AMSTERDAMSCHE BEURS MOOIE FOTO'S MAANDAG 5 OCTOBER 1936 HAARDE M'S DAGBLAD 11 LAAT/TE BERICHTEN De devaluatie van de lire. Mussolini over de verklaring der drie mogendheden. (Vervolg van pag. 1) Nader wordt uit Rome gemeld: In den heden gehouden ministerraad heeft Mussolini voorgesteld de waarde van de Italiaansche lire terug te brengen tot het niveau, dat in December 1927 was vastge steld, na de redevoering te Pesaro en voor de devaluatie van het pond sterling, d.w.z. tot 90 lire per pond sterling en 19 lire per dollar. De ministerraad keurde met algemeene stemmen het voorstel van Mussolini goed. De ministerraad machtigde vervolgens den onderstaatssecretaris voor wisselkoersen en valuta-aangelegenheden het volumen en de contingenten van de op groote schaal ver bruikte artikelen te varieeren en het systeem van compensaties voor particulieren op te heffen. De koopkracht van de lire, d.w.z. de feitelijke en werkelijke waarde van het geld zal met systematische energie op alle gebie den worden verdedigd. Mussolini besprak voorts nog de Engelsch- Fransch-Amerikaansche verklaring, welke voorafgegaan was aan de aligneering van den franc en verklaarde eveneens van mee ning te zijn, dat een economisch herstel dei- wereld een der noodzakelijke voorwaarden is voor de samenwerking der volkeren in het belang van den vrede. Men .moet echter uit den voorloopigen toestand te voorschijn ko men om in de stabiliteit binnen te treden. Indië en de devaluatie. Maatregelen tegen onredelijke prijsverhooging Hedenmorgen werd de verklaring van de In dische regeering, in verband met de omstan digheden voortvloeiende uit de monetaire maatregelen, in den Volksraad door den rc- geeringsgemachtigde voor algemeene zaken, mr. Peekema, gegeven. De regeering heeft besloten een prijsverhoo ging zooveel mogelijk te remmen, door de douane-prijscourant voor het vierde kwartaal niet te wijzigen, waardoor de druk van het invoerrecht vermindert. Tegelijkertijd zullen specifieke rechten niet verhoogd .worden. Deze beide maatregelen zijn van belang voor tenminste 60 procent van den totalen invoer, waaronder verreweg het grootste deel is be grepen van die import-artikelen, welke door de groote massa van de bevolking wordt ge kocht. Intusschen heeft de regeering de bewaking van de padi- en rijstprijzen en in het alge meen van de kosten van levensonderhoud (welke controle reeds een grooten omvang had), nog verder geperfectioneerd en uitge breid. Ook ten aanzien van de prijzen, welke de bevolking in handen krijgt bij den opkoop van verschillende exportgewassen zal onmiddellijk worden ingegrepen, doch hier in omgekeer den zin. Bijzondere aandacht zal worden ge schonken aan de prijzen voor gewichtige le vensbehoeften. De regeering kan in het algemeen, ten aan zien van den te verwachten Invloed van de depreciatie van den gulden op de volkshuis houding de geruststellende mededeeling doen, dat zij die voor een deel van de samenstelling gunstig beoordeelt en voor een ander deel de nadeelige gevolgen er van binnen de perken zal weten te houden. Binnenkort zal aan den Volksraad een ontwerp-ordqnnantie worden voorgelegd tot afronding en aanvulling van de beschikbare middelen tot bestrijding van onredelijke prijs opdrijving. Intusschen zal een matige prijsstijging van algemeen en aard niet te voorkomen zijn. Er mag op worden gerekend, dat de werk gevers bereid zullen zijn in voorkomende ge-' vallen de loonen van de laagstbezoldigde ar beiders in particuliere bedrijven te verhoogen. Het verloop van de loonen in de groote Euro- peesche landbouwbedrijven zal de bijzondere aandacht hebben. De z.g. bewaking van loo nen door het Kantoor van Arbeid zal, al naar behoefte, worden geïntensiveerd. Ook dev raag, welken invloed de prijsstij ging zal hebben op de van landswege toege kende salarissen en pensioenen, heeft de volle aandacht. Daarbij zal uiteraard rekening moe ten worden gehouden met de omstandigheid, dat de salarissen in geleidelijk tempo reeds in belangrijke mate nader gebracht zijn tot het in de laatste jaren sterk veranderde, levens peil. Een voltooiing van dit proces is ge- wenscht, niet het minst teneinde de maatre gelen, waartoe te eeniger tijd in verband met de prijsstijging zou kunnen worden besloten, zooveel mogelijk van juiste verhoudingen te doen uitgaan. Dat zelfde is het geval ten aan zien van pensioenen. Terstond is het noodige verricht voor de in tensieve waarneming van de verschillende fluctuaties van de kosten van levensonder houd. Als bijzonder gevolg van de depreciatie moesten aanstonds maatregelen getroffen worden inzake de uitvoer-restrictie voor be volkingsrubber, door middel van het bijzon der uitvoerrecht. De regeering is zich wel de gelijk bewust, dat daardoor de mogelijkheid zou ontstaan dat door sommige exporteurs hierdoor aanmerkelijke schade zou worden ge leden. Zij is bereid in sprekende gevallen een tegemoetkoming te overwegen aan die perso nen of lichamen, die voor (scherp) 27 Sep tember contractueele verplichtingen aan gingen tot levering van rubber tegen betaling in guldens. De 3 October-feesten te Leiden geslaagd. De jubileum-optocht ter gelegenheid van het 3 Octoberfeest te Leiden heeft overweldi gende belangstelling getrokken. De stoet bestond uit 17 groepen: niet min der dan 700 personen, 200 paaiden, acht praal wagens, vijf karossen, een „gouden koets" en mailcoach en diverse andere voertuigen na men er aan deel. Zeven muziekkorpsen gingen tusschen de groepen. De drukte en het rumoer in de binnenstad braken na afloop van dit middagfeest eerst goed los. Hossend en zingend trokken de feest gangers door de straten, en de meest dwaze uitdossing bleek sommigen nog niet mooi genoeg om op dezen dag uit den band te springen. Des avonds werd in een overvolle Stadsge hoorzaal ten derden male de Jubileumrevue van Henri ter Hall (geheel uitgevoerd met Leidsche dilettanten) vertoond en met wel verdiend succes. Na afloop toog men naar het Lunapark op het Schuttersveld, om zich ten slotte aan de kermisvermakelijkheden te wijden. Met een groot vuurwerk werd deze geslaagde 3-Octo- berdag besloten. De huurtoeslag. Nog eenige moeilijkheden worden onder het oog gezien. Wij hebben reeds medegedeeld, dat wat de inhouding van den huurtoeslag voor werk- loozen betreft, dè Minister van Sociale Zaken een nieuwe regeling heeft gemaakt. De werk- loozen die op 13 September huurtoeslag' kre gen krijgen nu, met ingang van 4 October, een gelijk bedrag aan verhoogden steun, om het gemis te compenseeren. Aanvankelijk was het de bedoeling dat bui ten dezen toeslag vielen de werkloozen die ge durende de maanden MaartSeptember ge werkt hebben, maar doorvoering daarvan zou in sommige gevallen tot onbillijkheden leiden. Er zal nu binnenkort weer een conferentie tusschen den Minister van Sociale Zaken en de wethouders der zeven groote gemeen ten plaats hebben, waarin over de uitzonde ringsbepalingen nader gesproken zal worden. Het is evenwel zeker, dat een werklooze zijn toeslag op den steun behouden zal als hij na eenigen tijd gewerkt te hebben, weer werk loos wordt. Verstrekking visch aan werkloozen. Een telegram van de Kamer van Koophandel. In verband met de mededeeling van het De partement van Soc. Zaken, dat binnenkort overgegaan zal worden tot het verstrekken van zeevisch aan werkloozen, deelt de heer Uitzinger, lid van de Kamer van Koophandel Fabrieken voor Haarlem en omstreken, ons mede, dat het volgende telegram is gezonden aan den Minister van Soc. Zaken: „Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken acht het noodzakelijk bij verstrekking van zeevisch aan werkloozen overleg te plegen met de instanties in het Visscherijbedrijf en den detailhandel en ver zoekt u dringend hieraan wel gevolg te willen geven. Droste, voorzitter. Mollerus, secretaris". Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, ge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Hulp aan Spaansche slacht offers. Op 31 Augustus 1.1. tijdens een Internatio- niaie bijeenkomst te Parijs, heeft zich een commissie gevormd teneinde, ronder zich di rect in den strijd te mengen, door het inza melen van steun, het de wettige Spaansche Regeering mogelijk te maken haar gewonden te verplegen en haar weduv/en en weezen te verzorgen. Tal van bekende persoonlijkheden hebben in deze Commissie zitting genomen: o.a. Prof. Victor Basch, Prof. Langevin, Leon Jouhaux, Jean Richard Bloch, Lucien Le Foyer, Jac. Duclos, Breitscheid, Norman Angell, Viscount Churchill, De Brouckere, Isabelle Blum en Georg Branting. Nadat zich te Amsterdam een Naderlandsohe Commissie had gevormd, waarin o.a. zitting hebben: Prof. Dr. Marius Valkhoff, Dr. J. Schrijver en Dr. Joh. Tielrooy, is ook te Haar lem een soortgelijke Commissie samengesteld bestaande uit: Dr. J. Bartstra, Mevr. B. Bui sing van Besouw, B. J. Chapon, Mej. E. C. Knappert, Joh. E. Post, Mevr. E. de Ronde Weinholt, J. D. Rutgers van der Loeff, Dr. C. Spoelder, Arch. A. Verspoor en Mevr. Voor zanger—de Graaf f, T. Nijssen, secretaris-pen ningmeester, Schotersingel 8. Bovengenoemde Commissie doet hiermede een dringend beroep op het Haarlemsche pu bliek haar gelden toe te zenden, teneinde den hoognoodigen steun aan het zwaar getroffen Spaansche volk te kunnen doen toekomen, Ook giften in natura rooalsverbandmiddelen, geconserveerde levensmiddelen en kleeding zullen dankbaar worden aanvaard. Tevens doet zij een beroep op artsen, ver pleegsters en verplegers zich persoonlijk voor uitzending naar Spanje beschikbaar te stellen. Financieele gaven kunnen onder vermelding „Voor Spanje" op giro no. 19442 ten name van Mevr. Voorzangerde Graaff worden gestort. Voor het doen afhalen van giften in na tura en aanvragen voor uitzending naar Spanje richte zich men tot T. Nijssen, Scho tersingel 8, Haarlem. HET HAARLEMSCHE COMITé HEEMSTEDE AANRIJDINGEN OP ZATERDAG EN ZONDAG Zaterdagnamiddag 9 uur, had op de Zand- voortschelaan een aanrijding plaats tusschen een motorrijder H. J v. H. te Heemstede, rij dende richting AerdenhoutZandvoortsche- brug en een uit tegenovergestelde richting komende auto bestuurd door een nog onbekend gebleven persoon. De aanrijding had plaats doardat de bestuurder van de auto plotseling naar links het Roemer Visserplein opreed. Door de botsing viel de motorrijder en werd licht gewond. Zondagnamiddag te omstreeks 4 uur had een aanrijding plaats op het Wilhelminaplein tusschen twee auto's, respectievelijk bestuurd door W. M. M. L. van Hillegom en N. S. te Heemstede, doordat eerstgenoemde bestuur der komende van den Voorweg het Wilhel minaplein opreed, terwijl de andere auto, uit de Nic. Beetsstraat komende, geen voorrang verleende. Beide auto's werden slechts licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. In den nacht van Zondag op Maandag te omstreeks 12.20 uur botste op den Heerenweg te Heemstede een auto bestuurd door J. M. de V. uit Haarlem, rijdende op den Heeren weg richting BennebroekHaarlem tegen een motor bestuurd door C. L. uit Bloemendaal, die komende uit de v. Merlenlaan den Hee renweg opreed. De motorrijder viel op den grond en werd aan het hoofd en een zijner beenen gewond. Hij is op advies van een dok ter per auto naar het Diaconessenhuis ge bracht, vanwaar hij na verbonden te zijn naar zijn woning kon gaan. Vakkundige Afwerking en gebruik van prima materiaal geven Laat ons 1 maal Uw Film ontw. en afdrukken en U BLIJFT klant N.V. Fotohandel v.h. R. v. d. Werf Groote Houtstraat 102. Grootste keuze Camera's enz. Camera's vanaf f 2.50 (Adv. Ingez. Med.) BEVERWIJK Gewestelijke conferentie Vrijz.-Dem. Jongeren. Lezingen over Vrede en Democratie. De Vrijzinnig-Democratische Jongeren Or ganisatie heeft Zaterdag en Zondag in het slot „Assumburg" een gewestelijke conferen tie gehouden voor de Hollandsche afdeelin- gen. Zaterdagavond sprak in de groote Rid derzaal van het slot voor een groot gezel schap jongeren de heer Drs. G. J. de Voogd, secretaris der Jongeren Vredes Federatie over het onderwerp: „Na Genève en Brussel, de vooruitzichten van het internationale vre deswerk" De heer De Voogd noemde het niet toe vallig, dat juist in dezen tijd twee congressen ter bespreking van de vredesgedachte gehou den werden. Nu het oorlogsgedruisch zoo sterk is, waren deze congressen van groote beteekenis, omdat het daardoor mogelijk was de stem van den vrede daartegenover te doen hooren. De Nederlandsche jeugd was in Genève door allerlei tegenwerking helaas niet vertegenwoordigd. Spr. was echter door toevallige omstandigheden getuige van de voorbereiding. Het Brusselsche Congres moet men voor alles zien als de rooveelste poging ter verbreiding van de waarachtige Volken bondsgedachte, ondernomen door den En gelsehen conservatief Lord Robert Cecil. Spr. vatte zijn indrukken aldus samen, dat het congres eigenlijk tweeslachtig was. De bijeenkomst hinkte op twee gedachten, na melijk de demonstratieve en die van de rus tige bespreking in de commissies. In de openbare bijeenkomsten waren veel volks - fronters, maar sceptici hebben alleen tegen deze uiterlijkheid gefulmineerd. Men scheen blind te zijn voor de groote eenheid van ge dachte, die op het congres tot uiting kwam in het bijzonder trad dit op den voorgrond in de godsdienstoefening, waarin b.v. ieder in zijn eigen taal het Onze Vader bad. Toen voelde spr. toch wel heel sterk, dat er een eenheid is, die ons samenbindt. In de eindresolutie werden vele maatrege len, die beoogen het vredeswerk voort te zet ten, langs internationaal geprojecteerde ba nen, nader aangeduid. In het tweede deel zijner rede besprak de heer De Voogd het congres te Genève. Spr. betreurde het, dat van de zijde der Neder landsche jongeren zoo weinig interesse werd getoond bij de voorbereidingen. Ook van dit congres gaf de heer De Voogd een overzicht van de behandelde thema's, die de grondslagen vormden voor het werk der commissies. Dank zij de goede voorberei ding kwam de buitengewone ernst en dege lijkheid van dit congres naar voren. Dat bleek ook, toen men mét algemeene stem men de eindresolutie kon samenstellen. De daarin neergelegde conclusies hadden be trekking op de toekomst. In Genève kwa men de Franschen zelf met de gedachte om het verdrag van Versailles los te laten, waar uit bleek, dat de jongeren de oude gevolgde politiek radicaal wenschen los te laten en veel vrijer tegenover de internationale zaken De jeugd zal dan ook zelf in een interna tionaal comité aan het werk gaan. Getracht zal worden ook landedlijke comité's te stich ten en een nieuw congres te houden, waar voor de Amerikanen de jongeren uitnoodig- den. Spr. hoopte van ganscher harte, dat de Nederlandsche jeugd bij deze dingen niet achter zal blijven. Een langdurig applaus volgde op deze rede die door een vruchtbare gedachtenwisseling werd gevolgd. Alléén de democratie, Nadat de deelnemers aan het congres Zon dagmorgen een wandeling hadden gemaakt door het wandelpark „Marquette" sprak Ir. Posthumus over „De democratie als het eenig mogelijke". Slechts aldus spreker wanneer de democratie goed doorgevoerd wordt zal het wereldgebeuren een geordend verloop kunnen hebben. Het is volkomen vanzelfsprekend dat de democratie ook internationaal kan zijn, dat zij niet bij de grenzen ophoudt. Menschen die tegen de democratie zijn zijn heel dikwijls ook tegen den Volkenbond. Een goed democraat gelooft, dat men slechts tot een duurzamen vrede kan komen, wanneer door zuiver rede neeren de misverstanden opgeheven zijn. Uit de besprekingen, aldus Ir. Posthumus, die op deze conferentie gevoerd worden over de ver houdingen op internationaal gebied komt de vraag naar voren „wat is democratie?" Hier is geen zuiver antwoord op te geven, daar men volgens spreker democraat in geheel zijn we zen is, of men is het niet. Wel is het zeker, dat de toekomst der democratie somber is. Tegenover fascisme en communisme, staat de democratie lijnrecht. Democratie ook internationaal. Professor Mr. A. C. Josephus Jitta sprak daarna in „Assumburg" over „De democratie op internationaal terrein". Het begrip democratie is, volgens spreker, moeilijk te omschrijven. Het is ook niet te zeggen, welke partij de democratie het beste beleeft. Wanneer ons land afhankelijk zou zijn van een ,der democratische partijen zou het er, aldus spreker, slecht uitzien. De formeele factoren, waarop men bij de democratie den nadruk legde beginnen te verschuiven. Het essentieele punt was volgens prof. Jitta de religieuse gedachte, de erkenning van ge lijkwaardigheid in ethisch opzicht. Geen enkel mensch mag door den ander beschouwd wor den als doel, om iets te bereiken. Ieder indi vidu moet zijn eigen wil hebben en zelfstandig in denken en doen zijn. Voortgaande behandelde spreker de drie ge dachten die uit de grondbeginselen der demo cratie voortkomen. 1. Vrijheid van denken en godsdienstvrijheid, die in nauw verband staan met de staatkundige vrijheid; 2. Rechtsstaatsgedachte, die volgens spreker alleen heerscht in een land waar rekening ge houden wordt met de overtuiging van het volk. Hier tegenover staat de autoritaire machtstaat, zooals b.v. Duitschland, waar het volk naar willekeur en zonder rechtspreking veroordeeld kan worden; 3, Het beginsel van de sociale wetgeving, waar misstanden door sociale hulp opgelost I kunnen worden. Deze drie punten met de re ligieuse gedachte waren, aldus spreker, de essentieele punten der demooratie. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: Dirkje RO 53, 1350 m. f4680.—. IJsselmond, IJM 78, 675 m. f 4010.—. Corrie, IJM 21, 300 m. f 1830.—. Bloemendaal, IJM 71, 610 m. f4430.—. Maria, IJM 95, 335 cn. f 2220.—. Amstelstroom, IJM 91, 145 m. f 1640. Liesbeth Betty, IJM 183. 1025 m. f 3330.—. Eendracht, IJM 117, 500 m .f2150. Hercules, IJM 196, 1270 m. f4010.—. Caroline, IJM 26, 1365 m. f4550.—. Mary, IJM 189, 470 m. f 2540.- Reiger, IJM 106, 105 cn. f 1220.—. Bruinvisch, IJM 97, 135 m. f 1560. Flamingo, IJM 42, 130 m. f 1570.—. Elie Chenevière, IJM 161, 125 m. f 1320.—. Versche haring: Sch. 132 f790.—. De besommingen van één kotter en van 24 loggers zijn nog niet bekend. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.60—f 0.48. Griet per 50 K.G. f 25.—f 18.—. Tongen per K.G. f 1.20—f 0.92. Groote schol per 50 K.G. f 26.—f 17.50. Middelschol per 50 K.G. f 20.f 16.50. Zetschol per 50 K.G. f2ï.f 14. Kleine schol per 50 K.G. f 16.f 3.80. Bot per 50 K.G. f 16.—f 5.—. Tongschar per 50 K.G. f 30.f 22. Rog per 20 stuks f 15.50f 14. Vleet per stuk f2 .10—f 1.65 Kleine poon per 50 K.G. f 4.60, Groote schelvisch per 50 K.G. f28.f21. Middelschelv. per 50 K.G. f 27.f 20. KI. middelschelv. p. 50 K.G. f 23.—f 15.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14.—f 5.80. Kabeljauw per 125 K.G 154.— f36.— Groote gullen per 50 K.G. fl 8.50f 15.50. Kleine gullen per 50 K.G. f 14.f 3.50. Wijting per 50 K.G. f4.90—fl. 60. Makreel per 50 K.G. f6.50f3.10. Heilbot per K.G. f 1.—. Leng per stuk f 1.—f0.70. Koolvisch per stuk f 1.40f0.25. Versche haring per kist f 4.15f 2.60. Klein middel hake p. 50 K.G. f39.—. o, AanvangSeizoen 1936-'3715 October Spreekuur dagelijks van 11-12, 2-5 en 7-9 uur. Schagchelstr. 29, Telef. 10806. N.V. DANSACADEMIE Qj. G. MARTIN ZONEN HAARLEM AMSTERDAM 8USSUM HILVERSUM (Adv. Ingez. Med.) VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Claesje RO 46, vangst 1100 kisten haring. Gerberdina Johanna, IJM 38, vangst 1000 mnd. haring. Jacqueline Clasina. IJM 10. vangst 10 mnd. schelvisch en braadschelvisch. 50 mnd. kabel jauw en gul, 20 mnd. rog en vleet, 20 mnd. platvisch, 70 mnd. radio, 90 mnd. wijting. 10 mnd. kleine hake, 150 mnd. gestripte makreel, 530 mnd. dichte makreel. Totaal 950 mnd., be nevens 20 stuks stijve kabeljauw. BURCERLIJKE STAND HAARLEM, 5 October. Bevallen l October: N. Philippo—Bonken- burg, z.; 2 October: H. G. Lubbers—v. Braak, d.; 3 October: E. F. A. Alkemade Jager, z.; G. KnaapRollfs of Roelofs, d.; H. Leloux Hackel, z.; 4 October: B. Braaijv. d. Woude, d.; J. SmitsKuiper, d.; 5 October: G. A. Tijs- senvan Es, d. Overleden 2 October: T. HaverkampDon ker, 51 j., Hazepaterslaan; F. Muller, 58 j„ Ju- lianastraat; 3 October: J. G. van Zonneveld Bouman, 50 j., Ternatestraat; P. Repko. 56 j., Gen. de la Reystraat; M. C., 1 mnd., d. v. J. A. de Groot, Kamperlaan; G. E. Cramer. 52 j., Brouwerskade; 4 October: H. Verbeek, 57 j., Hazepa terslaan; J. P. Rusting, 52 j., Plein; A. J. Cuvelier, 83 j., M. van Heemskerkstraat. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATS LEEN IN GEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 H 100%-% 100 100 100% 10044 4 pCt. Nederl. Indië 100 -% 997/, 994/ - 9944 STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5Vz pet. Duitschland 1930 21% (Youngleening) 22 21* 21* Youngleening (met ver 24* 23* klaring) 23* BANK - INSTELLINGEN. Amsterd Bank 144*i Handel Mpij. Cert van 169 f250 Koloniale Bank 68 68% 69 Ned. Ind. Handelsbank 126*4 -• - - Rotterd Bank 129 - INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie 42 424/ 424/ 4244 v. Berkels Patent 50 Calvé Delft Cert 7214 74*4 74% 74* Ned Ford ex 40 afst <55% - - Philips Gloeil. Gem.Bezit 219* 2I9M 219*4 219% 152 155* 153* 155 154* TABAKKEN. Deli Batavia 244% 245 243 242 243 Dell Maatschappij 289* 291 290* 289 .86 Senembah 269 268 267 266* SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Schoeovaart Unie 84* 82 8!H 82* 81 Koninkl. Paketvaart 137 - Rotterdamsche Lloyd 72 - Maatschappij Nederland 67 - Holland—Amerika lijn 88*4 PETROLEUM. 362* 3684j 368* 368 "6844 Perlak Petr 95 9S 97 99 Shell Union 18% 19 I7*-I9% 18*4 18*/, Continental Oil -.6'/, 267/, Tidewater 14% 15* 15% 15% 15% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 375 88 391 385 387 Java Cultuur 138 138 - 135 1 J5 Ned Ind Suiker Unie 118 117 117 116 116 Vorstenlanden - - - - - INDUSTR. OND. BUITENL Intern. Tel and Tel. 9»/, 944 10 304j 31 31% 31 Bethleh steel 55 Cities Service 3% 3* 3 3% 3% Gew Steel 5844 - 57 58*4 58% 5744 Kennec Copper 39»/, 40* 40% 40% - 8* - - RUBBERS. Amsterd. Rubber 204»/, 214* 213 213* 213* Dell Bat Rubber 108 124 115 1 Indische Rubber 140 Kendeng Lemboe 197 - Serbadjadl 98 - - 110 Rotterdam Tapanoell 60 Bandar Rubber 154 165 165 Preanger Rubber 69 - Java Caoutch 03* 138 Sumatra Rubber 187 - - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 347/, 35 35% Wabash Railroad 2\ - 2% Union Pacific 106 - - Chic Wilwaukee - Missouri Kansas Texas 6V, öVt 6% MIJNBOUW. Alg Explor Mij. 174*4 - Redjang Lebong 278 425 - - - PROLONGATIE. - - - - 3«

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13