jê p I N S D 'A "G 6 OCTOBER Ï936 SCHAAKRUBRIEK SP ff er mwr/ 18 si u H bs H 'A 'A R E E M'S DAGSEAD IT SPORT EN SPEL Het Cricketseizoen 1936. Is het teleurstellend geweest? Een cricketer schrijft ons: Vrij algemeen heerscht in de cricketwereld het gevoelen, dat het seizoen 1936 een teleur stellend verloop heeft gehad. Dit gevoel van teleurstelling vindt wellicht ten deele zijn oor sprong in de minder gunstige weeromstandig heden, waaronder „the King of Sports" moest worden beoefend. Toegevende, dat de afge- loopen zomer meer regen is gevallen, dan in de laatste jaren het geval was en ons maar al te goed den katterigen nasmaak van den aan de Spanjaardslaan verregenden wedstrijd All Holland—Pree Foresters herinnerende, wil ons een en ander toch geen afdoende verkla ring voorkomen van het bovengeschetste ge voel van teleurstelling. Juist de cricketers werden op Zaterdag en Zondag nogal eens door Pluvius ontzien. Van de eerste klasse competitie zijn er blijkens den eindstand slechts drie wedstrijden geheel verregend. Het kwaad schuilt naar veler meening el ders, n.l. in de te geringe snelheid van scoren. Geen week is er in dit seizoen voorbijgegaan, of van minstens één competitiewedstrijd der eerste klasse bereikte ons de klacht, dat de batsmen in plaats van het bowlen aan te val len, er mee hadden volstaan, alle half-volleys en long hops voorzichtig op de pitch te leg gen. Men moet echter bedenken, dat de nood zaak in cricket hiertoe wel eens dwingt. Wan neer één van de partijen een hooge score maakt, schiet er voor de andere, na het spoe dige verlies van eenige crack-batsmen, vaak niet veel anders over, dan een nederlaag te trachten te voorkomen in den beschikbaren tijd. Dit streven spruit naar onze meening voort uit een gezonden, sportieven prikkel en zal zich steeds doen gelden, onverschillig of men onder lenig competitie-systeem speelt of niet. Vanzelf spreekt hierbij, dat de in het defen sief gedrongen partij geen tijd vermorst en dat de wederpartij niet op ostentatieve wijze haar misnoegen over een volkomen gerecht vaardigde tactiek te kennen geeft. Zonder namen te noemen, meenen wij toch te moeten vaststellen, dat er in het afgeloo- pen seizoen in dit opzicht gezondigd is. Het N. C. B.-bestuur dient hier o. i. krachtig tegen op te treden, daarbij voorgelicht door de umpires. Juist uit deze Cricket onwaardige voorvallen dient het bondsbestuur te conclu- tieeren, dat het scheidsrechtersvraagstuk dringend een oplossing behoeft. De klachten over weinig ondernemend bat ten culmineerden evenwel in het hier en daar geuite verwijt, dat één der partijen reeds in het beginstadium van enkele competitiewed strijden op een draw aanstuurde. Wij zijn blij, een dergelijk schouwspel niet te hebben bij gewoond en willen daarom de juistheid van één en ander in het midden laten. Reeds enkele jaren geleden heeft de N. C. B. daarom de promotie- en degradatie bij keuze ingevoerd ter beoordeeling van een daar toe door het bestuur benoemde commissie. Deze commissie slaat in haar beoordeeling niet alleen acht op de spelcapaciteiten, doch ook op het al dan niet bezitten van een voor eerste-klasse cricket geschikt terrein. Zij doet dit o.i. terecht, daar slechts hierop het spel zich op bevredigende wijze kan ontwikkelen. Gelet, echter op het verloop van den wedstrijd H. C. C. I—H. C. C. II, waarbij elk elftal er zich ten slotte op toelegde, niet te verliezen om het belang van het resultaat voor het kampioenschap, is de vraag gerezen, of het niet beter ware het geheele competitiesysteem overboord te gooien. Wij weten dat dit de wensch is van vele vooraanstaande spelers. Ook de heer C. J. Groothoff gaf onlangs in een belangwekkend artikel in de „Revue der Sporten" een soortgelijke meening ten beste. Men wijst er dan op, dat het spel zich in een aangenamer sfeer op ongestoorde wijze kan ontwikkelen, te meer omdat, op een hoogst- enkele uitzondering na, cricket onafhankelijk is van de recettes der competitiewedstrijden. Hier kan nog bijgevoegd worden, dat volgens dit systeem nagenoeg het geheele hockey en het club-cricket in Engeland gespeeld worden, met uitmuntend resultaat. Hoewel wij gaarne toegeven, dat er veel voor dit standpunt te zeggen valt en de huidige competitie in Nederland ons, ook al door het groote verschil in speelsterkte (waaraan veel van de bovengenoemde euvelen te wijten zijn) geenszins ideaal voorkomt, is deze remedie niet aangewezen. De verhoudingen in cricket en hockey hier te lande zijn lang niet zoo sta biel als in Engeland. Indien de clubs onderling hun wedstrijden vaststellen, zal men die ver- eenigingen bij voorkeur bekampen, welke de beste velden bespelen en met wie men de aan genaamste vriendschapsbanden onderhoudt. Aan de jonge clubs en aan die vereenigingen, welke gevestigd zijn in een minder met na tuurschoon bedeelde omgeving b.v., wordt de toetreding tot het beste cricket op deze wijze te veel hinderpalen in den weg gelegd. Men onderschatte de draagwijdte van het „onbe kend maakt onbemind" niet! Beter lijkt het o. i. daarom, het z.g. soepele competitie-systeem te handhaven en binnen dit raam naar verbetering te streven. Even tueel geve men aan de promotie- en degrada tie-commissie de bevoegdheid, in afwijking van de ranglijst bij flagrant onjuiste weerspiege ling der krachten een andere vereeniging tot kampioen te verklaren. Deze commissie zal er bij de beoordeeling zeker rekening mede moe ten gaan houden, of een elftal het spel op een al te defaitistische wijze speelt. Daarenboven is het o. i. zeer gewenscht, dat aan vereeni gingen, die dit wenschen, de gelegenheid wordt gegeven op ruimer schaal tweedaag- sche competitiewedstrijden tegen elkaar te spelen. Bij al deze jeremiaden over „slow-cricket" betreuren wij het eens te meer, dat wij geen goede slow leg-break bowlers hebben. Hoe on eindig interessanter maken dezen het spel! Juist tegenover defensieve batsmen geldt dit; deze worden door slow-bowlers steeds ge dwongen iets te doen, wat zij niet wenschen te doen. Inmiddels heeft 1936 ons op cricket-gebied ook betere dingen gebracht. Een wedstrijd als Rood en Wit-V. O. C. of H. C. C. I-V. R. A. bracht cricket van de bovenste plank, waarin een spanning heerschte, als alleen bij „the King of the Games" mogelijk is. Verder hebben twee teams met succes in Engeland getoerd, terwijl ook het Neder- landsch elftal een fraaie overwinning op de Harrow Wanderers mocht behalen. Een nog betere prestatie werd geleverd tegen Kent, waarbij het vooral tot voldoening stemt dat de jeugdige v. d. Luur de top-score maak te. Ook wij gelooven, dat goede prestaties van het Nederlandsch elftal de beste propaganda voor het spel zijn, vooral als deze verricht worden tegen eerste klasse-teams als Zuid- Afrika en Kent. Wij kunnen den toestand van ons wicket daarom niet zoo somber inzien. Zeker zijn er momenteel meer veelbelovende jonge spelers, dan eenige jaren geleden. MOTORWIELRIJDEN. Jubileumwedstrijden te Alkmaar. Ten aanschouwe van ongeveer 3000 toe schouwers zijn Zondag op de Alkmaarsche grasbaan de K.N.M.V.-baankampioensehap- pen verreden, die in zooverre een verrassing hebben opgeleverd, dat in de finale 500 c.M.3 klasse Houtop geklopt werd door Van Dijk en Jan Rijk. De uitslagen luiden: Nieuwelingen tot 250 e.M. 3: 1. Van Loevestijn in 2 min. 42.4 sec.; 2. Som de Cerff in 2 min. 46.2 sec.; 3. Thuys in 3 min. 1 sec. Nieuwelingen tot 350 c.M.3: l. Tirnm in 2 min. 39.4 sec.; 2. Hoogerhuis in 2 min. 45.4 sec.: 3. Van den Berg in 2 min. 50.2 sec. Juniores tot 350 c.M.3: 1. Van der Linden in 2 min. 35.4 sec.; 2. Passier in 2 min. 36.4 sec.; 3. Van den Berg in 2 min. 37 sec. Juniores tot 500 c.M.3: 1. Van der Kley in 2 min. 39.4 sec.; 2. Riemersma in 2 min. 41 sec.; 3. Oosterbaan in 2 min. 42.4 sec. Seniores tot 350 c.M.3: l. Houtop in 2 min. 21 sec.; 2, Iesberts in 2 min. 25 sec.; 3. Peters in 2 min. 32 sec. Seniores tot 500 c.M.3: 1. Van Dijk in 2 min. 21.4 sec; 2. Jan Rijk in 2 min. 21.8 sec.; Hou top in 2 min. 24 sec. MOTORCLUB VAN KOOTEN. Ter gelegenheid van de 3 Octoberfeesten in Leiden startte de Motorclub Van Kooten Zaterdagmorgen 8 uur voor deelneming aan den daaraan verbonden z.g. hutspotsterrit, waarvan de route ging van Haarlem, Den Haag, Gouda naar Leiden, afstand circa 80 K.M. Alle deelnemers bereikten zonder straf- punten de finish, waarna de traditioneele hutspotmaaltijd, voorafgegaan door haring en brood, plaats had. Deze had een zeer geanimeerd verloop; de deelnemers werden in de gelegenheid ge steld, den jubileums-optocht te zien. Hierna had de prijsuitreiking plaats. Alleen de Mo torclub Van Kooten kon in aanmerking ko men voor den groepsprijs, welke onder har telijk applaus door den heer Van Kooten in ontvangst werd genomen. Zondag ging het, na eerst de vastgestelde route van 60 KM. afgelegd te hebben, naar Edam, waar de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer de groote club motorrijders ontving. Onder haar leiding werd Edam bezichtigd; men woonde de karakteristieke paardenraces met hindernissen bij. waarna de prijsuitrei king plaats had. Acht van de tien prijzen werden gewonnen door leden van de Motor club Van Kooten. Ook nu weder bleek deze club de grootste, waarvoor de heer Van Koo ten een grooten zilveren beker kreeg. Met dezen laatsten sterrit sloot de Motor club Van Kooten een succesvol seizoen af, met als merkwaardig resultaat, dat bij alle wedstrijden waaraan in 1936 werd deelge nomen, steeds de hoofdprijzen der clubs werden gewonnen. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEIL VEREENIGING. De H.Z.V. houdt Woensdagavond 7 Octo ber een leden-vergadering in het gebouw „De Nijverheid" aan de Jansstraat. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen der Haarlemsche Damclub voortgezet. Hieronder publiceeren' wij de uitslagen: Clubkampioenschappen 19361937 Ploofdklasse: J, W. van Dartelen wint van J. van Looij; J. B. Sluiter Jr.J. J. van Kesteren afgebroken; P. H. MeureJoh. Fa bel afgebroken. Eerste klasse; J, Otter wint van P. L. Schrijnemakers; I. Risseeuw wint van D. Schrijnemakers; J. A. Meeuwenoord wint van B. Henneke; M. van Leeuwen remise met H. Berghuis Tweede klasse: A. Slinger wint van J. Merts; H. W. C. van Rhoon wint van Jac. Fr. van Garderen; J. Kuntze wint van I. Ra- vensbergen; J. J. Aling wint van O. T. Gla- ser; W. Jonkhof remise met J. H. Meure; J. H. Spoor wint van J, M. Rutgers. Derde klasse: J. J. Koren wint van A. J. Verwoerd; C. B. de Laat wint van A. Winkler; A. M. Reedijk wint van A. Strikkers; J. A. E. Elstgeest wint van H. A. Hoddenbach; J. de Vries remise met G. J. Steenkist. SIMULTAAN-SéANCE v. DARTELEN TE VLAARDINGEN. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Vlaardingsche Dam- en Schaakvereeni- ging gaf onze damredacteur te Vlaardingen een simultaan-sèance voor leden en genoo- digden der jubileerende vereeniging. Aan deze séance werd door 36 damspelers deelgenomen. Aan de eerste borden werd de eerste zet gedaan door den burgemeester van Vlaar dingen. Door tijdsgebrek kon* de heer Van Darte len niet alle partijen eindigen. Er was slechts 2 1/2 uur speeltijd beschikbaar, zoodat de si- multaanspeler in een zeer vlug tempo moest spelen. Verscheidene partijen moesten daarom arbitrair beslist worden. Hij won 16 partijen, speelde 11 partijen remise en verloor 9 par tijen „OOSTERKWARTIER". De wedstrijd voor niet-clubleden werd voortgezet met het volgende resultaat: Kraaide Vries WalsHoogedoorn v. d. MeerKraai Nelev. d. Berg Wals—Lub eek MoerkerkLubeck NeleRootlieb Hellingman—Wals HoogedoornNele Lubeckde Vries BorgmeierBerkhout VerdamRootlieb WalsNele Hellingmande Vries RootliebHoogedoorn HellingmanLubeck KraaiHellingman Wals—Kraai v. d. BergRootlieb de JongKlabau BerkhoutWals LuitenNele 0—2 0—2 2—0 2—0 1—1 0—2 2—0 0—2 0—2 2—0 2—0 0—2 2—0 0—2 0—2 0—2 2—0 0—2 2—0 1—1 2—0 2-0 VOETBAL. Engeland noodigf Hongarije uit. Uit Londen: De beslissing is ge vallen. De commissie uit de Football Association heeft besloten, Hongarije uit te noodigen, dit seizoen een wed strijd te komen spel en wel op Woens dag 2 December op het terrein van Arsenal. Naar bekend waren Hongarije en Ne derland de meest serieuse candidaten voor een invitatie. Hongarije had ech ter de oudste rechten. De uitstekende resultaten van dit land in de laatste interlandwedstrijden zullen wel facto ren geweest zijn, die de schaal der stemmen in het voordeel der Hongaren heeft doen overslaan. E. H. S.—SWIFT (1—3). E.H.S. trapt af en is al spoedig ln de meer- derheid. Een schot van Hooydonk wordt corner gewerkt. Er ontwikkelt zich een mooie strijd met zeer afwisselende kansen. Door niet vol doende ingrijpen der achterhoede van E.H.S. weet Swift te scoren. (01). E.H.S. valt flink aan, doch niets lukt. Na de rust zit E.H.S. direct voor het Swift-doel en heeft dan spoedig succes door Verdam (11). De strijd is nog steeds het aankijken waard. E.H.S. weet niet te verhinderen, dat Swift nog twee doelpunten maakt. (13), waarmede het einde kwam. HAARL. VOETBALBOND RANGLIJSTJES. EERSTE KLASSE A: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. V. V. B. 3 3 0 0 6 13—1 2.— Zandvoort 2 3 3 0 0 6 18—3 2.— Stormvogels 3 3 3 0 0 6 11—6 2.— Haarlem 3a 3 1 2 0 4 10—9 1.33 R. C. H. 5 3 1 1 1 3 8—8 1.— Spaarnestad 3 1 0 2 2 9—10 0.67 VI. Vogels 3 1 0 2 2 6—16 0 67 Droste 3 0 1 2 1 5—11 0.33 Kinheim 2 3 0 0 3 0 5—10 0.— E. D. O. 3 3 0 0 3 0 5—16 0.— EERSTE KLASSE B: Haarlem 3 3 Schoten 2 3 Zeemeeuwen 2 3 E. D. O. 4 3 R. C. H. 3 3 Stormvogels 4 3 Kinheim 3 3 E. D. O. 5 3 D. W. O. 3 R. C. H. 4 3 8—3 1.67 12—8 1.33 9—6 1.33 9—8 1.33 12—12 1.33 9—10 0.67 10—13 0.67 9—12 0.67 1 0 2 2 7—10 0.67 1 7_io 0.33 Oplossingen, bijdragen, vragen,, enz. te '.enden aan den Schaakredacteur van Haar lem's Dagblad, Groote Houtstraat 93, Haarlem PROBLEEM No. 875. (No. 1 van den wedstrijd, 41e ladder). wm. Mat in twee zetten. Stand der stukken: Wit: Kh7, Td4, Lh8, Pc5, Pe3, c3, d6, f2. Zwart: Ke5, Tf6, f3. „De overwinning is meestal aan hem, die iets verder ziet dan de tegenstander". Dr. EMANUEL LASKER. ONZE EEN EN VEERTIGSTE LADDERWEDSTRIJD. Heden begint onze een en veertigste lad derwedstrijd, welke negen weken zal duren. In bedoeld tijdvak zullen 7 twee-zetters, 2 drie- zetters, 1 eindspelstudie, 1 vierzetter eix een schertsprobleem worden geplaatst. Iedereen kan aan deix wedstrijd deelnemen; minder ge routineerde of beginnende oplossers kunnen hu-n krachten aan de tweezettige problemen beproeven. Wanneer men geregeld eenige problemen joed oplost, zal eenmaal de top van de ladder worden bereikt, ook al behaalt men in eiken wedstrijd derhalve niet het hoogste aantal punten. Het aantal deelnemers bedraagt thans 114. Aan den termijn van inzending der oplossin gen, welken wij op veler verzoek op veertien dag-en hebben gesteld, zullen de oplossers zich stipt moeten houden aangezien voor te laat ingezonden goede oplossingen geen punten meer worden toegekend. DE WEDSTRIJDBEPALINCEN. 1. De wedstrijd omvat èèn af deeling, waarin, in den regel tweemaandelijks, 12 opgaven (problemen en eindspelstudies) ter oplossing woa-den gegeven. 2. De wedstrijd is doorloopend, z.g. ladder systeem, iedereeix kan zich te allen tijde als oplosser aanmelden. Echter is opgave van naam en adres noodzakelijk. 3. Voor iedere goede oplossing worden pun ten toegekend en wel: voor twee-zetters 2 punten, voor drie-zetters 3 punten, voor vier- zetters 4 punten, voor eindspelstudies 5 pun ten en voor schertsproblemen 1 punt. hem (haar) 2 extrapunten voor tweezetters en 3 extrapunten voor de overige problemen en studies toegekend. Voor Schertsproblemen kan in bedoeld geval ééft extrap'unt worden toegekend, (zie art. 11). Iedere foutieve bewering omtrent nevenop losbaarheid of onoplosbaarheid kan worden gestraft met één punt. Iedereen heeft natuurlijk het recht de be doelde bewering binnen den gestelden termijn (zie art. 10) te herroepen. De auteursoplossingen blijven echter, ten opzichte van het aantal daarvoor vastge stelde punten, van kracht. 5. Tweemaandelijks wordt een ranglijst op gemaakt volgens het totaal aantal behaalde punten; die ranglijsten zijn doorloopend; het tweemaandelijks behaalde aantal punten wordt bij het totaal van de vorige lijst opge teld. 6. Tweemaandelijks wordt een prijs toe gekend ter waardie vaxx ongeveer f 5. (schaakboek of schaakboeken, schaakspel, schaakbord, reisschaakspel, enz. enz. naar keuze van den winner). Indien er minder dan 55 deelnemers zijn wordt geen prijs toegekend. Men kan niet een prijs winnen in een tijd vak, waarin men niet heeft opgelost. 7. Bij gelijk uitkomenbeslist het lot. Na het winnen van een prijs wordt het punten- aantal geannuleerd en kan men opnieuw de ladder bestijgen. Zij, die door het lot afvie len voor den tweemaandelijkschen prijs, be houden echter het puntenaantal, dat gevoegd wordt bij het totaal aantal punten, even tueel door hen behaald in het volgende twee- maandelijksch tijdvak. 8. Het puntenaantal van deelnemers, die gedurende 6 achtereenvolgende maanden niet hebbexx opgelost wordt geannuleerd. 9. Vermelding van den sleutelzet van twee- zetters is voldoende. Voor 3-zetters moeten echter de eerste 2 zetten, voor 4-zetters de eerste 3 zetten, benevens alle varianten, wor den opgegeven. Onvolledige oplossingen kun nen voor den wedstrijd als niet geldig wor den aangemerkt. Bij eindspelstudies zal steeds vernield worden of de uitwerking geheel of ten deele wordt verlangd. 10. Uiterlijk 14 dagen na den datum van verschijning van de schaakrubriek, waarin de opgaven gepubliceerd worden, moeten de op lossingen in ons bezit zijn. Eventueel kan van die bepaling dispensatie verleend worden, in welk geval de behaalde punten van alsnog aanvaarde goede oplossin gen, zoo noodig, eerst in de volgende ranglijst worden verantwoord. 11 Over foutieve oplossingen kan niet wor den gecorrespondeerd. Zij, die meenen neven oplossingen te hebben gevonden, zullen die voor alle opgaven volledig moeten inzenden, daar zij anders zonder meer ter zijde worden gelegd. 12. In bijzondere of onvoorziene gevallen be- si'lst de schaakredacteur. met als gevolg dat zij nimmer de eindspelen goed leeren behandelen. Wij kunnen derhalve allen, zelfs met inbe grip van de tegenwoordige eerste-klassers, het werk van Dr. Euwe zeer aanbevelen. OPLOSSING PROBLEEM No. 866. (No. 4 van den wedstrijd, 40e ladder). SCHAAKLITERATUUR. PRACTISCHE SCHAAKLESSEN vierde deel, tweede druk, door Dr. M. Euwe (G. B. v. Goor Zonen's Uitgeversmaatschappij, N.V., den Haag). Ruim 8 jaren zijn noodig geweest alvorens deze herdruk het licht kon zien. De liefde voor het schaakspel is vooral tegenwoordig wel al- gemeener dan vroeger, maar de lust om er zich sterk in te verdiepen is niet in gelijke mate 4. Nevenoplosbare of onoplosbare proble men en studies worden niet opzettelijk ge- Dringend gewenscht is het evenwel, dat dit I plaatst. Mocht een deelnemer echter kunnen I toegenomen. Eexx schitterend studiewerk als materiaal door iemand als Bowley in de ko- aantoonen dat een probleem of studie on- het vierde deel wordt vermoedelijk door een inende jaren verder gecoacht wordt. I oplosbaar of nevenoplosbaar is dan worden I klein percentage der schakers doorgewerkt, Stand der stukken Wit: Kb8, Db5, Ta3, La5. Le4, Pe6, Pg3, c4, d3, f5. Zwart: Ke3, Dh3, Td7, Te2, Lal, Lfl, Pc8, c7, f2. (Dr. F. M. Palitzsch, 1889-1932). 1. Db5e5, enz. Dit probleem verwierf de 2e eervolle ver melding in een wedstrijd van „Sydsvenska Dagblad" (1923). OPLOSSING PROBLEEM No. 867. (No. 5 van den wedstrijd, 40e ladder). Stand der stukken: Wit: Kh2, Dc6, Te5, Lel, Ld7, Pf7, Ph3. d3, d5, g2. Zwart: Kg4, Df8, Ta2, Lfl, Lf6, Pe7, Pf2, c5, d4, f5, h4, h5. (C. Koster, Haarlem). 1. d5d6, enz. Beide problemen goed opgelost door: H. J. S. Beck en H. de Ruijter, beiden te Bloemendaal; B. Amelung, G. A. Bakker, J. J. H. Bauer, Th. J. Beumer, H. en J. Blokker, J. Y. Blokker, P, J. Blokker, M. Daim, J. Derogee, C. v. Dort, H. W. v. Dort, E. Fijlstra, H. W. Ger- meraad, F. F. Groos, J. Hillebrand, R. Hom mers, P. A. Hoogendoorn, F. W. Hoogerbeets. B. Hoogreef, J. ten Hove, J. ten Hove Jr., G. Hui zing Jr., Th. Kan, B. Koedijker, C. Kossem, c. Koster (ïxo. 867 als auteur), A. Krijn, C. Lan- geladen, A. v. Leeuwen, J. v. Lunenburg, J, H, Meilink, A. J. Mooy, G. M. Neuman, Joh. B. Pennock, J. J. Piers, K. H. R. Pluim Ment-z, A. Rijken, J. W, Schipper, A. Sierveld, mevr. J. Smit. geb. Bückmann, B. A. Snellenian, H. J. Steenbergen, A. Veerman, A. Vogelenzang, C. Warlé, J. v. d. Water, C. F. Weber, J. P. Wever, D. Willemsen en J. A. G. Zomer, allen te Haar lem; F. D.. Kat en C. de Vries, beiden te Heem stede; H. F. Antoaiisse, A. Feberwee, J. Germe- raad, mej. D. M. Graafland, K. Siegerist en H. F. Zeylstra, allen te Santpoort (allen vier punten. Voorts is Probleem no. 866 goed. opgelost door: J. Benard Jr., Carl en Jan Hollmann, allen te Haarlem; W. Wierda, te Heemstede, (allen twee punten). CORRESPONDENTIE. Voor „probleemcomposiitiezegels" leze men -rogels en voor bevorderen (oplossing) be vroeden. Bloemendaal. J. V. Gelukgewenscht met uw herstel. Drouwen. B. v. R. Wij zullen onderzoeken of in uw omgeving schakers wonen. Is u aldaar thans gevestigd? Haarlem. J. J. H. B. Partij ontvangen. J. B. Jr., Carl en Jan H. 1. Dc6xf6 faalt na I .Pf2xh3. J. J. E. Heden zijn de wedstrijdbepalingen opgenomen, uw oplossingen kwamen in ons bezit. J. H. Uw studie in dank ontvangen. J. ten H. Jr., Speciaal de heer H. W. v. D. verzocht ons u zijn dank over te brongen voor de ook hem opgedragen studie. C. K. Uw probleem zullen wij onderzoeken. C. W. Geen bezwaar. J. A. G. Z. Gefeliciteerd met uw succes! Heemstede. W. W. 1. Ph3xf2f faalt na 1.Ta2xf2 (naar h4 kan de Koning niet vluchten, omdat op dat veld een zwarten pion staat. Santpoort. Mej. D. M. G. Denk s.v.p. oxn den in zend ingstermij n KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND OVERZICHT. Het fraaie herfstweer deed alle wedstrijden doorgang vinden. Behalve de normale uit slagen wisten enkele twaalftallen hun tegen standers met gevoelige nederlagen naar huis te zenden. Ook in de le klasse werd door Watervliet 2 een geduchte nederlaag geleden. Het pit tige Oosterkwartier 3 won op eigen veld liefst met 130 van Watervliet 2. Pal vu 1 wist Always Ready 1 in eigen huis met 31 te overwinnen. Animo 1 moest haar tweede nederlaag slikken, nu op 't kantje af, van Aurora 1, dat met 54 won. Haarlem 3 verloor van S.V. 2 met 13. In de tweede klas bleken S.V. 3 en Alw. Ready, evenals Meerlebos 1 en D.S.V. 1 even sterk; de uitslagen waren 00 en 11. Het derde Aurora verloor maar met 12 van Aurora 2. Flora 2 versloeg Haarlem 4 met 6—1. terwijl T.HB. 2 een groote overwinning 91 op O.K 4 behaalde. In 3A ook groote verschillen. Flora 3 won met 90 van Meerlebos 3. D.S.V. 2 zag zich geslagen met 70 door de Hillegomsche Zwaluwen 1. Aurora 4 bleef T.H B. 3 de baas met 60. In 3B waren Palvu 2 en Meerlebos gelijk waardig 0—0. Oosthoek 1 was sterker dan Alw. Ready 3 en won met 5—1. Aurora 5 kwam met een verlies van 13 terug van S.V. 4. WIELRIJDEN. EXCELSIOR. W. Fines clubkampioen lange af stand. De Jonge kampioen 1936 van de Juniores. Boven genoemde vereeniging hield haar wedstrijden om de kampioenschappen in de Purmer. Direct na het startschot demarreerde J. Bouman; hij wist een grooten voorsprong te behalen. Het peloton liet het er niet bij zitten. Na 40 K.M. had men den vluchteling inge haald. Schel en Matsen vielen, maai* dat liep goed af. De uitslag was: 1. W. Tin/nis 4 min. voor sprong; 2. J. Boumans; 3. Jas; 4. Walgien; 5. Schel; 6. v. d. Berg; 7, Evers; 8. Jansen; 9. v. Es; 10. Banken. Overigen uitgevallen. Juniores: 1. De Jong kamp. 1936; 2. Kleef; 3. v. Dijk; 4. V. Sinderen; 5. H. Walgien. De ove rigen opgegeven'. De Jonge Kampioen. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een recordrit voor A-, B- enó-kl. en Juniores. De A- en B-lil. reden 60 K.M. voor den Kïk- kert-Beker. De C-kl. reden 40 K.M. voor den D.J.K.-beker. De Juniores reden ook voor den D.J.K.-Beker. De uitslagen luiden als volgt: 1. Thoma, tijd 1 uur 50 min. 27 sec., 2 Smit 1 uur 53 min. 16 sec.. 3. F. Jansen tijd 2 uur 4 min. 57 sec. De andere renners door pech en lekke banden uitgevallen. C-kl. 40 K.M.: 1. D. Duyns, tijd 1 uur 12 min. 2 sec., 2. J. Munk 1 uur 12 min. 4 sec., 3, M. Munk 1 uur 14 min. 52 sec.. 4. Tichelaar 1 uur 18 min. 45 sec., 5. Knaap 1 uur 19 min. 44 sec., 6. H. Veerman 1 uur 20 min. 22 sec., pech. Juniores 30 K.M.: 1. K. Neeft tijd 1 uur 0 min. 23 sec., 2. K. Meijer 1 uur 5 min. 58 sec., 3. Weyrs 1 uur 7 min. 34 sec. De werkloozen kunnen op vertoon van stempelkaart in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat kaarten verkrijgen voor het 2-jarig feest tegen betaling van 20 cent. Achilles. N. KEMP WEDEROM SPRINT-KAMPIOEN. Zondag werd door bovengenoemde vereenl ging het sprintkampioenschap ven-eden. Evenals het vorige jaar legde Kemp op over tuigende wijze beslag op den titel. Bij de C- klassex-s was het Clemens en bij de Juniores v. Orden die No. 1 wei-den. Het verloop van den wedsti-ijd was als volgt: 1ste serie: 1. N. Kemp, 2. C. v. d. Aart, 3. K. Oosterbaan. 2de serie: 1. G. v. Wees, 3. Koppen. 3. P. v. Leeuwen. 3de serie: 1. H. v. Beugen, 2. Spielings, 3. de Klerk. 4de serie 1. Siebeling, 2. Lichthart, 3. Groe nendijk. 5de serie: 1. Gniyters, 2. Buys, 3. de Veer. 6de serie: 1. Engel, 2. Moison, 2. J. Hobbe len. 4. J. Rusman. In dc Herkansing plaatsten zich: Lichthart, Buys en Spierings. Kwart-finale: lste rit: l. Kemp, 2. Buys, 3. Gniyters. 2de rit: 1. v. Wees, 2. Siebeling, 3. Engel, 3de rit: 1. Lichthart, 2. v. Beugen, 3. Spie rings. De daaropvolgende herkansingsritten wer den gewonnen door v. Beugen, Engel en Sie beling. Demi-finale: lste rit: 1. Kemp, 2. Siebeling. 2de rit: 1. v. Wees, 2. v. Beugen. 3de rit: 1. Lichthart, 2. Engel. De herkansing tusschen Siebeling, v. Beu gen en Engel werd door laatstgenoemde ge wonnen. zoodat de finale, welke in matches a deux verreden werd ging tusschen v. Wees, Kemp. Lichthart en Engel. De uitslag hiervan was: 1. N. Kemp, (kam pioen 1936). 2. G. v. Wees, 3. A. Lichthart-, 4. J Engel. C-klassers: lste selxie: 1. Clemens, 2. Drogtrop, 3. Ver gers. 2do serie: 1. Koelemij, 2. Stet, 3. W. Hobbe- lin. 3de serie: 1. v. Egmond, 2. Schoorl, 3. v. Sprundel De herkansingsritten werden gewonnen door Drogtrop, v. Sprundel en Stet. Kwart-finale: lste rit: 1. Clemens, 2. v. Sprundel. 2de rit: 1. Koelemij, 2. Drogtrop. 3de rit: 1. v. Egmond, 2. Stet. Herkansing: gewonnen door v. Sprundel Demi-finale: 1-ste rit: 1. v. Egmond, 2. Clemens, 2de rit: 1. Koelemij, 2. v. Sprundel. Herkansing gewonnen door Clemens. Finale: 1. P. Clemens, (kampioen), 2. v.Eg mond. 3. H Koelemij. Junioren lste serie: 1. v. Orden, 2. Ekel, 3. Wijdenes. 2de serie: 1. v. d. Enden, 2. Portegies, 3. v. Troost. Herkansing gewonnen door Jan Ekel.. Finale: 1 v Orden (kampioen). 2. v. d. En den, 3. J. Ekel. Direct na afloop werd aan Kemp de kam pioenstrui 1936 uitgereikt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13