1 AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSDAG 7 OCTOBER 1936 HAAFLE M'S DAGBEAD Verlaagde invoerheffing op koffie. ■s-GRAVENHAGE, 7 October. Naar aanleiding van de verlaging der invoer heffing op koffie met 50 procent, welke van daag is ingegaan, vernemen wij van goed ingelichte zijde, dat bij dezen maatregel o.m. de volgende factoren zijn overwogen: De oorspronkelijke heffing drukte vrij zwaar vooral op de goedkoopere soorten. Voor de gebrande koffie bedroeg die 16 cent per K.G. Toen de heffing werd ingesteld, is de prijs der koffie hier te lande nagenoeg niet geste gen, hetgeen toegeschreven moet worden aan de felle concurrentie tusschen de branders, benevens aan het feit, dat zich hier te lande op het tijdstip dat de heffing werd ingesteld, vrij groote voorraden bevonden. Nu deze voorraden door zeer geringe invoeren in de laatste maanden geslonken zijn, was de kans op priisverhooging niet uitgesloten, waarbij nog uit den aard der zaak het volle deprecia tie-effect komt. Wat de steunverleening voor de -koffiecul tuur in Nederlandsch-Indië betreft, is het duidelijk, dat deze aangelegenheid door de ge wijzigde monetaire omstandigheden andere aspecten heeft gekregen. Deze verlaging der heffing met de helft, die geheel in de lijn ligt van de in den laatsten tijd getroffen maatregelen, beteekent een aanmerkelijke verlichting. De gang van zaken dient nu verder te worden afgewacht. Het noodlottig ongeluk op de Nieuwe Maas. Moeder en zoon konden niet bijtijds uit het roefje komen. (Zie ook pag. 1.) ROTTERDAM, 7 October. Omtrent de aanvaring, welke hedenmorgen te kwart voor negen op de Nieuwe Maas, ter hoogte van KralingscheveerIJsselmonde plaats vond en waarbij de 44-jarige schippersvrouw en haar 8-jarig zoontje, die zich in het roefje bevon den, verdronken, vernemen wij het volgende: De vlgt kwam uit de richting Rotterdam en werd achterhaald door de Fransche sleepboot „Allier". De schipper van de vlet, de 44-jarige Lr Kaptein. wonende in de Feijenoordstraat te Rotterdam, stuurde bij Kralingscheveer zijn vlet plotseling naar bakboordzijde met de be doeling de rivier over te steken. De Fransche sleepboot, die een groote snelheid had, kon de viet niet meer uit den weg gaan, waardoor deze aan bakboordzijde geraakt werd, om sloeg en in de diepte verdween. Het ongeluk werd opgemerkt door een aan tal Rijnschepen, die voor IJsselmonde voor anker lagen. Twee mannen van het Rijn schip „Sindoro" alsmede een schepeling van het Rijnschip Bamberg" begaven zich oogen- blikkelijk in de roeiboot van de „Sindoro" en schoten te hulp. Zij mochten er in slagen, het 17-jarig meisje Kaptein, dat zich boven water had weten te houden, aan boord van de roei boot te nemen. Op hetzelfde oogenblik dreigde schipper Ka'ptejn in de diepte te verdwijnen. Men riep hein uit de roeiboot "toe: ..Sla met je armen" en met inspanning van alle krachten wist ae man zich tenslotte nog zoolang boven wafer te houden, dat hij aan boord van de roeiboot kon worden genomen. De ijzeren vlet was inmiddels reeds gezonken. De moeder en haar achtjarig zoontje be vonden zich tijdens de aanvaring in het roefje en konden, toen de boot snel kapseisde, niet meer boven komen. De vlet ls in het 12 M. die pe vaarwater gezonken. De schipper heeft verklaard, dat de aan varing te wijfen is aan een verkeerde ma noeuvre zijnerzijds. De uitwij zingskwestie Duitschland. met Nog geen oplossing gevonden. Naar men weet, is in B'erlijn gevestigd de Nederlandsche burgervereeniging „Hollan- dia", welke vereeniging tracht voeling te houden met Nederlanders in de Duitsche hoofdstad en de goede verstandhouding tus schen Nederland en Duitschland te bevor deren. Toen dan ook de Duitsche regeering de be kende represaillemaatregelen had getroffen en naar aanleiding van de uitwijzing van vier Duitschers uit Nederland, vier willekeu rige te Berlijn woonachtige Nederlanders aanzegging hadden gekregen, het land te ver laten, heeft deze vereeniging onmiddellijk overleg, zoowel met Duitsche als Nederland sche instanties, gepleegd, met het doel in trekking van dit besluit van de Duitsche re geering te verkrijgen. De vier uitgewezenen waren allen lid van Hollandia en het spreekt dus vanzelf, dat deze vereeniging het als haar plicht beschouwde, de belangen dezer vier leden in dit geval tot de hare te moeten maken. Bovendien rezen zeer verontrustende vragen, als: wanneer zullen nu wij, overige leden van Hollandia, aan de beurt komen' en zal de rechtspositie van Nederlanders in Berlijn thans niet ernstig geschaad worden? Tot op den dag van heden is het niet ge lukt voor deze kwestie een bevredigende op lossing te vinden. De Nederlandsche regeering meent dat het eerste woord in deze kwestie thans door Duitschland moet worden gesproken, terwijl de Duitsche regeering van oordeel is, dat de Nederlandsche regeering nu het initiatief moet nemen. De heer Hess, één der uitgewezenen, woont thans op kamers in den Haag en ontvangt een kleine toelage van onze regeering, ie heer Paters woont te -Amsterdam en ontvangt eveneens een toelage. De heer van Lith Harrebomee woont in Gouda. De vierde uit gewezene vertoeft nog in Berlijn, omdat één der uitgewezen Duitschers nog in ons land is wegens ziekte. BELEEDIGING VAN MINISTER COLIJN. -ZUTPHEN. 7 October. Voor den Zutphen- schen politierechter had zich vanochtend te verantwoorden de 27-jarige tuinman K. H. van de K. uit Deventer, die op 21 Juni jl. te Deventer drie geschriften heeft aangeplakt, welke bNeedigend waren voor minister Ccliin Dpz" zaak werd met gesloten deuren behandeld. Conform den eisch werd ver dachte veroordeeld tot drie maanden gevan genisstraf. Madrid opnieuw gebombar deerd. PARIJS, 7 October (D.N.B.-A.N.P.) De zen- ders van Teneriffe en Valladolid deelen me de. dat de vliegtuigen der opstandelingen wederom vluchten boven Madrid hebben uit gevoerd en de stations, kazernes etc. met bommen hebben bestookt. Tegelijkertijd zijn weer duizenden -tot de bevolking gerichte vlugschriften naar beneden geworpen, waar in zij wordt opgeroepen de hoofdstad te ont ruimen. Catastrofale brand in Chi- neesche stad. SJANGHAI, 7 October. Een geweldige brand heeft gisteren een groot deel van de provinciale hoofdstad Itsjang aandeYangtse in de asch gelegd. Honderden huizen wer den vernield, duizenden zijn dakloos ge worden. Het aantal slachtoffers kon nog niet worden vastgesteld. Men neemt echter aan, dat dit- heel groot is. Vele verkoolde lijken zijn tot dusverre reeds uit de rookende puinhoopen geborgen. VOOR DEN- -KANTONRECHTER Nou, reken maar! Het gèv:el op de Leidschevaart. bij de Leid- sc-hestraat met een auto uit Leidsche richting. De auto reed hard, zei de één, zacht, zei de ander. Maar de bordjes aan den kant van den weg wezen aan, dat men er niet harder dan dertig kilometer mag r ij d am, en zelfs de be stuurder gaf toe dat hij wel veertig had gere den. Terzake waarvan hij dan ook terecht stond. Want op den bewusten hoek was deze auto feegen eèn andere opgetornd, die' uit de Leidschest.raat kwam. Deze laatste auto, had volgens, zijn bestuurder heel zacht gereden, hetgeen bevestigd werd door een juffrouw, die er ingezeten had. Achtereenvolgens werd tegen de beide bot- sers de beschuldiging uitgebracht, dat zij niet behoorlijk hadden gereden. Want ze waren allebei tegen elkaar opgereden en bij gebrek aan een stevigen schuldige werd het afkeu renswaardige van deze nachtelijke collisie maai- eerlijk verdeeld. De juffrouw moest het zeggen. Zij had in de taxi gezeten, die uit de Leidschestraat kwam. De chauffeur daarvan stond op dat oogenblik terecht; zij was getuige a décharge. Of verdachte hard gereden had? „Nou, en of. En heelemaal geen signaal of iets Het antwoord verwekte eenige sensatie. Een erg gunstige getuige leek dit niet te worden voor den taxichauffeur. Tot de kantonrechter ontdekte, dat de juffrouw heelemaal in de war was gekomen, wie nou eigenlijk de verdachte was, en wie niet. Dus corrigeerde de kanton rechter haar maar en kreeg er uit, dat de an der hard gereden had, geen signaal gegeven had en dus de botsing had „begaan". Wat echter den ambtenaar van het Open baar Ministerie niet heelemaal bevredigde. Hij meende, dat allebei hieraan evenveel schuld hadden. De meneer, die als getuige gehoord werd, bleek er niet veel van te weten. Het was allemaal achter zijn rug om gebeurd. Het werd voor allebei f 5 of drie dagen. „Dus liet was wel een heele klap", infor meerde de kantonrechter bij de juffrouw. Nouj reken maar!" De lastige fietser en de booze chauffeur. De chauffeur was boos geweest. Vóór hem uit, in de Koningstraat, had een fietsend tweetal gereden. Rechts een dame, links een jongeling, al te links, volgens den automobilist, die ondanks zijn herhaalde signalen niet pas- seeren mocht. Bij een zijstraatje moest de jon gen stoppen, en de auto reed hem even aan. „Ja, ik was boos", had hij gezegd tegen de motorpolitie, maar nu zei hij, dat dat maar ironie was geweest, waarvan de kantonrechter niet heelemaal overtuigd was. De jongen zei, dat hij niet verdér naar rechts had gekund, want hij reed naast zijn moeder. Maar waarom was hij dan niet achter haar gaan rijden. „Ze kan niet goed fietsen, meneer." De kantonrechter: „Nou, maar als ze daar tusschen het trottoir en de tramrail kan rij den, dan kan ze héél best fietsen. Doch dit ontsloeg den automobilist niet van zijn ver plichting, zich behoorlijk te gedragen. Zijn woorden tegen de; motorpolitie maakten de zaak niet beter en het gelukte hem niet, den indruk fee wekken, dat hij niet tijdig meer had kunnen stoppen, f 25 werd geëischt. De kantonrechter formuleerde zijn twijfel aan verdachtes voorstelling van zaken heel voorzichtig Ik heb den indruk, dat U een oogenblik uw zelfbeheersching bent kwijtgeraakt. Wat den man f 15 kost. Nationaal Jongeren Verbond. Jaarvergadering te Rotterdam. Dezer dagen heeft het Nationaal Jon geren Verbond zijn jaarlijksche algemeene vergadering gehouden in het gebouw Tivoli te Rotterdam. Het jaarverslag van den algemeen-secre taris, jhr. W. M. de Brauw, werd goedge keurd. De algemeen penningmeester, A. Th. C. J. Schiebergen, werd, nadat het financieel jaarverslag was goedgekeurd, eervol gedé- chargeerd. Voorts werden nog eenige voorstellen tot wijziging van het huishoudelijk reglement aangenomen. Het hoofdbestuur werd voor het vereenigingsjaar 19361937 bij acclamatie als volgt gekozen: algemeen voorzitter: mr. W. de Vries algemeen secretaris; jhr. W. M. de Brauw, algemeen penningmeester; A. Th. C. J. Schiebergen. leden; Mr. O. Verdoorn Jr.; W. van Wesel, K. Rijsdorp, H. A. V. Giesberger, Mr. J. H. P. V. Haitsma Muiier. Verscheidene huishoudelijke zaken werden afgedaan, waarna het hoofdbestuur verschil lende mededeelingen deed inzake luchtbe scherming. centrale kadercursussen, die in April zoowel in Utrecht als in het noorden des lands zullen plaats hebben, een nationalen landdag, die aan het eind van het vereeni gingsjaar zal gehouden worden. Het- zeekamp zal dit jaar in grootscher omvang gehouden worden. De leiddraad zal elke maand een vast onderwerp bevatten. Inzake cultureele actie door schrijvers, zullen maatregelen genomen worden. Het hoofdbestuur stelt een onderzoek in naar ontslagen uit betrekkingen na afloop van herhalingsoefeningen en zal actie voe ren om eventueele ontslagen te voorkomen. Een districts'eidcrr- en een beshivenconle- rentie zullen gehouden worden. Een nieuw reglement voor den persdienst van het N.J.V. zal het licht zien. ONGELUKSDAG VOOR DE ROEMEENSCHE LUCHTVAART. Stefani meldt uit Boekarest: Bij een lan ding te Cetatea is een militair vliegtuig om geslagen, de bestuurder werd gewond. Een ander militair vliegtuig, dat van Bocscian was vertrokken, is niet te bestemder plaatse aangekomen, men heeft nog geen spoor van het toestel kunnen ontdekken. Te Bazau ten slotte is een militair vliegtuig neergestort en vernield, waarbij de piloot gedood werd. Nieuwe regeling van de pacht. De heer Ebels c.s. hebben amendementen ingediend op de artikelen 5 en 36 van het wetsontwerp houdende nieuwe regeling van de pacht. Bij artikel 5 luidt de toelichting: Het zal naar alle waarschijnlijkheid voor komen, dat voor de in artikel 5, lid 1, sub b, bedoelde gevallen, een tijdsduur van een jaar te kort zal zijn. Het is daarom van belang, dat partijen vooraf de zekerheid van een eenigs- zms langeren duur van de tijdelijke pachtover eenkomst kunnen verkrijgen. Bij gemis toch van die zekerheid zal het voor den pachter b.v. bezwaarlijk zijn, belangrijke uitgaven voor den bedrijfsinventaris te doen. Daarom wordt voorgesteld, de mogelijkheid van een 3-jarige pacht voor dergelijke geval len te openen. Het voorschrift, dat voor de toepassing de medewerking van den rechter vereischt wordt, geeft de noodige waarborgen tegen misbruik. Ten aanzien van het amendement op artikel 36 wordt opgemerkt: Er zullen zich herhaaldelijk gevallen voor doen, waarbij de verpachter alleen tot ver pachting zal overgaan, wanneer hij de zeker heid behoudt, dat hij de pacht kan doen ein digen, indien hij het verpachte zelf in gebruik wil nemen of door een zijner kinderen in ge bruik wil doen nemen. Het ontwerp geeft die zekerheid niet, daar beëindiging door opzegging afhankelijk wordt gesteld van de beslissing van den rechter, die daarbij de belangen van verpachter en pach ter tegen elkaar heeft af te wegen. Het komt daarom gewenscht voor, mede ten einde de gelegenheid tot pachten niet te be perken, een bepaling, als wordt voorgesteld, op te nemen. Misbruik wordt ook hier voorkomen dooi den eisch van voorafgaand onderzoek dooi den rechter. Het gestelde voorbehoud zal voorts den pach ter in staat stellen, bij het afsluiten der over eenkomst met een eventueele vervroegde be ëindiging der pacht rekening te houden. Wijziging crisishypotheek- aflossingswet. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de crisishypotheek-aflos- singswet 1936. De thans voorgestelde regeling is, behou dens een enkele redactiewijziging van onder geschikt belang, geheel gelijk aan die van artikel 5 van het vaste-lasten-ontwerp. In de memorie van antwoord op genoemd ontwerp merkte de regeering o.a. op: „De regeering kan zich vereenigen met de opvatting der leden, dat de verplichting tot aflossing der obligaties gelijken tred moet houden met de verplichte periodieke aflossin gen van de zijde van hypothekaire debiteuren. Teneinde duidelijk te doen uitkomen, dat de verplichte aflossing op obligatieleningen zich niet mede uitstrekt over hetgeen aan volgens contract verschuldigde- extra-aflossing op hypothekaire leeningen ls betaald, is de term „verplichte periodieke aflossing" gebezigd. Aan den wensch (geuit in het voorloopig verslag op het vaste-lasten-ontwerp) om den hypotheekbanken slechts toe te staan zoo danig bedrag op de overeengekomen aflossing van obligaties in mindering te brengen, als zij zelf, ingevolge rechterlijke beslissingen inzake verlaging van periodieke aflossing op hypo theken in het voorafgaande jaar minder heb ben ontvangen, is niet voldaan. Immei-s zou een dergelijke beperking remmend werken op de geneigdheid der hypotheekbanken om, buiten den rechter om, met haar debiteuren tot een regeling te geraken. Voorts is ter bescherming van de rechten van de obligatiehouders bepaald, dat het gebruikmaken van de bevoegdheid om op obligatie-leeningen minder af te lossen, dan is overeengekomen, afhankelijk is gesteld van een fiat van den president op een hem voor te leggen gewijzigd aflossingsplan". Overeenkomstig een door de practijk uit gesproken wensch, zal in afwijking van de bij het vaste-lasten-ontwerp voorgestelde regeling, het aflossingsplan slechts betrek king hebben op het loopende boekjaar. Voor ieder volgend jaar, waarin aanspraak op vermindering van aflossing op obligatiele ningen wordt gemaakt, zal dus opnieuw het fiat van den president moeten worden ge vraagd. Ten slotte wordt, ter herstelling van een omissie, voorgesteld, dat de crisis-hypotheek - aflossingswet mede van toepassing is ten aanzien van hypotheken op de op onroerende goederen gevestigde rechten. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. 234 vette kalveren. Ie kwaliteit 5660 ct., 2e kwaliteit 4654 ct., 3e kwaliteit 40—44 ct. alles per K.G. levendgewicht. 66 nuchtere kalveren per stuk f 8f 12. 228 varkens: vleeschvarkens, wegends van 90110 K.G. 5354 ct., zware varkens 5253 ct., vette varkens 5051 ct., alles per K.G. slachtgewicht. Overzicht. Vette kalveren: korte aanvoer, stugge han del met vaste prijzen. Nuchtere kalveren: aanvoer gewoon, prij zen vrijwel onveranderd. Varkens: Korte aanvoer, vlugge handel en hoogere prijzen MARKT WOERDEN. Aanvoer 473 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 2225; Met rijksmerk 2e kw. f 2022. Handel matig. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: H. M. Bakker-Verhorst, d., La- gersstraat 56, IJmuiden. C M. Eeken-Ko- per, d., Kalverstraat 77, IJmuiden. J. van Schooten-Lodewijks, z„ Dood of Nieuwenweg 215. Velsen K v. d. Wateren-Heilbron, d Gr Houtweg 266. Velsen N. G. Dekker- Glas. z. Torricellistraat 1. IJmuiden. K. van Dam-van Minnen, z., Alex. Bellstraat 13, IJmuiden. A. v Doorn-Verburg, d., Ger. Doustraat 49, IJmuiden. P. Duller-Nierop, d.. de Ruyterstraat 98rd., IJmuiden. Overleden: E, A. Roedt, 72 jaren, echtge- nnnte van H 'Köbler Meervliet^traat. Velsen. -MM Eeken, 2 dagen, dochter van A. II. Eeken, Kalverstr. 77, IJmuiden. K. v. d. Meer, 41 jaren, echtgenoote van B. van Duijn Hadleystraat 37, IJmuiden. IJMUIDEN AANVARING OP DE NOORDZEE. In den afgeloopen nacht, heeft op de Noordzee, door onbekende oorzaak, een aan varing plaats gehad, tusschen den motor trawler Dirkje RO 53 en den haringlogger SCH. 253. De aanvaring was zoo hevig, dat de logger binnen een kwartier zonk. De opva renden werden door de bemanning van de Dirkje gered en aan boord genomen. Door dat alles zoo snel in zijn werk ging, hebben zij niets van hun bezittingen kunnen redden. De Dirkje die schade aan den voorsteven bekwam, stoomt op halve kracht naar IJmui den, en wordt tegen den avond alhier ver wacht. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 13 October des nam. 7 u'j MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.56f 0.48 Griet per 50 kilo f 23f 19. Tongen per kilo f 1.25f 1.05 Groote schol per 50 kilo f 25.50f 19 Middelschol per 50 kilo f 24.50f 21 Zefcschol per 50 kilo f 25.50f 22. Kleine schol per 50 kilo f 20f 5.70 Schar per 50 kilo f 4.60f 3 Rog per 20 stuks f 17 Vleet per stuk f 2 KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 28f 21.50 Kleine schelvisch per 50 kiln f 22f 8 Kabeljauw per 125 kilo f 75f 61. Groote gullen per 50 kilo f 27f 20 - rri'pn w 50 kilo f 22—f 4 Wijting per 50 kilo f 6f 0.80 Makreel per 50 kilo f 7.50f 5.40 Leng :r stuk f 2.50—f 1.80 Koolvisch per stuk f 1.80. Versche haring per kist f 3.20g 2.50 f-" v>?t;.o per 50 kilo f 48 BESOMMINGEN. Vios V, IJM. 102, 300 manden f 2853. Irene IJM. 89, 425 manden f 2336. Alkmaar IJM. 31, 1600 manden f 2920. Zeehond IJM. 70, 110 manden f 1930. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt: Ewald IJM 48, vangst: 800 kisten versche haring en 10 kantjes steurharing. Witte Zee IJM 167, vangst 20 manden schelvisch. 50 manden braadschelvisch. 50 manden kabeljauw en gul, 30 manden wij ting, 475 manden makreel, 25 manden ha ring, 5 manden varia. Totaal 655 manden, benevens 70 stuks stijve kabeljauw en 35 stuks stijve leng. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 7 October. Ondertrouwd 7 October: P. Nicolai en W. Prosee; J. II, J. Balk en A. Stam; J. H. J. Balk en A. Stam; J. F. van Melsen en Chr. M. Kort; II. Geerts en D. Schutte; F. J. Jan sen en M. E. Jong; P. J^ Bijrij en A.C. M. van der Horst; J. Schippers en W. Chr. van den Heuvel; D. Oschatz en J. M. G. Reis; F. Smits en J. A. Oldenburg; J. M. Schouten en J. A. van Rooijen; G. A. Renting en W. Da- miaans. Getrouwd 7 October: H. Drogtrop en A. M. van Leuven; L. Voulon en P. Hovingh; J. A. de Blaazer en P. Hendriks; J. H. Gaartman en V. Rejek; J. F. van de Reep en N. Leunk: L. H. Hcntze en L. van Biezen; J. Fennis en A. T, A. Hentenaar; W. van Rhenen en E. Alewijn; J. W- A. Matla en A. Stappers; H. Hekkert en B. Mensonides. Bevallen 5 October; M. LoomansMüsch, d.; P. B. Brinkmann—Huizing, d.: M. Stoel tjeEmmer, d.: 6 October: S. M. L. v. Nie Sosal, z.; 7 October: P. C. Schuchhard—v. Wort, z. Overleden 6 October J. Blokker, 75 j„ Oran jestraat; M. Scbolten—Zwart, 81 j., Jansweg; C. J. van Dort, 74 j.. Schotersingel; 5 October: P.. Dekker, 75 j.. Delftstraat. VORIGE KOERS STAATSLKEN1NGEN BIN NENLAND 4 pCt. ld 1933 13 4 pCt Néderl. Indië STAATSLEENINGEN BUI TENLAND 5V2 pet Duitschlandl930 (Youngleening) Youngleening (met ver klaring) BANK - INSTELLIN GEN Amsterd Bank Handel Mpij Cert van f250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v Berkels Patent Calvé Delft Cert Ned Ford ex 40 afst Philips Gloei! Gem.Bezit Unilever 1C0*4 99*. 21*4 23% 143 170 65*4 128*4 131 41 5144 73% 5144 215fc 151*4 KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 100% 99 «4 24 H 404f 73*4 211*4 153*4 pl.m 1.45 2244 40*4 73*4 210 153% pl.m 2.00 65*4 40% 73*4 214*4 153*4 pl.m 2.15 999* 244* 409* 214*4 153*4 TABAKKEN; 235*4 Dell Batavia 232 234 234 9j Dell Maatschanplj 275 284 284% 282 Senembah 265 265 <60 260 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 3 ^threnvaart Unie 78*4 78*4 78*4 78*4 78*4 Konlnkl. Paketvaart 137 - Rotterdamsche Lloyd 72 Maatschappij Nederland 66 - Holland—Amerika lijn 87 PETROLEUM. 366 368*4 379 37744 377** Perlak Petr 98 90i/. 9C% - 91 Shell Union 18*. 18*s 18% 18% 18% Continental Oil 6V 27*. 27% Tidewater 15% 15*. 15*f 15*6 15*g CULTUUR MAATSCH. H. V. A 3 0*4 85 387 185 86 Java Cultuur 132 135 135 134 Ned Ind Suiker Unie 111*4 113 114 112 113 Vorstenlanden 27*4 2794 - INDUSTR OND BUITENL. Intern Tel and Tel. 10*. 10* 10* 10% 30* 31*4 31% -1* Bethleh Steel 55 lA 55*i 3% 33A 3% 3% - - 57% 56*. 574» 57% Kennec Copper 39*. 3994 39% 39% 40 8 - - RUBBERS. Amsterd Rubber 208 211 211 210 211*4 Oell Bat Rubber 115 114 114 113 Indische Rubber 139 143*4 10<*4 101 Kendeng Lemboe 19D - 193 SerbadjadJ 106 10544 Rotterdam Tapanoell 56 - Bandar Rubber 159 158 - Preanger Rubber 65 64 Java Caoutch '16*4 117 117 - 17 Sumatra Rubber 190 - 9044 - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 399a 35 Wabash Railroad 2% - 2% 2% 2% Union Pacific 103*4 Chic Wllwaukee 6*, 6*, 6*6 Missouri Kansas Texas 6 6% 6% MIJNBOUW. Alg Explor MIJ 168 Redjang Lebong (5 - - 429 PROLONGATIE. 3 - 24* -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7