Mijn kijk op het spel VIERDE KLASSE RESERVE 1E KLASSE KORFBAL ATHLETIEK HANDBAL SCHIETEN BILJARTEN SCHAKEN maandag s October 1936 HAASEE M'S D AG BE A D' 7 door Criticus. c. H.Ajax. Gedachtig aan de wijze, waarop R.CJH. in het vorige seizoen den Amsterdammers een kleine nederlaag toebracht, hebben de blauw-zwarten ook dit keer de juiste tactiek gevolgd om het technisch betere spel van Ajax te kunnen weerstaan. Het van den aan vang af ingezette hooge tempo zou ruim vol doende gebleken zijn om de thuisclub aan haar eerste overwinning in dit seizoen te hel pen, indien de voorhoede de vele goede kansen beter had benut. Het is meermalen gebleken, dat het door Ajax vertoonde fraaie positiespel en de tech nisch goede behandeling den spelers juist zooveel extra-tijd kost, al is het slechts het onderdeel van een seconde, dat de tegenpartij mits zij snel reageert en het tempo povoert het resultaat van die mooie manoeuvres kan voorkomen. Het comibineeren der Ajacieden steunt voor een belangrijk deel op het drie- hoeksspe, dat wanneer het te dikwijls wordt toegepast, ten koste van snelle terreinwinst gaat, omdat het meer in de breedte dan in de lengte van het veld wordt uitgevoerd en de spelers in de verleiding brengt, hun „pas ses" te kort te houden. Dank zij Anderiessen, die dit keer weer bizonder op dreef was, werd dit korte combineeren vooral in de tweede helft gecompenseerd door een meer open spel, waardoor de vleugelspelers veelvuldiger in den aanval werden betrokken, de attaques veel gevaarlijker werden en dat tegen het einde een min of meer geprononceerd Ajax- overwicht ten gevolge had. Dat de Amsterdammers zich desondanks met twee doelpunten en 'n gelijk spel moesten tevreden stellen, is een sprekend bewijs van de kracht der R.C.H.-defensie, die als geheel zeer goed heeft gespeeld. Metten heeft zijn doel foutloos verdedigd; hij beschikt over een goeden, vlotten stijl, waarbij het goede op stellen en klemvast vangen van de hardste schoten vermelding verdient. Ook zijn uit trappen van den stilliggenden bal was be hoorlijk verzorgd. Naast hem moet onmiddel lijk Prevost worden genoemd, die in dezen, voor hem verre van gemakkelijken wedstrijd in alle opzichten heeft voldaan. De invaller Van Thiel paste zich daar lang niet onver dienstelijk bij aan en het was wel jammer, dat twee foutjes evenzoovele doelpunten tot gevolg hadden. Hij hoede zich er voor, de taak van de halfbacks over te nemen, waar het het aanvallen van een ver van zijn doel ver wijderden vijandelijken binnenvoorwaarts be treft, omdat de vleugelspeler der tegenpartij bij den vereenvoudigden buitenspelregel te veel bewegingsvrijheid in de nabijheid van de goal krijgt Zonder den uitstekenden prestaties van Prevost en Metten eenigszins te kort te willen doen, moet ik toch het spel van Slot op de spilpiaats speciaal roemen. Zoowel vex'dedi- gend als aanvallend heeft deze over veel enthousiasme en een groot uithoudingsver mogen beschikkenden jongeling tegen het sterke Ajax-team uitnemend en veel werk verricht. Zijn opstellen en plaatsen getuigde van een degelijk begrip van zijn taak en hij trachtte voortdurend zijn vleugel spelers aan het werk te zetten. Zijn voor beeld werkte blijkbaar aanstekelijk op Van de Gevel, wiens spel als linksmidden verrassend goed was, gezien zijn geringe ervaring in eerste klasse voetbal. Vooral verdedigend heeft hij tegen den sterken Ajax-rechter- vleugel knappe staaltjes laten zien, waarbij zijn vasthoudendheid dient te worden ge prezen. Alleen zijn plaatsen liet nog te wen schen over, doch men kan ook niet alles in eens verwachten. De rechtshalf Kloos daaren- liet, hoewel zijn spel geenszins onvoldoende was, zijn tegenstanders dikwijls te vrij spel meer speciaal, wanneer hij eenmaal gepas seerd werd. Tevens moet hij den bal eerder wegwerken en zich ook op beter plaatsen toeleggen. Trouwens ook Slot dient het weg werken van het leder te bespoedigen; gewend als hij Is, rechtsbinnen te spelen, heeft hij neiging, te ver met den bal te dribbelen, wat hem veel energie kost en het passeeren van ettelijke tegenstanders noodzakelijk maakt. In de voorhoede wilde het met de combi natie niet steeds goed vlotten. Van der Horst trachtte voortdurend het spel open te houden waarin hij niet onsuccesvol was, doch de voorzetten der vleugelspelers bleven te lang uit en waren bovendien geregeld te laag. Toch was Lenselink met Van der Horst de gevaar lijkste man In den aanval; hij moet zich echter ernstig toeleggen op het nemen van hoekschoppen, die bijna allen achter het doel belandden waardoor vele kansen verloren gingen. Van der Horst had enkele malen pech met goed geplaatste schoten en kopballen; hem zij den raad gegeven bij een „rush" naar het doel den kortsten weg te volgen in plaats van, teneinde een back te passeeren. op het. laatste oogenblik met den bal om te draaien, waardoor de schietkans, moge die ook nog zoo klein zijn, meestal verloren gaat. Deze middenvoor blijft toch altijd een nuttig speler, die steeds blijft probeeren (een „trier", zeggen de Engelschen), zoodat hij steeds de volle aandacht van de vijandelijke verdediging vergt. Hoogendoorn, de linksbinnen, deed in het veld dikwijls nuttige dingen, doch de ver standhouding met zijn nevenspelers in de voorhoede liet te wenschen over, waarvan tal van misverstanden het gevolg waren en Van der Horst, zoomin als Lenselink veel steun van hem onderconden. Hij moet nog leeren een weinig meer vuur in zijn spel te brengen en zich niet te snel gewonnen te geven. Van den rechtervleugel wil ik niet te veel zeggen, omdat het hier twee jeugdige spelers betreft, die eerst kortgeleden hun debuut in hooger voetbal gemaakt hebben. Hellingman heeft ongetwijfeld aanleg en capaciteiten en zal over eenige jaren zijn weg wel vinden, doch op de moeilijke rechtsbinnenplaats was de opgave tegen deze sterke tegenpartij hem tp zwaar en tegen het einde kon hij het tempo niet meer volgen. Ook hij moet meer aan dacht aan zijn middenvoor en vleugelspeler besteden. Van Musscher als rechtsbuiten mist het is alleszins begrijpelijk, het noodige zelf vertrouwen. Hem zij de raad gegeven eerst te kijken, alvorens den bal te trappen, het leder sneller voor te zetten en zijn centers „boller" te maken, zoodat deze over de verdedigers heen in den doelmond komen. Het schieten van de R.C.H.-voorhoede liet over het algemeen veel te wenschen over en wat bepaald onvoldoende was, ik heb er reeds vroeger op gewezen, was het dekken bij ingooien van de tegenpartij; vooral Kloos en Van Thiel dienen daar aandacht aan te be steden. Te oordeelen naar de prestaties van het elftal in deze wedstrijd, hoeft R.OJï. geen zorgen voor de toekomst te hebben; er zullen na dit eerste succes wel genoeg punten wor den veroverd om een behoorlijke plaats op de ranglijst te waarborgen. GRITICflJS. SchotenA. S. C. (31) Na een zeer spannenden wedstrijd heeft Schoten een verdiende overwinning behaald. Te kwart over twee wordt begonnen; we zien een goede partij voetbal, met Schoten in de meerderheid. Na tien minuten weet Kedde het eerste doelpunt voor Schoten te scoren (1—0). A. S. C. zit ook niet stil; er dreigt van links nogal eens gevaar, maar de achterhoede van Schoten weet steeds in te grijpen. Uit een voor zet van links kogelt Eijkhof keihard in (2—0). A. S. C. moet verscheidene corners nemen; uit één hiervan scoort Van Leeuwen een ver diend tegenpunt (2—1). In de tweede helft waagt A. S, C. wat veel; Schoten kan voortdurend aanvallen. Na een half uur scoort Maas het derde doelpunt. A. S. C. werkt hard, maar heeft niet veel ge luk als een paar maal tegen de lat geschoten wordt. ZeemeeuwenT. O. G. (23) Met den wind in den rug onderneemt T.O.G. onmiddellijk eenige zeer snelle aanvallen. Reeds na twee minuten scoort de rechtsbin nen '01). De Zeemeeuwen-achterhoede kan de snelle aanvallen van T.O.G. niet stuiten; binnen vijf minuten vergrootte de rechtsbinnen den voor sprong en nog vijf minuten later tot 03. Vooral na de rust kwam er voor de Zeemeeu wen eenige verademing. Pas toen de Amster dammers teekenen van vermoeidheid begon nen te geven, waagden de Zeeumeeuwen 't hun verdedigende positie te laten varen. Weldra weet W. Kern- den stand op 13 te brengen. Uit een scrimmage voor het doel scoort C. K. Drayer (23). De hoop om gelijk te maken begint dan te leven, doch met schieten zijn de Zeemeeuwen niet gelukkig. RipperdaS. D. W. (44) Binnen twee minuten neemt S. D. W. de leiding (01). Ripperda moet flink aanpak ken om verder doelpunten te voorkomen. Het gelukt haar na een kwartier gelijk te maken. Even hierna is het 2—1. S. D. W. zakt nu af; Ripperda zet er alles op, haar voorsprong te vergrooten. Zij weet er nog vóór rust 3—1 van te maken. Wel is waar maakte Ripperda in de tweede helft nog een doelpunt, doch hiermee was het dan afgeloo- pen. S. D. W. kwam steeds met goede aan vallen op Koster af. Zij maakte er spoedig 4-2 van. Even hierna was het 4—3. Een vrije trap op het Ripperda-doel wordt genomen. Een back van Ripperda geeft Koster het nakijken. (4-4). Haarlem 2Stormvogels 2 (23) Deze wedstrijd, die in de ochtenduren ge speeld werd, is in een alleszins verdiende overwinning voor Stormvogels 2 geëindigd. De beide elftallen speelden in de volgende opstelling; Haarlem 2: Voogd, Van den Berg, Stammes, Urban, Goedhart, Visser, Hartog, Snoek, Kornmann, Dankelman, Hurkmans. Stormvogels 2: Beneker, Schippers, Spruyt. Woudenberg, Kuiper, Heilig, Bravenboer, Keersemaker, Van Dongen, Jongsma, De Vries. Van den aftrap af is Stormvogels sterker, maar ze wordt voorloopig door de Haarlem verdediging in bedwang gehouden. Het weg werken en plaatsen laat echter veel te wen schen over, waardoor de voorhoede van Haar lem niet veel gelegenheid krijgt 'n goeden aan val op te bouwen. Vooral Heilig, die zich van zijn corpulentie niet veel aantrekt, is een waar struikelblok. Hurkmans verricht eenige malen goed werk; het is dan ook na een mooien voorzet van hem, dat Hartog kan scoren (10). Visser is intusschen gebles seerd geraakt; hij wordt vervangen door Goldberg. Deze speler is eerst wat onwennig op deze voor hem vreemde plaats, maar al spoedig komt hij er beter in. Stormvogels laat zich door haar achter stand geenszins van de wijs brengen en weet kort voor de rust door Spruyt gelijk te maken (1—1). In de tweede helft steekt het spel van beide ploegen nog meer tegen elkaar af. De buiten spelers van Haarlem krijgen zeer weinig te doen. Bovendien verdedigt keeper De Vries zijn doel op goede wijze. Reeds na korten tijd is het weer Spruijt, die scoort (12). Als Schippers den stand op 13 gebracht heeft, komt Haarlem was los. Hurkmans weet den achterstand te verklei nen (23). Even is het dan nog gevaarlijk voor Storm vogels, maar ook nu redt de verdediging. De bezoekers winnen met 32. E. D. O. 2—Z. F. C. 2 (1—0) In het veld wegen de partijen goed tegen elkaar op. E.D.O. krijgt de beste scorings kansen, maar het juiste schot ontbreekt. Bo vendien is de Zaansche doelman op dreef. Na een half uur schiet During in; de keeper is reeds gepasseerd, doch een der achterspelers slaat den bal uit het doel. Vrenegoor neemt de penalty te zacht; de keeper stopt gemakkelijk. In de tweede helft wordt door beide partijen goed aangepakt. Kollerie bij E.D.O. verzet ber gen werk. Uit een voorzet van links weet Tim merman met een goed geplaatst schot aan E.D.O. de leiding te geven (10). De Zaandammers zetten er nu alles op, maar niets mag' baten. Met een moeilijk be vochten overwinning komt het einde. E.D.O. had de volgende opstelling: Verhagen Kollerie, Sluis W. Koene, Vrenegoor, Van Esch During, Goemaat, Timmerman, Van Noort Schalie. RESERVE TWEEDE KLASSE B. A. F. C. 2—H. F. C. 2 (7—3) De H. F. C.-reserves hebben in de morgen uren tegen A. F. C. 2 een zware nederlaag ge leden. Het volgende elftal van H. F. C. stelt zich op; Lips, Bosman, Smit, Ten Have. Beets, Klinge, Van Parreeren, Kermer, De Haan, Zur Mülilen, Wepster. A. F C. neemt het spel in handen en al spoedig neemt zij de leiding (10). Kermer deelt goed centers uit, naar alle kanten; al spoedig scoort hij den gelijkmaker uit een voorzet van Wepster. Smit c-s. moeten herhaaldelijk optreden te gen de snelle open aanvallen van de A. F. C.- voorhoede. Zij kunnen echter niet verhinderen, dat de thuisclub nog voor de rust de leiding neemt (2—1). Na de hervatting is het woord aan de H. F. C.'ers. Er volgen snelle open aanvallen, waar bij eerst Zur Mühlen, daarna Wepster met harde schoten den 2—1-achterstand in een 32-voorsprong omzetten. Nu heeft H. F. C. haar kruit verschoten, A. F. C. wordt overwegend sterker. Haar voor hoede zwermt ieder oogenblik voor Lips; regel matig wordt nu de stand tot 73 opgevoerd. D. W. S. 2Kennemers2 (11) De rood-zwarte reserves verrichtten een uitstekende prestatie, door in Amsterdam te gen D. W. S. 2 gelijk te spelen. Na acht minuten plaatst Vessies naar* rechts; de fraaie voorzet van Ten Wolde wordt door Boom ingekopt (01). D. W. S. zit er dan goed op, doch het Kennemers elftal geeft geen krimp. Toch moet Rietkerk voor een schot van Steinmetz zwichten 11. Direct na rust forceeren de Kennemers twee corners, waarbij eens Dekker hard inschiet, dóch de doelman redt. De tijd verstrijkt meer en meer; ails de arbiter het einde aan kondigt, zijn de punten gedeeld. Kennemers 2 speelde met het volgende elftal: Rietkerk, P. Versluis, Brethouwer, Hoen Vessies, Blom, Ten Wolde, Rekveld, Boom, F. Versluis, Dekker. NED. KORFBALBOND Overzicht. Aan de Zomervaart hadden de O. K.-aan- hangers reden tot juichen. Vesta leed tegen Oosterkwartier een 52-nederlaag. Haarlem 1 ontging ook ditmaal de neder laag niet. Wel was het verschil minimaal, maar toch ging Blauw-Wit met een 43- overwinning naar huis. T.H.B. 1 zegevierde eveneens met het klein ste verschil over haar stadgenooten Ooster kwartier 2, dat met 21 van de Boys verloor. Amstelodamum was de meedere van Water vliet dat met 42 verloor. Flora speelde te Amsterdam tegen Swift II. Met den stand 32 voor de Amsterdammers werd de wedstrijd gestaakt. Luto II te Amsterdam stuurde Haarlem II terug met een 42-nederlaag. De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING Eerste klasse. DVD—DTV 5—3 LutoKoog Zaandijk 90 KattenburgSwift 34 Blauw WitWesterkwartier 42 HSVRozenburg 51 DKC—Ons Eibernest 6—5 Het ZuidenDeetos 29 Tweede klasse. SpartaNieuwendammerham 56 KVD—Avanti 4—1 OlympiaExcelsior 5—2 BilthovenSamos 14 Koog Zaandijk II—Rohda 45 HerculesBlauw Wit III 85 VolhardingDED 42 OosterkwartierVesta 52 Westerkwartier IIDDV 58 Allen WeerbaarKattenburg II 83 B. E. P.Oosterpark 52 Blauw Wit n—ZKV 3—2 Derde klasse. Koog Zaandijk 3Sportief 2 26 Oosterpark 2De Wester 17 ZKV 2—Togo 3—1 EltoGroen Geel 45 HaarlemBlauw Wit 4 34 THBOosterkwartier 2 21 WatervlietAmstelodamum 24 DVD 2—Hercules 2 3—5 Swift 2—Flora 3—2 Luto 2Haarlem 2 42 Amsterdam Zuid—District Vijf 23 Wester kwartier 3KVD 2 113 OosterkwartierVesta (52) Na vijf minuten neemt Vesta reeds de lei ding met een mooi schot door Jac. Vonk (0—1). Als de strijd 10 minuten oud is weet H. Hommers na een snellen doorbraak den ge lijkmaker te scoren (11). Na de vak ver wisseling is het mej. Tr. Wange, die er 21 van maakt. Nog is er geen half uur gespeeld of mej. C. Witte deponeert voor Vesta den gelijk maker in den korf (22). Met de derde opstelling is het W. v. d. Lin den, die met een mooi schot den stand op 32 brengt. Drie minuten later weet mej. J. Waage te scoren (42). Vesta komt nu gevaarlijk opzetten, maar door flink verdedigen wordt erger voorkomen. Als er 20 minuten in de tweede helft ge speeld is, krijgt Vesta een straf worp toege wezen. Deze wordt echter gemist. Na een half uur weet H. Hommers met een mooi afstand schot te scoren (52). HaarlemBlauw Wit IV (34) De thuisclub is in het begin iets sterker Vooral de aanval roert zich en schept zich goede kansen, waarvan J. Voetelink na on geveer een kwartier er één inschiet. Met een éénhandschen worp is de stand direct gelijk. T. Licht weet echter aan Haar lem opnieuw de leiding te geven. Als J. de Haan er nog 31 van maakt lijkt Haarlem een veiligen voorsprong te hebben. De Blauw Witters denken er echter anders over; kort voor de rust maken zij er 32 van. Na de hervatting wegen de partijen goed tegen elkaar op. Toch weet Blauw Wit gelijk te maken. H, Arends moet wegens een bles sure uitvallen. De thuisclub is het laatste kwartier sterker, doch Voetelink en Zijlstra hebben niet veel geluk met hun schieten. On verwacht neemt dan Blauw Wit kort voor het einde de leiding (34). Luto 2Haarlem 2 (42) Opnieuw hebben de Haarlem-reserves ver loren. doch het spel was nu beduidend beter. Met flinke aanvallen probeeren de Haarlem mers Luto te overspelen; na 10 minuten reeds maakt D, Filippo het eerste doelpunt (01) De Haarlem-verdediging weet aan de Luto- aanvallen uitstekend het hoofd te bieden. Het middenvak steunt de aanval goed doch succes komt aan de andere zijde (11). Rust. Haarlem blijft iets sterker. Onverwacht maakt Luto 21 en even later zelfs 31. In den Haarlem-aanval vlot het niet goed Toch weet Weldink met een goed schot den achterstand te verkleinen. Het laatste doel-1 punt van Luto geeft den doorslag (4—2). T. H. B.Oosterkwartier 2 (21) Het is Oosterkwartier 2 niet mogen geluk ken, dezen strijd te winnen. Met 21 werd van T.H.B. verloren. HAARL. KORFBALBOND Aurora. Secretaris: J. H. F. Overweter, Timorstraat 196. Gespeeld op Zondag 3 October: Aurora 1-Animo 1 54 Aurora 3Aurora 2 12 Aurora 4—T. H. B. 3 6—0 S. V. 4Aurora 5 31 Te spelen op Zondag 11 Oct.: Watervliet 2-Aurora 1 2 uur. Aurora 2T.H.B. 2, 2 uur. Haarlem 4—Aurora 3, 10 uur. Aurora 5-Palvu 2, 10 uur. Oosterkw. 4Aurora 4, 12 uur. T. H. B. 2Oosterkwartier 4 (91) Door beide partijen werd flink gespeeld; na ongeveer 20 minuten nam T. H. B. de lei ding. Nogmaals scoorde T. H. B. waarna werd gewisseld. De rust kwam met 20 voor THB. Na de rust werd weer flink aangepakt; al gauw bracht THB de stand op 30 Nu wist Oosterkwartier den achterstand te verklei nen (31). Nog zes keeren wist THB te scoren, zoodat deze wedstrijd eindigde met een 91 over winning voor THB. Flora 2Haarlem 4 (61) Nauwelijks is de bal uitgegooid of Flora weet op fraaie wijze de leiding te nemen door H. v. Amersfoort. Vijf minuten later maakt Duijff met een doorloopbal 20 Flora ver groot haar voorsprong door toedoen van Ree dijk (4—0) Na de hervatting lukt het Haarlem, de eer te redden door toedoen van Mej. Merks (4—1) Tien minuten voor het einde scoort Brand voor Flora het vijfde doelpunt waarna Duijff het half dozijn vol maakt. Meerlebosch 3Flora 3 (09) Door beter middenvakspel is Flora direct in de meerderheid. Toch duurt het geruimen tijd eer Duits de score weet te openen, direct gevolgd door No. 2. Beij en Mej. Wesseling vergrooten den voorsprong tot (40), waarna v. d. Vaart het halve dozijn vol maakt. Rust Na de rust voert Flora den stand geleidelijk op tot 09. Oosterkwartier. Secretaris: A. Engberink, Busken Huet- straat 14. Gespeeld Zondag 4 October N. K. B.: Oosterkwartier 1—Vesta 1 5—2 T. H. B. 1—Oosterkwartier 1 2—1 H. K. B.: Oosterkwartier 3—Watervliet 2 13—0 T. H. B. 2Oosterkwartier 4 9—1 Te spelen Zondag 11 October voor N.K.B.: Rohda 1—Oosterkwartier 1 2 uur Oosterkwartier 2—D. T. V. 2 2 uur H. K. B.: Oosterkwartier 4—Sport Vereent 3 10 uur Oosterkwartier 5—Aurora 4 12 uur 3e twaalftal vrij. Er zijn nog eenige club-insignes te verkrij gen a 25 cent bij den penningmeester. Haarlem 3—S. V. 2 (1—3) De Haarlem-aanvallen zijn ongevaarlijk, door dat het vak geen goed geheel vormt. S.V. loopt na de rust hard van stapel; kort na elkaar weet zij twee maal te doelpun ten. L. Bonzei weet dan de hoop bij de Haar lemmers te hernieuwen door de stand op 12 te brengen. Een strafworp, een goede gelegen heid om gelijk te maken, wordt gemist. Als S. V. dan nog éénmaal doelpunt, speelt zij verder een gewonnen wedstrijd. T. H. B. Secretaris: P. Uljee, Amsterdamstr. 76. Gespeeld: T.H.B. 1—Oosterkwartier 2 2—1 T.H.B. 2Oosterkwartier 4 91 Aurora 4—T.H.B. 3 6—0 Te spelen: T.H.B.Amstelodanum, 2 uur in Amsterdam Aurora 2—T.H.B. 2, 2 uur. D.S.V. 2—T.H.B. 3, 10 uur. Als nieuw lid aangenomen mej. W. Fonteine, Boschlaan 35, Bloemendaal. Meerlebosch—D. S. V. (1—1) In de eerste minuten was D. S. V. voortdu rend in den aanval, de verdediging der thuisclub was niet op dreef. De aanvallen van Meerlebosch waren goed: ze hadden weldra succes. Hierdoor aangemoedigd spanden zij zich meer in. D. S. V. maakte spoedig gelijk. De vakverwisseling bracht een paar uitste kende verdedigingen, waartegen de aanvallers geen kans hadden. De stand 11 geeft de juiste verhouding weer. D. S. V. 2Zwaluwen 1 (04) Mede door een beter spelend dames-zestal, dat daarbij tal van doelpunten maakte, heeft Zwaluwen bij haar intrede in den Haarl. Korfbal Bond een uitstekenden wedstrijd ge speeld. De heeren van D. S. V. hebben zich goed ge weerd, doch door hun samenspel te vér door te voeren en van de ontstande kansen geen gebruik te maken, werd de score eenzijdig op gevoerd. Einde 0—4. d. s. v. Secretariaat: Romolenstraat 11. Uitslagen: D. S. V.-adsp.—Meerlebosch adsp. 07 Meerlebosch 1D.S.V. 1 11 D. S. V. 2Zwaluwen 07 Te spelen op Zondag 11 October voor de competitie: D. S. V. 1Flora 2. 2 uur (Zomervaart). T. H. B. 33D. S, V. 2 10 uur (Boekenrode- weg). Oefenen: Woensdags en Zaterdag van 25 uur. Bestuursvergadering: Dinsdag 8 uur, Van Beresteynstraat. 26. Aangenomen als lid de heer H. Jansen. In het kleedhuis is een jongensjas achter gelaten deze is terug te bekomen aan het secretariaat. Nieuw wereldrecord 2000 M. Uit Boedapest: De Hongaarsche athleet Szabo zorgde Zondag voor een groote verras sing: hij verbeterde het wereldrecord 2000 meter hardloopen, dat op naam van den Franschman Jules Ladoumègue stond met een tijd van 5 minuten 21.8 sec., dateerend van 2 Juli 1936 met 1,4 sec. en bracht het op 5 min. 20,4 sec. (DAMES) RapiditasConcordia (71) Vooral de Rapiditas-voorhoede was vrij goed; al spoedig gaf de midvoor aan de keep- ster het nakijken. Concordia zet mooie aan vallen op, maar de stugge verdediging der thuisclub grijpt steeds goed in. Haar midvoor vergroot voor rust den voorsprong tot 5—0. Na rust speelt Concordia veel beter, maar tot doelpunten komt het voorloopig niet. Mej. Daudey en Bakker vergrooten den voorsprong tot 7—0, waarna M. Duyff vlak voor het einde de eer redt (7—1). S. S. S.Rapiditas 2 (10) In een goed gespeelden wedstrijd hebben de Rapiditas-reserves te Halfweg verloren met den oneven goal in de laatste minuut. (HEEREN) ConcordiaRapiditas (210) Met tusschenpoozen wist Rapiditas door haar middenvoor- en buitenspelers de score op 06 te brengen, terwijl Concordia door Blokker eenmaal scoorde (1—6). Na rust ver dedigde Concordia beter, maar eenige snelle Rapiditas-aanvallen brachten met een tegen doelpunt van Concordia den stand op 2—10. LijndenNiloc (46) Niloc opent de score door Berkhout. Lijn den speelt nu mooi open. De midvoor Witziers scoort na goed samenspel met van Santen. Vooral aan den Niloc-keeper is het te dan ken, dat rust ingaat met een 3—2 voorsprong voor Lijnden. Na de thee scoort Niloc door Borrius, die echter in buitenspelpositie staat. Toch wordt dit doelpunt toegekend. Dan grijpt keeper Broertjes een bal zoo ongelukkig, dat hij niet meer op volle kracht kan spelen. Zoodoende wordt het 3—5. De laatste minuten laat Lijnden nog eenige flinke aanvallen zien, waaruit Witziers den achterstand verkleint (4—6). De K. N. M. V.-baankampioen- schappen. De einduitslagen der jubileum-schietwed strijden, welke ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan der Kon. Erkende Schietver- eeniging „Nimrod" te Alkmaar zijn gehouden, luidden: Korpswedstrijden le vijftallen: 1. Bijzon dere Vrijwillige Landstorm Alkmaar 200 pnt.; 2. Schietvereeniging Groot iJmuiden 197 pnt.; 3. Burgerwacht Haarlem 191 pnt. Korps wedstrijden 2e vijftallen: 1. Otto van Lennep, 176 pnt.; 2. Bijz. Vrijw. Landstorm, Haarlem 174 pnt.; 3. Burgerwacht Alkmaar 167 pnt. Eerekarpswedstrijd: 1. Burgerwacht Haar lem 189 pnt.; 2. Bijz. Vrijw. Landstorm Alk maar 178 pnt.; 3. Schietvereeniging Groot- IJmuiden 155 pnt. Kampioensprijs: C. F. Visse, Bloemendaal 132 pnt. Burgerwacht Wisselbeker: Burgerwacht Bloemendaal 380 pnt. Personeele wedstrijden afd. a: 1 C. F. Visse, Bloemendaal 47 (46) p2. Th. van Gijsen, Alkmaar 47 (43) p.; 3. J. Volberda, Alkmaar 45 (47) p. Personeel afd. b: 1. J. Groothuizen Alkmaar 42 pnt.; 2. H. Caarlo, Egmond 41 (39) pnt.; 3. C. N. Vrouwe, Alkmaar 41 (36) pnt. Jubileumwedstrijd afd. a: 1. G, Vasbinder, Alkmaar. 45 pnt..; 2. C. F. Visse, Bloemendaal, 43 pnt.; 3. O. Keyzer, Bloemendaal 43 pnt. Jubileumwedstrijden afd. b: 1. A. J. Dapper, Schoor 1 44 pnt.; 2. G. H. Luttik, Haarlem 42 pnt.; 3. H. Caarlo, Egmond 41 pnt. Geluksbaan: 1. v. d. Pelt, Haarlem 830 p.; 2. Th. van Gijsen, Alkmaar 828 pnt.; 3. Jb. Kaandorp, Schoorl 821 p. Vrije baan afd.: 1. Th. van Gijsen, Alkmaar 87 (28) pnt.; 2. C. van Dam, Alkmaar 87 (27) pnt.; 3. C. F. Visse, Bloemendaal 86 pnt. Vrije baan afd. b: 1. L. A. Duyn, Haarlem 85 p.; 2. H. de Goede, Egmond 84 p.; 3. G. de Boer, Egmond, 83 p. Federatie van Biljartverenigingen. Stand der competitie op heden: KLASSE A: Vriendenkring 2 2 0 0 7 1 4 Volharding 2 1 1 0 5 3 3 O. V. S. 2 1 1 0 5 3 3 Excelsior (Lisse) 2 0 2 0 4 4 2 Insulinde 2 0 2 0 4 4 2 T. O. G. 2 0 2 0 4 4 2 Vriendenkring n 2 0 2 0 4 4 2 Zandvoort 2 0 2 0 4 4 2 Soc. Vriendenkr. 2 1 0 1 4 4 2 Telescoop 2 0 1 1 3 5 1 Excelsior (H. N.) 2 0 1 1 3 5 1 Flora 2 0 0 2 1 7 0 KLASSSE B: T. O. G. 2 2 0 0 7 1 4 Soc. Vriendenkr. 2 1 1 0 6 2 3 Insulinde 2 1 1 0 6 2 3 Vriendenkring II 2 1 1 0 5 3 3 Excelsior (H. N.) 2 1 0 1 4 4 2 O. V. S. 2 1 0 1 4 4 2 Flora 2 0 2 0 4 4 2 Telescoop 2 0 2 0 4 4 2 Groene Woud 2 0 2 0 4 4 2 A. D. O. 2 0 1 1 3 5 1 Zandvoort 2 0 0 2 1 7 0 Volharding 2 0 0 2 0 8 0 Het int. tournooi te Zandvoort. Bij A. W. Sijthoff's Uitgevers Maatschappij NV. te Leiden is verschenen: „Het Interna tionaal Meestertournooi Zandvoort 1936". De partijenleiders zijn geanalyseerd door den wedstrijdleider, meester H. Kmoch. Dat was dus wel aan hoogst bekwame handen toever trouwd. Nu de beoefening van het schaakspel zulk een grooten omvang heeft aangenomen zal men dit fraai uitgevoerde boekje gaarne willen raadplegen. Lezing over de openingen. Dinsdagavond a.s. zal in het clublokaal van •iet Ha&rlemsch Schaakgezelschap een lezing gehouden worden door den heer Ph. Th. Stol over „De openingen".

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11