cmna AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TE BERICHTEN GRATIS PROEVEN VERKADE JAEGER EINSDAG 29 SEPTEMBER 1936 HAARLE M'S DAGBCAD 7 Nederlander door Spaansche militietroepen gearresteerd. Stappen van den Nederlandschen zaak gelastigde nog zonder resultaat. MADRID, 29 September (A.N.P.) Naar wij vernemen is een Nederlandsch onderdaan, Al- fons Visscher genaamd, gisternacht door leden der Volksfront-militie in arrest genomen. Na dat zij hem aan een ondervraging hadden on derworpen. hebben zij hem in handen van de politie gesteld. De zaakgelastigde, die thans te Madrid de belangen van de Nederlandsche onderdanen behartigt, heeft onmiddellijk, toen dit feit hem ter oore kwam, de noodige stappen on dernomen, welke evenwel nog geen resultaat hebben gehad. Men acht het waarschijnlijk, dat de arrestatie geschied is op grond van be schuldigingen, dat de heer Visscher met de «jpstandelingen zou heulen. Verklaring van minister Colijn. Minister-president dr. H. Colijn heeft he denmiddag in de vergadering van de Tweede Kamer de volgende verklaring afgelegd. Hoewel het uiteraard aan de Kamer bekend is ook uit de bij haar aanhangig gemaak te ontwerpen van wet dat Nederland door de monetaire maatregelen van andere landen gedwongen is geworden ook zijnerzijds den gouden standaard tijdelijk los te laten, stelt de regeering er niettemin prijs op, voor het in behandeling nemen der ingediende wets ontwerpen nog een enkele opmerking er over te maken. Zij hebben betrekking op een vijftal punten. Het eerste daarvan is, dat de regeering. met het oog op het gewicht dezer aangelegenheid natuurlijk in de eerste plaats aan de Kamer mededeeling van haar besluit zou hebben ge daan indien daartoe gelegenheid zou hebben bestaan. Dit was intusschen met het oog op den aard van de onderwerpeii e aangelegen heid niet mogelijk daar aan het besluit on middellijk algemeene bekendheid diende ge geven te worden. Het tweede punt betreft de rechtvaardiging van het besluit zelf. Nadat Frankrijk den gouden standaard had verlaten meende de regeering aanvankelijk, dat er voor ons nog geen noodzaak bestond dit voorbeeld te volgen. De band tusschen gulden en frank was den laatsten tijd veel losser geworden dan voor heen het geval placht te zijn en bovendien was de regeeering Vrijdagavond op goede gronden overtuigd, dat Zwitserland aan den gouden standaard zou vasthouden. Toen dit Zaterdagmiddag niet het geval bleek te zijn en Zwitserland het Fransche voorbeeld ging volgen, was, naar het oordeel der regeering, elk uitzicht verdwenen, om als eenig overgebleven goudland met h o o g e ongewijzigde muntwaarde, den gouden stand aard b 1 ij v e n d te kunnen handhaven. En dan was het beter den gouden standaard te verlaten, terwijl wij nog in het bezit waren van een behoorlijken goudvoorraad dan dit te doen nadat deze, tengevolge van door gaande goudafvloeiing, tot een minimum zou zijn teruggeloopen met het daaraan verbon den verlies van de voordeelen, die voor de gemeenschap later zouden kunnen voort vloeien uit de herwaardeering van den goud voorraad van de Nederlandsche Bank. Het derde punt betreft de voornemens der regeering voor de naaste toekomst. De regeering is niet voornemens reeds spoedig over te gaan tot een herziening van de muntwet en dus tot vaststelling van een nieuwe vaste goudwaarde van den gulden. Met andere woorden, zij overweegt voor het oogenblik niet om tot wettelijke devaluatie over te gaan. De algemeene verwarring op het gebied van het internationale geldwezen maakt zulks in hooge mate onraadzaam. Wel is thans een natuurlijke depreciatie van den gulden tegenover buitenlandsche valuta te wachten, maar hoe groot deze ten slotte zal blijken te zijn kan thans niemand zeggen. Het wetsontwerp inzake het stabili satiefonds heeft de strekking aan de regeering de middelen te verschaffen om de schomme lingen in den wisselkoers zooveel mogelijk te beperken, hetgeen voor den handel noodzake lijk is, en om een onnoodige daling van de waarde van den gulden te beletten. Na korten tijd zal er op die wijze, naar vertrouwd wordt de facto een binnen vrij nauwe grenzen gelegen nieuwe waarde van den gulden ontstaan waarnaar en waarop door den handel gewerkt kan worden. Het vierde punt raakt de verhouding tus schen den Nederlandschen en den Indischen gulden. Het is gewenscht, dat die verhouding blijft, zooals zij altijd geweest is. Om zulks te verzekeren is er tusschen de Nederlandsche en de Javasche Bank een re geling getroffen die daarvoor waarborg biedt. Het vijfde punt eindelijk betreft de mede deeling, dat de regeering de vraag in overwe ging heeft genomen of, onder de nu gewij zigde omstandigheden de onlangs getroffen regeling met betrekking tot den huurbijslag wijziging behoeft. De heer Albarda (S.D.A.P.) acht het in be lang eener snelle afdoening eenige woorden over deze verklaring te zeggen. De voorzitter deelt mede. dat het zijn be doeling is morgen om één uur de Kamer bij een te roepen om hierover van gedachten te wisselen, vertrouwend dat het debat in een dag zal afloopen. Geen prijsstijging der eerste levensmiddelen? 's-GRAVENHAGE, 29 September. Gelijk men weet, worden de prijzen van een aantal landbouwproducten, die tot de eerste levens behoeften behooren, uit het Landbouw-Crisis- fonds gesteund. Aan de landbouwers is voor deze producten door de regeering een richt prijs gegarandeerd. Deze richtprijs bestaat uit den wereldprijs vermeerderd met een daarop uit het Landbouw-Crisisfonds gegeven toe slag. Nu de wereldprijs in Nederland door het verbod van gouduitvoer is gestegen, bestaat bij verschillende artikelen de mogelijkheid den toeslag uit het Landbouw-Crisisfonds te verlagen, zonder dat de richtprijs, welke de boeren ontvangen, wordt aangetast. In verband hiermede kan worden medege deeld dat o.a. belangrijke eerste levensmidde len als brood, aardappelen, boter, melk en consumptie-zetmeelen, geen prijsverhooging pullen ondergaan. De broodprijzen te Haarlem. Beslissing over eventueele verhooging aangehouden. Maandagavond kwamen de leden van de Haarlemsche Bakkex-s Patroons Vereeniging bijeen teneinde de besprekingen voort te zet ten ten aanzien van de broodprijzen, die Dinsdag 22 September waren begonnen. Alge meen was men van meening, dat, daar de bloemprijzen gedurende het laatste half jaar met ongeveer 2.— zijn verhoogd, waardoor veel bakkers met verlies werken, brood- prijsverhooging niet kan worden uitgesteld. Intusschen zijn de plannen der regeering be kend geworden, wat enkele leden deed vra gen of er nu geen kans is, dat de bloemprij zen zullen worden verlaagd. Met algemeene stemmen werd besloten nog enkele dagen te wachten tot nadere berichten bekend zijn R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND „ST.-WILLIBRORDUS". De driejaarlijksche vergadering van den Ne derlandschen R.K. Fabrieksarbeid(st)ersbond „St.-Wiliibrordus" is in Den Haag gehouden. De bondsvoorzitter, ae heer P. J. Kleys, werd herkozen. De heer Drabbe heeft als voorzitter van het feestcomité namens de afdeelingen het be stuur een gebrandschilderd raam aangebo den, dat geplaatst is in het bondsbureau aan den Rijswijkscheweg, Hedenochtend hebben de deelnemers, na afloop van den kerkdienst, het raam bezichtigd. Verscheidene afdeelingen hadden voor stellen ingediend om te komen tot contribu tieverlaging, gratificatiën en vergoedingen. De voorzitter betoogde, dat inwilliging van deze voorsteilen' jaarlijks f 72.000 zou vorderen. Men bedenke, dat de bond geen philantropi- sche, maar een strijdorganisatie is. Er volgde eenige discussie op het betoog van den voorzitter. De secretaris, de heer Brussel, onderstreepte de woorden van den voorzitter. De weerstands- kas mag in dezen tijd niet ondermijnd wor den. Dp vergadering vereenigde zich met het advies van het hoofdbestuur. Nadat het verslag van den secretaris was goedgekeeurd, verkreeg het Eerste-Kamerlid De Bruyn, voorzitter van het R.K. Werklieden verbond, het woord, die den heer Kleys com plimenteerde met zijn pauselijke onderschei ding. Spreker bracht den bond hulde voor de solidariteit, welke jegens het werkliedenver bond steeds werd betoond. Hij uitte zijn vreugde over het feit, na gewezen te hebben op de moeilijkheden van dezen tijd. dat de Kathoiieke arbeiders, ook de werkloozen, de politiek van het verbond begrijpen. Niets wordt nagelaten, om de materieele toestanden voor de arbeiders zoo goed mo gelijk te doen zijn. Maar hij. die beweert, cat^ het verbond alle verslechteringen had kunnen tegenhouden, misleidt de arbeiders. Als het moet schroomt ook het verbond niet voor het middel van de staking. Voor opheffing van econo mische belemmeringen. Initiatief van Eden en Delbos. PARIJS. 29 September (Reuter-A.N.P.) Pertinax schrijft in de „Echo de Paris", dat Eden en Delbos tegen het einde van deze week aan den Volkenbond een ontwerpreso lutie zullen voorleggen, die ten doel heeft de afschaffing van handelscontingenteerlngen en de controle op het ruilverkeer, welke als de voornaamste belemmeringen van het han delsverkeer worden beschouwd. CONFERENTIE VAN MONTESSORI LEER KRACHTEN. Zaterdag en Zondag had in de jeugdher berg „De Zonnehoeve" te Blaricum een con ferentie plaats van de vereeniging „Bijeen komsten van Mon lessor ileid(sters) in Ne derland". Deze conferentie was bezocht door ongeveer 79 personen, allen leerkrachten van Montes sorischolen in Nederland. Zaterdag had de jaarvergadering van bo vengenoemde vereeniging plaats terwijl de avond gewijd was aan een verslag van het 5e internationale Montessoricongres, dat in Augustus te Oxford gehouden werd. Zondag had een excursie plaats door bosch en hei. N.V. DRUKKERIJ DE TIJD. AMSTERDAM, 29 September. In de heden gehouden vergadering van aandeelhouders van de N.V. Drukkerij De Tijd werd aan den heer L. M. Weterings, lid van den raad van beheer, op zijn verzoek eervol ontslag als zoodanig verleend. VEEMARKT ROTTERDAM. Totaal aanvoer: Paarden 208, veulens 22, magere runderen 1186, vette runderen 675, vette kalveren 104 graskalveren 390, nuchtere kalveren 803. schapen en lammeren 458, var kens 9. bokken en geiten 47. Prijzen per K G. Vette koeien le kwal. 60, 2e kwal. 55, 3e kwal. 4048 Vette ossen le 55, 2e 50, 3e 4446. Stieren le 58. 2e 48. 3e 42. Vette kalveren le 85. 2e 75 3e 5560. Schapen le 42,-2e 38. 3e 29. Lammeren le 39. 2e 33, 3e 27. Graskalveren le 48. 2e 38. Nuchtere kal veren le 44, 2e 39. 3e 35. Slachtpaarden le 43. 2e 40. 3e 38 Prijzen per stuk. le 22. 2e 17. 3e 12 Lamme ren le 14, 2e 10, 3e 8. Zuiglammeren 2e 9. 3e 6. Nuchtere slachtkalveren le 12, 2e 13. 3e 12. Nuchtere fokkalveren le 15. Slachtpaarden le 175, 2e 140, 3e 95. Werkpaarden le 250. 2e 150, 3e 110. Hitten le 145. 2e 110. 3e 70. Veu lens le 100, 2e 80. 3e 50. Stieren le 280. 2e 220. 3e 115. Kalfkoeien le 220. 2e 180. 3e 120 Melk koeien le 230. 2e 195, 3e 135. Varekoeien le 155. 2e 135. 3e 95. Vaarzen le 135 2e 95. 3e 75. Pinken le 110. 2e 85. 3e 70. Graskalveren le 45, 2e 35, 3e 20. Biggen per week le 8. 2e 5. 3e 2. Omschrijving Dinsdagsche marktnoteering: Vette koeien en ossen aanvoer korter, handel willig, prijzen iets hooger. Stieren aanvoer iets minder handel redelijk, prijzen iets hoo ger. Vette kalveren aanvoer minder, handel calm, prijzen iets hooger. Schapen en lamme ren aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel ma tig. prijzen als gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer onveranderd, handel levendig, prijzen iets hooger. Paarden aanvoer ruimer, handel stil. Kalf- en melkkoeien, aan voer als vorige week. handel tamelijk, prijzen goed prijshoudend. Varekoeien aanvoer flink handel goed. prijzen hooger. Vaarzen en pin ken aanvoer ruim, handel redelijk, prijzen tabiel. Graskalveren aanvoer iet-s korter han del stug, prijzen ruim prijshoudend Bokken en geiten aanvoer iets mjjider, handel vlot, prijzen als vorige week. Opnieuw willen wij U gratis onze 5 cents chocolade reep laten proeven. Op de rollen groote beschuit en thans ook bij Verkade's koeken vindc U tijdelijk een reepenzegelVoor 5 van die zegels geeft Uw winkelier U gratis een 5 cents Verkade's chocolade-reep. Adv Inqez. Med.) Bazar in het gebouw „Bethel". In het gebouw „Bethel" tegenover de Bloemhofstraat is een bazar georganiseerd ten bate van de ziekenverpleging in Wijk TV der Ned. Herv. Gemeente alhier. De belang stelling voor dezen bazar blijkt heel groot te wezen. Een naaikrans is er vele dagen voor bezig geweest, om maar een zoo groot moge lijk aantal nuttige en fraaie handwerken en wollen goederen te vervaardigen en er is een groote verloting op touw gezet, waarvoor alle loten (niet minder dan duizend) reeds lang verkocht zijn. En toen wisten zij, die een lot voor het goede doel kochten, nog niet eens welke voorwerpen er verloot zouden wor den. Weinu, dat zal wel meevallen. Daar hebben wij ons van morgen van kunnen over tuigen. Niet alleen is het aantal voorwerpen heel groot, maar zij zijn ook heel mooi en doelmatig. In het midden van de zaal is een groote ruimte gereserveerd voor de fraaie handwerken. We zagen er schitterende kleed jes. blouses, theemutsen, kussens, enz. Aan de wanden bevinden zich de stalletjes waarop de verschillende artikelen smaakvol liggen geëtaleerd. Het zijn de gebruikelijke voorwerpen, die men op een bazar kan koo- pen en die het comité hoopt, dat ook nu veel gekocht zullen worden, want de behoef ten zijn groot. Alle voorwerpen, die hier aan- wzig zijn, werden geschonken, waaruit de sympathie blijkt, die de schenkers voor den arbeid in deze wijk koesteren. Hierdoor is het mogelijk geworden, een warenhuis in te rich ten, waar voor iedere beurs gekocht kan worden. Er zijn ook kostbare voorwerpen bij, zooals schilderijen, lampen, enz. Een bazar zou niet volledig zijn, als er geen attracties aanwezig waren. De aardigste is in een afzonderlijke kamer ondergebracht. Dat is een balionnenspel. Wie het eerst door middel van een fietspomp een ballon kapot kan bla zen krijgt een prijs. Verder, zijn er een sjoel bak. rad van avontuur, enz. Ook kan men geblinddoekt naar een zakjë met heerlijkheden grijpen, den naam van een pop raden, deel nemen aan verloting van een bruidspaar met bruidsmeisjes, enz. Er is een aardige gelegenheid om een kopje thee te drinken en gramofoonmuziek zal voor een prettige stemming zorgen. De bezar zou hedenmiddag half drie door dr. J. Weener worden geopend. Van half drie tot vijf en 's avonds van half acht tert, tien uur kan men er heden en Woensdag terecht. Gaarne bevelen we een bezoek aan. SYNAGOGAAL RESSORT NOORD-HOLLAND Zondagmiddag vergaderde te Haarlem het Synagogaal ressort Noord-Holland onder lei ding van den heer A. de Lieme Bzn., die als voorzitter van de hoofdgemeente als voor zitter van het ressort is aangewezen. De heer de Lieme werd gekozen tot afgevaar digde naar de centrale commissie tot de al gemeene zaken van het Nederlandsch Isr. kerkgenootschap en als plaatsvervanger de heer A. van Dam te Hilversum. De voorzitter deelde mede dat men zoo spoedig doenlijk zal overgaan tot het benoe men van een opperrabijn van het ressort. AANRIJDING OP DEN WAGENWEG. Maandagmiddag om tien minuten over vier reed op den Wagenweg in de richting Heem stede de 50-jarige wielrijder B. v. Z. Toen hi> plotseling zonder op het verkeer te letten de Spanjaardslaan wilde inrijden en daartoe den Wagenweg overstak werd hij gegrepen door een auto. De heer Van Z. werd tegen den grond geworpen, brak zijn neusbeen en eenige tan den en liep eenige scheuren in de bovenlip op. Door den Ongevallendienst werd hij voor- loopig verbonden en hij kon na in het Diaco- nessenhuis verder behandeld te zijn naar zijn woning worden vervoerd. Voorbeurs te Amsterdam. Heden was de eerste dag dat officieel trans acties plaats vonden in het wisselverkeer on der de nieuwe monetaire verhoudingen, en het was opmerkelijk, dat de lichte reactie, welke zich gisteren in het onofficieele ver keer reeds had geopenbaard en waardoor de buitenlandsche valuta's het hoogste niveau niet handhaafden, ook hedenmorgen weer tot uiting kwam. Zoo noteerde het pondsterling aanvankelijk 8.90 tot 9.10, om vervolgens te fluctueeren tusschen 8.93 en 8.96. De dol lar opende op 1.82 tot 1.83 en noteerde in het verdere verloop van den ochtend 1.81 tot 1.81%. De verdere wisselkoersen wa ren als volgt: Parijs 9.20 laten. Brussel 30.25 tot 31.75. Zwitserland 42 00 tot 43.50. register- marken 37 3 4. Blijkbaar komt men tot de overtuiging, dat het eerste door den gulden ten opzichte van de buitenlandsche valuta's geleden verlies te groot is geweest en dat de waarde grooter is, dan aanvankelijk uit de koersen bleek. De prijs ran goud in baren werd hedenmorgen genoemd op 1850 tot 1900 gulden per K.G.. de prijs van gouden tientjes op f li tot 11.50. Het effectenverkeer van hedenmorgen had nog een zeer onbestemd en onzeker karakter. Een bepaalde tendens was niet te bespeuren en ten opzichte van het gisteren in het on officieel verkeer verhoogde Deil vielen heden geen groote veranderingen waar te nemen De handel was overigens van levendigen aard en in alle vooraanstaande fondsen vonden omzetten plaats. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Maria van Hattum IJM. 1. Vangst: 5 m. schelvisch 10 m. braadschelvisch, 5 m. tarbot, 5 m. hake, 15 m. gr. hake, 45 m. Kabeljauw, 50 m wijting, 150 m. haring, 700 m. makreel. Totaal 1000 m. Utrecht IJM. 73. Vangst: 100 kisten haring. Ewald IJM. 48. Vangst: 800 kisten haring. Henriëtte Jacoba, IJM 190. Vangst: 15 m. schelvisch, 35 m. gul en kabeljauw, 25 m. gr. schol en tarbot, 40 m. kl. schol, 60 m. wijting. 80 m. radio, 95 m. makreel. Totaal 350 m. en 70 st. stijve kabeljauw. Claesje RO. 46. Vangst: 1000 m. versche haring. Betje RO 16. Vangst: 25 m. tarbot, 15 m. gr. schol, 35 m. kl. schol, 15 m. wijting. 50 m. ra dio. 5 m varia, 15 m. kabeljauw en gul. To taal 160 m. BESOMMINGEN. Protinus IJM 85 745 manden f 2550. En Avant IJM 87 300 manden f 1830 Neptunus IJM 87 300 manden f 1830. Poolzee IJM 77 420 manden f 2000. Oentoeng IJM 131 75 manden f 1130 Rijnstroom IJM 86 75 manden f 940. Dirkje RO 53 1060 manden f 2950. Vios 4 IJM 96 410 manden f 2440. Raaf IJM 432 95 manden f 1360. Dolfijn IJM 103 70 manden f 1570. Gerberdina Johanna IJM 38 910 manden f 2920 Catharina Duyvis IJM 60 600 mand. f 2600 Clasina Luther IJM 59 505 manden f 2590. KW 78 f 1440. KW 74 f 1450, SCH 266 f 370 MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0 62—f 0.50 Griet per 50 K G. f 21—f 13 Tongen per K.G. f 1.20—f 0.73 Groote schol per 50 K G. f 26—f 16 Middelschol per 50 K.G. f 21.50—f 16 Zetschol per 50 K.G. f 21—f 17 Kleine schol per 50 K.G. f 18f 3.80 Schar per 50 K.G. f 10—f 1.60 Rog per 20 stuks f 11.50f 9 Vleet per stuk f 3f 1.10 Groote schelvisch per 50 K.G. f 35f 21 Middelschelvisch per 50 K.G. f 32f 19 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22.50 f 15. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14.50f 7 Kabeljauw per 125 K.G. f 62—f 48. Groote gullen per 50 K.G f 18.50f 13.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 13—f 7 80 Wijting per 50 K.G. f 3.50—f 1.85 Makreel per 50 K G. f 4.70—f 2.90 Heilbot per K.G. f 0.84—f 0.60 Leng per stuk f 1.40f 0.96 Koolvisch per stuk f 4.70f 2.90 Versche haring per kist f 3.85f 2.65 Groote hake per 125 K.G. f 93 Middel hake per 125 K.G. f 76 De Soeciaalzaak voor ONDERKLEEDING VAK Kl E DINGMA8A?yM PAAJtLAARSTESC 1. TSC 1 2 4Ï (Adv. Inqez. Med..) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 29 September. Getrouwd 29 September: H. J. van Maa- nen en E. W. C. R. Hogerzeil. Bevallen 26 September: M. J. Schoorlde Groot, d.: 27 September: G J. Duindam Leuven, z.; 28 September: M. PescharBlom, d.; E. ZoetDuivenvoorden, d.: L. de Berg v. d. Wolf. d.; M. ScheudersKokkelkoren, z.; M. de Jonge—Schell, d.; 29 September: A. C. Sernéter Voort, z. Overleden 28 September: H. J. A. Erbrink, 53 j.. v. Loostraat; E. C. GenzerFrencken, 25 j., Kamperlaan. STAATSLEENINGEN BIN NENLAND 4 pCt id 1933 n 4 pCt Nederl Indlë STAATSLEENINGEN BUI TENLANÜ. 5V2 pet. Dultschlandl93< (Youngleenlng) Youngleenlng (met ver klaring) BANK INSTELLINGEN Amsterd Bank Handel Mpij Cert van f250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND BINNENL Alg Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned Ford ex 40 afst Philips Gloell Gem.Bezit Unilever TABAKKEN. Dell Batavia Dell MaatschanplJ Senembah SCHFEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot -'-■vovaart Unie Konlnkl Paketvaart Rotterdamsche Lloyd Maatschappij Nederland Holland—Amerika lijn PETROLEUM. Kon Petr Perlak Petr Shell Union Continental Oil Tidewater CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Nea Ind Suiker Unie Vorstenlanden INDUSTR OND BUITENL Intern Tel and Tel. Anaconda Bethleh Steel Cities Service Gew Steel U. S. Steel Kennec Copper Radio Corp VORIGE KOER? 22*. 24 122*/* 137 49 105 29% 34*i 61 228 168-44 119-% 183-184 245% 223 564$ 57 50%- 43% 69 294% 8;% '3fti 9ft 20 V ll&-% KOERS VAN HEDEN pl.m 1.30 997/, 98*4 23 25-% 162 163 58% 59 119 37 70% 265 197 14444 - 146% 199 282 260 Pl.m 45 00%-% 99%-% 7% 23ft. 41% 2*-% 427/, J2ft,-ft. 9% - 6 Amsterd Rubber 146%-147 Dell Bat Rubber 72% Indische Rubber 104 Kendeng Lemboe 133 66% Rotterdam Tapanoell 39% Bandar Rubber 117% Preanger Rubber 49% i-9% Sumatra Rubber 144 4.MER SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic Wilwaukee Missouri Kansas Texas MIJNBOUW. Alg Explor Mij Redjang Lebonjt Bllllton n PROLONGATIE. 2:% 4ft, 3% 163 205 77% 342% - 81% 16% - 20% '3% ftj 353 137 113 2% 28'i 49% 3 51% 51 4% 185—18^ 88-90 61 58-% 70% 196 144% 215 283 pl.m. 2.00 30% 5% 5% - 5%-% 1% 340% 341% 81% 16%-ft» 24% 13%-56 137 113 28-% 2fti-3 51%-ft, 34% 35 184% 19 118 11b 156 100% 99% - 23% 62 58%-% 36%-% 196-% 145 217 2 0 285 pl.m. 2.15 330 16% 17 24% - ft, ló%-ft» 3i% 81 2ft, 5% 5%-% 9 28% 51 ft, 347/1- 35 188% 8/ 88% 19 lo6 217 264 78 79% 167/»-% 24Vf 13%-% 349—c51% 134 113 24 2%-3 86%-188 0% 91 122 47% 58 59% 31%-% 2ft* 4%-%

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11