I De nieuwe economische voorlichtingsdienst. WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1936 SPORT EN SPEL WIELRIJDEN. Rie Mastenbroek eerelid van de O. D. Z. -9 Achterstand moet ingehaald worden. PIJNENBURG WINT DEN KLEINEN „TOUR DE FRANCE". Op de stadion-wielerbaan te Utrecht zijn Dinsdagavond onder groote belangstelling in ternationale wedstrijden verreden, waaraan tal van bekende renners deelnamen. Er stond een z.g. kleine „Tour de France" op het pro gramma, waarbij o.a. de winnaar van den „Tour de France", Sylver Maes, de Neder- landsche Tour de France-renners Albert van Schendel en Theo Middelkamp en Pijnenburg uitkwamen. Deze kleine Tour de France werd in twee ritten van 20 K.M. verrehen. De eerste rit werd gewonnen door Pijnen burg met 17 pnt.; tweede werd Albert van Schendel met 11 pnt.; terwijl Middelkamp de derde plaats bezetten. In den tweeden rit echter wist Sylver Maes beslag op de eerste plaats te leggen met 15 pnt.; tweede werd Pijnenburg met 11 pnt. en derde Albert van Schendel met 6 pnt. De totale uitslag wees dus Pijnenburg als winnaar aan met 28 punten: tweede was Al- bert van Schendel met 17 punten; derde Syl ver Maes met 15 pnt; vierde Middelkamp met 12 pnt. en vijfde Braspenninx Jr. met 10 pnt. In een wedstrijd achter groote motoren kwam de wereldkampioen der stayers Ray naud uit tegen Wals. De wedstrijd, die over twee manches van 25 K.M. werd verreden, bracht in de eerste manche de verbetering van twee records. Wals verbeterde het baan record door een ronde met een gemiddelde van 91.138 K.M. per uur te rijden in 15 4 5 sec. Het oude record stond op naam van den Duitscher Krewer met 86 K.M. per uur ge middeld. De eerste manche van den wedstrijd werd door Wals achter Ceurremans gewonnen in 19 min. 15 1/5 sec. Reynaud, die achter Phi lippe reed, eindigde met 30 meter achter stand. In den tweeden rit echter bewees de wereldkampioen zijn titel waard te zijn. Hoe wel in deze manche niet zoo snel werd gereden als in de eerste, wist de Franschman toch te winnen in 19 min. 21 3 5 sec., terwijl Wals thans op 160 meter eindigde. Tevens werd een achtervolging over maxi maal 15 K.M. tusschen beide renners ver reden, die door Raynaud met 100 meter werd gewonnen, waardoor Wals zijn uitdagings wedstrijd dus had verloren. NIEUW WERELDRECORD VAN PAÏLLARD Paillard. Uit Parijs: De bekende Fransche stayer Paillard heeft Dinsdagavond op de baan van Paic des Princes te Paiijs een poging gedaan om het wereldrecord over l K.M. achter groote motoren met vliegenden start te ver beteren. Paillard zag zijn poging met succes bekroond. Hij reed de 1000 meter in slechts 36 seconden, d.w.z. met een gemiddelde uur snelheid van precies 100 K.M., wat een nieuw wereldrecord beteekent. BILJARTEN. ZILVEREN JUBILEUM „B. C. HAARLEM". Het jub ileum-tournooi van „Haarlem" werd Dinsdagavond voortgezet. De Amsterdamsche elub „Insulinde" kwam in afd. B. uit tegen de jubiiaresse. Er werden vier partijen gespeeld, waarvan de uitslag alsvolgt was: pnt. brt. h.s. gem. v. d. Loo (B. C. H.) 18 33 3 0.54 v. Gunst (Insulinde) 50 33 11 1.51 Grautstuck (B. C. H.) 58 39 10 1.48 Roggen (Insulinde) 75 39 6 1.92 N. N. (B. C. H.) 100 16 17 6.25 Peters (Insulinde) 52 16 17 3.25 Etten( B.C .H 69 38 11 1.81 v. Staveren Insulinde) 100 38 13 2.63 Het resultaat was. dat „Insulinde" 277 en „B. C. Haarlem" 245 caramboles behaalden, zoodat ..Insulinde" won met 32 punten. VOETBAL. HET ONGELUK BIJ STORMVOGELS 2— BLAUW WIT 2. Naar we vernemen, wordt de Blauw Wit- speler Kooiman, die Zondag j.l. tijdens boven- genoemden wedstrijd plotseling ineen zakte, nog steeds in het St. Antonius Ziekenhuis verpleegd. Naar omstandigheden maakt hij het goed; hij kon reeds bezoek van Storm vogels-bestuursleden en spelers ontvangen. ATHLETIEK. ISO HOLLO VERBETERDE 4 WERELDRECORDS. HELSINGFORS. 29 September (A.N.P.) Eerst thans wordt bekend, dat Iso Hollo Zon dag behalve het wereldrecord over 15 K.M. ook de wereldrecords over 7, 8 en 9 mijlen heeft verbeterd. Hij legde de mijlen n.l. af in 34 min. 46.8 sec terwijl het oude wereld record stond op naam van den Engelschman Shrubb met 35 min. 4.6 sec. Voor de acht mijlen noteerde Iso Hollo 40 min. 0.2 sec.: het oude wereldrecord stond op 40 min. 16 sec., eveneens op naam van Shrubb. Verder liep de Fin de negen mijl in 4f> min. 13 sec.; het oude wereldrecord v Shrubb stond op 45 min. 27.6 sec. De Engelse' - man had deze drie wereldrecords in 1904 te Glasgow gemaakt. Gouden club-insigne van de R. D. Z. Rie Mastenbroek is Dinsdagavond te Rot terdam door haar vereeniging O.D.Z. gehul digd voor haar fraaie prestaties te Berlijn. Aan de N.R.Ct. ontleenen we hierover het volgende: Met mevr. Braun en Dini Kerkmeester ver scheen mej. Mastenbroek ten tooneele, waar zij door de voorzitster, mevr. v. d. Laan—Bo- gaerts, op hartelijke wijze werd toegesproken. Namens het bestuur bood spr. haar het eere lidmaatschap van de O.D.Z. aan en namens de leden een gouden armbandhorloge met inscriptie. Mevr. Braun en Dini Kerkmeester werden ook niet vergeten. Zij kregen even eens hun deel van de bloemen en de cadeaux, die van verschillende zijden werden aange boden. De heer Boudewijn, sprekende namens de R.Z.C., overhandigde Rie het gouden club insigne; een radiofirma schonk haar een compleet radiotoestel. Later op den avond heeft ook namens Het IJ de heer G. Blitz, zwemster en trainster onder aanbieding van een herinnering gehuldigd. Na het afficieele gedeelte hebben eenige leden van de vereeniging onder leiding van mevr. DuytsPeters, die alles op Tijm had gebracht, Olympische flitsen vertoond, waar bij zelfs de fakkellooper niet ontbrak. Het geheel oogstte veel bijval. Tenslotte vond de feestvreugde haar hoogtepunt in een gezellig De Sport in België. Officiéél door de regeering erkend. Uit Brussel: De Belgische regeering heeft gesloten, zich officieel voor de sport te ont fermen. Het versterkkende plan dat door de regeering aan de Kamer ter goedkeuring is voorgelgd, bevat de volgende vier hoofdpun ten: 1. Het nationale Belgische comité voor lichamelijke opvoeding en sport zal worden gereorganiseerd in die mate dat de invloeds sfeer van de regeering zal worden uitgebreid in verband met de beantwoording van vragen welke de sport betreffen; 2. De staatsubsidies aan de sportbonden, welke tot nu toe f 250.000 francs bedroegen, worden tot 3 millioen francs verhoogd; 3. Op de gewone begrooting zal een bedrag van 3 millioen worden uitgetrokken voor het inrichten van sportcomplexen en zwembaden in het geheele land; 4. De mogelijkheid van de oprichting van een instituut voor lichaamsoefeningen in Brussel zal grondig worden besproken. Het int. concours-hippique te Weenen. Succes van onzen landgenoot luitenant J. J. Greter. Onze Weensche correspondent schrijft ons: Wederom heeft op den tot dit doel uitmun tend geschikten. Poloplatz in den Prater te Weenen een groot internationaal concours- hippique plaats gehad, dat over zes niet al tijd onmiddellijk op elkaar volgende dagen verdeeld was. Wederom wapperden de bonte vlaggen van tal van naties vroolijk aan de hooge palen rondom het veld. Thans zag men hier voor het eerst ook de Duitsche hakenkruisvlag. die in Oostenrijk zoolang verboden is geweest, omdat er nu ook Duitsche ruiters, en wel een groep officieren en een dame, aan dq wedstrijden te Weenen deelnamen. Weder om waaide de Nederlandsche driekleur aan een van de masten Helaas heeft Nederland niet zulk een schit terend figuur geslagen, als dit vroeger hier te Weenen het geval is geweest. Er waren slechts twee Nederlandsche deelnemers ko men opdagen, de eerste-luitenants J. J. Gre ter en C. Tonnet. Op het programma stond ook nog de naam van den res. luit. dr. H. L. M. van Schaik vermeld (in dit officieele ge schrift overal abusievelijk „dr. Scheik" ge speld), maar wegen het vervullen van mili taire plichten had deze in hot vaderland moeten blijven. Alle ruiters, van welk land dan ook, wa ren het er over eens. dat luit. Greter een uit- kende springer was. die wanneer hij beter materiaal uit Holland meegekregen had. be slist meer eerste prijzen behaald zou hebben en misschien wel de meest gevierde held van het feest was geworden. De tienjarige bruine ruin ..Ernica". die door hem bereden werd en dien het Weensche publiek nog van vroe ger kende, verkeert nog wel in een goede conditie, maar moest toch onderdoen voor paarden, die andere landen aan hun ruiters hadden meegegeven. Een bewijs van luit. Greter's bekwaamheid is wel het feit. dat hij in den wedstrijd om den „Kameradschafspreis". waarbij elke rui ter een hem geheel vreemd, tot een andere natie behoorend paard berijdt, op het prach tige Duitsche legerpaard ..Landrat" een schitterend succes behaalde. Hij deelde na melijk den eersten prijs met den Hongaar- schen ritmeester J. von Platthy. die het Roe- meensche paard „Rayon de Soleil" onder zich had. In den wedstrijd om den Prinz-Eugen- Preis werd de eerste prijs tusschen luit Gre ter en vier Duitsche officieren verdeeld, na dat zij met elkaar overeengekomen waren, dat een hindernis, die reeds tot 1 M.80 ver hoogd was. niet meer nog hooger tot 1 M. 90 gemaakt zou worden Alle vijf officieren had den in dezen wedstrijd, waarin zes hinder nissen genomen moesten worden, geen en kele fout gemaakt. In den ..Aufmarsch der Nationen", waar bij de deelnemers aan het concours groeps gewijze. alphabetisch volgens de namen der landen gerangschikt, langs de tribunes en langs het voor het publiek afgezette gedeelte van het terrein defileerden werden aan onze twee Nederlandsche officieren, die naast elkaar reden, ovaties gebracht. Tal van hooge autoriteiten hebben door hun aanwezigheid op de wedstrijden blijk van hun belangstelling gegeven, O.a. hebben de bondspresident Miklas en de bondskan selier Schuschnigg het concours bezocht In verschillende gezantschappen werden •er eere van de buitenlandsche deelnemer festiviteiten gegeven. W. M. BEKAAR. H AART EM'S DAGBLAD SCHAKEN. Internationale Schaak- achtkamp. Van 1018 October. Naar wij vernemen organiseert de N.V. De Arbeiderspers van 10 tot 18 October een schaak-achtkamp, waaraan zullen deelne men de wereldkampioen dr. Max Euwe, de ex-wereldkampioen dr. A. Aljechin, de jonge Amerikaan Rueben Fine, de bekende mees ters Géza, Maroczy en Hans Kmoch, terwijl voorts Nederland vertegenwoordigd zal zijn door den nationalen kampioen S. Landau, zoomede door de heeren jhr. mr. dr. J H. O van den Bosch en L. Prins. De organisatie berust bij de heeren mr. M. Levenbach, van Dam, Liket en Van Harten, terwijl jhr. ir. H. Strick van Linschoten be reid is gevonden, zich mede met de leiding te belasten. Er zal worden gespeeld Zaterdag 10, Zon dag 11, Dinsdag 13, Woensdag 14, Vrijdag 16. Zaterdag 17 en Zondag 18 October, zoodat dus Maandag en Donderdag rustdagen zijn. Per dag wordt 5 uur gespeeld en wel van des avonds 7 tot 12 uur, behalve op de beide Zon dagen, waarvoor als tijden zijn vastgesteld de namiddagen van 2 tot 7 uur. LEDENVERGADERING H. S. G. Dinsdagvond is een algemeene vergadering gehouden door het Haarlemsch Schaak Ge zelschap, waarop de uitreiking der prijzen plaats had van den zomerwedstrijd. Voor de tweede maal is dezen zomer door de eerste zes van de club een wedstrijd gespeeld om een fraaien wisselbeker. Het is den houder van dezen beker, den heer R. A. G. Davidson, niet gelukt, wederom de eerste plaats te be zetten. daar de heer J. H. Marwitz hem van deze plaats wist te verdringen en dus voor dit jaar den beker in zijn bezit mag hebben. Ook voor de andere leden waren wedstrijden ge organiseerd; de winnaars werden met een medaille voor de moeite beloond. De besprekingen voor den komenden win ter-wedstrijd hadden tot resultaat, dat be sloten werd het sinds eenige jaren gevolgde systeem-Liket ook dezen winter te hand haven. Het bestuur deelde mede, dat in de com petitie van den N.H.S.B. met vijf tientallen zal worden deelgenomen, terwijl voor de zwakke spelers verscheidene massakampen zullen worden georganiseerd. Eenige leden hebben zich ook bereid verklaard, korte lezin gen op de club te houden. Namens de commissie tot viering van het 40-jarig bestaan (in November as.) gaf de heer J. H. Marwitz eenige inlichtingen over de wijze waarop deze gevierd zal worden. De oprichtingsdatum. 3 November, valt juist sa men met een clubavond. Op dien dag zal dan ook de jaarvergadering plaats hebben met den gebruikelijken gong-wedstrijd, terwijl daarna een onderlinge feestavond wordt ge houden, waarvoor reeds een aardig program ma is samengesteld. Een zeer belangrijk punt op de agenda vormde het voorstel tot instellen van een adspiranten-afdeeling. Voorloopig werd besloten, het bestuur te machtigen tot toe lating van adspiranVleden. De practijk zal moeten uitmaken, wejke regelingen hiervoor moeten worden getroffen Van de rondvraag, werd door vele leden gebruik gemaakt, waarna de voorzitter, de heer H. D. v. d. Ouw, de vergadering sloot. DAMES-HOCKEY. Steden- en Districtswedstrijden Aan de feestelijkheden op 17 en 18 October in Den Haag ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Ned. Dames Hockeybond is natuurlijk ook een sportfestijn verbonden. Het bestuur heeft daarom voor eerste- en overgangsklasse z.g. stedenwedstrijden, voor de lagere afdeelingen districtswedstrijden ge organiseerd. Het is voor sommige steden noo- dig gebleken te combineeren met elftallen uit andere plaatsen, terwijl het heele Noorden, Oosten en Zuiden, voorzoover het de eerste klassers betreft, resp. zal uitkomen als Gro ningen, Deventer en 's-Hertogenbosch. Amsterdam heeft speelsters van Amsterdam, O.K. en Hurley; Haarlem van Rood Wit en Bloemendaal; Den Haag van H.O.C., H.H.IJ.C., H.D.M. en Kieviten: Utrecht van Gooi (Bus- sum), Hilversum en S.C.H.C. (Utr.); Rotter dam van Leiden, Victoria (Rott.) en Togo (Den Haag). Deze acht stedelijke elftallen zijn over twee afdeelingen verdeeld; in beide groepen ont moeten de tegenstanders elkaar elk éénmaal, spelen dus drie wedstrijden. De winnaressen van beide afdeelingen komen dan in de finale tegen elkaar uit. In de eerste groep zijn ingedeeld Haarlem. Groningen, Utrecht en den Bosch: de tweede bestaat uit Den Haag, Deventer, Amsterdam en Rotterdam. Net Haarlemsch elftal is als volgt samen gesteld: Doel: H. Andreas 'BDHO. Achter: D. Roos <BDHC; capt.) en T. Goe- ting (RW). Midden: A. de Vletter 'BDHC), H. Vreede en J. Goeting (beiden RW). Voor: T. Leeuwenberg 'RW), M. Kammeijer- Strebe. W. v. Bueren. N v. d. Brandeler en M. Stehouwer (allen BDHC). Vermoedelijk zal in de Rood Wit-kleuren gespeeld worden, daar deze vereeniging het oudste van de twee is en reeds bij de oprich ting van den bond in 1911 aanwezig was. B. D. H. C. bestaat sedert 1914. DE NIEUWE VOORLICHTINGSDIENST. Na een jarenlang gemartel, nadat tal van doctoren aan het ziekbed waren verschenen en hunne adviezen hadden uitgebracht alles evenwel zonder eenig practisch resultaat is eenige maanden geleden de gereorgani seerde Economische Voorlichtingsdienst tot stand gekomen. Zonder in bijzonderheden te willen afdalen, zij ter verduidelijking nog even herinnerd aan de Commissie-Postuma, ter voorbereiding van een doeltreffende organisatie van den Eco- nomischen Voorlichtingsdienst, die in 1928 circa twee jaren na haar totstandkoming adviseerde tot een ver doorgevoerde centra lisatie van officieele en niet-officieele orga nen. welke zich met deze voorlichting bezig hielden en door welk stelsel versnippering van krachten was ontstaan met al de bekende bezwaren daaraan nu eenmaal verbonden. De Commissie-Posthuma gaf in overweging een Centraal Bureau voor Economische Voor lichting in het leven te roepen met een Raad van Bestuur. In laatstgenoemd College zou de Regeering de meerderheid der zetels be zetten. Dit nieuw te scheppen orgaan zou overigens los staan van de ambtelijke orga- nisates en daardoor in staat zijn soepeler te werken. Dit advies werd destijds door velen van harte toegejuichd. Men hoopte verlost te worden van de ambtelijke sfeer en de stroefheid, welke het bestaande officieele voorlichtingsorgaan kenmerkten. Zij, die hoopten, dat binnen afzienbaren tijd voor stellen door de Regeering zouden worden in gediend, zijn bed 'gen uitgekomen. Met een tergende nonchalance is deze zaak behan deld geworden. En ware het niet. dat na 1929 de economische positie van ons land bij voortduring moeilijker is geworden, wie weet of de reorganisatie van dit apparaat op het huidige oogenblik nog niet tot stand gekomen zou zijn. De tegenwoordige Regeering heeft een nieuwe organisatie van den Economischen Voorlichtingsdienst in het leven geroepen en is bereids tot installatie overgegaan. Er zijn 'n zestal bureaux gecreëerd, t.w Handelsvoor lichting, Economisch Research Bureau, Pers bureau, Bureau van Marktonderzoek. Afdee- ling Documentatie en de Bibliotheek Zonder in details te vervallen, zij opgemerkt, dat de betrokken Minister den voorkeur heeft ge geven aan een orgaan met sterk ambtelijken inslag. Het heeft weinig practisch nut te gaan polemiseeren over de vraag, of dit ambtelijk karakter al dan niet bezwaarlijk is. Nu de be slissing over den vorm genomen is. moet wor den nagegaan, wat van het nieuwe orgaan te verwachten is. Men behoeft niet bij voorbaat sceptisch gestemd te zijn, al zal eerst na ver loop van eenigen tijd een oordeel geveld kunnen worden. Naast het geven van de fei telijke- en technische inlichtingen in den meest uitgebreiden zin, welke het bedrijfs leven noodig heeft, zal aandacht besteed worden aan economischen onderzoekings- arbeid. Welke afzetmogelijkheden bestaan er voor Nederlandsche voortbrengselen? Ziet daar een der belangrijkste vraagpunten. Voor al in dezen tijd. Onze nog steeds in moeilijk heden verkeerende export roept om nieuwe afzetgebieden. Het opsporen daarvan is een levenstaak voor ons bedrijfsleven. Intusschen zou het onjuist zijn te veronderstellen, dat het nieuwe voorlichtingsapparaat in staat zou zijn alles op dat gebied te doen. Er blijft m i. nog een zeer belangrijke taak voor het particulier initiatief. Daaronder ware dan te rekenen het zich zelf op de hoogte stellen van de marktgebieden, welke reeds bediend wor den en van die, waar men zijn product hoopt te introduceeren. De groote veranderingen, welke zich schier in elk afzetgebied voortdu rend voltrekken, nopen daartoe. De tijd is voorbij, dat men thuis rustig kan afwachten. De concurrentie is grooter geworden, aller hande overheidsmaatregelen en de grilligheid der consumenten, vergen van den exporteur veel meer dan in een vroegere periode. Het particulier initiatief kan ook nog op andere wijze tot uiting komen, meer in col lectieven zin. De Directeur van Handel en Nijverheid heeft daarop in een beschouwing zijnerzijds reeds de aandacht gevestigd. Zoo kan het uitzenden van handelsmissies, in samenwerking met het particuliere bedrijfs leven, geschieden. Bij de uitzending der com missie naar de Zuid-Amerikaansche Staten is daaraan reeds de noodige aandacht be steed. Op overeenkomstige wijze kan gehan deld worden bij inzendingen op buitenland sche tentoonstellingen. Van overheidswege kan in laatstgenoemd geval wellicht bewerk stelligd worden, dat op gunstiger voorwaar den kan worden deelgenomen. Het is niet uitvoeriger te betoogen, dat er nog een tweetal factoren zijn, die voor het welslagen van dit belangrijke werk van over- Huwelijksvoltrekking door onbevoegd ambtenaar. Wegens valschheid in geschrifte veroordeeld. wegende beteekenis zijn. Een enkele opmer king is wel op haar plaats. Het betreft de snelheid der berichtgeving en de medewerking der neven-instanties. Het bedrijfsleven vraagt snel bediend te worden Achter de feiten aan- loopen kan hoogst nadeelig zijn. Het is alge meen bekend, dat speciaal op dat gebied nog veel te verbeteren valt. Niet ten onrechte is het aantal klachten groot, dat men te laat op de hoogte werd gesteld van nieuwe rege lingen. welke %an invloed zijn op het zaken doen. terwijl het ook voorkwam, dat de ver strekte gegevens onjuist of onvolledig bleken te zijn. Verwacht mag worden, dat daaraan het vervolg meer dan bijzondere aandacht besteed zal worden. Maar ook allerhande neven-instanties, die in het geheel niet gemist kunnen worden, be- hooren medewerking te verleenen. Daarbij worde in de eerste plaats gedacht aan onze verschillende voorposten, welke ons land in het buitenland heeft. Helaas ontbreekt er aan de outillage van dit vertegenwoordigend ap paraat In het buitenland nog al het een en ander Gelukkig is kort geleden reeds een aanvang gemaakt daarin verbetering te bren gen. Een innig contact tusschen de binnen- en buitenlandsche instanties is onontbeerlijk. De tijd zal moeten leeren hoe de nieuwe Economische Voorlichtingsdienst zich zal ont wikkelen Ongetwijfeld zullen nog tal van moeilijkheden overwonnen moeten worden. Kritiek mits opbouwend blijft natuurlijk van belang. Men bedenke evenwel, dat wij op dit gebied een achterstand hebben in te halen Andere landen zijn ons vdor. Alleen door intensieve samenwerking tusschen alle belanghebbende groepen kan resultaat be reikt worden. Juist daarom moet het regee- ringslnitiatief gesteund worden- MOLLERUS. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar R.dam n. Vancouver 28 van Guayaquil. Lochkatrine R.dam n. Vanc. 28 v. Los Ang. Breedijk 29 v. Philadelphia te Rotterdam. Veendijk 29 van Philadelphia te Rotterdam. Veendam New York n. Rotterdam 29 (1.30 n.m. G.T.) voorgaats den Waterweg ver wacht. Beemsterdijk 29 van Velsen te R.dam. Leerdam 29 van New Orleans te R.dam. Blommersdijk R.dam n. Philadelphia pass. 27 Wight HOLLAND—AFRIKA LIJN. Almkerk (uitreis) 28 te Alleppey. Nijkerk 28 van Hamburg n. R.dam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streelkerk (uitreis) pass. te Perim. Nijkerk 29 van Hamburg te Rotterdam. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk Japan n. Amst. 29 v. Rott. Meerkerk (uitreis) 28 van Colombo. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht R.dam naar Livorno pass. Gibraltar. Flensburg 29 van Oxelosund naar R.dam Vlaardingen pass. 23 Gibraltar. Stad Schiedam 1 (v.m.) van Narvik te R.dam—Vlaardingen verw. Stad Zwolle, Tunis n. R.dam 29 v. Oran. HOLLANDAFRIICA LIJN' Jagersfontein (thuisr.) 26 v. Mombassa. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 29 v. H.burg n. A.dam. KON. IIOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (thuisreis) 28 (12:52 v.m.) 830 mijl Z.Z.W. van Land's End. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 28 van Kopenhagen n Gdynia. Berenice 28 van Danzig n. Kopenhagen. Boskoop Chili n. Amsterdam 28 v. Cristobal Breda Chili n. A.dam 28 v. Liverpool via Antwerpen. Ceres 28 van Patras n. Piraeus. Deucalion 28 van Algiers n. A.dam. Hermes 28 v. Stamboul n. Izmir. Oranje Nassau Paramaribo n. A.dam 29 te Havre. Rhea 28 van Livorno n Napels. Poseidon R.dam n. Oran p. 27 Wight. Luna 27 van West-Indiè te New York. Titus 28 v Alexandrië n Haifa. Trajanus. Napels naar Amsterdam p. 29 Gibraltar. Vesta 29 van Venetië te Amsterdam. Juno. R.dam n. Lissabon p. 28 Ouessant. Ulysses, R.dam n. Tanger p. 28 Ouessant. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki 29 v. Buenos Aires te R.dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Alpherat 29 van Hamburg n R.dam. Kertosono, Batavia n. R.dam 29 te Genua Kota Gede R.dam n. Batavia p. 26 Dover Sitoebondo, Batavia n. R.dam 2 te Triest, vertr. 2 October. Sibajak (thuisreis) pass 28 Perim. Garoet 26 v.* Batavia n. R.dam. Kota Baroe uitreis i pass. 29 Pt. de Galle Modjokerto (thuisreis) pass. 27 Perim. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Tabian (uitreis) 28 (9.59 v.m. 40 -mi W. van Ouessant. Bengkalis (uitreis) 29 te Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polyphemus. Batavia n Hamb. 28 van Londen Flintshire Dairen n. R.dam 28 te '.onden. Idomeneus. Dairen n Rotterdam 26 v. Penang. Eurvbates Batavia n. A.dam 27 v. Padang. Asphalion R.dam n. Japan 27 te SjanghaL City of Cardiff Dairen n. R.dam "7 te ^ankow Hector Japan n R.dam via Londen >7 Mxoes. Melampus 28 van A.dam te Batavia Rhesus Batavia n. Amsterdam p. 29 Perim. In de districtswedstrijden, waaraan dus wordt deelgenomen door eerste elftallen van niet-eerste klassers, komen ploegen uit van Amstelland. Kennemerland (H.B.S.. Strawber ries en Zandvoort). Delfland. Schieland. Eem land. Gooiland, Brabant en Overijssel. Kennemerland komt uit met: Doel: v. Ronkel (Strawb.). Achter: Radersma 'HBS) en Poppe (Straw berries). Midden: Teer (Strawb.), Penaat (Zandv.), Machielse 'HBS). Voor: Graper (Strawb.). Ketelaar <HBS>, Pronk (Strawb H. Penaat 'Zandv.; capt.) en Weenink (Zandv.). Dit elftal is ingedeeld bij Overijsel, Delfland en Gooi. De andere groep bestaat uit Amstelland. Schieland, Eemland en Brabant, en ook hier zullen de beide groepwinnaars I»1 finale te gen elkaar uitkomen. Het is dus een aantrekkelij) g.amma dat bij mooi weer den speelstc- r prettigen dag van hockeysport belooft. Voor de rechtbank te Arnhem hebben eeni gen tijd geleden terecht gestaan de gemeen tesecretaris van Wehl (L.) en twee gemeente ambtenaren aldaar. De gemeente-secretaris stond terecht wegens valschheid in geschrifte en de beide ambtenaren wegens het verrichten van een daad die niet tot hun ambt be hoorde. het o.m. had tegen den gemeente secretaris een week gevangenisstraf geëlscht en vijf jaar ontzegging van het recht om ambtenaar van den burgerlijken stand of ge meente-secretaris te zijn en tegen de beide ambtenaren f 75 boete of 30 dagen hechtenis De gemeente-secretaris werd thans door de rechtbank veroordeeld tot f 500 boete of een maand hechtenis wegens valschheid in ge schrifte in een authentieke acte en de beide ambtenaren ieder tot f 75 boete of veertien dagen hechtenis. Dit geval betreft de huwelijksvoltrekking door een onbevoegd ambtenaar, waarbij de secretaris later de acte teekende. terwijl een der ambtenaren had terecht gestaan wegens 't ongevoegd opmaken van een geboorte-acte,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13