De burgeroorlog in Spanje. THIJS IJS EN HET KATTENLECER Wordt de toestand voor de Haarlemsche nijverheid gunstiger? V R IJ D A G 2 OCTOBER 1936 H A A R E E M'S D A G B E A D' Autonomie voor het Baskenland. Madrileensche advocaten doen een beroep op de wereldmeening. Uit Madrid: De regeering Largo Caballero heeft zich gistermiddag aan de Cortes voor gesteld. Kr waren in en bij het Cortesgebouw uitge breide voorzorgsmaatregelen genomen. Op strategische punten en op de in de buurt ge legen gebouwen waren verscheidene mitrail leurs in stelling gebracht. Het aantal aanwezige afgevaardigden be droeg minder dan honderd. Het waren de af gevaardigden der meerderheidspartijen: de republikeinsche linkerzijde, republikeinsche unie. Catalaansche linkerzijde, socialisten, communisten en Baskische nationalisten. De minister-president sprak een korte rede voering uit. waarin hij betreurde, dat de ver tegenwoordigers van de anarchistische vak- vereenigingen niet aan zijn regeering deel nemen. Hij zeide, dat het gemeenschappelijk doel de strijd tegen het fascisme is. De Cortes juichte Caballero hartelijk toe en sprak bij acclamatie het ver trouwen uit in de regeering, die en thousiast werd toegejuicht. Voorts werd met algemeene stem men het autonoom statuut voor het Baskenland goedgekeurd. Medetleelingen van het ministerie van oorlog. In een Donderdag vanwege het ministerie van oorlog per radio medegedeeld communi- qué wordt verklaard, dat de situatie aan het front in het Noorden en Noordoosten onver anderd is. Ten Zuiden van Biscaye heeft de regeerings- artillerie met gunstig resultaat troepenconcen traties der opstandelingen gebombardeerd. Te Almudena zijn volgens hetzelfde com muniqué 400 opstandelingen overgeloopen naar de zijde der regeerings troepen. In den sector van Siguenza hebben de op standelingen de vooruitgeschoven stellingen der regeeringtroepen aangevallen. Zü werden evenwel door regeeeringsartille- rie en -vliegtuigen tot den terugtocht gedwon gen, waarbij zij groote verliezen leden. Aan het Zuidelijk front had de activiteit geen beteekenis. In den sector van Olias Bargas (provincie Toledo) heeft de luchtmacht der opstande lingen de regeeringstroepen langen tijd ge bombardeerd. Malaga door de opstande lingen gebombardeerd. Te Gibraltar ontscheepte vluchtelingen hebben aan den vertegenwoordiger van Reu ter medegedeeld, dat de luchtmacht der op standelingen Malaga hevig heeft gebombar deerd, waarbij talrijke slachtoffers zijn ge- gevallen. In de haven van Malaga bevindt zich nog slechts één duikboot der regeering. Twee stoomschepen der opstandelingen va ren voortdurend tusschen Ceuta en Algeciras heen en weer voor het vervoeren van Ara bische troepen en groote hoeveelheden mu nitie, bestemd voor het komende offensief tegen Malaga. Manifest der Madrileéhsche advocaten. Het officieele Spaansche agentschap Fabra publiceert naar het A.N.P. bericht een uit voerig manifest, dat door de Madrileensche advocaten tot de buitenlandsche advocaten en de openbare meening ter wereld gericht is en betrekking heeft op de „ontelbare mis daden eii daden van wreedheid, die door de opstandelingen begaan zijn in de gebieden, die zij bezetten". Het document zet uiteen, dat de militairen hun plicht verzaakt hebben en het volk bestrijden met de wapenen, die het hun gegeven had te zijner verdediging en verplicht op nadrukkelijke wijze de lei ding van de Madrileensche balie haar stem voor de beschaafde wereld te verheffen in protest tegen het met voeten treden der ele mentairste menschelijke rechten en ter ver krijging van de solidariteit van alle behoor lijke menschen. „Wij vragen den moreelen steun van de wereld voor deze golf van Barbary. die Spanje met den steun van de imperialisti sche begeerten van andere lande overwel digt. Op de gevangen genomen opstandelin genleiders zijn gedrukte orders gevonden, waarin bevolen werd niet alleen de leiders der arbeidersorganisaties, maar ook de leden van hun gezinnen te dooden". Het document maakt o.m. melding van de bekende executie te Badajoz van 1500 gevan genen. In Sevilla zijn 9000 boeren en arbeiders ge dood, vrouwen geschonden en vermoord, kin deren opgebracht Queipo de Llano heeft zich voor den radiozender van Sevilla niet ontzien derselijke tooneelen te verhalen. Het document eindigt met een oproep tot de openbare wereldmeening de opstandelin gen te isoleeren. toekomst werd uitgesloten, maar dat het land niet op een punt was aangekomen, dat het noodzakelijk zou zijn een oorlogsverhotiding in te voeren en de voorspoed, die in het land terugkeert, in gevaar te brengen. Tenslotte zeide Hoare: „Er is niets in dit programma, dat niet noodig zou zijn ter uit voering van onze verplichtingen krachtens het collectieve vredessysteem of voor het on dersteunen van het leven en het handhaven van de welvaart van een groot volk, zonder welks invloed de wereld in wanhoop zou af glijden naar den chaos". Na de rede van Hoare werd met algemeene stemmer, een motie aangenomen, waarin ge zegd wordt: Het volgen van een eenzijdige ontwape- nïngspolitiek door Groot Brittannië zou meer geschikt zijn den oorlog aan te moedigen dan den vrede en zou het onmogelijk maken een doelmatig collectief veiligheidssysteem in het leven te roepen. Derhalve worden de voort durende pogingen, die uit naam van den vrede gedaan worden om de normale recruteering te belemmeren en het herstel van onze defen siekrachten tot een redelijk peil, betreurd. Voorloopige vlootovereen- komst met Rusland. Reuter meldt uit Londen, dat er volledige overeenstemming bereikt is over den voorloopigen tekst van een Engelsch-Sovjet-Russisch vlootover- eenkomst. Reuter verneemt verder, dat deze overeen komst is tot stand gekomen tijdens een zit ting van Britsche en Russische vlootdeskun- digèn, welke op het departement van buiten landsche zaken te Londen is gehouden. De ontwerp-tekst is thans ter goedkeuring voor gelegd aan de belanghebbende regeeringen. Hij berust op de principes van het driemo- gendhedenverdrag van 1936. Oostenrijk. Geen devaluatie van den schilling. De bondsminlster van Financiën, dr. Draxler, en de president der Nationale Bank, Dr. Kienboeck. hebben door het officieele persbureau de volgende verklaring doen pu- bliceeren: Na zorgvuldige bestudeering van de financieele en economische positie van Oostenrijk en de mogelijke ge volgen der in het buitenland op het gebied der valutapolitiek getroffen maatregelen voor de binnenlandsche economische belangen zijn wij tot de slotsom gékomen, dat het denk beeld eener devaluatie van den schil ling met beslistheid van de hand moet worden gewezen. (D.N.B.) Heimwehrleiders betuigen hun trouw aan Starhemberg. Donderdagmiddag heeft te Weenen de bij eenkomst van de leiders der Heimatschutz ats gehad, die reeds eenmaal was uitge steld. Naar de persdienst van de bondslei- ding mededeelt, hebben alle op deze bijeen komst aanwezige leiders, hun onbeperkt ver bouwen in den bondsleider Starhemberg uitgesproken. Het optreden van majoor Fey en enkele an dere personen, die eenigen tijd geleden ma joor Fey tot Weenschen districtsleider geko zen hebben aldus het D.N.B. werd ten strengste veroordeeld. Frankrijk. Engeland. „Bewapeningstempo wordt nog versneld," aldus Hoare. Op het te Margate gehouden conservatieve congres heeft Sir Samuel Hoare een groote redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. zeide. dat de zwakheid, zelfs de veronderstelde zwakheid van het Britsche Rijk. bewezen is door een wreede beproeving, een verontrus tende factor te zijn op het gebied van de in ternationale politiek. Voortgaande gaf Hoare een beschrijving van de herbewapeningsprogramma's in Euro pa. „Staande tegenover dezen toestand", aldus vervolgde hij. hebben wij geen andere keuze dan met zoo min mogelijk vertraging ons bewapeningsprogram ten uitvoer te leggen. Wij kunnen in geen geval, welke voorstellen ook aanvaarden tot ontwapening, waardoor onze betrekkelijke zwakheid zou worden vastgelegd. Een algemeene bewapeningsbe perking kan slechts onder oogen gezien wor den op basis van ons voltooide programma. Besliste vorderingen zijn gemaakt in de afgeloopen maanden en het tempo der vor deringen zal „in de toekomst versneld worden. Het siemt tevreden", aldus Hoare verder, „in staat te zijn te verklaren, dat ons vlootbouw- program sneller tot ontwikkeling komt dan verwacht werd. De toeloop naar de luchtvaart is "root- en de nieuwe vllegtuieen. die in dienst •- der gesteld zullen de —-gelijking met ieder ander toestel ter were -unnen door staan." Klaarblijkelijk een toespeling makende op de kwestie der conscriptie, zeide Hoare. dat geen enkele wnzi^1»"* ^""orminz in de, Monetaire wetten thans door de Kamers aanvaard. De senaat heeft gisteravond bij hand opsteken den door de financieele commissie uitgewerkten compromis-tekst inzake de mo netaire wet aangenomen. De regeering had zich met dezen tekst accoord verklaard. In dezen tekest wordt gezegd, dat de regee ring, indien het levenonderhoud belangrijk duurder zou worden in vergelijking met den index van 1 October 1936, na advies van den nationalen economischen raad een verplichte verzoenings- en arbitrageprocedure kan in stellen om de arbeidsconflicten, die het ge volg zijn van de prijsstijging, te regelen Desbetreffende decreten verliezen hun geldig heid, indien zij niet binnen zes maanden aan de goedkeuring van het parlement wor den onderworpen. Ook de financieele Kamercommissie nam den compromistekst van den senaat op art. 13 ten vierde zonder wijziging aan. Nadat Blum in de vergadering van de Kamer verzocht had de beraadslagingen te bekorten, omdat hij naar Genève moest ver trekken. werden de algemeene bechouwingen over de monetaire wetsontwerpen geëindigd. De president bracht de bewuste artikelen, waarover door de commisie van financien rapport was uitgebracht in stemming waarbij Blum de Kamer vraagt te willen stemmen over den voorgelegden tekst. De Kamer nam daaop het monetaire wets ontwerp aan het 354 tegen 217 stemmen. Doordat de senaat tenslotte een amende- ment-Laffont heeft verworpen, en aldus de tekst van de Kamer in derde lezing heeft goedgekeurd, is het monetaire wetsontwerp thans definitief aangenomen. Toestel tijdens Afrika-race verongelukt. De piloot Findlay en de marconist Morgan gedood. Reuter meldt uit Johannesburg, dat het door Finlay en Waller be stuurde toestel te Abercorn is neer gestort. Findlay en de marconist Mor gan zijn gedood. Waller en den pas sagier, Peachey genaamd, zijn ge wond. Volgens het verhaal van een ooggetuige is het toestel een Airspeed Envoy, kort nadat het „los" van den grond was. in aanraking gekomen met een groepje boomen, dat aan het einde van het vliegveld staat. Het vlieg tuig bleef in de boomen hangen en kwam daarna op den grond terecht. De ooggetui gen begaven zich ijlings naar de plaats van het ongeluk, waar zij het geheel vernielde toestel aantroffen. De vier inzittenden be vonden zich te midden van het puin van het toestel. De lijken van Findlay en den radio telegrafist Morgan, waren deerlijk verminkt. Beiden zullen het ongeluk slechts enkele mi nuten overleefd hebben. Waller en Peachey hebben ieder enkele gebroken ribben, ter wijl zij voorts beenwonden hebben opgedaan. Hun toestand is evenwel niet ernstig. De tijd van Scott. Scott. de winnaar van de luchtrace Ports mouth-Johannesburg, heeft den afstand van 9841 K.M. afgelegd in 52 uur 56 minuten en 48.2 seconden. Zijn gemiddelde uursnelheid was 197 K.M. Ook Lllewellyn moest opgeven. Het schijnt thans, dat Llewellyn een voor sprong had op Scott, toen hij nabij het Tan- ganyikameer moest opgeven. Llewellyn had gebrek aan benzine gekregen en trachtte het vliegveld Abercorn te bereiken. Hij slaag de hierin echter niet tengevolge van het slechte zicht, dat ontstaan was door groote rookwolken, afkomstig van brandende gras sen Nadat het toestel eenigen tijd rondge- cirkeldhad, is het tegen den grond geslagen, toen de benzine totaal op was. Scott kwam een uur later op het vliegveld Abercorn aan. De wolken waren toen weggetrokken en hij kon veilig landen. Het schijnt twijfelachtig of buiten Scott nog een der deelnemers binnen den vastge- stelden maximumtijd het einddoel zal berei ken. HET AUTOMOBIELVERKEER MET IIET BUITENLAND De K.N.A.C. heeft van verschillende zijden bericht ontvangen, dat in verband met het goud-uitvoerverbod, de automobilisten, die Nederland verlaten door de Nederlandsche douane worden gecontroleerd. Men verzuime dus niet uit zichzelf halt te houden, aangezien men niet ongestraft kan doorrijden. In verband met de waardevermindering van den gulden. De meening van eenige indastriëelen. HAARLEM Vrijdag. De verandering, die in de Neder landsche monetaire politiek is inge treden, zal natuurlijk belangrijke gevolgen hebben voor de verschillen de industrieën en bedrijven. Hoe de toestand zich voor onze nijverheid zal ontwikkelen, is begrijpelijkerwijs nog niet met zekerheid te zeggen. De toekomst moet hier leeren, of een op leving of misschien het tegendeel daarvan het gevolg van de waarde vermindering van onze munt zal zijn. Wij hebben de directies van de voornaam ste Haarlemsche bedrijven eens gevraagd naar haar meening over de gevolgen van de muntdepreciatie voor haar bedrijven Na tuurlijk stelden alle leiders van onze Haar lemsche industrieën op den voorgrond, dat de toestand op het oogenblik nog te onzeker is, dan dat zij een stellige verwachting kon den uitspreken, maar over het algemeen was men toch niet pessimistisch gestemd. De directie van de N.V. Stork-Hijseli, de belangrijke machinefabrieken aan het Noor der Buiten Spaarne, verwachtte, dat in de metaalindustrie in het algemeen een ople ving zeker niet zal uitblijven. Bij Stork- Hijsch zal, wanneer een evenwicht in den huidigen toestand is ingetreden op het oogenblik zijn alle offertes nog ingetrokken en worden zoo goed als geen zaken gedaan zeker een gunstigen invloed van de de preciatie van den gulden ondervinden. Voor al het bedrijf van de werf Conrad, dat voor namelijk voor den export werkt, zal een op leving waarnemen. Deze directie sprak als haar meening uit, dat een verdere deprecia tie met meer dan 15 a 20 percent, b.v. van 30 percent, nog gunstiger resultaten zal op leveren. Een andere belangrijke machine-industrie in onze stad. de Haarlemsche Machinefa briek v. h. gebr. Figée, die wij raadpleegden, waagde het nog niet eenige verwachting in welke richting ook uit te spreken. De toe stand was nog te zeer verward, dan dat men een voorspelling zou kunnen doen De firma J. J. Beijnes, die voornamelijk voor de binnenlandsche markt werkt, zal slechts indirect gunstige gevolgen van de devaluatie ondervinden. Natuurlijk was zij gedekt, zoodat zij geen nadeelen heeft ge leden. Wanneer echter een algemeene ople ving het vervoer van de Nederl. Spoorwegen zou stimuleeren zou de mogelijkheid be staan, dat de firma Beijnes door groote be stellingen van die zijde voordeel zou hebben. Ook in een andere tak van industrie in de Hervatting geldverkeer met het buitenland. Met ingang van heden is het postwissel- verkeer met België, Canada, Denemarken, Duitschland, Griekenland. Groot-Brittannië, Noorwegen, de Unie van Zuid-Afrika. de Ver. Staten van Amerika en Zweden hervat. De herleidingskoerseh zijn voorloopig vast gesteld als volgt: belga's 100 f 31. dollars 100 f 186.— kr. 100 f 41.— R.mk. 100 f 75.— dollars 100 f 186.— pond 1 kr. 100 .20 46.— (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Nog voordat Thijs en de houthakker bij den hollen boomstam aan gekomen zijn, klinkt hun al het verschrikkelijke kabaal van de ge vangen dieren tegemoet. Het is nu zelfs nog erger geworden, want de tooverkatten hebben begrepen, dat zij in een valstrik geloopen zijn. „Laat ons los," krijscht het heele gezelschap in koor. De houthakker staat te beven als een riet, als hij hoort hoe de beesten te keer gaan. „Trek je er maar niets van aan," stelt Thijs hem gerust. „Het deksel zit er stevig genoeg op. Hak den stam maar snel bij de wortels door, dan slepen we het heele geval naar den burgemeeser en die zal wel weten wat hem te doen staat." De houthakker begrijpt nu wat Thijs eigenlijk van plan is en slaat zijn bijl meteen in het hout. Voor België Voor Canada Voor Denemarken Voor Duitschland Voor Griekenland Voor Gr. Brittannië Voor Noorwegen Voor de Unie v. Zuid Afrika pond 1 f Voor de Ver. Staten v. Amerika dollars 100 f Voor Zweden kr. 100 f 47. De diensten der quitantiezendingen, der met verrekening belaste aangeteekende stukken en brieven en doosjes met aangegeven waarde der verrekenpaketten, alsmede der vrij uit te reiken zendingen en paketten, voor zoover zij tot 28 September 1.1. in het verkeer met de genoemde landen bestonden, zijn mede heden hervat. PARELS UIT DE DUNA. Men schrijft uit Riga aan de K.W.P.: Een goudsmid van een klein stadje in Let land, die zich tot nu toe hoofdzakelijk met het. vervaardigen van barnsteenen kunstvoor werpen bezighield, bood laatst op de beurs voor edelsteenen te Riga tweehonderd rivier parels te koop aan. Het zeldzame feit baarde groot opzien, vooral toen bekend werd dat deze parels, die overigens klein en onregelmatig van vorm waren, uit de zijriviertjes van de Duna afkom stig waren. De goudsmid vertelde, dat hij zich in zijn schooljaren levendig interesseerde voor de parelvisscherij. Hij had eens in een oud boek gelezen, dat eertijds de Baltische rivieren vee) parels opleverden, doch dat het winstgevende bedrijf tengevolge van de hebzuchtige be oefenaars geheel ten onder ging. In den tijd van Katharina de Groote kocht het Russische hof de zoogenaamde barok- parels van de Lijflandsche parelvisschers. Die parels gebruikte men voornamelijk voor de versiering van kleedingstukken. hoofdbedek kingen en de afbeeldingen van heiligen. Het is een feit. dat de parelvisscherij in de rivie ren van Lijfland en Noord-Rusland gedu rende langen tijd in geheel Europa bekend was. Nog in het jaar 1860 voerde Rusland voor een waarde van" 181.520 roebel aan rivierparels en parelmoer uit. De bovengenoemde goudsmid, die in Ha- senpoth woonachtig is. deelde nog mede, dat hij zich van nu af op een vakkundige kwee- kerij van pareloesters zal gaan toeleggen, wat. gezien den stand van het oesterzaad. geen on- voordeelige bezigheid belooft te worden. Spaarnestad verwachtte men op den duur een opleving tengevolge van de monetaire veranderingen in ons land. De Haarlemsche Stoomverffabriek heeft op het oogenblik nog eenige schade, doordat verschillende loopen- de contracten nog tegen de oude prijzen uit gevoerd moeten worden, terwijl enkele leve ranciers van die firma de prijzen sterk ver hoogd hebben. In de toekomst verwacht men hier echter wel een opleving. De Vernisfabriek van de firma M. Savrij en Zonen kon op het oogenblik wel een opleving constateeren, omdat er veel bestellingen bin nenkomen. Of dit echter van blijvenden aard zal zijn, kon men ons niet zeggen, daar men den toestand nog veel te onzeker achtte. Ook de directie van de Haarl. Stoomzeepfabriek Het Klaverblad waagde zich niet aan eenige profetie betreffende de toekomst van dit be drijf in verband met de devaluatie. De N.V. Hin's Kousen- en Handschoenen fabriek daarentegen zal. zoo zeide ons de di rectie, een verbetering in haar bedrijf gaan bespeuren. Immers men verwacht daar een algemeene opleving in de textielindustrie, die haar weerslag zal geven in dit Haarlem sche bedrijf. De groote vraag is hier nog. of de Duitsche exporteurs. wraarvan de firma Hin veel waren moet betrekken, hun prijzen aanzienlijk zullen verhoogen of niet De directie van de N.V. Droste's Cacao- en Chocoladefabriek, eveneens een belangrijke industrie in onze stad, was van meening dat er nog geen evenwicht In den toestand is in getreden. De waardevermindering van den gulden heeft twee gevolgen: duurdere in- koopen uit het buitenland, maar een betere mogelijkheid voor den export. Welke van die twee factoren voor dit bedrijf de overhand zal krijgen, is nog niet te zeggen. Tenslotte hebben wij ook nog de meening gevraagd van de directie van een bedrijf, dat weliswaar buiten Haarlem gevestigd is, maar waarvan het wel en wee toch voor onze stad van belang is, nl. van de Kunstzand- steenfabriek Arnoud te Hillegom. Hier was men van meening, dat van een directe op leving in dat bedrijf geen sprake kon zijn. Veel zal afhangen van de reactie van de woningmarkt op de waardevermindering van de munt. Wanneer er in de toekomst meer gebouwd zal worden, dan zal ook de Kunst- zandsteenfabriek te Hillegom hier de gun stige gevolgen van ondervinden. Wanneer wij uit al deze verklarin gen van Haarlemsche industrieëlen de slotsom trekken, dan moeten wij constateeren, dat de optimistische toon hier wel de sterkste is. Veel ligt nog in de schoot der toekomst verbor gen en al te stoute verwachtingen mogen wij niet koesteren, maar de algemeene indruk is toch wél, dat de Haarlemsche industrie en daarmede onze geheele stad, met een zeker ver trouwen de ontwikkeling van den toestand afwacht. PHOGKAMMA ZATERDAG 3 OCTOBER 1936. KIST MET GELD GESTOLEN. Dieven hebben Donderdagmiddag kans ge zien een kist met geld. welke 80 K G. woog. en waarin de loonen zaten, die aan een beet wortelsuikerfabriek op een van de Zuid-Hol- landsche eilanden moesten worden uitbe taald. uit een postwagen van de R.T.M. te halen. Tot nu toe is men er niet in geslaagd de dieven op te sporen. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 4.005.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 KRO-orkest (vervolg). 3.00 Kinderuur. 4.00 HIRO. 5.00 KRO-Boys. 5.30 Esperanto-nieuws. 5.45 KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gram.pl. 6.20 Journ. weekoverzcht. 6.45 Gram.pl. 6.50 Inleiding a.s. Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 Kath. RVU. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berich ten ANP. Mededeelingen. 8.10 Overpeinzing en Gram.pl. 8,30 Kalman-concert uit Weenen. 10.00 Causerie over de a.s. modecursus. 10.10 KRO-Melodisten-m.m.v. solist. 10.30 Berichten ANP. 10.35 Vervolg van 10.10. 11.15—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VAR4-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht, orgel en VARA-Groot-or- kest. 12.00—1.45 Gram.pl. 2.00 Toespraak. 2.20 3.35 R'damsch Philh. Orkest m.m.v. solisten. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Vervolg con cert. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgelspel. 6.30 „De Wielewaal" en causerie. 7.00 VRO. 8.00 Herh. SOS-ber. 8.03 Berichten ANP. VARA- Varia. 8.15 Gevar. programma. 9.00 Berichten. 9.05 Vervolg gevar. programma m.m.v. Ram- blesr-Vara-Dansorkest. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Toespraak. 10.15 VARA-Grootorkest. 11.15 Gram.pl. 11.30 Orgelspel. DROITWICH, 1500 M. 11.05 „Over the sea", causerie. 11.20 Orgel spel. 11.50 Het Willoughby-strijkwartet. 12.50 Gram.pl. 1.20 Het Commodore-Grandorkest. 2.20 Gram.pl. 3.05 Het Coventry Hippodrome- orkest. 3.35 Toespraak 3.55 Het Serge-Krish- Septet. 4 35 Het BBC-Schotsche orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.40 Sportnieuws. 6.50 Welsch intermezzo. 7.10 Het BBC-Theater- orkest m.m.v. solisten. 8.05 Dansmuziek. 8.40 Variété-programma. 9.40 Berichten. 10.10 BBC_ Symphonie-orkest m.m.v. solist. 11.0012.20 Dansmuziek. (11.5012 00 Tijdsein. Berichten). RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 Gram.pl. 4 20 Pascal-orkest. 5.50 en 6.50 Gram.pl. 8.20 Piano-recital. 8.50 Operette-uit zending. 11.50—12.35 Dansmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Militair orkest en populair orkest. 2.35 Gevar. concert. 4.20 Gram.pl. 5.20 Mannenkoorconcert. 6.15 Dans muziek. 8.30 Gevar. programma m.m.v. Om roeporkest en solisten. 10.50—12.20 Vroolijk programma, f BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Sa lon-orkest. 150 Gram.pl. 2,23 Piano-recital. 3.20 Grampl. 3.35 Klein-orkest 4.20 en 4.50 Gram pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Klein-orkest. 7.20 Cello-recital. 8.20 Opera-uitzending. Hier na tot 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 >1. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.30 Om roeporkest. 1.50 Gram.pl. 2.20 Klein-orkest. 3.20 Gram pl. 4.35 Salon-orkest. 5.35, 6.35 en 7.05 Gram pl. 8.20 Dansmuziek. 9.20 Hoorspel 9.45 Omroeporkest. 10.30 Omroeporkest. 10 50 12.20 Gram.pl. DEUTSCHLAXDSENDER 1571 M. 8.30 Operette-uitzending. 10 20 Berichten, 10.50 Trio-concert. 11.05 Weerbericht. 11.20— 1.15 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6