Plein-Tax NEEMT GOEDE NOTA** MAATCOSTUUM KLEERMAKERIJ J. VAN DAM ^WEERBERICHT LEIDEN'S ONTZET VRIJDAG2 OCTOBER 1936 HAART.E M'S DA'GBCAfi 2 Het gaat er niet om, wat gij voor UW M AAT- KLEEDING betaalt, maar wat U voor Uw geld in huis krijgt. Wij leveren uitsluitend prima Kleermakers werk onder volle Garantie van Coupe, Afwerking en Kwaliteiten. Een prima MET 2 PANTALONS VANAF ƒ40.- WINTERJ ASSEN naar maat 35.- I ■icifw.ecluH»q.iny.! I Zie-t 6tatacf.es- II Alle goederen worden op eigen werkplaats vervaardigd Indien gewenscht, zijn onze werkplaatsen dagelijks te bezichtigen 78 GEDEMPTE OUDE GRACHT 78 (Adv. Ingez. Med.) Collecte Crisis Comité. Waar de wijkbureaux zijn gevestigd. De wijkbureaux op den collectedag Zater dag 3 October zijn gevestigd: Wijk I Bureau Crisis-Comité, Lange Begij nestraat 13 rd. Wijk II Restaurant Brinkmann en Co., Gr. Markt, Wijk III Haarl. Kegelbond, Tempeliers straat. Wijk IV de Sierkan, Zijlweg 2. Wijk V Hotel Lion d'Or, Kruisweg 36. Wijk VI Wijkgebouw Noorderker, Molenaer straat. Wijk VII St. Luciaschool. Tugelastraat 8. Collectanten en collectrices, die nog aan de collecte willen meedoen, kunnen zich op den eoiiectedag aan één van bovenstaande wijkbureaux aanmelden. De stafmuziek van de Burgerwacht zal des middags vergezeld van een aantal collec tanten en collectrices bij de collecte haar medewerking verleenen. JUBILEA. Heden vierde de heer A. van Schooten zijn 25-jarig jubileum bij de Opr. Hrl Crt. Hij werd vanmorgen door een paar collega's per auto van zijn woning gehaald en op de boek drukkerij van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zn. N V. gehuldigd. Namens de chefs en het personeel werd hij op hartelijke wijze toegesproken door den heer C. ,C. van den Bergh. die hem daarbij een le'eslamp aanbood. Vervolgens huldigde dezelfde spre ker hem op de courantzetterij. Hier kreeg de jubilaris bloemen en een fauteuil. In de Di rectiekamer wenschte de heer Ph. A. Mees hem geluk en bood hem een geschenk onder enveloppe aan. Ook werd de heer Van Schoo ten door den chef ter drukkerij, den heer W. Grenzenberg, gefeliciteerd. De jubilaris bracht het verdere gedeelte van den dag in den huiselijken kring door. Ook op de Haarlemsche Stoomzeepfabrlek ..Het Klaverblad" werd vandaag een jubi leum gevierd, namelijk dat van den heer B. van Nimwegen, die daar 25 jaar in dienst is Hij werd door de directie ontvangen en ge huldigd om zijn ijver en bekwaamheid. De jubilaris ontving hierbij het traditioneele geschenk, een gouden horloge met inscriptie en een geschenk onder couvert Hartelijke selukwenschen. bloemen en geschenken wer den hem vervolgens ook aangeboden door den chef op het kantoor en door zijn col lega's. Ook deze jubilaris had verder vrij-af DE RIJWIELDIEFSTALLEN In de afgeloopen week zijn hier negen fiet sen en 15 rijwielbelastingplaatjes ontvreemd. Voorbeurs te Amsterdam. De wisselmarkt bood hedenmorgen weder om een sterk geagiteerd en onrustig beeld en de Angel-Saksische deviezen vertoonden een scherp stijgenden tendens, waardoor de gulden een internationaal flauw aspect ver kreeg. De oorzaak hiervan ligt niet in een lagere waardeering van het Nederlandsche ruil middel, maar in de situatie in Frankrijk waar men de toekomst nog allesbehalve optimis tisch inziet, en een hernieuwde vrees voor kapitaalvlucht is ontstaan. Vanuit Parijs kwam dientengevolge een sterke vraag naar ponden en dollars, welke deviezen daardoor vrij aanzienlijk hooger noteerden. De fluctuaties waren hier bepaald scherp en de toestand van de markt bleef vrij be wogen. Het pond opende op 9.10 (gisteren officieel slot 9.03V2h liep op tot 918 en reageerde tot 9.14 a 9.16. De dollar die gisteren officieel 1.82-4 no teerde. kwam hedenmorgen op 1.84'/. tot 1.86' De frank lag gedrukt op 8 80 tot 8.70 en voor de overige wissels waren de noteeringen als vojgt: Berlijn 74, Brussel 31 tot 31 y2, Zwitserland 42 tot 42'2. De goudprijs was weer iets hooger op f 1960 tot f 1980 per K G. in baren. Het gouden tientje op f 11.60 tot f 11.80. De fluctiaties op de valutamarkt en vooral de vaste stemming voor ponden en dollars lokte in het voorbeurs-effectenver- keer hernieuwde vraag naar aadeelen uit. zoodat het koersniveau algemeen hooger kwam te liggen dan het slotpeil van gisteren De affaire was wederom van vrij drukken en enerveerenden aard en de koersen bleven zich in stijgende lijn bewegen. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Oostelijken wind. licht tot half bewolkt, droog weer, mogelijk nachtvorst, iets zachter overdag. BAROMETERSTAND: Hoogste 771.3 m.M. te Lerwick. Laagste 757.3 mM. te Vestmanoer. Opklaring en droog weer. De hooge drukking verplaatst zich in de richting van het vasteland. De diepe Oceaan depressie breidde zich weinig over de Brit- sche eilanden uit. De Oostelijke depressie trekt Oostwaarts weg, maar bracht nog vrij veel regen. Op de Britsche eilanden loopt de wind naai- het Zuiden en steeg de temperatuur, zonder dat nog veel regen viel- Over de Iersche kust waait het krachtig uit Zuidoost. Frank rijk heeft windstil weer met vrij veel mist in den ochtend en vooral in het Zuiden ver onder normale temperatuur. Over Duitschland en Denemarken was de ochtend koud, zonder dat het vriespunt werd bereikt. In het Oosten en Zuiden is veel regen gevallen, in de middel gebergten valt sneeuw. In het Oostzeegebied waait het stormachtig uit het Noorden, plaat selijk wordt hagel gemeld. In midden-Scan- dinavië nam de vorst iets toe, in het Noorden af, bij de nadering van een ondiepe depressie, die daar vrij veel regen en sneeuw brengt. De nadering van het hoogedrukgebied belooft opklaring en droog weer, dat tot Zondag kan aanhouden, indien de Noor delijke depressié -niet te snel nadert. BAROMETERSTAND: Hedenmorgen 10 uur Stand van gister Neiging: Vooruitgang. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien KI. Houtstraat 13 Tel. 14112. THERMOMETERSTAND Hoogste heden Laagste hedennacht 766 m.M. 763 m.M. 59 gr, F. 48 gr. F. Maatregelen tegen prijs opdrijving. Te Haarlem zijn bij de politie nog slechts weinig klachten ontvangen. De waarnemend Commissaris van Politie te Haarlem deelde ons mede, dtat er tot nu toe zeer weinig klachten zijn binnengekomen over prijsopdrijvingen. Donderdag waren er drie klachten. Deze zijn door de politie onderzocht, maar er werd geen reden gevonden om verder in te grijpen, omdat de betrokken winkeliers (het waren kleine zaken) beloofden om de nog aanwezige goederen voor de oude prijzen te verkoopen. Heden zijn weer twee klachten binnen gekomen, die nog nader worden onderzocht, maar reeds nu is te zeggen dat die ook niet van ernstigen aard zijn. De politie heeft den indruk dat de Haarlemsche winkeliers zich vrijwel algemeen houden aan tie gedragslijn die door de Overheid wordt ge wenscht Maar natuurlijk wordt daarop het oog ge houden. Een elders gepubliceerd bericht, dat door de politie een speciale dienst tegen prijsopdrij ving in het leven geroepen is, waarbij een inspecteur en een aantal rechercheurs te werk gesteld zijn, noemde de waarn. commis saris absoluut onjuist. Nu er nog zoo weinig klachten zijn is er daartoe ook geen aanlei ding. De onderzoekingen gaan gewoon onder het andere werk door. Iets anders zou het worden als er in de naaste toekomst zooveel klachten kwamen, dat er speciale maatregelen noodig zouden zijn. Indisch sportvlieger vermist. Op een vacantievlucht in Australië. PERTH, 2 Oct. (A.N.P.) Twee vliegtuigen uit Perth in West Australië zoeken ten oosten van Kalgoorlië naar den Nederlandschen sportvlieger Rous van Beekman uit Bandoeng. De heer Rous vertrok Woensdag met zijn sportvliegtuig uit Perth voor een vacantie vlucht rond Australië. Men vreest, dat hij uit de koers is geraakt en in een onherbergzame streek is neergestort. Twee vliegtuigen" van de Royal Airforce zullen zich morgen bil de zoekende vliegtuigen aansluiten. Een laatste verzoek. Een laatste oproeping! Stadgenooten! Morgen, Zaterdag- Jaarlijksche collecte Comité bestrijding gevolgen der werkloosheid. Van verschillende zijden is u aangespoord deze collecte te steunen met uw gaven. Mag ik dit verzoek ook nog eens dringend tot U richten? Het is zoo bitter noodig. De nood is zoo groot in de gezinnen van onze werkloozen. Het gebrek aan kleeding schoeisel, dekking, kachels enz. wordt steeds grooter en nijpender door deze, zoo lang durige werkloosheid. Steunt daarom morgen mild het werk van genoemd Comité door het offertje van allen. Nogmaals, de toestanden in de gezinnen roepen om hulp! W. J. B. VAN LIEMT Wethouder Armwezen en Werkloozenzorg. Onze vischuitvoer naar Frankrijk. De zaak is weer in orde. Het blijkt, dat het met de kwestie van den Tlschuitvoer naar Frankrijk een storm in een glas water is geweest. Uit 't desbetreffende bericht in ons blad heeft men trouwens reeds kunnen zien, dat de exporteurs de meening waren toegedaan, dat de zaak wel spoedig weer in orde zou komen. Er was dan ook geenszins reden tot het lanceeren van sen- sationeele berichten dienaangaande, zooals wij die in andere bladen hebben gelezen, waarin zelfs werd gesproken over een pa niekstemming onder de betrokken expor teurs. Reeds gisteren is aan deze expor teurs medegedeeld, dat er weer con senten beschikbaar konden worden gesteld, aangezien Frankrijk inmid dels de nieuwe quota had bepaald. Naar wij vernemen is er in de regeling niets veranderd. De toegekende hoeveelheden zijn gesteld op de oude winterbasis. De zaak is dus thans weer in orde. GOUDEN AMBTSJUBILEUM DS. P. S. MEERBURG. Zaterdag 3 October zal het 50 jaar geleden zijn dat ds. P. S. Meerburg, em. predikant al hier, op 3 October 1886 in zijn eerste stand plaats. Kethel, bevestigd werd. Achtereenvolgens was ds. Meerburg daarna predikant te Capelle aan den IJssel, 's Grave- land, Maasland In 1904 vertrok ds. Meerburg naar Hiilegom, waar hij eveneens tot kerk voogd gekozen werd. Eetn ernstig maaglijden noopte hem in 1906 zijn ambt neer te leggen en emeritaat aan te vragen. Hij vestigde zich te Soest waar zijn gezond heidstoestand na iy2 jaar aanmerkelijk ver beterde. Op verzoek van ds L. J. Heldring te Amsterdam zette ds. Meerburg zijn schouders onder het plan tot oprichting van een opvoe dingsgesticht voor verwaarloosde jongens van wege de Ned. Herv. Kerk. zoo is de bekende Stichting „Valkerheide" te Maasbergen er ge komen, hoofdzakelijk door het volhardend pogen van ds. Meerburg. In 1914 verhuisde ds. Meerburg naar Hilversum, waar hij voorzitter der kerkvoogdij werd en de zaak der predi kantstraktementen aanvatte; in 1919 vestigde hij zich te Utrecht, waar hij in 1922 secreta ris der kerkvoogdij werd. Aan zijn bemoeiin gen is het te danken geweest, dat de Utrecht- sche Kerkvoorgdij het terrein aan den Am- sterdamschen Straatweg ten geschenke kreeg, waarop de Oranjekerk is verrezen. Begin 1924 moest ds. Meerburg om gezond heidsredenen zijn ontslag nemen als kerk voogd. Na het overlijden van zijn echtgenoote ves tigde ds. Meerburg zich in April 1928 te Haar lem. In 1928 nam hij ook ontslag als curator van het Chr. Gymnasium te Utrecht, welke functie hij vele jaren heeft vervuld. Zij nog vermeld dat hij 24 Juli 1911 benoemd werd tot lid van het Kon. Ned. Aardrijkskun dig Genootschap. Door uitstedigheid op 3 October zal ds. Meerburg zich aan een officieele viering van het jubileum onttrekken. Naar de 3 October feesten in Leiden met de Plein-Tax, niet duurder dan trein. Met 5 a 6 personen in groote wagens PLEIN 23, TELEFOON 16158 (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: VRIJDAG 2 OCTOBER Stadsschouwburg: Haarlem's Tooneel, 8 u. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Cinema Palace: Fanfare d'amour, 7 en 9.15 uur Frans Hals Theater: Bette Davis in „Een fatale vrouw 2 30. 7 en 9.15 uur Luxor Sound Theater: Three Kids and a Queen (Grootmoedertje), 2.30. 7 en 9 15 uur. Rembrandt Theater: Merijntje Gijzen's Jeugd naar den roman van A. M. de Jong. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 3 OCTOBER Stadsschouwburg: Droste's Tooneel ver 8.15 uur Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12 uur Londen 9.131A Berlijn 74 °arij.s 8.70 Brussel 31 1/4 Zwitserland 42 1/4 New-York 1.85 NEDERLANDS ASTROLOGISCH GENOOTSCHAP. Maandagavond 12 October houdt de heer Th. J. J. Ram. Hoofdbestuurslid van het N.A.G.. een voordracht in gebouw „De Nij verheid". De titel van deze voordracht is: „Wat zegt een horoscoop". VOETBAL. R.C.H.—AJAX. Voor dezen belangrijken wedstrijd, waarvoor zoowel hier als in Amsterdam groote belang stelling bestaat, is het R.C.H.-elftal als volgt samengesteld: Metten, Kors, Prevost Sr., Kloos, Slot, v. d. Gevel, v. Musscher, Hellingman, v. d. Horst, Hoogendoorn, Lenselink. Ei- zijn door het bestuur van R C.H. maat regelen genomen, opdat een ieder den wed strijd goed zal kunnen volgen. Gehoopt wordt, dat de toeschouwers zoo vroeg mogelijk aan wezig zullen zijn, opdat opstoppingen aan de loketten voorkomen worden. BILJARTEN. D. E. S.—V. O. G. (AMSTERDAM). Voor de clubmatch tusschen deze vereeni- gingen werden Donderdag de volgende par tijen gespeeld: V. O. G.—D. E. S. Lijmer De Foeljager 200 163 brt. 26 25 h.s. 26 16 gem. 7.69 6.52 Ninaber De korte 50 39 50 49 5 4 1.— 0.79 Slijkermans Kesseling 96 100 56 56 7 9 1.71 1.78 v. Dijk Blok Steenkisct 70 69 46 45 7 8 1.52 1.53 Monsees Out 125 120 50 49 13 8 2.50 2.44 v. d. Voort De Korte 50 47 51 50 5 4 0.98 0.94 Totaal 591 538 HENGELEN UITDAGINGSWEDSTRIJD. De vischcoileges „De Forel" en „Het Kar- pertje" hielden een wedstrijd op witvisch in de Ringvaart te Vijfhuizen, waarvoor een mooie beker beschikbaar was. Ondanks het zeer slechte weer werden er nog in totaal 191 stuks gevangen. Hiervan wist „Het Karpertje" met 112 stuks te zegevieren; „De Forel" had er 79. De secretaris, de heer Rijs, reikte den beker aan den voorzitter van „Het Karper tje", den heer Van Stein, uit. Deze dankte en overhandigde den heer Rijs een mooien krans als aandenken aan dezen sportieven wedstrijd. Tevens was er nog een draagmedaille be schikbaar voor den „held van den dag". Deze werd gewonnen door A. v. d. Aar van „Het Karpertje" met 28 stuks. SCHAKEN. SIMULTAAN-SéANCE Dr. J. H. PANNEKOEK. Donderdagavond speelde Dr. J. H. Panne- koek aan 32 borden simultaan tegen leden en genoodigden van de Schaakclub .De Ro- chade". Dr. Pannekoek won 26 partijen, re mise werden de partijen tegen de heeren J. F. Marïtz, A. N'. Roosen, J. P. A. van Dorp, A. Strengers en W. Mantel. De heer W. A. J. de Mol won zijn partij. LAWNTENNIS. TENNISSPELLEIDER. Voor de tweede maal werden in den Haag de examens gehouden door den Ned. Lawn- Tennisbond voor tennisspelleider. Ditmaal wa ren er 13 candidaten (v.j. 21). uit Den Haag, Amsterdam, Utrecht, Venlo, Beverwijk en Den Helder. De uitslag was gunstiger dan vorig jaar. Acht candidaten werden toegelaten; het vorig jaar drie. De heeren Th. van 't Lam en C. M. M. Con- standse, waren lid van de examencommissie. Het examen bestaat uit een theoretisch en praktisch gedeelte en wordt jaarlijks in Sep tember afgenomen. WATERPOLO. OOK DIT JAAR EEN WINTERCOMPETITIE? Wij vernemen, dat de waterpolocommissie van den K N. Z. B. in beginsel besloten heeft, ook dit seizoen een wintercompetitie te orga- niseeren. Een onderzoek naar de practische mogelijkheden, dit met het oog op het aantal overdekte inrichtingen in ons land, zal worden ingesteld. SCHIETEN. JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN „NIMROD" De stand der jubileum-schietwedstrijden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der schietvereeniging „Nimrod" te Alkmaar luidde op de helft van den wedstrijd: Korpswedstrijden le vijftallen: 1. Bijz. Vrijw. Landstorm Alkmaar 200 punten; 2. Alkmaar- sche Politie Sportvereeniging 176 pnt.; 3. Bur gerwacht Bloemendaal 170 pnt. Korpswedstrijden 2e vijftallen: 1. Alkmaar- sche Politie Sportvereeniging 148 pnt.; 2. Scherpschutters Vereeniging Egmond aan Zee 147 pnt. Om den burgerwachter-wisselbeker; Bur gerwacht Bloemendaal 380 pnt. Kampioenswedstrijd: C. F. Visse, Bloemen daal. 132 pnt. Jubileum wedstrijd klasse a: 1. C. F. Visse Bloemendaal. 43 pnt. Personeele wedstrijd klasse a: 1. C. F. Visse Bloemendaal, 47 (46); 2. Th. van Gijsen, Alk maar. 47 (43); 3. J. Volberda, Alkmaar, 45 (47'. Personeele wedstrijd klasse b: 1. J. Kaan dorp, Schoorl, 38; 2. J. Marbus. Alkmaar. 37' 3. Th. Hulskamp, Alkmaar, 36. De wedstrijden worden Zaterdagavond 3 October gesloten. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Voor a.s. Zondag wordt het volgende pro gramma voor de clubs uit Haarlem en om streken gespeeld te Haarlem aan de Klever laan: Heeren: Rapiditas (comb.)—S.SS 3 uur: Concordia—Rapiditas 9.45 uur: Dames- RapiditasConcordia 2 uur; ^te Halfweg: 10.30 dames:' S.S.S.—Rapiditas in de Haarlemmermeer: heeren: 2.45 uur LijndenNiloc; 11.30 uur: Lijnden IINiloc II: (dames) 1.30 uur: Lijnden—Niloc. Concordia en Rapiditas openen te Haarlem het officieele Handbalseizoen met ontmoetin gen van hun beide eerste elftallen. Aan de Kleverlaan zullen Zondagmorgen en -mid dag twee zeer spannende ontmoetingen plaats hebben, te meer daar Rapiditas (heeren) met 4 invallers en de Rapiditas dames met twee invalsters uitkomen, zoodat gelijkwaardige partijen elkaar zullen bekampen. De dames- reserves gaan op bezoek bij S.S.S. en behoeven aldaar zeker geen nederlaag te lijden. Op het Lijnden-terrein in de Haarlemmermeer zal Niloc den vrijen dag willen gebruiken door revanche te nemen voor de op het j.l. gehou den tournooi geleden 84 nederlaag, maar of zij hiertoe in staat zal zijn, betwijfelen wij, gelet op de uitstekende conditie van Lijnden. Aan de Niloc-dames en de reserves geven wij meer kans op een kleine overwinning. LEZING OVER HANDBAL. Binnenkort, wellicht nog in de maand Oc tober, zal te Haarlem voor belangstellen en meer speciaal voor de leden der Haarlemsche vereeniging „Concordia" en „Rapiditas" een lezing worden georganiseerd waar de heer F. Marx uit Den Haag zal spreken over het Handbalspel. Verder organiseert de Bond-Handbal-Com- missie op Vrijdag 9 October a.s. in Hotel „De Roode Leeuw" te Amsterdam een bijeenkomst voor belangstellenden en scheidsrechters, waar 't Scheidsrechtersvraagstuk en de Spel regels besproken zullen worden. HEEMSTEDE Zilveren jubileum D. J. v. d. Stam. Donderdag herdacht de heer D. J. v. d. Stam hoofd der Chr. Bosch en Hovenschool aan de Adr. Pauwlaan den dag dat hij voor 25 jaar als hoofd der Chr. school aan den Voorweg zijn intrede in Heemstede deed. Hoewel de jubilaris in de morgenuren ge woon zijn arbeid verrichtte was er toch een zekere feestelijke stemming op de school te bemerken. Ten teeken van feest waperden de vlaggen naast den omgeving vdn het gebouw maar aan zijn particuliere woning aan de Adr. Pauwlaan was het feest meer merkbaar. Reeds de eerste post bracht een stapel schriftelijke felicitaties aan, die zich in den loop van den dag steeds vergrootte. Al spoedig werd de woning in een bloem hof herschapen, zoo waren er o.a. bloemen manden van de Chr. Schoolvereeniging Heem stede, van de Vereeniging van Chr. Onder wijzeressen en onderwijzers afd. Kennemer- land van leerlingen der Bosch en Hoven- school van de Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer. fruitmanden o.m. van de Ver eeniging tot wering van schoolverzuim, van meisjes „oudleerlingen", gebak en bloemen van collega's, ouders van leerlingen en oud leerlingen. De eersten die den jubilaris, nadat hij pas zijn woning heeft betreden, hun gelukwen- schen kwamen aanbieden, waren de ver tegenwoordigers van de afd. Kennemerland van den bond van Christelijke onderwijzers, waarvan de jubilaris destijds lang voorzitter is geweest, waarbij naast woorden van dank voor het vele dat de jubilaris zoowel voor den bond als voor het onderwijs heeft gedaan, den wensch werd uitgesproken dat God hem nog vele jaren van arbeid moge geven tot heil der kinderen van ons volk. Van de gelegenheid den heer v. d. Stam hun gelukwenschen aan te bieden, maakten oa. gebruik burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn, namens B. en W., vele hoofden van scholen, ook uit andere plaatsen, waarvan wij noemen de heer J. de Jong, thans hoofd der Bronsteeschool, welke vele jaren met den jubilaris als naaste buren heeft ge werkt en de heer D. Pronk. Verder toonden hun belangstelling Ds. Briët, Ds. Barger en Ds. Dondorp, Mr. Stuf- kens. Griffier der Staten van N.-Holland, de heer Warneling namens V(oor) O(nze) J(onge) O(nderwijzers), deputaties van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, Ver eeniging tot viering van Koninginnedag, Dr. Ledeboer namens de stichting Meer en Bosch, de heer Th. M. Schilling, hoofdcom mies afd. Onderwijs, de heer J. Schelling, diretceur van Openbare Werken en talrijk vele ouders, oud-leerlingen en vrienden. Onder de talrijk vele schriftelijke felicaties was een zeer waardeerend schrijven van den weled. gestr. heer v. d. Weijer, Inspecteur van het Onderwijs en van oud-leerlingen ook van ver buiten de gemeente. Zilveren jubileum T. Saarloos. Vandaag herdacht de heer T. Saarloos den dag, waarop hij vóór 25 jaar in dienst kwam van de gemeente Heemstede, aanvankelijk als arbeider aan paden en wegen, doch spoedig als opzichter van de begraafplaats. Daar zijn werkkring ressorteerd onder de af deel in g Openbare Werken, had de officieele huldiging plaats in het gebouw van Openbare Werken, waar de jubilaris met zijn familie door het geheele corps van ambtenaren en ar beiders werd ontvangen in de fraai met groen en bloemen versierde teekenzaal. Namens B. en W. voerde hier allereerst het woord de heer N. Vos, gemeentesecretaris (de wethouder van Openbare Werken was ver hinderd). U hebt uw plicht gedaan, aldus spr., op een wijze die allen lof verdient. Begonnen als arbeider aan wegen en paden kreeg u al spoe dig uw aanstelling als doodgraver, een sober en een somber ambt. Voor uw werk heeft het gemeentebestuur groote waardeering. Maar ook uw zorg voor de begraafplaats is steeds voorbeeldig geweest en heeft Heemstede, wat de zorg voor haar eigendommen betreft, een goeden naam, de begraafplaats mag als een der meest verzorgde instellingen genoemd worden. En op dezen dag, zoo ging spr. voort, wil het gemeentebestuur ten aanhoore van alle ambtenaren en werklieden verklaren dat wij eerlijke en trouwe arbeiders in dienst hebben, onder wie de jublilaris een der eerste plaatsen inneemt. Met den wensch dat de jubilaris nog vele jaren met denzelfden ijver en toewijding zijn arbeid zou mogen verrichten in het belang van Heemstede overhandigde spr. namens het ge meentebestuur de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Vervolgens voerde het woord de heer J. Schelling, directeur van Openbare Werken, die zeide het een bijzonder genoegen gevonden te hebben, dat zijn keus in 1914 op Saarloos was gevallen. Namens de ambtenaren overhandigde spr. den jubilaris een uit de hand vervaardigde luxe sigarendoos. Namens het jubileumfonds sprak nog de heer P. Zegwaard, die deed uitkomen de pret tige verstandhouding tusschen den jubilaris en het personeel. Namens het personeel over handigde hij den jubilaris een gouden horloge met inscriptie. Een schoonzoon dankte namens den jubila ris voor de hartelijke woorden en de fraaie cadeaux Hierna kreeg de jubilaris de gelegenheid in, huiselijken kring den feestdag voort te zetten,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2