Maatafdeeling .WEERBERICHT Nieuwe Stoffen Nieuwe Coupe Oude Prijzen Vraagt Stalen-Collectie taaiste da9 BaHtetfitfeett Echte Wales Anthraciet DINSDAG 29 SEPTEMBE R 1936 HAARDE M'S DAGBIAD 2 De collecte voor het Crisis Comité. Steun nog dringend noodig. De heer J. Th. H. Castricum schrijft ons: Wederom komt het Comité tot bestrijding van de gevolgen der werkloosheid uw mede werking en financieele bijdrage vragen voor uwe in nood verkeerende medeburgers, om de moeilijke omstandigheden, waarin zij le ven. wat te kunnen verzachten en in hunne gezinnen meer warmte en zon te brengen. En niettegenstaande er bijna geen week voorbijgaat, waarin niet een beroep op uw naastenliefde -fvordt gedaan, in den vorm van het brengen van een geldelijk offer, mo gen wij toch niet schromen wederom met een zekere vrijmoedigheid een ernstig be roep op uw bekende milddadigheid te doen. En dan rijst allereerst de vraag: „Is het nog noodig?" Het is misschien zeer moeilijk voor velen, die het geluk bezitten nog een goeden werkkring te hebben, met de daaraan ver bonden redelijke salarissen, zich in te den ken hoe de toestand wordt in een gezin, waar tengevolge wellicht van noodzakelijke maat regelen, de bedragen, benoodigd voor levens onderhoud, als voeding, kleeding en telkens lager gesteld worden en men onmachtig is, tengevolge van de buitengewone omstandig heden waarin wij leven daarin verbetering te brengen. In zulke gezinnen waar alleen nog maar voor het allernoodzakelijkste als voeding en behuizing gezorgd kan worden, wordt de ach terstand in kleeding, noodzakelijke vernieu wing en diverse andere benoodigdheden zoo dringend, dat aanvullende hulp noodzake lijk is. De steun in de afgeloopen jaren, dank zij uw krachtige hulp en bijstand geboden, wordt door duizenden uwer medeburgers op hoogen prijs gesteld en gewaardeerd env het moge voor u zelf een groote voldoening zijn. medegewerkt te hebben, hun deze voor velen zoo moeilijke tijden te hebben helpen ver lichten. Omdat het dus dringend noodig Ls. ver trouwen wij. dat op 3 October niemand zich zal onttrekken, maar allen dit bij uitstek van goeden burgerzin getuigende mooie werk zul len steunen en gaarne een redelijk offer zul len brengen om het Comité in staat te stellen weer veel goeds in den komenden winter te kunnen doen. Men geve zich vóór 30 September a.s. op als collectant of collectrice voor de collecte op 3 October a.s. aan het bureau Lange Be gijnestraat 13 rd. hoek Klokhuisplein, onder vermelding van naam. adres, leeftijd, buurt waaraan men de voorkeur geeft en tevens in welke perioden men wenscht te collecteeren. Er zijn 3 perioden nl. van 811 uur. van 11—2 uur en van 25 uur. Een aantal mooie prijzen o.a. een Philips-radiotoestel rook voor Ultra-korte-golf) zal onder notarieel toezicht geheel- gratis onder de collectanten en collectrices worden verloot. Men vindt deze prijzen tentoongesteld in het perceel Koningstraat 8, met vermelding van de firma's, die deze prijzen hebben aan geboden. Voor elke periode waarin men col lecteert krijgt men een kans, wie dus den geheelen dag collecteert heeft drie kansen. VRIJZ. DEM. JONGEREN ORGANISATIE. In de rede pver „Vragen van dezen tijd", welke mr. L 'G. van Dam. a.s. Woensdag avond in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond in de Tempeliersstraat voor de afdeeling Haarlem van bovengenoemde orga nisatie zal houden, zal spreker o.a de mo netaire politiek van de regeering en de de valuatie van den gulden bespreken, alsmede de daarvoor uit ons land voortvloeiende ge volgen. Door het hoofdbestuur der VD.J.O. wordt op Zaterdag 3 en Zondas 4 October a.s. op het slot Assumburg bij Heemskerk een ge westelijke conferentie georganiseerd voor de Noord- en Zuid-Hollandsche afdeelingen. De conferentie zal beginnen Zaterdagmiddag half vijf met een openingswoord door den voorzitter, waarna onder leiding van den heer Geert Dils het kasteel wordt bezichtigd. Zaterdagavond spreekt drs. G. J. de Voogd uit. Den Haag, secretaris der Jongeren Vredes Federatie, over het onderwerp: „Na Genève en Brussel, de vooruitzichten voor het inter nationaal vredeswerk". Zondagsmorgens zal na een wandeling en een bezoek aan ..Mar quette" lr. S. A. Posthumus uit Den Haag spreken over: „De democratie als het eenig mogelijke". Zondagsmiddags half 3 spreekt tenslotte prof. mr. A C. Josephus Jitta over „De democratie op nationaal en internatio naal terrein". De conferentie wordt om streeks vijf uur gesloten „GELOOF EN WETENSCHAP'. Zooals reeds gemeld, zal op de eerste bij eenkomst van „Geloof en Wetenschap", Woensdagavond 7 October in den Stads schouwburg, Charlotte Kohier een voor dracht houden over „Uit het Oude Testa ment: het Boek Prediker, het Hooglied en enkele Psalmen". Is er de vraag: van wien de kolen? Dan heft dit goede spreekkoor aan Past op Uw zaak. ga niet aan 't dolen, 't Is veilig naar PERQUIN te gaan (Adv. lngez. Med.) AGENDA DINSDAG 29 SEPTEMBER Groote Kerk: Orgelbespeling 8.15—9.15 uur. Stadsschouwburg: Tooneelver. „Door In spanning Uitspanning", 8 uur. De Nijverheid, Jansstraat 85: Psychometri sche Séance, 8 uur. Palace-Fiimac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: Harry Baur in „Samson" 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: de Nederlandsche film „Rubber" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Spook te koop", re gie René Clair. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Regina" met o.a Adolf Wohlbrück, 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. toegang vrij. WOENSDAG 30 SEPTEMBER Stadsschouwburg: De Boer-Van Rijk-En semble met Heyermans' „Allerzielen", 8.15 u Palace Filmac: 11—5 uur: doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. STOOP'S BAD-VERLAGING KUIPBADEN Volwassenen 40 cent, 10 baden ƒ3.50 Kinderen 30 cent KWARTJES-ZWEMMEN WOENSDAG 67.30 uur 's avonds en verder volgens dienstregeling. 2 X PER WEEK ZWEMMEN Persoonlijk abonnement (uitsluitend werkdagen) 10 baden 2.75 LOSSE ZWEMBADEN WERKDAGEN 7-10 uur 's morgens 25 cent MAANDAG vanaf 10 u. v.m. Volw. 30 cent (Adv. lngez. Med.) Vereenigings- en gemeente woningen. Zijn de z.g. garantiewoningen geen overheidswoningen? De heer M. A. Reinalda, de Haarlemsche wethouder voor Openbare Werken en Volks huisvesting, schrijft o.m. in Het Volk: In een der publicaties van den Nationalen Woningraad lazen wij: „dat de bereidverklaring der regeering zich beperkt tot de met rijkssteun gebouwde wo ningen en zich niet uitstrekt tot de ongeveer 60.000 vereenigings- en gemeente-woningen, welke zonder dien steun zijn tot stand ge komen". Zooals men weet, is de regeering bereid ten gevolge van de intrekking der huurbijslagen van gasteunden mede te werken tot huurver- laging van overheidsvoorschot-woningen, in welk geval het rijk driekwart en de gemeenten een kwart van de daaruit voortvloeiende kos ten betalen. Maar de zg. garantie-woningen sluit de minister van Sociale Zaken uitdrukkelijk uit. Feitelijk luidt zijn antwoord: dit zijn geen overheidswoningen, geen woningwet-wonin- gen. Is dat nu wel zoo? Art. 33 oud (nieuw art. 381 der Woningwet luidde vóór de wijziging bij de wet van 17 Juli 1923 S. 362 als volgt: 1. Aan gemeenten kunnen voorschotten uit 's rijks kas worden verstrekt voor de doel einden. in par. 7 omschreven. 2. De rente en de oplossing dezer voor schotten moeten voldaan worden In ten hoog ste vijf en zeventig gelijke annuïteiten. 3. Aan de gemeente kunnen tot beta ling dezer annuïteiten bijdragen worden verzekerd uit 's rijks kas. Door de wijd gedrukte woorden in lid 3 was het alleen mogelijk bijdragen uit 's rijks kas te verleenen, indien ook rijksvoorschot voor den bouw was verleend. Hierin kwam ver andering door de wet van 17 Juli 1923 S. 362, waarbij in lid 3 na „annuïteiten" werd inge last: ..dan wel tot betaling van de annuïteiten of van rente en aflossing van gelden, voor de doeleinden, in par. 7 omschreven, op andere wijze dan door rijksvoorschot verkregen". Ter toelichting dezer door haar voorgestelde wijziging schreef de regeering in haar Memo rie van Toelichting: „Aan de bepalingen van par. 7 der Woning wet ligt de onderstelling ten grondslag, dat de gemeenten de voor haar toepassing noodige gelden van het rijk, in den vorm van voor schotten en bijdragen, zouden ontvangen. Voor zoover de gemeenten elders kapitaal kunnen krijgen, verdient het, ter verminde ring van lasten voor het rijk, uiteraard alle aanbeveling, dat de toepassing van de be doelde bepalingen zonder voorschotten uit 's rijks kas geschiedt. Zoolang de exploitatie van woningen zonder bijdragen nog niet sluitend kan worden gemaakt, heeft de ge meente evenwel er belang bij, niet elders dan bij het rijk te leenen, omdat zij anders de bij drage verbeurt. Dit geeft een ongewenschte prikkel om een beroep te doen op het staats- crediet. Wordt de mogelijkheid geopend, dat het rijk alleen een bijdrage geeft, dan zal menige gemeente zonder schade zelve kun nen leenen. De voorgestelde wijziging van artikel 38 berust op deze gedachte". In denzelfden geest schreef de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid in zijn circu laire van 2 Augustus 1923: „Voor de toekomst komt het mij voor, dat uw gemeente het voor den woningbouw be- noodigde kapitaal zich zelf zal kunnen ver schaffen, zoodat de hulp van het rijk ten opzichte van dien bouw zich zal kunnen be perken tot het zoo noodig verleenen van een bijdrage in het exploitatie-tekort. Uit het vorenstaande volgt, aldus de heer Reinalda: lo. dat het karakter der woningen niet afhankelijk is van de vraag door wie het geld voor den bouw wordt verstrekt, zoowel de rijksvoorschot-woningen als de garantie woningen zijn „woningwet-woningen". Dit blijkt ook uit het feit, dat toen bij de be handeling der genoemde wijzigingswet van 1923 er in de Tweede Kamer bezwaar werd gemaakt tegen het aan de goedkeuring van Ged. Staten onderwerpen van de raadsbeslui ten betreffende het bouwen van z.g. garantie woningen, minister Aalberse daartegen aan voerde ..De Woningwet blijft natuurlijk de Woning wet. De regeering moest toch blijven in het stelsel der Woningwet en het is logisch om te zeggen: nu moet voor dezen woningbouw, welke de Staat niet financiert, weder de Wo ningwet werken zooals vóór 1921, zoodat Ged. Staten daarop weder toezicht gaan uitoefe nen. Nu zegt de geachte afgevaardigde: Ge moet terugkeeren tot den toestand van vóór de tot standkoming der Woningwet, Eerlijk gezegd ontgaat mij de kracht van dit argument. Ik vind het logisch, waar wij de Woning wet geheel handhaven, de Woning wet uit te voeren, zooals die was vóór 1921, voordat wij om een bepaalde reden die wijzi ging aanbrachtert". 2o. dat bijdragen in dezelfde gevallen en op denzelfden voet zouden worden toegekend voor rijksvoorschot-woningen en voor garan tie-woningen, en 3o. de wijziging dus alleen en uitsluitend ten doel had de mogelijkheid te openen een gedeelte van den Woningwet-woningbouw met andere dan rijksgelden tot stand te brengen. MACHINISTEN-EXAMEN. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van diploma b de heer J. W. van Dam, te Haarlem. „DE LIGA" In een op 27 Sept. 1.1. te Amsterdam gehou den bijeenkomst voor belangstellenden uit al le deelen des lands is met algemeene stemmen besloten tot de oprichting van „de Liga" tot verdediging van menschen en burgerrechten, naar analogie van de Fransche ligue des droits de l'homme. De bond, neutraliseerend alle overwegingen van religieusen, politieken en klassen tegen- stellenden aard. stelt zich op den bodem van de algemeen geldende rechtsbeginselen. Als leden van het voorloopig regelings comité werden aangewezen de heeren: J. Ho ving te Zwanenburg bij Halfweg, J. Dircks te Arnhem en P. Kolfschoten te Bloemendaal, Dr. D. Bakkerlaan 32. De Bilt voorspelt Zwakken Westelijken tot Noordelijken wind. Nevelig tot licht bewolkt. Weinig of geen neerslag. Weinig verandering in tempêratuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771-9 m.M. te Malinhead. Laagste 753.8 m.M. te Ingö. Fraai herfstweer. De hooge drukking over de Britsche eilanden is toegenomen en heeft zich Oost- en Noord waarts utigebreid. De depressie over Scandi navië nam af en trok Oostwaarts. Een kleine uitlooper deed den wind hier te lande tijdelijk naar Zuidwest draaien. De Britsche eilanden hebben vrij zonnig weer- met plaatselijk nacht vorst en een weinig regen aan de Oostkust. Scandinavië heeft nog zware bewolking met weinig regen en iets zachter weer. In Oost- Duitschland valt nog vrij veel regen, het Wes ten en Zuiden hebben opklaring. Ook Frank rijk heeft vrij zonnig weer, maar de koude nacht heeft de temperatuur in het midden tot onder 0 graden doen dalen, en de ochtendtem- peraturen zijn hier en in Duitschland ver onder normaal De uitbreiding van de hooge drukking zal het fraaie herfstweer doen voort duren, behoudens kans op mist in de ochtenduren. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging: vooruit. 766 m.M. 768 m.M. Opgegeven door: FIRMA KEIP Optiek Gr. Houtstr. 137, tel. 11640. THERMOMETERSTAND Hoogste heden Laagste hedennacht 63 gr. F. 46 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Dinsdag v.m. 2.16 uur; n.m. 14.40 uur. Strand berijdbaar van 7.1512.45 uur. Woensdag v.m. 3.01 uur; n.m. 15.23 uur. Strand berijdbaar van 8.0013.30 uur. Cr. Houtslr. 36 Teleph. 10568 Het huwelijksgeschenk voor de Prinses en den Prins. Onder voorzitterschap van jhr. mr. F. Bee- laerts van Blokland, vice-president van den Raad van State, is in Den Haag een vergade ring gehouden, waar aanwezig waren de com missarissen der Koningin in de verschillende provincies, de burgemeesters van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam, mr. L. J. A. Trip, pre sident van de Nederlandsche Bank en mr. A. J. A. A. baron van Heemstra. In deze verga dering is besloten, aan het op initiatief van mr. A. J. A. A. baron van Heemstra te Ooster beek opgerichte comité een nadere vorm te geven in zooverre, dat zal worden gevormd een eere-comité een algemeen comité, een uit voerend comité, waarin zitting zullen hebben de vertegenwoordigers van de door de com missarissen der koningin in het leven te roe pen provinciale commissies voor het bijeen brengen van gelden en van een door de bur gemeesters van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam in te stellen comité en mr. A. J. A. A. baron van Heemstra te Oosterbeek, bene vens een werkcomité. LEZING OVER HET „WILHELMUS". De afdeeling Haarlem van het Algemeen Nederlandsch Verbond organiseert in samen werking met de vereeniging „Koninginne dag" een lezing in den Stadsschouwburg op Maandag 5 October. Kolonel K. E. Oudendijk, uit Huis ter Hei de zal een lezing houden over het Wilhelmus. De lezing wordt met lichtbeelden geïllus treerd. De Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" zal eenige toepasselijke liederen zingen. OVERLIJDENSDIENST BIJ DE STADS EVANGELISATIE. De opgave in de pi-edikbeurtenlijst heeft vermeld dat Woensdagavond de stadsevan- gelist J. F. Snoeks zou spreken in het gebouw Lange Heerenstraat 6. In verband met het overlijden van den heer H. J. A. Erbrink, in leven werkend lid der stadsevangelisatie zal lnplaats daarvan een overlijdensdienst wor den gehouden om 8.15 uur. Donderdagmor gen zal er een korte dienst worden gehou den om 10.30 uur. waarna de begrafenisstoet van het gebouw vertrekt naar de begraaf plaats Kleverlaan. Colportage door werkloozen. En de steunverleening. Door den Dienst der Werkloosheidsbestrij ding en Maatschappelijk Hulpbetoon werd heden de volgende bekendmaking aan de werkloozen gericht betreffende de colportage door werkloozen: Hierbij deelen wij u mede. dat door den Minister van Sociale Zaken de volgende rege ling is vastgesteld ten aanzien van het col- porteeren met bladen en geschriften door on dersteunde werkloozen. Indien wordt gecolporteerd vóór 18 uur op één der eerste vijf werkdagen der week of vóór 14 uur op den Zaterdag, wordt met be trekking tot de steunverleening in alle ge vallen aangenomen, dat de betrokkene een voor dien arbeid redelijk loon heeft verdiend. Als maatstaf wordt aangenomen het loon, dat te dezer plaatse voor overeenkomstigen arbeid door andere werkgevers wordt betaald. Indien deze maatstaf ontbreekt, zal rekening worden gehouden met het loon, dat door on geschoolde arbeiders wordt verdiend. Indien er onder uwe gesteunde werkloozen zijn, die zich met colportage van bladen en ge schriften ophouden, is het noodzakelijk dat zij hiervan opgave doen op hun weekbriefje, zoo zij althans colporteeren binnen de hier boven genoemde tijden. Wordt na de hierboven vermelde tijden ge colporteerd, dan heeft alleen de aftrek van inkomsten op den steun plaats, indien en voor zooverre Inderdaad inkomsten uit het colpor teeren zijn genoten. Wanneer de verdiensten oncontroleerbaar zijn, zal, ongeacht op welk daggedeelte het colporteeren plaats heeft, een vast bedrag worden aangenomen, overeenkomstig boven vermelde aanwijzing. BUITENLANDSCHE POSTWISSELS. In ons nummer van Maandag stond ver meld, dat geen buitenlandsche postwissels worden uitbetaald. Deze mededeeling eischt verbetering. Er worden nl. geen buitenland sche postwissels voor het buitenland aange nomen. Uitbetaling van postwissels, uit het buitenland dus. heeft wèl plaats. Ds. A. P. BARENDREGT. Ds. A. P. Barendregt. predikant bij de Bap tisten-gemeente Haarlem, ontving een be roep voor Emmer-Erfscheidenveen. HAARL. INKOOPVEREENIGING TEGEN PRIJSVERHOOGING. De Haarlemsche Inkoopvereeniging (die werkt op het gebied van het levensmiddelen- bedrijf) heeft in haar vergadering van Maandag met algemeene stemmen zich te gen elke prijsverhooging verklaard en be sloten, de in voorraad zijnde goederen tegen den bestaanden prijs te verkoopen. Ook wenscht de Vereeniging het hamste ren niet in de hand te werken. VRIJZ. CHR. JEUGDGEMEENSCHAP. Dezer dagen hield de afd, Haarlem van de Vrijz. Chr. Jeugdgemeenschap in het Re monstrantenhuis. nadat ze eerst een excur sie naar Den Haag gemaakt had, waar ze „Fimstad" ezichtigde. Uit het verslag leek, dat de jonge vereeni ging, na een half jaar reeds 80 leden telde. Als-nieuw dagelijksch bestuur werden ge kozen: Rein Messehaert. (voorzitter), Gootje Gei-brands (secretaresse) Kopsstraat 26) en Lida Liirsen (penningmeesteresse). Dit jaar zullen beginnen tooneel-, muziek-, debating- en binnensportclubs, waarvoor uit stekende leiding gevonden is, o.a. dr. Hee- ring (hoofdleider), dra. Zijlstra voor de de- bating- en de heer Hans Bijvanok voor de muziekclub. Elke maand zal aan de leden een of an dere algemeene avond aangeboden worden. Verder worden de jeugdkerkdiensten voort gezet. Na de vergadering vertoonde een mario netten-theater van "leerlingen van de Eerste H.B.S. b het spel van Dr. is»ust. HEEMSTEDE De extra-uitkeering aan de werkloozen. Wordt heden verstrekt. In de de vorige week gehouden raadszitting van de gemeente Heemstede is o.a. besloten den extra-bijslag van 2,50 aan gehuwde werkloozen en kostwinners ter gelegenheid van de verloving van prinses Juliana ook in Heemstede te doen verstrekken op een nader te bepalen dag. Deze verstrekking komt ge heel ten laste der gemeente Heemstede, om dat men niet is aangesloten bij de Rijkssteun regeling. Naar wij vernemen hebben B. en W. beslo ten den extra bijslag te doen verstrekken op de uitkeering over de vorige week, welke dus heden verstrekt wordt, daar altijd over een betreffende week op den daaropvolgenden Dinsdag wordt uitgekeerd. LISSE GEREFORMEERDE GEMEENTE. Ds. H. Ligtenberg te Lisse, staat op een tweetal te Terneuzen. HAARLEMMERMEER BAZAR NED. HERV. KERK. De bazar, die door het daartoe gevormd comité aan de Lijnden in samenwerking met de vrouwenvereeniging „Bidt en Werkt" geor ganiseerd wordt en waarvan de opbrengst zal gebruikt worden om de nieuwgebouwde Ned. Herv. Kerk van de daarop nog rustende schuld geheel vrij te maken, zal gehouden worden in een lokaal van de openbare school aan den Hoofdweg bij den Spaarnwouderweg nabij de Lijnden, op 9 en 10 October a.s. AANRIJDING. Maandagmiddag stond de brandstoffenhan- delaar H. met zijn met een paard bespannen wagen op den IJweg, geheel rechts van den weg. Terwijl hij van den bok wilde stappen, passeerden tegelijkertijd een wieli-ijder en eer- auto. waarvan de bestuurder vermoedelijk ter voorkoming van een botsing met den wielrij der een zwaai maakte, met het gevolg dat de wagen werd aangereden en H. door den schok op het lemoen viel, hetgeen hem veel pijn veroorzaakte. Het paard sloeg op hol, doch kon spoedig weder tot staan gebracht worden. De wagen werd zwaar behavend. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: L. N. M. de Weerd en W. G. Wansink, J. Stegeman en M. G. Ende; J. H. van Kampen en M. H. S. Levy. J. G. Stokman en C. M. Warmerdam. o.a. f 2.05 WITTOP KONING H ARMENIANS WEG <7 A TELEF. 1Ó100. (Adv. lngez. Med.) 34 139 870 890 1996 2032 2427 2976 3436 3455 4046 4110 4864 4924 5555 5605 2041 3511 4111 5678 472ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 6de lijst Trekking van Dinsdag 29 September 1936 Ilooge Prqzen f 25.000.— 17123 f 2000.— 14565 f 1000.— 15783 17852 20210 f 400.— 3965 5746 16844 f 200.— 268 3123 3521 4121 4630 8987 19420 f 100.— 1106 1521 3409 3838 4089 4939 5932 10177 10335 12152 13458 18221 Prijzen van 70— >09 222 310 466 675 694 105 1243 1315 1321 1625 1972 2081 2137 2177 2227 2258 2990 3134 3200 3284 3404 3610 3611 3760 3895 4040 4173 4178 4271 4777 4826 5064 5084 5256 5396 5551 5679 5755 5912 5953 5986 6353 6396 6548 6573 6584 6609 6649 6710 6773 6827 6846 6865 6900 7006 7226 7246 7248 7266 7292 7403 7447 7553 7737 7809 7829 7862 8041 8081 8096 8100 8101 8171 8194 8366 8384 8625 8711 8951 9020 9133 9255 9406 9417 9520 9798 9932 10003 10219 10502 10630 10698 10707 10837 10889 10904 10927 10937 11016 11208 11274 11309 11414 11492 11629 11773 11827 12015 12062 12219 12242 12257 12330 12437 12589 12675 12859 12975 13202 13304 13337 13339 13417 13435 13506 13647 13693 13859 13870 14042 14050 14182 14240 14293 14322 14572 14674 14791 14817 14841 14849 14872 14896 15001 15064 15102 15167 15247 15333 15528 15541 15629 15875 15907 16123 16229 16263 16301 16329 16337 16342 16408 16523 16659 16763 16777 17113 17206 17225 17228 17229 17239 17306 17337 17349 17414 17417 17419 17446 17561 17614 17697 17723 17739 17745 17871 17919 17922 17940 18063 18146 18451 18563 18726 18777 18823 18843 19132 19193 19262 19307 19411 19639 19889 19989 20034 20087 20117 20135 20172 20191 20205 20274 20322 20326 20345 20407 20430 20482 20608 20657 20677 20684 20700 20814 20820 10 124 15 135 502 Nieten 273 614 701 732 740 783 784 907 990 1277 1278 347 1195 1423 1613 1739 2154 2403 2651 2771 1214 1263 1432 1436 1618 1649 1806 1934 2206 2241 2405 2421 2681 2699 2781 2836 3092 3099 3392 3427 3576 3602 4062 4078 4081 4190 4199 4222 4384 4395 4443 4683 4696 4801 4996 5005 5052 5137 5138 5144 5406 5430 5611 5811 5850 5867 6049 6108 6191 6351 6374 6380 6494 6519 6529 6743 6758 6787 7030 7106 7107 7301 7316 7331 7520 7527 7533 7950 7962 8016 8172 8188 8193 8289 8310 8341 8554 8570 8608 8753 8779 8786 8956 8984 9000 9258 9259 9291 9496 9521 9539 9564 9710 9729 9742 10092 10135 10163 10435 10541 10570 10679 10722 10785 10862 10882 10916 11060 11071 11110 11421 11436 11463 11651 11658 11752 11889 11906 11939 11987 12008 12037 12293 12297 12311 12557 12645 12674 12800 12823 12825 13070 13102 13105 13196 13216 13224 13358 13392 13447 13625 13645 13704 13947 13959 13970 14087 14115 14173 14533 14583 14607 14792 14808 14831 14987 15005 15016 15193 15235 15263 15431 15470 15475 15785 15829 15850 16130 16193 16246 16626 16635 16643 16868 16916 16923 17033 17132 17133 17420 17482 17524 17683 17741 17763 18093 18113 18128 18253 18288 18306 18399 18410 18436 18562 18627 18754 18993 19019 19029 19191 19206 19222 19408 19422 19423 19545 19546 19589 19738 19823 19858 19963 19983 20001 20262 20283 20411 20527 20543 20570 20919 20920 20950 Verbetering 5e 1510 1524 1656 1683 2040 2078 2247 2250 2464 2525 2719 2732 2902 2906 3126 3135 3428 3430 3604 3724 3902 3917 4096 4107 4252 4267 4477 4490 4809 4815 5057 5061 5258 5270 5642 5657 5901 5916 6200 6238 6430 6433 6624 6644 6826 6854 7116 7123 7339 7355 7537 7579 8021 8060 8212 8217 8370 8377 8619 8644 8834 8861 9026 9067 9306 9338 9568 652 787 1019 1279 1528 1690 2112 2316 2617 2746 2934 3155 3431 3736 4022 4147 4303 4621 4839 5069 5283 5706 5946 6250 6448 6650 8233 8494 8650 8878 9148 9367 9635 655 661 807 341 1078 1103 1376 1403 1551 1595' 1710 1728 2138 2140 2385 2394 2632 2643 2747 2761 2973 3054 3261 3302 3450 3529 3762 3773 4033 4052 4186 4139 4892 4894 5090 5135 5321 5394 5745 5757 5993 6007 6254 6265 6455 6458 6714 6715 6893 6987 7290 7291 7411 7495 7911 7931 8118 8148 8239 8257 8512 8524 8679 8682 8902 8904 9585 9838 9873 8890 10217 10259 10296 10585 10611 10623 10808 10814 10818 10917 10977 11001 11184 112C6 11234 11491 11493 11553 11783 11816 11819 11946 11959 11965 12067 12094 12194 12312 12376 12394 12720 12725 12727 12880 12912 12926 13124 13141 13159 13231 13244 13250 13449 13450 13491 13771 13818 13838 13990 14031 14032 14248 14300 14361 14620 14652 14669 14859 14870 14888 15094 15108 15115 15264 15285 15318 15503 15633 15709 15959 15989 16009 16294 16324 16464 16648 16688 16701 16931 16967 16973 17152 17221 17231 17570 17583 17584 17842 17867 17S37 18165 18213 18231 18320 18333 18352 18437 18438 18455 18778 18866 18873 19032 19058 19067 19231 19270 19321 19444 19474 19490 19618 19621 19662 19868 19878 19879 20023 20067 20130 20444 20456 20473 20589 20C36 20721 20959 20965 20997 klas 5e lijst: 9693 9250 9407 9658 9705 9904 10058 10357 10397 10626 10777 10852 10854 11037 11047 11290 11403 11591 11645 11822 11859 11981 11985 12236 12270 12414 12526 12764 12777 12937 13025 13170 13184 13284 13287 13508 13564 13837 13885 14035 14086 14420 14466 14697 14789 14920 *4950 15162 15187 15340 15379 15747 15784 16055 16127 16491 16553 16800 16867 10982 16990 17247 17409 17590 17600 17991 18070 18240 18243 18355 18357 18481 18539 18918 18948 19112 19129 19345 19371 19495 19536 19709 19724 19885 19909 20157 20159 20476 20503 20878 20887

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2