen ver toeven en van dat wonderlijk vertrek uit den optocht goed kunnen zien. Het schijnt, dat het ministerie van Openbare Werken roet in dit speculatie-eten zal gaan gooien. Want het gaat tribunes oprichten langs den weg, meestal op de beste plaatsen, waar 60.000 menschen zullen kunnen zitten voor een maximum prijs van 2-2-0 per per soon. In officieele kringen wordt de specula tie ter gelegenheid van een plechtige histo rische gebeurtenis ten zeerste afgekeurd. De regeeringsdepartementen gaan dan ook meer kijkplaatsen voor redelijke prijzen verschaffen dan tot nu toe in zulke gevallen gebruikelijk is geweest. Namens de overheid wordt het pu bliek ook thans reeds gewaarschuwd tegen de practijken van speculanten en wordt het op liet hart gedrukt niet in te gaan op buiten sporige aanbiedingen. Indien het publiek weigert fantastische prijzen te betalen kan. eoo wordt van officieele zijde opgemerkt, worden verwacht dat lang voor den kronings dag die nog acht maanden in de toekomst ligt de prijzen voor kijkplaatsen aanmer kelijk zullen zijn gedaald. SCHAKEN. SCHAAKCLUB „DE TORENS". Alhier is door ambtenaren der P. T. en T. te Haarlem opgericht een schaakvereeniging „De Torens", Het voorloopig bestuur is samen gesteld uit de heeren H. T. v. Engen, voorzit ter; A. J. Kaaks, penningmeester en J. Haf- kenscheidt. Hyacintenlaan 28, secretaris. Ook niet-ambtenaren kunnen toetreden tot deze vereeniging. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 26 September. Bevallen: 23 Sept. C. C. HendriksSpan jaard, z., 24 Sept. J. C. C. de JongWarnies, z.. A. H. Gosewehrv. Dijk. d.. 25 Sept. J. M. E. Gennissenv d. Horst, z., A. G. Vissers v. Riel. z. Overleden 25 September: G. Steenlandv Verre, 80 j., Ipenrodestraat; J. MenkeVring. 81 j., Cremerstraat; C. G., 2 j., z. v. S. N. Heemskerk, Kamperlaan. 1 HILLECOM HILLEGOM EN DE WERELD-JAMBOREE Ten gemeentehuize is gisteravond door den burgemeester, zulks op verzoek van de Mid denstands-Centrale, een bijeenkomst gehou den, waartoe de afgevaardigden van ver schillende vereenigingen waren uitgenoodigd. De besprekingen liepen over de door Hille- gom aan te nemen houding tijdens de aan staande Wereld-Jamboree te Vogelenzang. Burgemeester Pont meende dat de bevol king en voornamelijk de handeldrijvende middenstand groot belang heeft bij een at tractief maken der gemeente met het oog op het groote vreemdelingenverkeer dat te wachten is. Verschillende heeren voerden het woord. Waar de toegang tot de Vogelenzang- sche terreinen voor de officieele personen door Hillegom loopt, via Pastoorslaan, Loos- terweg I en Margrietenlaan, waren allen het eens dat een goed te voorschijn komen van Hillegom niet anders dan een gunstige uit werking voor een langer of korter verblijf in de gemeente kan hebben. Een voorloopige werk-commissie werd sa mengesteld. bestaande uit de volgende hee ren: R. J. J. Heirman (hoofd Kath. Jongens school), J. Ouwendijk (id. Juliartaschool), W. J. Lindeman, (id. Openb. U.L.O. school', P D. van Mourik (Gladiolenvereeniging en V.V.V.) H. Schoonderbeek (Middenstandscentrale). J. R. J N. Bijl van Duivenbode (Bloembollen cultuur), D. E. Nieuwenhuis (Holl. Bloemb. Kweekers Genootschap», J. Smit (Harddrave- rijvereen.). C. Veldhuis (Consul A. N. W. B terwijl Hillegom Vooruit nog een lid zal aan wijzen. WETHOUDERSPENSIOENEN. De verordening op de pensionneering der wethouders en hun weduwen en weezen. is niet meer in overeenstemming met de wet van 9 Januari 1936. waarom door B. en W. de volgende wijzigingen worden voorgesteld: Wachtgeld (nu niet geregeld). Afloopend gedurende ten hoogste drie jaren met 75, 50 en 25 pet. der jaarwedde. De leeftijd waarop het ouderdomspensioen verleend wordt, wordt gebracht van 50 op 65 jaar. Het maximum ouderdomspensioen (nu 2 3 der jaarwedde) wordt teruggebracht tot '2 der. jaarwedde. Het maximum weduwenpensioen (nu 3 5 van het ouderdomspensioen) wordt nu te ruggebracht tot V'2 daarvan met een maxi mum van f 200. Het maximum gezins- of weezenpensioen (nu niet geregeld) wordt 2 maal het wedu wenpensioen, maximaal f 400. SALARIEERING GEMEENTEPERSONEEL Reeds van September 1935 zijn door het College van B. en W. besprekingen en onder handelingen gevoerd met de regeering naar aanleiding van de door den Minister van Binnenlandsche Zaken verlangde salarisver laging van 5 pet. omdat B.enW. zich hiermede niet konden- vereenigen, gezien het feit dat de salarissen reeds waren aangepast. Waar van hoogerhand toch op verlaging werd aangedrongen, en een Koninklijk Be sluit werd ontvangen met de aanmaning om binnen drie maanden tot verlaging over te gaan, met uitzondering van dê gemeente werklieden, den jongste bediende bij de wa terleiding, den havenmeester en den direc teur van het slachthuis, terwijl de verminde ring voor de agenten en den hoofdagent werd beperkt tot f 50 en het loon van den fabrieksbaas werd teruggebracht van f 46.36 tot f 42.12, hebben B. en W. een bemlddelings voorstel ingezonden, hetwelk is aanvaard. In hoofdzaak bevat dit voorstel het vol gende: De minima der diverse salarisschalen wor den met 5 pet. en de maxima met 2,/2 pet. verlaagd, een en ander afgerond naar boven. Het aantal periodieke verhoogingen wordt zoo mogelijk met één vermeerderd. Door inschakeling van een overgangsbepa ling zullen de salarissen van hen, die hun maximum nog niet hebben bereikt, met niet meer dan 2% pet. verlaagd worden. De kin dertoeslag treedt in werking bij het derde kind. Het weekloon van den fabrieksbaas wordt volgens de Ministeriéele regeling, met ver goeding van overwerk (nu niet betaald) doch niet hooger dan het tegenwoordige maximum van f 45.12. Waar door het schrappen van den rang ad junct-commies le klasse de promotiekansen voor deze categorie aanzienlijk zijn vermin derd wordt hun maximum jaarwedde met f 50 tot f 2200 verhoogd. Deze nieuwe regeling wordt voorgesteld met 1 October 1936 in werking te treden. SCHAAKSéANCE. Op de door de schaakclub „De Uil" aange kondigde simultaan-séance werd de heer Prins wegens verhindering vervangen door den hoofdklassespeler D. de Lange uit Zand- voort. Er werd aan 18 borden gespeeld, waar van de heeren Gogo 11, Verleur, de Rooij en Worsteling hun partij wonnen en de heeren Wiedijk en Marinus remise bereikten. Daar er zeer sterk gespeeld werd, was de heer De Lan ge met zijn 12 gewonnen partijen zeer tevre den. DIAMANTEN BRUILOFT. Op 5 October a.s. hoopt het echtpaar K. F. Noteboom en H. Noteboom-van Duinen, wo nende Loosterweg II 70, den dag te herdenken dat zij 60 jaar geleden in het huwelijk tra den. ZANDVOORT EENDRACHT MAAKT MACHT. Op Dinsdag 29 September, houdt de woning bouwvereniging „Eendracht Maakt Macht" een algemeene vergadering in Ons Huis, voor namelijk ter bespreking van de huurverla- ging. HAARLEMMERMEER Geboren: Mettinus Anthonie, zoon van P. Boogaard en M. van Cuijlenborg; Geertje Cornelia, dochter van W. Slootweg en B. Ver beek; Jannie, dochter van G. W. Verboom en J. Granneman; Adriana Catharina Wilhelmina dochter van N. van Schie en M. C. Vasten hout: Jacob, zoon van J. Staring en P. de Jong; Gerrit. zoon van K. Keizer en G. Tempel. Ondertrouwd: Gerardus H. van Dijk 31 j. en Klara Bakker 28 j.: Adrianus Kerzaan 26 j. en Saartje de Smit 19 j.; Tijmen Schipper 33 j. en Maria A. Middelkoop 29 j.: Johannes van Blokland 40 j. en Catharina van der Peet 49 j.; Jacob A. Ruighaver 29 j. en Eilkje van der Zaag 19 j. Gehuwd: Theodorus J Zwetsloot 25 j. en Anna F E. Meijer 23 jHein Vreken 21 j. en Neeltje Spaargaren 20 j.; Engelbertus Koster 37 j. en Wolmet Hooijberg 29 j. Overleden: Gerrit Visser 74 j. wed. van S. Kikkert; Hendricus Johannes Joseph us, 1 dag zoon van G. J. Vooges en M. D. Slager. IJMUIDEN Op zoek naar een prise d'eau. Boringen tot meer dan 100 M. diepte. Eenige maanden geleden stond de ge meenteraad een crediet van f 10.000 toe voor het doen van proefboringen in verband met de plannen tot het aanleggen van een nieuwe prise d'eau voor de gemeentelijke water leiding. Het was n.l. gebleken, dat het water, opge pompt uit de bestaande prise d'eau nabij het waterleidingbedrijf een stijgend chloor- halte bevatte om welke reden het binnen afzienbaren tijd zou kunnen blijken, dat de oude prise d' eau niet meer in staat zal zijn een voldoende hoeveelheid water op te leve ren. Sedert eenigen tijd is men nu bezig met het maken van proefputten voor het instellen van een technisch onderzoek naar de gesteld heid van den bodem. Van deze proefputten komen er twee langs de spoorlijn tusschen de halte Driehuis en den overgang in den Kruidbergerweg. terwijl twee worden gegra ven haaks op de lijn, op ca. 300 M. daarvan verwijderd. Een dezer putten komt nabij den Duin en Kruidbergerweg, de andere achter Maranatha te Santpoort. Het doel van het graven dezer putten is die diepte te bepalen van het zoute water dat onder het zoete water in den bodem zit, voorts om de verschillende grondlagen te bepalen. Het zoeken van de zoutwatergrens brengt met zich mede, dat zeer diep geboord moet worden. Men is zelfs al tot 100 M. en dieper gekomen De vijfde put die tusschen de beide putten langs de spoorlijn wordt gegraven is een „pompput". Wanneer de putten gereed zijn en in over leg met het Rijksbureau voor Drinkwater herziening met eenige zekerheid wordt constateerd dat in het onderzochte terrein geschikt water aanwezig is, zal op deze vijfde put worden gepompt. Deze zal dus een deel uitmaken van de prise d'eau. De andere put ten worden dan waarnemingsputten. Als het onderzoek gunstig mocht uitvallen zal een voorstel van B. en W. verwacht kunnen worden, om over te gaan tot het maken van de nieuwe prise d'eau. Maar dit zal nog wel eenigen tijd kunnen duren. Het Hoogovenbedrijf publi ceert zijn jaarverslag. Productie van ruwijzer en cokes iets gedaald. Dank zij de baten uit andere ondernemingen werd een netto-winst geboekt van 91.850.19. Verliessaldo gedaald tot 4.218.562.62. Uit het zoo juist verschenen jaarverslag 19351936 van de Kon. Nederl. Hoogovens en Staalfabrieken N.V. alhier blijkt, dat zoo wel de productie van ruwijzer als die van cokes, vergeleken bij het vorige boekjaar iets gedaald zijn. De levering van cokesovengas aan de omliggende gemeenten onderging echter een stijging van circa 500000 M3. De totale ruwijzerproductie gedurende het verslagjaar bedroeg 256.411 ton (gemiddeld per dag 700 ton) tegen 261531 ton in het vo rig boekjaar. De cokesproductie bedroeg 268165 ton te gen 276114 ton in het vorige boekjaar. De gaslevering aan de omliggende gemeen ten bereikte een totale hoeveelheid van 12425119 M3. (v. j. 11906250 M3). waarvan ge leverd aan Velsen 5339656 M3. (v. j. 5538656 M3.)Beverwijk 2.840.415 M3 (v. j. 2.903.104 M3)Krommenie 1.771.000 M3. (v. j. 1.669.700 M3.)Wormerveer 1.702870 M3. (v. j. 1.794.790 M3.) Haarlem 771.178 M3. (v. j. nihil). Uit deze cijfers blijkt, dat de vermeerdering der gaslevering slechts te danken is aan het feit. dat Haarlem weer gas van Hoogovens heeft afgenomen. Behalve Krommenie namen alle gemeenten minder af dan verleden jaar. De productie van bijproducten der kolen- distillatie bedroeg: Ruwe benzol 3.154 ton (v. j. 3.148 ton). Teer 9529 ton (v. j. 9674 ton). Ammoniumsulfaat 3578 ton (v. j 3573 ton) In het afgeloopen boekjaar werden van den slakkenberg ruim 56000 ton slakken af gevoerd, welk kwantum bijna opweegt tegen de hoeveelheid slakken die gestort moest worden. De omvang van de productie van de Mekog was gedurende het laatste bemestingsseizoen lager dan gedurende het vorige. Op de bin nenlandsche markt werden voor het bemes tingsseizoen 19351936 stikstofmeststoffen tegen lageren prijs verkocht. Het bedrijf van de Cementfabriek IJmui- den liet over 1935 na afschrijvingen een be scheiden winstsaldo, dat werd aangewend tot gedeeltelijke compensatie van het verlies der vorige jaren. Bouwwerkzaamheden en Uitbreidingen. In het afgeloopen boekjaar werd een aan vang gemaakt met den bouw van de fabriek voor het maken van centrifugaal in zand gegoten ijzeren buizen. Met dezen bouw wor den goede vorderingen gemaakt, zoodat ver wacht mag worden, dat de nieuwe fabriek eind 1936 in bedrijf zal komen. Nadat in de afgeloopen jaren de eerste ontwikkelingsphase van het bedrijf was af gesloten. nl. de verwerking van ertsen tot ruwijzer. waarbij de bijproducten en de vrij komende gassen nagenoeg volledig benut worden, zoodat een economische productie is verkregen, is door den bouw van de bui zengieterij een aanvang gemaakt met de verdere ontwikkeling van het bedrijf, die ligt in de verwerking van net ruwijzer tot eind producten. Deze verdere ontwikkeling is noodzakelijk, omdat de mogelijkheid om ruwijzer op de wereldmarkt te plaatsen, de laatste jaren veel beperkter is geworden en er geen teekenen zijn, die op een verbete ring daarvan wijzen. Het is de overtuiging der directie dat zij door die verdere ontwik keling ter hand te nemen, ook werken in hel belang van ons land, dat met deze uitbrei ding van de industrieele werkgelegenheid zal zijn gebaat. Intusschen werden de werkzaamheden in de Proefbuizengieterij voortgezet De proef nemingen hadden een bevredigend verloop. Balans en Winst- en Verliesrekening. De balans per 21 Maart 1936 sluit met een bedrag van f 32575301.95, de winst- en verlies rekening met een bedrag van f 1 183420.34 Het voordeelig saldo der bedrijfsrekening zonder afschrijving bedraagt f 798.936.38. De winst op exploitatie van grondbezit en wo ningen bedroeg f 1303051. de baten uit deel nemingen in aanverwante ondernemingen bedroegen f 371.453.45. Het totaal der afschrijvingegn op fabrieks- installaties op woningen bedroeg f 1.076646.56 Interest f 14923.59. zoodat het netto winst saldo bedroeg f 91.850.19. Dit bedrag is in mindering gebracht van het verliessaldo der vorige jaren, hetwelk dientengevolge op f 4.218.562.62 komt te staan. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Maandagma.'kt: Antje RO 15. Vangst: 15 m. schelvlsch. 20 m. braadschelvisch 20 m. kl. hake. 10 m. gul en koolvisch, 10 m. wijting. 70 m. haring, 5 m. varia. 550 m. makreel. Totaal 700 m. Witte Zee IJm. 167. Vangst: 30 m. schelvlsch 55 m. braadschelvisch 45 m. wijting, 25 m. kl. hake 20 m. gul. 15 m. haring. 800 m. makreel, 10 m. varia. Totaal 1000 m. Martha IJm. 165. Vangst 8 m. tong, 35 :n. tarbot. 25 m. gr. schol 55 m. kl. schol, 25 m. wijting. 8 m. gul m. hake. Totaal 156 m. Timor IJm. 491. Vangst: 45 m. schelvisch, 55 m. braadschelvisch, 35 m. gul en koolvisch 25 m. wijting. 630 m. makreel. 7 m. platvisch. 10 m. kl. hake. Totaal 807 m. Derika 7 IJm. 417. Vangst: 30 m. schel visch, 50 m. braadschelvisch, 40 m. gul en koolvisch. 10 m. wijting 250 m. makreel 10 m. platvisch. 10 m. kl. hake, 10 m. radio, 15 m. haring, 10 m. varia. Totaal 435 m. BESOMMINGEN Trawlers: Irene LJm. 89 365 m. f 1700 Maria Elisabeth IJm. 114 120 m. f 1210. Loggers KW~ 154 f 470, KW. 155 f 560, KW. 169 f 480 MARKTPRIJZEN VAN ZATERDAG Tarbot per kilo f 0.90f 0.56 Tongen per kilo f 1.15f 0.70 Groote schol per 50 kilo f 30 Middelschol per kilo f 21f 19 Zetschol per 50 kilo f 15f 13.50 Kleine schol per 50 kilo f 12.50—f 5.20 Schar per 50 kilo f 5f 3.40 Kl. middelschelvisch p. 50 kilo f 17f 14. Kleine schelvisch per 50 kilo f 9 50f 4.90 Kabeljauw per 125 kilo f 70f 52. Groote gullen per 50 kilo f 16f 15.50 Wijting per 50 kilo f 3.40f 1.40 Makreel per 50 kilo f 6f 3.60 Heilbot per kilo f 0.56 Bevallen: C. J. Kortekaas-Schoorl, z., Over- biitweg 12. Santpoort. T. Kaper-Smit. d., Heereduinweg 48, IJmuiden. M. M. Molen- kamp-Bonzet, z.. Tuindersstraat 61. IJmui den. J. v. d. Steen-v. d. Zwan. z„ Tus- schenbeeksweg 34. IJmuiden. J. B. Visser- Muis. z.. Noorderdorpstraat 6. Santpoort. L. Grootveld-Gravemaker, z.. Snelliusstraat 8, IJmuiden. E Orsel-Smit, d., K. Zegel straat 14. IJmuiden. Overleden: J. van Kranenburg, 70 j. wed. van J. P. Bierman. Burg. Weertstraat 33. Vel- sen-N. W. Wagemans. 37 jaren, weduw naar van J. van Ürk. P. Vermeuienstraat 14, IJmuiden. Ondertrouwden: P Hollenberg en J. M. van Gelder. Wiihelminakade 86 rd.. IJmuiden Jullanakade 1, IJmuiden. E. Buyck en M. H. Beliën, Beverwijk W van den Belt en E. van der Zwet Slotemaker. Beverwijk. L. Borg en C A. Noordzij. Den Helder. J. J. Drijver en L. W. Döring. Wiihelminakade 10. IJmuiden. Snelliusstraat 55. IJmuiden. K. M. Brouwer en M A. Klinge. Beekvliet- straat 4. Velsen N. G. H J. van den Bronk en C. J. A. M. Huijg, Haarlem P. J. Does burg en E. M Beentjes. Beverwijk. z7 Gehuwden: J. Punt en S. H Godschalk. D. Hartoghstraat 31. IJmuiden. T. van Om- bergen en C. F. Bosman. Tuindershofje 8, IJmuiden. M Rietkerk en C. G. Zoontjes, Heemskerk. I C. Geluk en A. M E Taat, Lindenstraat 4. IJmuiden. J P. Verduin en J. F. Lokermar., Bloemendaal. H. H Kossen en D. A. Krab, van Galenstraat 2, IJmuiden. STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 n 4 pCt. Nederl. Indië STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 51/2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK - INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mpij. Cert van f250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned Ford eX. 40 afst Philips Gloeil. Gem.Bezlt Unilever TABAKKEN. Dell Batavia Dell Maatschappij Senembah SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie Koninkl. Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn PETROLEUM. Kon. Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater CULTUUR MAATSCH. H.. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. Anaconda Bethleh Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp RUBBERS. VORIGE KOERS 99*/» 98% 21 -7» 237» - 24 121»/» 137 47 104* 117 29 *-* 34* 59*-* 227 166*-167 116*i 117 180 244 228 55*< - 108 48* - 49 42* 69* 304* 305* 82»/» 14 19% 11%-*/» 285 112 92 19V» 7* 23*/» - 41* 43»/» 41%-»/» 29»/» 6* KOERS VAN HEDEN pl.m. 10 35 pl.m 10.45 99»/» - 22% 24* 29*/» - 7» 60 164-167 117* 118* 180-181 243 - 245 165 117*/» pl.m 11.— 97* 28*- 166*-168* 118 pl.m 11,15 99* 97-* 168* 118-119 Amsterd Rubber 146*-147 Dell Bat. Rubber 72* Indische Rubber 100»'. Kendene Lemboe 135* 66* Rotterdam Tapanoell 41 Bandar Rubber 116*/» 7» Preanger Rubber 48* 89 Sumatra Rubber 141* AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Wilwaukee Missouri Kansas Texas MIJNBOUW Alg Explor MiJ Redjang Lebong Billiton n PROLONGATIE. l°v z 85* 4* - 5 162* 201* c33 1* 54* 293-296 82* 13%-% 19%- 20 11'/»-* 19* 7 V» 23»/» 40% 2% 42% 42* 29-* 145*—146* 13*-% 23% 2% 29* 146 56* 49* 50 295 - 297 13*-% 20%-% ll6/»-% 284-285* l%-2 42* - 43 i9V»-* 147- 72* 'CO* 102* 66* 143* 56* 57 294 296* •13% 283-2S4* 7% 42*-* 29%-* 10.'-103* 133 117 49* 2 4*

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11