Het monetaire wetsontwerp voor den Senaat. THIJS IJS EN HET KATTENLECER Een nieuwe regeering in Zweden. DONDERDAG 1 OCTORER 1936 HAARLE M'S DAGBEAD De devaluatie van den franc. In den door de Senaatscommissie goedgekeurden tekst aanvaard. De Fransche Senaat heeft met 141 tegen 125 stemmen het monetaire wetsontwerp in zijn geheel aangeno men, in den door de senaatscommissie van financiën opgestelden tekst. Het eerste artikel van de monetaire wet werd door den senaat met 137 tegen 127 stemmen aanvaard. Gistermiddag werd in de vergadering van den senaat het eerst het woord gevoerd dooi den onafhankelijken afgevaardigde der rech terzijde Lemery, die de regeeting verweet te hebben gezegd niet tot devaluatie te zul len overgaan. De regeering brengt ons. zei Lemery, opnieuw tot het faillissement, tot een nieuwe devaluatie. Lemery verzocht tenslotte den senaat te gen het ontwerp der regeering Blum zijn stem te willen uitbrengen. De spreker werd luide toegejuicht door de rechterzijde, het centrum en verscheidene banken van links. Nadat Fourcade (republ. unie) verklaard had, dat zijn fractie niet voor het regeerings ontwerp zal stemmen, betrad de minister van financiën Auriol het spreekgestoelte. Auriol zeide o.m., dat hij noch het gevoel had een fout te hebben begaan, noch een gevoel van zwakte ondervond. Hij neemt ten volle de verantwoordelijkheid voor de met moed ge nomen maatregelen en verklaarde zich boven de politieke hartstochten te stellen. De oor zaken der devaluatie gaan volgens spreker tot verscheidene jaren geleden terug. Het economisch welzijn, aldus Auriol. schijnt ons meer te zijn gelegen in een te rugkeer tot de stabiliteit en de nivelleering der wereldprijzen. dan in een isolement. Men verwijt ons. dat de door Engeland en de Ver- eenigde Staten aangegane verplichtingen on voldoende zijn geweest, doch dit is een mis kenning der loyaliteit van de Angel-saksi- sche volken en de wijze, waarop deze hun verplichtingen, welker attractieve kracht zich de laatste dagen bij drievierde der beschaaf de naties heeft gemanifesteerd. De meening van Caillaux. Vervolgens nam Caillaux idem. linkerzijde) het woord, die betreurde, dat de norm dei- devaluatie in 1928 te laag is geweest. Hij her innerde er aan in 1926. toen hij moest aftre den te Brussel heeft laten onderhandelen over een stabilisatie op 130. waarmede mis schien de tegenwoordige gebeurtenissen zou den zijn voorkomen. Zich vervolgens wendende tot den minis ter van financiën verklaarde Caillaux, dat door het verzet van het land en de onvol doende maatregelen de devaluatie fataal is geweest. Uw tot nu toe gevoerde politiek kan een politiek van reflatie worden genoemd. Er zijn dertigduizend werkloozen bijgekomen. In feite keert gij terug tot deflatie onder het mom van devaluatie, welke haar voor de be volking minder gevoeling maakt. De regee ring moet evenwel de consequenties van haar politiek aanvaarden. Caillaux wees er op. dat het ontlasten en zelfs bevoocrdeelen van zekere maatschap pelijke groepen zou zijn het scheppen van voorrechten, welke het effect der devaluatie zou te niet doen, waardoor men weldra ge noopt zou zijn opnieuw te beginnen. Men moet het land de waarheid zeggen, aldus besloot Caillaux. Het land moet zich de noodzakelijke opoffering getroosten. Zon der dat zullen wij met overhaasten stap een ladder afdalen, waarbij gij weet, wat het einde is. Het standpunt der Com munisten. Het standpunt der communisten ten aan zien van het monetaire wetsontwerp, werd uiteengezet door Marcel Cachin. die o.a. zei- de. dat het ontwerp een ernstige bedreiging vormt voor de middenstands- en loontrek kende klassen. „De oplossing zou men heb ben kunnen vinden in een heffing op groote vermogens, welke maatregel het volksfront ln zijn programma had opgenomen. De de valuatie zal ten bate komen van de specu lanten. financiers en trusts, waartegen nim mer groote straffen worden toegepast. Het is de plicht der regeering. de middenstands- en arbeidersklassen tegen de gevolgen van de devaluatie te beschermen. De communisten willen orde, die bedreigd wordt door de fas cisten en groote kapitalisten". op 1J09XI SUT.T9030.T .Ï9P 79ZI9A 39tl SjpiUpUO senaat met handopsteken artikel 13 bis aan genomen. dat in de plaats is gekomen van artikel 14 e.v. van den door de Kamer aange nomen tekst, en waarbij de regeering wapens in handen worden gegeven om ongerecht vaardigde prijsstijgingen tegen te gaan. Toen het betreffende artikel in behandeling zou komen, nam Léon Blum het woord om eenige uiteenzettingen van politieken aard te geven. Hij zeide o.a., dat de regeering niet dc verantwoordelijkheid op zich kan nemen voor den in den senaat goedgekeurden tekst, die niet door de meerderheid van de andere Kamer zal worden aangenomen. Het wel slagen van de monetaire operatie hangt af van de mate van vertrouwen tusschen de werkgevers en loontrekkers en van de hand having van de orde. Sociale incidenten mogen niet voortdurend door een haatdragende pro paganda in het buitenland worden opge blazen. Wij zullen onzen plicht doen. Wij rekenen hierbij op overreding en verzoening. De premier besloot met de woorden: „Ik weet wel, dat gij de sociale wetten niet ten volle hebt goedgekeurd, en dat gij er slechts voor hebt gestemd om niet in conflict te ge raken met den volkswil, zooals deze bij de algemeene verkiezingen tot uiting is gekomen zonder twijfel wenscht gij andere combi naties aan de macht. Dat is uw goed recht. Mijn plicht is het. u precies te zeggen, waar wij aan toe zijn. Het mislukken van de expe rimenten der regeering zou voor het land gevolgen hebben, waarvan de ernst u niet kan ontgaan. De regeering kan niet de verantwoordelijk heid aanvaarden voor de door de senaats commissie opgestelde tekst, en zij kan den senaat niet verhelen, dat deze tekst niet door dè meerderheid der Kamer zal worden aan genomen. Niemand zal onder de huidige bin nen- en buitenlandsche omstandigheden eer der dan ik een conflict vreezen tusschen de beide Kamers of„ ndien geen compromis tot stand gebracht kan worden tusschen een dezer Kamers en de regeering". Ondanks deze woorden van Blum heeft de senaat echter het door de senaatscommissie opgestelde artikel 13 bis. dat in de plaats van de artikels 1424 is gesteld, die van het mone taire ontwerp zijn gescheiden, met handopsteken aangenomen. De senaat heeft daarop het ont werp in zijn geheel aangenomen. Kamercommissie verwerpt door senaat aangebracht wijzigingen. De financieele Kamercommissie heeft na de zitting van den Senaat den tekst van het door den senaat aangenomen art. 13 bis ver worpen en art. 14 hiervoor weder in de plaats gesteld, onder handhaving van de artike len, die door den senaat waren afgescheiden. Wetsontwerp in tweede lezing voor de Kamer. Om kwart voor twaalf begon de Kamer met de behandeling in tweede lezing van het monetaire wetsontwerp. Er ontspon zich een korte discussie, ingeleid door minister Auriol, die de Kamer om snelle behandeling van het ontwerp verzocht. Bij het begin der artikelsgewijze behande ling werd het eerste artikel met 343 tegen 218 stemmen aangenomen. De artikels 2 tot 13 werden aangenomen in den door den senaat goedgekeurden tekst. De artikels 14 en 15. die door den senaat waren afgescheiden, zijn in overeenstemming met den wensch der regeering in den tekst van de Kamer gehandhaafd. België. Rexistenleider Veroordeeld. De rechtbank van Antwerpen heeft den lei der van de Rexisten, Léon Degrelle, veroordeeld tot het betalen van een schadelooss telling aan oud-minister Van Oauwelaert wegens laster in een dagblad. Duitscbland. Duitschland bereid tot inter nationale economische besprekingen. van de centrale commissie van de Rijksbank heeft de president van de bank, dr. Schacht een verklaring afgelegd, waarin o.a. wordt gezegd, dat de Fransche regeering 27 dezer aan de rijksregeering de verklaring heeft toegezonden, welke tegelijktijdig in Parijs, Londen en Washington, werd gepubliceerd over de devaluatie van den Fransche franc. In 't bijzonder is de aandacht gewijd aan art. 5 van deze verklaring waarin de medewerking van de overige mogendheden gewenscht wordt geacht. In verband hiermede moet ook de Duitsche meening kenbaar worden gemaakt. De bedoeling van de drie mogendheden, welke in deze verklaring kenbaar wordt ge maakt, n.l. het behoud van den vrede, het in het leven roepen van maatregelen, welke het best kunnen leiden tot herstel van orde in de internationale economische betrekkingen en het voeren van een politiek, die gericht is op de ontwikkeling van den welstand der wereld en de verbetering van den levensstandaard der volkeren, is in overeenstemming met het verlangen van den Fuehrer. Evenwel moet erop worden gewezen, dat het economisch evenwicht ernstig is verstoord door de devaluatie van Engeland en de Ver- eenigde Staten. Dit zal evenwel de Duitsche regeering niet afhouden, harerzijds alle pogin gen te ondersteunen, welke, ten doel hebben, meer en meer het huidige contingenteerlngs- en valuta-controle-systeem te verminderen. Aan de onzekerheid van den internationa len valutatoestand is evenwel door de Fran- goudblok, dat nog stabiliteit bood, is ver dwenen en een vaste verhouding is niet vast gesteld. Duitschland wil evenwel niet de maatregelen, welke Frankrijk gemeend heeft te moeten nemen, critiseeren of storen, in tegendeel is het verheugd over de verklaring dat gepoogd zal worden de internationale betalings-veiligheid te herstellen. Wat Duitschland hiertoe bij kan dragen, zal wor den gedaan. De Duitsche regeering wil evenwel het element van onzekerheid niet vergrooten, door devaluatie-maatregelen. Indien bij geval ook door Duitsche geïnteresseerdeen de wensch wordt kenbaar gemaakt de rijksmark te devalueeren, dan wil Schacht het vol gende zeggen, dat het deviezen- systeem door geen devaluatie uit den weg kon worden geruimd. De moeilijkheden, welke zijn ontstaan door het verdrag van Versailles en de moeilijk heden om grondstoffen te verkrijgen dwingen tot dit systeem. Duitschland is zich bewust, dat de huidige internationale valuta-toestand zware offers eischt van het land. doch geen druk zal de rijksregeering ertoe brengen iets te doen, wat tegen het belang is van het eigen volk. Daarentegen is de rijksregeering steeds bereid deel te nemen aan in ternationale besprekingen om te ko men tot een vrij internationaal eco nomisch- en betalingsverkeer. Onder tusschen zal Duitschland rustig de ontwikkeling gadeslaan en uit vrije wil be slissingen nemen. Scott a?" hoofd van de Afrika-race. Halse heeft pech. Uit Londen, 1 October: Nog vier deelnemers aan de luchtrace PortsmouthJohannesburg zijn thans in den strijd. Scott, die de leiding Het D.N.B. meldt uit Berlijn: In de zitting heeft, is vanmorgen te 4.45 uur van Abercorn vertrokken. Hij hoopte te 12.45 uur in Johan nesburg aan te komen; Uit Salisbury wordt gemeld, dat het toestel van Halse bij Bomboshawo op 30 K.M. van de stad slecht is neergekomen. Halse zelf is vrij wel ongedeerd, hoewel hij enkele lichte kwet suren aan het hoofd opgeloopen heeft, welke zijn overbrenging naar het ziekenhuis te Salisbury noodig hebben gemaakt. Zijn toe stel is beschadigd. Llewellyn ligt thans op de tweede plaats. Generaal Franco opperbevel hebber der rechtsche troepen. Verdedigers van het Alcazar gedecoreerd. BURGOS, 30 Sept. Reuter-A.N.P.) Bij de creet van de junta der opstandelingen is Franco benoemd tot commandant van het Spaansche leger. Deze benoeming zal ter ken nis van de buitenlandsche mogendheden ge bracht worden. Uit Toledo meldt Havas, dat de opmarsch naar Madrid wordt voortgezet onder bevel van generaal Varela. De regeeringstroepen hebben de stad verlaten met medeneming van mate riaal en kanonnen. Alleen de wijk bij het Al cazar is geheel verwoest. Generaal Franco is te Toledo aangekomen en heeft de verdedigers van het Alcazar in de sche devaluatie nog geen einde gemaakt. Het ruïnen van het gebouw gedécoreerd. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Buiten adem van het harde loopen komt Thijs bij het hutje van den houthakker aan, waar hij den ouden man snel zijn avontuur vertelt. „En kom nu met me mee," zegt hij, „want ik heb hulp noodig en ik zou niet graag willen, dat mijn gevangenen ontsnapten. Want dan is het met ons beiden gedaan." De houthakker, die erg bevreesd voor de tooverkatten is, aarzelt nog even. De dieren hebben al zooveel onheil gesticht, dat hij huivert bij de gedachte aan een ontmoeting en nog wel in het holst van den nacht. Toch besluit hij met Thijs mee te gaan en zoo begeeft het tweetal zich dan op weg naar de vreemde kattengevangenis in het bosch. Per Albin Hansson heeft een coalitie-kabinet van Sociaal-Democraten en Boeren weten te vormen, dat in beide Kamers de meerderheid heeft. Geen kans op een Volksfront als consequentie van de roode verkiezingsoverwinning. De democratie versterkt. (Van onzen correspondent.) STOCKHOLM, 29 September. Ik weet niet of het verhaal van het poesje, dat „Bramstorp" heette, ook tot Holland doorgedrongen is. Het is een kort verhaaltje met een politieke strekking en het komt hier op neer, dat van 't zomer de Zweedsche pre mier, die Pehrsson heet maar ter onderschei ding van de zeven andere Pehrssons en Pers sons uit de Tweede Kamer gemeenlijk naar zijn Schoonsche boerderij Bramstorp genoemd wordt, desgevraagd van een klein meisje, dat tusschen de bloemen van een boerentuintje met een jong poesje zat te spelen, ten ant woord kreeg, dat ze dat poesje „Bramstorp" gedoopt hadden. Hij voelde zich en vroeg glimlachend naar het waarom en hij vernam toen. dat het poesje zoo heette, omdat Moeder gezegd had, dat ze 't na de vacantie weg zouden doen. Nu zijn de vacanties alweer een week of wat voorbij, het poesje Bramstorp is mis schien een jonge kat geworden, die bij een anderen boer op den graanzolder achter mui zen jaagt, maar het kabinet-Bramstorp is „weggedaan", is tot aftreden genoopt gewor den door den uitslag van de Zondag voor een week gehouden verkiezingen voor de Tweede Kamer, die, zooals bekend is, een nieuwe verdere verschuiving naar links en een be langrijke overwinning voor de sociaal-demo craten hebben opgeleverd, waardoor in de Tweede Kamer een roode meerderheid is ont staan, die ook nog bewaard blijft als men de anti-democratische Moskou-getrouwe commu nisten uitsluit, terwijl rechts en links in beide Kamers van den Rijksdag tezamen met elk 190 van de 380 zetels gelijk staan. En de voor uitgang van de sociaal-democraten een winst van bijna 300.000 stemmen, die hun tien nieuwe mandaten opleverde, zoodat zij nu 112 of bijna de helft van de 230 zetels in de Tweede Kamer bezetten is beschouwd als een ondubbelzinnig blijk van vertrouwen in de, de "laatste vier jaren onder hun leiding gevoerde „welvaartspolitiek" en een aanwij zing, dat deze politiek hervat en voortgezet diende te worden. Temeer omdat de bestrij ders van de sociaal-democraten, de conser vatieven en de vrijzinnigen, tegelijkertijd samen tien zetels minder kregen dan bij de vorige verkiezingen. Men verwachtte de vorige week, toen de leider der sociaal-democraten. Per Albin Hansson, opdracht tot de vorming van een nieuw kabinet had gekregen, dat hij zich evenmin als vier jaar geleden aan den wensch van koning Gustaaf om een zoo breed moge lijke parlementaire basis te zoeken zou sto ren en opnieuw een zuiver sociaal-democra tisch ministerie zou vormen, dat formeel dus een minderheidskabinet zou zijn en in den Rijksdag voortdurend bij andere partijen steun zou moeten zoeken. Want wel was de politiek van het vorige kabinet Hansson den meesten tijd gebaseerd geweest op samenwer king met de boerenpartij, die zich aldus van voortzetting en verbetering van den landbouw- crisissteun verzekerde en in ruil daarvoor de maatregelen ter bestrijding van de werkloos heid en ter verbetering van de algemeene conjunctuur steunde, maar toen de verkiezin- geci in 't zicht kwamen zijn de boeren begon nen de banden met de regeeeringspartij los te maken, zijn zij. blijkbaar uit vrees voor t oordeel hunner burgerlijk-voelende kiezers, geleidelijk aan weer naar de rechterzijde te ruggeschoven en hebben zij tenslotte in ver band met de herziening van de defensierege ling de regeering hun steun onthouden en daardoor wel de verantwoording voor den val van het kabinet-Hansson gehad. Tenge volge daarvan zijn de boeren toen, aan het einde van de Rijks dagzitting en het begin van de vacanties, aan het bewind gekomen. Per Albin Hansson is een kalm en verstan dig man, bovendien een geestdriftig voorstan der van en strijder voor de democratie en voorts is hij afkomstig uit het Zuidelijkste deel van Schonen, uit het vruchtbare land „bezuiden den grooten straatweg", waar ook de leider der boeren. Pehrsson van Bramstorp, vandaan komt. Zooiets beteekent. veel in de Zweedsche politiek, waar men er bij de samen stelling van een kabinet rekening mee houdt of de verschillende deelen des lands wel alle vertegenwoordigd zijn en of niet een der ge westen te veel ministers levert. Per Albin Hansson heeft er zich niet aan gestoord, dat Pehrsson hem ten val had ge bracht en in verschillende kieskringen met de vrijzinnigen en de conservatieven en zelfs de uiterst-rechtsche nationalen had samen gewerkt om verdere machtsontplooiing van de sociaal-democraten te verhinderen. Hij heeft zijn „landgenoot" Pehrsson opgezocht en hem de vorming van een coalitiekabinet van sociaal-democraten en boeren voorge steld. En Pehrsson, die, naar hij dezer dagen nog verklaarde, geen politicus en alleen maar een practisch man is r— zooals ook de boerenpartij eigenlijk meer een belangenge meenschap of een vakorganisatie dan een partij met vaste politieke beginselen is zwaaide onmiddellijk om, beloofde zijn best te doen en kreeg na anderhalven dag betoo- gen den partijraad zoo ver. dat hij het aan bod van den sociaal-democratischen leider op bepaalde voorwaarden kon aanvaarden Waarschijnlijk heeft Pehrsson den aanvan kelijk zeer krachtigen tegenstand in den par tijraad kunnen overwinnen door er op te hameren, dat de sociaal-democraten op grond van hun tegenwoordige sterkte niet meer in toom te houden zouden zijn. wan neer er niet een zeer stevige band geknoopt werd. dat zij misschien in het belang van de arbeiders minder gunstige maatregelen voor den landbouw zouden treffen, wanneer zij alleen gelaten werden en dat men bij een komende verkiezing de tegenstandei-s van een samengaan met de sociaal-democraten voor zou kunnen houden, dat juist door dat samengaan garanties voor de uitvoering van de drie maanden geleden vastgestelde defen sieregeling. die niet naar den zin der sociaal democraten was. en tegen ongewenschte so- cialisatie-experimenten geschapen konden worden. Er zijn tenslotte nog langdurige conferen ties tusschen delegaties van de sociaal-de mocratische partij en van de boerenpartij gevoerd, er is lang en breed onderhandeld over de verdeeling van de portefeuilles en het heeft de noodige moeite gekost voor men de verschillende wenschen en verlangens zoo tegen elkaar afgewogen had. dat er een re- geeringsverklaring opgesteld kon worden. Weinige uren voor het nieuwe kabinet voor het afleggen van den eed bij den Koning moest komen, die op het punt stond naar de herfstmanoeuvres te vertrekken werkte men nog aan de regeeringsverklaring, die zeer uitvoerig is geworden, de voornaamste pun ten uit de verkiezingsprogramma's van de beide partijen bevat en aangeeft, dat de over eenstemming over de te voeren soclaal- oeconomische politiek beide partijen over princlpieele verschillen van niet actueelen aard heen heeft doen stappen en aldus de totstandkoming van dit coalitiekabinet in hooge mate bevorderd heeft. In het nieuwe kabinet nemen zes van de acht sociaal-democratische ministers de plaatsen weer in, die zij in het vorige ka binet-Hansson reeds hadden, namelijk de premier Per Albin Hansson. 'de minister van buitenlandsche zaken Sandler, Wigforss (fi nanciën). Möller (sociaale zaken), Engberg eeredienst en onderwijs) en Levinson (zon der portefeuille). De zevende. Sköld. kon moeilijk bij landbouw terugkeeren omdat dit departement natuurlijk door den boerenlei der Pehrsson opgeëischt werd en kreeg nu de portefeuille van handel, terwijl de acht ste sociaal-democraat en eenige p^nister-' debutant. Albert Forslund. een treinconduc teur. die via zijn vakorganisatie tot voorzit ter van het meer dan een tiende deel der Zweedsche bevolking omvattende verbond van vakvereenigingen opgeklommen is. op het departement van verkeer is geplaatst. En van het aftredende boeren-kabinet zijn dan vier leden in het coalitie-kabinet over gegaan. Pehrsson als minister van landbouw, Janne Nilsson als minister van defensie, zoo dat hij over zijn defensieregeling kan blijven waken, prof. Westman. die van buitenland sche zaken naar justitie is verhuisd en Quen- sel, die minister zonder portefeuille is ge bleven. Het is een krachtig kabinet, dit nieuwe ka binet-Hansson. De ministers zijn alle zeer bekwame mannen, die hoogstwaarschijnlijk allen op de juiste plaatsen terecht zijn ge komen. En het kan zeer langen tijd aan het bewind blijven, want ondanks de politieke wispelturigheid der boerenpartij lijkt de sa menwerking nu wel zeer hecht te worden. En van de oppositie is vooreerst voor het Ka binet geen gevaar te duchten omdat het ka binet in beide Kamers over de meerderheid beschikt, in de Eerste Kamer over 88 van de 150 zetels en in de Tweede over 148 van de 230 of haast twee-derde deel. En wat niet het minst belangrijk geacht moet worden is, dat de sociaal-democraten door hun samenwerking met de boeren in geen enkel opzicht steun behoeven te zoeken bij de links van hen staande groepen, de links-socialisten of Kiibom-communisten en de Moskou-getrouwe communisten, wat in verschillende omstandigheden wel het geval had moéten zijn, als zij alleen de regeering gevormd hadden, en wat hen dan wel erg dicht in de buurt van een volksfront had kunnen brengen. De kans daarop is nu practisch verdwe nen, Per Albin Hansson heeft de democratie in Zweden zeker een grooten dienst bewe zen en hij heeft het. sterkste parlementaire kabinet gevormd, dat Zweden ooit gehad heeft. De ontvangst door de pers is over 't algemeen goed geweest, al heeft, de oppositie natuurlijk ook wel bedenkingen en bij het verlaten van het paleis is het nieuwe kabi net door een geestdriftige menigte van dui zenden met daverend gejuich ontvangen. Het gejuich gold voornamelijk Per Albin, die nu waarschijnlijk de populairste man van Zweden is. die omstuwd door een paar hon derd bewonderaars weg-wandelde van het paleis, glimlachend groette tegen de uit de partementale ramen wuivende typistetjes, aangeklampt werd door geluk-wenschende partijgenooten en tenslotte met een zucht van tevredenheid in de tram stapte om naar huis te rijden en frak en front zoo spoedig mogelijk op te kunnen bergen, C. G. B. PROGRAMMA VRIJDAG 2 OCTOBER HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen progr. verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.— Voor zieken en ouden van dagen 12.15 Gra- mofoonplaten 1.— KRO-orkest en Gram.pl. 2.45 Gram.pl. 3.Zang en piano 3 30 Gram.- platen 4.05 Zang en piano 4.35 KRO-orkest. 5.15 Gram.pl. 5.30 KRO-Melodisten en solist 6.— Land- en tuinbouwcauserie 6.20 Vervolg van 5 30 7.Berichten 7.15 De KRO-Lucht- lijn. 7.35 Musica catholica 8.— Berichten ANP 8.10 De KRO-Troubadours 9.Gram.pl. 9.15 Sted. orkest Maastricht en solist 10.25 Gram.- platen 10.30 Berichten ANP 10.35 De KRO- Boys 11— Gram.pl. 11.15 De KRO-Boys 11.35 12.Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. 8.— VARA 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO 11.— VARA. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding 10.15 Voordracht 10.35 Gram.pl. 11.— Voordracht 11.20 VARA-orkest 12— Gram.pl. 12.30 Om roeporkest en Gram.pl 2.30 Het Lyra-Trio 3.15 Dansmuziek 4.05 Gram.pl. 5.Voor de kin deren 5.30 De Flierefluiters mmv. solist en Gram.pl. 6.30 Politiek radio-journaal 6.50 Me lody Circle 7.— Causerie over „Het plan van den arbeid'' 7.20 Vervolg concert 7.5(3 Berich ten ANP 7.57 Herh. SAS-Berichten 8— Be richten VGP 8 05 Causerie „Mensch en ge schiedenis" 8.30 Cello en piano 9.25-jarig bestaan Vereen, v. Vrijz. Prot. Militaire Te huizen. 9.30 Vervolg concert 10.— Nieuwe werken over religieuze kunst, causerie 10.30 Gram pl. 10.40 Avondwijding 1.Causerie „Opvoeding van de rijpeie jeugd. 11.3012. Orgelspel. DROITWICH 1500 M. 11.0511.20 Medische causerie 12.10 Orgel concert 12.50 Dansmuziek 1.35—2.20 Piano recital. 4.20 BBC-Midland-orkest 5.35 Het Parkington kwintet 6 20 Berichten 6.45 Gra- mofoonpl. 7.10 Muzikale causerie 7.40 Ope rette-uitzending. 8.40 BB'C-symphonie-orkest koor en solisten 10.— Berichten 10.30 Scheep vaartcauserie 10.50 Het BBC-Theater-orkest 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7 20 en 8.20 Gram pl. 11.20 Orkestconcert 2.50 Gram.pl. 4.20 Parijsch strijkkwartet 5.Ï0 Orkestconcert 8.20 Zang en Piano 9.05 Ope rette-uitzending 11.051.05 Orkestconcert. KEULEN 456 M. 6.50 Orkestconcert 12 20 Omroeporkest 2.35 Gram pl. 4 20 Lezingen en Gram.pl. 6.20 Dres- densch Philh. orkest 8.30 Voor Oud-strijders 10.40 Orkestconcert 11.20—12.20 Populair concert.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6