met 2 diAkehjz stuM&n Nederlandsch Cricket. V R TJ D A G 2 OCTOBER 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 8 Het Bondselftal tegen Doncaster Rovers Een tweede klasser met een zwakke verdediging Aston Villa zakt af Voorkeur van cricketers voor de linksbuitenplaatsDe krachtsverhouding in de League „Zandvoort" heeft thans een modern kleedhuis Een ongemotiveerd oordeel over voetbalprofs De luchtrace naar Johannesburg. Als tegenstander in den eersten oefenwed strijd van het Bondselftal in verband met de match Nederland-Noorwegen zal Doncaster Rovers, een club uit de tweede divisie van de Engelsche League, op 21 October op het Spar- ta-terrein aantreden. De Rovers, die momenteel met 5 punten uit 7 wedstrijden op een na de onderste plaats op de ranglijst innemen, hebben, vooral na den oorlog, moeilijke tijden doorgemaakt. Gedu rende hun verblijf in de tweede klasse hebben zij herhaaldelijk moeten vechten om hun plaats te behouden, wat hun niet steeds is ge lukt. Tweemaal in de laatste tien jaar degra deerde Doncaster naar de Noordelijke derde divisie, waarna het groote moeite kostte om de verloren positie te herwinnen. In 1935 werd hun poging met succes bekroond en in het daaropvolgend seizoen zag het er zoowaar eenigen tijd naar uit. dat zij in den promotie- strijd naar de eerste divisie een rol van be tee kenis zouden spelen. Doch terwijl het uit m Zuid gepromoveerde Charlton Athletic er in derdaad in slaagde, na één seizoen de hoogste afdeeling te bereiken, kreeg Doncaster na enkele zeer succesvolle maanden een geduch te inzinking, zoodat de club tenslotte op de 18e plaats eindigde. Dit seizoen zijn de Rovers niet erg op dreef, want 7—0 en 5—1 nederlagen te Plymouth en Chesterfield doen vermoeden, dat het team zijn waren vorm nog niet gevonden heeft. Daar staat tegenover, dat de, in rood-wit ge streept shirt spelende Doncastrians Zaterdag j.l. aan Aston Villa de tweede nederlaag van het seizoen toebrachten, zij het dan ook slechts met 1—0. Deze overwinning werd hoofd zakelijk door robust spel verkregen, waardoor de technisch veel beter spelende tegenpartij geheel van haar stuk werd gebracht. De van Huddersfield overgenomen voorwaarts Malam bleek een flinke versterking van de Rovers- aanvalslinie, waarin bovendien Buxton en Gladwin goed spel leverden. Vermoedelijk zal het Bondselftal met dezen tegenstander weinig moeite hebben, omdat speciaal de verdediging niet bizonder sterk is. Onze, de vorige week geuite, veronderstel ling, dat de 3—0 thuisnederlaag van Aston Villa wel eens het begin van de gebruikelijke inzinking, die gedegradeerde eerste klassers in de lagere afdeeling doormaken, kon zijn, schijnt bewaarheid te zullen worden, want het hierboven vermelde resultaat teggn het laag geplaatste Doncaster duidt op een verlies van vorm. Het zijn juist die nederlagen tegen de zwakste clubs uit de afdeeling. die een elftal de meeste schade berokkenen in den strijd om promotie, want het geldt in Engeland als een axioma, dat een club, om de twee hoogste plaatsen te bereiken, de thuiswedstrijden moet winnen en de uitmatches moet gelijk spelen. In de uractijk gaat dat natuurlijk niet altijd op. want zelfs de kamploensploegen boeken meestal tusschen de zeven en tien nederdagen en komen zelden boven de 60 punten uit 42 wedstrijden, terwijl volgens bovenstaande be rekening 63 punten (42 thuis, 21 uit) normaal zou zijn. Tottenham Hotspurs in de tweede divisie in 1919/'20 met 70 en Arsenal eenlge jaren gele den met 66 punten hebben tot nu toe de bes te prestaties geleverd. Naast Aston Villa leed ook Blackpool (2) een échec door van de hekkesluiters Bradford met 2—1 te verliezen. Dit was Bradford's twee de overwinning, doch zij zijn met vier punten uit acht matches toch nog bij Doncaster ten achter. In de eerste divisie eindigden niet minder dan zes van de elf matches in een gelijk spel, waaronder de wedstrijd van den dag tusschen Arsenal en Derby County. Manager Allison had den jongste der gebroeders Compton op de linksbuitenplaats een kans gegeven en deze debutant heeft alleszins voldaan. Over Comp ton hebben we kortgeleden in verband met zijn uitstekende cricketprestaties voor Middle sex het een en ander vermeld, doch het is wel opvallend, dat ook deze cricketer in het voet balteam op den linkervleugel speelt. De be kende Patsy Hendren oogstte jarenlang op deze plaats voetbalsuccessen bij Brentford en de thans naar Australië op reis zijnde Surrey- batsman Fishlocü speelt linksbuiten voor Southampton. Arsenal heeft tevens de be schikking over een anderen succesvollen Middlesex-speler, n.l. Joe Hulme (spreek uit: Joem). die als rechtsbuiten om zijn snelheid gevreesd is. Er begint langzamerhand eenige teekening in de ranglijsten te komen, althans wat be treft de sterkste en zwakste clubs. Zeker is, dat Derby County, die haar middenvoor Hughie Gallagher aan den oud-eerste klasser Notts County (15, III Zuid) heeft overgedaan, een goeden gooi naar het kampioenschap zal doen en bijna even zeker is, dat Sunderland den tf.tel niet zal behouden. Everton <4), Middlesbrough (5) en Chelsea (6) zullen zich binn4nkort wel met lagere plaatsen moeten tevreden stellen, terwijl Leeds (22), Preston North End (19) en West Bromwich (20) tot de zwakke broeders behooren. In de tweede divisie is het gedrang naar de twee kopplaatsen reeds weer vrij gepronon ceerd.' Bury is de eenige nog ongeslagen club in deze afdeeling en het ziet er naar uit, dat zij een duchtig woordje zal meespreken in den strijd voor promotie. De nummers vijf tot en met negen hebben allen negen punten, waar bij Newcastle en Sheffield United als ernstige concurrenten van Bury te beschouwen zijn. De stand aan den kop is: Bury 8 Blackpool 8 Aston Villa 8 Fulham 8 4 4 0 14— 7 12 5 12 12— 7 11 4 2 2 15— 9 10 4 2 2 14— 9 10 Aan den voet van de ranglijst treffen we naast Doncaster en Bradford tevens Leicester City, den oud-eerste klasser aan. die het vo rige jaar op de zesde plaats eindigde, doch er thans weinig van terecht brengt. In III Zuid houden Cardiff City en Luton Town gelijken tred. Laatstgenoemde zag in het vorige seizoen haar promotiekans door betere doelcijfers van Coventry City te niet gedaan, terwijl Cardiff na jaren van tegen spoed den weg naar succes schijnt te hebben hervonden. Cardiff 8 6 11 17— 8 13 Luton 8 6 1 1 19- 9 13 Bournemouth 8 5 12 14— 8 11 Bristol Rovers 8 5 12 13—13 11 Het in onze stad bekende Southend United neemt momenteel de twaalfde plaats in, een ongekend hooge positie voor deze club. Behalve Bury zijn er in de Engelsche League nog slechts twee andere ongeslagen teams, n.l. Chester en Hull City in II Noord. Deze bei de zullen met Lincoln (4) wel den strijd om promotie uitvechten. De doelcijfers van Ches ter zijn zeer fraai. Chester 8 7 1 0 28— 4 15 Halifax 8 6 0 2 13— 8 12 Hull City 7 4 3 0 10— 4 11 In de Schotsche eerste klasse zijn reeds 10 matches gespeeld; Motherwell heeft met 17 punten 1 punt voorsprong op Glasgow Rangers, dat door Glasgow Celtic en Dundee, beiden met 14 punten, gevolgd wordt. De voetbalvereeniging Zandvoort beschikt, zooals bekend, sedert het vorige jaar over een buitengewoon fraai terreinen-complex, dat door de jeugdige werkloozen der gemeente werd aangelegd. Deze jongelui hebben eer van hun werk, want thans is ook het ruime, aan alle moderne eischen voldoende kleedhuis ge reed gekomen dat, in diverse kleuren geverfd, een keurigen indruk maakt. Naast een vijftal kleedkamers, waarvan één voor de scheids rechters, een behoorlijk aantal douches en waschgelegenheden, bevat het gebouw een clublokaal, waarin tevens gelegenheid is om den inwendigen mensch te versterken met een kop thee of koffie. De terreinen zelf kunnen, we hebben het Zondagmorgen 1.1. geconstateerd, aan den zwaarsten regenval weerstand bieden, zonder dat van eenigerlei drassigheid of plassenvor- ming sprake is. Laat ons hopen, dat Zand voort er dit seizoen in zal slagen, het begeerde tweede klasserschap te heroveren, al zal de concurrentie van Volewijckers in den strijd om de bovenste plaats zwaar zijn. Het elftal wordt, evenals verleden jaar, getraind door den Engelschman A. Smith. Een Nederlandsch dagblad heeft dezer dagen geschreven, dat in Engeland was geble ken, dat alleen diegenen beroepsvoetballer worden, die voor geen andere betrekking ge schikt zijn. Die dus, aldus bedoeld blad, an ders zouden behooren tot het leger der werk loozen. Het beroepsspel toe te juichen, een voudig omdat het arbeidsvermeerdering schept, is natuurlijk verkeerd en het is ver moedelijk het beste, professional voetbal als een noodzakelijk kwaad te beschouwen, dat „after all" nog zoo erg kwaad niet is. Wij kunnen bovenstaande meening geens zins onverschrijven. Het is zeer zeker onjuist, te beweren, dat de meeste beroepsspelers uit de kringen der werkloozen gerecruteerd wor den en nog veel onjuister, dat zij voor geen ander werk geschikt zouden zijn. Men mag tenslotte over beroepssport denken zoo men wil. dat sluit nog niet in, dat men de beoefe naren daarvan als groep zonder meer deklas- seert. Reeds eerder is er in deze rubriek op ge wezen. dat een groot percentage der profs, door de .scouts" der groote clubs in de „col- liery"-teams (elftallen, samengesteld uit personeel van een kolenmijn) wordt ontdekt. Bovendien heeft elk bedrijf van eenigen om vang haar sportorganisatie en dus ook haar voetbal-afdeeling. waaruit eveneens velen, na gebleken geschiktheid, tot het beroepsspel overgaan. Tenslotte zijn er elk jaar een vrij groot aantal amateurs, die een prof-contract teekenen, waarbij het niet zelden voorkomt, dat zij, althans voorloopig, in hun oude be trekking werkzaam blijven. Clubs als Tottenham Hotspurs, Arsenal, As ton Villa en Everton, om er slechts enkele te noemen, laten hun spelers, die nog te jong zijn om een prof -contract te teekenen, of om in één hunner competitie-elftallen uit te komen, een vak leeren, om te vermijden dat zij, wan neer zij later niet aan de verwachtingen be antwoorden of door een ernstige verwonding voorgoed worden uitgeschakeld, ongeschikt zouden zijn om in hun onderhoud te voor zien. Vooral in Schotland, doch ook in Londen, zijn er vele studenten, niet het minst uit de medische wetenschap, die hun voetbalbe kwaamheid benutten door met het als profes sional verdiende salaris hun studiekosten te bestrijden. In 1923 telde het Chelsea-elftal niet binder dan drie Schotsche profs, die op deze wijze voor dokter studeerden. Overigens is er natuurlijk geen reden te veronderstellen, dat juist beroepsvoetballers over minder intellect zouden beschikken dan andere jongelieden uit dezelfde bevolkings groepen; in elk geval worden van hen in hun vak eigenschappen vereischt, zooals zelfbe- heersching en onthouding, die in meerdere of mindere mate karaktervastheid kweeken. Kortom, er zijn bij de Engelsche beroepsvoet ballers evenveel goede sportsmen als onder de werkelijke en zoogenaamde amateurs. De luchtrace van Portsmouth naar Johan nesburg, ofschoon korter dan die over het traject Mildenhall-Melbourne van twee jaar geleden, geeft den piloten tallooze moeilijkhe den te overwinnen, waarbij de nachtelijke lan dingen in Afrika niet de geringste zijn. De kortste route, over Oran. Algiers, de Sahara en verder langs de Westkust, was niet toege staan. want na een ronde boven het vliegveld van Belgrado te hebben gemaakt, moesten de vliegers via Athene en een 400 mijl lange over tocht boven de Middellandsche Zee te Caïro dalen. Vandaar ging het langs de Nijl en de Groote Meren via Khartoem, Kisumu, Juba, Mbeya en Salisbury nanr het eindpunt. Een van de moeilijkste étappes is die van Caïro naar Khartoem, een afstand van 1020 mijl, die in'de nachtelijke duisternis met zoo goed als geen oriënteeringspunten moet wor den afgelegd. Door de vele kronkelingen is de Nijl in dit opzicht van weinig belang en slechts de lichten van enkele nederzettingen kunnen als richtingaanwijzing dienen. Door de groote hoogte, waarop verschillen de vliegvelden in Afrika zijn gelegen "sommige op 1500 Meter boven den zeespiegel) is de lan dingssnelheid door den geringeren luchtweer- stand zeer hoog. zoodat van de piloten zeer groote opmerkzaamheid wordt vereischt. Tom my Rose, die dit traject reeds meermalen heeft gevlogen en het record houdt van den snelsten overtocht, was voor het vertrek van meening, dat het welslagen van de race voor 60 procent van het geluk en voor 40 procent van bekwaamheid afhing. Want behalve het landen op hoog gelegen vliegvelden, is ook het starten met een volgeladen /nachine op DANSCLUBJE. Bij een klein besloten clubje (middenstand) kunnen nog eenige DAMES zich aansluiten. Leeftijd 20 jaar. Inlichtingen bij DANSINSTITUUT H. KWEKKEBOOM, NIEUWE GRACHT 98. (Adv. Inqez Medj deze hoogte niet zoo eenvoudig, terwijl tevens rekening dient te worden gehouden met koers afwijkingen ten gevolge van de duisternis. Slechts twee van de aan de race deelnemen de vliegtuigen zijn met een draadlooze instal latie uitgerust en het is wel merkwaardig, dat juist één daarvan, bestuurd door Max Find- lay, geruimen tijd zoek was en tenslotte in het gebied van den Nijl werd aangetroffen DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DAMCLUB HAARLEM. Woensdagavond j.l. had in het clublokaal van de Damclub Haarlem de vijfde ronde plaats van de wedstrijden om het clubkam- pioenschap 1936-'37. De resultaten der par tijen luiden als volgt: Hoofdklasse: H A. van AbsH. W. Zitman 02 C. F. VisseJ. Lycklema 20 C. DikkeboomG. P. Roet 02 P. Mollema Jr.G. P. Heek 02 W. StrooA P. de Zwart 02 P. van WamelF. Mollema 02 Th. van WamelF. A. Berkemeier 02 Tweede klasse: B. GabriëlG. Eising 02 L. P. Huges—A. de Mol afgebr. A. BurghoutI. de Vleeschhouwer 02 J. H. BurghoutF. Terpoorten 02 J. HartelD. A. Russ 11 KORFBAL. „DE OOSTHOEK". A.s. Zondag competitie-wedstrijd Oosthoek 1Always Ready 3, 10 uur. En trainen voor de adspirant-leden. en óon cjeScA&riAeA (Adv. Inqez. Med.) VOETBAL. POSTDUIVEN. JUBILEA BIJ „DE LUCHTGIDS". De Postduivenvereeniging „De Luchtgids" te Haarlem herdenkt het feit, dat 25 jaar ge leden de heeren Heiloo en v. d. Pol zich als lid lieten inschrijven. In deze 25 jaar heb ben zij als postduivenliefhebbers en als be stuursleden veel voor de liefhebberij gedaan. De heer Heiloo heeft vooral als ringen-adml- nistrateur van den Haarl. Postduivenbond groote bekendheid gekregen. Tevens vervult hij de functie van penningmeester bij de Vereeniging „De Luchtgids", peningmeester lid van de Fed. der Samenwerkende Bon den; hij neemt daarbij nog steeds deel aan eventueele commissies, o.a. de T. B. C.-com- missie. Ook de heer v. d. Pol heeft in den loop van de 25 jaar zijn sporen op het gebied van de postduivenliefhebberij behaald. Vele jaren was hij bestuurslid van de Vereeniging „De Luchtgids", en geruimen tijd zorgde hij bin nenlands voor de loslatingen der duiven van den Haarl. Postduivenbond, hetgeen hij steeds vrijwillig deed. De Vereeniging „De Luchtgids" meende dan ook, dat zij deze jubilea niet zonder meer kan passeeren; zij heeft ter hunner eere een solovlucht georganiseerd van Tilburg. Deze vlucht wordt gehouden op 4 October a-s.; ze krijgt een bijzonder karakter, doordat er wordt gevlogen met een oude duif, een ouden doffer en een jonge duif, broed 1936. De manden zullen om het half uur worden ge lost door een oud-secretaris van „De Lucht gids", die in Tilburg woont. Dat deze vlucht nog vele jaren in de her innering van de heeren Heiloo en v. d. Pol zal blijven voortleven, daarvoor staat de naam borg, want de vlucht is genoemd: „De Hei- loo-v. d. Pol-vlucht". Op 28 October a.s. wordt een feestvergade- ring gehouden; het zal den jubilarissen ze ker niet aan belangstelling ontbreken. H. A. K. Bovengenoemde vereeniging hield de vol gende na-vluchten met oude en jonge dui ven. De uitslag was als volgt: Roosendaal 95 K.M.: H J. Petter 1 6 8; J. Breeuwer 2 26; G. Stouten 3 20: C. Koning 4 18 23; C. Schuurhuizen 5 16; J. Hart 7 19; C. van Meurs 9 14 24; G. A. Steijl 10; A. Breeuwer 11 17 21; De Graaf 12 15; P. Kap- tijn 13 25. Lier 136 K.M.: G. Stouten 1 5 12 14 16; H. J. Petter 2; A. Breeuwer 3 6 10 18; C. Schuur huizen 4; S. Heitlager 7—19; C. Koning 8 9 13; Breeuwer 1115; J. Hart 1721; G. A. Steijl 20. Vilvoorde 162 K.M.: G Stouten 1 4 8 12 13 14 16 17; G. A. Steijl 2 7 18; A. Breeuwer 3; 5 Heitlager 5; De Graaf 6 9 10; C. Schuurhui zen 11, C. van Meurs 15 19. Mons 217 K.M.: G. Souten 1 2 5 8 9 12 13 14; J. Hart 3; H. J. Petten 4 16 18; A. Breeuwer 6 7 17; W. de Graaf 10; S. Heitlager 11 15; J. Breeuwer 19 20. Quvrain 228 K.M.: W. de Graaf 1; H. J. Petter 2 5 14; A. Breeuwer 3 7 8 11; G. Stou ten 4 6 9 12; J. Breeuwer 10 13; C. van Meurs I 15. Kampioen na-vlucht G. Stouten; 2. A Breeuwer; 3. H. J. Petter; 4. C. Schuurhuizen; 5. J. Breeuwer. FEIJENOORDV. S. V. V. S. V. komt in de volgende gewijzigde op stelling uit: Michel, Broek, v. d. Griendt, Van Osch, De Koning, Van Os. Heins, Van Leeuwen, Michel, Sterk, Teeling. V. S. V. 2—ZEEBURGLA 3 V. S. V. komt uit met: Blomvliet, Rosier, Kossen. De Boer, Glas, de Haas, Michel, Karrebelt, Döhring, de Weers, Bruisschaar. STORMVOGELS—XERXES. Stormvogels komt als volgt uit: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Tol, Wilde rom, Wey, v. d. Steen, v. Pel, Schoorl, Fyen, Prins. HAARLEM 2—STORMVOGELS 2. De IJmuidenaren verschijnen met: De Vries, Jongsma, Van Dongen, Heylig, Nijssen, Kersemaker, Van Pel, Spruyt, Woudenberg, Jochems, Beneker. H. F. C.—A. F. C. Met het volgende gewijzigde elftal speelt H. F. C. Zondag aan de Spanjaardslaan te gen A. F. C Van der Togt. Dorsman, Langendam, Van Olphen, Kruyer, Hagenaar, Höck, Twiss, Koper, Drijver, Chapon. DE SPARTAAN—E.D.O. E.D.O. komt als volgt uit: Van Roon, Van der Born, K. Zandstra, Van der Schalie, Van der Putten, Oomen. S. Spek. Schijvenaar, Kohier, Perukel, P. Spek. E.D.O. 2—Z.F.C. 2. E.D.O. 2 heeft de volgende opstelling: Verhagen, Kollerie, Van der Sluis, W. Koene, Vreenegoor, van Esch, During, Goemaat, Timmerman, Kelder, van Noord- SPAARNEVOGELS—D. I. O. Het elftal van Spaarnevogels is: Kalt, Bosch, Veen, Kieken, A. Tangerman, H. Bilderbeek, C Bilderbeek, N. Tangerman, Meiers, B. Tangerman, Boeree. 's Morgens 10 uur Sp.vogels 2—D. I. O. 2: Veenstra, Poen. P. Tangerman, Veen, Kiekens, J. Bilderbeek, G. Bilderbeek, Elsinga, Koppen, Slot, Oosterbaan. £LCM. VICTRIX—DE KENNEMERS UITGESTELD. Volgens de „Sportkr." is de voor a.s. Zondaa vastgestelde competitiewedstrijd Alcmaria Victrix—De Kennemers uitgesteld, omdat het Alkmaarsche veld Zondag voor het spelen van een voetbalwedstrijd niet beschikbaar is. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Wat de wedstrijden in de A-afdeeling be treft waren er Zaterdag j.l. geen verrassende uitslagen te noteeren. Niettemin is het op merkelijk dat V.V.IJ. slechts met 32 van Telefonia heeft gewonnen. V.V.IJ. 2 won met 3—1 van SIZO, waaruit volgt, dat ook dit seizoen de reserves der kampioenen weer meetellen in de hoogste afdeeling. In de B-afdeeling, scoorde Johez er lustig op los. V.V.B. uit Velsen, een ploeg, die niet te onderschatten valt, werd met 91 door Maarse c.s. verslagen. V.V.R.A. debuteerde uitstekend in haar nieuwe omgeving met een 64 overwinning op V.E.W. Na den goeden wedstrijd der Heemstedenaren in de eerste ronde om den Kennemerland-beker. valt deze uitslag ons tegen. Z.S.V. opende de competitie met een 33 gelijk spel tegen het derde elftal van Kennemerland, terwijl SIZO 2 er in slaag de tegen Kennemerland 2 gelijk te spelen (1—1). In de C-afdeeling schijnt weinig krachts verschil te bestaan. De winnende elftallen scoorden slechts één doelpunt meer dan hun tegenstanders. Voor morgen is een volledig programma samengesteld, n.l.: A SIZOKennemerland 3 u. J. v. d. Wereld Tw. Jeugd—V.V.IJ. 3 u. Chr. Klerk. Telefonia—V.J.B. 3 u. B. Serphos. VGS—WIJ 2 3 u. H. D. Kist de Ruyter Jr B Kennemerland 2—Johez 3 u. A. Wildschut VEWZSV 3 u. H. Sondorp Jr. Kennemerland 3—SIZO 2 3 u. F. J. Wempe Jr WB-WRA 3 u. G. H. Hesselink Jr. C Johez 2Kennemerland 5 3 u., P. F. W. Schildwacht. XSV 2—VEW 3 3 u. A. Zober Jr. WIJ 3—VEW 2 3.30 u. J. Kramer. Op het Hillinen-terreln in Hillegom wordt de wedstrijd SIZOKennemerland gespeeld. Het zou ons niet verwonderen, indien de enthousiaste Hillegommers uit deze ontmoe ting één punt bemachtigden. Tweede Jeugd speelt thuis tegen V.V.IJ. De bezoekers heb ben de beste kansen op de overwinning, voor namelijk door beter voorhoedespel. Telefonia moet den strijd aanbinden tegen V.J.B. Dat wordt een interessante ontmoeting tuschen twee gelijkwaardige ploegen, De reserves van WIJ, die voor het eerste elftal weinig onderdoen, moeten op bezoek bij V.G.S. in van Gelder's Sportpark. Het zal ons benieuwen hoe deze plaatselijke ontmoeting afloopt. In de B-afdeeling worden twee belangrijke wedstrijden gespeeld. Johez dat zoo fraai ge start is, krijgt gelegenheid te toonen, dat het haar ernst is als nummer één te eindigen. De ontmoeting tegen Kennemerland 2 lijkt ons een goede krachtmeting. Behalve deze match achten wij ook de ontmoeting tusschen VEW en ZSV die op het ,.Heemstede"-terrep- plaats heeft, van groot belang. In techniscl opzicht is de thuisclub beter dan de Half- weggers, doch hier staat tegenover, dat de Z.S.V.'ers steeds enthousiast spelen. Een keurelftal over 25 jaar. Wellicht stelt een aantal uwer lezers belang in een „cricketbespiegeling", nu het seizoen weer achter den rug is en 't wel aardig is ook eens de bloem der spelers van een eerdere ge neratie onder de loupe te nemen tezamen met de thans meest op den voorgrond tredende cricketers. Ditmaal geen tabellen of cijfers, waarvoor overigens mijn geachte collega Drs. B. Kleef- stra aller waardeering verdient, doch eens iets anders. Dezer dagen las ik het boek: „Big Cricket", van Patsy Hendren, de bekende, populaire Engelsche cricketer, en het laatste hoofdstuk van zijn zeer lezenswaardige pennevrucht bracht mij op het denkbeeld, te trachten voor Nederland een zelfde groep cricket-sterren uit te zoeken, zooals hij dit deed voor Enge land en Australië tezamen. (Natuurlijk niet met de bedoeling om onze spelers te vergelij ken met de „Super cricketers" in zijn boek genoemd!) En dit dan te doen over een tijdsbestek van b.v. 1910 tot heden. Voor op- of aanmerkingen houd ik mij bij voorbaat gaarne aanbevolen! De cricketers zijn beoordeeld naai- hun spel in hun besten tijd! Mijn keus is gedaan uit spelers, die ik per soonlijk heb zien spelen en heb leeren waar- deeren en mijn bedoeling is geweest hieruit, volgens mijn bescheiden meening, het beste „team" samen te stellen. De spelers zijn in battingvolgorde genoemd en mijn elftal luidt als volgt: I. 1. Jhr. Mr. C. Feith. 2. F. Hisgen, (bowler). 3. Mr. J. H. H. Kessler, (captain). 4. A. van Gogh. 5. Dr. Max Jansen, (bowler). 6. Jhr. A. van de Poll, (fielder!). 7. A. M. J. de Beus, (wicketkeeper). 8. Mr. H. van Manen, (fielder). 9. F. J. W. Rincker, bowler. 10. C. J. Posthuma, bowler. 10. J. W. G. Coops, bowler. De sterkte van deze battingside, tegen een krachtigen aanval, neem ik aan voor de eerste acht batsmen in hun besten vorm, op 45 runs gemiddeld; voor de beide volgende op 25 runs per speler, de teamsterkte totaal dus op ruim 400 runs per innings. Als aanvoerder van bovengenoemd elftal zou ik zonder aarzelen aanwijzen: Dé Kessler, over wiens kwaliteiten als zoodanig waarschijn lijk niemand met mij van meening zal ver schillen; een all-round sportsman met een bij- zonderen kijk op spel en spelers. Zonder ook maar eenigszins afbreuk te wil len doen aan de uitmuntende „skippers", hoe danigheden van z.v. een Feith, Posthuma of van Manen, welke laatste als captain zijn spo ren zeer zeker verdiend heeft in de kortgele den gespeelde match Ned. XI versus Kent, een Engelsch 1ste klas te;im van een sterkte, zoo- als er nog nimmer eên naar Holland is over gestoken en waarbij van Manen en zijn man nen er in slaagden de Engelschen bijna twee maal voor een betrekkelijk lage score uit te krijgen, een enorme prestatie, welke voldoende voor de captaincy spreekt, is Dé Kessler voor mij de man. Laten we in het kort de spelers de revue pas seeren, dan is volgens mij geen beter openings- paar denkbaar dan C. Feith en F. Hisgen; als derde batsman is Dé Kessler ongetwijfeld op zijn plaats. Over Adé van Gogh als nummer vier (wat een pracht-batsman in zijn besten tijd!) zul len de meeningen ook wel niet al te zeer ver schillen. Dan no. 5. Een krachtige left-hander met den noodigen durf en een zeer uitgebreid re pertoire aan slagen: Max Jansen! bovendien een uitstekend wisselbowler en zeer goed fielder; zijn plaats volkomen waard. Als zesde batsman heb ik gekozen Jhr. André van de Poll, in zijn tijd een voortreffelijk batsman. met een enorm oog op den bal en een pols- werk zooaLs wij dit van een Hollander nog nimmer zagen. En wat een fielder! Hij heeft ook op dit ge bied zijns gelijke op onze velden nog niet gehad. Nummer 7 is wioketkeeper de Beus, een doortastend batsman die al menige century op zijn naam heeft gebracht. Ook Mr. H. van Ma nen is als no. 8 batsman zijn plaats waard. Tot zoover „de batting-side". De aanval is bij de drie laatstgeplaatste batsmen alléén al voldoende verzorgd! Posthuma, Coops en Rincker, drie bowlers die ieder in hun soort hun evenknie nog niet hebben gevonden. Ja, in de tachtiger jaren misschien Tromp de Haas! Hij moet een kanonnier van de beste soort zijn geweest. Verder is Hisgen nog beschikbaar voor den aanval, een bowler die meer dan eens als no. 1 op de bowlinggemiddelden is geëindigd! Max Jansen noemden wij reeds en Dé Kess ler (een zeer goed reserve wicketkeeper) heeft meermalen als slow-bowler nuttig werk in den aanval verricht. Coops heb ik helaas te weinig aan het werk gezien om zijn capaciteiten ten volle te kunnen waardeeren, maar deze zijn genoegzaam bekend! De overige spelers heb ik allen als medespe lers of tegenstanders op het cricketveld ont moet. En die dan, die en diezult U zeggen. Zeker! er zijn nog zeer veel kopstukken te noemen! Wilt U er nog een aantal? Hier zijn ze; ik doe maar een greep, ter vorming van een tweede ploeg: 1. Mr. H. W. Glerum, (slipflelder) 2. Mr. A. A. Diemer Kool. (slow-bowler). 3. W. van Waveren, (bowler, fielder). 4. C. L. van Loon( bowler, slipfielder). 5. Jhr. C. W. Feith, (Constant, de voetballer) 6. Jhr. W. van den Bosch, 'hcwler1 7. Henri van Booven. (nrima fielder). 8. J. C. Schroder, (wicketkeeper). 9. W. H. R. van Manen, (de R. en W. wicketkeeper) 10. A. Terwiel (bowler, fielder) of La Cha- pelle (bowler en slipfielder!). 11. L. J. Sodderland, (bowler!). (Gemidd. slechts 10 wickets geschat op hoogstens 35 runs per wicket). Alweer een elftal dat er mag wezen! Indien al deze spelers nog op hun volle kracht, actief aan onze mooie sport deelnamen, wat een wedstrijd zou het zijn tusschen bo venvermelde teams! Maar ik zou het houden op het eerstgenoemde. P. A. LAMMERTS VAN BUEREN. ROEIEN. WEDSTRIJDEN WESTELIJKE ROEIBOND. De wedstrijden van den Westelijken Roei- bond zullen dit jaar worden gehouden op Zon dag 11 October a.s. te 's Gravenhago. Aan de wedstrijden nemen deel: De Laak, De Schie, Die Ley the, Het F^aarne en Delfsche Sport De organisatie berust bij eerstgenoemde ver eeniging, aldus de Tel,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14